Új Szó, 1997. május (50. évfolyam, 100-124. szám)

1997-05-15 / 110. szám, csütörtök

ÚJ SZÓ 1997. MÁJUS 1322. SPORT/Tévé és rádió - szombat P 1 . LIGA 1 1. Trnava 27 20 6 1 60:20 66 2. FC Košice 27 19 6 2 55:16 63 3. Slovan 27 14 4 9 43:27 46 4. Inter 27 12 9 6 37:30 45 5. Prešov 27 12 6 9 35:34 42 6. B. Bystrica 27 10 512 40:36 35 7. Žilina 27 10 4 13 27:28 34 8. Lokomotíva 27 7 13 7 24:27 34 9. Bardejov 27 9 7 11 28:32 34 10. Humenné 27 10 3 14 30:40 33 11. Rim. Sobota 27 10 3 14 28:41 33 12. Prievidza 27 8 7 12 34:38 31 13. DAC 27 8 6 13 27:43 30 14. Petržalka 27 7 8 12 26:45 29 15. Dubnica 27 6 8 13 23:37 26 16. Nitra 27 4 5 18 19:42-17 A következő, 28. forduló párosí­tása: Lokomotíva Košice-Tauris Rimavská Sobota, Slovan Bratis­lava-FC Košice, Bardejov-Spar­tak Trnava, FC Nitra-Kerametal Dubnica, Tatran Prešov-DAC, Chemlon Humenné-MŠK Žili­na, Dukla Banská Bystrica-Pet­rimex Prievidza, Artmedia Petr­žalka-Inter Bratislava. Tegnap játszották az élvonalbeli futballbajnokság 27. fordulójának mérkőzéseit (Fotó: Nagy László) I. labdarúgóliga, 27. forduló: biztosan nyert a bajnoki címre pályázó nagyszombati és kassai gárda A Dubnica lesz a másik kieső? Pozsony. Kassán több mint 5000 néző abban remény­kedett, hogy a házigazdák megismétlik a korábbi gól­záporokat. ÚJ SZÓ-ÖSZEÁLLÍTÁS Mint ismeretes, az FC az eperje­sieknek öt gólt rúgott, a sereg­hajtó nyitraiaknak pedig négyet. Ezúttal ugyan elmaradt a nagy­arányú győzelem, ám így is ma­gabiztosan nyert a bajnokesé­lyes. A bártfaiak nem ilyedtek meg a kassaiaktól, s már a 8. percben megszerezhették volna a veze­tést: Jacko átjátszotta a kassai védelmet, de addig tétovázott, amíg Janočko Molnár kapussal felszabadított. Ezt követően majd felbillent a pálya, olyan nagy fölényben futballozott Ján Kozák edző legénysége. A kassa­iak azonban körülményesen fut­balloztak, egy helyzetet sem dolgoztak ki, a vendégek viszont gyors kontráikkal állandó ve­szélyt jelentettek Molnár kapu­jára. Szerencsés góllal szerzett vezetést az FC Košice: Jurčák a 16-oson belül teljesen feleslege­sen lerántotta Rusnákot, s a megítélt 11-est a kassaiak csa­patkapitánya, Kozák biztosan értékesítette. Közvetlenül a szü­net előtt Hornyák ijesztett rá Čo­bej kapusra, a vendégek portása csak üggyel bajjal hárított. A 65. percben ismér Hornyák volt a főszereplő, ezúttal két lépésről durrantott a kapu fölé. Nem sok­kal ezután megszületett a baj­nokjelölt második gólja: Tóth beadását Janočkoa hálóba fejel­te. Az újonc Dubnicának csak a győzelem számított elfogadható eredménynek. Csak az egyik pontot szerezte meg, s ez azt je­lenti, aligha sikerül majd kihar­colnia az élvonalban maradást. Az eperjesiek kezdettől fogva magabiztosan, taktikusan fut­balloztak, fordulás után pedig fölénybe kerültek, ha egy kicsit jobban odafigyelnek a kelet­szlovákiaiak, akkor nem egy, hanem három ponttal távoznak a vágprtjáról. A mérkőzés főhő­se a hazaiak kapusa, Hodál volt, aki több gólnak látszó lövést is hárított. Zsolnán jó benyomást keltett a besztercebányai gárda, amely gyorsaságban mindvégig felül­múlta a hazai együttest. A Dukla korábban is megszerezhette vol­na a vezetést, ám Obšitník el­puskázta a 11-est. Biztosan nyert a