Új Kelet, 1994. október (1. évfolyam, 163-188. szám)

1994-10-22 / 181. szám

1994. október 22., szombat n 9PHRT ■ ■ — o i u n i UJ KELET Kézilabda NB I, nők Szegedi ESK—Kisvárda SE 24-16 (7-7) Szeged 200 néző. V.: Atkári, Herczeg Kisvárda: Pataki— Nagy A. 1, Lend- vai 1, Agárdi 1, Prok 5/1, Zelch 2/2, Szántó 2. Csere: Bírta (kapus), Vass 3/1, Csaj- kovits, Nagy H., Kulcsár 1. Edző: Berzse­nyi Mária. Kiállítások: 6/6 Hétmétere- sek: 5/3, illetve 5/4. A hazaiak kezdték meg a gólgyártást, de a vendégek egyenlítettek. Utána felvált­va vezettek a csapatok. A 23. percben még a Kisvárda vezetett 7-5-re, ezt azonban a hazaiak a félidő végéig kiegyenlítették. A második félidőben a vendégek 15 perc előnyt adtak a hazaiaknak, akik fokoza­tosan elhúztak, s általában 5-6 góllal ve­zettek, amit — annak ellenére, hogy a kis- várdai csapat a mérkőzés végére össze­szedte magát — a befejezésig még növelni is tudtak. Kár, hogy a második félidőben kishitűen játszott a szabolcsi csapat, mert ezt a mérkőzést meg lehetett volna nyer­ni. Sajnos, több játékos egyéni teljesít­ménye a várakozás alatt maradt. Berzsenyi Mária: Kétségtelenül a második félidőben mutatott bátortalan és gyenge játékunk eredményezte a vere­séget. Kosárlabda NB I B Jé játékkal győzött a TK NYTKFSE—Balettel Ki 96-72 (48-35) Nyíregyháza 400 nezo V.: Bukta, Pázsitka Nyíregyháza: Hutás 9, Kozma 7/3, Szekulovics 33, Klisura 23, Jankovics 7. Csere: Borosnyai B. 10, Oroszvári 4, Ga­ray L. 2, Papp 1, Takács. Edző: Hegedűs Ferenc, Kovács Tibor. Siófok: Bondarenko 21, Dodeusz 5, Csamay 16, Laczházy 10, Godena 10. Csere: Horváth 4, Tóth 2, Bödör4, Török, Blauman. Edző: Varga Ferenc Kis késéssel kezdődött a találkozó, mi­vel a vendégek nehezen értek a Balaton- parttól a Nyírségbe, s hogy behozzák ké­sésüket, Bondarenko három pontosával kezdődött a mérkőzés. Ezután már a TK szerezte a pontokat, az első percekben Kozma és Klisura jeleskedett. A harmadik perc után már a hazaiak vezettek. A félidő derekától a TK zónavédekezése hasznos­nak bizonyult s a megszerzett labdákból rendre kosarakat szereztek. Egyre jobban növelték előnyüket. Támadásban szép játékkal szerezték kosaraikat, Szekulovics is hozzá kezdett a pontgyártáshoz, de a többiek sem maradtak le tőle. A félidő vége előtt kicsit kiengedtek, de így is meg­nyugtató fölénnyel kezdték a pihenőt. A második félidőben úgy folytatódott a játék, ahogy azt a szurkolók várták. Az ellenfél többször is pontatlan volt a dobásoknál, s a 25. percben már több mint húszpontos volt a hazaiak előnye. Ezután Hegedűs Ferenc edző sorra a cserejátékosokat is pályára küldte. Ebben az időszakban első­sorban Klisura közelről és Szekulovics távolról vagy betörésekkel növelte pont­jaik számát. A mérkőzés vége előtt már csak az volt kérdéses, hogy a hazaiak elérik e a 100 pontot. Ez végül is nem sikerült, de így is 24 pontos különbséget mutatott az ered­ményjelző a duda megszólalásakor. A TK az első perctől jól játszott, s a védekezésben a zóna és emberfogás vál­takozó alkalmazásával meglepték a Bala- ton-parti gárdát. Már az első félidőben megnyugtatóan vezettek, bár ha jobban összpontosítanak, még több pontot sze­rezhettek volna. Jól védekeztek és a dobá­sok is sikerültek. A magas emberek, Kli­sura és Jankovics is jól teljesítettek. Szeku­lovics különösen a második félidőben je­leskedett, és sokszor látványos kosarakat szerzett. Kozma újra azt a játékot nyújtot­ta, amit az idény elején megszoktunk tőle. Az első félidőben tíz percet s a második félidőben is közel ennyi időt játszó Boros­nyai Balázs különösen védekezésben je­leskedett, s ő is szerzett