Új Kelet, 1997. szeptember (4. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-22 / 221. szám

Labdarúgás 1997. szeptember 22., hétfő Nincs megállás! NB II Keleti csoport Demecser-Hatvan 3-1 (2-0) Demecser, 800 néző. V.: Marcsó (Telek, Lipták) Demecser: Szőr - Horváth, Szűcs, Hudák, Balogh T., Balogh J., Seres, Brankovics, Lente (Hajnal, 70. p.), Pitács, Gombkötő S. (Szilágyi 70. p.). Edző: Eszenyi Dénes. Hatvan: Nagy - Brezovszky, Kratofil, Gohér, Kata, Sza­bados, Gombos, Pessek, Bagócsi, Laszkovics (Balogh 70. • p.), Pálinkás. Edző: Fodor Imre. Gólszerző: Seress a 40., Gombkötő S. a 42., Pitács a 60., Brezovszky a 69. percben. Sárga lap: Gombos a 30., Laszkovics a 35., Pálinkás a 37. percben. 40. p.: Bal oldali támadás végén Lente Seres elé gurí­tott, és ő tíz méterről kilőtte a hosszú sarkot. 1-0 42. p.: Ezúttal a jobb olda­lon futott a hazai támadás, Balogh beadását a kiugró Gombkötő a kapus mellett, öt méterről a rövidsarokba rúg­ta. 2-0 60. p.: Seres kiugratta Pilá­csot, aki egyedül törhetett kapura, Nagy kiindult elé, de Pitács 17 méterről lágyan a hálóba emelt. 3-0 69. p.: Jobb oldali támadás után Brezovszky két csellel az egész hazai védelmet elküld­te, és a kifutó Szőr mellett hat méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 3-1 Kitűnő időben, kitűnő játék- vezetés mellett a lelkes közön­ség is adva volt a hazaiak si­keréhez, akik ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Jók: Szűcs, Seres, Lente, ill. Brezovszky, Szabados, Lasz­kovics. Eszenyi Dénes: - Megérde­melt győzelmünk után remélem, lelkes közönségünk megbocsát a csapatnak azért, hogy az utol­só percekben kiengedett. Fodor Imre: - Már az is bra­vúr, hogy elutaztunk. „Lefejelték” a Nyírbátort Nyírbátori FC-REAC 2-3 (0-0) Nyírbátor, 500 néző. V.: Sápi (Némethy, Szabó J.). Nyírbátor: Körmös - Lukács, Balogh Z., Lengyel, Ko­sán — Szegedi, Gubányi, Erdei, Márton (Szarka, 92. p.) — Kovács I. (Ricsei, 62. p.), Szilvási (Bandies, 78. p.). Edző: Baracsi János. REAC: Cser— Kalocsai, Balogh G., Takács, Virágh - Szőcs (Herczeg, 78. p.), Kovács A., Bélteki, Doma - Ka­rászi (Sited, 91. p.), Podhorszky (Prazsák, 85. p.). Edző: Kiss László. Gólszerző: Bélteki az 50., Márton a 62., Bélteki a 64., Ricsei a 70., Karászi a 87. percben. Sárga lap: Kalocsai a 34., Szegedi és Márton a 40., Karászi a 60., Herczeg a 88. percben. Kiállítva: Lengyel a 83. percben. Nem Hidasin múlt, hogy a Komló „lehidalt” NB I B, 9. forduló Nyíregyházi FC-Komlói Bányász SK 3-1 (2-0) Nyíregyháza, 2200 néző. V.: Hidasi (Birincsik, Ring) Nyíregyháza: Vadon - László, Barna, Kiss Gy. - Kondora, Bessenyei, Karkusz, Göncz - Kirchmáyer - Takács, Janics. Edző: Őze Tibor. Komló: Ádám - Béres, Mosonyi, Kovács, Halász - Kolesánszky, Dárdai B., Dömény, Geisz- Gálffy, Stem. Edző: Dárdai Pál. Csere: Bessenyei h. Lahos az 59., Stem h. Bodora 64., Gálffy h. Priol a 71., Takács h. Unchiás a 79., Janics h. Németh Gy. a 83. percben. Gólszerző: Janics a 36., Kirchmáyer (1 l-esből) a38., Dömény (1 l-esből) az 55., Kirchmáyer a 73. percben. Sárga lap: Kolesánszky a 64., Mosonyi a 78. percben. Koncz Tibor (Új