Új Kelet, 1995. október (2. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-09 / 237. szám

UJ KELET 1995. október 9., hétfő 15 Ez történt az NB II-ben Az sem érti, aki látta... Rosu megfricskázta volt csapatát Hatvan FC—Nyíregyházi FC 2-2 (0-1) Hatvan, 1000 néző. V.: Sóthy, (Makai, Nagy 1). Hatvan: Nagy I. — Andrássy, Károly, Nagy Gy., Varga, Szabados, Cseresznyi, Power, Nagylaki, Virovec, Orovecz, Bíró. Edző: Mathesz Imre. Nyíregyháza: Feke — Csehi — Szatke, Drobni — Karkusz, Kovács, Bagoly, Göncz — Németh, Lukács, Ádámszki. Edző: Tóth János. Csere: Ádámszki h. Sira a szünetben, Cseresznyik h. Kata az 58., Németh h. Barna a 60., Karkusz h. Kákóczki a 71. percben. Gólszerzők: Csehi a 42., Sira a 70., Andrássi a 72., Bíró a 74. percben. Sárga lap: Károly all., Cseresznyik az 58., Csehi a 66., Sira a 68., Szatke a 75., Nagy Gy. a 90. percben. Hódmezővásárhely—Tiszavasvári 1-3 (1-2) Hódmezővásárhely, 800 néző. V.: Hrabovszki (Sápi, Bocsik) Hódmezővásárhely: Soós — Gardi, Talmácsi, Bokor, Bánfi — Fazekas (Varga), Csáki (Stráma), Mucsi, Budai — Győri, Markó. Edző: Kérdő Sándor. Tiszavasvári: Szabó — Havelant, Szűcs, Lente — Hege­dűs, Szarka, Bohács, Fecsku (Veres), Horváth — Erdei, Rosu (Szilágyi). Edző: Szikszai Lajos. Góllövők: Győri a 27., ill. Erdei a 24., Rosu a 35., Bohács a 90. percben. Sárga lap: Soós a 35., Győri a 42., Talmácsi a 81., ill. Hege­dűs a 66., Lente a 72. percben. Kiállítva: Lente a 74. percben (reklamálásért). 10. p.: Andrássy a bál szélen jó cselekkel betört a bünte­tőterületre, tisztára játszotta magát, majd a még tisztábban érkező Nagylaki elé tálalt, aki előtt ajtó-ablak nyitva volt, de 12 méterről a jobb kapufa mel­lé helyezett. 34. p.: Bagolyt rúgták fel 19 méterre a kaputól. Csehi bom­bája után a kapus szinte jajve- székelt, de a küldemény kevés­sel elsüvített a felső léc felett. 42. p.: Adámszkit ütötték el 17 méterre Nagy kapujától. Csehi jól megnézte magának a jobb felső sarkot, a kétség- beesetten légi útra induló hatvani hálóőr csak beleütni tudott a játékszerbe, de az a hálóban landolt. 0-1. 58. p.: Csehi hatalmas, 25 méteres szabadrúgása a felső lécről pattant vissza. 67. p.: Tűzijáték Feke kapu­ja előtt: Kata majd Varga lö­vése után hárult el a gólve­szély. 70. p.: Bagoly Gönczhöz passzolt, utóbbi remek beadá­sát a középen őrizetlenül ha­gyott Sira a jobb alsó sarokba bólintotta. 0-2. 72. p.: A hazaiak egyik leg­jobbja, Andrássy jó cselekkel jött előre, végül 15 méterről Feke közreműködésével kilőt­te a kapu jobb oldalát. 1-2. 74. p.: Egy, a védelemről le­pattanó labdát Bíró a 16-os vonaláról erősen a bal felsőbe vágott. 2-2. 