Tolnai Népújság, 2018. június (29. évfolyam, 125-150. szám)

2018-06-28 / 148. szám

2018. JÚNIUS 28., CSÜTÖRTÖK SPORT 13 A gólkirályi különdíjat Pfeifer Zoltán vehette át Fesztiválon focizott a szekszárdi szenior A veterán fesztiválon hatodik helyezett szekszárdi együttes, álló sor (balról): Fiáth T. csapatvezető, Odor L, Góman J., Sóos G., Balogh B., Bernáth J., Hűber Á., Török B. Alsó sor (balról) Pfeifer Z., Grénus J., Fekete I., Máté L, Porga I. Beküldött fotó Kilenc kategóriában nyolcvanan álltak rajthoz Foktőn M0T0KR0SSZ A Dél-MX ver­senysorozat idei negyedik ál­lomásának adott otthon múlt hét végén a Bács-Kiskun me­gyei Kalocsa-Foktő. Mint azt Langer József fő­szervezőtől megtudtuk, a jól előkészített pályán kilenc ka­tegóriákban összesen 80 ver­senyző állt rajthoz. A hangu­latra ezúttal sem lehetett pa­nasz, erről a közel 600 néző gondoskodott. EREDMÉNYEK. Profi: 1. Kiss Márk (Tolna), 2. Lecz Ger­gely, 3. Szabó Zoltán. Haladó (MX1): 1. Kurucz Imre Adri­án, 2. Jauch Benjamin (Bony­­hád), 3. Kertész Tamás (Ta­mási). Szenior: 1. Magyari Já­nos, 2. Krausz Tibor (Paks), 3. Kosztolányi Dezső (Bogyisz­lói Lady: 1. Horváth Zsó­fi (Szekszárd), 2. Hajós Bar­bara, 3. Szalavári Dominika. 85 ccm: 1. Liszka Roland, 2. Kádár Dominik, 3. Cserven­­ka Máté. 65 ccm: 1. Kolmont Máté, 2. Katona Alex, 3. Koró­­di Richárd. Amatőr (MX2): 1. Weisz Adrián, 2. Ádám Endre, 3. Hajós Gábor. Kezdő: 1. For­­rai Soma Zsolt (Csikóstőttős), 2. Sere Márk, 3. Horváth Ró­bert (Tolna). Hobby: 1. Csóm István, 2. Mészáros Barnabás, 3. Szeder Balázs (Tolna). A Dél-MX mezőnye a fok­tői versenyt követően nyá­ri pihenőre vonult. A sorozat záró hétvégéjét a tervek sze­rint, s ha az időjárás sem szól majd közbe, szeptember 9-én, a szintén Bács megyei Duna­­vecsén rendezik meg. B. S. Jó pályán versenyeztek F.: TN A hatodik helyen végzett a szekszárdiak szeniorcsapa­ta az Országos Veterán Lab­darúgó Fesztiválon. Egy ku­pát így is elhoztak, hiszen a gólkirályi címet Pfeifer Zol­tán szerezte meg. Rónai Gábor gabor.ronai@mediaworks.hu LABDARÚGÁSA Magyar Labda­rúgó Szövetség (MLSZ) a III. Kerületi TVE pályáján rendez­te meg az Országos Veterán Labdarúgó Fesztivált. A jubi­leumi, tizedik eseményre az ország valamennyi szegleté­ből érkeztek hatvan éven felü­li játékosokból álló csapatok. Ezúttal is - mint eddig minden alkalommal - el­jött az erdélyi Érmihályfal­­va együttese, és idén elő­ször meghívottként az eszé­ki veteránok is pályára lép­tek. A tornát Őze Tibor, a Ve­terán Labdarúgó Egyesület elnöke nyitotta meg, a részt­vevőket Csank János egyko­ri szövetségi kapitány, a tor­na nagykövete és Vámos Ti­bor, a Grassroots -, Fair Play-, Etikai-, és Kisebbségi Bizott­ság elnöke köszöntötte, vala­mint buzdította a minél fel­­szabadultabb játékra. A szekszárdiak a debreceni­ekkel és a zalaegerszegiekkel kerültek egy csoportba, előb­biekkel 2-2-re végeztek, utób­biaktól 4-1-re kikaptak. A csa­pat mindhárom gólját Pfeifer Zoltán szerezte. A csoport második helye­zettjeként továbbjutó együt­tes az 5-6. helyért folytathat­ta a küzdelmeket. A nyíregy­háziakkal Pfeifer triplájának köszönhetően játszottak 3-3- as döntetlent, majd a PVSK ellen, immáron az ötödik he­lyért szintén 3-3-ra végeztek (Porga István kétszer, Pfeifer egyszer volt eredményes), de hetesekkel alulmaradtak. A szekszárdi csapat a tava­lyi negyedik helyezését köve­tően ezúttal hatodikként zárt az erős mezőnyben. A remek hangulatú, mind­végig sportszerű torna győzte­se az Örkényi csapat lett, miu­tán a döntőben 2-0-ra legyőz­ték a Siófok gárdáját. A gólki­rályi címet a szekszárdi Pfef­fer Zoltán szerezte meg 7 ta­lálattal, a legjobb mezőnyjáté­kos Vas József a Videoton játé­kosa lett, míg a torna legjobb kapusa címet az Örkényi Sza­bó Gyula érdemelte ki. A torna legidősebb játékosa a 78 éves Fister Ferenc volt. A hagyományoknak megfe­lelően az úgynevezett VIP-cso­­portban pedig Érmihályfalva, Eszék, Kelet-Magyarország