Új Kelet, 1995. június (2. évfolyam, 127-151. szám)

1995-06-05 / 130. szám

141995. június 6., kedd Labdarúgás UJ KELE1 NB III Tisza-csoport Szabolcsiak harca a feljutásért NYÍRBÁTOR—RAKAMAZ 5-0 (1-0) Nyírbátor, 600 néző. V.: Zahorán. Nyírbátor: Varró — Lengyel, Erdősi, Tömöri, Lukács, Varga, Gubányi, Tóth, Lőrincz, Savu, Kertész. Edző: Unchiás Demeter. Rakamaz: Szabó — Balogh, Zákány, Csorna, Szondi, Túróczi. Karóczkai, Juhász, Pásztor, Kapusztyin (Szekré­nyes), Búzás. Edző: Veigli Géza. Gólszerzők: Lőrincz 3, Kertész, Savu. Kiállítva: Zákány (Rakamaz) a 64. percben. 17. p.: Savu indította a fe­lezővonalnál helyezkedő Lő­rinciét, aki lefutotta a védőket, és a kimozduló kapus fölött nyolc méterről a hálóba emelt. Parádés egyéni megmozdulás volt! í-0. 48. p.: Kertész vezette ke­resztben a labdát a tizenhatos vonalán, majd Szabó mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0. 74. p: Gubányi huszonöt méterről megeresztett lövését Szabó csak kiütni tudta, a lab­da az ötösön álló Lőrinczhez pattant, amit a csatár könnyű­szerrel a hálóba pofozott. 3-0. 84. p.: szinte lemásolták a hazaiak előző góljukat. Ezúttal Varga célozta meg a kaput ti­zenhat méterről, Szabó most is kitenyerelte a küldeményt, Lőrincz pedig közelről a háló­ba stukkóit. 4-0. 89. p.: Varga futott el a jobb szélen, beadása nyomán Savu a kapust megelőzve pörgetett a hálóba. 5-0. 25. p.: Tóth a bal oldalról mesteri labdát tálalt a kaputól hét méterre ólálkodó Vágó elé, aki a kétségbeesetten mozduló Mező keze között lőtt a kapu közepébe. 0-1. 80. p.: Be lénye sei tizenhat méterről helyezett a jobb alsó sarokba. 1-1. A közepes iramú, sportszerű mérkőzésen végig Nagykálló kezdeményezett többet. Alapo­san megdolgoztatták a veterán Mező kapust, aki gólnak látszó lövések sokaságát hárította. A Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, mindjárt az 5. percben Erdősi lövése a kapu­fán csattant. Már a saját térfe­lükön letámadták a vendégeket, akiknek nem ízlett Gubányiék zuhanórepülése. A második félidő derekán a tíz főre olva­dó Rakamaz ellen futószalagon szerezte góljait a bátori legény­ség, a formás akciók tapsra késztették a tavasszal eleddig elégedetlen szurkolókat. Idei legjobb játékával magabiztosan győzött Nyírbátor, a három ta­lálatot jegyző Lőrincz vezérle­tével. Unchiás Demeter:—Köszö­nöm a fiúknak, hogy a hazai közönség előtt való visszatéré­semet ilyen csodálatos játékkal tették emlékezetessé. Veigli Géza: — Alulmúltuk önmagunkat. Jók: Lőrincz (a mezőny leg­jobbja), Kertész, Erdősi, Varga, illetve a vendégek közül senki. Somogyi József helyzetek kihagyásában Ónodi és Szilágyi járt az élen, bárme­lyikük eldönthette volna a mérkőzést. S milyen a futball? A hazaiak a hajrában pontot mentettek. Kaszab István: — Ezt a mérkőzést gólokkal nyerhettük volna, ehelyett be kell érnünk egy, így utólag, elég sovány ponttal. Jók: Mező, Belényesi, Be­­recz, illetve Cziotka, Balogh, Vágó. Nagy Tamás TISZAFÜRED—MÁTÉSZALKA 1-3 (0-0) Tiszafüred, 1200 néző. V.: Nyitrai. Mátészalka: Nagy — Szűcs, Krizán, Kocsán, Király, Má­rián, Szilvási (Kosa), Varga