Új Kelet, 1994. június (1. évfolyam, 59-84. szám)

1994-06-06 / 63. szám

Ui KELET 1994. június 6., hétfő 11 Végre első Cscmk-csapat! Annyi év „ezüstszériája” után végre célba ért a Vác FC-Samsung labdarúgó- csapata, a honi NB I. történetében tize­dik gárdaként harcolva ki az aranyér­met. Mindez szombaton vált végleges­sé. Az élvonalbeli pontvadászat 29. for­dulójában hazai pályán 2:2-t ért el a Csank János vezette váci gáfda a Va- sas-llzer ellen. Amikor szombaton délelőtt a Kispest- Honvéd FC (melytől, ugye, elorozták az elsőséget, lévén a piros-feketék a cím­védők) l:0-ra legyőzte idegenben a Váccal a babérért versenyt futó Békés­csabát, mire gondolt? — kapta a kérdést Csank János vezetőedző. — Egyrészt egyfajta örömöt, hogy most, egy fordulóval a befejezés előtt itt a soha nem látott nagy alkalom. Más­részt valamiféle félsz is munkált ben­nem, mert hát nem tudhattam, hogy játé­kosaim nem riadnak-e meg a remek esélytől? Fordulatos 90 perc volt az an- gyaföldiek elleni. Az egy ponttal végre élre vágott csapatom és persze jómagam is. — Összességében minek tulajdonítja a sikert? — Hallatlanul akaratosan készült együttesem. Kijelenthetem, profi men­talitású játékosokkal készülök, készül­tem. Közösen munkálkodtunk, hittünk. Tudtuk, egyszer sikerülnie kell! — Miért éppen most, hiszen koráb­ban is akadt remény a bajnoki elsőség kiharcolására? — Erre aligha tudnék pontos választ megfogalmazni, hiszen a múltban is voltak nagy sorozataink, továbbá kemény kihagyásaink. A mostani baj­nokságban a Kispest-Honvéd FC és Békéscsaba elleni vereségek után ugyanolyan lelkesedés jellemezte játé­kosaimat, mint akkor, amikor nagyon ment nekik a játék. A kollektív akarat gyümölcsözött. — Mondják, Répást László távozik! — Erről én hivatalos értesítést nem kaptam illetékesektől. Hadd fejezzük be a bajnokságot, majd jön egy kisebbfaj­ta szünet, és akkor gondolkodhatunk személyi kérdésekről. —A „pályaszéli’’ pletykák szerint Ön sem marad! — Ezeket én is hallottam. —A BEK-ben selejtezőre kényszerül a Vác! — Úgy van, de a forma megfelelő át­mentését bizonyára elérjük azzal, hogy indulunk az Intertotó Kupában. Játéko­saim tudják: nem csak pénzt tudunk szerezni ezen a tornán, de a formát is képesek leszünk „konzerválni”. Köszö­nöm a klubnál ténykedőknek a fára­dozást! labdarúgó NB III. Tisza-csoport Kisvárda későn ébredt? Nyírbátor—Nagykálló 1:1 (1:1) Nyírbátor 800 néző V: Bukovics Nyírbátor: Szabó-Kosán, Erdőssy, Unchiás, Lukács, Balogh, Simái (Krasznai Zs.), Szalontai, Lőrincz, (Nagy), Davai, Kertész, (Szilvási). Edző: Tóth János Nagykálló: Rabcsák, Kígyósi, Horváth, Ijgyártó, Migovics, Boda, Meczel, Boros (Balázs), Szűcs, Vágó, Tóth. Edző: Esze- nyi 20. perc: Darai szögletét Lukács he­lyezte közelről a hálóba. 1:0 28. perc: Tóth tört be a tizenhatoson belülre, és a kifutó kapussal ütközött, nagy meglepetésre a játékvezető bűntetőt ítélt. A tizenegyest Vágó értékesítette. 