Új Kelet, 1995. április (2. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-10 / 84. szám

UJ KELET 1995. április 10., hétfő 11 Suller Só Megyei I. osztály Kelemen, a tiszaszalkai győző BAKTALÓRÁNTHÁZA— FEHÉRGYARMAT—BIRI ÚJFEHÉRTÓ 4-1 (1-0) Baktalórántháza, 500 néző. Y.: Labancz. Baktalórántháza: Tóth A. — Tóth I., Vacsilja, Szőke I. (Benkő), Barnucz, Ppkitykó, Illés, Maries (Hüse), Gdovin, Sós, Németh. Edzó': Gajdos Gábor. Újfehértó: Garapko — Lácza S., Nagy (Potyók), Balázscsik, Lácza J., Kacsándi, Kukk, Kovács, Lácza Gy., Ötvös, Papp (Barna). Edző: Nyisztor Sándor. Gólszerzők: Maries 2, Sós, Németh illetve Kacsándi. A magas lázzal pályára lépő Maries csapata vezéregyéniségének bizonyult. Az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. Jók: Maries, Sós, Vacsilja, illetve Kukk. TISZASZALKA—NAGYHALÁSZ 1-3 (0-1) Tiszaszalka, 150 néző. V.: Mónus Tiszaszalka: Szimku — Pető, Bene­dek, Rózsa, Liba, Didenko, Szabó (Oláh), Migovics, Nagy G„ Udvarhelyi, Ruszin. Edző: Danku László. Nagyhalász: Kormán — Borza, Koskovics, Müller, Kovács, Tanyi, Ballai, Urbin (Kamarás), Oláh, Kele­men, Bihari (Kaponyás). Edző: Szakács László. Kiállítva: Benedek. Gólszerző: Oláh, illetve Kelemen 3. Az óriási szélben játszott mérkőzésen végig Nagyhalász vezetett, és szerencsés gólokkal nyert. Jók: Nagy, Didenko, Szimku, illetve Kelemen, Tanyi, Kovács. IBRÁNY—VÁSÁROSNAMÉNY YOUNG 0-2 (0-0) Ibrány, 400 néző. V.: Kerezsi. Ibrány: Vattai — Nagy, Szakács, Szegedi, Hermann, Bíró, Balogh, Veres, Bárdi. Mikhárdi, Korpái. Edző: Kegye István. Vásárosnamény: Rapcsák (Papp S.) — Esik, Varga T., Bodnár, Sándor. Tőrös, Tivadar. Szécsi. Illés (Smajda), Hornyák, Varga M. (Balogh). Edző: Farkas Béla. Gólszerző: Szécsi, Tőrös. Egyenlő erők küzdelmében megérde­melten győzött Vásárosnamény. Jók: Vattai, Szegedi, Bíró, illetve Szécsi, Sándor. KISLÉTA—TARPA 5-0 (1-0) Kisléta, 300 néző. V.: Márta. Kisléta: Babicz — Túróczi, Arezanu, Pénzes G., Nyisztor, Czirbik (Gyarma­ti), Magyar (Földesi), Berettyán, Réz­műves L., Herczku (Árba), Rézműves G. Edző: Czirbik Richárd. Tarpa: Hegyi — Csapó, Simon, Sza­bó I., Tóth (Szabó J.), Szabó II., Siti, Veres, Pál, Kovács, Holp (Szász). Edző: Nagy Elek. Gólszerző: Berettyán 2 (egyet tizen­egyesből), Rézműves G., Álba, Czirbik. Kiállítva: Arezanu (Kisléta). Orkánszerű szélben a tíz emberrel ját­szó hazaiak kiütéses győzelmet arattak. Jók: Pénzes G., Nyisztor, Berettyán, Rézműves L., illetve Pál, Szabó II. NYÍRLUGOS—NYÍREGYHÁZI HARDWARE 4-1 (2-0) Nyírlugos, 300 néző. V.: Fodor S. Nyírlugos: Karsai — Sinka Zs., Kiss, Sinka Cs., Sinka L., Balogh (Dzsun- dzsák), Szemán, Krekk, Krcsmarik, Pazurik, Hadadi. Edző: Domokos János. Hardware: Újhelyi — Barkóczi, Kiss, Minya, Lippai, Főfai (Lengyel), Mihályfalvi, Lővei, Tardi (Medgyesi), Banka, Drágár (Lakatos). Edző: Szilvási István. Gólszerző: Hadadi, Krekk, Krcsma­rik, Kiss, illetve Főfai. Megérdemelt hazai siker. Jók: Kiss, Sinka Cs., Karsai, illetve Lővei, Mihályfalvi, Kiss. 4-0 (0-0) Fehérgyarmat, 200 néző. V.: Józsa S. Fehérgyarmat: Barta — Szűcs (Sza­bó) Nagy 1., Jávor, Magyar, Páll, Földi (Kosa), Gyüre, Varga, Kovács (Mikes), Kocsis. Edző: Balogh Csaba. Biri: Kévés :— Kapdos (Sinka), Vas, Kiss T., Gelsi, Kígyósi, Csomány. Tóth, Nagy. Szilágyi, Árki (Gyarmati). Edző: Barna József. Kiállítva: Kapdos. Gólszerző: Nagy I. (tizenegyesből). Páll, Gyüre, Kovács. Orkánszerű szélben, kitűnő játékve­zetés mellett, magabiztos hazai győze­lem született. Jók: Nagy I., Gyüre, Kovács, illetve Kiss, Szilágyi. TISZALÖK—LEVELEK 1-3 (1-1) Tiszalök, 200 néző. V.: Tamáskovics. Tiszalök: Szőlősi — Bakos, Ulicki (Csatlós), Aszalós, Balázs (Kurucz), Marozs, Gyemiszenko (Mogyorósi), Pente, Balogh, Péntek Barbócz. Edző: Gáli Sándor Levelek: Stekkler — Páll, Svelta, Kapdos, Takács I.. Király, Forgóny, Takács II. (Sitku), Oláh (Szabó), Burik, Molnár. Edző: Takács János. Gólszerző: Pente, illetve Molnár 2., Sitku. A hazai csapat az első húsz percben eldönthette volna maga javára a mérkő­zést. Jók: a hazaiak közül senki, illetve Stekkler, Király, Molnár. CSENGER—ZÁHONY 2-0 (1-0) Csenger, 250 néző. V.: Karácsony. Csenger: Ács — Fehér, Petrik, Szi­lágyi M., Juhász J., Juhász P„ Juhász Zs. (Szilágyi T.), Fekete, Mester, Dobrán- szky, Becző. Edző: Andorko Ottó. Záhony: Mónus — Szanyi, Hegedűs, Izajszkij (Pfeiffer), Onder (Balázsi), Győri. Kubányi, Kacsur, Rácz, Pokol II.. Andropov, Pokol I. Edző: Fülöp Sán­dor. Gólszerző: Becző, Szanyi (öngól). Küzdelmes, jó mérkőzésen a hazaiak fontos győzelmet szereztek. Jók: az egész csengeri csapat, illetve Szanyi, Rácz, Kacsur. KEMECSE—NYÍRKÁRÁSZ 1-2 (1-0) Kemecse, 200 néző. V.: Varga F. Kemecse: Hegyes S. — Kostyó, Kolozsi, Szarka, Balázs, Kovács, Pallagi (Sztojka), Bereczki, Hegyes J., Ferkó (Kanyári). Edző: Kondor Lajos. Nyírkárász: Tóth J. — Kapin A., Ma­tyi (Lakatos), Kántor, Tóth L., Vida (Kapin M.), Kontra, Czető, Virtás (Tö­rök), Végső, Oláh. Edző: Jávor Pál. Gólszerző: Pallagi illetve Matyi, Czető. Kiállítva: Bereczki (Kemecse). A hazai együttes balszerencsés körül­mények között szenvedett vereséget. Jók: Kostyó, Szarka, Hegyes, illetve Oláh, Czető, Kántor, Matyi. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Baktal.háza 23 19 1 3 86-25 58 2. V.namény 23 15 6 2 58-23 51 3. Záhony 23 15 5 3 66-27 50 4. Újfehértó 23 13 4 6 37-22 43 5. Biri 22 13 2 8 33-40 38 6. Nagyhalász 23 11 4 8 46-32 37 7. F.gyarmat 23 11 2 10 36-32 35 8. Kisléta 23 10 2 11 41-36 32 9. Nyírkárász 23 9 5 9 35-37 32 10. T.szalka 22 94 9 39-44 31 11. Csenger 23 8 2 13 34-38 26 12. Tiszalök 23 7 5 11 23-35 26 13. Tarpa 23 7 4 12 23-42 25 14. Nyírlugos 23 7 3 13 33-44 24 15. Levelek 23 6 6 11 27-46 24 16. Ny. Hardw. 