78. p.: Nagy Gy. tört be az NYFC tizenhatosára, végül közelről Feke kezébe lőtt. Az első percek a „kóstolga­tás” jegyében teltek. A piros­fehér mezes nyíregyháziak enyhe fölényben futballoztak, gólhelyzetet viszont egyik ol­dalon sem láthattunk. A hazai nézők „tirpákozással” múlat­ták az időt, Némethez és Kar- kuczhoz is volt „egy-két ked­ves szavuk”. Húsz-huszonöt pere elteltével átmenetileg lábra kapott a Hatvan, és eny­he mezőnyfölényt harcolt ki. A nyíregyházi rohamok a félidő derekáig éledeztek, egyre sűrűsödtek a gólhelyze­tek, amelyek a 42. percben Csehi remek lövése nyomán értek góllá. Állandósult a nyír­egyházi fölény, a haziak fá­radni látszottak. Szünet után ott folytatta az NYFC, ahol az első 45 perc végén abbahagy­ta. Szinte csak egy csapat volt a pályán, Feke távoli szem­lélője volt az eseményeknek. Egy 'Csehi-kapufa és egy Sira-ziccer jelezte a vendég­fölényt. Úgy tűnt, hogy lefu­tott a mérkőzés, ezt Sira feje­se is igazolni látszott. Érthe­tetlen, hogy ezután mi történt. A játék képe száz százalékot változott. A fellazuló és sokat bizonytalankodó NYFC-vé- delmet Andrássy és Bíró mat­tolta. A Hatvan — és közön­sége — úgy fellelkesült, hogy pillanatok alatt több helyze­tet teremtett a megzavarodó vendégek kapuja előtt. Akkor csak a szerencsén múlott, hogy nem kapott újabb gólt az NYFC. Volt remény a nyíregy­házi góllövésre is, jóllehet eh­hez a hazaiak közelebb álltak. Az utolsó percben Csehi sza­badrúgása volt a végső esély — és az is maradt. Változatos, hibákkal tarkí­tott találkozón az NYFC biz­tos győzelmet engedett ki a kezéből. A végén az egy pont­nak is örülni kellett. Mathesz Imre: -Kettő-kettő után megnyerhettük volna a meccset. Tóth János: — Jó kis meccs volt... — csiky — 10. p.: A vásárhelyiek első gólveszélyes támadását Markó fejezte be, de lövése elkerülte a kaput. 16. p.: Budai adott jó labdát Győrinek, azonban a szemfüles csatár pörgetése a kapu fölé szállt. 24. p.: A meddő mezőny­fölény vezetéshez juttatta a vendégeket: Lente ment el a bal oldalon, beadását Erdei senki­től sem zavartatva fejelte a bal felső sarokba. 0-1. 27. p.: Egyenlített a Hódme­zővásárhely: mintaszerű táma­dás közben Mucsi—Fazekas volt a labda útja, az utóbbi pon­tos labdával ugratta ki Győrit. A fiatal csatár egy ragyogó csel után védhetetlenül lőtt a jobb alsó sarokba. 1-1. 35. p.: Megszerezte a veze­tést a vendégcsapat: egy köz­vetett szabadrúgás után Rosu lőtt 5 méterről a kapuba. 48. p.: ismét a csatár fejelt 6 m-ről a bal alsó sarok felé, de Soós bravúrosan, lábbal hárí­tott. 90. p.: A tétovázó védők mellettBo/iács 14 m-ről kilőtte a hosszú felső sarkot. 1-3. A vendégek kezdtek jobban, mezőnyfölényt harcoltak ki, ennek ellenére az első negyed­órában csak a Vásárhelynek voltak helyzetei. Szívósan véd­te területét a hazai csapat, és ha lehetősége nyílt, egyérintős passzal vagy gyors indítással veszélyeztette a vendégek ka­puját. Rosut jól semlegesítette Bokor, így az ismert csatárnak „kevés levegő jutott”. A ven­dégek vezetése után a gyors egyenlítés ragyogó akció után született. Minden résztvevő el­ismerésre méltó teljesítményt nyújtott a labda megszerzé­sétől Győri góljáig. A 35. perc­ben viszont a játékvezető ját­szotta a főszerepet. Történt ugyanis, hogy egy kapu előtti Vége a héthetes Táblázatok NB III TISZA-CSOPORT Az NB II Keleti csoport további eredményei: FC Eger — 111. TVE 0-2, Kecskeméti TE — I ovabbi eredmények: Tiszauj varos—Hajdúbö­szörmény 4-0, BÉVSC—Vámospércs 2-0, Tiszakécske 2-1, Hajdúnánás — Diósgyőr 1-1, Kazincbarcika — Kábái Cukor 0-2. Kecskeméti MVSC—Szikszó 0-0, B aim azuj varos­—Mád 3-0. RSC — Salgótarján 1-2. A bajnokság aHasa: A Keleti-csoport állása: 1. Tiszafüred 9 7 i 1 17-7 22 1. III. Kerületi TVE 9 7 1 1 22-5 22 2. Kisvárda 9 6 2 1 22-10 20 2. Kecskeméti TE 9 7 1 1 12-6 22 3. Szikszó 9 6 2 1 14-8 20 3. Diósgyőri FC 9 6 3 _ 19-2 21 4. Balmazújv. 9 6 1 2 25-5 19 4. Kábái Cukor FC 9 6 2 1 12-6 20 5. Nagykálló 9 5 2 2 13-11 17 5. Tiszavasvári 9 6 1 2 13-8 19 6. Rakamaz 9 5 1 3 20-17 16 6. Tiszakécske 9 5 2 2 17-7 17 7. Tiszaújváros 9 4 3 2 17-12 15 7. Nyíregyházi FC 9 5 1 3 18-8 16 8. Mád 9 4 3 2 15-11 15 8. Salgótarján 9 3 3 3 9-7 12 9. Baktal.h. 9 3­6 18-16 9 9. Kazincbarcika 9 3 1 5 13-10 10 10. BÉVSC 9 2 3 4 8-14 9 10. Eger 9 2 2 5 11-13 8 11. MVSC .9 1 5 3 6-12 8 11. Hatvan 9 2 2 5 11-18 8 12. Nyírbátor 9 2 2 5 12-23 8 12. Hajdúnánás 9 1 4 4 5-10 7 13. Ózd 9 2 1 6 12-13 7 13. Kecskeméti RSC 9 1 3 5 7-13 6 14. Hajdúböszörm. 9 2 1 6 7-18 7 14. Sényő 9 2­7 9-28 6 15. Mátészalka 9 1 2 6 9-18 5 15. Gödöllő 9 1 2 6 5-20 5 16. Vámospércs 9 1 1 7 5-32 4 16. Hódm.vásárhely 9 1­8 3-25 3 Suller Só megyei I. osztály Hivatalos TOTÓ-eredmények A bajnokság állása: A TOTÓ 40. játékhetén szereplő mérkőzések 1. Demecser 9 8­1 32-6 24 eredményei: 2. Ibrány 9 6 2 1 18-7 20 1. Eger—III. kér. TVE 0-2 2 3. V.namény 9 5 4­13-4 19 2. Kecskeméti TE—Tiszakécske 2-1 1 4. Hardware 9 6­3 17-9 18 3. Tatabánya—Százhalombatta 1-1 X 5. Szakszig 9 5 2 2 22-10 17 4. Andria—Foggia 2-1 1 6. Kisléta 9 5 1 3 16-14 16 5. Avellino—Salemitana 1-0 1 7. Tiszalök 9 4 3 2 11-10 15 6. Brescia—Venezia 1-1 X 8. Nyírcsaholy 9 3 2 3 12-9 14 7. Cesena—Chievo 4-2 1 9. Nyírkárász 9 4 2 3 14-15 14 8. Cosenza—Ancona 2-0 1 10. Záhony 9 2 4 3 14-14 10 9. Genoa—Lucchese 2-1 1 11. Csenger 9 3 1 5 9-19 10 10. Perugia—Palermo 0-0 X 12. Nagyhalász 9 2 3 4 6-13 9 11. Pescara—Reggiana 4-1 1 13. Levelek 9 2 1 6 9-22 7 12. Pistoiese—Bologna 1-1 X 14. F.gyarmat 9 1 2 6 7-16 5 13. Verona—Reggina 1-1 X 15. Tiszaszalka 9 1 1 7 5-18 4 Pluszmérkőzés: iá o O o s Of. 1/1 V 'inru'U'ir _QiÁfr»É Y FC Sényő—Gödöllő 2-1 (0-0) Sényő, 900 néző. V.: Márta (Mezei, Nyilas) Sényő: Varró — Szegedi, Szikszai, Torda, Herman — Rubóczki, Horváth, Krasznai, Dudás — Herczeg, Capatina. Edző: Jávor Pál. Gödöllő: Izracska — Kovács — Haraszti, Czipper, Ivanovics — Merényi, Simon, Stranyóczky, Szász — Szanyó, Bajkai. Edző: Garaba Imre. Csere: Horváth h. Balogh az 55., Merényi h. Kiss a 65., Herczeg h. Knoblok a 83., Krasznai h. Jávor a 84. percben. Gólszerző: Herczeg a 62., Capatina a 80., Szász a 89. perc­ben. Sárga lap: Rubóczki a 40., Torda a 42., Stranyóczky a 61., Kovács a 89., Balogh a 89. percben. Kiállítva: Stranyóczky a 85. percben. 3. p.: Flerczeg gurított a lá­bak erdejében Dudáshoz, aki tíz méterről lőtt, a kapus láb­bal mentett. 