Tolnai Népújság, 2012. október (23. évfolyam, 230-255. szám)

2012-10-01 / 230. szám

2012. OKTÓBER 1., HÉTFŐ Zidane már nem sportigazgató Már nem Zinedine Zidane a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Real Madrid sportigazgatója. A korábbi világbajnok francia futballista inkább a pálya méT- lett képzeli el magát a jövőben, s edzőként tevékenykedne tovább. ZINEDINE ZIDANE NB ll-es foci: a bajai kisiklás után simán nyert a Paks együttese Sziporkázott az éllovas Szekszárd labdarúgás Az UFC hatvan perc alatt lerendezte a Nagybajom elleni mérkőzését LABDARÚGÓS NB II., NYUGATI CSOPORT. PAKSI FC ll.-CSÁKVÁRI tk 3-0 (2-0). Paks, 100 néző. V: Gaál Gy. Paks: Pokorni - Zsók L, Éppel, Lakatos, Csehi (Czin- ger, a szünetben)- Budai D., Kesztyűs (Blatt, a szünetben), Galambos, Pintér N. (Szalontai, 80.) - Heffler N., Feil. Vezető-, edző: Lengyel Ferenc. Csák- vár: Géléi- Ambrus S., Racskó (Junior, a szünetben), Burucz, Béres(Molnár Cs., 57.)- Dóm­ján, Burányi (Sötét, 79.), Rigó - Vinícius, Hajdú S. - Fölmér. Vezetőedző: Bognár György Gólszerző: Feil a 18., Pintér N. a 37., Zsók J. a 88. percben. Kiállítva: Heffler N. a 45., Viní­cius a 89. percben. LENGYEL FERENC: - A Baja elle­ni 4-0-ás vereség és a múlt heti terror megtette hatását, a csa­pat egységesen, taktikusan ját­szott, és megérdemelten nyert. BOGNÁR GYÖRGY: - Tudomásul kéne venni, hogy bizonyos szint felett ez a férfiak sportja. ■ Grósz Barna Dzsudzsák gólt lőtt, rangadót nyert a Dinamo az orosz labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén a Dinamo Moszkva 2-0-ra nyert a forduló előtt listavezető CSZKA Moszkva elleni városi rangadón. A találkozó első gól­ját a meccset végigjátszó Dzsu­dzsák Balázs szerezte, a Dina­mo győzelmével elmozdulhat az osztályozós helyről. „Nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg, szerintem Oroszország jelenlegi legjobb csapatát vertük meg. A gólom­ról annyit: a megérzésemre hagyatkoztam” - mondta Dzsu­dzsák a Nemzeti Sportnak. A Dinamo Moszkva 10 mécs­esén 3 győzelemmel és 7 vere­séggel a 12. helyen áll. Az NB III-as focibajnokság 7. fordulójában idegenben győzött a Tolna, a Tolle UFC Szekszárd látványos focival ismét nyert, így egyedüli veretlen csapatként vezeti a bajnokságot. Tudósítóinktól NAGYBAJOMI AC-TOLLE UFC SZEK­SZÁRD 0-7 (0-2). Nagybajom, 100 néző. V: Ursprung. Nagybajom: Gyenes- Nemes, Prucsi, Károli (Mayer), Nagy A - Huzmi, Ágos­ton, Récsei (Baráth), Simon R.- Babai (Szalai), Vukman. Edző: Bőzsöny János. Szekszárd: Hor­váth B.- Koch, Márton E., Calka S - Dobra (Pulcz), Rátkai, Czin- kon, Ganczer (Juhász M.), Szo- lomájer- Deli, Horváth P. (Csen­dé R.). Edző: Kvanduk János. A minden csapatrészben jobb vendégek látványos támadójá­tékkal ilyen arányban is meg­érdemelten nyertek a harcos Nagybajom ellen. Gól: Horváth P. 2, Deli (11-esből), Rátkai, Czinkon, Pulcz, Csende R. Kiál­lítva: Nemes (Nagybajom) a 75. percben. Jók: Prucsi, Huzmi, il­letve Márton E., Dobra, Rátkai, Czinkon, Deli. KVANDUK JÁNOS: - Fontos VOlt, hogy az első játékrész végén vezetést tudtunk szerezni. Ez­után már felszabadultan játsz­va, jó játékkal nyertünk. BALATONLELLE-TOLNAI VFC 0-2 (0-1). Balatonlelle, 100 néző. V: Molnár. Balatonlelle: Varga B.