23 6 2 15 22-45 20 17. Ibrány 23 4 5 14 19-46 17 18. Kemecse 23 44 15 22-55 16 A félbeszakadt Biri—Tiszaszalka mér­kőzés eredményét nem vettük figyelembe. Ez történt a labdarúgó NB ll-ben Csehi pazar nyitótánca NYÍREGYHÁZI FC—TISZAKÉCSKE 2-1 (0-0) Nyíregyháza, 1000 néző. V.: Márta (Bukovics, Zvolenszky). Nyíregyházi FC: Kormos — Szatke, Drobni, Barna, Hudák — Kovács, Paulik, Csehi T. — Ádámszki, Bagoly, Sira. Edző: Tóth János. Tiszakécske: Derdák — Drágán, Herczku, Izsák — Balia L., Tuifel, Cseke, Bánföldi, Maczkó -— Balia M., Szántó. Edző: Reszeli-Soós Ist­ván. Csere: Sira helyett Domokos a szünetben, Maczkó helyett Ezsiás az 57., Ádámszki helyett Besenyei a 70., Szántó helyett Halász a 80. perc­ben. Gólszerzők: Csehi T. az 52., Csehi T. (11-esből) az 54., Bánföldi a 63. percben. Sárga lap: Szántó a 66. percben. Kiállítva: Tuifel a 83. percben. (A nézők külön tapssal köszöntöt­ték a Kispest-Honvéd csapatának 32 éves válogatottját, az újra nyíregyhá­zi színekben pályára lépő Csehi Ti­bort. A játékos egyelőre kettős iga­zolással rendelkezik.) 5. perc: Kovács vezette a labdát a jobb oldalon, élesen a kapu előterébe küldte azt, Bagoly hét méterről lőhetett, Derdák csak másodszorra tudta megszerezni. (A vendégek percei következtek, jó formában lévő középpályásaik révén ügyesen szervezték támadásaikat.) 16. perc: Bagoly indult meg a jobbösszekötő helyén, 16 méterről lőtt, Derdák kapus elvetődve hárítot­ta a küldeményt. 30. perc: Csehi T. 32 méteres sza­badrúgása alig süvített el a jobb felső sarok mellett. (Ezekben a percekben a Nyíregy­háza irányított, a vendégek ritkán lép­ték át a felezővonalat.) 48. perc: Szántó szerzett labdát a tizenhatoson belül, fordulásból várat­lanul lőtt, a bőrgolyó kevéssel, de el­kerülte Kormos kapuját. (Hogy élénkebbé vált a játék, az minden bizonnyal a félidei edzői fej­mosás következménye.) 52. perc: Vezetést szerzett a Nyír­egyháza. Paulik ívelt szögletet a jobb oldalról, a labda menetrendszerű pon­tossággal érkezett, Csehi Tibor feje emelkedett a legmagasabbra, s bólin­tott a kapu bal oldalába. 1—0 54. perc: Kettőre növekedett a ha­zai előny. A vendégek tizenhatosán belül Izsák és Domokos küzdött egy­mással, a tiszakécskei játékos felrúg­ta a nyíregyházi támadót. Az eset közelében lévő Márta játékvezető nyomban büntetőt ítélt, amit Csehi T. nagy nyugalommal helyezett a kapu jobb sarkába. 2—0 63. perc: Egy váratlan ellentáma­dás során szépített a vendégcsapat. A nagy munkabírású Bánföldi tört előre középen, mindenki leadást várt, de a tiszakécskei középpályás tizennyolc méterről rászúrta a pettyest, amely egy védőt érintve került Körmös ka­pujába. 