Tolnai Népújság, 2015. március (26. évfolyam, 51-76. szám)

2015-03-23 / 69. szám

16 2015. MÁRCIUS 23.. HÉTFŐ SPORT Carlos Tévéz szállította a győzelmet a Juventusnak Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) éllovasa, a Juventus Carlos Tévéz góljával 1-0-ra legyőzte hazai pályán a Genoát a 28. forduló mérkőzésén. A Juve tízese büntetőt hibázott az összecsapá­son, de ez is belefért. A Juventus 67 ponttal éllovas, a második AS Romának 50 pontja van. CARLOS TÉVÉZ HÍRSÁV Elhunyt a paksiak egykori vezetőedzője GYÁSZ Hosszan tartó beteg­ség után elhunyt Reszeli So- ós István. A szakember Győr előtt először az utánpótlás­ban, majd a felnőtteknél ala­csonyabb osztályban többek között Dorogon, Tiszakécs- kén, Keszthelyen és Pak­son is dolgozott. A 2000-es évek elején irányította a Kis- pest-Honvédot, a Matáv FC Sopront, Diósgyőrben mene­dzser-igazgató volt. ■ B. L. Tóth bronzérmes lett Tbilisziben cselgáncs A 90 kilogram­mos Tóth Krisztián bronzér­met nyert vasárnap az olim­piai kvalifikációs cselgáncs világkupa-sorozat tbiliszi Grand Prix-versenyén. A KS1 versenyzője a harmadik helyért ipponnal bizonyult jobbnak az üzbég Serali Ju- rajevnél. ■ B. L. Kettős sikerrel a nyolc között a Veszprém KÉZILABDA Az MKB-MVM Veszprém hazai pályán si­mán, 37-31-re nyert a spa­nyol La Rioja ellen a fér­fi Bajnokok Ligája nyolcad- döntőjének visszavágóján, így kettős győzelemmel ju­tott tovább a negyeddöntőbe. A francia Montpellier Diego Simonét vezérletével 33-31- re nyert a Kielce otthonában, így a lengyel csapat veresége után már nincs hibátlan gár­da a mezőnyben. ■ B. L. Zeitz és a Veszprém örülhetett Több egy sima bravúrnál S? kosárlabda Fantasztikus hajrával verte meg a Pécset a KSC csapata Örökrangadót Az Atomerőmű-KSC Szekszárd legyőzte hazai pályán a PEAC-Pécset, s ez­zel kiegyenlített a női NB I negyeddöntőjében. Ma este a baranyai megyeszékhelyen dől el, melyik gárda jut be a legjobb négy közé. Rónai Gábor Magyar Gergely együttese szerdán, a pécsi meccsen már meghúzogatta az oroszlán ba­juszát, ám akkqr hiába veze­tett a 37. percben 57-5ó-ra a KSC, az esélyesebb PEAC job­ban bírta a hajrát, és Natalie Hurst klasszisának köszönhe­tően kicsikarta a győzelmét (61-67). Kevesen gondolták ak­kor, hogy Maja Scsekicsék még egyszer képesek lesznek meg­szorongatni a Pécset, ám ne­hogy megszorongatták, de a győzelem is összejött szomba­ton a szekszárdi városi sport- csarnokban. Studer Zsuzsáék óriásit küzdöttek, és ezúttal ne­kik sikerült jobban a hajrá. Pe­dig a PEAC egy perccel a meccs vége előtt még 65-64-re veze­tett, de Magyar Gergely csapa­ta megcsinálta, véghezvitte a csodát, a bravúrt. A legvégén, Natalie Hurst kísérleténél egy emberként, lélegzetvisszafojt­va szorított a közönség, aztán, amikor Manty Mansaré kezé­ben kötött ki a labda, elkezdő­dött az ünneplés. Percekig tap­solt a lelátó, ami nem csoda, hi­szen ilyen győzelmet ritkán él­nek meg mifelénk a drukkerek. Tavaly ugyan ötödik lett a KSC az esélyesebb győriek legyőzé­sével, de arról, hogy bejusson a négy közé, nem is álmodha­tott. Most viszont itt a lehető­ség, kézzel