Új Kelet, 1996. december (3. évfolyam, 281-304. szám)

1996-12-02 / 281. szám

UJ KELET Sport 1996. december 2., hétfő Kosárlabda MB l B, zöld alcsoport A győzelem is kevés... Budafoki KK—Nyíregyházi TK-Isobau 60—74 (32-35) Nyíregyházi TK-Isobau: Kozma 18, Oroszvári 12/3, Gócs 24/ 3, Dunai 10, Gergely 6. Csere: Kamrás 4, Kovács. Edző: Kama­rás György. Az eredmény alakulása: 5. p.: 8-8, 10. p.: 10-16, 15. p.: 18- 24, 25. p.: 35-44, 30. p.: 44-52, 35. p.: 51-64. y Extra-liga, férfiak végeredmény 3-1 NYVSC Szabolcs Gabona— Csepel SC játszmaarány (13,-8,9,7) Előny a Szabolcs Gabonánál Kuznyecov elüt az egyszemélyes sánc mellett Fotó: Racskó Új Kelet-információ A nyíregyházi gárda a negye­dik hely megszerzéséért harcolt a bajnokságban. Ehhez az utol­só három mérkőzésén nyerni­ük kellett volna, és a salgótar­jániaknak háromszor veszíteni­ük kellett volna. A mérkőzés előtt már kiderült, a negyedik hely megszerzése elúszott, mi­vel a Fekete Sasok szombaton hazai pályán nyertek a listave­zető műegyetemisták ellen. így egy cél maradt, az ötödik he­lyen minél nagyobb előnnyel zárjanak a nyíregyházi főisko­lások. A TK-sok a fővárosi pályán jól kezdtek, és ők vezettek 4- 0-ra. A hazaiak még egyenlíte­ni tudtak, mert a nyíregyházi­ak néhány ziccert elhibáztak. Ekkor azonban Gócs percei következtek, aki betörésekből szerezte pontjait, és 6 pontra nőtt a vendégelőny. Az elkö­vetkező időszakban felváltva estek a kosarak, és állandósult a vendégek előnye. Mindemel­lett mindkét oldalon, a befeje­zéseknél sokszor hibáztak a já­tékosok, amit az is mutat, hogy a félidő felénél összesen 26 pontot jelzett az eredményjel­ző. A félidő hajrájában a haza­iak szépítettek, és Kiss két trip­lájával máris szorosabbá tették az állást. Végül is a félidő be­fejezéséig hárompontos előnyt sikerült megtartani. A szünet­ben Kamarás György edző el­sősorban arra hívta fel játéko­sai figyelmét, hogy a támadá­sok befejezésénél jobban fi­gyeljenek, illetve sokkal jobban becsüljék meg a labdát, és ne adják el az ellenfélnek. A játé­kosok megfogadták a tanácso­kat, és 8 pont megszerzésével kezdték a félidőt, míg a vendé­geknek egy kosarat sem enged­tek érvényesíteni. A vendégek próbálták lemor­zsolni a hátrányukat, de Orosz­vári hárompontosával a 32. percben 46-59-re alakult az ál­lás. Az elkövetkező percekben ismét csak vendégkosarak es­tek, köztük Gócs triplája, és 16 pontra nőtt a TK-sok előnye. A mérkőzés hajrájában a kezdő­emberek közül Oroszvári, Du­nai és Gergely is négy hibával játszott, emiatt óvatosabbak voltak, és elsősorban az ered­mény tartására törekedtek. Az utolsó két percben már csak büntetődobásokból szereztek pontokat a csapatok. A nyíregyházi főiskolások az alapszakaszbeli utolsó mérkőzésükön biztosan sze­rezték meg a győzelmüket, ami elsősorban a védekező teljesítményüknek köszönhe­tő. Még nagyobb előnnyel is nyerhettek volna, ha táma­dásaik befejezései pontosab­bak. Nyíregyháza, 200 néző. V.: Csemák, Szabó K. NYVSC Szabolcs Gabona: Gebhardt, Kuznyecov, Pál, Dragichi, Drotár, Horváth G. Csere: Zádor, Pampuch, Bu­gyi. Edző: Balázs István. Csepel SC: Nyíri, Torma, Nagy, Botyánszki, Fogl, Bu- day. Csere: Rácz, Liszi, Pajor. Edző: Oláh János. Révay Zoltán (Új Kelet) Az alapszakaszban az NYVSC célja az ötödik hely megszerzése, a legnagyobb ve- télytársuk a Csepel SC ezért a helyezésért. Eddig egymás el­len eldöntetlen volt a mérleg, ezért vasárnap hazai pályán nagyon fontos volt, hogy Pálék győzzenek. Igaz az eddigi két meccsen a Csepel ellen nem igazán ment nekik a játék. 