Új Kelet, 1995. március (2. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-27 / 72. szám

UJ KELET LABDARÚGÁS 1995. március 27., hétfő 11 SULLER SÓ Megyei I. osztály Újfehérté csínytevése Baktalórántháza—Kisléta 6-0 (3-0) Baktalórántháza, 500 néző. V.: Sorbán. Baktalórántháza: Tóth A.—Vacsilja, Német, Barnucz, Pokigyko, Illés (Javoriv), Tóth J. (Szőke), Maries, Gdovin, Soós, Martinenko (Hüse). Edző: Gajdos Gábor. Kisléta: Babicz—Gyarmati, Arezanu, Pénzes G., Nyisztor, Czirbik, Ma­gyar, Berettyán (Pénzes G.), Rézműves L., Herczku (Őz), Rézműves G. Edző: Czirbik Richárd. Góllövők: Gdovin 2, Soós, Martinenko, Maries, Javoriv. Megérdemelt hazai győzelem. Jók: a hazai csapat, ill. Arezanu és Rézműves L. Ibrány—Nagyhalász 0-0 Ibrány, 1000 néző. V.: Szlomoniczki. Ibrány: Vattai—Nagy, Bíró, Szakács, Szegedi (Veres), Szentesi, Balogh (Hidegh), Herman, Mikhárdi, Papp (Mészáros), Korpái. Edző: Kegye István. Nagyhalász: Kormány—Borza, Müller, Kovács, Koskovics, Ballai, Bi­hari, Oláh, Kelemen, Urbin, Tanyi. Edző: Szakács László. A szomszéd vári rangadón küzdeni akarásból mindkét csapat jelesre vizs­gázott. Sportszerű mérkőzésen a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Vattai, Nagy (a mezőny legjobbja), Hermann, Mikhárdi, ill. Müller, Oláh, Ballai. Nyírlugos—Záhony 1-2 (1-0) Nyírlugos, 300 néző. V.: Varga Ferenc. Nyírlugos: Karsai—Sinka Zs., Balogh F., Hadadi, Sinka Cs„ Zsuk, Dzsundzsák, Bellon (Vrancsik), Krcsmarik, Pazurik, Balogh L. (Török). Edző: Domokos János. Záhony: Mónus—Szanyi (Andropov), Hegedűs, Izajszki, Ragány, Ba­lázsi, Kacsur, Rácz, Győri, Onder (Kubányi), Pokol. Edző: Fülöp Sándor. Góllövők: Krcsmarik, ill. Kacsur 2. A fél csapatát nélkülöző Nyírlugos becsülettel helytállt. Jók: Sinka Cs., Dzsundzsák, Krcsmarik, ill. Kacsur, Mónus, Pokol. Fehérgyarmat—Tarpa 3-0 (Ó-0) Fehérgyarmat, 300 néző. V.: Éva. Fehérgyarmat: Barta—Szűcs, Nagy, Jávor, Magyar (Pál), Kondor, Földi (Szabó), Gyüre, Varga, Kovács (Kosa), Kocsis. Edző: Balogh Csaba. Tarpa: Hegyi—Tóth, Simon, Szabó F., Siti, Veres (Szűcs), Kovács, Holp (Páll), Szabó, Szász, Nagy (Csapó). Edző: Nagy Elek. Gólszerzők: Gyüre, Varga, Kocsis. Nagyobb arányban is győzhetett volna a hazai csapat. Jók: Nagy, Varga, Szűcs, ill. Hegyi, Simon. Kemecse—Vásárosnamény 0-2 (0-0) Kemecse, 300 néző. V.: Márta. Kemecse: Hegyes—Balázs, Kolozsi (Sinka), Szarka, Kostyó, Kovács, Pallagi. Bereczki, Sztojka, Makara, Ferkó (Szegedi). Edző: Tolnai Csaba. Vásárosnamény: Rapcsák—Ésik, Varga T., Bárdi, Sándor, Tőrös, Ti­vadar, Szécsi, Illés (Vajda), Horváth, Szpodnyi. Edző: Farkas Béla. Gólszerző: Szécsi 2. Ennyivel jobbak voltak a vendégek, igaz, a hazaiak kevés lehetőségüket sem tudták kihasználni. Jók: Kolozsi, Szarka, ill. Ésik, Tivadar, Szécsi, Horváth. Nyírkárász—Levelek 1-1 (0-1) Nyírkárász, 200 néző. V.: Lőrincz. Nyírkárász: Tóth J.,—Kapin, Matyi, Kántor, Tóth L., Vida (Dudás), Kontra, Czető, Virtás, Lakatos (Végső), Oláh. Edző: Jávor Pál. Levelek: Tuza—Oláh, Svelta, Kapdos, Takács I., Király, Molnár (Ta­kács III.), Takács II., Burik, Forgony, Sitku. Edző: Takács János. Gólszerzők: Czető. ill. Molnár. Alacsony színvonalú mérkőzésen igazságos pontosztozkodás. Jók: Czető, ill. Király. Tiszalök—Nyíregyházi Hardware 