fogható közelségbe került a nagy bravúr esélye. Az elmúlt két mérkőzésen látottak alapján egyáltalán nem lefu­tott a hétfő esti találkozó (kez­dés: 18 óra), talán még maradt annyi erő, energia a szekszár­di lányokban, hogy ismét neki­menjenek a Pécsnek. Félnivaló­ja nincs a KSC-nek, ez már nem az a párharc, amelyben az esé­lyesebb fogadja az esélytelent. Kiegyenlítődtek az erőviszo­nyok. Lehet, hogy ez, a mai lesz az év meccse a Szekszárd szá­mára. Vétek lenne kihagyniuk a kosárlabda rajongóknak! NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS. ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD- PEAC-PÉCS 68-67 (18-20, 9-13, 17-17, 24-17). Szekszárd, 300 néző. V: Boros, Jurák, Kulcsár. KSC: SCSEKICS 14/6, Studer Zs. 7, THEODOREÁN 5, SZTJE- PANOVICS 10, MANSARÉ 15. Csere: Kovalcsik 8, Studer Á. 6, Hajdú Zs., Boskovics 3/3, Si­mon A., Tamis. Edző: Magyar Gergely. PEAC: HURST 11/6, N. Jovanovics ó, RAKSÁNYI11/3, T. Jovanovics 5, WILLIAMS 23. Csere: Kis V., Orozovics 2, Szűcs R., Kaposi 3, Raus, Pap R. ó. Edző: Zseljko Djokics. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 4. p.: 8-4. 8. p.: 16-15. 14. p.: 22- 26. 18. p.: 26-32. 26. p.: 38-42. 28. p.: 44-46. 34. p.: 57-57. 35. p.: 60-57.39. p.: 64-65. kipontozódott: Raksányi a 34. percben. MAGYAR GERGELY: - Innen­től már csak egy célunk van, a négy közé jutás. Gratulálok a lá­nyoknak, köszönjük a drukke­reinknek a támogatást. A MAI TALÁLKOZÓRA Szurkolói buszt indít a klub: jelentkezni Szabó Gergő technikai vezető­nél lehet a 30/202-6149-es tele­fonszámon. Az OTP Bank Liga állása 1. Videoton 21 16 4 1 46-8 52 2. MTK 21 14 0 7 30-21 42 3. Ferencváros 21 12 5 4 32-15 41 4. Debrecen 20 10 5 5 27-14 35 5. Kecskemét 21 10 4 7 26-24 34 6. PAKSI FC 21 9 7 5 32-21 34 7. DVTK 20 9 7 4 31-24 31 8. Újpest 21 7 9 5 19-18 30 9. Győri ETO 21 7 7 7 29-26 28 10. Puskás Akad. 21 7 5 9 21-24 26 11. Nyíregyháza 21 6 4 11 21-30 22 12. Szombathely 21 5 3 13 14-28 18 13. Lombard Pápa 21 4 6 11 11-33 18 14. Pécsi MFC 21 4 5 12 22-38 17 15. Bp. Honvéd 21 3 6 12 15-29 15 16. Dunaújváros* 21 3 5 13 15-38 13 ‘Megjegyzés: a Dunaújvárostól egy pontot levontak Maja Scsekics (jobbról) és Biljana Sztjepanovics (15) is remekül játszott a PEAC elleni szombati mérkőzésen A nyíregyháza büntetőből szerzett találattal 1-0-ra le­győzte a házigazda Pápát a lab­darúgó OTP Bank Liga 21. for­dulójában. A nyírségi együt­tes ezt megelőzően csak egy­szer tudott idegenben győzni a mostani szezonban, a Buda­pest Honvéd vendégeként még augusztus elején, amikor a csa­pat jelenlegi trénere, Mátyus János még a Pápa vezetőedző­je volt. Az éllovas Videoton ide­genben gól nélküli döntetlent játszott a Puskás Akadémiával. A 21. FORDULÓ EREDMÉNYEI: PUSKÁS AKADÉMIA FC-VIDEOTON FC o-o. Felcsút, 3156 néző. V: Németh Á. Kiállítva: Vinícius (Videoton, 91.). DUNAÚJVÁROS PASE-GYŐRI ETO FC 0-2 (O-i). Dunaújváros, 1000 néző. V: Bognár. Gól: Windec- ker (31.), Pátkai (85.). LOMBARD PÁPA TERMÁL FC- NYÍREGYHÁZA SPARTAOUS 0-1 (0-0). Pápa, Perutz Stadion, 1100 néző. V: Andó-Szabó. Gól: Pékár (60* 11-esből). KECSKEMÉTI TE-PMFC-MATIAS í-o (1-0). Kecskemét, Széktói Stadion, 1458 néző. V: Solymo- si. Gól: Bebeto (23.). Kiállítva: , Manjrekar (Pécs, 51.). BUDAPEST HONVÉD-ÚJPEST FC 2-2 (1-2). Bozsik Stadion, 1000 néző. V: Iványi. Gól: Hidi ä (33.), Prosser (52.), illetve Va­il sziljevics (20., 11-esből), And- s rics (42.). 