Új Kelet, 1996. június (3. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-17 / 140. szám

V UJ KELET Labdarúgás 1996. június 17., hétfő k NB II Keleti csoport végeredmény 0-3 Nyíregyházi FC—Salgótarján félidő (0-1) Kiss-csapat — nagy szégyen! Nyíregyháza, 400 néző. V.: Megyebíró (Sápi, Tóth) Nyíregyháza: Varró — Szatke — Unchiás, Kiss — Túróczí, Kovács, Karkusz, Göncz—Németh Gy., Cse­hi, Kákóczki. Edző: Kovács János. Salgótarján: Rácz — Kecskés, Sági, Hóman, Forgó, — Palaticzki, Németh T., Lenkei, Stark, — Bencze, Gubán. Edző: Kiss Károly. Csere: Csehi h. Bessenyei, Kákóczki h. Sira a szü­netben. Sárga lap: Forgó a 9., Németh a 32. percben. Gólszerző: Bencze a 22., Gubán az 54. és a 90. percben. Csiky Nándor (Új Kelet) 22. p.: Lenkei tört ki az ano­nimitás homályából, a bal ol­dalon szaporázta lépteit, végül 22 méterről a jobb kapufára suhintott. A vasról visszavágó­dó küldemény az akciót közé­pen kísérő Bencze homlokára . hullott — Varró már elhasalt, a kapu üresen árválkodott —, s a hatméteres fejes nyomán a labda a rendeltetési helyén kö­tött ki. 0-1 36. p.: Ismét Lenkei—Ben­cze kooprodukció — csak silá­nyabb formában. Az előbbi jó ütemű átadásával, az utóbbi magányosan botorkált be a ha­zai tizenhatosra, majd a kék ég felé bombázott... 54. p.: Gubán a hátát mutat­ta Szatkénak — a hazai védő jókorát hibázott —, díszkíséret nélkül begyalogolt Varró kapu­jának előterébe, és könnyedén a hálóba emelt. 0-2 79. p.: Németh T. labdájába a kapu torkában Gubán szúrt bele, a végállomás a kapufa lett. 90. p.: Kegyelemdöfés! Is­mét lenullázták az NYFC vé­delmét, Bencze jobb oldali cen- terezését Gubán három méter­ről a jobb felső sarokba csúsz­tatta. 0-3 A vendégegyüttes első meg­lepő húzása az volt, hogy pi­ros-fehér csíkos mezén „tit­kosított” számokat viselt, emígyen a sajtópáholyban pusztán totózni lehetett, ki kicsoda. Pontszerzési óhaju­kat már nem takargatták ilyen szemérmesen a látoga­tók, akik a középpályán ha­tározottabb fellépésükkel mezőnyfölényt harcoltak ki. A gyengécske meccs legizgal­masabb párharcának tűnt egy vendég és egy hazai druk­ker egyszerű sémán alapuló dallamos kérdés-felelet játéka (Hajrá SBTC, kontra haj­rá Nyíregyháza!) A pályán „amúgy” folydogált a labda— leginkább Varró ketrece felé. Bencze bólintása után a „for­galmi irány” meglepetésre vál­tozatlan maradt, így a Tarján előnye is. De míg Starkék zic­cereket hagytak ki, a másik ol­dalon nem volt mit kihagyni... A fordulás után érezhetően megélénkült a cserejátéko­sokkal felfrissített piros-kék gárda. A Nyíregyháza rájött, hogy az első félidei előadása garancia a vereségre, a házi­gazdák egyre többször pró­bálkoztak kapuralövéssel (ez az első félidőben gyakorlati­lag hiányzott). Csakhogy. Egy tarjánit ismét olyan ma­gányosan hagyott a kihagyó hazai hátsó alakzat, hogy az akár újsághirdetést is feladha­tott volna társkeresés céljából. Nem tette, inkább gólt