Új Kelet, 1997. október (4. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-27 / 250. szám

Labdarúgás 1997. október 27., hétfő Demecseri „nagykabát” NB II Keleti csoport, 12. forduló Nyírbátor-Demecser 2-0 (1-0) Nyírbátor, 500 néző. V.: Herbály (Győr, Kiss). Nyírbátor: Kormos - Szegedi, Balogh Z., Kosán, Lukács - Gubányi (Bandies, 87.p.), Erdei, Szabó - Kovács (Szilvási, 84.p.), Márton, Ricsei. Edző: Baracsi János. Demecser: Szőr - Horváth (Lente, a szünetben), Drobni, Szűcs, Hudák- Huszti, Seres (Gombkötő, 60. p.), Balogh T., Balogh J. - Szilágyi, Pitács (Mónus, 75. p.). Edző: Eszenyi Dénes. Gólszerző: Márton, Balogh Z.. Sárga lap: Kovács az 50., Seres az 58., Pitács a 65., Lente a 77. percben. Révay Zoltán (Új Kelet) 8. p.: Márton bal oldalon kapott labdát, keresztbe in­dult a kapu előtt, néhány lé­pés után megcélozta a kaput, és lövése - mintha zsinóron húzták volna - a bal felső sarokban kötött ki. (Többen már a labda elrúgása után gólt kiáltottak!) 1-0 60. p.: Pitács leheletfinom sarkalására Szilágyi érkezett, aki 18 méterről - néhány centivel - a bal felső sarok felé durrantott. 69. p.: Egy ártalmatlannak tűnő hazai kontratámadás végén Erdeit buktatták. Her­bály határozottan a sípjába fújt, majd partjelzőjét figyel­te - láthatóan nem tudta el­dönteni, hol is történt az eset -, Kiss asszisztens zászlaja némi gondolkodás után a vendégkapu felé fordult, és a játékvezető a tizenegyes pontra mutatott! A büntetőt Balogh Zoltán a jobb alsó sarokba vágta. 2-0 Csendes, tapogatódzó já­tékkal indult a mérkőzés. Ki­kisütött a nap, de a hőmér­séklet már a telet idézte. Már­ton jó helyzetfelismerés után kitűnően eltalált lövéssel ta­lált a hálóba, ezzel melegít­ve a bátori nézők hangula­tát. A gól után egyre inkább mezőnyfölénybe kerültek a vendégek, de igazán gólt sejtető akciójuk nem akadt. A második játékrészben továbbra is a nyírbátori tér­félen folyt - vagy inkább csak folydogált - a játék. Erőtle­nül sok hibával játszottak a demecseriek. Egy kézen meg­számolható volt, hogy hány­szor jutottak el a bátoriak a vendég tizenhatosra, de ebből az egyik Erdei felvágása mi- att-a megadott büntetőérté­kesítése után - gólt ért. A hátralévő időben is a de­mecseriek támadtak, de töb­bet foglalkoztak a csapatok egymással (durva megmoz­dulásokat láthattunk) és a játékvezetővel (rendre rekla­máltak a vendégek), mint a labdával, így aztán nem is esett több gól. A második gó­lig „nagykabátban” focizó demecseriek ellen váratlan bátori siker született. Baracsi János: - Taktiku­san, fegyelmezetten játszot­tunk, megérdemelten nyer­tünk egy helyzet nélküli meccsen. Eszenyi Dénes: - Gratulá­lok a lelkesen és jól védekező hazai csapatnak, megérde­melten szereztek három pon­tot. Csapatom öntelten, aka­ratgyengén játszott. További eredmények: FC Hatvan-Soroksári TE 0-1, Kiskunfélegyházi TK-Sze- gedi EAC 2-2, Kalocsa-Ka- zincbarcika 1-1, Tiszafüred- Palotás 1-2, REAC-Eger 1-1, Hajdúnánás-Borsod Volán 1 -1, Dunakeszi-Kiskörös 