1:1 A második félidőben mindkét csapat­TOTÓ-eredmények A megyei I. osztály állása 22. játékhét 1.Sényő 28 22 3 3 82-23 47 1. Ferencváros—Parmalat FC 3:0 1 2. B.lórántháza 28 22 2 4 80-32 46 2. ETO FC Győr—Haladás 2:1 1 3. Újfehértó 28 18 5 5 47-22 41 3. Hannover—Rostock 5:0 1 4. F.gyarmat 28 16 6 6 52-27 38 4. Uerdingen—Hertha BSC 0:0 X 5. Záhony 28 16 5 7 51-32 37 5. Wuppertal—Wolfsburg 2:1 1 6. Csenger 28 13 7 8 50-34 33 6. Ancona—Acireale 1:1 X 7.V.namény 28 13 5 10 52-27 31 7. Bari—Padova 1:1 X 8. Nagyhalász 28 9 9 10 35-42 27 8. Cosenza—Pescara 0:2 2 9. Kisléta 28 10 5 13 51-56 25 9. Fiorentina—Cesena 2:3 2 10. Ibrány 28 9 6 13 34-46 24 10. Modena—Brescia 2:1 1 11. Nyírkárász 28 8 5 15 43-67 21 11. Palermo—Monza 1:0 1 12. Hardware 28 5 7 16 24-59 17 12. Pisa—Andria 0:0 X 13. Tiszalök 28 6 4 18 37-60 16 13. Ravenna—Verona 3:2 1 14. Tarpa 28 4 8 16 22-55 16 Pluszmérkőzés: 15. Levelek 28 5 5 18 43-79 15 14. Venezia—Lucchese 5:3 1 16. Kemecse 28 5 4 19 18-60 14 labdarúgó NB //. keleti €Soport Békében, barátságban Nyíregyháza—Tisza vasvári 0:0 Nyíregyháza, Erkel utcai sporttelep 2000 néző V: Mészáros Nyíregyháza: Bíró — Szatke, Drobni, Kertész, Molnár—Barna, Kovács, Bessenyei — Bagoly, Kalinyicsenkó, Major. Edző: Buús György Tiszavasvári: Varga — Széki — Sinka, Havelant, Hegedűs — Kurilco, Fecsku, Szarka, Zubanics, Bohács — Szkunc. Edző: Kiss Miklós Csere: Szkunc helyett Pitács a 62., Kalinyicsenkó helyett Szvisztun 67., Kurilco hely­ett Szurkos 67., percben. Sárga lap: Bagoly 65., Hegedűs 72., Major a 82. percben. A 90 perc krónikája A találkozó érdekessége, hogy a két csa­pat soraiban összesen 17 volt, és mai nyír­egyházi labdarúgó lépett pályára. Ebből hatan az Alkaloida együttesében szere­peltek. Ez a tény csak fokozta a várakozást. 5. perc: A vendégek kapujától mintegy 25 méterre Havelant felvágta Bagolyt, a megítélt szabadrúgást Major a kapu fölé lőtte. 6 perc: Kovács ívelt szabadrúgást a vendégek kapuja elé, Bagoly megelőző fejessel a kifutó Varga felett mellé helyez­te a labdát. Az eltelt negyedórányi játékidőben a hazai együttes kezdeményezett, a vendé­gek elsősorban a szoros védekezésre fek­tették a hangsúlyt. Olykor a taktikai sza­bálytalanságoktól sem riadtak vissza. 23 perc: Ezúttal Kalinyicsenkó és Bagoly vezethették az Alkaloida kapujára a labdát, a kecsegtető helyzet azonban ki­maradt, mert egymást zavarták a hazai tá­madók. 26 perc: Kovács ügyes ritmusváltással a védők mögé került, beadását csak ne­hezen hárították szögletre a Tiszavasvári védők. A közönség véleménye az első fél óra eseményeiről: a vendégcsapat játéka messze elmarad a tőle megszokott teljesít­ménytől. Játékosai lassúak, félénkek, bi­zonytalanok a mezőnyben... 34 perc: Bagoly egy remek labdával kiugrott a középcsatár helyén, a kifutó Varga mellett a háló közepébe gurított. Mint kiderült Bobkó partjelző már előző­legjelezte a lest, a hazaiak nem is tiltakoz­tak az ítélet miatt. 40 perc: Középen vezettek támadást a vendégek, Szatke csak szabálytalanság árán tudta szerelni Szkuncot. A joggal megítélt szabadrúgást Bohács 25 méter­ről a bal kapufa mellé lőtte. 42 perc: Az ellentámadásból kishiján gólt szerzett az NYFC. Bagoly-Kovács volt a labda útja, az apró termetű játékos mintegy 15 méterről alig lőtt a jobb felső sarok mellé. Egy perccel később Major 22 méterről élesen lőtt, a pettyes csak hajszál­lal kerülte el Varga kapuját. 56. perc: Baloldali partdobást követően Bagoly fejelhetett kapura, a labda átszállt Varga felett, a pettyes azonban a kapufán landolt. 