Új Kelet, 1998. április (5. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-16 / 89. szám

Labdarúgás Kasza nélkül kaszáltak NB I, 26. forduló Új Kelet-információ Lapzártánkig négy mér­kőzés fejeződött be az él­vonalban. Mindkét ott­honában játszó fővárosi együttes győzött, így az Újpesti TE megszilárdítot­ta helyét a tabella tetején, a Kispest-HFC pedig immár a középmezőnyhez zárkó­zik fel. A Diósgyőr to­vábbra is bukdácsol, ezút­tal a Siófok akadályozta meg abban, hogy győz­zenek a Tornyi-tanítvá- nyok a borsocfi katlanban. A váciaknak érdemes volt leutazniuk a Viharsarok­ba, hiszen három ponttal gazdagabban távoztak. A Békéscsaba egyre kelle­metlenebb helyzetbe sod­ródik... Eredmények: Újpesti TE- BVSC 1-0 (0-0), gólszerző: Tóth N. a 61 percben. Békés­csabai EFC-Vác-Zollner FC 0-2 (0-0), gólszerzők: Horváth a 61., Lévai a 85. percben. Kiállítva: Kasza a (Vác) 47. percben. Kispest- Honvéd FC-DVSC-Epona 5-1 (3-1), gólszerzők: Cser­tői a 9., Kovács B. a 26. és a 49., Bárányos a 39., Plókai a 84., illetve Harangi a 34. percben. Diósgyőri FC-Sió- foki BSE 2-2 (Í-1), gólszer­zők: Kákóczki a 45. (11- esből), Kulcsár a 66., illetve Pest R. a 10., Pest K. a 77. percben. Kiállítva: Földvá­ri (Diósgyőr) a 39. percben. Újdombrádon „barátkoznak” a kiesés gondolatával Megyei II. osztály, 20. forduló Ezúttal a kiesőjelöltek háza táján néztünk szét. A nyírturaiak és az újdombrádiak is pont nélkül zárták a legutóbbi fordulót, előbbiek a Kertvárostól kaptak ki 12-0-ra, míg az Újdombrád egy kiesési rangadón, otthon szenvedett vereséget a Tarpától. Nyertek vi­szont a tunyogmatolcsiak, méghozzá az élmezőny­höz tartozó Vaját győzték le. Barczi Róbert (Új Kelet)_________________________ Nyíri Fészek-csoport: Túrái tucat A Kertváros vendégeként léptek pályára szombaton a nyírturaiak, és tucatszor rezdült meg a hálójuk. Erre szokták mondani: még gombócból is sok.- Sokkal jobb csapat a Kertváros, de azért nem ennyivel - magyarázta a bizonyítványt Buszlai László, a Nyírtura szakosztályvezetője. - A Kék elleni kupafiaskó után bizonyí­tani akartak a nyíregyháziak, és ennek mi ittuk meg a levét. Már az első negyvenöt percben öt gólt kaptunk, ezért az edzőnk lecserélte a nem megfelelő hozzáállású kulcsembere­inket. Sajnos ez sem vezetett eredményre, mondhatni még job­ban összecsuklottunk. Nagyon szégyelljük magunkat, a meccs után mindenki lehorgasztott fejjel ült az öltözőben, de be kell látni, hogy elég gyenge a csapatunk. A bennmaradást azért nem adjuk fel, az utolsó percig küzdeni fogunk. Kutykó Sport-csoport: Újdombrádi vészhelyzet „Hatpontos” mérkőzésre került sor Újdombrádon, ahol a tarpaiak vendégeskedtek. A találkozó vendégsikerrel végződött (1-2), és ez azt jelenti, hogy a hajrá előtt nagyon nehéz helyzetbe kerüllek az újdombrádiak.- Nincs mit szépíteni a dolgon, a tarpaiak megérdemelten nyertek - ismerte el sportszerűen Ferenczi Béla, a vesztes fél elnöke. - Nagyon rossz volt a pálya talaja, de igazság szerint ez inkább nekünk kedvezett. A tarpaiak ugyanis képzelteb­bek, és a különbség egy jó talajon még inkább kijött volna. A kétgólos hátrány után még szépíteni tudtunk, de újabb találatot már nem sikerült szerezni, sőt még majdnem mi kap­tunk egyet. Nehéz kimondani, ám úgy tűnik, lassan meg kell „barátkoznunk” a kiesés gondolatával. Talán ha a hét végén nyerni tudnánk Gyulaházán... Nyír-Metál-csoport: Hajnalig ünnepeltek... Óriási volt az öröm vasárnap Tunyogmatolcson, hiszen hatalmas küzdelemben sikerült legyőzniük az élbolyhoz tar­tozó Vaját. Tisza Ervin, a tunyogmatolcsiak első számú vezetője szerint vért izzadtak a három pontért.