A., Szender. Oláh (Simák), Krasznai. Edző: Mitró Károly. Gólszerzők: Kalló, illetve Oláh 2, Király. Kiállítva: Földvári Cs. illetve Krasznai. VÁMOSPÉRCS—NAGYKÁLLÓ 1-1 (0-1) Vámsopércs, 300 néző. V.: Szemán. Nagykálló: Cziotka — Horváth, Balogh, Hudák, Spisák (Ka­szab), Boda, Tóth, Balázs, Polonkai, Vágó, Ónodi (Szilágyi). Játékos-edző: Kaszab István. Gólszerzők: Belényesi illetve Vágó. Kezdettől nagy taktikai harc jellemezte a mérkőzést, a hazai támadásokra Mátészalka szer­vezett védekezéssel és kontra­játékkal válaszolt. Két perc telt el a második félidőből, amikor Kalló révén vezetést szerzett a füredi együttes. Nyolc perc múlva Oláh egyenlített, sőt, ugyanő, röviddel később, Kosa átadását értékesítve, előnyhöz juttatta csapatát. A hajrában mindent egy lapra feltéve roha­mozott Tiszafüred, de Nagy kapussal az élen, Krizán és Kocsán irányításával egymást múlták felül a védők. Hatvan másodperccel a befejezés előtt Király, nevéhez méltóan, kirá­lyi góllal tette biztossá a ven­dégek sikerét. A szatmáriak sérültekkel teletűzdelt együtte­se — Sira hiányát is elvisel­ve — újabb bravúros győ­zelemmel fosztotta meg tava­szi veretlenségétől a házigaz­dákat. Mitró Károly: — Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, bátor játékra, győzelemre biz­tattuk a fiúkat. Tudtam, hogy nehéz lesz, de el kell mondjam, nem is akármilyen mérkőzésen, nem is akármilyen játékkal, nekünk sikerült idén először vereséget mérni Tiszafüredre. Jók: Földvári T., Dajka, il­letve Nagy (a mezőny legjobb­ja), Krizán, Kocsán, Márián, Oláh. KISVÁRDA—SÉNYŐ 2-0 (2-0) Kisvárda, várkert, 2000 néző. V.: Nyikes Kisvárda: Szőr - Czap, Takács, Lipták, Oláh (Béres), Balogh, Dudás, Seres, Szombaty (Vincze), Marginean (Kán­tor), Jávor. Edző: Komáromi György. Sényő: Varga - Szegedi, Mónus, Hermann, Torda. Tóth K.. Horváth, Balogh, Ványi (Majchrovics), Rubóczki (Ke­gye), Knoblok. Játékos-edző: Rubóczki Tibor. A feljutási és megyei rang­adóhoz méltó jó talajú, szép pályán kezdődött a mérkőzés. Az első percekben óvatos játék­kal kezdtek a gárdák. Mintha mindkét együttes félt volna egy kicsit a másiktól. 5. p.: Marginean a jobb ol­dalon kapott labdát, középre játszott, Seres ráfordult, kapás­ból lőtt, de a pettyes elzúgott a kapu felett. 10. p.: Oláh Jávorhoz ját­szott, aki 18 méterről lőtt fölé. 12. p.: Horváth irigyelte meg a kisvárdaiakat, s most ő dur­­rantott 18 méterről kapura, a változatosság kedvéért a kapu mellett hagyta el a labda a já­tékteret. 14. p: Dudás és Jávor vezetett támadást a bal oldalon, de Du­dás lövését Hermann mentette. A következő percekben sor­ra futottak a hazai támadások, elsősorban a bal szélen, de a befejezéseknél Varga mindig résen volt. 35. p.: a hazai középpályás, Balogh vezette a labdát, majd balra, Margineanhoz játszott, aki néhány lépés után, már a tizenhatoson belül a másik ol­dalra emelt, Oláh fejelt a hosszú sarokra, s a labda a kapufa éléről a hálóba pattant. 1-0. 