Új Kelet, 1995. február (2. évfolyam, 27-50. szám)

1995-02-06 / 31. szám

UJ KELET LABDARÚGÁS 1995. február 6., hétfő Előkészületi mérkőzések futószalagon Hajdúszoboszlóról jelentjük Lendületben Tiszavasvári és Baktalórántháza Pénteken érkezés után Tisza­vasvári 2-0 arányban legyőzte a ven­déglátó Hajdúszoboszló együttesét. Szombaton egymás ellen lépett pá­lyára a Hajdúszoboszlón edző­táborozó Tiszavasvári és a Bakta­lórántháza gárdája. Az összecsapást egy góllal az NB Il-es csapat nyer­te. A győztes csapat Szabó — Bruckhental, Szűcs, Romanyenko — Sinka, Rása, Fecsku, Bohács, Lente — Pilács és Szilágyi összeállításban kezdett, majd pályára lépett náluk Varga és Simon (kapusok), illetve Széki, Hegedűs, Havelant, Rékasi, Szarka, Szurkos, Erdei és Balázsi. A baktalórántházi együttes összeállítá­sa a következő volt: Tóth (Kovács) — Rega, Vacsilja, Pokityko (Geda), Barnucz — Németh, Maries, Illés — Soós, Gdovin (Tóth L), Martinenko (Benkő). A gólt a hatvanadik perc­ben Szarka László szerezte. A baktalórántháziak pályára léptek vasárnap is, ezúttal Kápolnásnyék volt az ellenfelük, akiket valósággal leléptek, 5-0-ás első félidő után 8- 0-ra nyertek. A gólok közül Illés és Németh kettőt-kettőt, Barnucz, Benkő, Martinenko és Kormány egyet-egyet szerzett. Ezen a napon a szombati cserejátékosok kezdtek, a kezdő csapatban pedig Gdovin helyett Kormány játszott. A vasvári labdarúgók korán kezd­ték a vasárnapot, és ezért nem talál­tak maguknak ellenfelet. Ettől füg­getlenül, mint Szikszói Lajos ve­zetőedző elmondta, hajtós nyolcvan percet tudhattak maguk mögött a fiúk. Varga Attila, Szurkos Imre és Szilágyi József bajlódnak kisebb sé­rülésekkel, de egyik labdarúgóé sem tűnik komolynak. — Mennyire elégedett a fiúkkal? — kérdeztük Szikszai Lajost. — Nagyon. Mindenki igyekszik, hajt. Látom rajtuk az akarást. Egyelőre nem gyakorlunk taktikai elemeket, legfeljebb a társalgóban beszélgetünk róla. Az edzőmér­kőzésekre is azért van szükség, hogy az új játékosokat megfigyeljük. Ók egyébként valamennyi előkészületi mérkőzésünkön eddig végig pályán voltak. Az elhelyezés nagyon jó, ét­kezési problémáink nincsenek. Két­szer edzünk mindennap, illetve a hétfő délutáni edzés kivételével előkészületi mérkőzéseket játszunk. Kedden Vámospércs, szerdán Csák- vár, csütörtökön pedig Hajdúszo­boszló lesz az ellenfelünk. Azért én magamban sokat töprengek arról, hogy kiket is küldök majd tavasszal pályára. Kezd is kialakulni bennem a csapat getjnce, de elképzeléseimről nem mondok semmit, mert nem aka­rom, hogy bárkiben is alábbhagyjon a mostani példás akarat. Most sen­kit nem szabad kizökkenteni ebből a bizakodó, jó hangulatból. A csapattal Hajdúszoboszlón tar­tózkodik Mészáros László ügyvezető elnök is. — Úgy tűnik, kialakult a játékos­keretünk — mondja. — Leigazoltuk Bruckental Gábort, az FC Bihor 109- szeres válogatott emberfogóját. Hétfőn írjuk alá a megállapodást. Amit megígértem télen, én állom, öt új játékost hoztunk Szűcs, Roma- nyenko, Lente, Boros és Bruckental Gábor személyében. Egyértelmű, hogy velük erősödtünk. Az ősszel például ilyen ellenfelektől elő­készületi mérkőzéseken mindig ki­kaptunk, most pedig nullra nyerünk. Egyre bizakodóbbak vagyunk. Túl vagyunk már azon, hogy azon töp­rengjünk, ki az edző. Bent kell ma­radni az NB II-ben, és nyugodtan ál­líthatom, hogy a Hajdúszoboszlón edzőtáborozó 22-es keretünk azono­sult ezzel a céllal. — Az