Új Szó, 1994. március (47. évfolyam, 49-75. szám)

1994-03-21 / 66. szám, hétfő

Oldalháló * Már harmadszor volt ingyenes a belépő az FC Košice 1. ligás mérkő­zésére. Mondom a helyi újságírók­nak, lesznek vagy ötezren. Mire ők: akkor, meg kellene fizetni a szurko­lókat. Aztán az eredményjelző-táb­lán kigyullad egy szám: 5400. Ezt úgy kommentálták a kassai tollforga­tók, hogy a rendezők valószínűleg kettesével számolták a nézőket. Hát ilyen az érdeklődés manapság a foci iránt Szlovákia második legnagyobb városában. •k Meg kell adni azonban, a város felőli kapu mögött minden alkalom­mal összegyűlik úgy 100-150 fiatal­ból álló csoport és biztatja a csapa­tot. Szombaton is ezt tette. És azt, hogy az első félidőben a hazai edző fejét követelte, s éltette a menesztett Ján Zachart. Ült is a kispadon csönd­ben a tréner, ám az egyenlítés utáni időszakban már ingerülten felugrált, az alapvonalhoz futkosott (persze csak a kispad előtt kijelölt területen belül), s ordítozva reklamált a bírók­nál, hogy az ellenfél húzza az időt, keményen játszik, még esetleg meg­szerezheti az egyik pontot. Már-már azt hittük valamelyik pozsonyi tré­nerrel van dolgunk. Nem. Stanislav Semanról van szó, aki két hete f. ligás edző. Korán kell kezdeni a bí­rókkal a viaskodást? Különben a po­zsonyi Csabay kitűnően vezette a meccset, újonc létére bátran hosz­szabbított mindkét félidőben. És nemcsak másodperceket... + Amikor 2:l-re módosult az ered­mény, a hazaiak kezdték „ölni" az időt (trénerük érthetően nem tiltako­zott), olyannyira, hogy a nem éppen illemtanárként futballozó Vigaš úgy megszidta az igyekvő labdaszedőt (elképzelhető, mit mondott neki) mint egy árva gyermeket, aki aztán már alig mert a taccsvonalon túlra jutott labda után futni. * Palo Diňa viszont nekiftutott a szabadrúgáshoz leállított labdá­nak, és a felső sarokba bombázta. A 102 gólos csatár először játszott a kassai városi stadionban, s rögtön fel is avatta. Stílusosan. Mesterlö­vészhez méltóan... (tömi) Sakala nyert! (TA SR-hír) Óriási meglepetésre a cseh Jaroslav Sakala nyerte a szlo­véniai Planicán rendezett sírepülő­világbajnokságot (a szombati műsor az erős szél miatt elmaradt). ERED­MÉNYEK: 1. Sakala 351,30 (189+185), 2. Bredesen (norvég) 329,80 (172+182), 3. Cacon (olasz) 324,70 (160 + 191), 4. Duffner (né­met) 266,40 (159 + 148), 5. Ottoson (norvég) 263,20 (177+129). SPORTFOGADÁS A ŠPORTKA 12. játékhetének nyerő­számai: I. HÚZÁS 2 18 24 26 27 36 Pótszám: 25 II. HÚZÁS 7 8 19 34 37 38 Pótszám: 31 LEHETŐSÉG-szám: 625488 * * * A RENDKÍVÜLI SAZKA (MS 1) telita­lálatos szelvénye: 1. Galatasaray-Monaco 0:2 2 2. Barcelona-Szpartak 5:1 1 3. Porto-Anderlecht 2:0 1 4. Bremen-Milan 1:1 0 5. Bremen-Milan (fi.) 0:0 0 6. Leverkusen-Benfica 4:4 0 7. Arsenal-Torino 1:0 1 8. St. Germain-Real 1:1 0 9. Parma-Ajax 2:0 1 10. Inter-Dortmund 1:2 2 11. Juventus-Cagliari 1:2 2 12. Karlsruhe-Boavista 1:0 1 13. Frankfurt-Salzburg 1:0 1 * * * A magyar ötös LOTTÓ 11. játékheté­nek nyerőszámai: 19 49 69 83 86 JOKER­szám: 351020. NYEREMÉNYEK: ötlalá­latos nem volt, a 4-esekre 273 271, a 3­asokra 2602, a 2-esckrc 145 forintot fizet­nek. Az e hétre átvitt nyereményösz­szeg 216 597 045 forint, * * * A magyar hatos LOTTÓ 11. játékheté­nek nyerőszámai: 3 12 23 24 39 41 Pótszám: 18. NYEREMÉNYEK: hattalála­tos nem volt, az 5+1-esre 646 535, az 5-ösökre 44 082, a 4-esekre 1322, a 3­asokra 124 forintot fizetnek. Az e hétre átvitt nettó nyereményösszeg 57 839 309 forint. (TASR+TXT) Százszázalékos