látványos pon­tokat. A tanárképzősök 9 mérkőzésből a nyolcadik győzelmüket könyvelhették el és ezen az estén a játékuk is dicsérhető volt. Hegedűs Ferenc: Küzdelmes mérkő­zésen jól játszottunk, szinte mindenki jó egyéni teljesítményt nyújtott. Az ellenfél hamar elfáradt, ez is a javunkra döntött. Varga Ferenc: Eddig ebben a csoport­ban mi kaptuk a legkevesebb pontot. Ezért meglepő számomra a ma esti csapnivaló védekezésünk. Ezt az előnyt kihasználva nyertek a helyiek. Révay Kézilabda NB i B Idegenben az éllovasok Nők: Siroki Vasas—Kölcsey DSK-NYSI Sírok sportcsarnok, vasárnap 15.00. Még a legbátrabb tippelők sem mertek voln arra gondolni, hogy a női NB I B újonca, a Kölcsey DSK az ötödik forduló után vezetni fogja a bajnoki táblázatot. Nos, ez az igazság. A nyíregyházi diák­lányok kilenc ponttal állnak a mezőny élén, mivel a legutóbbi fordulóban a nagy rivális Derecske csapata kikapott. — A következő ellenfél a Siroki Vasas együttese, milyen célkitűzéssel indulnak az újabb idegenbeli találkozóra? — kérdez­tük Hadobás István edzőt. — Jelenleg a középmezőnyben helyez­kednek el. Hosszú évek óta ebben az osz­tályban játszanak. Most sikerült nekik erő­síteniük egy átlövővel, aki Egerből érke­zett. Nagy küzdelemre van kilását. Meg­próbálunk egy szoros eredményt játszani, aztán bámi lehetséges. Szerencsére ninc­senek sérültjeink, a lányok feldobódva a legutóbbi, Vác elleni hazai sikeren, most is szeretnének bizonyítani, hiszen idegen­ben még veretlenek vagyunk. Férfiak: Dunakeszi—Tiszavasvári Dunakeszi sportcsarnok, szombat 11.45. Nehéz erőpróba vár szombaton a tisza­vasvári legénységre. Berényiék a tabella második helyén tanyázó Pest megyei csa­pat otthonába látogatnak, ahol a cél az éll­ovas pozíció megtartása. Gazdag József szakosztályvezető óvatosan latolgatta a hatvan perc esélyeit. — A hazaiak nyáron nagyon megerő­södtek, több volt csepeli játékost igazoltak. Titokban a pontrablásban, esetleg egy mi­nimális arányú győzelemben reményke­dem. A keret valamennyi tagja egészség­es, Berényi műtött térde is redbe jött, a kitűnő kézilabdázó legutóbb Kiskunmajsa ellen már megvillantotta tudományát. Törzsszurkolóink ezúttal sem hagyják cserben a fiúkat, nekik is jut hely a Sulyok László polgármester segítségével szá­munkra biztosított nagy buszon. Érde­kességképpen megemlítem, hogy a hét végén bemutatkozik az NB I B-ben ifjú­sági gárdánk is, első ellenfelük a főváros­ban a Honvéd együttese lesz. Tiszavasváriban egyébként már most dörzsölhetik kezüket a sportág szerelme­sei. A jövő hét szerdáján az iráni váloga­tott vendégszerepei a városi sportcsarnok­ban, a hazánkban edzőtáborozó ázsiaiak a tizenhét órakor kezdődő összecsapáson > mérik össze erejüket a helyi kedvencekkel. Nyírbátor—Egri KC Nyírbátor, városi sportcsarnok, 17.00. Az alsóházból való menekülés a tét a két gárda szombati találkozóján. Veres István, a bátoriak vezetőedzője szerint csak a győzelem elfogadható. — Más eredmény egyszerűen elfogad­hatatlan. Igazi négy pontos mérkőzésre van kilátás, hazai pályán azonban több botlást már nem engedhetünk meg ma­gunknak. Meg kell kezdenünk a felzárkó­zást, s mivel nincs sérültünk, az előjele­ket kedvezőnek ítélem. Fegyelmi határozatok Elutasították Újfehértó óvását Csütörtökön a megyei labdarúgó-szö­vetség szokásos fegyelmi napján egy ko­molyabb ügy került az érdeklődés közép­pontjába, mégpedig a Biri—Újfehértó mérkőzés, melyet a vendégek megóvtak. Ezenkívül elég csendes volt az este, szer­encsére az elmúlt hét végén kevés játékost kellett kiállítással büntetni. A Biri—Újfehértó mérkőzés óvását már tárgyalta az elmúlt