- Mindenképpen nyerni akartunk, és ez látszott is a fiúk hozzáállásán. Jobban játszottunk, de a rengeteg kihagyott helyzet a végén majdnem megbosszulta magát. A vendégek­nek ugyanis még 0-0-nál, három-négy perccel a lefújás előtt egy óriási helyzetük volt, amit nem tudtak értékesíteni. Rá egy percre mi kerültünk ziccerbe, és szerencsére a sokadik lehetőségünket már kihasználtuk. A meccs után leírhatatlan volt a szurkolók és a játékosok boldogsága, hajnalig tartott az ünneplés. Ettől függetlenül nem sok esélyt látok a benn­maradásra, mivel borzasztóan nehéz a sorsolásunk. Termé­szetesen azért még nem mondtunk le a célunkról, hiszen a remény hal meg utoljára. Az NB I B további eredményei: Dunaferr SE-Tiszaújvárosi SC 1-0 (1-0), Budalakk Konzor­cium FC Dorog-Matáv SC Sopron 1-0 (0-0), Pécsi MFC-III. Kér. TVE Auto-Trader 0-1 (0-0), Kecskeméti FC-Rákóczi Kaposcukor FC 2-1 (0-1), Soproni FAC-Kabai Cukor FC- Hajdúszoboszló 1-0 (0-0), Nagykanizsai Olajbányász FC-Sal- gótarjáni BTC 1-3 (0-3), Paksi ASE-Érdi VSE 0-1 (0-0), Sze- ged-Dorozsma-Komló 0-1 (0-0). Szerdán edzőváltás történt Dorogon: Bozai Gyulát Honti József váltotta fel a kispa- don. A Dunaferr kifizette az Ilzer-Stadlernak Jereniejev árát, így nem vonnak le további hat pontot. 1998. április 16., csütörtök 11 Király koronázta a Sziget-sikert NB I B, 29. forduló Csepel SC-Nyíregyházi FC 1-0 (1-0). Csepel, 400 néző. V.: Márton (Tamássy, Csorba) Csepel: Túri - Deme - Körösi, Németh J. - Nemes, Németh M., Varga, Lukács, Király - Máté, Nagy. Edző: Szepessy László. Nyíregyháza: Vadon - Szatke - Barna, Czap - Lász­ló, Kondora, Karkusz, Göncz - Janics, Kirchmayer, Milosevics. Edző: Őze Tibor. Csere: Máté h. Vrhovac a 49., Kirchmayer h. Barva, Janics h. Capatina mindkettő az 50., Milosevics h. Koltai az 56., Nemes h. Papp az 58., Németh M. h. Csollány a 77. percben. Gólszerző: Király a 34. percben. Sárga lap: Janics és Varga a 35., Király az 54., Nagy a 84. percben. Koncz Tibor (Új Kelet) 5. p.: Kirchmayer jobbról az oldalvonal mellől végzett el szabadrúgást: középre nyesett labdájára./aw'cs érkezett, és hét méterről paraszthajszállal fejelt mellé. 10. p.: Ismét nyíregyházi sza­badrúgás - Kirchmayer ezúttal a tizenhatos bal oldali csücské­ről küldte kapura a labdát, Túri azonban kibokszolta a jobb sarokra irányzott golyóbist. 16. p.: A hazaiak térfelén settenkedő Milosevics lefejel­te a labdát Janics elé, aki azon­mód meglódult, majd tizenhá­rom méterről a felső lécre biká- zott. 21. p.: Az ide-oda pattogó labda Nagyhoz „kalandozott”, ő tizennyolc méterről fű alatti lövéssel kínálta meg Vadont'. a kapus vetődve kipaskolta a bal alsó sarokba szánt lasztit. 34. p.: Király kocogott fel a labdával, a társak elbújtak, emígyen a tar középpályás jobb híján harminc méterről a kapura bombázott: az életerős löket pedig a bal felső sarokba csapódott. Óriási gól volt! 1-0 58. p.: Kondora középre emelt labdájára Koltai lecsa­polt, ám tizenhárom méterről mellé suhintott. 70. p.: Az előre settenkedő Karkusz húsz méterről laposan lőtt. Túri kiütötte a labdát, a berobbanó Capatina elől az utolsó pillanatban szögletre mentettek a védők. A sarokrú­gást követően Göncz tizen­nyolc méterről ágyúzott, Túri ismét hárítani tudta a bal sarok felé „közlekedő” játékszert. 76. p.: Barva verekedte ki magának a helyzetet, de tizen­három méterről eltörte a labdát, amit a földön elnyúló Túri fel­markolt. 