2—1 67. perc: Bizonyára meghűlt a vér a hazai nézők ereiben, amikor másod­szor került kapujukba a labda. Tör­tént ugyanis, hogy Körmös mintegy tizennégy méterre kifutott kapujából, de elvétette a „zsákmányt”, a kapu üres maradt, így Bánföldi könnyen célozhatott a kapu bal sarkába. Bal- szerencséjére két csapattársa lesen állt. ezzel érvénytelen lett a találat annak ellenére, hogy Márta játékve­zető előzőén megadta azt. A nyíregy­háziak tiltakozására viszont megkér­dezte Bukovics partjelzőt, njajd sza­badrúgást ítélt kifelé a hazai kapu tor-, kából. . ■ , ■t Bár az első félidőben raégf&Okat bosszankodott, szünet után már ok­kal örült a nyíregyházi publikum, Kedvenceik végre három pontot szer, reztek. ami megfelelt az előzetes el , várásoknak. Az első negyvenöt per, óvatos lépegetéseit parázs második félidő váltotta tél, akadt izgalom és. látnivaló ebben az időszakban. A nyírségiek jobban bírták erővetés ide gekkel — ezzel nyertek. A csapatnak viszont tovább kell javulnia, hogy utolérje régi önmagát. Jók: Körmös, Szatke, Drobni, Paulik. Csehi T., ill. Herczku, Cseke. Bánföldi. Balia M. Tóth János: — Az akarás, a küzde­ni tudás sikere volt ez a mérkőzés. Már az elmúlt héten is benne volt a játé­kunkban a győzelem lehetősége, ezt a mai találkozón sikerült valóra váltani Reszeli-Soós István: — Enyhén szól­va igazságtalanság történt, ami mel­lett azért nem mehetek el szó nélkül, mert csapatom jó játékot produkált. Az ajándék tizenegyesről már nem is be­szélek, mert ilyet még életemben nem láttam. Volt egy teljesen szabályos, megadott gól is, amelyet visszavont a játékvezető, ezzel egyértelműen eldön­tötte a mérkőzést. Az események mi­att meg fogjuk óvni a találkozót. Kovács György Jó a Fecsku a háznál! Tiszavasvári Alkaloida SE—Salgó­tarjáni BTC 3-0 (2-0) Tiszavasvári, 1500 néző. V: Vad (Győr, Szabó Zs.) Tiszavasvári: Szabó—Horváth, Szűcs, Rása, Bruckhentál—Szarka, Fecsku, Lente, Hegedűs—Erdei, Pitács. Edző: Szikszai Lajos. Salgótarján: Rácz—Kajdi, Gyetvai, Hómann, Forgó—Lajkovics, Rósa, Oláh B., Stark—Bárány i, Novák. Edző: B. Kovács Zoltán. Csere: Pitács h. Szilágyi 72. p., Fecsku h. Havelant 88. p. Sárga lap: Pitács 18. p., Szarka 47. p., Bruckhentál 62. p., Lajkovics 63. p. Nagyon sok szakember érdeklődés­sel várta ezt a találkozót. Vajon mire lesz képes egymás ellen az ősz (SBTC), illetve a tavasz meglepetéscsapata (Tiszavasvári), folytatódik-e a hazaiak veretelenségi sorozata? Ezt találgatták a szurkolók a mérkőzés előtt. 12. p.: Novák szögletét Stark fejelte kapura, Hegedűs a gólvonalról vágta ki a labdát. 