hazai sikere­ket hozott a bajnokság szom­bati fordulója. Nem kis megle­petésnek számít, hogy Žilina simán legyőzte az Intert, amely ugyan a mezőnyben egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult, ám nem tudta kihasznál­ni helyzetét. Mivel a Slovan biztosan győzött a 8. Bystrica ellen, kilenc pontra nőtt az elő­nye. Még távolról sem dőlt el, hogy az éllovasok mellett me­lyik három csapat kerOl a leg­jobb bet közé a 22. forduló után, a 9. helyezett Banská Bystricának is van esélye. Nyttrán nem játszott alárendelt szerepet a Lokomotíva, ám sok helyzetet kihagyott s így minimális vereséget szenve­dett. A 20. forduló mérkőzéseit szombaton bonyolítják le, ezek közül kiemelkedik a po­zsonyi rangadó. Kár, hogy a Slovan ilyen nagy előnnyel vezeti a mezőnyt. A párosítás: DAC r- Žilina, Lokomotíva - Prešov, Inter - Slovan, B. Bystrica - Trnava, Humen­né - Nitra (mind 16.00), Prie­vidza - FC Košice (17.00). HAZAI GYŐZELMEK AZ I. LABDARÚGÓLIGÁBAN Kilenc pont a Slovan előnye Nem volt rosszabb az Inter, mégis simán kikapott • Diňa már befogta Luhovýt • Szombaton Intei^-Slovan rangadó Az I. liga állása 1. Slovan 19 15 3 1 42:14 33 2. Inter 19 11 2 6 43:25 24 3. DAC 19 9 4 6 35:26 22 4. Žilina 19 8 5 6 31:20 21 5. FC Košice 19 7 5 7 20:26 19 6. Prešov 19 6 6 7 21:25 18 7. Trnava 19 5 7 7 17:22 17 8. Nitra 19 7 2 10 21:22 16 9. B. Bystrica 19 6 4 9 20:29 16 10. Prievidza 19 5 4 10 20:31 14 11. Humenné 19 4 6 9 17:30 14 12. Lokomotíva 19 4 6 9 17:36 14 A góllista - 12 gólos: Diňa (DAC), Luhový (Inter), 10 gólos: Zuziak (Žili­na), 9 gólos: Radványi (DAC), Nigro (Slovan), 8 gólos: Šefčik (Žilina), Tim­ko (Slovan). í >«» * —..v.»• tn 3 L ,V3­SLOVAN - B. BYSTRICA 3:0 (1:0) A hazaiak helyenként sokkal jobban játszottak, mint két héttel korábban, s a mérkőzés színvonalához a vendégek is hozzájárultak, rendre viszonozták a hazaiak támadásait és már az 5. percben Štrba vezetést szerezhetett volna, de közeli fejese mellé ment. Érdekesség, hogy az első félidőben a beszterce­bányaiaknak több lövési kísérletük volt ellenfelüknél. Vencelnek többször is akadt dolga. A Slovan szünet utáni aktívabb játékának köszönheti a győzel­met, a nézők több szép akciót láthattak részéről. A mérkőzési 7000 néző előtt Jurášok vezette. Góllövők: Timko (25. p), Gostič (58. p), Nigro (65. p). Sárga lap: Lancz, Gostič, ill. Semeník. SLOVAN: Vencel - Stúpala, Tittel, Chvíľa - Pecko, Lancz (46. p Tomaschek), Krištofík, Kinder, Nigro - Timko, Gostič (59. p Maixner). B. BYSTRICA: Juračka - Karásek, Jakim, Semeník, Tóth - Hrncár, Mir. Bažík (71. p Mar. Bažík), Baláž, Bochnovič - Faktor, Štrba. ŠK ŽILINA - INTER BRATISLAVA 3:0 (2:0) Megérdemelten nyertek az önfeláldozóan játszó hazaiak, akiknek középpá­lyás sorsa felülmúlta a pozsonyiakét és sikeresen állta a második félidőben azok rohamait. Az Inter tizenhét szögletet rúgott, de nem tudott eredményes lenni a nehéz sáros talajon, képtelen volt folyamatos akciókat vezetni. Mivel a vendégek sok helyzetet elpuskáztak, egyre idegesebben futballoztak s hiába irányították a második félidőt, nem tudtak gólt lőni. Játékvezető: Ligocký, 5700 néző. Göllővők: Zuziak (2. p), Nemeik (22. és 66. p). Sárga lap: Vejvoda, ill. Vašík. TATRAN PREŠOV - MFK PRIEVIDZA 2:0 (2:0) Igor Novák, a hazaiak trénere azt mondta a meccs után, örül a győzelemnek, a játéknak már kevésbé. A Tatrannak sok gondot okozott a destruktívan védekező vendégek játékfelfogása, akiknek mindössze egyetlen lövési