Kelet) 36. p.: Kirchmáyer végzett el szabadrúgást a bal oldalról. Középre adott labdája szaba­don találta Janicsot, aki öt méterről a jobb sarokba bólin­tott. 1-0 38. p.: A bal oldalon tüs­ténkedő Göncz beívelése ab­szolút ártalmatlannak tűnt, de Geisz tett róla, hogy izgalom támadjon: a 16-oson belül kéz­zel nyúlt a labdához. Hidasi játékvezető 11 -est ítélt. Kirch­máyer büntetett, midőn a bal alsó sarokba postázta a golyó­bist. 2-0 55. p.: Barna bizonytalanko­dását kihasználvaDöwény húz­hatott kapura, már jóval a 16- oson belül járt, amikor a rossz ütemben közbelépő Bessenyei buktatta. Ezért is 11-es járt. A sértett nem kegyelmezett, és Vadont becsapva a bal sarok­ba helyezett. 2-1 63. p.: Kirchmáyer bal oldali szabadrúgására Kiss Gy. érke­zett, ám öt méterről a bal kapu­fára fejelt. 73. p.: Újfent Kirchmáyer ci- cázott a vendégvédőkkel, majd 17 méterről a bal alsó sa­rokba suhintott. 3-1 (A szabá­lyos gól - amit egyébként a meccset követően a komlóiak is elismertek - után komikus jeleneteknek lehettünk tanúi. A bíró Ring intését észlelve „meglátogatta" segítőjét, majd a túloldali kollégát is meghallgatta. Mint kiderült, azon volt a vita: a labda az oldalhálón keresztül jutott a kapuba, avagy „rendes úton". Hidasi végül a szemének hitt. s a háló állagának ellen­őrzését követően középre mu­tatott. Nagy taktikus Dárdai Pál. A Komló sokat tapasztalt mes­tere beharangozta, hogy ala­kulata zsengén „muzsikál” idegenben: eddig még csak pontot sem szerzett tájolásai során, ráadásként gólra sem tellett fiai tudományából. A nyíregyházi stáb persze azon munkálkodott, hogy a játékosok ne dőljenek be a baranyai „etetésnek”, elke­rülendő az újabb kellemetlen meglepetést. A tiszaújvárosi bukfenc miatt „bosszút” eskü­dött az NYFC, így aztán len­dületes hazai rohamok vezet­ték be a mérkőzést. Fertály­óráig tartott a bányászvéde­lem puhítása, ekkor pillana­tok alatt tekintélyes előnyt csiholtak ki a piros-kékek. A Kirchmáyert (jobbról) hiába sanyargatták, így is két gólt vállalt mindaddig lelkesen futballo­zó komlóiak azonmód letör­tek, miközben folyamatos reklamálással jelezték: a Hi­dasi játékvezető által ado­mányozott büntető megfe­küdte gyomrukat. A bíró egy ízben a kispadig szaladt, s megfeddte a hangoskodó dél­vidéki főnökséget. A második félidő nyitánya­ként Göncz érvénytelenített bombagólja (Ring asszisztens lest intett - vajon miért?...) hevítette a hangulatot, majd derült égből villámcsapás­ként hatott a látogatók szé­pítő találata. Fokozódott az iram, egyúttal fokozódott a nyírségi fölény, mialatt a mezőny legjobbja, Kirch­máyer remekbe szabott „du­góval” zárt le minden vitás kérdést. A hazaiak-az eredményt nézve - biztosan zsebelték be a három pontot, ebben még a gyenge formában „zenélő” Hidasi játékvezető sem volt képes megakadályozni őket. Öze Tibor: — Lélektani szempontból nagyon nehéz mérkőzés volt. Nehezen nyer­tünk a rendkívül szervezett, és fegyelmezett Komló ellen. Dárdai Pál: - Megérde­melten nyert a Nyíregyháza. Sajnos megint pontatlanul játszottunk idegenben, van javítanivaló a játékunkon, mert illene vendégként is vi­tézkednünk. Gyógyszer