Új Kelet, 1996. november (3. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-04 / 257. szám

Labdarúgás UJ KELET 1996. november 4., hétfő NBI FTC-verte lilák A hétvégi forduló eredményei: Ferencváros—Újpesti TE 3-1, Vác FC-Samsung—MTK FC 1-4, Haladás—III. Kér. TVE 1-1, BVSC—ZTE FC 2-0, Vasas CV—DVSC-Epona 1-0, Videoton— Győri ETO FC 1-2, Innstadt Stadler FC—Siófok 1-2, Békéscsa­ba—PMFC-Titán 3-0, Csepel—Kispest-Honvéd TIG FC 0-1. 1. MTK FC A bajnokság 13 13 állása: 40-8 39 2. Ferencváros 13 11 1 1 26-12 34 3. Újpesti TE 13 9 2 2 30-13 29 4. Vasas CV 13 8 2 3 17-9 26 5. DVSC-Epona 13 7 2 4 27-17 23 6. BVSC 13 6 3 4 20-13 21 7. Győri ETO 13 6 2 5 14-18 20 8. Haladás VFC 13 5 4 4 18-13 19 9. Zalaegerszeg 13 6 1 6 15-20 19 10. Kispest 13 5 3 5 18-18 18 11. Békéscsaba 13 4 3 6 17-17 15 12. Videoton FCF 13 3 5 5 14-18 14 13. III. Kér. TVE 13 3 4 6 17-25 13 14. Vác FC-Samsung 13 2 3 8 16-26 9 15. Csepel 13 1 5 7 12-23 8 16. Stadler FC 13 2 2 9 6-20 8 17. Siófok 13 2 2 9 7-25 8 18. Pécsi MFC 13 1 2 10 8-30 5 NB II Keleti csoport További eredmények: Diósgyőri FC—FC Eger-Egertej 2-0, Tiszakécske—KCFC-Hajdúszoboszló 2-1, Szolnoki MÁV- Neusiedler—Kecskeméti TE 1-1, Tiszafüred-City Gas—Salgó­tarjáni BTC 2-3, FC Hatvan—Hajdúnánási FK 4-0, szabadnapos volt a Kecskeméti SC-RSC. A bajnokság állása: 1. Diósgyőri FC 12 8 2 2 19-10 26 2. Nyíregyházi FC 12 7 ‘3" •'2­20-9 24 3. Tiszakécskei FC 12 7 1 4 19-13 22 4. Salgótarjáni BTC 12 6 3 3 13-10 21 5. Kiskundorozsmai ESK 12 5 5 2 15-10 20 6. Kábái Cukor FC 12 4 6 2 12-9 18 7. Tiszavasvári ASE 12 5 3 4 17-15 18 8. Szolnoki MÁV 12 5 3 4 12-12 18 9. FC Hatvan 12 4 2 6 15-14 14 10. Kecskeméti TE 12 4 2 6 15-15 14 11. Kecskeméti SC 12 2 7 3 12-13 13 12. Hajdúnánási FK 12 3 4 5 8-14 13 13. Kazincbarcikai SC 13 3 3 7 15-22 12 14. Tiszafüredi VSE 13 2 3 8 9-20 9 15. FC Eger 12 1 3 8 6-21 6 Megyei II. osztály, 13. forduló Napkor „pontosan” ragyogott Új Kelet-információ Megugorhattak volna a lista­vezető kállósemjéniek, hiszen a Dona-Trade csoport egyetlen szombati mérkőzésén a tuzsé- riak 2-2-t játszottak Komorón, ráadásul pontmentő találatukat a lefújás előtti pillanátökban érték el. A semjéniek nem él­tek a kínálkozó lehetőséggel, és saját pályájukon csak 1-1 -et értek el a napkoriakkal szem­ben, akik számára ez ragyogó eredménynek minősül. Az ibronyiak nem csak Anarcson remekeltek, a dombrádiaknak is gurítottak egy „hatost”, a vendégek egy gólja pedig úgy­mond belefért... Pócspetri csa­pata hamar túltette magát az egy héttel korábbi 0-10-en, al­sóházi meccsen győzték le a kemecseieket. A 2. számú csoportban szom­baton az esélyes ecsediek, va­lamint a jánkmajtisiak is bizto­san jutottak három ponthoz. Vasárnap hasonlóan papírfor­ma-eredményt produkáltak a lugosiak és a gergelyiugor- nyaiak, így az élen a helyzet változatlan. Meglepetésnek számít a nyírmadaiak döntet­lenje Vaján. v Eredmények: Dona-Trade csoport: Ko­moró—Tuzsér 2-2, Nyírib- rony—Dombrád 6-1, Kótaj— Kárpát-Hús Volán 1-2, Apagy —Nyírtura 1 -0, Kállósemjén— Napkor 1-1, Kálmánháza— Jéke 3-1, Ajak—Anarcs 1-1, Pócspetri—Kemecse 2-1. 