Új Kelet, 1997. szeptember (4. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-29 / 227. szám

Labdarúgás 1997. szeptember 29., hétfő 15 Hajdúnánáson sem volt kegyelem NB II Keleti csoport, 8. forduló Hajdúnánás-Demecseri Kinizsi 0-2 (0-1) Hajdúnánás, 600 néző. V.: Márta (Fridély, Kalicz). Hajdúnánás: Pongor- Papp, Tar, Nagy Z., Boros S., Tóth L. (Oborzil a 85. p.), Csiszár (Boros T, 15 p.), Ka­nál, Vígh, Mikita (Nagy R., a 88. p.), Mangel. Edző: Al­bert Csaba. Demecser: Szőr - Horváth, Szűcs, Hudák, Brankovics, Lente, Seres, Balogh J., Balogh T. (Mónus a 70. p.), Szi­lágyi, Gombkötő S. (Pitács a 78. p.). Edző: Eszenyi Dénes. Gólszerző: Lente, Horváth. Tudósítónktól 29. p.: Balogh T. jobb ol­dali beadása után a jókor érkező Lente 4 méterről a hálóba lőtt. 0-1 67. p.: Seres bal oldali be­ívelésre Horváth rajtolt, aki 5 méterről a kapufát találta telibe, a visszapattanó go­lyóbist pedig a hálóba „pos­tázta”. 0-2 Az esélyesebb vendégcsa­pat ezúttal sem okozott csalódást híveinek: a Ki­nizsit elkísérő szurkolótá­bor Hajdúnánáson is győ­zelemnek tapsolhatott. A demecseriek mindvégig többet kezdeményeztek, ér­Véget ért a böjt! Kiskunfélegyházi TK-Nyírbátori FC 0-2 (0-0) Kiskulfélegyháza, 700 néző. V.: Kormos (Hegyi, Bócsik). Kiskunfélegyháza: Bánó - Márics, Lapsánszki (Truczka a 31. p.), Karsai, Fekete I. - Újfalusi, Fekete Zs., Csincsák, Fórizs - Korom (Samu a 61. p.), Siber (Fütyű a 78. p.). Edző: loan Patrascu. Nyírbátor: Kormos - Szegedi, Balogh, Kosán, Lukács - Gubányi, Erdei, Szabó Zs. (Kurucz, a 88. p.), Kovács (Szil- vási a 67. p.) - Ricsei, Bandies. Edző: Baracsi János; Sárga lap: Csincsák a 13., Fórizs a 16., Erdei a 49., Márics a 60., Balogh a 71., Szabó Zs. a 80., Bánó a 85. percben. Gólszerző: Erdei, Kosán. Kon ez Tibor (Új Kelet) 76. p.: Szegedi jobb oldali szabadrúgása után Lukács 8 méterről fejelt, a kapus láb­bal hárított, a kipattanó lab­dát Erdei közelről a jobb alsó sarokba helyezte. 0-1 85. p.: Az egyedül kitörő Szilvásit a kapuját elhagyó Bóna a 16-oson belül buk­tatta. A megítélt büntetőt Ko­sán váltotta gólra. 0-2 Az első félidőben óvato­sanjátszó Nyírbátor a for­dulást követően belelen­dült, s a mérkőzés hajrá­jában megbüntette a szel­Kiss bemutatója a csatároknak! NB I B, 10. forduló Nyíregyházi FC-Csepel SC1-0 (0-0) Nyíregyháza, 2200 néző. V.: Sápi (Mezei, Farkas). Nyíregyházi FC: Vadon - Barna, Szatke, Kiss - Kon­dora, Lahos, Karkusz, Göncz - Takács, Janics. Edző: Őze Tibor. Csepel SC: Balázs - Németh J., Rumy, Bereczki - Varga, Medgyes, Veimola, Mészáros, Bubcsó-Máté, Deák. Edző: Gyimesi László. Gólszerző: Kiss a 84. percben. Csere: Kirchmáyer h. Koltai a 24. p., Lahos h. Besenyie, Németh J., h. Ágh a szünetben, Varga h. Szabó és Takács h. Németh a 