2-0. Az NB II Keleti-csoport állása: 1. Demecser 12 8 2 2 20-9 26 2. Soroksár 12 6 5 1 12-7 23 3. Borsodi Volán 12 5 5 2 21-18 20 4. REAC 12 5 5 2 16-14 20 5. Kazincbarcika 12 5 4 3 20-11 19 6. Palotás 12 5 2 5 15-14 17 7. Nyírbátor 12 4 4 4 17-15 16 8. Kalocsa 12 4 4 4 17-19 16 9. Hatvan 12 4 3 5 14-17 15 10. Kiskőrös 12 4 3 5 13-17 15 11. Dunakeszi 12 3 5 4 17-15 14 12. Eger 12 2 7 3 8-8 13 13. Kiskunfélegyháza 12 3 4 5 9-14 13 14. SZEAC 12 3 3 6 11-16 12 15. Tiszafüred 12 3 1 8 18-27 10 16. Hajdúnánás 12 2 3 7 15-22 9 Az NB 1 B állása: 1. III. kerTVE 14 7 6 1 30-11 27 2. Nyíregyháza 14 7 6 1 23-10 27 3. Dunaferr 14 7 3 4 20-13 24 4. Kábái CFCH 14 7 3 4 17-13 24 5. Matáv Sopron 14 6 5 3 21-10 23 6. Szeged 14 6 5 3 29-19 23 7. Nagykanizsa 13 6 2 5 21-17 20 8. Szolnok 14 5 5 4 19-16 20 9. Kecskeméti TE 14 6 2 6 15-21 20 10. Rákóczi 13 5 4 4 16-19 19 11. Érd 14 4 6 4 21-18 18 12. Pécs 14 4 6 4 13-13 18 13. Paks 14 5 5 4 10-11 18 14. Soproni FAC 14 4 6 4 11-17 18 15. Salgótarján 14 4 4 6 13-21 16 16. Komló 14 4 2 8 13-25 14 17. Tiszaújváros 14 4 1 9 15-27 13 18. Dorog 14 2 5 7 13-18 11 19. Tiszavasvári 14 0 9 5 6-15 9 20. Csepel 14 1 5 8 8-20 8 A Paks csapatától 2 büntetőpont levonva. NYFC: tovább tart a hazai uralom NB I B, 14. forduló Nyíregyházi FC-Pécsi Mecsek FC 2-0 (0-0) Nyíregyháza, 3000 néző. V.: Szabó J. (Koch, Varga L.) Nyíregyháza: Vadon - Szatke - Karkusz, Kiss Gy. - László, Kondora, Koltai, Göncz - Kirchmayer - Ta­kács, Janics. Edző: Öze Tibor. Pécs: Tarlósi-Szabados-Tomka, Lantos, Kislőrincz - Kosa, Sipos, Gera, Ulrich, Kutas - Balázs. Edző: Róth Antal. Csere: Ulrich h. Azoitei a 25., Göncz h. Bessenyei a szünetben, Kosa h. Kovacsevics a 60., Kirchmayer h. Capatina a 82., Janics h. Németh a 87. percben. Gólszerző: László a 48., Janics a 71. percben. Sárga lap: Lantos a 40., Kirchmayer a 70., Kovacsevics a 88. percben. Koncz Tibor (Új Kelet) 33. p.: Kislőri' ez lába sült el: a 18 méterről leadott lövést Vadon a jobb kapufa segítsé­gével hatástalanította. 44. p.: A jobb oldalon el- gyalogl óKirchmayer 13 méter­ről ágyúzott, Tarlósi kitenye- relte a labdát. 48. p.: Kondora balról a túl­oldalon robogó Lászlóhoz ka- nyarította a labdát, aki ugyan­azon lendülettel tovább so­dorta a „lasztit”, majd estében 6 méterről a kapuba helyezett. 1-0 63. p.: Gera ívelt be szögle­tet a bal oldalról, a nyúlánk Kovacsevics 10 méterről bólin­tott, mire a gólvonalon álló Kondora utolsó emberként fej­jel mentett. 65. p.: A labda addig-addig járta „táncát” a hazai tizenha­toson belül, mígnem az árván maradt Gera elé hullott, ő pe­dig 11 méterről „eltörte” a já­tékszert. így is galibát okozott, mert Vadonnak kapaszkodnia kellett, hogy a gólvonalon el­csípje a bal sarok felé döcögő „bogyót”. 67. p.: A bal szélen felbuk­kanó Kirchmayer középre tá­lalt, Janics érkezett, de 3 mé­terről Tarlósit találta telibe, a portásról kipattanó labdát Ta­kács két lépésről mellétal­palta... 