66. perc: Fokozatosan magára talált az Alkaloida csapata, így kiegyenlítetté vált a játék. Zubanics pontos átadását Kurilco kapta a nyíregyházi tizenhatoson, lövése azonban a keresztléc fölött ment el. 68. perc: Óriási helyzetet hagyott ki a nyíregyházi csapat. A baloldalon futott a hazai támadás, az előre húzódott Molnár már csak Vargával állt szemben, a nyír­egyházi védő elgurította a labdát vendégek hálóőr mellett, majd nagyot esett... Mészá­ros játékvezető továbbot intett. 74. perc: Szalka harminc méteren keresztül vezette a labdát, már a tizenhato­son belül járt, amikor Molnár becsúszva szerelte. A vendégjátékos nagyot huppant, a síp mestere ezúttal is továbbot intett. 78. perc: A csereként beállt Szurkos ijesztett rá a hazai közönségre, a jobb­összekötő mintegy 18 méterről lőtt, Bíró kapus elvetődve hárított. A találkozó mérlege: Kevesen hitték azt a mérkőzés kezdete előtt, hogy ilyen alacsony színvonalú lab­darúgást játszik a két szabolcsi együttes. A vendég Alkaloida a végig esőben zajló mérkőzésen elérte célját „pontosan” távo­zott Nyíregyházáról. A hazaiak viszony­lag elfogadható első félidőt produkáltak, a vendégek játéka ezzel szemben a szo­kottnál halványabb volt ebben az időszak­ban. Hogy az első félidőben nem rezdült meg a vendégháló, kimondottan a hazai támadók ügyetlenségén múlott. Fordulás után változott a játék képe. A vasváriak észrevették, hogy van keresnivalójuk ezen a találkozón. így kiegyenlített lett a játék. A találkozó túlnyomó részében a nyíre­gyházi mezőny fölény csak szerény támad- gatások szövéséhez volt elegendő, s az ilyen játék nem vezethet eredményre. Jók: Drobni, Szatke, Kertész, Bagoly, illetve Varga, Széki, Havelant, Fecsku A mesterek szemével: Buús György: Küzdelmes mérkőzésen, gólhelyzeteink alapján biztos győzelmet szalasztottunk el. Kiss Miklós: Ezen a mérkőzésen inkább a küzdelem domborodott ki. Nem játszottunk igazán jól, de így is elégedett vagyok a megszerzett egy ponttal. Kovács György További eredmények: FC Hatvan— REAC 0:1 (0:1), Gödöllői LC—Diósgyőri FC 1:1 (1:1), Szarvasi Vasas—Kiskörös Stadler FC 0:1 (0:0), Kazincbarcikai SÚ— Balmazújváros 3:1 (2:0), Tiszakécskei FC—Szeged FC 2:2 (1:0), Hajdúnánási FC—Kábái Cukor 1:1 (1:0) Megyei I. osztály Bakla könnyen, Sényö nehezen... Vásárosnaménv—Kemecse 3:0 (0:0) zést, de a végén őrülhetett az egyik pont- Szász, Veres, Korpái, Szentesi (Kató). nak akadtak helyzetei, de az eredmény nem változott. Jók: Lukács, Erdősi, il­letve Boda, íjgyártó, Szűcs Somogyi József Kisvárda—Olefin SC 3:0 (1:0) Kisvárda 500 néző V: Dűli Kisvárda: Szőr (Cene) -Czap, Takács, Lipták, Oláh, Göncz, Dudás, Seres, He­gyes, Lelt, Béres (Szombati). Edző: Ko­máromi György A minden csapat részében jobb Kisvár­da megérdemelten győzött. Gól: Lelt, Czap Jók: Lipták, Hegyes, Dudás, Lelt „ Gojan István További eredmények: Stop-Miskolc— Mátészalka 1:0, Szerencs—Rakamaz4:l Vásárosnamény 400 néző V: Kozsla Vásárosnamény: Papp-Illés, Varga, Koskovits Sándor, Berettyán, Tivadar, Farkas, Smajda, (Hmel), Szécsi, Törös. Edző: Farkas Béla Kemecse: Borsi-Pinke, Müller, Kostyó, Kolozsi, Dávida, Sipos (Szegedi), Mold­ván, Mester (Szúnyog), Balázs, Hegyes, (Jakab) Edző: Kondor Lajos. Kiállítva: Szécsi, Müller. Gól: Szécsi 2, Farkas. A második félidei jobb játékkal megérdemelt hazai győzelem született. Jók: Papp, Varga, Szécsi illetve Kolo­zsi, Dávida, Balázs. j^iss Tiszalök—Nyírkárász 5:1 (4:1) Tiszalök 300 néző V: Szlmobomiczky. Tiszalök: Szőllősi (Murvai), Losonczi (Aszalós), Gáli, Kerekes, Szabó, Marozs, Csatlós, Penthe, (Nagy), Hegedűs, Péntek, Erőss, Edző: Csáki Miklós. Nyírkárász: Tóth J„ Kapin I, Rácz, Kántor, Tóth L.