lett volna a három pont Csepel SC-ASE Tiszavasvári 0-0 Csepel, 500 néző. V.: Hanacsek (Mohácsi, Jenei). Csepel: Balázs - Bereczki, Németh, Ágh, Veimola - Mészáros, Meggyes, Deák, Bubcsó - Máté, Tyukodi. Edző: Gyimesi László. Tiszavasvári: Szabó L. - Fige, Lenkey, Hegedűs - Balogh, Szarka, Szenes, Magyari, Bohács - Erdei, Kocsis. Edző: Kiss Miklós. Csere: Ágh h. Nemes és Balogh h. Szamosi a 62., Szenes h. Kovács a 71., Erdei h. Lőrincz a 73., Mészáros h. Semsei a 76. percben. Sárga lap: Fige a 39., Magyari a 78., Szarka a 80. percben. Kiállítva: Tyukodi a 42. percben. 50. p.: Kovács A. lövése a kapufát találta telibe, a visszapattanó labdát Bél­teki 5 méterről az üres ka­puba stukkóba. 0-1 62. p.: Márton 16 méter­ről a jobb alsó sarokba lőtt. 1-1 64. p.: Balogh G. jobb ol­dalról beívelt szabadrúgá­sa után Bélteki 4 méterről kapura bólintott, mire a lab­da Körmös lábai között a hálóba vándorolt. 1-2 70. p.: Kosán jobb oldali szögletét követően Ricsei 6 méterről a jobb sarokba fe­jelt. 2-2 87. p.: Doma bal oldali beadását Karászi értékesí­tette, midőn 6 méterről a bal felső sarokba fejelt. 2-3 A két csapat ugyan meg­egyezett a mérkőzés ko­rábbi kezdési időpontjá­ban (15 óra), csakhogy az MLSZ erről elfelejtette ér­tesíteni a játékvezetőket. Emígyen félórát csúszott az első labdaérintés. Végül a vendégek három fejesgól­lal nyertek a hajrában tíz főre olvadó, a Fortuna ál­tal tovább „üldözött” Nyír­bátor ellen. Baracsi János: - Az első félidőben eldönthettük vol­na a pontok sorsát. A szünet utáni adok-kapokból sajnos mi kerültünk ki vesztesen. Kiss László: - Gratulálok csapatomnak a győzelem­hez, a Nyírbátornak pedig ahhoz, hogy sportszerűen hozzájárult a mérkőzés ko­rábbi kezdéséhez. Jó: Márton, Kosán, illet­ve Cser (a mezőny legjobb­ja), Bélteki, Karász. Tudósítónktól ____________ 3. p .: Tyukodi 20 méterről végzett el szabadrúgást: a cse­peli játékos lövését Szabó L. a léc alól tornázta ki. 30. p.: Mészáros 14 méterről éles szögből a jobb kapufa mellé durrantott. 42. p.: A kiugró Kocsis hú­zott volna kapura, érkezett azonban Tyukodi, aki utolsó emberként lerántotta a vasvári játékost. Tettéért villant a pi­ros lap, s a csepeli fiú az öltöző­be masírozott. 50. p.: Kocsis erőszakosan tört előre, azonban a 16-os vo­nalához érve elhamarkodottan fölé „bikázott”. 66. p.: A mérkőzés addigi leg­nagyobb helyzete maradt ki... A csereként beállt Szamosi az ötösig gyalogolt a labdával, de a kimozduló kapus lábába lőtt. 80. p.: Ezúttal Kocsis nyar­galt el a labdával, majd 16 méterről fölébombázott. 81. p.: Lőrincz ment el ajobb oldalon, elgurította a labdát az elfekvő Balázs hasa alatt, a golyóbis a bal kapufa tövéről vágódott vissza a mezőnybe. 