Új Kelet, 1996. február (3. évfolyam, 27-51. szám)

1996-02-12 / 36. szám

Sport 14 r 1996. február 12., hétfő Kézilabda NB I Egy csendes győzelem Kárpát-Hús Nyíregyházi KC—Hort SE 32-28 (15-12) Nyíregyháza, 1200 néző. V.: Dzsipoff, Szalai. NYKC: Lencsés — Szergyuk 4, Bécsi 9/5. Dengi 1, Tóvizi 4, Medve 3, Kun 8. Csere: Szabó (kapus), Déváid 1, Hellinger, Belányi 2. Edző: Uzejrovics Mirzet. Hort SE: Rapovecz — Markó 1, Szabó 3, Fekete 4, Kö­kény 6, Forgács 10/4, Gróf 2. Csere: Lovrek, Tádics 2. Edző: Horváth Tibor. Kiállítások: 0, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/5. ill. 5/4. A vártnál kevesebb néző volt kíváncsi a nyíregyháziak soron következő hazai mér­kőzésére, talán azért, mert túl sima meccsnek ígérkezett, hiszen az ellenfél jelen pilla­natban az utolsó helyen ta­nyázik, a bajnokság során eddig mindössze egy pontot szerzett. Új játékos is pályára lépett a nyíregyháziaknál Belányi Zoltán személyében, aki va­lamikor itt kezdte kézilabdás pályafutását, a TF-en játszott, majd végleg Izlandra igazolt. Most, a nyíregyháziak legna­gyobb örömére, a tavaszi sze­zonban segíti volt csapatát a kitűnő szélső. A mieink indították útjára a labdát, és rögtön az első tá­madásból Medve szerzett ve­zetést. Az ellentámadásnál az ellenfél sem tétlenkedett: Kö­kény egyenlített. Egészen a 4. percig döntetlen volt az állás (2-2), majd Bécsi szerzett újra vezetést, és azt lehetett hinni, hogy fokozatosan növelni fogja előnyét a hazai csapat. Ezzel szemben a fiatal játéko­sokból álló Hort nem adta meg magát, kihasználta a nyíregyháziak „laza” védeke­zését, partner tudott maradni, így csak egy—két gól kü­lönbség volt a két csapat kö­zött, amit csak a félidő utolsó percében tudtak Szergyukék háromra növelni. A második játékrész is csendesen kezdődött — és úgy is folytatódott. A Nyír­egyháza — nem tudni, miért —különösebben nem erőltet­te meg magát, ez főleg a gyenge védekezésben mutat­kozott meg. Időnként átjáró­házat biztosítottak az ellenfél gyors mozgású játékosainak. A 33. percre ismét szoros lett a mérkőzés állása (16-15), és már tartani lehetett attól, hogy meg­lepetést okozhat a vendégcsa­pat, ám Kun és Bécsi eredmé­nyesjátékának köszönhetően a 48. percre sikerült hat gólra növelni az előnyt (25-19). Ek­kor úgy tűnt, akár tíz feletti gólkülönbséggel is nyerhet a nem lett volna meglepő, ha valóban tíz vagy annál na­gyobb gólarányú nyíregyhá­zi győzelem születik, mert a támadások vezetésével és eredményes befejezésével nem volt gond, hiszen a 32 lőtt gól önmagáért beszél. Ezzel szemben a hatásos vé­dekezési taktikát ezúttal sem találták meg igazán Bécsiék. Végül is a két pont megszer­zése egy percig sem függött veszélyben. Rácz Sándor szakmai igaz­gató: — Kellemetlen ellenfél volt a Hort, ügyesen kihasznál­ta védekezési hibáinkat, a mi támadásainkkal különösebb gond nem volt. Van mit javíta­ni, és tovább kell dolgozni. Horváth Tibor: — Gratulá­lok a hazai csapatnak. Gyen­Bécsi főleg a második félidőben remekelt Nyíregyháza, ám a „lyukas” védekezésnek köszönhetően