Új Kelet, 1997. augusztus (4. évfolyam, 178-202. szám)

1997-08-04 / 180. szám

Bohács próbál befordulni védője mellett Bizakodó franciák MTI ___ Ke vesebb, mint egy évvel a következő labdarúgó-vi­lágbajnokság kezdete előtt fölöttébb bizakodók a fran­cia szurkolók. Egy közvéle­mény-kutatás szerint a meg­kérdezettek 43 százaléka hisz abban, hogy a hazai vá­logatott győzelmével ér vé­get a világraszóló esemény. A „játékban” részt vevők csaknem harminc százaléka viszont épp az ellenkezőjét vallja, szerintük az Aimé Jacquet szövetségi kapitány által irányított gárda teljesen esélytelen a világbajnoki cím megszerzésére. Érdekesség, hogy a véle­ményt formálók David Gino­lát szívesen látnák a nemzeti tizenegyOen. Az angol Tot­tenham Hotspur labdarúgója közel két éve nem szerepelt a nemzeti tizenegyben, amit sokan sajnálnak. Szintén so­kak kedvence a Bordeaux- ban }álszó Jean-Pierre Papin, aki Ginolához hasonlóan régóta nem kapott meghívót a nemzeti tizenegybe. Az optimista francia szur­kolók szerint az olasz Inter- nazionale csapatánál idegen­légióskodó Youri Djorkaeff nélkül elképzelhetetlen a nemzeti csapat összeállítása. A válogatottban 29 mérkő­zésen 15 gólt szerzett játékos szinte valamennyi megkérde­zett „ideális válogatottjá­ban” helyet kapott. Vasárnap további öt mérkőzést játszottak le a labdarúgó NB I/B második fordulójában. Eredménylista: Csepel SC-III. kér. TVE 0-5 (0-1), Kábái Cukor FC- Hajduszoboszló-Tiszaújváros 1-0 (0-0), Szolnoki MÁV- Neusiedler— Szegcd-Dorozsma 4-2 (3-1), Paksi ASE—Dorogi Bányász 1-0 (1-0), Nagykanizsai Olajbányász-Pécsi MFC 3-1 (0-1) Rákóczi-Kaposcukor FC-Matáv SC Sopron 1-1 (1- 0), Salgótarjáni BTC-Komlói Bányász 2-0 (1-0), Soproni FAC-Kecskeméti TE 1-0 (0-0). *** A volt NB I-es Csepel SC második vereségét szenvedte el, 180 perc alatt gólt sem lőtt, sereghajtó, azaz huszadik. Óbu­dán viszont nagyon kijött a lépés, a III. kér. TVE az első fordulóban szerzett két gólja után most ötöt lőtt, remek gól- különbségével most éllovas. Az állás: 1. III. kér. TVE 2 2­— 7-0 6 2. Salgótarjáni BTC 2 2­­4-1 6 3. Soproni F AC 2 2­­2-0 6 4. Szolnoki MÁV-Neusiedler 2 1 1­5-3 4 5. Matáv SC Sopron 2 1 1­3-1 4 6. Dunaferr SE 2 1 1­2-0 4 7. Dorogi SE 2 1­1 4-2 3 8. Kecskeméti TE 2 1­1 1-1 3 9. Nagykanizsai Olajbányász 2 1­1 4-5 3 10. Komlói Bányász 2 1­1 1-2 3 11. Paksi ASE 2 1­1 1-2 3 12. Kábái CFC-Hajduszoboszló 2 1­1 1-2 3 13. Nyíregyháza 2­2­2-2 2 14. Alkaloida SE Tiszavasvári 2­2­1-1 2 15. Érdi VSE 2­1 1 1-2 1 16. Szeged-Dorozsma 2­1 1 3-5 1 17. Rákóczi Kaposcukor FC 2­1 1 1-3 1 18. Tiszaúj város 2­­2 1-3 0 19. Pécsi MFC 2­­2 1-4 0 20. Csepel SC 2­­2 0-6 0 Labdarúgás 1997. augusztus 4., hétfő NYFC: elrontott Hurka Gyurka est NB I B, 2. forduló Koncz Tibor (Új Kelet) 13. p.: Burzi 13 méteres lö­vése szállt mellé. 17. p.: Németh hosszú szóló végén 10 méterről erőtlenül ka­pura gurított, Mitring könnye­dén kapta fel a labdát. 