Tolnai Népújság, 2015. május (26. évfolyam, 102-125. szám)

2015-05-26 / 121. szám

2015. MÁJUS 26., KEDD SPORT 15 A Dombóvár fél tucattal tartja a lépést, a bonyhádiaké a bronzérem Egygólos győzelemmel maradt listavezető a paksi együttes A bátaszéki Camara Mohamed és a kakaséi Sebestyén Miklós nagy csatát vívott az egész mérkőzésen A Paks második csapata egyet­len góllal győzött Dunaföldvá- ron, de jobb gólarányával őrzi első helyét a Tamásiban gól­fesztivált rendező Dombóvár előtt. A Bonyhád fölényes győ­zelmet aratott az Őcsény ellen, s bronzérmesként fog zárni. Rónai Gábor gabor.ronai@mediaworks.hu LABDARÚGÁS Bonyhád Völgy­ség LC-Őcsény SK 8-0 (3-0). Bonyhád, V: Pekoli. Bonyhád: Schleining (Szabó Sz., a szünet­ben) - ifj. Kvanduk E. (Takács N., a szünetben), Szlama, Szőts A. , Kertész D. - Tolnai Sz., Völ­gyi P. (László L., a szünetben) - Selyem (Preininger P., a szü­netben), Pap R., Pfaff - Győr­it (Máté R., a szünetben). Játé­kos-edző: Köllő Roland. Őcsény: Lizák - Vecsei E., Révész, Batá- novics (Kolompár, a szünetben), Gyarmati Cs. - Horváth Á. (Hor­váth Zs., ló.), Martinovits, Bati- zi-Pócsi (Tarlós, 80.), Ignácz Z. (Kiss L., 60.) - Kutasi K., Simon B. Edző: Cziráki Gábor. Ekkora különbséggel is megérdemelten nyert a bronzérmes völgységi gárda. Gól: Pap R. (13., 50., 75.), Győrfi (14.), Selyem (29.), Prein­inger P. (51.), Szlama (80.), Szőts A. (88.). Jók: Pap Roland vezérle­tével az egész hazai csapat, illet­ve Lizák, Vecsei E. U21: a Bony­hád NB Il-es. Tamási 2009 FC-Dombóvári FC-Róna 0-6 (0-4). Tamási, V: Joó. Tamási: Balogh B. - Szuhai, Pintér A., Berengyán (Gulyás K., 65.), Kapinya - Horváth Kál­mán, Kovács P., Juhász A., Hor­váth Krisztián - Tóth Z., Már­kus K. Játékos-edző: Gulyás Ká­roly. Dombóvár: Sztropkó - Gye- raj (Takács Z., 67.), Farkas I. (Kal­már Cs., 67.), Kovács R., Méhn - Právics (Kázmér, a szünetben), Kövér, Androsics, Laczkó D. - Törzsök, Horváth Á. Szakmai igazgató: Bőzsöny János. Korai kezdés, korai gólok - megérde­melt a dombóváriak sikere. Gól: Laczkó D. (14., 45., 61.), Horváth Á. (4.), Kövér (9.), Kázmér (87.). Jók: Pintér A., Juhász A., illetve Laczkó D., Méhn, Kázmér. U21: Dombóvár-Tamási 6-0. Tolna VFC-Majosi SE 0-6 (0-3). Tolna, V: Knap. Tolna: Vin- cze 0. (Erdei L, 75.) - Baros, Ma- usz R, Karszt L. (Stadler, a szü­netben), Szente - Sós G., Mátyás (Tiuca, 75.), Merkl Máté, Tolnai R. - Izsák, Fejes. Edző: Mácsik Attila. Majos: Klézl - Váli, Tá­las (Kalmár F., 84.), Hegedűs R, Bodó - Varga Á. (Harangi, 77.), Bognár S., Nagy N. (Gere, 72.), Lizák - Bognár Zs., Kelemen I. (Pechár, 59.). Játékos-edző: Kal­már Ferenc. A tartalékos tolnai csapat gyenge napot fogott ki - van ilyen a futballban. Gól: Var­ga Á. (61., 65.), Tálas (17.), Kele­men (27.), Bognár S. (42.), Pech­ár (67.). Jók: az egész vendégcsa­pat dicséretet érdemel. U21: Tol- na-Majos 2-2. Dunaföldvár FC-Paksi FC II 0-1 (0-1). Dunaföldvár, V: Al­bert G. Dunaföldvár: Nagy G. - Schulteisz N., Princz Z., Lázár (Szement, 69.), Pasker - Beré- nyi R, Németh T. (Molnár M., a szünetben), Horváth T., Balaskó - Mészáros G., Pintér K. (Rom- hányi, 69.). Edző: Holler Ferenc. A hétvégén A listavezető Paks a Tolnát, a második Dombóvár a Kisdoro- got fogadja az utolsó előtti