2-0 (1-0) Tiszalök, 300 néző. V.: Kerezsi. Tiszalök: Szöllősi—Gáli, Ulicki, Kovács, Marozs, Csatlós, Gyemiszenko (Babos), Pente (Balázs), Balogh, Péntek, Barbócz (Nagy). Edző: Gáli Sándor. Nyíregyháza: Vránszki—Kiss, Kulcsár, Barkóczi, Joó, Virág (Minya), Mihály- falvi, Főfai (Kertes), Lippai, Banka (Drágár), Lengyel. Edző: Szilvási István. Gólszerzők: Gyemiszenko, Csatlós. Sok kihagyott helyzet volt a mérkőzésen, a hazai csapat tizenegyest is hibázott. Tiszaszalka—Újfehértó 2-4 (1-0) Tiszaszalka, 250 néző. V.: Hajdó. Tiszaszalka: Kiszeljuk—Pető (Udvarhelyi), Benedek, Rózsa, Liba, Didenko (Bencze), Szabó, Migovics (Vincze), Oláh, Nagy, Ruszin. Edző: Dankó László. Újfehértó: Garapko—Potyók, Nagy, Lácza F. (Lácza S.), Lácza J., Kocsándi, Kukk, Kovács, Lácza Gy. (Balogh), Ötvös, Balázscsik. Edző: Nyisztor Sándor. Gólszerzők: Szabó, Oláh, ill. Szabó 2, Ötvös 2. Kettő-nulláról fordított a vendégcsapat, amely a második félidő erőtel­jesebb játékával nyert. Jók: Rózsa, Nagy, ill. Kovács, Ötvös, Nagy. Csenger—Biri 7-0 (4-0) Csenger, 300 néző. V.: Fodor. Csenger: Ács—Fehér, Petiik, Szilágyi M., Juhász J. (Magyar), Juhász P., Ju­hász Zs., Fekete, Mester (Szilágyi T.), Dobránszki, Becző. Edző: Andorkó Ottó. Biri: Ferenczi (Tóth L.)—Sinka, Gelsi, Kiss, Csomány, Vass (Kovács), Nagy T. (Kígyós), Gyarmati, Tóth J., Szilágyi, Kapdos. Edző: Herczku István. Gólszerzők: Dobránszki 4, Juhász Zs., Fehér, Becző. A gyors játékot játszó hazaiak biztos győzelmet arattak. Jók: Dobránszki, Petiik, Becző, Juhász J. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Baktalórántháza 21 18 1 2 82-23 55 2. Záhony 21 15 4 2 64-23 49 3. Vásárosnamény 21 13 6 2 54-23 45 4. Újfehértó 21 12 4 5 34-17 40 5. Biri 21 12 2 7 37-31 38 6. Fehérgyarmat 21 10 2 9 31-30 32 7. Nagyhalász 21 9 4 8 41-31 31 8. Tiszaszalka 21 9 4 8 37-45 31 9. Kisléta 21 8 2 11 34-35 26 10. Nyírkárász 21 7 5 9 32-37 26 11. Tiszalök 21 7 5 9 22-39 26 12. Csenger 21 7 2 12 32-36 23 13. Tarpa 21 6 4 11 22-37 22 14. Nyírlugos 21 6 3 12 29-41 21 15. Levelek 21 5 6 10 25-47 21 16. Ibrány 21 4 4 13 17-42 16 17. Hardware 21 5 2 14 21-50 16 Kemecse 21 4 4 13 21-50 16 Ez történt a labdarúgó NB ll-ben Kilencvenperces kínlódás NYÍREGYHÁZA—TISZA VASVÁRI 0-0 Nyíregyháza, Városi Stadion, 2500 néző. V.: Marcsok (Mohácsi, Farkas) Nyíregyházi FC: Feke — Cse- lószki, Drobni, Barna, Kiss — Szatke, Bagoly, Bessenyei — Paulik, Sira, Domokos. Edző: Tóth János. Tiszavasvári Alkaloida SE: Sza­bó — Sinka, Szűcs, Bruckhental, Horváth — Fecsku, Hegedűs, Rása — Lente, Pitács, Erdei. Edző: Szikszai Lajos. Csere: Pitács helyett Szilágyi a 80., Paulik helyett Marcsek a 82., Sinka helyett Havelant a 88. percben. Sár­ga lap: Lente a 10., Domokos a 23., Kiss a 82. percben. (Szépszámú néző randevúzott a Városi Stadionban. Sokan jöttek Tiszavasváriból, de akadtak Debre­cenből, Kiskőrösről is.) 2. perc: a piros-sárgában játszó vendégek vezették az első támadást, de a cselezgető Pitács elől idejében elrúgták a labdát a hazai védők. 13. perc: a tömörülő védőkről a tiszta helyzetben álló Szatke elé ke­rült a labda, a nyurga fiú azonban csú­nyán a kapu fölé lőtt. 16. perc: jobbról megítélt szöglet­rúgás nyomán, a késlekedeő védők gyűrűjében Pitács továbbított kapu­ra. már gólt kiáltottak a nézők, végül „füstbe ment” a helyzet. (Negyedórányi eseménytelen játék következett, kezdetleges hibák kísé­retében. Ekkor az Alkaloida csapata játszott enyhe fölényben.) 