listavezető nagyszomba­ti gárda a sereghajtó nyitrai csa­pat ellen. Pontot szerzett az In­ter otthonában a kassai Loko­motíva. (sr) Jozef Adamec: Sikeres meccset játszottunk, azt hiszem, nívós volt a mérkőzés Négy gólt még nem rúgott a DAC ÚJ SZÓ-TUDÓSlTÁS Dunaszerdahely. így néz ki egy mérkőzés, ha az egyik ellenfél­nek már nincs nagy motivációja, a másiknak pedig a kiesés elke­rülése a tét. A hazaiak irányítot­ták a meccset, állandóan kezde­ményeztek, de nem lehet azt mondani, hogy az egész 90. perc folyamán kiválóan futballoztak. A vendégek túlságosan is nyu­godtamnn játszottak, nem na­gyon ölték magukat, vitás eseseteknél nem reklamáltak a játékvezetőnél. A vendégek eléggé visszafogott játékát, fut­ballozását kihasználták a duna­szerdahelyiek. A 18. percben az örökmozgó Kianek az alapvonalig futott a labdával, ott Sciranka a földre küldte: a megítélt büntetőt Ri­manovský élesen a bal sarokba küldte. Santa kapusnak a 30. percben kellett először védenie, s Sciranka erős löketét szögletre hárította. Nem volt túlságosan nagy az iram, sok volt az üresjá­rat. A 49. percben egy Kráľ-Chytil akció után az utóbbi nem találta el a labdát, majd Greguška lőtt fölé. A csapat egyik legjobbja, Kianek lőtte a második gólt, lab­dája a kapusról kipattanva ván­szorgott a hálóba. Nem sokkal később jött a vendégek válasza, M. Lukáč kapásból kilőtte a hosszúsarkot. Egyre jobban szorongattak a ha­zaiak, előbb Chytil a kapus lábát találta el, aztán jött Trutz gólja. Közben Šanta védett egy homonnai kezdeményezést. Az utolsó percben Kianek növelhet­te volna a DAC előnyét. Ilyen arányban és teljesen meg­érdemelten nyertek a hazaiak, agilisabbak, aktívabbak, mozgé­konyabbak voltak ellenfelüknél és sokkal jobban akarták a győ­zelmet. Ha jobb az irányzékuk aká még 3 góllal is megterhelték volna a keletiek hálóját. A Homonna csalódást okozott, bá­gyadt kevésbé agresszív játékávalk nem számíthatott si­kerre. A trénerek mondták, Jozef Adamec: „Sikeres meccset ját­szottunk, azt hiszem a 90. perc­nek voltak nívós időszakai, több szép akciót vezettünk, amelye­ket azonban nem tudtunk gó­lokkal befelyezni. Egyébként nagyon korrekt volt az összecsa­pás; 2:l-nél azonban kezdtük félteni az eredményt. A gólokon kívül még volt 2-3 nagy helyze­tünk. Ondrej Daňko: „Tartalékosan álltunk ki a meccsre. Nem aka­rom lebecsülni az ellenfél győ­zelmét, amely megérdemelt volt, de a gólokat durva védelmi hibából kaptuk. Játékosaim kö­zül sokan nem koncentráltak eléggé, s ez megboszulta ,magát. Mi inkább hazai pályán akarunk jól szerepelni, ott akar­juk végleg elkerülni a kiesést, amelytől talán már megmene­kültünk." (t.v) 11 ezer szurkoló buzdította a Tauris csapatát Súlyos betegség után elhunyt Medgyes József Bravúros győzelem Csak 36 éves volt... ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Rimaszombat. Le a kalappal a Tauris drukkerei előtt, akik kez­dettől fogva lelkesen, sportsze­rűen és hatalmas hangerővel buzdították a zöld-lilákat, akik remek teljesítményt nyújtottak a bajnok ellen. Végig fáradha­tatlanul küzdöttek, többször is beszorították nagy nevű ellenfe­lüket. Már a 9. percben megsze­rezte a vezetést a gömöri gárda: Siago szögletét Sýkora fejelte a hálóba. A folytatásban is a rima­szombatiak futballoztak jobban, s Piszár, valamint Sýkora is nö­velhette volna az előnyüket. A legnagyobb helyzetet talán Kali­čiak hagyta ki (Pecko hibázott nagyot). A 24. percben Soboňa fejese alig szállt a kapu fölé. Egy perccel a szünet előtt Piszár bombája a hazaiak balszeren­cséjére a berobbanó csapattár­sat, Sýkorát találta telibe. A második félidő is érdekes, él­vezetes játékot hozott, mindkét csapat óvatosabban futballo­zott. A 48. percben Piszár ját­szotta át a Slovan védelmét, de König kapus kifutva hárított. A hajrában az igen aktív Piszár és Džubara veszélyeztette a pozso­nyiak kapuját. A nyolc helyzetet kidolgozó Tauris (a Slovannak két ziccere volt) teljesen megér­demelten fektette két vállra a címvédőt. A hármas sípszót kö­vetően a 11 ezer néző hatalmas ünneplésbe kezdett a rimaszom­bati stadionban. Ez a barvúros győzelem azt jelenti, hogy az újonc gömöriek gyakorlatilag már kiharcolták a bennmara­dást. (hrivňák) ÚJ SZÓ-INFORMÁCIÓ Pozsony. Kedden hajnalban Dunaszerdahelyen, 36 eszten­dős korában, súlyos betegség után elhunyt Medgyes József. Komáromban kezdte pályafutá­sát, majd a nagyszombati fut­ballcsapatban folytatta. A chebi kitérő után a DAC együtteséhez szerződött, 1979 és 1989 között 158 élvonalbeli találkozón 15 gólt lőtt. Később légióskodott, Németországban a Wismut Aue, majd Törökországban az Altay Izmir együttesében szerepelt. Négy évvel ezelőtt hazatért, a bősi gárdát erősítette, majd Ko­máromban fejezte be pályafutá­sát. (szabó) SPORTHÍRADÓ • A magyar labdarúgó NB I 31. fordulójában: Pécs-Újpest 1:2 (0:2), Békéscsaba-Vác 3:2 (1:1), Csepel-MTK 0:3 (0:0), Stadler FC-Kispest 2:0 (1:0), FTC-Debrecen 3:1 (1:0), BVSC­Siófok 4:1 (3:1), Videoton-III. Ker. TVE 2:2 (2:0), Vasas-Győr 2:0 (1:0), Haladás-ZTE 0:0. • A pozsonyi Slovan jégkorong­csapata is indul az Euroligában, mégpedig az angol Cardiff Devils helyett. • A KENŐ 10 tegnapi nyerőszá­mai: 2, 3,13,15,19, 20, 21, 29, 31, 43, 54, 56, 59, 62, 65, 71, 72, 73, 75, 76. JEGYZŐKÖNYV FC Košice- Bardejov 2:0 (1:0) Góllövők: Kozák (27. - 11-esből), Janočko (46.). Játékvezető: Hriňák, 5000 néző. FC Košice: Molnár-Telek, Kozák, Dzúrik, Hornyák-Sovič, Zvara, Faktor (53. Tóth), Janočko-Rusnák, Kožlej. Bardejov: Čobej-Prúčny, Jurčák, Futej, M. Lukáč­Chrenko, Jacko, Desiatnik, J. Lukáč-Hrivňák, Szórád. Tauris Rim. Sobota-Slovan 1:0 (1:0) Góllövő: Sýkora (9.). Játékvezető: Bezák, 11 000 néző. Tauris: Kakas-Duchyňa, Pavics, Kaličiak, Végh (77. Žingor)-Rupec, Džubara, Medgyes, Siago-Sýkora, Piszár. Slovan: König- Stú­pala, Pecko, Soboňa (66. Jančula), Puchner-Demo, Juriga, Gomes, Duke-Németh (77. Oremus), Mužlay. DAC-Chemlon Humenné 4:1 (1:0) Góllövők: Rimanovský 2 (18. és 82. - az elsőt 11-esből), Kia­nek (54.), Trutz (77.), ill. Lukáč (62.). Játékvezető: Jakubec, 1500 néző. DAC: Šanta-Janega, Trutz, Lérant, Gögh-Balla (46. Chytil), Méhes (88. Molnár), Greguška, Kianek-Kráľ, Ri­manovský. Humenné: Belan-Sovič, Sukovský, Sciranka, Hane -Daňko, Gadžo, Súkenník, Lukáč, Soták-Medveď (71. Diňa). Dubnica-Tatran Prešov 0:0 Játékvezető: Ligocký, 2600 néző. Dubnica: Hodál-Bagin, Kap­ko (73. Zverec), Nosický, Homér-Suchý (64. Csápay), Novák, Süttő, Líeskovský-Nemečkay, Krajčovič (58. Mičega). Prešov: Seman-Petruš, Dorď, Špilár, Gerich-Hajdučko, Jambor, Kocú­rek, Drobňák (72. Solotruk), Nemec, Reiter (78. Kožuch). Žilina-Dukla B. Bystrica 0:1 (0:0) Góllövő: Babnič (76). Játékvezető: Gádoši 2500 néző. Žilina: Rzeszoto-Nemčík (77. Duhan), Zátek, Trnovec, Mičenec­Hrančár, Vlček, Barčík, Mintál-Kurek, Mészáros. B. Bystrica: Juračka-Karásek, Poljovka, Zátek, Baliak- Strelec, Bažík, Obšitník, Helbich-Kostúr, Lapšanský (64. Babnič). Spartak Trnava-Nitra 4:2 (0:0) Góllövők: Timko 2 (56. és 69.), Simon (49.), Bališ (57.), ill. Bališ (71. - öngól), Benčík (84.). Játékvezető: Fašung, 15 000 néző. Trnava: Fišan-Hrabal, Čmilanský, Karhan-Bališ, Pavlík (76. Gabriel), Simon, Leitner (82. Fiľak)-Mačák (62. Hlaváč), Timko, Ujlaky. Nitra: Hrdina-Kotula, M. Timko (57. Benčík), Antalovič, Šándor-Burák, Haša, Ondrovič, Bédi-Bari, Kanás. Inter Bratislava-Lokomotíva 1:1 (0:0) Góllövők: Landerl (68.), ill. Kisel (47.). Játékvezető: Kačenga, 750 néző. Inter: Hýll-Kratochvíl, Šuchaňčok, Kuna, Vad'ura­Pinte, Kamancza (63. Daňko), Chvíla (63. Malatinský), Solár­Landerl, Porázik (46. Czinege). Lokomotíva: Pilip-Matulaj, Urban, Mihálik-Orabinec, Kozinka, Kisel (87. Móder), Ung­völgyi, Ondrík-Korínek, O. Daňko (76. Kysela). Prievidza-Petržalka 4:0 (3:0) Góllövők: Plevka (3.), Kraus (15.), Ondráš (21.), Hornák (76.). Játékvezető: Benedik, 3000 néző. Prievidza: Baláž­Halaška, Ondráš, Hoksa-Oršula, Kráľ, Plevka, Kraus, Kuna­Bugár, Perniš. Petržalka: Kilana-Olejník, Weiss, Kravárik-Bo­da, Horký, Schelling, Fieber, Kusalík-Gostič, Strelec. Szlovákia-Csehország labdarúgó vb-selejtező Augusztus 24-én Pozsony. Szerdán este Sepp Blatter, a Nemzetközi Labdarú­gó Szövetség FIFA főtitkára fa­xot köldött a Szlovák Labdarú­gó Szövetség székhelyére. Az üzenetben az áll, hogy a Szlo­vákia-Csehország labdarúgó világbajnoki selejtezőre au­gusztus 24-én kerül sor. Az idő­pontról azért döntött a FIFA, mert a két szövetség nem tu­dott megállapodni. (TA SR) Véget ért a 61. jégkorong-világbajnokság Kanadai diadal Pozsony. Helsinkiben tegnap este játszották a 61. jégkorong­világbajnokság harmadik, sors­döntő fináléját. Az elsőn a své­dek diadalmaskodtak (3:2), a „keddi visszavágón" viszont a kanadaiak (3:1), a szerdáin pe­dig ismét a juharlevelesek. Te­hát az aranyéremért renr ezett párharcot a juharlevelesek nyer­ték 2:1 arányban, s 21. vb-első­ségüket ünnepelhették a finn fő­városban... Kanada­Svédország 2:1 (1:0,1:0, 0:1) Gólütők: Evason (19.), Nolan (22.), illetve Nylander (59.). Já­tékvezető: Don Adam (ameri­kai); 14 000 néző (telt ház). Ki­állítások 7:8. (t-zsi) Rotterdamban a labdarúgó KEK döntőjében: Barcelona-PSG 1:0 (1:0) Rotterdam. Színvonalas mér­kőzést vívott a két gárda. A talál­kozó egyetlen gólja a 38. perc­ben született: N'Gotty a 16-oson belül buktatta Ronaldót, a meg­ítélt büntetőt a sértett értékesí­tette. Góllövő: Ronaldo (38. - 11-esből). Játékvezető: Merk (német), 50 000 néző. Barcelo­na: Vitor Baia-Ferrer, Abelardo, Couto, Sergi-Guardiola, De la Pena (Sztoicskov), Popescu, L. Enrique-Figo, Ronaldo. Paris SG: Lama-Fournier, N'Gotty, Le Guen, Domi-Leroy, Guerin, Rai, Cauet- Loko, Leonardo, (t-sz)