83. p.: Lőrincz egyedül szá­guldott a csepeli kapu felé, ki­cselezte a kivetődő Balázst, ám 12 méterről az üres „ketrec” fölé emelt. Ajtó-ablak helyzet volt... A két alsóházban rekedt csapat találkozóján kezdet­ben a hazaiak voltak agili- sabbak, a Tiszavasvári azon­ban átvészelte a kritikus első húsz percet. Mi több: Bohács és Erdei révén kecsegtető akciókat vezetett a Kiss-gár- da a „szigetlakokért” szorí­tok nem kis bosszúságára. A félidő hátralévő részében is a Csepel támadott aktívab­ban, a „gyógyszerészek” hátsó alakzata biztosan ver­te vissza a házigazdák erőt­len próbálkozásait, nem le­mondva az ellencsapások lehetőségéről. Közvetlenül a szünet előtt Tyukodi kiállí­tásával felcsillant az esély a Vasvári számára - elérhető közelségbe került a három pont megkaparintása. Ennek megfelelően a foly­tatásban a nekibátorodott vendéggárda átvette az irá­nyítást, jó néhány forró pillanatott teremtve a cse­peli portánál. Kocsisék egy- re-másra alakították ki a helyzeteket, ám ugyanilyen lendülettel egytől egyig ki is hagyták azokat. A mérkőzés hajrájában a Tiszavasvári- nak újfent több lehetősége nyílt a gólszerzésre, a kapu­Losonczt és fial vállalkozás Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat Építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok, kavicsok, cement, oltott mész, fűbetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 m3 felett ünnepnapokon is). Tiszavasvári, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372-447 ba viszont senkinek nem sikerült betalálnia. így maradt a döntetlen, aminek természetesen a ha­zaiak örültek jobban. Az Al­kaloida együttese - a szur­kolókkal egyetemben - pe­dig tovább várhat a hőn áhított első győzelemre... Gyimesi László: - Nagy szerencsével tartottuk itthon az egy pontot. Kiss Miklós: - Óriási lehe­tőséget szalasztottunk el a tíz emberrel küzdő hazaiak el­len, mert a második félidő alapján gólokkal kellett vol­na nyernünk. *** Az NB IB további eredmé­nyei: Pécs-Rákóczi Kapos- cukor 1-2, Szeged-Dorozsma- Tiszaújváros 5-1, Kecskeméti TE-Kabai CFC-Hajdúszo- boszló 0-2, Dorog-III. Kér. 1 - 1, Soproni FAC-Salgótarján 1-1, Nagykanizsa-Erd 0-0, Dunaferr-Matáv Sopron 3-1, Paks-Szolnok 2-1. További eredmények: Palotás-Dunakeszi 3-1, SZEAC-Kiskörős 1-1, Kalocsa-Hajdúnánás 3-1, Tiszaflired-KLskunfélegyháza 3-2,Eger-SoroksárOO, Ka- zincbarcika-Boisodi Volán 1-1. Az NB II Keleti csoport állása: 1. Demecser 7 6 1 0 13-4 19 2. Soroksár 7 4 3 0 8-2 15 3. Kazincbarcika 7 3 3 1 11-7 12 4. Borsodi Volán 7 3 3 1 11-10 12 5. Kiskőrös 7 3 2 2 10-8 11 6. R1LAC 7 3 2 2 10-9 11 7. Tiszafüred 7 3 1 3 12-12 10 s. Palotás 7 2 2 3 10-9 8 9. Hajdúnánás 7 2 2 3 13-14 8 I». Hatvan 7 2 2 3 9-11 8 1 1. Kiskunfélegyháza 7 2 2 3 6-9 8 12. Eger 7 í 4 2 5-6 7 13. Kalocsa 7 2 1 4 10-15 7 14. Dunakeszi 7 1 3 3 10-11 6 15. Nyírbátor 7 0 4 3 8-12 4 16. SZEAC 7 1 1 5 3-10 4 1. Az NB I III. Kér TVE 9 B állása: 6 3 0 23-6 21 2. Rákóczi 9 5 2 2 12-12 17 3. Nyíregyháza 9 4 4 1 14-6 16 4. Szolnok 9 4 3 2 12-9 15 5. Kecskeméti TE 9 5 0 4 6-10 15 6. Matáv Sopron 9 4 2 3 15-8 14 7. Dunaferr 9 4 2 3 13-8 14 8. Soproni FAC 9 3 5 1 8-7 14 9. Paks 9 4 3 2 7-6 13 10. Szeged 9 3 3 3 19-16 12 11. Pécs 9 3 3 3 9-9 12 12. Kábái CFCH 9 3 3 3 9-9 12 13. Salgótarján 9 3 2 4 8-11 11 14. Nagykanizsa 9 3 1 5 11-14 10 15. Dorog 9 2 3 4 9-8 9 16. Érd 9 2 3 4 12-13 9 17. Komló 9 3 0 6 9-19 9 18. Tiszaújváros 9 2 1 6 8-19 7 19. Tiszavasvári 9 0 6 3 4-9 6 20. Csepel 9 1 3 5 4-13 6 A Pakstól két büntetőpont levonva. Fotó: Racsko Tibor