Új Kelet, 1998. március (5. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-03 / 52. szám

Labdarúgás 1998. március 3., kedd Döcögős döntetlen NB II Keleti csoport, 16. forduló A demecseriek semmit sem bíztak a véletlenre, már egy nappal a találkozó előtt elutaztak Szegedre. Győzniük azonban nem sikerült, így három pontra nőtt hátrányuk az éllovas Soroksárral szemben. Barczi Róbert (Új Kelet) —Minden mérkőzésen győz­ni szeretnénk, de mivel nem tudtuk, hogy milyen erőt kép­visel a SZEAC, óvatosak vol­tunk az elején - mondta a de­bütáló tréner, Varga Attila.-Mennyire tudta a csapat az elképzeléseit megvalósítani?- Az első félidőben egyál­talán nem azt kaptam, amit vártam. A hazaiak nagyon lel­kesen, harcosan játszottak, és ebben az időszakban rendkí­vül csapkodó volt a játék. Igazság szerint nem számítot­tam ilyen ellenállásra a hazai­ak részéről. A második 45 perc­ben viszont már feljavult a kö­zéppályánk, és több helyze­tünk is adódott. Ezeket azon­ban sajnos nem tudtuk kihasz­nálni, a kapus vagy a kapufa mindig megmentette a szege­dieket a góltól. Végül is a hely­zetek alapján egy kis szeren­csével nyerhettünk volna, de a játékunk még sok kívánniva­lót hagyott maga után.- Miben kell javulnia a gár­dának ahhoz, hogy a hét vé­gén győzzön az Eger ellen?- Elsősorban a középpályá­soknak kell majd többet vál­lalniuk, és ezenkívül a helyze­tek kihasználásában is előre kell lépnünk. Láttam vasárnap az egrieket, és mint minden csapat, ők is verhetők. Azon leszünk, hogy pont nélkül tá­vozzanak Demecserből. Tóth gólos belépője A Borsod Volán vendégeként kezdték a tavaszi szezont a nyírbátoriak. Az utóbbi időben nem sok sikert értek el a miskolciak ellen, ezért az egy pon­tot sikerként könyvelik el Baloghék. A találkozó után Baracsi János, a Nyírbátor mestere elége­detten értékelte a miskolci kilencven percet. B. R. (Új Kelet) _______- Nagyon értékesnek tar­tom a döntetlent, hiszen a hazaiak előttünk állnak a tabellán. Borzasztóan rossz volt a pálya talaja, ezért fo­lyamatosjáték nem nagyon alakult ki. Ivelgetésekből állt a mérkőzés, és csak a lepattanókból, valamint néhány pontrúgásból adó­dott valamirevaló lehe­tőség. Sajnos mégis hát­ránnyal vonultunk a szü­netben az öltözőbe, mert az első félidő utolsó perceiben egy teljesen ártalmatlan helyzetben ll-est ítélt a"- játékvezető. Az akarással addig sem volt gond, de a gól után még nagyobb oda­adással vetettük magunkat a küzdelembe. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen a védők hibáját kihasznál­va Tóth révén (a támadónak ez volt az első mérkőzése bátori színekben) egyenlíte­ni tudtunk. Ráadásul né­hány perccel később a ve­zetést is majdnem megsze­reztük, de Lőrincz lövését hárítani tudta a hazaiak kapusa. Úgy gondolom azonban, hogy reális ered­mény született, egyik csa­pat sem érdemelt volna győzelmet.- A hét végén viszont még nehezebb feladat vár a csa­patra, hiszen a Soroksár ér­kezik Bátorba. Milyen ered­ményt vár a listavezető ellen?