Új Kelet, 1994. augusztus (1. évfolyam, 111-136. szám)

1994-08-20 / 128. szám

UJ KELET II 1 LABDARÚGÁS i 1994. augusztus 22., hérfő 11 Megyei I. osztály Hetet rúgott Namény £r történt az NB it-ban Bagoly röptében szerelte góljait Nyíregyházi FC—III. kér. TVE 2:1 (1:0) Nyíregyháza, régi vasutaspálya, 2 ezer néző. V: Hanyecz (Hrabovszky, Majoros) Nyíregyházi FC: Kormos — Szatke, Drobni, Gubányi, Kiss Gy. — Kovács, Lelt, Besenyei, Papp — Kapusztyin, Bagoly. Edző: Buús György. III. kér. TVE: Zay — Földvári, Pálvölgyi, Temesvári, György — Kiss I., Danes, Szabó, Deszatnik — Lalusz, Balogh. Edző: Rákosi Gyula. Csere: Lelt helyett Szkunc a 68., György helyett Perger a 73. és Kiss I. helyett Tordai a 74. percben. Sárga lap: Temesvári a 27., Drobni a 32., Pálvölgyi a 40., Besenyei az 58., Kiss Gy. a 62. és Papp a 82. percben. Levelek—Nyírkárász 2-0 (0-0) Levelek, 300 néző. V: Varga Levelek: Tuza—Oláh, Busák, Kapdos, Takács II, Sitku, Molnár, Takács I, For- gony (Pál), Király, Burik, (Borbély) Edző:Takács János Nyírkárász: Kovács— Kapin I, Czető, Kántor, Bilovári (Kapin II), Jávor, Vida, Kontra, Lakatos (Matyi), Fecsku, Oláh Edző: Jávor Pál Gól: Molnár 2 Ellentétes félidők után megérdemelt hazai győzelem. Jók: Takács I, Takács II, Tuza, illetve Kapin I, Vida Terbócs László Nagyhalász—Ibrány2-1 (0-0) Nagyhalász, 1000 néző V: Szlomo- novszki Nagyhalász: Szabó—Borza, Kelemen, Zákány, Sántha, Tanyi, Herman, Ballai, Oláh (Lakatos), Bárdi, Urbin (Bihari) Edző: Hermann László Ibrány: Vattai—Szentesi, Ignácz, Ká­dár (Nagy), Szász (Dobránszki), Bíró, Veres, Szilágyi, Mészáros (Balázs), Mikhárdi, Szegedi Edző: Kegye István Kiállítva: Kelemen illetve Szegedi Gól: Kelemen, Tanyi illetve Szentesi Jó iramú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem. Jók: az egész hazai csapat, illetve Vat­tai, Veres A tbók József Záhony—Nyírlugos 3-1 (0-0) Záhony, 400 néző V: Bellus Záhony: Rácz, Győri, Hegedűs, Izajsz- kij, Ragány, Balázsi, Onder (Csernyu), Rácz II, Kubányi, Faifert (Kacsuv), Pokol Edző: Fülöp Sándor Nyírlugos: Mónus—Balog E. (Rózsa), Tóth M., Sinka Zs., Sinka L., Tóth I., Zsuk Gy., Balogh L., Zsuk J., Pazurik, Sinka Gy. Edző: Domokos János Gól: Pokol Z., Kubárlyi, illetve Ba­logh L. Jó iramú mérkőzésen, jó képességű csa­patot győzött le megérdemelten a hazai legénység. Jók: Pokol, Izajszkij, Onder, illetve Mónus, Tóth M., Zsuk J. Erdei Árpád Kisléta—Baktalórántháza 2-3 (1-3) Kisléta, 300 néző V: Varga Kisléta: Babicz — Magyar, Arezanu, Péntek (Reszkető), Gyarmati, Orosz (Czir- bik), Herczku, Árba, Rézműves L., Földe- si, Rézműves Gy. Edző: Czirbik Richárd Bakta: Tóth A. — Hüse, Benkő, Geda (Tóth I.), Bamucz, Szőke, Kapin, Maries, Gdovin, Németh, Illés (Virtás) Edző: Gajdos Gábor Gól: Orosz, Rézműves Gy., illetve Németh, Kapin Egyenlő erők küzdelme után, a szerenc­sésebbik csapat győzött. Gól: Rézműves L., Arezanu, illetve Kapin, Németh, Tóth A. Reszkető László Vásárosnamény—Kemecse 7-0 (6-0) Vásárosnamény, 600 néző V: Kará­csony Vásárosnamény: Papp — Thúróczi, Varga, Illés, Sándor, Törös, Tivadar (Smajda), Berettyán G. (Bodnár), Popo- vics (Balogh), Berettyán B., Szécsi Edző: Farkas Béla Kemecse: Borsi — Kovács, Müller, Balázs I, Kostyó, Kanyári (Lukács), Be- reczki, Balázs II., Sztojka, Makara (Szekér), Nagy Edző: Tamás Antal Kiállítva: Balázs I. Gól: Berettyán B. 2, Szécsi, Berettyán G. Törös, Tivadar (tizenegyesből), Balogh Az eredmény önmagáért beszél. Jók: Sándor, Törös, Tivadar, Berettyán G., illetve Müller Kiss Pál Biri—Csenger 3-0 (1-0) Balkány, 400 néző V: Labancz Biri: Cziotka — Búrzó, Vacsirja, Kiss T., Pokigykó, Vass Z., Lővei, Tóth Z., Ja- voriv. Szilágyi L., Martinenkó Csenger: Ács — Kasu, Juhász P., Pes­ti, Juhász J., Fehér, Szilágyi (Figus), Ju­hász Zs., Csontos, Eszenyi, Becző Edző: Anderkó Ottó Gól: Tóth Z., Martinenkó Z. Az eredmény a vendégekre nézve hí­zelgő. Biri elszórakozta a mérkőzést. Jók: Az egész hazai csapat, illetve Be­cző, Ács, Eszeny Nagy András Nyh. Hardware—Tiszalök 4-0 (2-0) 200 néző V: Fodor Nyh. Hardware: Újhelyi — Barkóczi, Kiss, Minya, Virág, Főfai, Hajzer, Mihály- falvi, Dankó, Lippai, Lengyel (Lakatos), Papp, Drágár Edző: Vránszki P. Tiszalök: Szőllösi — Suhaji, Takács, Kovács, Asztalos, Magyar, Gál, Nagy, Csatlós, Péntek, Erőss (Kakukk) Edző: Gál Sándor Gól: Drágár 2, Főfai, Lippai Kiállítva: Lippai, Csatlós Teljesen megérdemelt hazai győzelem. Vránszki Péter Újfehértó—Tiszaszalka 5-1 (1-1) Újfehértó, 600 néző V: Tasi Újfehértó: Garapó — Úr, Kiszely, Lá- cza J., Lácza F., Szűcs, Nagy B„ Kovács (Barna), Szalóki, Tóth, Papp (Balázscsik) Edző: Nyisztor Sándor Tiszaszalka: Szimku — Pethő, Bene­dek, Bodnár J., Sukta (Rózsa), Migovics, Szabó (Ács), Heczel, Ijgyártó, Kozma (Didenkó), Ruszin Edző: Czipp Zoltán Gól: Szalóki 2, Szűcs 2, Kovács, illetve Heczel Korrekt játékvezetés mellett, sportszerű ellenfelet győzött le megérdemelten a hazai gárda. Jók: Szalóki, Nagy, Szűcs, Garapkó il­letve Heczel, Szabó Papp Ferenc Tarpa—Fehérgyarmat 1-3 (1-2) Tarpa, 600 néző V: Mónus Tarpa: Hegyi—Csapó, Pál, Kelemen (Ficze), Simon, Kovács, Földi, Szász (Szűcs), Veres, Kiss, Szabó Edző: Nagy Elek Fehérgyarmat: Szűcs G. — Szűcs I., Gábor, Gyüre, Nagy, Magyar (Kovács), Bíró (Juhász), Kondor, Varga, Dudás, Kocsis (Hadadi) Edző: Balogh Csaba Gól: Veres, illetve Bíró 2, Kocsis A labdát végig többet birtokló vendégek biztos győzelmet arattak. Jók: Pál, Földi illetve Bíró, Nagy, Ko­csis Varga Zoltán A bajnokság állása: 1. Záhony 3 3­­13-2 9 2. Biri 3 3­­8-2 9 3. Újfehértó 3 2 1­10-2 7 4. V.namény 3 2­1 12-4 6 5. Hardware 3 2­1 10-5 6 6. Bakta 2 2­­8-3 6 7. Fehérgyarmat 2 2­­5-2 6 8. Nyírkárász 3 1 1 1 8-8 4 9. Nagyhalász 3 1 1 1 4-4 4 10. Kisléta 3 1­2 5-6 3 11. Tarpa 3 1­2 3-5 3 12. Nyírlugos 3 1­2 6-9 3 13. Tiszaszalka 3 1­2 4-7 3 14. Levelek 3 f­2 4-9 3 15. Csenger 3­1 2 1-6 1 16. Kemecse 3­1 2 1-12 1 17.Ibrány 3­­3 1-7 0 18. Tiszalök 3­­3 0-10 0 Megyei II. osztály első forduló A vasárnap estig beérkezett ered­mények: 1. csoport Gávavencsellő—Ajak 2-0, Nyír- ibrony—Anarcs 4-2, Demecser— Napkor 1-0, Dombrád—Tuzsér 1-1, Kálmánháza—Volán Kárpát- Hús 3-0. 