1. játszma: Nehezen született meg az első két pont, de a hazaiknak sikerült megszerezni. Öt-négyig felváltva vezetett a két csapat. Aztán elsősorban Botyánszki jó megoldásaival a vendégek ragadták magukhoz az irányítást. A hazaiak csak szervacserék sorozatát tudták kiharcolni, de az első szándékú támadásaiknál gyakran hibáz­tak, ennek az eredménye 5-9 lett. Aztán beindult a gépezet, első lépcsőben 7-9-re javítottak, majd 12-9 elhúztak, Kuznyecov leütéseivel, illetve a jó sáncok­kal. A vendégek nem adták fel és kiegyenlítettek, úgy hogy most ők sáncolták Kuznye- covot. A hajrában a nyíregyhá­zi idegenlégiós kiegyenlítette a számláját, ezúttal ő adott taka­rót a csepelieknek, és ezzel meg is nyerték a szettet a hazaiak. 2. játszma: Úgy indult mint az első, 2-0-ra az NYVSC ve­zetett, de a vendégek három pontot ütöttek egymás után, és átvették a vezetést. Öt-ötig fel­váltva estek a pontok, de úgy látszik, ez az állás a hazaiaknak nem kedvez, mert ismét Bo- tyánszkiék vették át a vezetést Nyíregyháza, Bem József Általános Iskola, 200 néző. V.: Hóbor, Nagyváradi. HPSSC Nyíregyháza: Bo­tos, Gaál, Szabó, Adorján, Lőrinczné, Erdősné. Edző: Szekér László, Kolozsi János. Kecskeméti RC: Vasadi, Szabó, Körmendi, Szikszai, Dunszt, Czéh. Csere: Marti­novics. Edző: Szappanos Tibor. Ladányi Tóth Lajos (Új Kelet) ___________ 1. játszma: A vendégek olyan villámrajtot vettek, ami­lyenre csak ők számíthattak: másfél perc alatt 4-0 lett, „oda”. A láthatóan megszeppent lista­vezető a „négyes csomagot” postafordultával visszaküldte, hasonlóan kilencven másod­perccel később máris egált mu­tatott az eredményjelző. Ami­kor aztán újabb lendületet ka­pott a kecskeméti szekér, Sze­kér mester időt kért. Hiába, Czéhék nem kontárkodtak, meg sem álltak 4-11-ig. Az éllovas azért van fenn a tabella tetején, hogy ebben a kritikus pozíció­ban is újítani tudjon. Ez sike­rült a nyíregyháziaknak, 9-11 után Szappanos edző kénytelen volt fejmosást tartani tanítvá­nyainak, akik egyetlen ponttal honorálták a tréneri tanácsokat. Ezt követően elsöprően henge­reltek a mieink, 13-12-nél át­vették a vezetést, majd kiérde­melték, hogy tizenhét percnyi játék után a második játszma­labda értékesítésével előnyös helyzetben fordulhassanak. 9-5-re. Közben ismét csak szer­vacseréket tudtak kiharcolni a hazaiak. Balázs edző cserékkel is próbálkozott, Drotár helyé­re Pampuch Csaba jött, míg Horváth Géza helyett Zádor. Ennek ellenére a csepeliek már 12-6-ra vezettek. Dragichi és Kuznyecov támadásai után 8- 12-re változott az eredmény, de ezután már csak a vendégek ütöttek pontot. 3. játszma: Újabb csere követ­kezett, Zádor helyére Bugyi Jó­zsef került. Öt-ötig felváltva ve­zetett a két csapat, amikor bein­dult az NYVSC gépezete, és 12- 5-re elhúztak. A csepeliek 13-9- re szépítettek, de Pampuch leüté­sével, és Gebhardt szervájával a Szabolcs Gabona megszerezte a szett utolsó két pontját. 4. játszma: Bár a vendégek vezettek 2-1-re, de úgy tűnt, utána eldőlt a mérkőzés sorsa. Elsősorban a kiváló hazai sán­coknak köszönhetően 10 perc alatt 11-3-ra alakult az ered­mény. A vendéggárda még egyszer megpróbálkozott az eredmény megfordításával, és 14-7-re szépítettek. A nyíregyháziaknak végül is a hetedik mérkőzéslabdájukat sikerült értékesíteniük. Az NYVSC a két csapat harmadik mérkőzésén ismét maga felé billentette a mérleg nyelvét, és ezzel nagyon fontos lépést tett az 5. hely megszerzéséhez. Is­mét két győzelem választja el egymástól a 6. helyen álló ven­dégcsapatot az 5. nyíregyházi­aktól. Ismét bebizonyosodott, hogy a csepeliek ellen nem iga­2. játszma: Amilyen viszon­tagságos volt az előző szett, annyira „hátradőlős” lett ez az epizód. Szabóék alaposan meg­ruházták azokat az ellenfelei­ket, akik közvetlenül a nyo­mukban vannak: egyszer kap­tak ki — éppen a nyíregyházi­aktól, anno, a nyitófordulóban. 