60. p. Sárga lap: Koltai a 24., Németh J. a 37., Lahos a 44., Veimola az 51., Szabó a 72., Ágh a 83., Bereczki a 84 p. Révay Zoltán (Új Kelet) 3. p.: Kirchmáyer a bal olda­lon iramodott meg a labdával, az előtte rajtoló Takácshoz passzolt, ő két lépés után kö­zépre játszott, Janics érkezett, de a kifutó Balázs szerelt, az elpattanó labdát még rálőtte a center, de az érkező védő a gól­vonalról kivágta az erőtlen küldeményt. 13. p.: Lahos indította Taká­csot, ő kilépett a védők közül, de Balázs előrevetődve elcsíp­te a labdát. A vendégek nem tudtak felszabadítani, Göncz törhetett előre a bal oldalon, beadását Janics Kirchmáyerhez passzolta vissza, a csatár két csel után visszajátszott Janics- hoz, aki 11 méterről, balról a kapu felé durrantott. 14. p.: Tovább tartott a hazai nyomás, ismét Göncz ment cl a bal oldalon, beadása ezúttal pontosan Takács fejére érke­zett, ő azonban 6 méterről a kapu fölé fejelt. 24. p.: Immár sokadszor a tér­fél közepéről bal oldalról in­díthatott támadást Kirchmáyer, de ezúttal a labda továbbítása után a földön maradt, majd né­hány perc ápolás után lesánti- kált a pályáról. (— Janicshoz akartam pöc­kölni a labdát, de a szerelő védő a lábamra lépett. Volt már ilyen sérülésem, és abban re­mény kedek, hogy hamar túl le­szek rajta - mondta meccs után a még mindig sántikáló Kirch­máyer. Könnyen lehet, hogy a karmester jövő szombaton még nem játszhat. Az viszont már biztos, hogy Koltai buta hibá­ja miatt - Kirchmáyer helyére érkezett, és nem várta meg a partjelzőt a cserénél - besár­gult, és Dorozsmán csak a nézőtérről követheti az esemé­nyeket.) 62. p.: Koltai balról középre emelt, pontosan Janicshoz, ő senkitől sem zavartatva, 12 méterről a hosszú sarok felé emelt. 63. p.: Besenyei a balössze­kötő helyéről pontosan ívelt a másik oldalon futó Kondora elé, középen Németh érkezett, csak Rumy állt velük szemben, de Kondora néhány lépés után Némethez passzolt, aki addig lesre érkezett. 77. p.: Koltai 19 méterről küldte kapura a labdát, amit Balázs a léc alól tornázott ki. 81. p.: Bal oldali szabadrú­gásnál Kondora a szélen meg­iramodó Koltait futatta. O kö­zépre játszott, Németh csak beleérni tudott, de így a lab­da az érkező Kiss György elé pattant, aki hét méterről min­taszerűen a jobb sarokba varrta. (A hátvéd első bajno­ki gólja!) 1-0. Az első húsz percben ren­geteg helyzetet kidolgozó hazai csatárok egyszerűen nem találták a kaput. Kirch­máyer cseréje megzavarta a nyíregyháziakat, és mire újra lendületbejöttek, szü­net következett. Érdekes módon a második félidő ele­jére ismét komótosabb tem­pót vett fel az NYFC. Aztán az utolsó fél órában csak a Csepel térfelén pattogott a labda. Szöglet szögletet kö­vetett, támadás támadást, de hiába... Végül is Kiss sze­mélyében