lőtt... A szenvedő félnek pedig szeren­cséje sem volt, a jobbnál jobb nyíregyházi helyzetekben is pontatlan megoldások szület­tek, pedig a lehetőségek szá­mát tekintve egyenlíteni lehe­tett volna. A kihagyott helyze­tekért bűnhődött a Kovács-le­génység, a nógrádiak ráadá­sul úgy leckéztették meg Kar- kuszékat, hogy négy alapem­berüket (Oláh, Novák, Gyet- vai, Kajli) nélkülözték! A tartás nélküli nyírségi társaság sima veresége vas­kos meglepetés, ám semmi esetre sem a véletlen műve. A Kiss-csapat nagyot alkotott, a házigazdák szégyenkezve bú­csúztak saját közönségüktől. Kovács János: —: Szégyel­lem magam a hazai pályán nyújtott teljesítményünk miatt. A játékosok zöme már szabad­ságon érezte magát. Kiss Károly:—A csapat cso­dálatos volt, és én nagyon bol­dog vagyok. Forgóék (csíkos mezben) alaposan megforgatták Ká- kóczkiékat Fotó: Racskó NB II Keleti-csoport további eredményei: Hódmezővásárhely—Kecskeméti TE 0-7, Kecske­méti RSC—Hajdúnánási FC 2-1, Kazincbarcika— Gödöllő 1-0, FC Hatvan—Diósgyőri FC 2-3, Kábái Cukor FC—III. Kér. TVE 1-3. A bajnokság állása: 1. III. Kér. TVE 29 19 6 4 63-21 60 2. Diósgyőri FC 29 16 9 4 58-23 57 3. Kábái Cukor FC 29 17 6 6 55-30 57 4. Tiszakécskei FC 29 17 6 6 50-27 57 5. Kecskeméti TE 29 17 4 8 43-34 55 6. Tiszavasvári 29 14 7 8 43-30 49 7. Nyírgyházi FC 29 13 4 12 47-39 43 8. Salgótarjáni BTC 29 11 10 8 35-27 43 9. Hajdúnánási FC 29 10 9 10 34-29 39 10. FC Hatvan 29 9 7 13 34-41 34 11. FC Eger 29 7 10 12 37-40 31 12. Kazincbarcika 29 6 9 14 31-37 27 13. Kecskeméti RSC 29 7 6 16 29-41 27 14. FC Sényő 29 6 8 15 31-60 26 15. Gödöllő 29 6 7 16 23-51 25 16. Hódmezővásárhely 29 2 2 25 13-96 5 TOTO 24. JÁTÉKHÉT 1. Skócia—Anglia 0-2 2 2. Franciaország—Spanyolországl-1 X 3. Oroszország—Németország 0-3 2 4. Százhalombatta—Paks 3-3 X 5. Tatabánya—Budafok 1-2 2 6. Dunaferr—Siófok 0-2 2 7. Balatonfüred—Kaposvár 0-1 2 8. Nagykanizsa—Keszthely 6-3 1 9. Hatvan—Diósgyőr 2-3 2 10. Kazincbarcika—Gödöllő 1-0 1 11. Tiszavasvári—Tiszakécske 1-2 2 12. Kaba—III. kér. TVE 1-3 2 13. Nyíregyháza—Salgótarján Pluszmérkőzés: 0-3 2 14. Horvátország—Dánia 3-0 1 NB II Keleti csoport Tiszavasvári Alkaloida SE— Tiszakécskei FC végeredmény 1-2 félidő (1-0) Elkerülhető vereség Tiszavasvári, 600 néző. V.: Cserna (Vámos T., László) Tiszavasvári: Binda — Fige, Szűcs, Havelant, Gaica — Kurilco, Fecsku, Bohács, Lente — Erdei, Rosu. Edző: Dajka László. Tiszakécske: Derdák—Schultz, Izsák, Hegedűs, Gaz­dag — Ézsiás, Szaszovszki, Maczkó, Bánföldi — Balia, Török. Edző: Szurgent Lajos. Csere: Fecsku h. Veres 68. p., Gazdag h. Tovati 71. p., Rosu h. Szilágyi 77. p., Erdei h. Bencsuk a 78. p., Török h. Szántó a 83. percben. Gólszerző: Rosu 18. p., Bánfalvi 50. p., Gazdag 65. p. Sárga lap: Bánföldi 21. p., Lente 28. p„ Gaica 50. p., Fige 52. p. Sultcz 65. p., Gaica 86. p., Ézsiás 88. p. Kiállítva: Gaica 88. p. Száraz Attila tudósítása 5. p.: Lente végezhetett el sza­badrúgást, a vendégek tizenha­tosának bal sarka közelében, Fecsku fejjel megtolta a labdát, Derdák óriási bravúrral hárított. 