31. perc: hazai akció futott a pá­lyán, Bessenyei kiugratta Sirát a bal szélen, a belőtt labdát Bagoly az ötö­sön elvétette. 40. perc: Horváth a saját térfeléről indulva remek ütemben ugratta ki Erdeit, a csatár 18 méterről lőtt, a sistergő pettyes a kapu helyett Drobni oldalát találta telibe. 43. perc: a másik oldalon Bagoly fejelt vissza egy magas labdát, amely kecsegtető helyzetben találta Pauli- kot, a nyíregyházi támadó 11 méterről magasan a kapu fölé lőtt. Dr. Thuróczy Csaba nyíregy­házi szurkoló: — Nekem mind a két csapat kö­zel áll a szívemhez. Eddig a tava­szi mérkőzéseken Tiszavasvári játszott jobban, de most a nyír­egyháziaktól is láttam néhány szép mozdulatot, bár nem volt túl magas színvonalú a mérkőzés. A nyíregyháziak közül elsősorban Sirát emelném ki, akinek több szép megmozdulása is volt. A hazaiak jobban játszottak, mint legutoljá­ra, és remélem, legközelebb már győznek is. Sajnálom, hogy nem volt magasabb színvonalú a rang­adó. Mészáros László tiszavasvári szakoszályvezető: — Ma sajnos nem mutattunk olyan játékot, mint az elmúlt két mérkőzésen. Ha meg tudtuk volna ismételni a korábbi játékunkat, akkor miénk a három pont. Nem túl magas színvonalú mérkőzés volt, mind a két csapat tartott a másiktól. Ha egy kicsit bátrabbak vagyunk, győzhettünk volna. Ez a játék Balmazújvárosban nem lesz elég. (Az első negyvenöt perc összegzé­se: aktívabb volt a Szikszai-legény- ség, többet kezdeményeztek, gyorsab­ban, határozottabban futballoztak.) 46. perc: Fecsku átadását Erdei kapta, a volt nyíregyházi csatár húsz méterről lövésre szánta el magát, Feke biztosan hárított. 51. perc: Szabó bizonyíthatta, hogy ügyes cerberus, ugyanis Bagoly kö­zeli, ravasz pörgetését a jobb sarok elől ütötte szögletre. 55. perc: Paulik cselezgetett a ven­dégek tizenhatosán belül, majd tizen­négy méterről, fordulásból lőtt, Sza­bó kapus ezúttal is résen volt. (Feljött a Nyíregyháza, ettől kezd­ve a vasvári csapat hátrébb helyezte védelmi vonalát. A nézők gólt köve­teltek, de a két háló továbbra is érin­tetlen maradt.) 63. perc: az ekkor már egyszemé­lyes vendég csatársor képviselője, Pitács rúghatott zavartalanul kapura, a 11 -es számú játékos, társai bosszú­ságára, elcélozta magát. 74. perc: a mérkőzés talán legna­gyobb helyzetét Erdei hagyta ki a bal oldalon. Történt: egy vaktában előrerúgott labdára ő rajtolt a legjob­ban, bár Drobni és Cselószki a nya­kán volt, tizenkét méterről lőni tudott, a labda hajszállal kerülte el a bal alsó sarkot. 81. perc: egy húszméteres hazai szabadrúgás nyomán dühöngtek a nézők, a felállt nyíregyházi hármas túlvariálta a lehetőséget, közbeléptek a védők. 