- A csoport legerősebb gár­dája jön hozzánk vasárnap, ezért egy döntetlennel már elé­gedett lennék. Öt mérkőzé­senként egyébként hat pontot tervezek, ezért ha a Soroksár el­len „ikszelnénk”, teljesíteni tudnánk a tervünket. _ Salakos tavasznyitány NB I, ifjúságiak, 18. forduló Új Kelet-információ Nyíregyházi Sí „A”-Kis- pest-Honvéd „A” 0-2 (0-1), v.: Tomasovszki. NYSI „A”: Pol­gári (Kanócz) - Szedlár, Szé­kely, Varga - Lakatos, Pámer, Laskai, Szenes, Sándor (Kiss) -Kosztyu (Ambrusz), Szécsi. Edző: Gáspár László. Gáspár László:— NB I-hez méltatlanul, salakpályán voltunk kénytelenek játsza­ni. Noha egy jobb együttes­től kaptunk ki, a második fél­időben előttünk is nyílt né­hány gólszerzési lehetőség. Játékban mindenképpen ja­vulást várok! Nyíregyházi Sí „B”-Kis- pest-Honvéd „B”2-2 (1-1), v.: Ficzc. NYSI „B”: Szalma - Petró, Horváth, Babják-Imre, Milka, Székely, Géczi, Laka­tos (Karaffa) - Hengsperger (Kántor), Bárdi (Reznek). Edző: Révész Csaba. Gólszerzők: Hengsperger a 24., Bárdi a 49. percben. (A Kis­pest kétszer vezetett a meccs fo­lyamán...). Jók: Babják, Milka, Géczi, Hengsperger, Bárdi. Révész Csaba: - NB I-hez méltatlanul, salakpályán vol­tunk kénytelenek játszani. Ke­mény, szikrázó találkozón já­tékosainkat fűtötte a bizonyí­tási vágy, hiszen ugyanettől a csapattól egy hetest kaptunk. Igazságos eredménynek tar­tom a döntetlent, bár az első félidőben egy kicsit közelebb álltunk a győzelemhez. Ezzel a teljesítménnyel magasra tet­tük a mércét. E hét végén a két NYSI-gár- da Baranyába hivatalos, Pécs­re utaznak a fiatalok. Nem csak a Szolnok járt jól... Megkezdődött hát... És nem indult rosszul a futballta- vasz. Legalábbis a Nyíregyházi FC számára. A piros­kékek teljesítették küldetésüket, azaz: pontot „fogtak” Szolnokon. Ugyan az öltözőfolyosón egybefutott NYFC- stáb nem hozsannázott - a „több volt ebben a meccs­ben” sopánkodás rövid ideig tartott. Csak addig, amíg véget nem ért az össznépi telefonálás. Égtek a vona­lak, s jöttek a hírek. De még milyen hírek! Bukott a III. Kerület-Dunaferr párol, ikszelt a Matáv Sopron. Mind­járt megszépült a világ. Koncz Tibor (Új Kelet) így azért valamelyest vidá­mabb arckifejezéssel kászá­lódott fel a buszra a Szpari- különítmény. Ám - a riváli­sok elhasalása ide vagy oda - Őze Tibor még percek múl­va is a Szolnok elleni derbi történésein rágódott. Illetve megpróbálta megemészteni a látottakat. Tovább fokozva: „nyelte az ideget”. — Nyugodtan mondhatom: a mérkőzés képe alapján nyernünk kellett volna - pré­selte ki a szavakat magából az edző. - Bosszant, hogy bár jól játszottunk, nem ér­tékesítettük a helyzeteinket. NB I B, 20. forduló Sajnos, nem voltunk elég határozottak az első félidő­ben. A másodikban még töb­bet támadtunk, mi irányí­tottuk a meccset, hogy nem sikerült gólt szerezni, ab­ban nem kis része van Gélé­inek, aki nagy védésekkel segített a Szolnokon. S valóban. A Nyíregyháza tette a dolgát. Ment előre, nyomott, jobban futballozott a hazai alakulatnál. Csak hát az az egy, árva gólocska nem akart megszületni. Pedig a Janics-Kirchmayer-Milo- sevics trió talán annyit lótott- futott, mint eddig még soha­sem. Noha egyikőjük sem ar­ról ismerszik, hogy felszán­tanák a pályát. Igaz, e hármas másra szakosodott. Ezúttal azonban (ők is) „szántot­tak”...