for­dulóban, így a következő kör­ben még minden bizonnyal nem dől el a bajoki cím sorsa. Izgalmas meccsnek ígérkezik a Bátaszék-Tevel és a Majos- Szedres összecsapás. A 25. forduló programja, május 30.. szombat: Bátaszék SE-Te- vel SE. Kezdés: 17 óra. Május 31., vasárnap: Paksi FC ll-Tol- na VFC 10. Őcsény SK-Tamási 2009 FC, Kakasd SE-Bonyhád Völgység LC, Majosi SE-Szed- res SE, Kölesd SE-Dunaföldvár FC, Dombóvári FC-Róna-Kisdo- rogi FC. Kezdés: 17 óra. Paks II: Szemerédi (Máté R., 15.) - Pap Milán (Rácz Zs., 91.), Éger, Kollarics, Szabó V. (Var­ga M., a szünetben) - Steinbach M. (Nagy Á., 86.), Nagy R., Ba­gó, Hahn - Tamási G., Bor (Si­mon M., 69.). Edző: Osztermá- jer Gábor. Mély talajú pályán, nagy küzdelemben nyert a pak­si együttes. Gól: Steinbach M. (26.). Jók: Berényi R, Mészáros G., Nagy G., Balaskó, illetve Ba­gó, Máté R., Hahn, Pap Milán. U21: a Paks NB Il-es. Kisdorogi FC-Kölesd SE 2-2 (1-0). Kisdorog, V: ifj. Hartung V. (Juhász Cs., Albert J.). Kisdo­rog: Borbandi - Miszler V. (Nagy K., 75.), Berning, Brunner, Pálin­kás N. (Palkó L, 74.) - Páli, Há­lák (Miklós K., 77.), Bordi, Pal­kó Márk - Schiller A., Horváth G. Szakmai igazgató: Bőhm Já­nos. Kölesd: Reichert - Pesti, Pi­lisi, Nagy P. (Weisz R, 74.), Ko­zák - Kun, Farkas P. (Kovács R., 76.), Weisz T., Dudás G. - Hencz, Kertész J. (Haraszti I., 58.). Edző: Nagy Zoltán. A több nagy helyze­tet kihagyó, kapufákat lövő kis- dorogiak győzelmet érdemeltek volna. Gól: Schiller A. (35.), Hor­váth G. (90.), illetve Nagy P. (49.), Dudás G. (67.). Jók: a hazai csa­patból Brunner, Bordi és Horváth G. dicsérhető. U21: Kisdorog-Kö- lesd 1-4. Szedres SE-Tevel SE 2-1 (1-1). Szedres, V: Tamás R. (Pólyák, Tóth I.). Szedres: Ste­inbach G. - Vámosi A., Erdé­lyi, Horváth B., Jenei L. - Kuti, Rikkers, Junkuncz, Horváth Z. (Meszlényi, a szünetben) - Fritz Á., Bíró A. Játékos-edző: Lacza József. Tevel: Tóth F. - Ferenc M. (Neubauer Á., 89.), Sas M., Sza­bó M., Csaba I. (Kerekes N., 39.) - Weidinger, Elbegdorzs, Ba­logh M., Sas D. - Allegue, Sza­bó E. Edző: Boros Attila. Küzdel­mes mérkőzésen a sok helyze­tet kidolgozó hazai csapat akár nagyobb arányban is nyerhe­tett volna. Gól: Kuti (13.), Fritz Á. (77.), illetve Fritz Á. (20., ön­gól). Jók: Fritz Á. vezérletével az egész hazai csapat, illetve Sas M., Ferenc M., Szabó M. U21: Szedres-Tevel 1-2. Kakasd SE-Bátaszék SE 1-2 (0-0). Kakasd, V: Antal P. (Géró, Apró). Kakasd: Kékesi - Réti (Dobondi, 75.), Palkó A., Sü­megi Zs., Miklós L. - Sebestyén M., Tóth L., Fazekas T., Berta - Márk K., Márk A. Edző: Kniesz Mátyás. Bátaszék: Fügedi - Sa­mu R, Calka N., Torma, Mészá­ros E. - Dienes G., Camara, Bo­tos, Kuklis - Faller, Sárközi Gy. Edző: Dienes Pál. Jó mérkőzé­sen legalább a döntetlent megér­demelte volna a kakasdi csapat. Gól: Fazekas T. (75.), illetve Sár­közi Gy. (63.), Faller (88.). Jók: Fa­zekas T., Tóth L., illetve az egész vendégcsapat dicsérhető. U21: Kakasd-Bátaszék 6-11. Az UNIQA megyei I. osztály állása 1. Pahs II. 24 20 2 2 134-22 62 2. Dombóvár 24 20 2 2 90-19 62 3. Bonyhád 24 17 4 3 92-19 55 4. Bátaszék 24 14 2 8 53-42 44 5 Szedres 24 11 3 10 55-51 36 6. Majos 24 10 6 8 52-51 36 7. Tevel 24 11 2 11 54-46 35 8. Dunaföldvár 24 10 5 9 51-34 35 9. Kakasd 24 10 2 12 54-54 32 10. Tolna 24 9 2 13 35-54 29 11. Kölesd 24 7 3 14 42-92 24 12. Őcsény 24 5 2 17 29-122 17 13. Tamási 24 4 2 18 35-85 14 14. Kisdorog 24 0 3 21 25-110 3 A csereként beálló Puskás Zoltán mesterhármassal keserítette Búzás Attila együttesét Későn ébredt az UFC, hatot kapott a Bölcske LABDARÚGÁS Közép-csoport, 28. forduló. REAC-Szekszárdi UFC 3-2 (2-0). Budapest, Budai II. László Stadion. V.: Bogár. RE- AC: Changeliya- Balázs B. (Din­ka, 81.), Kollár, Baranyai, Szle- zák B.