46. p.: Süveges középre emelt, mire a szabadon érkező Bodzsár 11 méterről elhamarkodottan mellébikázott. 53. p.: A hazaiak legaktí­vabb embere, Komódi a kiugró Jakab elé ívelt, aki kecsegtető helyzetből, 12 méterről fölé- vágta a labdát. 57. p.: A kaputól 20 méterre „ajándék szabadrúgáshoz” ju­tott az Érd: Kajdy fű alatti lö­vése után úgy tűnt, Vadon há­rítani tud, de kezéből kiperdült a labda, így a lesipuskás Ko­módinak egy lépésről rutinfel­adat volt a hálóba pofoznia a golyóbist. 1-0 59. p.: A csereként bevetett Koltai első labdaérintéséből gólpasszt adott! Történt, hogy a csurkás nyíregyházi fiú a jobb oldalról végzett el szabad­rúgást: beadására Szatke moz­dult, és 6 méterről a jobb felső sarokba bólintott. 1-1 65. p.: Burzi és Kondoracsa- tázott a labdáért, harsant a bí­rói síp, miközben az érdi játé­kos könyökkel szájba „töröl­te” ellenfelét. Hosszú „spori” azonnal az öltözőbe irányítot­ta a hazaiak hatosát. Érd Városi SE-Nyíregyházi FC1-1 (0-0) Érd, 1500 néző. V.: Hosszú (Fodor, Böröczi). Érd: Mitring - Kult, Kajdy, Jakab, Máté - Burzi, Komódi, Bernáth, Somogyi - Süveges, Varga. Edző: Egervári Sándor. Nyíregyháza: Vadon - Czap - Barna, Kiss Gy. - Karkusz, Szatke, Kirchmáyer, Kondora, Göncz - Németh, Janics. Edző: Őze Tibor. Csere: Bernáth h. Bodzsár a szünetben, Kirchmáyer h. Koltai az 56., Máté h. Versits a 60., Kiss Gy. h. Lahos a 80., Németh h. Bozai a 83. percben. Gólszerző: Komódi az 57., Szatke az 59. precben. Sárga lap: Kondora az 52., Máté az 58., Bozai a 90. perc­ben. Kiállítva: Burzi a 65. percben. 68. p.: Harminc másodperc alatt két kapufa... A bal szélen loholó Göncz mellel maga elé tette a labdát, majd futtából, 26 méterről gyilkos erejű bombát küldött az érdi „ketrecre”. Mitring akrobatamutatvánnyal a felső lécre nyomta a „lasztit”, ami Janicshoz pattant, a szerb légiós 6 méterről a vissza­vetődő kapusba püföltc a lab­dát. Az ezért járó bal oldali szög- lctrúgást követően Göncz Ja­nicshoz kanalazta a golyóbist, aki 13 méterről, ollózva a bal kapufát döngette meg. 91. p.: Kajdy 23 méterről, szabadrúgásból kísérletezhe­tett: a ravaszul csavart labdát Vadon a felső lécre ütötte, Bodzsár ismételt, ám fejese fö- lészállt. A helyi Hurka Gyurka Sü­töde a mérkőzés előtt közhír­ré tétette, hogy nagyszabású estjén ingyen tálalja a menüt: pörkölt- és pecsenye „csodá­kat” ígérve. A felhívás után elégedetten morajlott a lelátó népe, ami csakhamar bosszús dünnyögésbe csapott át. Az érdi rajongók ugyanis nemcsak a konyhai örömöket szerették volna élvezni, hanem csapatuk játékát is. No, ebből nem lett semmi. A Nyíregyhá­za szervezett védekezése seho­gyan sem ízlett a hazaiaknak, akik tanácstalanul passzolgat- ták végig az első félidőt. Sőt midőn az NYFC negyedóra alatt felmérte, „mit tud az el­lenfél”, az Őze-egylet táma­dásba lendült. Mindazonáltal semmiféle rendkívüli