83. p.: Göncz harminc méter­ről szabadrúgásból óriási lövést eresztett meg, Túri a levegőben úszva kitenyerelte a labdát. 86. p.: Király bal oldali be­adása után Vrhovac ajtó-ablak helyzetben tíz méterről fölé bólintott. Csepelről eltűntek a nézők! Ami, persze, nem csoda, hisz a szigeti csapat igencsak zsen­gén szerepel mostanság. így aztán szinte névről ismerték egymást azok, akik még min­dig kíváncsiak a Szepessy-fi- úkra. A hangulatról - mint annyiszor - újfent a szép szám­ban felvonuló nyíregyházi hí­vek gondoskodtak, nélkülük békebeli csend ülte volna meg a Béke téri pályát. A két gárda nem sok időt pa­zarolt az ismerkedésre, ezáltal élénk iramban indult a mér­kőzés. A hazai védők tapadtak a Janics-Kirchmayer-Milo- sevics trióra, ennek következ­tében rendre blokkolni tudták a nyíregyházi támadásokat. És mégis: Janics lábában volt a gól, sajnos, benne is maradt. Az első félidő derekán fokozta a tempót a Csepel, s Király nívós alakításával rést ütött a Szpari- reteszen. A vérszemet kapott fővárosi alakulat lendületben maradt, amiként jókor jött a szünet az NYFC számára. / Ahogy ez sejthető volt, a pihenő alatt rendezni próbál­ta a sorokat Őze Tibor, ám né­hány perc alatt felborult a nyíregyházi edző elképzelése. A meccset sérülten vállaló Janics mellett Kirchmayer bokája sem bírta a gyűrő­dést, a kényszerű cserék pe­dig természetszerűleg a vendéglátók malmára haj­tották a vizet. Hiába roha­mozott óriási elánnal a pi­ros-kék együttes, nem si­került egalizálni az ered­ményt. Noha a csepeliek olykor arra rúgták a lab­dát, amerre álltak, a kétség- beesetten erőlködő NYFC ellen kibekkelték a talál­kozót. Nem várt vereséget szenvedett a Nyíregyháza, amely egv félidőnyi előnyt adott ellenlábasának, ekép- pen belelkesítette a Csepelt. Az Őze-társulat azzal is „se­gített” a házigazdáknak, hogy féltucat tiszta lehető­séget elrontott. , Szepessy László: - Ezt a mai győzelmet a csepeli kö­zönségnek ajánlom, remé­lem, a következő meccsre sűrű sorokban jönnek a sta­dionba. Őze Tibor: - Sajnos, utol­értük a botlások tekintetében riválisainkat. Gyenge első félidő után feljavultunk, de helyzeteink közül nem sike­rült egyet sem kihasználnunk. Szalma nagyfiú lett Gyászol Balázsy Zoltán: a Nyíregyházi FC kapusa kedd reggelre virradóra elvesztette édesapját. Érthető okból a cerberus felmentést kapott. Őze Tibor edző helyetteséül Szalma Pált jelölte a kispadra. A Nyíregyházi Sportiskola ifjúsági „B” csapatának 16 éves játékosa így élejében először a „nagyokkal” készülhetett bajnoki mérkőzésre. ICN-sóhaj: Óh, az a 90* perc!... ICN Alkaloida SE Tiszavasvári- Szolnoki MÁV-Neusiedler 1-0 (0-0) Tiszavasvári, 600 néző. V.: Mohácsi (Marcsók J., Drucskó). Tiszavasvári: Szabó A. - Lenkei - Havelant, Hege­dűs - Sinka, Balogh, Gradinariu, Stark, Veres - Né­meth, Kocsis. Edző: Szikszai Lajos. Szolnok: Géléi - Fehér, Major L., Balogh - Luca, Szecsei, Horváth, Ludasi, Szalai - Fedor, Major S. Edző: Rubold Péter. Csere: Horváth helyett Csikós a 17., Ludas helyett Antal a 48., Hegedűs és Stark helyett Erdei és Szar­ka az 55., Veres helyett Szemán és Fedor helyett Czakó a 78. percben. Gólszerző: Balogh a 90. percben. Sárga lap: Major S. a 36., Ludasi a 39., Hegedűs a 46. percben. Kiállítva: Major L. a 47. percben. Száraz Attila (Új Kelet) 17. p.: Bal oldali szöglet után a befelé futó Baloghoz kerül a labda. Balogh éles szögből le­adott lövését Géléi a levegőben úszva tolta kapu mellé. 30. p.: Kocsis beadását az utolsó pillanatban szedte fel Géléi a berobbanó Németh elől. Az ellentámadás során a hazai kapusnak, Szabónak is bravúr kelleti Fedor megelőzéséhez. 