- Nagy G. (Sylla), Kerekes, Kenéz, Stocker- Gál, Himics (Molnár Á.), Bérezi, Tóth A.- Galgóczi, Kovács N. (Földes). Edző: Készéi Ferenc. Tolna: Kiss G.- Mausz, Wéber, Há- zer, Karszt- Mátyás, Rikkers, Hegedűs L.- Szegleti (Lacza), Batánovics (Szabolcska), Kun (Horváth M.). Edző: Wiesner József. A helyzeteit jobban ki­használó Tolna megérdemel­ten győzött a második félidőre elfáradó hazaiak ellen. Gól: Batánovics, Kun. Jók: Galgóczi, illetve Kiss G., Karszt, Házer, Batánovics. wiesner József: - A második félidei játékunk alapján megér­demelten nyertünk. SZENTLŐRINCI SE-BÖLCS­kei se 2-0 (2-0). Szentlőrinc, 100 néző. V: Bana. Szentlő­rinc: Heim- Kalmár, Zámbó, Tóth M., Berkics- Szabó K., Leipold, Lóth (Hadobás), Tóth Á.- Timotity (Czibere), Lauer (Benke). Edző: Kulcsár Ár­pád. Bölcske: Müller- Pasker, Kern, Kőkuti, Fenyősi- Széles (Szili P), Tóth J., Höss (Szabó R.), Szili L- Rompos, Nagy D. (Berényi P). Edző: Farsang Já­nos. Az első félidőben osztá­lyon felüli teljesítményt nyúj­tott a hazai gárda. Szünet után rengeteg gólszerzési lehetősé­get puskázott el a Bölcske. Gól: Lauer, Leipold. Jók: Leipold, Lauer, Zámbó, illetve Kőkuti, Tóth J., Kern. farsang János: - Ha szeret­nénk jövőre is az NB III.-ban szerepelni, nagyon gyorsan túl kell lépnünk ezen a vereségen. DOMBÓVÁRI FC-RUTIN-NAGY- atádi FC o-o. Dombóvár, 160 néző. V: Bánfai. Dombóvár: Bolla- Várai, Varga N. (Káz- mér), Kadarkuti (Gelencsér), Korbuly- Kardos, Farkas L, Takács Z., Laki (Bock)- Bán, Fábián. Edző: Tóth II. József. Nagyatád: Patak- Akácsos, Szabó Sz., Dekanics, Kovács B. (Reszli)- Androsics, Márton, Galamb (Kis P), Pandur- Mix- tai (Kovács D.), Nikolic V. Edző: Papp Zoltán. Kiegyenlített első 45 perc után a második félidő­ben nem tudta gól(ok)ra vál­tani mezőnyfölényét a hazai együttes. Jók: Bolla, Farkas L, Kardos, illetve Kovács B., Már­ton, Patak. TÓTH II. JÓZSEF: - Küzdelmes mérkőzésen a lehető legna­gyobb helyzetünk sem ment be. BONYHÁD VLC-DUNAÚJVÁROS pásé o-4 (0-3). Bonyhád, 200 né­ző. V: Ferencz N. Bonyhád: Ko­vács L - Kirch, Máté N., Tóth P, Pfaff- Kadosa, Márk A. (Szabó E.)- Mondovics, Feke­te, Sebestyén N. (Preininger)- Hencz. Edző: Kniesz Mátyás. Dunaújváros: Milinte- Villám (Beleuc), Salamon, Farkas V, Köntös- Micskó (Ato), Böőr (Miskovicz), Kocsis G.- Perovic, Sitku, Godslove. Edző: Jakab Elek. Sportszerű mérkőzésen magabiztos győzelmet aratott a bajnoki címre törő Dunaúj­város. Gól: Kocsis 2, Perovic, Godslove. Jók: Kovács L., Máté N., Pfaff, illetve Kocsis, Perovic, Godslove, Sitku. kniesz mátyás: - Hamar el­dőlt a mérkőzés, sok sikert kí­vánok a Dunaújvárosnak. | A Dráva-csoport állása 1. Szekszárd 7 6 í 0 22-5 19 2. Dunaújváros 7 5 í 1 28-3 16 7 4 2 1 13-7 14 4. Komló 7 4 1 2 12-7 13 5 Bolcske ■M 7 4 1 2 10-8 Í3 6. Bonyhád 7 3 3 1 12-12 12 7. Szentlőrinc 