Tolnai Népújság, 2009. július (20. évfolyam, 152-178. szám)

2009-07-13 / 162. szám

"ú 'Á Hl 2009. JÚLIUS 13., HÉTFŐ - TOLNAI NÉPÚJSÁG SP ŐRT Fedrigo (Bbox Bouygues Telecom) i Tour de France kerékpáros körverseny 9., vasárnapi szakaszát. Összetettben továbbra is az olasz Rinakto Nocentini (AG2R) vezet, mögötte két Astana-bringás, Contador A hegyek királya bírta a dombokat kerékpársport Madaras Zoltáné lett a legjobb hegyi hajrásnak járó pöttyös trikó A Betonexpress 2000- Limonta kerekese szerint győzni jöttek a nagydíjra - a kritériumverseny megnyerésének jobban örül, mintha összetettben zárt volna az első helyen. Balázs László A magyarok szempontjából csa­lódást hozott az idei, 35. Alisca Bau Gemenci Nagydíj. Hiába nyerte az első' szakaszt Lovassy Krisztán, mégsem magyarok áll­tak a dobogón összetettben. A szekszárdi Madaras Zoltán - aki tavaly két másodperccel maradt le az elsőségről - mentette meg a mundér becsületét: az övé lett a legjobb hegyi hajrásnak járó pöttyös trikó, zárásként pedig a 25 körös, 42 kilométeres Pálin­kás Csaba emlékére lebonyolí­tott esti kritériumversenyen a hazai közönség nagy ovációja közepette elsőként haladt át a célvonalon.- Tavaly az akkor még P-Nívó Betonexpress 2000 néven futó team megnyerte a csapatver­senyt, egyéniben második let­tél. Most mi volt a célkitűzés?- Úgy indultunk neki a ver­senynek, hogy mindegyikőnk nagyon jó formában van. Kon-k- rétan nem volt semmi megbe­szélve. Mivel Krisztián nyerte az első etapot, kötelességünk volt őt segíteni - elemzett Madaras Zoltán. - Sok szökés volt mind­két napon, valamelyikünk min­dig ott volt, végig kontrolláltuk a szakaszon történteket. Krisztián két évig Svájcban készült, ő in­kább síkon és pályán jobb, en­nek ellenére bíztunk benne... A szombati szakaszon végig pi­hent; én mentem a hegyi hajrák­ra. Nem bírta ki a Kálvária tető­ig, hozzáteszem az utolsó húsz kilométerre nekem is elfogyott az erőm.- Milyen volt a hangulat a csapatnál két szakasz után?- Szomorúak voltunk, min­denki le volt törve. Nem nagyon értettük, hogy fordulhatott elő, hogy majdnem minden trikó raj­tunk volt, aztán a végére maradt a hegyi és a legjobb fiatalnak já­ró narancs mez. Úgy gondolom, a társaim nevében is mondha­tom, nyerni jöttünk Szekszárdra.- Téged azért kárpótolt a kri­tériumverseny, még úgy is, AZ ALISCA BAU 35. GEMENCI NAGYDÍJ ÖSSZETETT VÉGERED­MÉNYE: 1. Dér Zsolt (National Team Serbia) 6:39:13 óra, 2. Matej Jurco (Middle Slovakia Region) 7 másodperc hátrány, 3. Mattja Kvasina (Puris Kamen, Horvátország) 10 mp. hátrány, 4. Lengyel Tamás hogy az eredménye nem szá­mított bele az összetettbe!- Csodálatos volt ennyi néző előtt nyerni. Ennek a sikernek jobban örülök, mintha megnyer­tem volna az összetettet. Féltáv­nál a cseh Adam Homolkával és a szerb Ivan Szteviccsel alkot­tunk egy grupettót. Nem sokkal a vége előtt biztosak voltunk (Tusnad Cycling Team) 24 mp. hátrány, 5. Lovassy Krisztián (Betonexpress 2000-Limonta) 33 mp. hátrány. A HEGYI PONTVERSENY GYŐZTE­SE (Pöttyös trikó): Madaras Zoltán (Betonexpress 2000- Limonta). A GYORSASÁGI PONT­VERSENY GYŐZTESE (ZÖLD TRI­benne, hogy nem érnek utol minket. Megbeszéltük, hogy el­osztjuk a köröket, így jó tempót tudtunk menni. Az utolsó előtti körben Homolka próbált szökni, egy darabig hezitáltam, hogy mit csináljak; a szerb fiú telje­sen elkészült az erejével. Utána mentem, a Skálánál értem utol. Ekkor már nem vezettem neki: kő): Lvan Sztevics (National Te­am Serbia), a legjobb magyar VERSENYZŐ (NARANCS TRIKÓ): Lengyel Tamás (Tusnad Cycling Team), a legjobb U23- AS VERSENYZŐ (FEHÉR TRIKÓ): Lovassy Krisztián (Betonex­press 2000-Limonta). csapat: 1. Middle Slovakia Region. beálltam mögé, aztán ahogy rá­fordultunk a Bezerédj utcára bal­ról megkínáltam lendületből, nem tudott rá reagálni. A ver­seny után sokan gratuláltak, na­gyon jól esett.- Mi a véleményed az idei Gemenci Nagydíjról?