38. p.: Marginean a jobb ol­dalon kapott labdát, s mintegy tizenkilenc méterről hatalmas lövést küldött a rövid sarokra, Varga vetődött, de a megpat­tanó labda a keze alatt a háló­ban kötött ki. 2-0. A második félidő elején esett az iram, s a hazaiak magukra hozták a sényőieket, de a ven­dégek támadásaiban nem volt igazi átütőerő. 53. p.: Rubóczki lőtt vagy huszonhárom méterről, de a labda a kapu mellett elhagyta a játékteret. Továbbra is a vendégek bir­tokolták többet a labdát, de a hazaiad veszélyes kontrákat vezettek. 84. p.: a kisvárdaiak a jobb ol­dalon vezettek egy szép támadást, lábról-lábra szállt a labda, de Du­dás fejesét Varga mentette. A hazaiak az első félidőben remek csatárteljesítményekkel lepték meg a vendégeket. Kö­zépről Marginean és Oláh indí­totta a széleken Jávort, Serest és Dudást, akik rendre elfutottak védőik mellett. A gólókat végül is a két rutinos csatár szerezte. A sényőiek kicsit enerváltnak tűntek, bár a végére a hazaiak is elfáradtak. Feljutási rangadóhoz méltó küzdelemmel örvendez­tették meg a csapatok a néző­sereget. A megérdemelt győze­lemmel Kisvárda nyílttá tette a feljutásért folytatott harcot. Komáromi György:—Egész héten arra készültünk, amit az első félidőben sikerült megva­lósítanunk. Az egész csapat di­cséretet érdemel. Rubóczki Tibor: — A kupa­meccs után kicsit fáradtan ját­szottunk, a hátralévő meccse­ken kell bizonyítanunk. Révay Zoltán További eredmények: Edelény—BÉVSC 2-5, Tiszaújváros— Karcag 1-1, Szerencs—Kunhegyes 2-3(!), Ózd—Encs 2-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Sényő 27 15 5 7 55-34 50 2. Kisvárda 27 14 7 6 46-21 49 3. Mátészalka 27 14 3 10 51-38 45 4. Nyírbátor 27 11 10 6 46-27 43 5. Tiszaújváros 27 12 5 10 35-33 41 6. Tiszafüred 27 9 13 5 30-16 40 7. Nagykálló 27 11 7 9 38-41 40 8. Szerencs 27 10 9 8 42-30 39 9. Karcag 27 10 8 9 42-37 38 10. Rakamaz 27 10 7 10 39-40 37 11. Ózd 27 8 9 10 35-37 33 12. BÉVSC 27 10 3 14 35-45 33 13. Vámospércs 27 7 11 9 26-37 32 14. Kunhegyes 27 9 4 14 33-52 31 15. Encs 27 6 12 9 34-39 30 16. Edelény 27 1 5 21 15-70 8 (Három fordulóval a vége előtt Edelény már kiesettnek tekinthető.) Suller Só megyei I. osztály Bakta százhússzal az NB Ill-ban Baktalórántháza— Kemecse 10-2 (5-2) Baktalórántháza, 200 néző. V.: Nagy J. (Dávid, Tamas­­kovics). Baktalórántháza: Tóth A. — Tóth I., Vacsilja, Hüse, Barnucz, Pokigyko, Benkő, Maries, Gdovin, Németh, Il­lés. Szakosztályelnök: Kor­mány Béla. Kemecse: Hegyes S. — Kostyó, Kolozsi, Szarka, Ba­lázs, Nagy I., Pallagi, Hegyes J., Sztojka, Kovács, Does J. Edző: Kondor Lajos. Csere: Gdovin h. Javoriv, Hüse h. Martinenko (mind­kettő a 60. percben). Sárga lap: Barnucz. Kiállítva: Kos­tyó a 71. percben szövegelé­sért. A mérkőzés megkezdése előtt a kemecsei játékosok vi­rággal köszöntötték a baktaia­­kat abból az alkalomból, hogy megyei bajnokok. Igaz, erre még kilencven percet várni kellett. 5. p.: a kemecsei Kovács a jobb szélen húzott el, és lövés­szerű beadásába a baktai Tóth I. olyan szerencsétlenül ért bel«, hogy róla a tehetetlen ka­pus mellett a hálóba pattant a pöttyös (öngól!). 0-1. 11. p.: a baktai térfél bal olda­lán, a tizenhatossal egyvonalban szabadrúgáshoz jutottak a ven­dégek. Szarka ügyesen csavarta be a labdát a jobb felső sarok­ba. (A gólban a hazai kapus is benne volt egy kicsit), rt-2. 