2. csoport Kocsord—Vaja 0-0, Nyírbéltek— Nyírcsaholy 0-2, Nagyecsed—En- csencs 1-1, Olcsva—Jánkmajtis Tranzit 1-0, Gyüre—Nyírmeggyes 0-3. Hazai próbálkozásokkal kezdődött a játék. 9. perc: A nagy játékkedvvel rohamo­zó nyíregyházi gárda megszerezte a veze­tést. Történt: az aprótermetű Kovács min­taszerűen futott el a jobb oldalon, beadását Papp 16 méterről kapura lőtte, Zay szögletre öklözött. A sarokrúgást Kovács ívelte a jobb oldali zászlótól a kapu elé, Bagolyt tiszta helyzetben találta a labda, a fiatal játékos 6 méterről szép gólt fejelt a kapu jobb oldalába, 1:0. A gól után rövid mezőnyjáték folyt, ez­alatt a vendégcsapat igyekezett rendezni sorait. 19. perc: Bagoly került kecsegtető hely­zetbe, de lesen találta a játékvezető sípja. 24. perc: Kapusztyin villámgyorsan le­fordult őrzőjéről, 15 méterről lőtt, Zay ka­pus minden tudására szükség volt, hogy szögletre öklözze a labdát. A Nyíregyháza játszott láthatóan fö­lényben, eközben a vendégek is vezettek néhány akciót. Ezekben — szerencsére — kevés volt az átütőerő. 30. perc: Lalusz jobb oldali beadását Balogh fordulásból lőhette, labdája csak centiméterekkel ment el a keresztléc felett. 37. perc: Ezúttal is Bagoly kapott jó labdát a középcsatár helyén, 12 méteres lövése alig ment el a jobb kapufa töve mellett. Tiszavasvári, 2000 néző. V.: Mezei. Tiszavasvári: Varga—Riskó, Széki, Havelant, Hegedűs, Rása (Sinka), Fecsku, Bohács, Erdei, Szurkos (Zubanics), Pitács. Edző: Kiss Miklós. Már az első támadás során óriási helyze­tet hagyott ki a Tiszavasvári Pitács révén. Ezután Erdei akár két gólt is szerezhetett volna, de ő sem talált a kapuba. Nem volt jó a játék, igen sok volt az eladott labda. A második félidőben a Vasvári támadott, Mátészalka — Nagykálló 3-1 (2-0) Mátészalka, 600 néző. V.: Márta. Mátészalka: Nagy—Simák, Szender (Márián), Kocsán, Illák, Bíró, Király, Oláh, Szelihov (Sira). Kosa, Szeles. Edző: Vojtkó István. Nagykálló: Pók—Polánkai, Balog, Lizák, Horváth, Boda, Kaszab, Boros, Szilágyi, Vágó, Ónodi. Edző: Eszenyi Dénes. Gólok: Kása 2, Király, illetve Szilágyi. Kiállítás: Simák 64., Oláh és Kaszab a 82. percben. Sárga lap: Szender a 32., Márián a 72., Boda a 80. és Sira a 82. percben. 13. perc: Hazai szabadrúgás 20-22 mé­terre a kaputól. Hárman is odaálltak a lab­dához, Király átlépte, Szelihov Kása elé gurí­tott, aki egy lépés után nagy erejű, félmagas lövést küldött a kapu jobb oldalába, Pók ka­pus tehetetlen volt. 1-0. 40. perc: Király labdájával Oláh ment el a jobb oldalon, beadása átkeveredett a másik oldalra, Pók kapus kiindult a labdára, deSze- lihov megelőzte és középre tett labdáját Ki­rály lőtte közelről a hálóba. 2-0 64. perc: Vágót a mellette futó Simák akasztotta, a szatmári hátvédet a játékvezető utánrúgásért kiállította. 69. perc: Szelihov futott el a jobb szélen, mintaszerű beadására Kosa pontosan érke­zett, s szépen fejelt a jobb kapufa mellett a hálóba. 