7. p.: Bohács futtat el a bal szélen, visszagurította a labdát az érkező Rosu elé, a csatár bombáját Derdák tolta fölé. A szöglet után Szűcs fejese csú­szott el a jobb kapufa mellett. 18. p.: Kurilco bal oldali be­adását Rosu öt méterről fejelte a hálóba. 1-0. 27. p.: Bohács beadását Fecs­ku fejelte közelről kapura, de Derdák ezúttal is a helyén volt. 50. p.: Havelant teljesen fölös­legesen szabálytalankodott, a vas­vári kaputól mintegy 25 méterre. A szabadrúgást Bánföldi csavar­ta a jobb felső sarokba. 1-1. 65. p.: Gazdag 16 méteres lövését Binda előbb majdnem megfogta, majd beejtette a há­lóba. 1-2. 72. p.: Bohács és Rosu kény­szerítőzött a kécskei tizenhato­son belül, Derdák a csatár elől bravúrosan hárított. 75. p.: Bállá hétméteres lö­vését Bida kispárgázta. 83. p.: A tizenhatosra betörő Veress Sándort a vendég védők nemes egyszerűséggel fellökték, s Cserna sípja néma maradt... 85. p.: Szántó szöglete a tiszavasvári jobb kapufáján csat­tant, szerencsére Binda hárított. Remekül kezdett a hazai csa­pat, rendkívül fegyelmezetten, gólratörően játszottak Fecsku­Losonczi és fial vállalkozás Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat Építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok, kavicsok, cement, oltott mész, fűbetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 m3 felett ünnepnapokon is). Tiszavasvári, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372-447 ék. Az első negyvenöt percben szinte az volt a kérdés, hány góllal nyer a vasvári gárda. Saj­nos a támadók mindössze egy találatnyi előnyre tudtak szert tenni. A második félidőben egy gyökeresen más hazai együttes futott ki a pályára. így feltá­madhatott Tiszakécske. A dön­tetlen jobban megfelelt volna a játék képének. Dajka László:— Kimondot­tan jó első félidő után a máso­dik játékrész elején érthetetle­nül visszaestünk. A hatvanadik perctől szintén mi irányítottuk a játékot, de vesztettünk... Szurgent Lajos: — Örülök a győzelemnek, mert ezzel ver­senyben maradtunk a dobogó­ért. Úgy érzem, hogy a gyenge első félidő után a második fél­időben már játszottunk, nem 2-1 lett volna a javunkra a vég­eredmény, ha berúgjuk a száz- százalékos helyzeteinket. NB II Keleti csoport végeredmény 2-2------ -------------------------:—:----:------------- ■ - , ■ FC Eger-Egertej—FC Sényő félidő (0-0) Erre mondják: ilyen nincs... Eger, 500 néző V.: Juhos (Mezei, Ring) Eger: Molnár — Kovács Cs„ Tóth A., Gyöngyösi — Berecz, Márton, Unyatinszky, Csomós, Kormos — Elek, Szekeres. Edző: Csuhay József. Sényő: Mező — Stefanik, Barna, Torda — Bernáth, Rubóczki, Kovács, Horváth, Paulik—- Tóth A., Balogh. Edző: Falatovics László. Csere: Kormos h. Bábik az 58., Berecz h. Szamosi, Szkeres h. Bezzegh (mindketten a 67.), Horváth h. Lelt a 80., Tóth A. h. Ványi a 84. percben. Gólszerző: Kovács I. (11-esből) a 75., Paulik a 80., Bábik a 82., Szamosi (11-esből) a 92. percben. Sárga lap: Gyöngyösi a 44., Molnár és Csomós a 75., Stefanik a 92. percben. Torma Ferenc tudósítása 15. p.: Berecz senkitől sem za­vartatva 16 méterről alig lőtt mellé. 