32. p.: Lenkei a Vasvári térfélről indította a bal oldalon a szélvészgyors Kocsist. Kocsis egy szép csel után már a tizen­hatoson belül középre játszott. Az érkező Balogh lövése túl­jutott Géléin. A gyengébb idegzetű nézők már gólt kiál­tottak, amikor Szalai a gólvo­nalról kivágta a labdát. 40. p.: Kocsis beadását Stark mintegy 14 méterről gyatrán kapu mellé lőtte. 43. p.: Kocsis szabadrúgása­kor Géléi az érkező Gradi- nariura mozdult ki. A labda vi­szont átszállt felette, és a mö­göttünk éles szögben berepülő Veres fejese alig szállt fölé. 46. p.: Veres szép labdával ugratta ki Baloghot, akit aztán a 16-oson belül ígéretes hely­zetben elkaszáltak. A síp néma maradt... 47. p.: Kocsis húzott el a jobb szélen. A vele szemben álló Major L. utolsó emberként csak szabálytalanul tudta meg­állítani. Mohácsi határozott mozdulattal küldte idő előtt zuhanyozni Majort L.-t. 58. p.: Németh szögletét - Geleit megelőzve — Veres fe­jelte kapura. A hálóba tartó lab­dát azonban a vendégvédők kivágták. 69. p.: Fedor futott el a bal szélen, majd középre játszott a középen tisztán álló Csikós­hoz, akinek lövését az egyre biztosabb cerberus, Szabó At­tila könnyedén hárította. 76. p.: Kocsis, az alap felé csal­va a távolságot, alaposan meg­forgatta Feliért, majd középre játszott. Az ötös tájékái setten­kedő Németh szép mozdulattal pörgetett kapura. Hogy aztán a labdát Géléi a gólvonal elől vagy a gólvonal mögül ütötte ki, azt hiszem, már sohasem fogjuk megtudni. Tény, hogy a hazai csatárok reklamálása nem hatot­ta meg a játékvezetőt. 88. p.: Szarka távoli lövése Géléi keze között csúszott a felső léc fölé. 90. p.: Gradinariu a 16-osról visszatette a labdát a pár métenel hátrább álló Baloghoz, aki toll rajta egyet, majd tanári módon lőtt a védeni igyekvő, de közben el­csúszó Géléi háójába, 1-0. Jól kezdett a Vasvári, Ko­csisék igyekeztek minél hama­rabb dűlőre vinni a dolgot. A Szolnok - betömörülve - fog­gal-körömmel védekezett. A második negyvenöt percben abszolút felborult a pálya. A Tiszavasvári fergeteges tá­madásokat vezetett, de a tíz emberrel játszó vendégcsa­pat minden helyzetet meg­úszott gól nélkül. Már úgy tűnt, iksz marad az ered­mény, amikor Géléi segítsé­gével mégis csak nyert a hazai gárda. Szerencsével ugyan, de nem érdemtelenül! Szikszai Lajos: - A mér­kőzésen nekünk voltak igazán lehetőségeink, mégis örül­nünk kell, hogy az utolsó perc­ben lőtt gólunkkal nyerni tud­tunk. Ezúttal a szerencsével sem áltunk hadilábon. Rubold Péter: - Küzdöt­tünk, és a második félidőben emberhátrányba kerülve is mindent megtettünk a sike­rért, de az utolsó percben ka­pott góllal mégis vesztesen hagytuk el a pályát. Egy-két játékosunk abszolút csődöt mondott, velük szemben el­fogyott a türelmem. AZ NB IB ÁLLÁSA: 1. Nyíregyháza 29 17 9 3 46-17 60 2. III. Kér. TVE 29 16 7 6 63-29 55 3. Matáv Sopron 29 15 7 7 54-27 52 4. Dunaferr 29 16 7 6 45-26 49 5. Nagykanizsa 28 14 4 10 40-33 46 6. Érd 29 12 9 8 46-33 45 7. Soproni FAC 29 11 10 8 30-31 43 8. Szeged-Dorozsma 29 11 9 9 47-39 42 9. Salgótarján 29 11 7 11 35-36 40 10. Rákóczi Kaposcukor 29 11 7 11 32-43 40 11. Pécsi MFC 29 9 11 9 26-24 38 12. Kábái CFCH 29 10 8 11 28-28 38 13. Kecskemét 29 11 5 13 29-37 38 14. Szolnok 29 9 8 12 37-48 35 15. Paks 29 8 12 9 24-27 34 16. Tiszavasvári 29 7 10 12 24-36 31 17. Komló 29 8 4 17 26-54 28 18. Csepel 29 6 7 16 22-43 25 19. Dorog 29 5 7 16 24-41 22 20. Tiszaújváros 29 6 4 19 31-57 22