2-1 80. perc: Vágó labdáját Szilágyi közelről a hazaiak hálójába fejelte. 3-1 82. perc: Mátészalka ellen ítéltek sza­Meglepetésre a fővárosiak rohamaival kezdődött a második félidő. Előbb a „To- rony”-nak becézett Balogh szabadrúgása pattant vissza a sorfalról, majd Kormos tisztázott veszélyes helyzetben. A másik oldalon Papp 16 méteres lövését a védők hárították. 61. perc: A ritka vendégtámadások közepette az egykori fradista Deszatnik került helyzetbe, 16 m-es lövése azonban Kormos ölében halt el. 71. perc: A közönség örömére egy szépségdíjas hazai góllal kettőre növeke­dett az előny. Ezúttal is Kovácstól indult az akció, a középpályás „forintos” labdát ívelt a vendégek kapuja elé, Bagoly kiug­rott a védők közül, majd a levegőben úsz­va mintegy 9-10 méterről átfejelte a pety- tyest a kimozduló Zay felett, s a labda a kapu jobb oldalában landolt. 2:0. 83. perc: Deszatnik került gólhelyzet­be, már csak Körmössel állt szemben, a nyíregyházi cerberus azonban túljárt az es­zén, megkaparintotta a kapuba tartó lab­dát. Már-már úgy látszott, mindkét csapat elkönyvelte a maga számára az eredményt, amikor váratlanul szépített a vendégcsa­pat. Danes ívelt mintegy 40 méteres ke­resztlabdát a baloldalra, az üresen maradt Deszatnik elé, a játékos igazított egyet, majd 20 méterről erős lövést küldött Kormos kapujának jobb oldalába. 2:1. de egy kontra végén Nyilas előtt adódott százszázalékos gólhelyzet, szerencsére Varga óriási bravúrral hárított. A 64. perc­ben ismét Vargának kellett jól védeni. A Tiszavasvári rohamozott, mindenáron gólt akart szerezni, közben azonban fellazult a hátsó alakzata. A 78. percben Német ugrott ki, Varga kapus csak buktatni tudta a ti­zenhatoson belül, a megítélt büntetőt Sz­abados lőtte a hálóba, 0-1. A jobb erőben lévő, legalábbis ezen a mérkőzésen fris­badrúgást, Oláh reklamált, majd a kállóiak játékosával, Kaszabbal vitába keveredett, a vendégcsatár a futva érkező Oláhot könyök­kel ellökte. A játékvezető mindkettőjüket ki­állította. Oláh a kiállítást annyira zokon vette, hogy az akkor már a pálya szélére érő Ka­szab után futott, s megfenyegette. Csak a ren­dezők tudták megakadályozni a tettleges- séget, ők ugyanis lefogták és az öltözőbe ve­zették a hazai csatárt, aki eközben is folyama­tosan fenyegette a vendégek játékosát. A mérkőzésen végig változatos játék folyt, közepes iramban. Az első félidőben a haza­iak sokkal határozottabbak voltak, s elsősor­ban a széleken vezettek támadást, végig mezőny fölényben játszottak. Mégis többször átengedték a kezdeményezést a vendégek­nek, akik játékában azonban nem volt átütő erő. Fiatal csatáraik néhány helyzetet így is elpuskáztak. A második félidőben, vezetésük tudatában, a hazaiak kicsit kényelmeskedtek, s felhozták a vendégeket, aztán rákapcsoltak, s tíz emberrel játszva lőttek újabb gólt. Ezután a kállóiak szépítettek, de senki sem gondolhatta, hogy a még hátralévő játékidő­ben megfordítják a mérkőzés sorsát. R.Z. Ózd—Rakamaz 1-0 (0-0) Ózd, 400 néző, V.: Szabó Rakamaz: Cziotka—Juhász, Szondi, Cso­rna, Sipos, Pásztor, Karóczkai, Tóth, Lehocz- ki, Barczi, Muri (Szekrényes). Edző: Veigli Géza. 57. p.: A reklamáló rakamazi Pásztort Szabó játékvezető kiállította. A mérkőzés értékelése: Nagy érdeklődés kísérte a megerősített fővárosi csapat szereplését. Nem keve­sebb, mint hat új labdarúgót állított csapa­tába Rákosi Gyula edző, szinte valameny- nyien megjárták az NB I-et. Ennek el­lenére a fiatal erőkből álló szabolcsi együttes irányította a játékot, és gyors, el­sősorban szélen vezetett támadásaik révén rendre zavart okoztak a kissé lassúnak tűnő vendégvédelemben. Fordulás után rövid ideig a kerületiek szorongattak, majd Bagoly szép találata végleg megnyugtatta a hazai csapatjátékosait. A látottak alapján az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. Jók: Bagoly, Kormos, Szatke, Drobni, Kovács ill. Zay, Földvári, Temesvári, Danes, Deszatnik. Buús György: — Nagyon örülök an­nak, hogy fiatal csapatom győzelemmel mutatkozott be. Nagy fegyverténynek tar­tom a jó erőkből álló kerületiek legyőzését. A mérkőzésen sok szép támadást vezet­tünk, olykor hibáztunk is, ezeken feltétel- nül javítani fogunk. Rákosi Gyula: — A minden csapat­részben harcosabban játszó ellenfél meg­érdemelten nyerte a mérkőzést. Látnunk kell, ma már nem lehet a múltból megélni. Ha eredményesek akarunk lenni, sokkal harcosabban, küzdőképesebben kell ját­szani. Kovács György sebben mozgó vendégcsapat a 88. percben bebiztosította a győzelmét. A hatvani Varga az ötösről felugorva fejelt névroko­na kapujába, 0-2. Az első félidőben több helyzete volt a Vasvárinak, de nem tudott élni a lehetősé­geivel. A második félidőben a gyors hat­vaniak sorozatban hagyták faképnél a ha­zaiakat, és végül szomorúan bár, de el kell ismerni, hogy a helyzetek alapján reális eredmény született. Mészáros László 77. p.: Herczeg jól eltalált lövése a vendég- hálóban kötött ki. 1-0 A gyámoltalan rakamazi csatárjáték, a rossz játékfelfogás megbosszulta magát ezen a délutánon, így a szabolcsi gárda vesztesen utazott haza az ózdi kirándulásról. Jók: Szondi, Karóczkai, Csorna. Kaposvári Ferenc Edelény—Sényő 1-3 (0-2) Edelény, 300 néző, V.: Sós. Sényő: Krizsnovszki—Tóth, Szikszai. Hermann, Torda, Kegye, Mónus, Balogh, Domokos. Rubóczki, Knoblok (Horváth). Edző: Rubóczki Tibor. 6. p.: Rubóczki keresztlabdája Domokos elé került, aki futtából óriási gólt lőtt. 0-1 45. p.: Szöglet után Kegye a bal alsó sa­rokba fejelt. 0-2 70. p.: Edelényi szabadrúgás után Göndör fejelt a sényői kapuba. 1-2 83. p.: Domokos jobb szélen elfutott, beadását Knoblok lőtte az edelényi kapuba. 1-3 Sok gólhelyzetet hagyott ki a vendégcsa­pat, akár nagyobb arányban is győzhetett volna. Jók: Szikszai, Hermann, Torda, Domokos. Papp Lajos Borsodi Építők—Kisvárda 0-1 (0-0) A vendégek gólját a második félidőben csereként beállt Oláh fejelte. Szerencs—Nyírbátor 2-2 (1-2) A bátoriak góljait Savu és Lőrincz sze­rezték. Meglepetés Vasváriban Tiszavasvári Alkaloida—fC Hatvan 0-2 (0-0) NB HL Tisza—csoport Kálié ismét kikapott