17. p.: Rása bedobása után Bruck- hental Fecsku elé passzolta a labdát, és a hazaiak csapatkapitánya 20 méteres bombája utat talált a vendégek hálójá­ba 1-0. 18. p.: Erdei beadása után a vendég védők nehezen tudtak menteniP/rór.velől. 20. p.: Erdei 22 méteres lövését reme­kül védte Rácz, ám a kipattanó labdá­val ügyetlenkedtek a salgótatjáni védők, Erdei ismétlése alig szállt a kapu fölé. 26. p.: Szarka szöglete után a felsza­badító védőktől Fecsku elé pattant a labda, a hazai középpályás 18 méterről alig lőtt fölé. 38. p.: Szarka szabadrúgása után Er­dei csúsztatta meg a labdát, a pettyes alig szállt el Szűcs feje mellett. 40. p.: Hegedűs szemfülesen rámoz­dult egy kipattanó labdára és a tarjáni- ak kapujának jobb alsó sarkába lőtte. 2-0. 42. p.: Szabadrúgás után Novákhoz került a labda, aki 28 méterről lövésre szánta el magát, a pettyes Szabó kapu­jának felső lécét érintve hagyta el a já­tékteret. 56. p: Pitács a félpályánál kapott re­mek kiugratást, ő azonban ahelyett, hogy erőszakosan meglódult volna a salgótarjáni kapu felé, elesett egy sze­relni igyekvő hátvéd lábában. A síp természetesen néma maradt. 58. p.: Pitács kapott ismét jó labdát, a csatár ezúttal passzolt, de Rása Rácz kapuja helyett az alapvonalig cselezte magát. Oda lett ez a lehetőség is! 59. p.: Ezúttal a 16-oson belül Erdei nem tudott ígéretes helyzetben mit kez­deni a labdával. 60. p.: Szűcs átemelése után Pitács fejelte közvetlen közelről a vendégek hálójába a labdát. 3-0. 61. p.: Erdei kapott remek indítást a társaitól, de ismét csak bátortalanul in­dult meg a vendégek kapuja felé. A tér­fél közepén könnyen szerelte egy tarján i védő, aki azonban elcsúszott, a labdára Lente csapott le és iramodott meg Rácz kapuja felé. Lente lövését a vendégek „portása” csak bravúrral tudta hárítani. 86. p.: Szarka szabadrúgása a ven­dég védőkön túljutva Szilágyi elé ke­rült, a cserecsatár alaposan meglepődött a lehetőségen, és így a labda a vendé­gek kapusához pattant. A tiszavasvári legények ezúttal is iga­zolták tavaszi jó hírűket. Feltűnő volt Fecsku, Horváth, Hegedűs harcossága, a többiek most is hozták megbízható formájukat. A salgótarjániaknak esé­lyük sem volt a pontszerzésre, csak ta­lálgatni lehet, hogy ez a tizenegy mi­ként tud ott lenni a labdarúgás második vonalának dobogóján? A játékvezető Vad nem hibázott nagyot a mérkőzés folyamán, de ítéletei nem voltak min­dig következetesek, hol egyik, hol má­sik csapat kárára tévedett. Szikszai Lajos: -— Ezzel a győze­lemmel minden bizonnyal az utolsó előtti helyről elkerültünk, amit 20 for­dulón keresztül bitoroltunk. B. Kovács Zoltán:—A hazaiak győ­zelme teljesen megérdemelt, határtalan lelkesedéssel játszottak. Bár, néha az eszközökben nem nagyon válogattak a három pont megszerzésének érdekében. Száraz Attila