Új Kelet, 1997. szeptember (4. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-08 / 209. szám

Labdarúgás Élre ugrott a Demecser NB II Keleti csoport, 5. forduló Demecseri Kinizsi-Kiskörös 2-1 (0-1) Demecser, 1500 néző. V.: Farkas Gy. (Nagy 1., Bócsik). Demecser: Szőr - Horváth, Szűcs, Drobni, Hudák - Balogh T., Brankovics (Mónus 64. perc), Balogh J., Lcnte (Gombkötő J. 90 p.)- Szilágyi, Gombkötő S. (Hajnal a szünetben). Edző: Eszenyi Dénes. Kiskörös: Tüskés - B. Szabó, Csehi T., Amuncsik - Pecznyik (Rumán a 82. p.), Deli, Csehi 1., Závoda, Kis - Cscrnák, Cziglédszky. Edző: Földesi János. Gólszerzők: Szilágyi 2, ill. Csernák. Sárga lap: Balogh T. a 29., Lente a 47., B. Szabó az 56., Kis a 61., Amuncsik a 68., Szilágyi a 74., Závoda a 84. percben. Barczi Róbet (Új Kelet) 26. p.: Cziglédszky ugratta ki Csernákot,aki a kifutóSzó'/ mel- lett 14 méterről a kapu közepébe gurított. 0-1. 46. p.: LentebeudásútSzilágyi előrevetődve csúsztatta hat mé­terről a bal sarokba. 1-1. 74. p.: Balogh J. ment el a bal oldalon, beadását Szilágyi nyolc méterről a kapu jobb oldalába gurította. 2-1. Az első perctől kezdve a ven­dégek ragadták magukhoz a kezdeményezést. A hatodik percben előbb egy kapufával ijesztettek rá Csehiék a hazai­akra, majd a félidő derekán a vezetést is megszerezték. A demecseriek ebben a játékrész­ben elég ötlettelenül, körülmé­nyesen játszottak, igazi hely­zetet sem tudtak kidolgozni. A fordulás után azonban egy tel­jesen új Demecser jött ki a pályára. Hamar ledolgozták a hazaiak a hátrányt, és a máso­dik valamire való helyzetükből a győzelmet jelentő gólt is meg­szerezték. Ezután látványosan, szemre tetszetősen játszottak Drobniék, s a hálás közönség vé­gigünnepelte az utolsó negyed­órát. A rendkívül kemény mér­kőzésen (hét sárga lapot osztott ki a játékvezető) végül megérde­melten szerezték meg a győzel­met a demecseriek, amellyel a bajnoki táblázat élére ugrottak. Eszenyi Dénes:-36 iramú küz­delemben nemcsak taktikai csa­tát, hanem mérkőzést is nyertünk. Földesi János: — Amíg nem szolgáljuk alázattal a labdarúgást minden mérkőzésen, és játékunk­ban lesz egy-két flik-flak, addig az idegenbeli mérkőzéseken nem tudunk pontot szerezni. Jók: Szilágyi, Balogh J., Drobni, ill. Tüskés, Csehi T., Cziglédszky. Csak Pálinkás „rúgott be”... Nyírbátori FC-FC Hatvan 0-1 (0-0) Nyírbátor, 600 néző. V.: Drucskó (Fridély, Zvolenszky). Nyírbátor: Kormos - Szegedi, Balogh, Kosán - Lukács, Gu- bányi, Márton (Szabó az 55. p.), Lengyel (Csapos a 28. p.) - Szilvási, Erdei, Kovács (Kertész a 75. p.). Edző: Baracsi János. Hatvan: Nagy - Brezovszky, Pessek, Gohér (Kuburczik a 75. p.) - Kata (Gombos a 85. p.), Szabados, Pilcsuk, Gephard - Zvara, Tóth (Farkas a 70. p.), Pálinkás. Edző: Fodor Imre. Gólszerző: Pálinkás. Sárga lap: Gephard a 39., Pessek a 41., Márton az 50., Szegedi a 60., Kovács a 69., Pálinkás a 70. percben. 85. p.: Erdei kapufája után a hatvani kapus által hosszan előre­vágott labdára egyszerre ugrott fel Gubányi és Pálinkás. A csa­tár a levegőben finoman taszított egyet a hazai védőn, majd a le­hulló lasztit 15 méterről a bal sa­rokba lőtte. 