a találkozó végére törlesztett hát­rányából a vendégcsapat. A látottak alapján egyáltalán Fotó: Racskó Tibor ge védekezésünknek köszön­hetjük a vereségünket, de úgy gondolom, egy Nyíregyháza otthonában nem szégyen négy góllal kikapni. —fuli— Röplabda NB I ■Mil'J KELET Felőrölték a hazaiakat Dunaújvárosi Quittner—NYVSC 1-3 (-6,13, -8, -6) Dunaújváros, 100 néző. V.: Hajdú, Csikós. Quittner: Vas, Varga, Sallai, Fábián, Gazsi, Meskál. Cse­re: Markovics, Hajdú. Edző: Ruffing Péter. NYVSC: Zsukov, Drotár, Horváth G., Batai, Pampuch, Horváth L. Csere: Korea, Gebhardt, Zádor. Edző: Balázs István. Első játszma: Az alapszakasz utolsó mér­kőzésén jó hangulatban és nagy elánnal indult a nyíregyházi csapat. Már az első labdamene­tek után látszott, hogy a magas­sági és ütőerőfölényben lévő vendégek irányítják a játszmát. Különösen elemében voltDro- tár, akinek nyitásfogadásait követően Zsukov jól szervez­hette a játékot, és a támadást befejező ütőknek nem okozott igazán nagy gondot az ellenfél sánca. A játszma közepétől fo­kozatosan felőrölték a házigaz­dák ellenállását Pampuchék, és' simán, 15-6-ra hozták az első játékrészt. Második játszma: Balázs István vezetőedző a szett előtt cserére határozta el magát: Drotárt Korea, míg cen­terben Horváth Lacit Zádor váltotta fel. A hideg teremben úgy látszott, hogy a cserejáté­kosok nem tudják felvenni az előző játszmában diktált „for­dulatot”, így eléggé döcögősen indult a második szett. A du­naújvárosiak húztak el rögtön 3-0-ára, amit a nyíregyháziak — valamelyest stabilizálva a játékukat — kiegyenlítettek. A 3-3-as állás után a vendégek tovább gyűjtögették a pontjai­kat, és 10-4-es szabolcsi veze­tésnél úgy tűnt, hogy ez a szett is sima lesz. De ekkor jött a fe­keteleves. Az NYVSC-s játé­kosok teljesen „leültek”, renge­teg egyéni hibát követtek el. Már nem volt jó a nyitásfoga­dás, rendre elhibázták a táma­dásokat és a játék szervezésé­be is be-becsúszott rossz meg­oldás. Ennek következtében 13-13 után a házigazdák sze­reztek két pontot, ami a játsz­ma elvesztését hozta a sza­bolcsiak számára. Harmadik játszma: Balázs edző a kezdő hatost küldte pályára, miután egy kis fejmosást tartott. A nyíregyhá­ziak Drotár és Pampuch vezér­letével, illetve az időközben becserélt Gebhardt irányításá­val újból magukra találtak, egy­re jobban az ellenfél felé kere­kedtek. Talán csak Batai lógott ki a sorból, aki az első szett ki­vételével nem igazán találta a helyét a pályán. A játékrész ele­jén még fej fej mellett haladt a két csapat, de aztán beindult az NYVSC-s henger, és 15-8-ig meg sem álltak a nyíregyházi játékosok. Negyedik játszma: A vendégek 2-1-es játszma­vezetésük tudatában felszaba­dult játékkal rukkoltak ki. Igaz, a nyitásfogadásban voltak hiá­nyosságok — Batai „jóvoltá­ból” —, de a támadásban és sáncmunkában remek dolgokat produkáltak Gebhardték. Dro­tár szenzációs sáncai (ebben a játékrészben legalább öt, pon­tot érő sánca volt), Pampuch „kíméletlen” támadás-befeje­zései, Gebhardt okos feladásai meghozták a sikert. Az egyre