egv védő mutatta be csatártársainak, hogyan kell a hálóba találni. Őze Tibor:-,,Izzadságsza­gú” meccsen a helyzeteinket nem tudtuk kihasználni, és egy „nem helyzetből'’ sze­reztünk gólt. Gyimesi László: - A csapa­tunk elfelejtette, hogy táma­dás nélkül nincs gól. és gól nélkül nem lehet nyerni. Szolnoki MAV-Neusiedler-ASE Tiszavasvári 0-0 Szolnok, 3000 néző. V.: Makai (Sóthy, Krista). Szolnok: Géléi - Major L. - Szecsei, Kohári, Lilinger - Bontovics, Czapkó, Horváth, Ludasi - Major S., Fedor. Edző: Szathmári János. ASE Tiszavasvári: Szabó L. - Lenkey - Havelant, Hóman, Sinka - Szarka, Magyari, Kovács I., Bohács - Erdei, Kocsis. Edző: Kiss Miklós. Csere: Szecsei h. Molnár a 26., Ludasi h. Dorcsák a 61., Szarka h. Fige a 70. Kocsis h. Lőrincz a 75., Ko­vács I. h. Balogh a 87. percben. Sárga lap: Major L. a 48. percben. szakosodott a Vasvári További eredmények: Soroksár-Borso- di Volán 1-1, Hatvan-Palotás 1-0, Tisza- füred-Kazincbarcika 0-1, REAC-Kalocsa 1-1, Dunakeszi-SZEAC 2-0, Kiskörős- Eger 0-0. Az NB II Keleti-csoport állása: Az NBIB állása: 1. Demecser 7 6 1 0 13-4 19 2. Soroksár 8 4 4 0 9-3 16 3. Kazincbarcika 8 4 3 1 12-7 15 4. Borsodi Volán 8 3 4 1 12-11 13 5. Kiskőrös 8 3 3 2 10-8 12 6. REAC 8 3 3 2 11-10 12 7. Hatvan 8 3 2 3 10-11 11 8. Tiszafüred 8 3 1 4 12-13 10 9. Dunakeszi 8 2 3 3 12-11 9 10. Palotás 8 2 2 4 10-10 8 11. Hajdúnánás 7 2 2 3 13-14 8 12. Eger 8 1 5 2 5-6 8 13. Kalocsa 8 2 2 4 11-16 8 14. K.félegyháza 8 2 2 4 6-11 8 15. Nyírbátor 8 1 4 3 10-12 7 16. SZEAC 8 1 1 6 3-12 4 1. III. kér TVE 10 6 4 0 24-7 22 2. Nyíregyháza 10 5 4 1 15-6 19 3. Rákóczi 10 5 • 3 ■2 14-14 18 4. Matáv S. 10 5 2 3 16-8 17 5. Dunaferr 10 5 2 3 15-8 17 6. Szolnok 10 4 4 2 12-9 16 7. Kecskemét 10 5 1 4 8-12 16 8. Szeged 10 4 3 3 21-16 15 9. Kábái CFCH 10 4 3 3 11-9 15 10. Soproni FAC 10 3 5 2 8-9 14 11. Nagykanizsa 10 4 1 5 14-14 13 12. Pécs 10 3 4 3 10-10 13 13. Paks 10 4 3 3 8-8 13 14. Érd 10 3 3 4 14-14 12 15. Salgótarján 10 3 2 5 8-14 11 16. Dorog 10 2 3 5 9-9 9 17. Komló 10 3 0 7 9-21 9 18. Tiszavasvári 10 0 7 3 4-9 7 19. Tiszaújváros 10 2 1 7 8-21 7 20. Csepel 10 1 3 6 4-14 6 A Pakstól 2 büntetőpont levonva. Tudósítónktól 5. p.: Kocsis hámozta át ma­gát a védőkön, már csak Gé­léivel állt szemben, aki az utol­só pillanatban elhalászta előle a labdát. 22. p.: Bontovics kanyarí- tott be szabadrúgást a bal szélről, Horváth pedig 3 méterről a bal kapufa tövére fejelte a labdát. A szolnoki játékos ismételhetett, de ezúttal Szabó L. hárított, a mezőnybe öklözve a játék­szert. 40. p.: Lilinger jobb oldali szögletére Fedor mozdult, azonban a hosszú sarok mel­lé kotorta a labdát. 