- Ennek is volt köszönhe­tő, hogy győztesen kerültek ki a párharcokból. Amit ki­csit hiányolok, hogy - amint már említettem - a kapu előtt nem sikerült élni a le­hetőségekkel. De ismétlem, Géléi bravúros teljesítményt nyújtott, sok lövést hárított. Nem tudom elmarasztalni a fiúkat, csak az bánt, hogy ha a labdarúgás pontozásos sportág lenne, nem lett vol­na kétséges: melyik csapat győz ezen a találkozón. Mind­azonáltal nem vagyok csaló­dott az eredmény miatt. Ki­váltképp azért, mert biztosra veszem: ha sorozatban képe­sek leszünk így játszani, ak­kor előbb-utóbb idegenben is nyerni fogunk. Azt persze bo­torság elvárni, hogy mostan­tól bárhol lépünk pályára, minden meccset „hozunk” majd... „Kis szerencsével nyerhettünk volna” A szurkolók kegyeinek elnyerése érdekében nyi­tott kapukkal és némi túlzással nyitott kapuval várta vasárnap ellenfelét az ICN-Alkaloida SE Tiszavasvári NB I B-s labdarúgócsapata. A ve­reséget könnyű lenne a fiatal hálóőr, a védők, a játékvezető és a balszerencse számlájára írni. Bár kétségtelen, hogyha Simon a bravúrjai mel­lett az első gól előtt jobban összpontosít, ha a védők a gólok előtt jobban helyezkednek, és megelőzik a vendégtámadókat, ha a játékveze­tő elhiszi, hogyha egy hazai labdarúgó elesik a vendégtizenhatoson belül, az nem műesés, no és ez mind egy kis szerencsével is párosul, ak­kor más eredmény születhetett volna... De nem született.. Száraz Attila (Új Kelet) A mérkőzés után Szikszai Lajossal, a tiszavasvári csa­pat mesterével beszélget­tünk.- Jól kezdett a csapat, si­került visszaszorítani a ven­dégeket. Mégis a tizedik percben ők jutottak előny­höz.- Valóban jól kezdtünk, de a dorozsmaiak az első hely- zetecskéjükbői gólt értek el. Ha a beadásra a kapus nem mozdul ki, akkor azt nem fe­jelték volna be a hálóba. Ez a gól megzavarta a labdarú­góinkat. A folytatásban bár voltak egyenlítési lehetősé­geink Németh és Veres révén, de nem volt meggyőző a csa­patunk. A második félidőben már jobban játszottunk, de sajnos egy ellentámadás vé­gén, a játékrész elején meg­szerezte második találatát el­lenfelünk. Ezt követően az­tán mi támadtuk végig a meccset, és közel álltunk az egyenlítéshez. Én talán kicsit szubjektiven, de a megadott mellett még három olyan ese­tet láttam, amikor tizen­egyest kellett volna ítélnie a játékvezetőnek. Például Starknak lövés előtt nyolc méterrel a vendégkapu előtt rúgták ki a lábát.- Kívülről úgy tűnt, hogy nem volt, aki fazont adjon a csapatnak. A hazai közép­pályássor meghatározó em­berei meglehetősen tompán játszottak.- Én is úgy érzem, hogy Ve­res Sanyinak sok volt az el­adott labdája. A középpá­lyán és a csatársorban biztos, hogy voltak gondjaink. A vé­delmünk is nagyon tartott a szegediektől, ők sem vállal­koztak elég bátran. Mind­ezek mellett ki merem jelen­teni - amikor tudom, hogy nem játszottunk nagyon jól -: kis szerencsével, akár nyer­hettünk volna, de az egyik pontra mindenképpen rászol­gáltunk.- Balogh és Kocsis beállí­tása után lódult meg igazán a Vasvári... Mind a ketten igen lendületesen, bátran tá­madtak. Igyekeztek az el­vesztett labdákat is vissza­szerezni.