héten az egyik bi­zottság, de akkor nem született döntés, további bizonyításra volt szükség. Mint közismert, Újfehértó azért óvta meg a meccset, mert szerintük Martinenko a Bili­nél jogosulatlanul szerepelt, mivel három sárga lapot kapott a bajnokság korábbi találkozóin. A Biri csapata kettőt elismert ebből, de a harmadikat vitatta, szerintük a fehérgyarmati találkozón Martinenko nem kapott sárgát. Ez a jegyzőkönyvben is így volt rögzítve. Az újfehértóiak, akit ott vol­tak a Fehérgyarmat elleni mérkőzésen, viszont állították, hogy Martinenko kapott sárgát az első félidőben. A fegyelmi bizottság az újfehértóiak óvását elutasította. Indoklásában leírta, hogy az újfehértóiak állításukat nem tud­ták kellőképpen alátámasztani, sok ellent­mondó nyilatkozat is elhangzott, de a fe­gyelmi bizottság nem kételkedhet a jegy- zőkönybe a játékvezető által beírt tények­ben, adatokban mindaddig, míg azok va­lótlanságáról meg nem bizonyosodik. A mérkőzés eredménye természetesen a pá­lyán elért eredmény maradt. Eltiltások: három mérkőzésről Balogh László, Tiszavasvári (ifi), Jakab János, Kocsord, két mérkőzésről Stefán József, Fényeslitke és Kovács Gábor, Nyírmegy- gyes. Atigazolásiszabály-változás! A napokban a sportnapilapban kissé fél­reérthető módon jelent meg az MLSZ ko­rábbi döntése az átigazolási szabályzat vál­toztatásáról, ezért a megyei szövetség kép­viselője arra kért, a szabályváltozást szó szerint közöljük: „Továbbiakban kivétel a tanintézményt vagy lakóhelyet közigaz­gatásilag igazoltan változtató nappali tago­zatos általános vagy középfokú tanin­tézmény tanulója, illetve a 35. életévét betöltött külföldről hazatérő, hazai szerző­déssel nem rendelkező labdarúgó.” (Ezek a labdarúgók az átigazolási időn kívül is átigazolhatnak új egyesületbe. — A szer­kesztő megjegyzése.) R. Z. Röplabda extra liga, férfiak Favorit ellen felszabadultan? Hét végén az extra ligában a negyedik fordulót bonyolítják le. Az NYVSC fér­fi röplabdacsapata szombaton Szege­den, a Medikémia-Szeged vendégeként lép pályára. Papírforma szerint hazai győzelem várható, mivel a házigazdák eddig minden mérkőzésüket meg­nyerték, míg a nyíregyháziak, sajnos, mind a három fordulóban vereséget szenvedtek. — A vasárnapi vereséget követően milyen a hangulat a csapaton belül? — Hétfőn elég vontatottan haladtunk az edzéesekkel—válaszol Járosi János vezetőedző. — Ezt nyugodtan írhatjuk a vasárnapi mérkőzés számlájára, mi­vel a srácokban volt még a vereség okozta letargia. A napok múlásával azonban kezdtünk visszatérni a régi kerékvágásba, munka, hozzáállás és hangulat szempontjából. \ Zador Zoltán — Mit vársz a szombati mérkőzéstől, érzel-e a fiúkban annyi erőt, hogy a pa­pírformát megcáfolják? — Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a múlt héten megnéztem a Cse­pel—Szeged mérkőzés egy részét. Az én edzői meglátásom az, hogy jobb játé­kosállománnyal rendelkezik a Szeged, de nem olyan erős, mint tavaly, mivel néhány idősebb játékost elküldték. Per­sze a mostani játékosok is két évig a szuper ligában edződtek. Nagyon nehéz mérkőzés lesz, de bízom a srácokban. A fiúk lelkűk mélyén tisztában vannak azzal a ténnyel, hogy a Szeged saját ott­honában mindenképp favoritnak számít. Talán a rosszul sikerült hazai meccs után kimozdulva, idegenben felszaba­dult játékot fognak produkálni a játé­kosok. — Utazókeret, kezdő hatos? — Az utazókeret várhatóan tíz fel­nőtt játékosból áll és a junior csapatból egy vagy két fiú fog még velünk tar­tani. A kezdő hatos várhatóan a múlt vasárnapihoz hasonlóan Makai, ZAdor, Zajácz, Lukács, Szilágyi, Pampuch összetételű