jobban elfáradó dunaújvárosi­ak nem bírtak lépést tartani a szabolcsiakkal, akik az első játszmát lekopírozva 15-6-ra nyerték ezt a játékrészt is. Ruffing Péter: — A jó erő­ből álló nyíregyháziak ellen egy játszma megnyerése már nagy dolognak számít. Balázs István: — Legyőztük az útviszonyokat és a lelkes Quittnert, így sikeresen teljesí­tettük az alapszakaszt, valamint a szakosztály vezetése által tá­masztott célkitűzés első részét. Kosárlabda NB IB, rájátszás a 21—28. helyért Kilenc pont, tizenöt (!) néző TFSE—Nyíregyházi TK-Isobau 80-89 (37-49) Alkotás utca, 15 (!) néző. V.: Aranyosi, Kovács. TFSE: Sértő 6/6, Puskás 19, Balog 13/3, Bitvai 26, Czine 4. Csere: Nesznilyi 8/3, Szántó 4. Edző: Ránky Mátyás. Nyíregyházi TK-Isobau: Hutás 3/3, Oroszvári 11/3, Shirian 26/6, Jankovics 18, Kmézics 11. Csere: Szekeres 15/ 12, Papp 5. Edző: Kovács Tibor. Az eredmény alakulása: 5. p.: 4-12, 10. p.: 17-20,15. p.: 23-28, 25. p.: 48-57, 30. p.: 54-66, 35. p.: 65-83. Szombaton este testnevelési egyetemisták és főiskolások rangadójára került sor a főváros­ban. A Tanárképző újabb, immá­ron tizedik vendégszereplése al­kalmával az NB I utolsó helye­Továbbra is mélyponton a Kisvárda Nem ilyen tavaszi nyitányt képzeltek el Kisvárdán a kézi­labdát kedvelő szurkolók, de a szakvezetés és a csapatjáté­kosai sem. Mint ismert, a KSE lányai a hét végén a bajnok­ság végső sorrendje szempontjából súlyos vereséget szen­vedtek hazai pályán a Budapesti Spartacus ellen. Azért is fájó a kudarc, mert egy hasonló képességű csa­pattal szemben maradtak alul a várdai hölgyek. Minden­ki számára érthetetlen a csa­pat folyamatos zuhanása. A mélyrepülés még január 9- én, az őszi szezonból az erre az évre áthozott Derecske elleni találkozón elkezdő­dött, majd folytatódott a Va­lencia elleni kupameccseken. Talán csak a Fradi ellen ját­szotta azt a csapat, amit iga­zából tud. Most ismét előjöt­tek a szokásos hibák, ezek azt eredményezték, hogy be- hozhatatlannak tűnő hátrány­ba kerültek a többi rivális csapattal szemben, amelyek szintén a középmezőnyben szeretnének megkapaszkod­ni. A mérkőzés után Benyáts Balázs elkeseredetten értékel­te lányai teljesítményét. — Nyugodt lelkiismeret­tel vártuk a Spartacus elleni meccset, mert úgy érzem, be­csületesen felkészültünk. Vig- lásit az első perctől fogtuk, de így is hat akciógólt lőtt. Aztán meglepett bennünket, hogy a balszélső Monkovát behozta az edző ballövőbe, ontotta a gó­lokat, tehetetlen volt a védel­münk vele szemben is.Dejtári játszott balszélsőt, és jobb láb­munkájával „szétszedte” vé­dekezésünket, így szélről is kaptuk a gólokat. Mindemel­lett a támadásaink során kidol­goztuk a helyzeteket, csak ép­pen a befejezésekkel volt gond. Ezúttal is számtalan zic­cer maradt kihasználatlanul. Amikor eljutott oda a csapat, hogy a maga javára fordítsa a mérkőzést, megremegett a keze, sorra elpuskázta a lehe­tőségeket. A gólhelyzeteink alapján legalább tíz góllal kel­lett volna nyernünk. Végül is nem volt jobb a budapesti csa­pat, csak a játékosaimból to­vábbra is