20. p.: A sényőiek jutottak szögletrúgáshoz. A karmester Kovács I. veszélyesen csavaro­dó labdája a felső lécen csattant. 22. p.: Újfent a vendégek keltettek riadalmat... Történt, hogy Tóth A. száguldott el a bal szélen, beadása után a szoron­gatott helyzetben lévő Rubócz­ki 5 méterről centikkel tévesz­tette el a kaput. 75. p.: Rubóczki ment el a jobb oldalon, beadását Kovács kapta, akit már a 16-oson belül felvágtak. Tizenegyes! A bün­tetőt a sértett végezte el, és fél- magasan a bal sarokba lőtt. 0-1. 80. p.: Rubóczki—Kovács— Paulik összjátéka után Paulik még a kapust is kicselezte, aztán a kapu közepébe gurított. 0-2. 82. p.: Ártalmatlannak tűnő egri támadás gördült a pályán, amikor Bábik váratlanul, 19 méterről lőtt, s a labda megpi­hent a jobb alsó sarokban. 1-2. 91. p.: Bebiztosíthatta volna győ­zelmét a Sényő, a csereként beállt Lelt azonban 8 méterrtől hatalmas helyzetben a kapus kezébe lőtt. 92. p.: Hazai akció végén Stefanikkezére pattant a labda, mire a közelben álló játékveze­tő a büntetőpontra mutatott. Szamosi vállalta az ítéletvégre­hajtást, aki higgadtan a bal sa­rokba helyezett. 2-2. A sényőiek annak rendje és módja szerint időben elindul­tak Egerbe, meg is érkeztek, csakhogy». Egy valaki keserves arccal „kászálódott” le a busz­ról: Sinka László belázasodott, így számára „fuccsba” ment a mérkőzés, szó sem lehetett ar­ról, hogy pályára léphessen. E kellemetlen epizód nem rázta meg a vendégeket, akik szervezett védekezéssel gond nélkül átvészelték a kritikus­nak számító első negyed órát. Mi több, erejükből arra is telt, hogy az idő múltával helyze­teket alakítsanak ki, igaz, azo­kat el is hibázták. Támadgat- tak a hazaiak, ám az ötletsze­gény, kiismerhető akciók elhá­rítása nem okozott problémát Barnáiknak. A második félidőben óriási fordulat következett be: a Sényő olyannyira nekibátoro­dott, hogy nemcsak egyenran­gú ellenfele volt a hevesi együt­tesnek, hanem átvette a kezde­ményezést. A hajrában (annyi elpuskázott lehetőség után...) a nyírségiek végre felavatták Molnár kapust, majd lendület­ben maradva gyorsan meg­duplázták előnyüket. Mégsem sikerült nyerniük... Elképesztő izgalmak közepette az utolsó percekre elaludt a Falatovics- legénység, szunyókálásukból arra riadtak, hogy a hősiesen küzdő egriek pontot mentettek. Majdnem győzött a Sényő, de mint tudjuk, a meccs ki­lencven percig tart. Ezt most elfelejtették Rubóczkiék... Csuhay József. — Megérde­melt döntetlen született. Falatovics László: — A 91. percben eldönthettük volna a mérkőzés sorsát, de egy jogos büntető után meg kellett elé­gednünk az egy ponttal.