2. sz. csoport: Tiszabecs— Nagyecsed 1-5, Jánkmajtis— Encsencs 3-0, Nyírbéltek— Nyírvasvári 1-1, Nyírlugos— Hodász 5-0, Vaja—Nyírmada 1-1, Biri—Balkány 1-3, Tisza- menti SE—Ópályi 3-1, Olcs- va—Tarpa 4-2. 44. JÁTÉKHÉT I _________.________________ 1. Ferencváros—Újpest 3-1 1 2. Vasas—Debrecen 1-0 1 3. BVSC—Zalaegerszeg 2-0 1 4. Bremen—Hamburg 0-0 X 5. Bielefeld—Düsseldorf 1-0 1 6. Leverkusen—Mönchengladbach 3-0 1 7. Schalke 04—Dortmund 1-3 2 8. St. Pauli—VfB Stuttgart 2-1 1 9. Bologna—Roma 3-2 1 10. Cagliari—Perugia 2-1 1 11. Juventus—Napoli 1-1 X 12. Milan—Atalanta 1-1 X 13. Verona—Internazionale 0-1 2 Pluszmérkőzés: 14. Duisburg—Freiburg 1-4 2 ______ 15 Be tonozási munkálatok Nyíregyházán NB II Keleti csoport végeredmény 3-1 Nyíregyházi FC—Kazincbarcikai SC félidő 1-1 Nyíregyháza, 1700 néző. V.: Megyebíró (Farkas Gy., Nyilas). Nyíregyháza: Mező — Barna — Cap, Kiss Gy. — Turóczi, Rubóczki, Karkusz, Kákóczki — Domokos, Kovács, Sira. Edző: Kiss Miklós. Kazincbarcika: Fülöp — Salló — Takács, Szabó Zs. — Ha­lász, Körösi, Gál, Lukács, Szaniszló — Remenár, Farkas T. Edző: Kálmán Vilmos. Csere: Kákóczki h. Göncz, Karkusz h. Bessenyei, mindkettő a szünetben, Halász h. Hamócz a 71., Sira h. Németh a 73., Körösi h. Földeák a 77. percben. Gólszerző: Lukács az 5., Sira a 21., Domokos a 48., Bessenyei a 76. percben. Sárga lap: Karkusz a 16., Sira a 40., Takács a 42., Hamócz a 48. percben. Koncz Tibor (Új Kelet) 5. p.: Elnémult a stadion... Remenár baloldali szabadrúgá­sa után a középre szálló labdára komótosan mozdultak a hazai védők, eme vétkes hanyagságot Lukács azzal büntette, hogy 5 méterről a jobb felső sarokba mandínerezte a golyóbist 0-1. 9. p.: Cap és Farkas T. páros küzdelmet vívott a labdáért a ti­zenhatoson belül. A barcikai csa­tár volt az ügyesebb, ám mielőtt kapura fordult volna — elesett. Nem a saját lábában... Megy ebé ró játékvezető — az NYFC sze­rencséjére— nem „harsonázott”. 15. p.: Lukács „szemrevaló" módon ugratta ki Remenárt, aki 10 méterről célzott: a labda az el­fekvő Mező mellett a bal kapufa tövéről vágódott vissza. Rémült csend volt a lelátó „válasza”... 21. p.: Cap hatalmas jobb ol­dali partdobása Domokost találta meg, ő tovább fejelte a labdát, aztán mindenkinél magasabbra ugró Sira 7 méterről az elhagya­tott kapu közepébe stukkóit. 1-1. ( A rossz ütemben kifutó Fülöp kapus bizonyára csúnya letolás- ban részesült Kálmán mestertől.). 48. p.: A bal oldalra kikevere­dett Takács jószerivel azt csinál­hatott volna a labdával, amit akar. A vendégvédő azonban totojá­zott, mire Domokos elorozta tőle a játékszert. A huncut támadó a kapu elé gyalogolt, majd 8 mé­terről a jobb alsó sarokba lőtt 2-1. 76. p.: Kovács nyargalt el a jobb szélen, éles szemmel kiszúr­ta, hogy Bessenyei vad ütemben lohol a támadást kísérve. Jött is a beadás: a nyíregyházi cserejá­tékos kobakjáról pedig 4 lépésről a hálóba vándorolt a labda. 