7 3 1 3 9-8 10 8. Nagyatád 7 2 3 2 11-10 9 9. Tolna 7 2 3 2 12-13 9 10. Híd SC 7 2 2 3 ~ 11-9 8 11. Nagybajom 7 2 0 5 6-18 6 12. Dombóvár 7 1 3 3 7-11 6 13. Siófok II ,;g: 5 1 6 4-30 1 14. Balatonlelle 7 0 0 7 3-19 0 Horváth Ferenc győzelemmel debütált a kecskeméti pádon labdarúgás A bajnokságban eddig bukdácsoló lila-fehérek csütörtökön kinevezett fiatal edzője sikeresen mutatkozott be Sikeresen debütált a Kecske­mét kispadján Horváth Ferenc: a pénteken kinevezett veze­tőedző csapata 2-1-re nyert a Honvéd ellen szombaton a lab­darúgó OTP Bank Liga 9. for­dulójában, ezzel öt vereség és két döntetlen mellé begyűjtötte második győzelmét. A fordu­ló nyertese a Pápa ellen még pénteken kiütéses, 6-0-ás si­kert arató Győr volt. Pintér At­tila csapata sorozatban hetedik meccsét nyerte meg, és pont­előnnyel vezeti a tabellát. OTP BANK LIGA, 9. FORDULÓ. DVSC-TEVA-SZOMBATHELYI HA­LADÁS 2-0 (1-0). Debrecen, 4000 néző, V: Iványi Z. Gólszerzők: Rezes (38.), Kulcsár T. (80.). Ki­állítva: Fehér Z. (Haladás, 73.). Sárga lap: Korhűt (52.), illetve Rajos (17.), Fehér Z. (48.), Hal- mosi (73.), Nagy G. (83.), Deve- cseri (85.). KAPOSVÁRI RÁKÓCZI-EGRI FC o-o. Kaposvár, 2000 néző, V: Fábián M. Kiállítva: Vrucina (Kaposvár, 44.). Sárga lap: Sa- faric (33.), illetve Vujovics (49.), Dobrics (76.). KECSKEMÉTI TE-BUDAPEST honvéd 2-1 (2-1). Kecskemét, 2000 néző, V: Veizer R. Gólszer­zők: Litsingi (3., 30.), illetve Délczeg (28.). Sárga lap: Koszó (73.), illetve Vécsei (8.), Ignjato- vics (13.), Délczeg (81.). MTK BUDAPEST-FGSZ SIÓFOK í-i (O-O). Hidegkúti Stadion, Kenesei Krisztián (Haladás, 20) és Mészáros Norbert (Debrecen) párharca 1000 néző, V: Bognár T. Gól­szerzők: Kanta J. (81.), illetve Kiss M. (58.). Sárga lap: Nikhá- zi (87.), illetve Deák (39.), Mo­gyorósi (77.) GYŐRI ETO FC-LOMBARD PÁPA TERMÁL FC 6-0 (3-0). Győr, 2500 néző, V: Andó-Szabó S. Gólszer­zők: Kronaveter (15., 85.), Var­ga R. (33., 38., 61.), Koltai (56.). Sárga lap: Völgyi (32.), Aleksi- dze (66.), illetve Tóth G. (18.), Présinger (69.), Tóth B. (79.). lapzártakor: FTC-Diósgyőr 2-0 (Gól: Böde D., Perics). A Paks-Videoton találkozó­ról a 14. oldalon olvashat. A 10. FORDULÓ PROGRAMJA, OKTÓBER 5., PÉNTEK: Bp. Hon- védOPécs 17, Diósgyőr-MTK 19. Október 6., szombat: Újpest- Pápa 14, Paks-Győr 16, Eger- Kecskemét 16, Haladás-Kapos- vár 18.30. Október 7., vasárnap: Videoton-Ferencváros 16.30, Siófok-Debrecen 18.30. ■ I Az OTP Bank Liga állása 1. Győri ETO 9 7 1 1 23-9 22 2. Debrecen 9 6 1 2 16-7­19 3. MTK 9" 5 3 1 14-8 18 4. Honvéd 9 5 r 3 17-15 16 5 Videoton 9 4 3 2 10-7 15 6. Diósgyőr . 9 4 2 3j 7-9 14 7. Ferencváros 9 3 4 2 12-9 13 8. Haladás ; 9 3 2 4 14-11 11 9. Paks 9 2 4 3 14-13 10 10. Pécs 8 2 3 3 8-9 9 11. Újpest 8 2 3 3 8-9 9 12. Eger 9 2 3 4 8-13 n 13. Kaposvár 9 2 3 4 9-15 9 14. Kecskemét 9 2 2 5 10-16 8 15 Pápa 9 2 2 5 8-17 8 16. Siófok 9 0 3 6 7-18 3 A bonyhádi Tóth Péter (balról) és a dunaújvárosi Sitku Ernő. A vendégek csatára lépéselőnyben volt, mint ahogy csapata is a hazaiakkal szemben