68. p.: Ezúttal Koltai adott be a bal szélről, Takács a ma­gányosan álló Janicshoz fejelt, a szerb fiú 5 méterről a tehetet­lenül szemlélődő Tarlósiba püfölte a labdát. 71. p.: Immáron „ikszedszer” nyomult előre a bal oldalon az NYFC: Kirchmavcr centere­zett, Janics mo*tt már nem „vét­kezett”, 3 méterről a hálóba segítette a labdát. 2-0 Egy, csak egy legény nem fázott szombat délután -Róth Antal. A Pécs sokat megélt edzője rá se rántott az arcpi­rító szélre: fessül mutató öl­tönyben posztolt a kispadon. Mindenki más nagykabátban érkezett a meccsre. Az első félidőben úgy tet­szett: Róth mester jól válasz­tott ruhatárából, mert a látot­taktól nem „fázott meg”. A ba­ranyai társulat tökéletesen elegett tett a szakállas „főnők” kívánalmainak, midőn rend­re blokkolta a Nyíregyháza próbálkozásait. A hazai táma­dók moccanni sem tudtak a kullancsként tapadó pécsi vé­dők szorításában (sőt a ven­dégek akciói voltak gólsza- gúbbak), emígyen a lassan csordogáló játékot senki nem sírta vissza a szünetben. A folytatásban aztán hamar melege lett a mecseki szakmai stábnak. A piros-kékek harco­sabb, nein utolsósorban lát­ványos futballra váltottak, ami két találatban csúcso­sodott ki. A mérkőzés ira­ma is ugrásszerűen javult, miközben a cseréktől me- gújhodott NYFC elképesztő­en nagy helyzeteket rontott el. Ebbe a mérkőzésbe azon­ban ez is belefért, mert bár a pécsiek elszántan güriz­tek, lelkesedésük csak a tisz­tes vereségre volt, jó”. A Nyíregyháza tehát me­gint a köz tudtára adta: ki az úr a háznál! Hetedszer bizo­nyosodott be: a Sóstói útra veszteni járnak az ellenfelek. Őze Tibor. — Nehéz, de vé­gül magabiztos győzelmet arattunk a rendkívül szerve­zetten védekező Pécs ellen. Róth Antal: - Gratulálok a nyíregyháziaknak, akik kél megingásunkat kihasználva a maguk javára döntötték cl a mérkőzést. Szép napok következnek? Rákóczi Kaposcukor FC-ASE Tiszavasvári 1-1 (0-1) Kaposvár, 2000 néző. V.: Kéri (Kaibás, Tumó). Rákóczi KFC: Házi - Meksz - Itvás, Szabó M. - Hóbei, Miovecz, Tóth G., Harsányi, Horváth - Kádár, Czonev. Edző: Horváth Lajos. Tiszavasvári: Szabó L. - Lenkey - Havelant, Homann - Szamosi, Szarka, Kovács, Bohács, Hegedűs - Lőrincz, Erdei. Edző: Paróczai Sándor. Csere: Hóbei h. Potvara a 38., Harsányi h. László az 56., Szamosi h. Fige a 67., Horváth h. Köves a 74., Er­dei h. Balogh a 75., Kovács h. Szenes a 81. percben. Gólszerző: Lőrincza29., Meksz(11-esből)a78. percben. Sárga lap: Szamosi a 15., Meksz a 62., Potpara a 65. percben. Munkatársunktól 15. p.: Szabadrúgáshoz ju­tott a Kaposcukor. Kádár 25 méterről célzott, a jobb sarok­ba tartó löketet Szabó L. ártal­matlanította. 18. p.: Szamosi cseleitől sza­ladtak „szerteszét” a hazai vé­dők, a vasvári játékos az ötös­vonalig jutott, amikor a kapu­jából kimozduló Házi felszedte előle a labdát. 29. p.: A jobb oldalon mu­tatkozó Lőrincz megszelídítet­te a labdát, és ha már adva volt a lehetőség, 16 méterről a jobb alsó sarokba suhintott. 