3-1. 88. p.: A bal ol­dalon viharos tem­póban közlekedő Domokos Németh lábához „terelte” a labdát, aki 6 méter­ről a jobb kapufát találta telibe. A vendégek ki­sütöttek valamit... A barcikai dele­gáció bezárkózott az öltözőbe: hosz- szas tanácskozás után tárult ki az ajtó, s alaposan „kiokosított” já­tékosok lépdeltek a pályára. Ekkor még csak ők tud­ták milyen fondorlatot eszelt ki Kálmán mester. A nyíregy­házi oldalon derűs volt a lég­kör. No nem sokáig... Alighogy Rittyentett a sípot kezelő zengzetes nevű Megyebí­ró: a borsodi csapat meglódult. Előre. És még, hogy: mire esz­mélt az NYFC, máris az egyen­lítésért küzdhetett A Kazincbar­cika cseppet sem tűnt ijedtnek, sőt gyakorta fenyegetően nyo­mult a hazai kapu felé. Pereg­tek a percek, mialatt nagy iram­ban kergetőztek a fiúk, ámbátor a közönség nyíregyházi érzelmű része jobban szerette volna, ha a piros-kékek diktálják a rit­must. Ez azonban az első félidő­ben csak hiú ábránd maradt. Igaz, Sira legalább eltüntette a látogatók előnyét, de Kiss Mik­lós így is fejcsóválva követte le­génységét a pihenőszobába. A szünetben a házigazdák trénerén volt a sor, hogy kimó­dolja miként roppantható össze a vehemens ellenfél. Ő pedig rájött a győzelem nyitjá­ra. Kiss „főnök” kettős cserét hozott meg, ami aztán hatott. A Göncz, Bessenyei páros (na és persze a társak is...) lendü­letet vett, mire az NYFC fut­ballozni kezdett. A vezető gól után „kilazult” a Nyíregyháza, ez azzal járt, hogy formás tá­madások kuszálták össze a barcikai sorokat. A hajrában tovább „hizlalhatta” volna a különbséget a nyírségi kompá­nia, mivel időközben szétesett a mindaddig szervezetten ját­szó Kazincbarcika. Élvezetes, tetszetős esemé­nyekkel dúsított mérkőzés vé­gén az újfent szerzett három ponttal „öntötte betonba” má­sodik helyét a Nyíregyházi FC. Kiss Miklós: — A vendégek korai gólja után rendkívül nagy akarással futballozott a csapat, ennek köszönhetően sikerült megfordítani az eredményt. Kálmán Vilmos: — Nehéz ezt röviden megfogalmazni... Mi is történt: jól kezdtünk, majd null- egynél a játékvezető nem ítélt meg egy tizenegyest a javunkra, aztán volt egy kapufánk, és ad­tunk két gólt a hazaiaknak. Ez eredményezte a vereséget. Sira lábbal „kevert”, fejjel egyenlített Fotó: Racskó Tibor Megszakadt egy sorozat... NB II Keleti csoport ASE Tiszavasvári— Kiskundorozsmai ESK végeredmény 0-1 félidő 0-1 Tiszavasvári, 1200 néző. V.: Kispál (Lánczos, Koch). Tiszavasvári: Szabó - Sinka, Lenkey, Papp, Havelant - Hor­váth, Szemán, Erdei, Veres - Dencsuk, Rosu. Edző: B. Ko­vács Zoltán. Kiskundorozsma: Csehó - Tóth-Kovács, Stredie, Kothencz - Barna, Kemenes, Szeles, Szabó B., Djurasovic — Miklós, Udvari. Edző: Vágó Attila. Csere: Horváth helyett Hegedűs az 56., Veres helyett Fecsku és Dencsuk helyett Pitács a 75., Barna helyett Tóth Á. és Mik­lós helyett Süli a 77., Kothencz helyett Fábián a 