1 FTC-MTK BUDAPEST 2-0 (1-0). % Groupama Aréna, 8900 né­2 ző. V: Erdős. Gól: Mateos (36., 11-esből), Busái (89.). ■ B. L. A Haladás ellen nem fért bele a kiállítás a Paksi FC-nek labdarúgás Most Kulcsár Dávid kapott piros lapot, a szombathelyiek pedig éltek az eséllyel és elvitték a pontokat A PÉNTEKI VOLT sorozatban a harmadik mérkőzés, amelyet emberhátrányban fejezett be a Paksi FC. Ám a Haladás elleni volt az első, amelyet nem tudta megnyerni. A szombathelyiek elvitték a három pontot. A Pus­kás Akadémia elleni mérkőzé­sen Gévay Zsolt, Újpesten Ta­mási Zsolt jutott a kiállítás sor­sára, de mindkét meccset hoz­ni tudta a Paksi FC. Előbbit rá­adásul hátrányból felállva for­dította és nyerte meg Bartha László duplájával az atomcsa­pat, a lilák ellen pedig elég volt az első félidei kétgólos előny a sikerhez. A szombathelyiek el­len viszont már nem fért be­le az újabb piros lap. Amikor Kulcsár Dávidot második sár­ga lapja után leküldte a pályá­ról Vad II István játékvezető, még 1-1-re állt a meccs, de az­tán Leandro Martinez gólra vál­totta a szabálytalanság követ­keztében megítélt 11-est, s in­nen már nem tudott visszajön­ni a Paksi FC. Pedig a helyzetei megvoltak Csertői Aurél csapa­tának, a paksiak ezúttal is job­ban, tetszetősebben futballoz­tak ellenfelüknél, ám az újabb gól, a pontot érő gól már nem jött össze. A Haladás azok után, hogy az előző szezonban Hal- mosi Péter góljával elvitte a há­rom pontot, ismét nyerni tudott az atomvárosban (Halmosi rá­adásul megint betalált). Bartha László (zöldben) és a paksiak hiába küzdöttek, a Haladás győzött „Nagyon érdekes ez a magyar futball. Jól játszottak a srácok, csak gratulálni tudok nekik. Hétről hétre hozzák a formá­jukat, Újpesten kilencen is le­fociztuk az ellenfelet. Élveztük a játékot. Azt mondják, hogy a profizmusban a győzelem szá­mít, de én azt mondom, ha így focizunk, annak örülni kell. Sok pontunk van, minket ez nem zavar” - fogalmazott talá­nyosán Csertői Aurél a Sportl televíziónak, amihez kérdésre még annyit fűzött hozzá: „Ha több faultot fújtak volna ne­künk, akkor nyilván több pont­rúgásunk lett volna.” OTP BANK LIGA, 21. FORDULÓ. PAKSI FC-SZOMBATHELYI HALA­DÁS 1-2 (0-1). Paksi FC: Molnár P. - Kulcsár D., Rodenbücher, Szabó J., Báló - Kecskés, Kesz­tyűs B. (Vági, 71.) - Balázs Zs., Bertus, Bartha - Haraszti. Veze­tőedző: Csertői Aurél. Haladás: Rózsa - Angyal, Jagodics, De- vecseri, Jánvári - Gaál (Bühler, 90.), Iszlai, Martinez, Nagy R, Halmosi (Németh M., 63.) - Ra- dó (Rácz, 89.). Vezetőedző: Szen­tes Lázár. Gól: Balázs Zs. (47.), illetve Halmosi (45.), Martinez (67., 11-esből). Piros lap: Kul­csár D. (66.). Sárga lap: Kulcsár D. (55., 66.), Vági (77.), Kecskés (90.), illetve Iszlai (44.), Angyal (50.), Halmosi (60.). A Paksi FC április 4-én Diós­győrbe látogat. ■ R. G.