és Budapest csapata versenyen kívüli, bemutató mérkőzése­ket játszottak egymással. A torna végeredménye: 1. Örkény, 2. Siófok, 3. Zala­egerszeg, 4. Videoton, 5. Pécsi VSK, 6. Szekszárd, 7. Nyíregy­házi 70-kedők, 8. Kecskemét, 9. Veszprém, 10. Miskolc, 11. DASE, 12. Szeged-Móraváros Pfeifer Zoltán a gólkirályi díjjal HÍREK Nem most ússzék át a Balatont SZABADIDŐSPORT A várha­tó rossz idő miatt elmarad a szombatra tervezett 36. Lidi Balaton-átúszás, ame­lyen hagyományosan Révfü­löpről indulnak a résztvevők és Balatonboglárra érkeznek meg. Az átúszás tervezett új időpontja július 7., azaz jövő szombat. A megrendezés­ről a szervezőbizottság jövő csütörtökön 13 órakor hatá­roz az aktuális meteorológiai előrejelzések alapján. R. G. Babos Tímea az első kiemelt! A torna szervezői nyil­vánosságra hozták a wimb­ledoni teniszbajnokság ki­emelési rangsorát: a férfiak­nál a címvédő Roger Federer, a nőknél a világelső Simona Halep az első kiemelt, míg női párosban az Australian Open-győztes Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős a legmagasabban jegyzett duó. Az év harmadik Grand Slam-tornája július 2-án, hét­főn kezdődik. R. G. Kilenc együttes küzd a fürdőben STRANDKÉZiLABDA Összeállt az idei Horfer Serleg Strand­kézilabda Torna mezőnye - tájékoztatott Lengyel Sándor főszervező. A szekszárdi csa­ládbarát fürdőben szomba­ton 9.30 órakor kezdődő ku­pán kilenc csapat méri össze tudását. A résztvevők: KSE Zomba, Madocsa SE (női), Ittasok, Hosszúlépés (fér­fi), Tamási KC, Sivatagi Ro­hamcsigák (női), Steel Beach Girls (női), Zsarnokgyíkok, DAC junior (fiú). Az első mécs­esét 9.30-kor a KSE Zomba és a Madocsa SE vívja. R. G. Medgyessy Dóra követte Cziczást KOSÁRLABDA Vezetőedző­je után a Cegléd egyik leg­jobb játékosát is elcsábítot­ta az Aluinvent DVTK Mis­kolc női csapata, Medgyessy Dóra ugyanis a miskolciak­nál folytatja a karrierjét. Zele Dorina és Szabó Fanni után Medgyessy a keret harmadik magyar válogatott játékosa. Az irányító Cegléden Cziczás László irányítása alatt Ma­gyar Kupa-döntős és bajnoki bronzérmes lett. R. G. Jól céloztak az Alisca Nyilai íjász Egyesület versenyzői az országos és régiós versenyeken Remek eredményekkel indították a szezont ÍJÁSZAT Beindult a nagyüzem az íjászoknál. Az Alisca Nyi­lai IE versenyzői közül a vár­gesztes! 3D-s versenyen Ju­hász Márton PH-HB („ősma­gyar’’ íj) gyerek kategóriában első helyezést ért el, édesapja dr. Juhász László pedig felnőtt kategóriában ötödik lett. Kaposvár volt a helyszíne a dél-dunántúli régiós pálya­íjász viadalnak, ahol Wehovsz­ky Kíra Tícia és Bencze Gábor saját kategóriájában az első he­lyen végzett. Magyarbólyban háromdi­menziós (3D) vadászíjász meg­mérettetést rendeztek. Var­ga György kategóriájában és a távcéllövő versenyben is el­sőként zárt. A budapesti suli íjász bajnokság országos finá­léjában Wehovszky Kíra Tícia a serdülő lányok korosztályá­ban negyedik lett. Szintén a főváros volt a hely­színe a pálya Grand Prix és or­szágos bajnokság kvalifikációs és liga viadalának. A megmé­rettetésen Bencze Gábor egyé­niben második helyen végzett, csapatban pedig első helyezés­nek örülhetett. Az aliseás lányok ismét le­foglalták a dobogó mindhárom fokát a dél-alföldi régió törté­nelmi sorozatának negyedik fordulójában Hetényegyházán. Andrékovics Balázs és testvére, Ákos is első helyen végzett Wehovszky Kíra Tícia Itt Németh Réka első, Barta Ni­kolett második, Barta Viktória pedig harmadik lett - jól muta­tott a pódium. Az előző hétvégén az ötödik alkalommal Dunavecsén lebo­nyolított Árpád sírja hagyo­mányőrző versenyen két alis­eás fiatal, Andrékovics Balázs és Andrékovics Ákos is a dobo­gó legfelső fokára állhatott. A Paksi Celőke íjász SE szer­vezésében zajlott a terepíjász Grand Prix sorozat második fordulója Pakson. Juhász Már­ton az első, Juhász László pedig a negyedik helyen végzett - tá­jékoztatta lapunkat a szekszár­di egyesület. Balázs L.