85. percben. Gólszerző: Barna 36. percben. Sárga lap: Kemenes a 24., Sinka a 34., Kothencz 65., Udvardi 68., Udvardi 84., Szabó B. a 89. percben. Kiállítva: Udvardi a 84. percben. Száraz Attila (Új Kelet) 13. p.: Erdeit ugratták ki bal­oldalon, a 16-os előtt a társai. A csatár nem iramodott meg a kapu felé, hanem befelé csele­zett, a mintegy 17 méteres lö­vését Csehó bravúrral kiütötte, majd időben tisztázott a labdá­ra mozduló Rosu elől. 25. p.: Dencsuk beadását Er­dei 12 méterről a kapu fölé pör­gette. 36. p.: A tizenhatos balszé­lénél Miklóst szöktették társai. A vendégcsatár leküzdötte magát az alapvonalig, majd Havelant szorításában a kapu előtt keresztbelőtte a labdát. A hazai játékosok későn eszmél­tek és a jobb oldalon helyezke­dő Barna 5 méterről betalált a Vasvári hálóba 0-1. 44. p.: Kemenes 16 méteres lövését hárította bravúrral Szabó. 51. p.: Szemán beadását Papp csúsztatta meg. A labda a középen álló Rosu fejére szállt, de a csatárt ellökték, így a fejesét a gólzsák nem tudta irányítani. A labda a felső léc fölött hagyta el a játékteret. 84. p.: Udvardi fölöslegesen és durván szabálytalankodott a félpálya tájékán. A játékvezető habozás nélkül felmutatta a sár­ga lapot, és mivel a vendégjáté­kos korábban már kapott egyet, így mehetett zuhanyozni. 85. p.:Rosut ugratták ki atár- sai a dorozsmai 16-os vonalá­nál. Pár lépés után a csatár szo­rongatott helyzetben lövés he­lyett menetrendszerűen elesett. Kispál sípja néma maradt... Mindenki azt hitte, hogy a hazai csapat nekiront ellen­felének és villámgyorsan be­darál egy gólt. Hamar kide­rült, hogy erre nem sok esélye van Rosuéknak, mert a do­rozsmaiak alaposan felkészül­tek a tiszavasvári csapatból, illetve olyan taktikát dolgoz­tak ki, ami egyáltalán nem kedvezett a hazaiaknak. A szo­ros emberfogás, a gyors lab­dafelhozatal nemegyszer za­Losonczf és fiai vállalkozás Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat Építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok,' kavicsok, cement, oltott mész, fübetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 m3 felett ünnepnapokon is). Tiszavasvári, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372-447 varba hozta a vasvári gárdát. Ezzel együtt Erdei Csabának, ha egy kis szerencséje van, megszerezhette volna vezetést. Nem így történt és egy ellen- támadás végén, figyelmetlen­ségből a Vasvári hálójába ke­rült a labda. A második játék­rész óriási taktikai csatát ho­zott, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A hazaiak nem ta­lálták az ellenszerét a jól tö­mörülő dorozsmai védelem­nek, illetve a kontrák miatt ál­landóan résen kellett lenniük Pappéknak. A Kiskundorozs­ma pontrablásával megdőlt a Vasvári hazai veretlenségi tétele. B. Kovács Zoltán: — Nagy lehetőséget szalasztottunk el a felzárkózásra, a jól játszó do­rozsmaiak ellen. Vágó Attila: — Mi találtuk meg a győzelem szérumát, ami azért nagy dolog, mert a gyógy­szergyártás központjában lel­tünk rá.