0-1 77. p.: A kecsegtető helyzet­be keveredő Kádár 15 méterről fölédurrantott. 78. p.: Meksz terelgette be a labdát a 16-oson belülre, ami­kor kapu közeibe ért, Have­lanttal találkozott. A kaposvá­ri fiú elesett, mire a játékvezető büntetőt ítélt. Meksz nem en­gedte át másnak a tizenegyes végrehajtását - jól tette, mivel a bal sarokba helyezett. 1-1 {Mészáros László, az ASE ügyvezető elnöke: -Véleményem szerint ennek az esetnek köze sem volt a 11-eshez! Mindkét játékos luftot rúgott, Meksz aztán rutin­ból a földre vágta magát. S nem azért, mert Havelant akadályoz­ta volna... Az az igazság, hogy az első félidőben volt egy büntető­gyanús szituáció, amikor Kádár­ral szemben szabálytalankodtak a mieink. Van egy olyan érzésem, hogy ezt akarta korrigálni a játékvezető.) 82. p.: Ahogy az első negyed­óra végén, most is Kádár tüzel­hetett 25 méteres szabadrúgás­ból kapura. A koreográfia is­métlődött, mert Szabó L. ezúttal is szögletre paskota a labdát. Futballkörökben dívó duma szerint: új seprű jól seper. Nos, a Tiszavasvárit először had­ba vezető Paróczai Sándor esetében „ült” a mondás: a tré­ner tanácsaira hallgató csapat pontot csent Somogyból. Ez pedig idegenben sosem rossz eredmény. A bibi az, hogy pa­raszthajszálon múlt az ASE győzelme... Annál is inkább, mert a ve­hemensen kezdő vendégek rendre kalamajkát okoztak a meglepett hazai egylet sorai­ban, miáltal a félidő derekán „behorpadt” a kaposvári vé­delem. Lőrincz fineszes gólja nyugtatólag hatott a Vasvá­rira, hosszú időbe telt, míg a házigazdák magukhoz tértek. A második játékrészben a fantáziátlanul támadó Rá­kóczi képtelen volt rést ütni a gyógyszergyáriak hátsó alakzatán, ezalatt embert próbáló küzdelem folyt min­den egyes labdáért. A gyöt­rődő hazaiak a hajrában „összehozott” büntetővel vé­gül megmenekültek az „égés­től”. Meksz húzta ki a „kekszet” (a három pontot) a Paróczai- gárda zsebéből, noha a Ti­Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat Építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok, kavicsok, cement, oltott mész, fűbetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 m5 felett ünnepnapokon is). Tiszavasvári, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372-447 szavasvári e szezonban még egyszer sem állt ily közel a nyeréshez. Horváth Lajos: - Egy olyan mérkőzést sikerült döntetlen­re hoznunk, amelyet gólok­kal kellett volna megnyer­nünk. Ám amíg keretünk ké­pességei ennyire behatárol­tak, örülnünk kell a döntet­lennek is. Paróczai Sándor: - Óriási küzdelemben sikerült pontot szereznünk, és ha játékosaim figyelmesebbek, győzelmet szerezhettünk volna. Ha to­vábbra is így küzd a csapa­tunk, szebb napok következ­hetnek. A14. forduló további ered­ményei: Szeged-Dorozsma- Dorog 4-0, Tiszaújváros-Sop- roni FAC 4-0. Dunaferr-Cse- pel 1-0, Matáv Sopron-Nagy- kanizsa 0-0, Komló-Kecske­méti TE 3-2. ül. Kér-Paks 0-0. Kábái CFCH-Szolnok 2-0. Fotó: Bozso Katalin Kis s György (fehér mezben) a pécsi kapu előtt ólálkodva, búsan tekint a labda után