58. p.: ismét Németh iramo­dott meg a jobb oldalon, és be­adását Gdovin hat méterről befejelte. 7-2. 59. p.: immár sokadszor hagyta ott védőjét Németh, és lövésszerű beadásába a keme­csei Kolozsi balszerencsésen ért bele, így a labda a saját háló­jukban kötött ki. (öngól) 8-2. 71. p .: az addig is idegesen játszó és sokat szövegelő Kostyót a játékvezető idő előtt küldte zuhanyozni. Megsér­tette a sípmestert, aminek csak kiállítás lehetett a vége. 81. p.: a csereként beállt Martinenko is gólt szerzett. A tizenegyes pontnál egy csel után okosan helyezte a labdát, és ez He gyes kapusnak túl ne­héz feladatnak bizonyult. 9-2. 82. p.: egy vendégvédőről lepattanó labdát Németh Csa­ba fejelt a hálóba. 10-2. Nem bizonyult illedelmes házigazdának a Baktalóránt­háza, pedig a vendégek még virágot is hoztak. Talán a szeg­fű illata hódította el egy kicsit a bajnokjelöltet, mert all. percben 2-0-ra a vendégek ve­zettek. Talán ha akkor zártabb védekezésre térnek át, elkerül­hették volna a nagyarányú ve­reséget. Ők inkább egy jó meccset akartak, és úgymond beleszaladtak egy nagy pofon­ba. A házigazdák akkor kezd­ték el a gólgyártást, amikor már nemcsak középen erőltet­ték a támadásokat, hanem a szélsőket is bevonták a játék­h "-f if afäWn * ■ t Nagy volt a forgalom a kemecsei kapu előtt 15. p.: felébredtek a hazai­ak. Maries középen szöktette Gdovint, aki tizenkét méterről nem hibázott. 1-2. 17. p.: a kemecsei csatárok a középpályán elvesztették a labdát, ebből jó ütemben in­dult Gdovin, és a jobb szélről Illés elé tálalt, aki kiegyenlí­tett. 2-2. 22. p.: Gdovin ismét Illést szöktette, de most a bal olda­lon, aki a tizenhatos vonalát átlépve 14 méterről betalált. 3- 2. 25. p.: a leshatárról kiugró Gdovin az öt és felesnél még a kapust is kicselezte, majd egy méterről már nefh tudott hibázni. 4-2. 45. p.: több kimaradt hely­zetet követően Benkő ugrott ki középen, és a kapu bal olda­lába gurított. 5-2. (Megnyugtató előnnyel tér­hetett pihenőre a bajnokjelölt.) 47. p.: megszületett a ven­déglátók 120. gólja ebben a bajnokságban. Németh a jobb szélen lefutotta a kemecsei védőket, és középre ívelését Maries helyezte a hálóba. 6-2. ba. Különösen a jobb oldalon vezetett támadásaik voltak ve­szélyesek. A már kiesett ven­dégcsapat csak az első húsz percben tudott ellenállást kifej­teni. Ezt követően tetszés sze­rint érték el góljaikat á baktaiak. Kár, hogy ilyen ke­vesen jöttek el, mert ez való­ban nézőcsalogató játék volt. Kormány Béla: — Várható volt, hogy győzni fogunk, és az is, hogy ilyen arányban. Még így is rengeteg gólhely­zetet kihagytunk. Most már játszva játszanak a fiúk. Ettől a perctől kezdve nekünk már más feladatunk van, készü­lünk a magasabb osztályra. Oda már más játék kell. Kondor Lajos: — Nulla­kettőnél még olyan örömet éreztem, amiért megérte akis­­padra ülni. Egy percig sem volt kétséges, hogy melyik csapat nyeri a mérkőzést. Sok sikert a Baktalórántházának az NB Ill-ban! Jók: az egész hazai csapat, illetve Sztojka, Hegyes, Szarka. Fekete Tibor (Folytatás a 15. oldalon)