- Pfister, Krasznay (Lucz, 61.), Nagy I., Borsos (Olay, 66.)- Pálmai, Csiszár. Edző: Dzurják József. Szekszárdi Horváth B.- Koch, Zsók J., Tóth P. (Rátkai, a szünetben), Nánási- Dobra, Are­na Á. (Hernády, 67.), Kvanduk J., Deli D.- Fejes (Pap M., 76.), Sza- bolcska. Edző: Kvanduk János. Nagy iramú, jó színvonalú sok gólhelyzetet hozó mérkőzésen - amelyek kialakításában az UFC járt előrébb - az első tíz perc rö­vid zárlata eldöntötte a három pont sorsát. Gólszerzők: Csiszár (8.), Nagy I. (11.), Pálmai (63.), il­Kvanduk József (a labdával) a jobbak között volt a REAC ellen, Deli Dá­niel (hátul balról) gólja pedig későn adta meg a lendületet az UFC-nek letve Deli D. (77.), Dobra (85.). Jók: Changeliya, Kollár, Nagy I., Pálmai, illetve Zsók J., Dobra, Kvanduk J., Deli D. Kvanduk János: - Hetek óta tartalmas, jó futballt játszunk, de sajnos ezzel az attraktív já­tékkal is csak kevés pontot szer­zünk. Ezen az összecsapáson is legalább a döntetlent megérde­meltük volna. Kozármisleny FC-Bölcskei SE 6-1 (1-0). V.: Jakab G. Ko­zármisleny: Molnár R- Fenyve­si, Gajág, Lantos, Kocsis- Nagy E., Kovács T.- Nagy K., Lauer (Puskás, 71.), Cziráki (Kirch­ner, 76.)- Schmidt (Tóth A., 62.). Edző: Németh Zsolt. Bölcske: Csoknyai- Kecse (Süvöltős, 66.), Agócs, Ledneczki, Blatt- Misko- vicz, Laták, Budai (Horváth M., 75.), Szili L- Fröhlich (Nagy D., 62.), Tóth T. Edző: Búzás Attila. Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta. A szünet után viszont szétesett a bölcskeiek já­téka, a hazai csapat sorra dol­gozta ki a helyzeteket, és végül ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott. Gólszerzők: Puskás Z. (82., 84., 91.), Schmidt (34.), Lauer (59.), Tóth A. (64.), illetve Mis- kovicz (68.). Jók: Puskás, Lantos, Cziráki, illetve Tóth T., Szili I. Búzás Attila: - Gratulálok a hazai csapatnak a győzelemhez. A kijózanító pofon megmutatta a jövő munkáját. A 28. forduló további ered­ményei: SZEOL SC-Orosháza FC 1-0, Vác FC-Monori SE 6-0, Szentlőrinc SE-Várfürdő-Gyulai Termál FC 3-2, FC Dabas-Schie- ber Pincészet Baja 1-1, Dunaha- raszti MTK-Videoton FC II 1-2, ESMTK-Maglódi TC 2-0. A hétvégi, 29. fordulóban, május 30., szombat: Szekszár­di UFC-FC Dabas, Bölcskei SE­RE AC 18 óra. B. L. NB III, Közép csoport 1. Vác FC 28 17 6 5 64-27 57 2. Kozármisleny 28 16 7 5 67-23 55 3. REAC 28 13 9 6 51-39 48 4. SZEOL 28 14 4 10 41-30 46 5. Monor 28 13 6 9 47-40 45 6. Videoton II 28 13 5 10 48-34 44 7. ESMTK 28 12 6 10 37-30 42 8. Dabas 28 12 6 10 47-41 42 9. Dunaharaszti 28 11 9 8 38-31 42 10. Bölcske 28 12 3 13 53-44 39 11. Szekszárd 28 11 6 11 40-40 39 12. Gyula 28 10 8 10 39-49 38 13. Szentlőrinc 28 7 9 12 33-48 30 14. Orosháza 28 7 5 16 22-49 26 15. Baja 28 5 4 19 20-76 19 16. Maglöd 28 2 5 21 19-65 11 s t