(Török), Czető, Badar, Kertész, Lakatos, Sére(Kapin II), Mutyi. Edző: Badar Zoltán. Gól: Hegedűs, Csatlós, Szabó III, illetve Lakatos. A hevesen kezdő vendégek kedvét tíz perc alatt rúgott három góllal vették el a hazaiak. Jók: Gáli, Szabó, Penthe, Péntek, illetve Czető, Lakatos, Imrf Hardware—Levelek 1:1 (0:0) Nyíregyháza 100 néző V: Ficze. Hardware: Újhelyi-Barkóczi, Poór, Minya, Kiss, Lakatos, Mihályfalvi (Bora), Papp, Tardi, Lengyel (Vránszki), Fótai (Horváth). Edző: Vránszki Péter. Levelek: Tuza, Svelta, Bajáki, Kapdos, Törő, Király, Forgony, Horváth, Oláh, Takács, Barik. Edző: Takács János. Gól: Kiss (11-es) illetve Horváth. A hazai csapat végig támadta a mérkő­nak. Jók: Poór, Kiss, illetve Oláh, Hor- v^1' Vránszki Péter Csenger—Kisléta 0:1 (0:0) Csenger 250 néző V: Szegedi. Csenger: Ács-Juhász P., Kasa, Szilágyi, Becző, Erdőss (Juhász Zs.), Osváth, Ju­hász J.(Eszenyi), Barcsai, Vaszusz, Fehér. Edző: Moldvai János . Kisléta: Babitz-Magyar, Nyisztor, Gergely, Bihari (Orosz), Gyarmati, Pén­zes, Újfalusi (Herczku), Rézműves G., Rézműves L., Igor. Edző: Herczu János Gól: Rézműves G. Az igazságos döntetlenre álló mérkőzést az utolsó másodpercekben szerzett vendég gól döntötte el. Jók: Becző illetve Ba­k'cz' Fábián László Tarpa—Sényő 1:2 (1:1) Tarpa 400 néző V: Adorján Tarja: Varga, Csapó, Bodnár, Holp, Ficze, Simon, Nagy, Páll, Szabó, Szűcs, Dub. Edző: Varga Zoltán Sényő: Matri-Szobonya, Szikszai, Pata­ki, Zsiga, Tóth, Mónus, Balogh, Capati- na, Rubóczki, Knoblok. Edző: Szobonya József Gól: Dub illetve Szobonya, Knoblok A hazaiak rászolgáltak volna az egyik pontra. Szerencsés gólokkal nyert a listavezető. Jók: Szűcs, Dub illetve Mó­nus, Zsiga ,, rj b Varga Zoltán Baktalórántháza—Ibrány 5:2 (3:0) Baktalórántháza 600 néző V: Nagy F. Baktalórántháza: Tóth A, Tóth I (La­mos), Benkő, Geda, Barnucz, Szőke I.(Kiss), Vida, Maries, Gdovin, Sós, Virtás (Szőke J.). Edző: Gajdos Gábor Ibrány: Vattai-Nagy, (Mészáros), Bíró, Hermán, Ignácz, Anbirkó, Mikhárdi, Edző: Kegye István Gól: Maries 3, Barnucz, Sós, illetve Mikhárdi, Veres. A remekül küzdő ibrányiak ellen Ma­ries gólképessége döntött. Jók: Maries (a mezőny legjobbja), - Virtás, Benkő, Tóth L, illetve Ignácz, Mikhárdi, Veres Rebák András Újfehértó—Záhony 3:1 (1:0) Ujfehértó 300 néző. V: Bodnár Újfehértó: Garapkó-Balázscsik, Ki- szely, Kranyik, Lácza J., Kovács, Ötvös (Lácza F.) Polonkai (Hajdú), Szalóki, Spisák (Haratyi), Majrovics. Edző: Szil­vási István Záhony: Rácz L., Szanyi, Hegedűs, Kuszlán, Eszenyi, Balazsír, Kacsúr, Rácz Cs„ Győri, Onder, Darvai. Edző: Fülöp Sándor Gól: Szalóki Z., Kovács, illetve Győri A hazai csapat helyzetei alapján akár kétszámjegyű győzelmet is arathatott vol­na. Jók: Ötvös, Kovács, Szalóki, illetve Győri, Onder. „ „ J Papp Ferenc Nagyhalász—Fehérgyarmat 1:0 (1:0) 500 néző. V: Mónus Nagyhalász: Hajdú-Borza, Ballai, Lakatos, Kaponyás (Budaházi), Tanyi, Hermann, Földi (Kamarás), Gyöngyösi, Bárdi, Urbin. Edző: Hermann László Fehérgyarmat: Szűcs-Juhász (Ihász), Magyar, Gyüre, Kazán, Kövesligeti, Madadi (Biró), Bodnár, Varga, Kosán, Kocsis. Edző: Tapasztó Ferenc Kiállítva: Szűcs (szabálytalanságért) Megérdemelten győzött a lelkes hazai csapat. Gól: Urbin Jók: Urbin. Tanyi, Gyön­gyösi illetve Kosán. Ai.bók József