esemény nem rázta meg a publikumot, alacsony nívón csordogáltak a percek. A szünet jótékony hatása azonmód érzékelhetővé vált, köszönhetően annak, hogy más tempót vettek fel a küzdő felek. Az Érd ki sem örülhette magát: Komódi ta­lálatára rögvest felelt Szat­ke, ráadásul Burzi kiállítá­sát követően szagot kaptak a piros-kékek. Ekkor a láto­gató kénye-kedve szerint ju­tott el a hazai portáig: Göncz és Janics villanása gólt ér­demelt volna, a kapufával azonban nem bírt az NYFC. A véghajrában némiképp feltámadt a házigazda, Hosz- szú „spori” jóvoltából soro­zatban lődözhette a gyakran oktalanul megítélt szabad­rúgásokat. Az Érd kis hí ján élt is a tálcán kínált lehető­séggel... Summa summárum: érté­kes pontot szerzett a foko­zatosan csiszolódó Nyír­egyháza, amely - ha kicsit bátrabban futballozik - akár nyerhetett is volna. Egervári Sándor: - Sú­lyos, egyéni fegyelmezetlen­ségek miatt nem tudtuk itt­hon tartani a három pontot. Őze Tibor: - Azt kell mond­jam, bíztam a pontszerzés­ben. de a mutatott játék alapján sokkal közelebb álltunk a győzelemhez. Gratulálok minden egyes játékosomnak a hozzáállá­sáért. A kapus és a védők főszerepben... Száraz Attila (Új Kelet) 7. p.: Szabó Zoltánt ugratták ki a társai, aki gyors léptekkel iramodott meg a hazai kapu felé. Fige a tizenhatoson belül hátulról jó ütemben szerelte. 15. p.: Bal oldali bedobás után Erdei szép mozdulattal csúsztatta a labdát Balogh elé, aki 14 méterről lőtt kapura, Bírta azonban szögletre hárí­tott. 19. p.: Jaki adott remek lab­dát a hazai tizenhatos előtt Szabó Zoltánnak, a tizennyolc méterről leadott csavart lövés alig suhant el a bal felső sarok mellett. 22. p.: Szarka László unta meg a tilitolit, 25 méteres, bal alsó sarokra tartó lövéséi azon­ban Birta hárította. 25. p.: Bal oldali szöglet után a felsettenkedő védő, Sa­lamon közeli fejesét hárította Szabó. 32. p.: Szenes szabadrúgása elakadt a védőkben, Szamosi ügyesen forgolódott a lepat­tant labdával, 15 méteres jobb felső sarokba tartó lövését azonban hárította a kapus. 40. p.: Meghűlt a hazai szur­kolókban a vér, Tököli 25 mé­teres szabadrúgása a keresztlé­cen csattant. 52. p.: Balogh jobb oldali beadását Szamosi szép mozdu­lattal, félfordulattal ollózva próbálta a hálóba juttatni. A labda alig szállt kapu fölé. 55. p.: Mikler szögletét Sza­bó Tibor csúsztatta közelről a hazai kapu fölé. 58. p.: A vendég tizenhatos előtt Kovács ugratta ki Bo- hácsot, aki nagy helyzetben nem vállalkozott lövésre. Pár lépést cipelte a labdát, védője így tisztázni tudott. ASE Tiszavasvári - Dunaferr 0-0 Tiszavasvári, 2000 néző. V: Mohácsi (Marcsók, Strehó) Tiszavasvári: Szabó L. - Fige, Szenes, Homann - Balogh, Szarka, Kovács, Havelant, Bohács - Erdei, Szamosi. Edző: Kiss Miklós. Dunaferr SE: Bita - Ács, Salamon, Dudás — Sowunmi, Popovics, Jaki, Mikler - Szabó Z„ Tököli, Szabó T. Edző: Gálhidi György. Csere: Szamosi helyett Lenkey a 66., Mikler helyett Mar­tinjuk a 69., Erdei helyett Lőrincz a 74., Jaki helyet Kóczián a 81., Szabó T. helyett Tamás a 88., Balogh helyett Sinka a 89. percben. Sárga lap: Fige a 28.. Sowunmi a 28., Szarka a 29., Ács a 32., Szamosi a 45., Kóczián a 87. percben. Szamosi lecserélése után a nézők mindenfélét kiabáltak Kiss Miklós felé, csak dicsérő szavakat nem. Szamosi jól ját­szott, igyekezett, többnyire egyedül veszélyeztette a ven­dégkaput. Sérüléséből felépül­ve azonban még csak 60 per­cet bírt, ezért cserélte le az edző­je és nem azért, mert elégedet­len volt Szamosi teljesítmé­nyével. 77. p.: Szenes óriási hibája után Szabó Tiborhoz került a labda. A 15 méteres lövést Sza­bó László óriási bravúrral hárí­totta. 85. p.: Fige mélységből jó ütemben szöktetteLenkeyt, aki pár lépés után 15 méterről ahe­lyett, hogy lőtt volna, bátorta­lanul kivárt. A vendégvédők így most is tisztázni tudtak. Rosu... A 89. percben már mind a három cseréjét kihasz­nálta a hazai csapat. A szóhoz nem jutó Rosu abbahagyta a melegítést, majd bánatosan ballagott befelé az öltöző irá­nyába. -János, azért nincs gól, mert te nem játszol! - kiabálta neki az egyik szurkoló. A gól­király menet közben elmoso­lyodott, láthatólag jólesett neki, hogy a szurkolók nem felejtkeztek el róla. Kezdés után enyhe mezőny­fölénybe került a hazai csapat, majd fokozatosan átvette az irányítást a Dunaferr. A haza­iak főleg jobb oldalon próbál­koztak, pedig bal oldalról két veszélyes helyzetet is kialakí­tottak. A hazai támadók kép­telenek voltak elöl tartani a labdát. Az első félidő vendég­lehetőségekkel ért véget. A második játékrészben egyér­telműen a Dunaferr játszott fölényben. Óriási nyomás ne­hezedett a hazai csapatra. Szabó bravúrjai és a védők remek munkájának köszön­hetően - Fige, Homann, Szarka átlagon felülit nyúj­tottak a mérkőzésen a ven­dégek nem tudták gólra vál­tani fölényüket. Kiss Miklós:-A Dunaferr igazolta jó hírét, ezcrl érté­kesnek tartom a pontszerzést. Gálhidi György:-Úgy ér­zem, nagyszerű mérkőzési láthatott a helyi közönség. Kitűnően játszott a Vasvári, nekünk sincs szégyenkezni­valónk. Kidolgoztunk na­gyon sok helyzetet, Szabó azonban bravúrosan védett. A második félidőben már azon a sebességen játszot­tunk, amelyen mindig szerel­nénk. Helyzeteinket ki kel­lett volna használni, emiatt nem sikerült győznünk. A Totó 31. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Diósgyó'r-Zalaegerszeg 4-0 1 2. Stadler FC-Ferencváros 2-2 X 3. Újpest-Győr 2-3 2 4. Vác-Vasas 2-6 2 5. Bochum-Bielefeld 1-0 1 6. B. München-Kaiserslautern 0-1 2 7. FC Köln-Duisburg 3-2 1 8. Karlsruhe-Bremen 3-1 1 9. Rostock-Wolfsburg 0-1 2 10. Cottbus-Leipzig 1-1 X 11. Stuttgarter Kickers-Jena 2-1 1 12. Wattenscheid-Frankfurt 0-1 2 13. Zwickau-Unterhaching 0-4 2 Pluszmérkőzés: 14. Hertha BSC-Dortmund 1-1 X További eredmények, tabella