kísér­letük volt. Az eperjesiek a kétgólos előny birtokában a szünet után lazítottak, valószínűleg kedvüket szegte az ellenfél lestaktikája is. Játékvezető: Kačenga, 2500 néző. Góllövők: Nenadics (37. p), Kentoš (45. p). Sárga lap: Hluško (Prešov). FC NITRA - LOKOMOTÍVA 1 :Q (1:0) Eléggé gyenge színvonalú játékot hozott a mérkőzés. A hazaiak meg azután is idegesen játszottak, hogy Cajka megszerezte az első gólt. Nem tudtak mit kezdeni a vendégek koncentrált védekezésével, így alig-alig dolgoztak ki helyzetet. A hajrában a kassaiak fölénybe kerültek, idegessé vált a légkör, az eredmény azonban maradt. Játékvezető: Jančovič, 2613 néző. Góllövő: Čajka (19. p). Sárga lap: Lednický, Cajka, Pauk, Petráni (mind Nitra). SPARTAK TRNAVA - HUMENNÉ 2:0 (0:0) Az első 45 perc mindkét oldalon pontatlan játékot hozott, kevés volt a folyamatos akció, nem forogtak veszélyben a kapuk. A vendégek a védeke­zésre összpontosítottak, gyakran tíz játékosuk tartózkodott a 16-os vonalá­nál. Annak ellenére, hogy a hazaiak a vártnál gyengébben futballoztak, megérdemelten nyertek, mert ellenfelük még gyengébben játszott. Játékve­zető: Benedik, 3000 néző. Góllövők: Kl'ago (60. p), Malatinský (86. p). Sárga lap: Ovad, ill. Valkučák, Kocuríšin, Havrila, Kopáč, Gabria. Pillanatfelvétel a Slovan - B. Bystrica mérkőzésről: Gostič a földön, mögötte Lancz, az előtérben Štrba és Bažík látható. (Fotó: Eugen Vojtíšek) 1. FC KOŠICE - PAC 2:1 (1:1) (Új Szó-tudósítás) Hűvös, szeles idő­ben játszották a mérkőzést, amely ugyan kemény, határozott, hajtós labdarúgást hozott, de a színvonal a közepesnél is gyengébb volt. Csak felvillanásokat láttunk az igazi fut­ballból. A csapatok futballozását nagy mértékben determinálta az idő­járás, többnyire nem tudtak mit kez­deni a viharos erejű széllel. Az első félidőben a DAC-ot támogatta (?), de a kassaiak kezdeményeztek töb­bet. Már a 7. percben Šanta lábbal mentette a szerb Jovanovics lövését, majd az ex-dunaszerdahelyi Simon labdáját hárította. Minden kassai tá­madás lelke, szervezője éppen Si­mon volt, jól asszisztált neki a tech­nikás, gyors Daňko. A DAC nem tudott belelendülni, túl nagy volt a szakadék, a csatárok és a középpá­lyások között, Diňa és Radványi annyira magányosan mozogtak elől, mint egy lírai költő, alig-alig kerül­tek a vendéglátók 16-osa közelébe. Aztán mégiscsak oda jutott Fieber, akit mintegy 10 méterre a büntető­vonaltól szabálytalanul szereltek. És ki más lőhette a pontrúgást, mint Diňa „professzor": labdája védhe­tetlenül vágódott a bal „vinklibe". Hiába nyújtózkodott a majd két mé­ter magas Olejár kapus. Amilyen váratlan volt a DAC-gól (első lövési kísérlet), ugyanolyan a hazaiak egyenlítése. Már jóval időn túl (hosz­szabbított a bíró) egy hosszú kirú­gást elvétettek saját térfelükön a vendégek, a labda Simonhoz ke­rült, aki nagyszerűen ugratta ki Lap­šanskýt, és az alig öt perce pályán levő jobbszélső kapásból „kilőtte" a bal alsó sarkot. Nem kis védelmi hiba volt, nem koncentráltak eléggé a dunaszerdahelyiek, már mindenki az öltözőben érezte magát. A szünet után - nem kis meglepe­tésre - sokáig a vendégek irányítot­ták a játékot, rövid passzokkal, jó összjátékkal veszélyeztettek, csak a lövések maradtak el. Simonék vi­szont nem tudtak mit kezdeni a szél­lel, szinte minden kezdeményezésük után partvonalon kívülre került a labda. Végül mégiscsak gólt szerez­tek, Úgy gondoljuk, ebben nagy sze­repe volt a nem éppen szerencsés DAC-cserének. Ürge már javában melegített (valószínűleg a gyenge Radványit váltotta volna), amikor Daňko szabálytalan „ollózása" kö­vetkeztében a szemén megsérül a jobbhátvéd Súkenník, nem folytat­hatta a játékot. Helyére a tréner beküldte - Ürgét. Talán mert József nap volt... Mi történik, ha védőt (Kašpar) küld a védő helyére? Csu­pán annyi, hogy nem kell posztokat változtatni. Sokáig úgy tűnt ugyanis a vendégek nem tudták, kinek mit kell játszania. És aztán jött is a máso­dik gól. Az egyébként a jól játszó Pintéről egy csellel lefordult Chytil, és laposan a hosszú sarokba talált. Utána akadt némi zűrzavar a DAC kapuja előtt. Santa egyszer hárított, a brazil Protes lövésénél a kapufa mentett, Lapšanský öt méterről fölé lőtt... Már jóval időn túl a többször is előrehúzódó Weiss került 100 szá­zalékos helyzetbe: a jobb oldali ötös sarkáról a már elmozduló Olejár lá­bába rúgta a labdát. Egy ilyen ruti­nos, technikás játékos... A találkozót 5400 néző előtt Csa­bay vezette. Góllövők: Lapšanský (45. p.). Chytil (77. p.), ill. Diňa (28. p.). Sárga lap: Simon, Vigaš, Daňko, Tomáš, Fieber. Kapura tartó lövések 6:3, mellé 3:3, szögletarány 4:4, szabálytalanságok 20:20. 1. FC Košice: Olejár - Vágner, Vigaš, Prúčny, Hornyák - Sovič (41. p. Lapšanský), Kasana, Simon, Daňko - Jovanovics (67. p. Prales), Chytil. DAC: Šanta - Weiss - Súkenník (67. p. Ürge), Tomáš, Végh - Pinte, Klempa, Fieber, Vytykač - Diňa, Radványi. TOMI VINCE Ökölvívó-csapatbajnokság - 3. forduló Áziacentrum — ŠKP 1 0s 1 0 (ÜJ SZÓ-tudósítás) Hosszú idő után ismét élvonalbeli meccset láthattak a komáromi bokszrajongók. Az alig két hónappal ezelőtt alakult Áziacentrum ellenfele a bajnok ság legnagyobb esélyese, Szlovákia első profi ökölvívó­csapata volt. Igencsak magabiztosan nyilatkozott a po­zsonyi SKP vezető edzője, Elenko Szavov: „Nyerni jöttünk Komáromba!" A végén aztán örülhettek a - bírói segédlettel kiharcolt - döntetlennek... Hatalmas ováció fogadta az Ústí két erősségét, Hencz Gábort és Rafael Tibort, akik szombattól a Duna-parti városban vendégeskednek. Az egykori komáromi bunyósok közül csak Hencz lépett szorítóba (a sokat szabálytalankodó, a csípődobásokat bemutató Križant akkor ütötte meg, amikor akarta), Rafael ellenfele, Sklenár megijedt, s inkább az öltöző­ben maradt. Az Eb-ezüstérmes, vb harmadik helyezett cseh válogatott így is nagy tapsot kapott a 600 nézőtől. Az öltözőben mosolyogva megjegyezte: „Majd legközelebb, a bajnok Dubnica ellen..." Két ösz­szecsapáson is a pontozók voltak a főszereplők: Glofák és Szabó sok­kal aktívabbnak tűnt, mint Matajiz és Just (édesapja volt a főbíró és az egyik pontozó!), mégis ellenfelük kezét emelték a magasba. A második fordított ítélet után a rendezőknek és a rendőröknek is akadt dolguk. Az Áziacentrum már 10:4-re veze­tett, karnyújtásnyira volt a bravúros győzelemtől, ám mégis meg kellett elégednie a döntetlennel. EREDMÉNYEK - 51 kg (elöl a győztes): Bihari (K) - Horváth 2:1, 54 kg: Hencz (K) - Križan 3:0, 57 kg: Sakbazjan (ŠKP) - Fehér 3:0, 60 kg: Matajiz (ŠKP) - Glofák 3:0, 63,5 kg: Süttő (K) - Gramblička 3:0, 67 kg: Rafael (K) mérkőzés nélkül, 71 kg: Kiss E. (K) - Golis 2:1, 75 kg: Just (ŠKP) - Szabó S. 3:0, 81 kg: Brunai (ŠKP) - Fekete L. feladás, +81 kg: Macek (ŠKP) - Selický fel­adás. További eredmények: Dubnica - Vranov 14:6, Martin - Lokomotí­va 16:4. 1-2. ŠKP 3 1 2 0 34:26 4 Vranov 3 2 0 1 34:26 4 3. Martin 3 1 1 1 34:26 3 4-5. Komárno 2 0 2 0 20:20 2 Dubnica 2 1 0 1 20:20 2 6. Lokomotíva 3 0 1 2 18:42 1 (zsigárdi)