9-0-nál szépítettek először és utoljára a bács-kiskuniak, utá­na még egy csere sem segített rajtuk. A Hansa Plastik-Spor- tula hengerelt, 9-1 után csak Szabó szerváit, egészen a játsz­ma végéig. Tizenkét percig tar­tott a macska-egér küzdelem. Ismétlés gyanánt: az első mér­kőzött a második helyezettel... 3. játszma: A ponthabzsolás folytatódott, azonban 3-0-nál felocsúdtak a fokozatosan el­szürkülő, amúgy kék mezben röpiző vendégek. Előbb 3-2-re alakították az eredményt, majd 6-6 után rákényszerítették Sze­kér Lászlót arra. hogy húsz perc kihagyást követően újfent időt kérjen. Sőt, előnyhöz is jutot­tak, amivel ki is apadt az öröm­forrásuk. 6-7,10-7,10-8— így alakulgatott az eredmény, és egyre elérhetőbb közelségbe kerültek a veretlenek dicsősé­zán megy a játék a hazaiaknak. Kitűnő sorozatokat gyenge megoldások követtek, az egyé­ni teljesítmények is hullámzó­ak voltak. Különösen a mérkő­zés első részében nagyon sok nyitásrontás volt mind a két ol­dalon. A negyedik játszmában végre megmutatták a szabol­gük tartósításához. Még utoljá­ra begyújtották a rakétákat, szárnyaltak, a tizennegyedik perc végén pedig Adorján nyi­tásán át Erdősné tette fel a ko­ronát a fenséges röp-szereplés- re. A kezdeti megingáson hamar túlesett nyíregyháziak immár tizedik győzelmüket aratták, a bácsiak nem tudtak megálljt parancsolni, csupán statisztál­tak a szombat délutáni előadá­son. Kár, hogy csak ennyi ide­ig tartott a show, viszont ez azt jelenti, hogy a Hansa Plastik- Sportula SC-nek nincsen párja csiak, hogy mit tudnak, de az í-re nagyon keservesen került fel a pont. Balázs István: — Nagyon fontos, küzdelmes mérkőzésen, 1-1 után megérdemelten kere­kedtünk felül. Oláh János: — Gratulálok a hazaiaknak. ebben a mezőnyben. Tehát: irány az Extra Liga! Szekér László: — Kétségkí­vül ez volt a bajnoki esztendő legfontosabb mérkőzése. A mérsékelt első játszma után fel­adták a harcot a kecskemétiek, remek csapatmunkával felőröl­tük őket. Szappanos Tibor:—Néhány kulcsjátékosom nem fogta fel a találkozó tétjét, túlságosan félvállról vették a meccset. Később szinte az egész együt­tes elvesztette az önbizalmát, a nyíregyháziak pedig jobban akartak nyerni. TOTÓ-48. játékhét 1. Újpest—Győr 2-2 X 2. Videoton—Kispest 2-3 2 3. Ferencváros—Zalaegerszeg 5-0 1 4. Düsseldorf—Bremen 4-1 1 5. Freiburg—-Schalke 04 2-3 2 6. Leverkusen—1. FC Köln 4-2 1 7. 1860 München—-Karlsruhe 1-1 X 8. Rostock—Bielefeld 3-1 1 9. Atalanta—Napoli 2-2 X 10. Perugia—Vicenza 1-1 X 11. Reggiana—Lazio 0-2 2 12. Udinese—Parma 3-1 1 13. Verona—Sampdoria Pluszmérkőzés: 1-1 X 14. VfB Stuttgart—Bayern München 1-1 X „Formás” naptár afp, MTI A francia hírügynökség közzétette az 1997-es Forma—1-es autós gyorsasági vb-sorozat jövő évi menetrendtervezetét. A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIE) Világtanácsa a jövő héten véglegesíti a terminusokat és színhelyeket. A ter­vezetben szerepel a Magyar Nagydíj is. A lista: 1997. március 9.: Ausztrál GP (Melbourne) március 30.: Brazil GP (Sao Paulo) április 13.: Argentin GP (Buenos Aires) április 27.: San Marino GP (Imola) május 11.: Monacói GP (Monte-Carlo) május 25.: Spanyol GP (Barcelona) június 15.: Kanadai GP (Montreal) június 29.: Francia GP (Magny-Cours) július 13.: Brit GP (Silverstone) július 27.: Német GP (Hockenheim) augusztus 10.: Magyar Nagydíj augusztus 24.: Belga GP (Spa-Francorchamps) szeptember 7.: Olasz GP (Monza) szeptember 2!.: Osztrák GP (Zeltweg) október 5.: Japán GP (Suzuka) október 19.: Portugál GP (Estoril) Adorján ütése pontot ért Fotó: Racskó Tibor Jlu NB 1 nők végeredmény 3-0 n Hansa Plastik-Sportula SC— Kecskeméti RC játszmaafány (13,1,8) S Ácsi, „bácsi”: extra siker!