0-1. Tovább tart a hazai csapat jószerivel balszerencse-soroza­ta... A Nyírbátor alaposan megdolgoztatta a vendégvédel­met, mégsem sikerült felnyit­nia a „hatvani reteszt”. Amíg a Baracsi-fiük közvetlen közel­ről sem tudtak a kapuba talál­ni, megtették ezt a hevesiek, akik a meccs hajrájában Pá­linkásnak köszönhetően győz­tes gólt „találtak”. Baracsi János: - A gólhelyze­teket be kell rúgni. Fodor Imre: - Régóta vártunk erre a győzelemre. Gratulálok az egész csapatnak. Jók: a hazai csapatból senki, ill. Gephard, Szabados, Zvara, Pálinkás. Az NB II Keleti-csoport további eredményei: Palotás-So- roksár 0-0, Kiskunfclegyháza-REAC 1-0, Kalocsa-Dunakeszi 1-1. Tiszafüred-Hajdúnánás 3-2. Kazincbarcika-Egcr 0-0, SZEAC-Borsodi Volán 1-3. Az NB II Keleti-csoport állása 1. Demecser 5 4 1 0 8-2 13 2. Soroksár 5 3 2 0 7-2 11 3. Kazincbarcika 5 3 1 1 9-5 10 4. Borsodi Volán 5 3 1 1 10-9 10 5. Hajdúnánás 5 2 1 2 11-10 7 6. Kiskőrös 5 2 1 2 7-6 7 7. Tiszafüred 5 2 1 2 8-8 7 8. Kiskunfélegyháza 5 2 1 2 3-5 7 9. Dunakeszi 5 1 3 1 8-6 6 10. Palotás 5 1 2 2 6-6 5 11. REAC 5 1 2 2 5-6 5 12. Eger 5 1 2 2 5-6 5 13. Hatvan 5 1 2 2 3-6 5 14. Kalocsa 5 1 1 3 5-9 4 15. Nyírbátor 5 0 3 2 5-8 3 16. SZEAC 5 1 0 4 2-8 3 Az NB l/B állása 1. III.Kcr TVE 7 5 2 0 19-4 17 2. Nyíregyháza 7 3 4 0 10-3 13 3. Szolnok 7 3 3 1 9-7 12 4. Soproni KAC 7 3 3 1 5-4 12 5. Kecskeméti TE 7 4 0 3 5-8 12 6. Matáv Sopron 7 3 2 2 10-4 11 7. Dunafcrr 7 3 2 2 9-4 11 8. Rákóczi 3 2 2 9-11 11 9. Salgótarján 3 1 3 7-9 10 10. Szeged 7 2 3 2 13-11 9 11. Pécs 7 2 3 2 7-7 9 12. Nagykanizsa 3 0 4 11-12 9 13. Kábái CFCH 7 2 3 2 7-8 9 14. Dorog 7 2 2 3 8-6 8 15. Paks 6 2 2 2 3-4 8 16. Érd 7 2 1 4 10-11 7 17. Komló 2 0 5 6-16 6 18. Csepel 6 1 2 3 4-10 5 19. Tiszavasvári 7 0 4 3 3-8 4 20. Tiszaújváros 7 1 1 5 5-13 4 Koncz Tibor (Új Kelet) 5. p.: Szabó viharzott végig a hazaiak térfelén, mindenkit „lesprintelt”, majd 8 méterről a kivetődő Vadonba püfölte a labdát. 8. p.: A bal oldalról végez­hetett el szabadrúgást a Matáv: Elekes beadására Földes ru­gaszkodott a legmagasabbra, s 6 méterről a felugró Vadon lá­bába fejelte a labdát. Meleg szi­tuáció volt... 19. p.: Ismét szabadrúgás, újfent a bal oldalról - ezúttal az NYFC javára. Kirchmáyer kísérletezett: 20 méterről éppen csak fölényeste a labdái. 32. p.: Kovács 13 méterről célzott, a labda egy védő testé­ről Körmendi lábaihoz vándo­rolt, aki azonmód tüzelt, ám a soproni játékos „eltörte” a lasz­tit, ami eldöcögött a bal kapu­fa mellett. 37. p.: Kirchmáyer „elcselez­te” magát a felezővonalnál, Földes rontott volna előre a labdával, amikor ütközött az utolsó emberként elébe tor- nyusuló Szatkéval. A játékve­zető kivárta, amíg a nyíregy­házi fiú feltápászkodott a föld­ről, aztán az öltözőbe száműz­te a hátvédet. 46. p.: A szünetben eltespedl soproniak totojáztak, nem úgy Kirchmáyer, aki fejjel elvitte a labdát Lantai mellett, mire a védő földre vitte a megugrani készülő támadót. Mohácsi bíró piros lapot dugott a vendégjá­tékos orra alá. 51. p.tJanicsés Kirchmáyer dugta el a labdát a „telefono­sok” elől: utóbbi három védő­vel a nyakán a bal oldalról Kondorához emelt. A középen felnyomuló középpályás 25 méterről, futtából a jobb felső sarokba bombázott. 