hiányzott az a plusz, amit hazai pályán feltétlenül elvárna tőlük a közönség és a szakvezetés is. — A folytatás sem látszik könnyűnek... — Nagyon nehéz sorozat előtt állunk, az elkövetkező 3—4 meccsen nem sok esé­lyünk van a pontszerzésre. Megyünk a DVSC-hez, ha­zai pályán fogadjuk a Győrt és a Dunaferrt, ismét ide­genben lépünk pályára a Cerbona ellen. Az minden­képpen biztató, hogy Ig- natyenko már a Spartacus el­len is pályára lépett, de a ro­mán Corina Csuk is egyre jobban formába lendül, és a Győr ellen már valószínű, hogy pályára is lép a hazai közönség előtt. A csapat közben bekapcso­lódik a Magyar Kupa küzdel­meibe. Megtörtént a sorsolás, így a Kisvárda ellenfele a Derecske lesz. Az első mér­kőzésre február 28-án kerül sor Derecskén, míg a vissza­vágó március 2-án 17 órától Kisvárdán lesz. Fullajtár zettjével vette fel a küzdelmet, hogy megszerezze a bajnokság­ban első idegenbeli győzelmét. A mérkőzés kezdetén (első­sorban Shirian pontjaival) megszerezte a vezetést a beteg Kurucz nélkül felálló TK. A következő percekben felzár­kózott az egyetemi gárda, a négy—öt pontos különbséget a vendégek Jankovics pontjai ré­vén tartották. Kovács Tibor edző cserélt, és a pályára lépő Szekeres fantasztikus három­pontos-sorozatot produkálva megnyugtató előnyhöz juttatta a nyíregyházi együttest, de a félidő végén Hutás megsérült, a Tanárképző alkalmi irányítóval kényszerült a játékot folytatni. A második játékrészben pá­lyára lépő csapat tartotta az ered­ményt, a 15. percre növelte is a különbséget. A Bitvai és Puskás vezette hazaiak azonban, ki­használva a megváltozott szer­kezetű vendégcsapat játékosai fáradtságát s ebből adódó hibá­it, az utolsó percekre hátrányuk nagy részét ledolgozva bizonyí­tották küzdeni tudásukat. A nyíregyházi gárda végül si­keresen zárta idegenbeli sze­replését. A játék nem volt meg­győző és hibátlan, elsősorban Hutás kiesése okozott gondo­kat, hiszen Shiriannak kellett irányítania, és ebben a szerke­zetben még sohasem játszott a gárda. Az egyetemisták ag­resszívan védekeztek, ennek lett a következménye Hutás és Shirian sérülése. A győzelem­mel esély maradt arra, hogy a rájátszás második szakaszában ne a kiesés ellen kelljen küzde­nie a főiskolásoknak. Ez már nemcsak a Tanárképző, hanem a Budafok eredményeitől is függ, de a szombati, Malév el­leni budapesti találkozón ezen cél eléréséhez a győzelem el­engedhetetlenül fontos. Balogh Zoltán Ifjúságiak, rájátszás a 19— 20. helyért, 1. mérkőzés MAFC—NYSI 86-68 (47-43) Legjobb dobók: Hrczku 24/ 6, Lakatos 12/3. Az alapszakaszban jól telje­sítő fiatalok mélyen tudásuk alatt játszottak, a visszavágón csak pozitivabb hozzáállással és pontosabb játékkal lehet di­adalmaskodni. Tenisz Davis Kupa Csehország—Magyarország 5-0 Vasárnap lejátszotta két utolsó mérkőzését a Plzenben vendégeskedő magyar férfiegyüttes. Elsőként Noszály lépett pályára Vacek ellen, és 7:5, 6:3 arányban vereséget szenve­dett. Az ötödik mérkőzésen Krocskó még szépíthetett volna, de Novak 5:7,7:6,6:0 arányban győzedelmeskedett felette.