egyesület vezetőivel napi kapcsolatban van? — Igen. Sőt, szombaton meg is lá­togatott bennünket Pethe Sándor egyesületi elnök, Sulyok József Tiszavasvári polgármestere és Lo- sonczi László szponzor. Nagyon jól­esett mindenkinek ez a törődés. Sz. A. Hozzászólás a Hegyes-ügyhöz Nagyhalászé a játékost?) Az elmúlt héten jelent meg a He­gyes-dosszié című írásunk. Az anyagra több reagálás is érkezett, Farkas Tibor demecseri edző meg­ígérte, hogy levelet ír nekünk. Ballai Mihály, a nagyhalászi együttes „mindenese” toll helyett telefont ragadott, hogy kifejtse véleményét. — Ón szerint mi nem igaz abból, amit a cikkben leírtunk? — kérdez­tük tőle. — Igaz annak minden sora. Nem is ezzel van gondom, hanem azzal, hogy történtek korábban is dolgok ezzel az üggyel kapcsolatban, amik nem kerültek nyilvánosságra. Az az igazság, hogy Hegyes József való­ban a mi játékosunk! Július 27-én úgy igazolták át a labdarúgót De- mecserre, hogy aekünk sem a pecsé­tünk, sem az aláírásunk nem szere­pelt a lapon. Pedig a szabálykönyv is kimondja, hogy a hiányosan be­nyújtott átigazolási lapot vissza kell adni. Az csak mese, hogy mi nem akartuk kiadni a játékost. Tárgyal­tunk Fáky úrral, a demecseriek vezetőjével, és elmondtam nekik, hogy nagy hibát követnek el, ha be­leegyezésünk nélkül adják be az űr­lapot. Kértük azt is, hogy adják ide a játékos igazolását, mert előbb ne­künk kell Kisvárdáról visszaigazol­ni a labdarúgót, de ők erre nem moz­dultak. Amikor július 29-én bemen­tem a megyei labdarúgó-szövetség­be, és benyújtottam Hegyes József visszaigazolási lapját Kisvárdáról hozzánk, teljesen megdöbbentem, mert az igazolási lapján fel volt tün­tetve új egyesületnek a Demecser. Stevanyik Sándor maga adta ide a tagkönyvet, hogy visszaigazoljam. Nagyon furcsa, hogy most semmire sem emlékszik. — És Ón ezt annyiban hagyta? — Természetesen nem. Levelet ír­tam a megyei labdarúgó-szövetség­be, hogy vizsgálják felül Hegyes át­igazolását. Augusztus közepén volt a tárgyalás, ami számomra csaknem rosszul végződött. Majdnem sport- fegyelmit kaptam, de így sem von­tam vissza semmit. Megígérték, hogy a későbbiekben megkapom a jegyzőkönyvet a tárgyalásról, de a mai napig nem érkezett hozzám sem­miféle feljegyzés. — Mi lesz, ha az MLSZ mégis úgy dönt, hogy a demecserieké a játékos? — Ez nem fordulhat elő. Hegyes a Nagyhalászé. Akivel még beszélget­tem, mindenki nekünk adott igazat. Ha mégis másképp döntenének, min­den megyei csapatnak leírom rész­letesen az esetünket, és elküldöm okulás céljából. (Természetesen a továbbiakban is figyelemmel kísérjük a Hegyes Jó­zsef átigazolása körül kialakult hely­zetet, és mihelyst megérkezik az MLSZ döntése, közreadjuk azt. Nyilván mindenkinek az a jól felfo­gott érdeke, hogy mielőbb túl­legyünk ezen az ügyön, és újra csak a játékra figyelhessünk, valóban á labda legyen a főszereplő.) (száraz) Bagoly szakította át a gyárát mw m Martyn Péter fotóriporterünk felvétele az NYFC-Tiszalök mérkőzésen készült Szombaton megyénk mindkét NB Il-es együttese erőfelmérőt tartott, de a harmadik vonalban szereplő legény­ségek is előbújtak rejtekhelyeikből. Nyíregyházi FC—Tiszalök 2-1 (1-0) Nyíregyháza 200 néző V: Kará­csony Nyíregyházi FC: Feke—Barna, Cselószki, Szatke, Kiss (Szkunc), Lelt, Bessenyei, Kovács (Sira), Do­mokos, Bagoly, Paulik. Klubigazga­tó: Tóth János. Tiszalök: Balázs (Szőllősi)—Gáli, Kovács G., Balázs M., (Haraszin), Marozs, Aszalós (Kerekes), Balogh (Kurucz), Péntek (Bakos), Kuliczki (Penthe), Gyenyiszenko (Kovács J.), Csatlós. Edző: Gáli Sándor Gólszerzők: Bagoly 2, illetve Penthe A szerdai Nyírkárász elleni mérkő­zésen az oldalvonalon kívül szemlélő játékosok kaptak lehetőséget az NYFC-ben. Kovács Imre, Bagoly, Szkunc és a kapus Feke viszont dup­lázott, ők most is pályára léptek. Göncz pénteken befeküdt a kórház­ba, ahol mandulaműtéten esett át. Hétfőn Búzásra várnak kellemetlen percek, lágyéksérvét igyekeznek majd eltávolítani, vele előreláthatólag három-négy hétig nem számolhatnak. Kormos egy vetődés nyomán szerzett kisebb sérülést, vállát ezért egyelőre megóvják a további tornamutatvá­nyoktól. Szatke Zoltán hétközi jóslata nem vált be, akkor irigykedett társaira, akik verőfényes napsütésben, kelle­mes időben focizhattak. A feltételek szombaton is elsőrangúak voltak, kitűnően előkészített salakpályán in­dult útjára a labda. A vendégek két dnyetropetrovszki játékossal meg­erősítve soraikat, zárt védekezéssel igyekeztek megszűrni a hazai roha­mokat. Jöttek is Lelték mint a vesze­delem, de Bakos kapus bravúrjaival állta az ostromot. Bagolynak az első félidő közepén leadott tizenkét mé­teres lövésével szemben azonban már ő is tehetetlennek bizonyult. Fordu­lást követően bátrabbá váltak a tiszalökiek, s Penthe léc alá vágódó emelése egyenlítést ért. Rákapcsoltak a megyeszékhelyiek, s Bagoly feje­sénél ugyan még a szerencse is párt­fogolta a látogatókat (a labda előbb a jobb kapufára vágódott, majd végig csorogva a gólvonalon, a túloldali kapufát érintve pattant ki), ám a csa­tár nem sokkal később a hálóba po­fozta a Lelt jó ütemű beadásából lába elé hulló pettyest. A házigazdák nem engedték kibontakozni a második félidőben hét cserét alkalmazó ellen­felüket, de a fegyelmezetten játszó alsóbb osztályú csapat kihúzta mini­mális arányú vereséggel a kilencven percet. Rakamaz—Vásárosnamény 1-0 (0-0) Rakamaz 100 néző V: Tóth F. Rakamaz: Vitkai—Komlósi (Szo- bonya), Zákány, Csorna, Pásztor (Szondi), Karóczkai, Tóth (Balogh), Juhász Zs. (Thuróczi), Sipos (Gáspár), Danka (Szekrényes), Silimon. Edző: Veigli Géza. Vásárosnamény: Rapcsák (Papp)—Esik (Péter), Varga, Bodnár (Jáger), Sándor, Smajda, Tivadar, Il­lés, Szécsi, Hornyák, Szpodnyi. Edző: Farkas Béla. Gólszerző: Thuróczi Aki figyelmesen átböngészi a ha­zaiak összeállítását, annak feltűnhet, hogy némiképp módosult az őszi haderő. Az élre mindjárt Szobonya József érkezése kívánkozik, de a nagyhalászi Zákány, és a Volán-Kár- pát-Hús támadója, Danka is szomba­ton mutatkozott be a rakamazi publi­kumnak. Ott volt a pályán Balogh József, ő Nyírbátorból jött, valamint a próbajátékon lévő Silimon. Utóbbi támadó a román Nagykároly játéko­sa. Kapusztyin sérülése miatt maradt távol. A vendégek a pihenő Tör őst nélkülözték, de az Olcsváról igazolt Szpodnyi, és a Nagyvarsánytól átruc­cant Esik próbálta bizonyítani, hogy megérik a pénzüket. A mérkőzésen, ahogy mondani szo­kás, a küzdőjelleg domborodott ki, kevés igazi gólhelyzet alakult ki. A házigazdák edzője, Veigli Géza sze­rint csapatától nem kérhető számon a frissesség hiánya, hiszen sok munka, még több lefutott kilométer van a tár­saság lábában. Lesz ez még jobb is, a kisméretű, keskeny salakpályát még nekik is szokni kell. Feltétlenül szá­mít Kapusztyinra, vele a most még sokat hibázó támadósor is ütőképessé válhat... Mátészalka—Naeyecsed 3-0 (2-0) ' Mátészalka 