59. p.: Krasznai kevergetett az ötösön belül, megtolta a labdát, amikor Czipper — kívülről legalábbis úgy tűnt — elhúzta a lábát. Tizenegyes­gyanús volt az eset. 61. p.: Végre megtört a Gö­döllő. Capatina tört előre, ám a visszafutó Stranyóczky való­sággal a földbe taposta. A ti­zenhatos baloldali csücskéhez vetett labda mögé Herczeg állt, aki tanári mozdulattal hatal­mas gólt ragasztott a bal felső sarokba. 1-0. 79. p.: Balogh kitűnő ütem­ben tálalt a sokat ígérőén ka­pura húzó Capatina elé, ő vi­szont óriási helyzetben, közel­ről a kapusba lőtt. . 80. p.: Ami nem sikerült ko­rábban. összejött hatvan má­sodperccel később: Capatina egyéni szólóra vállalkozott, feltartóztathatatlanul vágta­tott előre, „világgá küldte” Izracska kapust, majd nyolc méterről a hálóba belsőzött. 2-0. 85. p.: A felezővonalnál — miközben a labda messze járt — Stranyóczky leterítette a csereként beállt Jávort. Mezei játékvezető nem sokat gondol­kodott, piros lapot dugott a megtévedt gödöllői fiú orra alá. 89. p.: Szász keltett kései ri­adalmat a sényői kapunál. Az előremerészkedő középpályás tizenhét méterről célzott, s a labda, felpattanva Varró orra előtt, megült a bal sarokban. 2-1. Nem kis téttel bírt a mér­kőzés, mert bár a bajnokság nagyobbik fele még hátra­van. ieen fontos Döntök vár­Rosu ritkán látható szabad­rúgásgólt lőtt kavarodásnál szereltek a ha­zai védők, Soós kapus pedig kivetődve megszerezte a lab­dát. A játékvezető azonban ezt hazaadásnak minősítette, ezért ítélt a kapu előteréből közve­tett szabadrúgást. A volt vásár­helyi Rosu nem kegyelmezett, ez a szerencsétlen gól el is dön­tötte a mérkőzést. A második félidőben is többet támadott a vendéggárda, de újabb találat­ra már csak a lefújás pillana­tában telt. Kérdő Sándor: —Derekasan küzdött a csapat, de csak ennyi­re futotta ezzel a játékve­zetővel... Szikszai Lajos: — Az ered­ménnyel elégedett vagyok, a helyzetkihasználással nem. Jók: Soós, Győri, Talmácsi, Bokor. ill. Erdei. Rosu. Have­lant. Olasz László böjtnek tak elosztásra. Az alsóház­ban lecövekelt két csapat eddigi szereplése nem káp­ráztatta el a nézőket, ám most a sényőiek úgy kezdtek, ahogy hazai pályán az elő van írva. Sikerült is két-há- rom gólszagú lehetőségig el­jutniuk Krasznaiéknak, de a gödöllői háló érintetlen ma­radt. Az első félidő végére a vendégek is magukhoz tér­tek, felkavarva az állóvizet Varró kapuja előtt, sóhajtá­sokra késztetve a szurkoló­kat. Szünet után tovább pu­hította ellenfelét a Sényő, s a Garaba-legénység beadta a derekát. Herczeg hercegi gólja nyugalmat kölcsönzött a hazaiaknak, Capatina pe­dig „ráfeleselt” csatártársa találatára. A hajrára meg­fogyatkozó vendégegyüttes már csak enyhíteni volt ké­pes a vereség arányán. A lé­nyeg: hétheti böjtöt követően az újonc ismét ráérzett a si­ker ízére, ami vélhetően erőt ad az eredményes folytatás­hoz. Jávor Pál: — Köszönjük a szurkolóknak, hogy a nehéz időben is kitartottak a csapat mellett. A helyzeteink alapján több góllal kellett volna nyer­nünk. Garaba Imre: — Kiélezett mérkőzésen egy jól eltalált lö­vés és egy bírói tévedés dön­tötte el a pontok sorsát. Knnc7 Tihnr