- Én is úgy vettem észre, hogy az ők, illetve Sinka be­állásával veszélyesebbek lettünk. Ebben az időszakban áttértünk a három csatáros játékrendre Kocsis—Né- meth-Balogh révén. Null- kettő után erre rá is kénysze­rültünk, nem volt más válasz­tásunk. Szépíteni, egyenlíte­ni akartunk. Végül is a mér­kőzés összképe is jobb lett a három csere beállításával. A bekapott második gól után jórészt csak mi támadtunk. Ha tisztességes játékvezetés van, akkor a Kocsisén kívül további két tizenegyest meg­ítélnek a javunkra.- A következő fordulóban utazik a csapat. Nem lesz könnyű pontot szerezni az NB I-re aspiráló Dunaferr otthonában. Ráadásul rosz- szul indult a tavasz a Duna- ferrnek is, hiszen Pakson 2-0- ra kikaptak...- A mostaninál sokkal ne­hezebb dolgunk lesz. Szerdán Demecserben próbáljuk ki a hét végi taktikánkat. Nem hi­szem egyébként, hogy bárki is azt gondolja, nyernünk kell jó nevű ellenfelünk ottohában. Ha a Dunaferrtől kikapunk, kevésbé fogunk letörni, mint most... Mert ma egy döntetlen­re jók lettünk volna. Kupanapok Európában Keddtől csütörtökig rendezik meg kontinensszelte az európai labdarúgókupák negyeddön­tőinek első méikőzéseit. UEFA- kupa, kedd: Ajax Amsterdam (holland)-Szpartak Moszkva (orosz) 20.30, Intemazionale (olasz)-Schalke 04 (német), 20.45 Lazio (olasz)-AJ Auxerre (francia) 20.30, Atlético Madrid (spanyol)-Aston Villa (angol), 21.30. Tuzséri kupasiker Új Kelet-információ A Gávavencsellő kita­lálta, a Nagyhalász meg­rendezte, a Tuzsér pedig megnyerte a Diruváll- kupát (egyben Tóth Jó- zsef-emléktorna). Nem kis meglepetés. Már a szombati első találkozón felborult a papírforma: a hazai pályán fellépő Nagy- halász „elcsúszott” a Tuzsér ellenében. A má­sodik összecsapás sem volt sima: a megyei má­sodosztályban nyomu­ló Kemecse ugyancsak megszorongatta a maga­sabb kategóriába sorolt Vencsellőt. A vasárnapi folytatás sem volt különb. Már­mint az eredményeket illetően. A halásziak csu­pán jobban végrehajtott büntetőrúgásaikkal kere­kedtek a Kemecse fölé, míg a döntőben a Tuzsér tovább szárnyalt: újabb, nem várt győzelmével egy esztendőre birtokba vehette a vándorserleget. Eredmények: Tuzsér- Nagyhalász 3-2, Gáva- vencsellő-Kemecsc 3-2. A 3. helyért: Nagyhalász- Kemecse 1-1, büntetőkkel a Nagyhalász nyert. Az 1. helyért: Tuzsér—Gáva­vencsellő 2-1. Különdíjak. A torna gólkirálya megosztva: Pokol László. Tóth Árpád (mindkettő Tuzsér), Ványi Zsolt (KemecseJ 2-2 gól­lal. Legjobb kapus: He­gyes Sándor (Kemecse). Legsportszerűbb csapat: Nagyhalász. A legjobb já- j tékosnak járó díjat nem j adták ki. Két tonna hús egy játékosért MTI A román labdarúgó­bajnokság utolsó helyén álló Jiul Petrosani két tonna marha- és disznó­húsért túladott Ion Radu középpályáson, aki ezen­túl a másodosztályú Vil- cea csapatát erősíti - je­lentette a Reuters.- A Raduért kapott húst eladjuk, és a befolyó ösz- szegből fizetjük ki a já­tékosaink bérét-mond­ta Constantin Catuti, a Jiul Petrosani elnöke. Catuti beszámolt még arról is, hogy korábban 10 labdarúgó béréért, továbbá egy garnitúra mezért és nadrágért ad­ták el Liviu Baicea hát­védet a másodosztályú Aradnak. Mai műsor Előkészületi mérkőzés: Nyíregyházi FC-Tuzsér, Városi Stadion, 15 óra.