63. p.: Major S. szabadon vette át a labdát, egy csellel becsapta a védőjét, kicselez­te a kapust is, de közelről az égbe lőtt. 68. p.: Lilinger jobb oldali szöglete után Horváth 6 mé­terről Szabó kezébe fejelte a labdát. Bár óvatosan kezdett a Tiszavasvári, az hamar szemet szúrt, hogy a Kiss- csapat nem rettent meg a hazai pályán oly félelmetes Szolnoktól. Az első félidő­ben a vendégek sikeresen lassították a játékot, miköz­ben ügyes adogatással kö­zelítettek Géléi portája felé. A házigazdák tizenhatosá­hoz érve azonban elfogyott a tudomány, ugyanakkor a Tisza-partiak is kevés ve­szélyt jelentettek Szabó L. kapujára. A pihenőt követően rá­kapcsolt a Szolnok, a láto­gatók elvétve lépték át a felezővonalat. Az ASE di­cséretére váljék, hogy hazai fölény ide vagy oda, csupán néhány alkalommal szisz­szent fel a vasvári kispad. A házigazdák elpuskázták csekély számú lehetőségei­ket, így a szervezetten és fe­gyelmezetten védekező vas­vári együttes „pontosan” távozhatott. Szatmári János: - Játé­kunk elmaradt a megszokot­tól, csak a küzdelem domi­nált. Mentségünkre legyen mondva, ilyen összeállí­tásban még nem játszot­tunk. Kiss Miklós: - Sikerült megtörnünk a Szolnok ha­zai győzelmi szériáját, és megérdemelten szereztünk pontot. Az NB I B 10. fordulójá­nak további eredményei: Komló-Szeged-Dorozsma 0-2, III. Ker-Pécsi MFC 1-1, Kábái Cukor FCH-Soproni FAC 2-0, Érd-Paks 2-1, Sal- gótarján-Nagykanizsa 0-3, Tiszaújváros-Dunaferr 0-2, Matáv Sopron-Dorog 1-0, Rákóczi Kaposcukor-Kecs- keméti TE 2-2. Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat Építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok, kavicsok, cemént, oltott mész, fűbetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 m3 felett ünnepnapokon is). Tiszavasvári, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372-447 Fotó: Lazar Zsolt vén yre juttatva a két együt­tes közötti tudáskülönbsé­get. Az Eszenyi-társulat az első' játékrészben megala­pozta, a fordulást követően pedig bebiztosította sikerét. Albert Csaba: - Rossz idő­ben kaptuk az első gólt; egy sérülés okozott zavart sora­inkban, ezt használta ki a vendégcsapat. De kétség sem fér ahhoz, hogy jelenleg a Demecser a legjobb. Eszenyi Dénes: — Úgy ér­zem, minden tekintetben job­bak voltunk ellenfelünknél. Az eredmény a hazaiakra nézve hízelgő. Jók: Tar, illetve Balogh J., Gombkötő S., Horváth. lösen védekező hazai csa­patot. így hosszú böjt után nyerni tudott aBaracsi-le- génység, amely nyolc hete „éhezte” az első őszi győ­zelmet. loan Patrascu: - A kiha­gyott sok helyzet és a máso­dik félidőben mutatott fe­gyelmezetlen védekezés okozta ezt a bosszantó vere­séget. Baracsi János: - Fegyel­mezettjátékunkkal megérde­melten nyertünk. Jók: Újfalusi, Fekete Zs., ill. Kormos, Balogh, Kosán, Lukács. I Kiss (sötét mezben) nagy pillanata: a „gólra” emelt láb nem tévesztett irányt