86. perc: bal oldali szöglet után Bagoly a kapu elé fejelt, az ott tar­tózkodó nyíregyháziakat annyira meglepte a helyzet, hogy képtelenek voltak eltalálni a labdát. Fokozott várakozás kísérte a két szabolcsi csapat rangadóját. A ven­dégek esélyeit növelte, hogy két ta­vaszi mérkőzésüket megnyerték, s gólt sem kaptak. A megyeszékhely gárdája ezzel szemben még nem szer­zett pontot. Mindkét edző valami Dajka László, a Városi Stadion műszaki igazgatója: — Keveset forogtak veszély­ben a kapuk, nem volt túl ma­gas színvonalú a mérkőzés. Lát­szott, hogy mindkét gárda na­gyon tart a vereségtől. A nyír­egyháziak most már jobb játékot mutattak, mint legutoljára itt­hon, Balmazújváros ellen. Hiány­zott egy irányító középpályás a helyi csapatból. Azt sajnálom, hogy az a munka, amit hét közben elvégeznek, nem látszott ezen a találkozón. Remélem, ez minél hamarabb megmutatkozik a já­tékukon. Veigli Géza, a Rakamaz ed­zője: — Küzdelmesebb játékot vár­tam, úgy gondoltam, hogy sok gól esik a megyei rangadón. Lát­szott, hogy mindkét csapat na­gyon fél egymástól. A nyíregy­háziak nem mertek kitámadni, a vasváriaknak így nem nyílt alkalmuk kontrára. Ennél sok­kal többre képes mindkét csa­pat. R.Z. váratlannal akarta meglepni kollégá­ját. A két fél több helyen változtatott előre beharangozott összeállításán. Lendületesen kezdődött a találkozó, néhány lövési kísérlet után azonban „leült” a játék. Hasonló volt a látvány a második félidőben is, a támadók képtelenek voltak a kapuba találni. A nézősereg bosszankodott emiatt, úgy érezte, nem kapott megfelelő ellen­szolgáltatást a pénzéért. A produkció méltatlan volt a megyei rangadó el­nevezéshez, a kilencven perces kín­lódást, a „nesze semmi, fogd meg jól”-t érdemes mielőbb elfelejteni. Jók: Feke, Cselószki, Drobni, Szatke ill. Szabó, Szűcs, Horváth, Fecsku. Tóth János: — A bennünket sújtó problémákat is figyelembe véve el­fogadhatónak tartom a döntetlent. A kihagyott helyzetek miatt viszont elé­gedetlen vagyok. Szikszai Lajos: — A mérkőzés előtt az egy pontnak örültem volna, de a játékunk láttán mégis bosszan­kodom. Kovács György Drobni Miklós csapatkapitány: — Nem titkolom, a sikertelen ta­vaszi rajt után szerettünk volna nyerni. Mindkét együttes számá­ra létfontosságú volt a találkozó, ez rányomta bélyegét a színvo­nalra. Sajnálom, hogy ezúttal sem tudtunk szurkolóink kedvére való eredményt elérni. Megsze­reztük az első pontot, ezután már cSak jobb folytatás következhet. Fecsku István csapatkapitány: — A nagy tét valósággal béklyó­ba kötötte a két csapatot, tudtuk, hogy a Nyíregyháza nem akart újabb vereséget szenvedni. Mi még mindig a kiesés ellen küz­dünk, így az egy ponttal elégedett vagyok. Az igazsághoz tartozik, ha szerencsénk van, a megszer­zett pontok száma akár három is lehetett volna. Úgy érzem, sport­szerű volt a mérkőzés. TOVÁBBI EREDMÉNYEK Gödöllő—MTK 0-2 (0-1) K.barcika—Hódm.v.hely 5-0 (1-0) III.kér. TVE—Salgótarján 3-2 (2-1) Diósgy.—Kábái Cukor FC 2-0 (1-0) Szarvasi Vasas—Miskolc 1-0 (0-0) Hajdúnánás—Balmazújv. 1-0 (0-0) FC Hatvan—Tiszakécske 1-0 (1-0) A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA: 1. MTK 1815 2 1 35-4 47 2. Salgótarjánt 10 3 5 38-22 33 3. Kaba 18 9 5 4 25-16 32 4. K.barcika 1810 2 6 34-27 32 5. Diósgyőr 18 6 9 3 21-16 27 6. III. kér. TVE 18 7 5 6 24-23 26 7. B.újváros 18 7 3 8 31-30 24 8. Szarvas 18 6 6 6 19-20 24 8. Nyh-i FC 18 6 5 7 18-25 23 9. T.kécske 18 5 7 6 22-16 22 10. Gödöllő 18 5 7 6 19-23 22 12. H.nánás 18 6 4 8 11-17 22 13. FC Hatvant 4 6 8 20-28 18 14. Hódmezőv. 18 4 6 8 21-31 18 15. T.vasvári 18 3 6 9 22-36 15 16. Miskolc 18 2 214 13-39 8 Vélemények a mérkőzés után