1-0. Borsi ugyan hozzért a golyóbishoz, de felesleges volt erőlködnie... 74. p.: Gombás 23 méterről bikázott, Vadon azonban el­csípte a jobb felső sarokba szánt labdát. Rögtön ezután Gombás a jobb oldalról cente­rezett, Fülöp 10 méterről bó­1997. szeptember 8.. hétfő 1 L5 Kondora-álomgól - Mohácsi vészben NB I B, 7. forduló Nyíregyházi FC-Matáv SC Sopron 1-0 (0-0) Nyíregyháza, 3000 néző. V.: Mohácsi (Jenci, Lánczos). Nyíregyháza: Vadon - Barna, Szatke, Kiss Gy. - László, Karkusz, Kondora, Göncz-Németh, Kirchmáyer, Janics. Edző: Őze Tibor. Matáv SC Sopron: Borsi - Kovács, Lantai, Nagy, Sánta - Szabó, Körmendi, Gombás, Elekes, Varga II. - Földes. Edző: Csongrádi Ferenc. Csere: Németh h. Bessenyei a szünetben, Szabó Z. h. Bog­nár az 56., Elekes h. Fülöp a 64., Kirchmáyer h. Takács a 65., Gombás h. Györkös a 80., Janics h. Koltai a 88. percben. Gólszerző: Kondora az 51. percben. Sárga lap: Sánta a 22., Göncz a 24., Kirchmáyer a 41., Gom­bás a 70., Takács a 86. percben. Kiállítva: Szatke a 38., Lantai a 46., Koltai a 91. percben. lintott, az NYFC kapusa újfent jeleskedett, midőn kitornázta a léc alá tartó „bogyót”. 81. p.: Karkusz középről, 17 méterről lőtt, a labda centikkel suhant el a bal kapufa mellett. 91. p.: Koltai még meg sem melegedett a pályán, amikor hátulról megrúgta Varga Il-őt. A játékvezető túlzott szigorral kiállította a hazai futballistát. A Matáv nem sokat vaca­kolt, hamarjában be akarta nyú jtani a számlát: két elpac­kázott helyzettel keltett nem kis riadalmat. Eme viharos nyitány váratlanul érte a ha­zaiakat, akik csak lassan vet­ték fel a soproniak sebes tem­póját. Amint bemelegedtek a piros-kékek, rögtön stílust vál­tottak a vendégek: folyamatos „tüskézéssel” bőszítették a há­zigazdákat. Majd Mohácsi já­tékvezető pillanatai következ­tek... Előbb jogosan „kiszórta” Szatkét, eztán viszont némán tűrte, hogy a Csongrádi-csa­pat tovább „faragta” a nyír­egyházi játékosokat. Az első félidő hangos nyögésekkel, gyilkos belemenésekkel telt, mialatt jobbára a látogatók el­képzelése érvényesült. Aztán... A fordulás nagy fordulatot hozott. Sóhaj- tásnyi idő alatt - Lantai „elpirultávai” - egalizá- lodott a létszám, Kondo­ra álomszép góljától pe­dig végképp belelkesült az NYFC. Tűzbe jött az Őze-legénység, miként a közönség. Szorongatott a Nyíregyháza, no persze kapcsolt a Matáv is. így a hajrában tetőzött az izga­lom, ám a „nyugatiak” hi- ába küszködtek, a három- tüdejű Göncz vezérelte ha­zaiak nem hagytak esélyt az egyenlítésre. Jó meccsen jó csapatot vert az NYFC - elviselvén a „Mohácsi-vészt”. Őze Tibor: - Most váltunk igazán csapattá, és lehet, hogy fogunk még kikapni, de nehéz lesz minket legyőzni. Minden „nehézségen” felül­emelkedtünk ezen a mérkő­zésen. Csongrádi Ferenc: —Győ­zelmi esélyt szalasztottunk el, amihez a játékvezető hat­hatós „segítsége” kellett: Lantai kiállításával „egyen­lített”, ezzel befolyásolta a találkozó eredményét. Ez a vereség Olaj volt a tűzre Nagykanizsai Olajbányász- ASE Tiszavasvári 3-2 (0-1) Nagykanizsa, 3500 néző. V.: Kiss B. (Herbály, Saskőy). Nagykanizsa: Gelencsér - Pálfi - Kiss, Agics - Farkas, Kovács L„ Visnovics, Cmomarkovics - Kovács T„ Horváth L„ Papp. Edző: Madár Gábor. Tiszavasvári: Szabó L. - Fige, Szenes, Havelant, Homann - Balogh, Kovács I., Lenkey, Bohács - Kocsis, Lőrincz. Edző: Kiss Miklós. Csere: Pálfi h. Szalai és Papp h. Horváth Gy., mindkettő a szünetben, Lőrincz h. Szemán az 54., Cmomarkovics h. Gyu­lai a 65., Kocsis h. Fazekas a 81., Bohács h. Hegedűs a 84. percben. Gólszerző: Kocsis a 15., Horváth Gy. a 48., Farkas a 60., Kovács L. (1 l-esből) a 77., Fazekas a 89. percben. Sárga lap: Pálfi a 37., Szabó L. a 48., Farkas a 62. percben. Munkatársunktól ________ 15 . p.: Kocsis meglógott a bal oldalon, ellépett a védők mellett, s a kimozduló Gelen­csér mellett 6 méterről a kapu közepébe helyezett. 0-1. 48. p.: Horváth L. passzából Horváth Gy. teremtett lehető­séget magának, áthámozta a labdát a védőkön, aztán 4 mé­terről a jobb sarokba lőtt. 1-1. 60. p.: Horváth Gy. bal olda­li beadását a védők röviden mentették, a kipattanó labdát Farkas kapásból, 16 méterről a jobb sarokba vágta. 2-1. 77. p.: Horváth Gy. nyargalt el a bal szélen, a 16-oson belül­re „gyalogolt”, amikor Szenes buktatta. A megítélt tizenegyest Kovács L. váltotta gólra, a bal sarokba küldve a labdát. 3-1. 89. p.: A bámészkodó védők kihagyását Fazekas büntette, aki a legjobbkor érkezett Ba­logh jobbról postázott labdá­jára, és 13 méterről a hosszúsa­rokba lőtt. 3-2. Az ezer sebből vérző Tisza­vasvári az első félidőben csen­det varázsolt a lelátóra: a sportfesztivál emelkedett han­gulatára fittyet hányó ASE vezetést szerzett (Kocsis öthe- tes vasvári „gólcsendet” tört meg!...), s a szünetig sikeresen vigyázta előnyét. A pihenő alatt eszközölt kettős csere fel­rázta a kábán futballozó ka­nizsaiakat, emígyen fordult a kocka: az „olajosok” hamar egalizáltak, sőt lendületből újabb két alkalommal mattol­ták a Kiss-csapatot. A vendégek az ifjonc Faze­kas révén szűkítették hátrá­nyukon, ám ez a találat mit sem ért, ekkorra már elment a meccs. Merthogy negyven­öt percnyi taktikus játék - most is - kevés volt az üdvös­séghez... Madár Gábor: - Amíg a magyar labdarúgók ilyen szemlélettel játszanak, addig bizony nehezen jutunk elő­re. Mindez vonatkozik a mai Losooczl és fial vállalkozás Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat Építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok, kavicsok, cement, oltott mész, ■ fűbetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 m3 felett ünnepnapokon is). Tiszavasvári, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372-447 meccsre is, ahol végül meg­érdemelt győzelmet arat­tunk. Kiss Miklós: - Már az első félidőben el kellett volna döntenünk a találkozót. Az ellenfél, ha szerencsével is, de kihasználta a tőlünk ka­pott lehetőségeket. *** Az NB I B 7. fordulójának további eredményei: Soproni FAC-Szolnoki MAV-Neusied- ler 0-0, Kecskeméti TE-Érd 0- 5, Pécsi MFC-Salgótarján 3- 1, Szeged-Dorozsma-III. Kerület 1-2, Komló-Tisza- újváros 3-0, Dunaferr-Rákó- czi Kaposcukor 0-1, Dorog- Kabai CFC-Hajdúszoboszló 1 -1. A Csepei-Paks mérkőzést hétfőn játsszák. Fotó: Racsko Tibor Ja nics száguldás utáni „befékezése”, miközben a labdát bújtatja védője elől