300 néző V: Kádár Mátészalka: Nagy—VargaT., Kri­zán, Papp, Szeles, Kosa, Baráth, Ki­rály, Kocsán, Szender. Edző: Mitró Károly. A második félidőben szóhoz jutott Gere (kapus), Illák, Szűcs, Futó, Salinger, Szabó, Cvikk is. Nagyecsed: Tarhán— Dobos, Balogh, Pelyvás S., Kosa, Tarcsa B., Pelyvás G., Petróczki, Sztaraszta, Veres, Bújáki. Edző: Tarcsa Bálint. Csere: Bíró, Pelyvás T. Gólszerzők: Kosa, Kocsán, Futó. Mátészalkán hiányzott a hazai csa­patból a magyar kispályás válogatot­tal Egerben szereplő Krasznai Attila, a Nyíregyházán készülő Sira, vala­mint a Kábával edző Oláh Béla. Ez­zel szemben több új fiút is felfedez­hettek a kilátogató szurkolók, köztük az egykoron óriási tehetségnek kiki­áltott, utoljára Nyírmeggyesen futbal­lozó Krizán Sándort. A kisméretű salakpályán biztató játékot produkált a hazai gárda, gól­jaikat látványos akciók végén érték el. A nagy igyekezet, a vendégek lel­kes játéka remekül szolgálta a felké­szülést. Nyírlugos—Nagykálló 6-4 (3-3) Nyíregyháza 100 néző V: Sánkó Nyírlugos: Vráncsik (Karsai)— Sinka Zs., Pazurik, Farkas (Balogh F.), Sinka L., Zsuk Gy., Zsuk J. (Dzsundszák), Balogh L. (Kavalecz), Sinka Cs., Krekk. Hadadi, Edző: Do­mokos János Nagykálló: Pók—Polonkai, Ba­logh Z., Boda, Kígyósi, Tóth Z. (Tréfán), Spisák (Ónodi), Heczel, Bo­ros, Vágó, Szilágyi (Balázs). Edző: Kaszab István. Gólszerzők: Krekk 3, Zsuk Gy. 2, Hadadi illetve Szilágyi 2, Boros, Boda (tizenegyesből). Tét nélküli mérkőzés ide vagy oda, a határtalan lelkesedéssel és nagy kedvvel futballozó Nyírlugos féltucat gólt rámolt be a tompának tűnő har­madosztályú együttesnek. Pedig az első percek nagykállói örömjátékot hoztak, negyedóra leforgása alatt há­rom-nullás vezetésre tettek szert Bodáék. ám előnyük még a szünetig elolvadt. A második félidőben fordult a kocka, Nyírlugos egyszerűen beda­rálta ellenfelét, utolsó találatukat a le­fújás pillanatában szerezve. Nyírbátor—Nyírcsaholy 5-4 (4-0) Nyírvasvári 200 néző V: Petróczki Nyírbátor: Varró—Lengyel, Nagy, Tóth L., Lukács, Gubányi, Kertész, Czimbalmos, Lőrincz, Darai, Szilvási. Edző: Unchiás Demeter Csere: Bartha (kapus), Nagy F., Széplaki, Erdei Nyírcsaholy: Gergely—Veréb, Czine, Ighád, Tóth, Kiss J., Filep, Komán I., Komán II., Cservenyák, Láposi. Edző: Virovecz Pál Gólszerzők: Darai 2. Lőrincz, Szilvási, Nagy F. illetve Cservenyák 2, Filep, Láposi. A bátoriak gólzáporos mérkőzést vívtak a megyei másodosztály bajnok- aspiráns csapatával. Az első félidőben Darai ragadta magához a karmesteri pálcát, formás akciók gördültek a pá­lyán, melyekből négy helyzetet kihasz­náltak az albérletben játszó hazaiak. Szünet után újabb fiatal labdarúgók­nak adott lehetőséget Unchiás Deme­ter, ekkor kiegyenlítettebb lett a csa­ta. Szikrázó napsütésben, jól szórako­zott a közönség. Nem tartozik szorosan a találkozó­hoz, de a keretben történt változások­ról is hírt kaptunk Nyírbátorból. Balogh József családi okokra hivatkoz­va visszaigazolt korábbi egyesületé­hez, Rakamazra. Megállapodtak ugyanakkor a Soproni Matáv NB li­es csapatának vezetőivel, miszerint a harmincéves támadó, Varga Ferenc a leghűségesebb magyar várost elhagy­va Bátorba költözik. És a legfrissebb információ: végleg hazatért Francia- országból Unchiás Rémusz, bár jelen­leg bokasérüléssel kezelik, tavasszal az ifjúsági válogatott védő is rendel­kezésre áll. Kisvárda—Fehérgyarmat 6-2 (3-0) A mérkőzést Fehérgyarmaton ren­dezték. Kodcz