lesz. Bízom az augusztus elseje óta tartó munkában, és remélem, ennek a hatása végre megmutatkozik! Ez már vasárnap is látszott, sajnos csak tizenöt percig. Talán szombaton már tovább fog tartani a srácoknál a fi­gyelem és a koncentráció. Aznap úgy utazunk el a mérkőzésre, hogy előtte még edzünk reggel egy órát. Ez azt szolgálná, hogy a szombat teljesen a rö­plabdának legyen szentelve a csapat részéről. Megkérdeztünk kétjátékost is az uta­zó keretből, mi a vélményük a csapat­ról, illetve a soron következő mérkő­zésről. —Zoli, hogy illeszkedtél be Nyíregy­házán? — Nagyon jól — válaszolt Zádor Zoltán, a csapat egyik új játékosa. — Ez lehet, furcsán hangzik a három el­vesztett mérkőzés után, de ez az igazság. Egy kicsit féltem az új helytől, az új csapattól, de, mint bebizonyosodott alaptalanul. — Értékelnéd a saját teljesítménye­det az elmúlt három forduló alapján? — Én közepesnek tartom. Voltak jó pillanataim, de volt, amikor sajnos a „padlóra” kerültem. Nyitásaim és a sáncmunkám az elején jó volt, utána sajnos elszürkült. Az ütéseknél Ma­kaival még nem igazán érezzük a gyors kislabdákat centerhelyen. Bár az igaz­ság az, hogy az utóbb időben sokat gya­koroljuk ezt, és egyre inkább jobb lesz. Nyitásfogadásom viszont szerintem borzasztó. A régi csapatomban nem fo­gadtam soha, s így ezt a dolgot most itt. Nyíregyházán nagyon sokat kell gyako­rolnom. — Szeged ellen mit tippelsz? — Egy nagyon jó mérkőzésen szo­ros eredményt, ami lehet szegedi győ­zelem, de ugyanúgy vendégsiker is. Én egy 3-2-es mérkőzést jósolok. Szer­intem ez el fog dőlni az első tíz percben. — A junior csapatból felkerülve, hogy érzed magad a felnőtteknél? — kérdeztük Horváth Lászlót. — Talán most még mondhatom, egy kicsit furcsán. Nem szoktam még meg a felnőtt mérkőzések légkörét, ami egé­szen más, mint a junior meccseké volt. Nem érzem még egy magasabb szintű játék ritmusát. így a teljesítményem Horváth László most nagyon hullámzó. Bízom benne, hogy a jövőben ez megváltozik. — Szerinted megfelelő számodra a centerposzt? — Úgy érzem, nem a legjobb, mivel csak 190 centiméter magas vagyok, és ez sok hátránnyal jár számomra. Talán egy más poszton többet ki tudnék adni magamból. Most viszont center vagyok, itt kell helytállnom. Remélem, sok gya­korlással ezt a feladatot is meg fogom tudni oldani. — Mit vársz a Szeged ellen? — Szerintem jó játékkal meglepetést tudnánk okozni. Ha jobban tudunk fi­gyelni és koncentrálni, akkor bármi le­hetséges a mérkőzés kimenetelét il­letően. Az Extra liga 4. forduló mérkőzései: Kazincbarcikai VSE—Zalaegerszegi TE, Tungsram SC—Csepel-Kordax, Medikémia-Szeged—Nyíregyházi VSC, Szeged 16.00, bírók: Herpai, Nagyváradi. Batai János Pályára vár a csapat Paszabon egyelőre nincs futballcsapat. A miértre kicsit ironikusan fogalmazva úgy is válaszolhatnánk, hogy helyhiány miatt. Történt ugyanis, hogy az egykori focipályát kárpótlás gyanánt kiadták. A legújabb fejlemény az ügyben, hogy a re­formátus templom kertjét „szemelte ki” az önkormányzat labdarúgásra alkalmas játéktérre. Ezidáig még nem sikerült megállapodást kötni a két érdekelt félnek. A helyi önkormányzat támogatná a falu tehetségeiből verbuválódott csapatot, és úgy néz ki, hogy a Paszabi Regionális Vízmű és néhány helybéli vagy a községhez valamilyen formában kötődő vállalkozó is pártfogásába venné Paszab üdvöskéit. A pályát érintő kérdésben remélik a paszabi emberek, hogy minél hamarább közös nevezőre jutnak a település irányítói az egyházzal. Titokban reménykednek, hogy nem sokára vasárnap délutánonként pirosra tapsolhatják tenyerüket a fiúk sziporkázása láttán. Tóth Mihály