- A prológot hiányoltam. A he­gyek jól estek; bosszús voltam, hogy idén ez kimarad a prog­ramból. Szerettem volna nyerni, most erre nem volt esélyem, így rámentem a sprintekre, meg­nyertem a háztömbkörülit - ezzel már elégedett lehetek.- Legközelebb hol állsz rajthoz?- Nincs idő a pihenésre. Jövő héten Cziráki Istvánnal egy egy­napos olaszországi versenyen indulunk. HIRSAV Csömör Erika 4. lett a németországi viadalon triatlon Csömör Erika ne­gyedik lett a németországi Rothban rendezett triatlon Ironman-versenyen. A tavaly második budaörsi versenyző 8:59:42 óra alatt teljesítette a 3,8 km úszásból, 180 km ke­rékpározásból és maratoni futásból álló viadalt. A nők­nél győztes angol Chrissie Wellington 8:31:59 óra alatt ért célba. Lékó Péter remivel zárt, Kramnyik nyerte a tornát sakk Lékó Péter világossal döntetlent ért el az orosz Dmitrij Jakovenko ellen a dortmundi sakk szupertorna vasárnapi zárófordulójában, s így holtversenyben a máso­dik helyen végzett. A tornát- amelyen tavaly a magyar nagymester diadalmaskodott- ezúttal az orosz Vlagyimir Kramnyik nyerte. Szávay Ágnes a harmadik tornáján diadalmaskodott tenisz A negyedikként rang­sorolt Szávay Ágnes nyerte a 220 ezer dollár összdíjazású, GDF Suez Grand Prix Buda­pest elnevezésű salakpályás női tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben három játszmában győzött az első helyen kiemelt svájci Patty Schnyder ellen (2:6, 6:4, 6:2). Szávay pályafutása har­madik WTÁ-tornagyőzelmét szerezte meg. Szávay nyert a Teniszakadémián Továbbiak a TEOLhu hírportálon A korábban csak második helyig jutó szlovákok nyerték a csapatversenyt Mark Webber karrierje első futamgyőzelmét ünnepelhette forma i A világbajnoki címvédő brit Lewis Hamilton túl gyorsan kezdett, s végül körhátránnyal az utolsó lett Az ausztrál Mark Webber, a Red Bull versenyzője nyerte a Forma- 1-es Német Nagydíjat vasárnap. Ez volt az F-l-ben 2002-ben be­mutatkozott, 32 éves pilóta pá­lyafutásának első győzelme az autós gyorsasági vb-n. A máso­dik helyen csapattársa, a német Sebastian Vettel végzett, miáltal a Red Bull idei harmadik kettős győzelmét aratta. A harmadik a brazil Felipe Mássá (Ferrari) lett, aki a mostani szezonban először állhatott fel a dobogóra. A pontversenyben vezető brit Jenson Button (Brawn-Merce- des) ezúttal ötödikként ért cél­ba, míg a világbajnoki címvédő brit Lewis Hamilton (McLaren- Mercedes) körhátránnyal csak a 18., utolsó lett. Pedig a szigetor­szági pilóta a 60 körös viadalon remekül kezdett, csakhogy a túl nagy sebesség miatt kisodródott, defektet kapott, s visszaesett a mezőny hátsó fertályába, ahon­nan már nem volt számára visz- szaút. A pole pozícióból elrajtolt Webber nagy harcot vívott Ru­bens Barrichellóval (Brawn GP), ám a küzdőfeleknek hamar af­férjuk támadt: az ausztrál boxutca-áthajtásos büntetést ka­pott, amiért a csata közben ol­dalba bökte a dél-amerikai rivá­list. Az élen többnyire a kerék­cserék alkalmával változott csak a helyzet, a viadal egyharmadá- nál mindenesetre Mássá veze­Teljes a Red Bull csapat öröme: Vettel és Webber mellett Massáé a 3. hely tett Barrichello előtt, mögöttük Vettel és a 2007-es világbajnok finn Kimi Räikkönen (Ferrari) következett a menetben. Féltáv­nál Barrichello állt az élen Web­ber és a fokozátosan előretörő Button (Brawn-Mercedes) előtt. A befutó - legalábbis a dobogó­sokat tekintve - sima volt, pa­rázs vetélkedés csupán az 5. po­zícióért folyt Button, Barrichello és a korábbi kétszeres világbaj­nok spanyol Fernando Alonso (Renault) között. NÉMET NAGYDÍJ, NÜRBURGRING (60 KÖR, ÖSSZTÁV 308,863 KM): 1. Mark Webber 1:36:43,310 ó (át­lagsebesség: 191,598 km/ó), 2. Sebastian Vettel 9,252 másod­perc hátrány, 3. Felipe Mássá 15,906 mp h., 4. Nico Rosberg (német, Wilhams) 21,099 mp h., 5. Jenson Button 23,609, 6. Ru­bens Barrichello (brazil, Brawn GP) 24,468, 7. Fernando Alonso (spanyol, Renault) 24,888, 8. Heikki Kovalainen (finn, McLa- ren-Mercedes) 58,692. A VILÁGBAJNOKI PONTVERSENY ÁLLÁSA 9 FUTAM UTÁN (MÉG 8 VAN hátra): 1. Button 68 pont, 2. Vet­tel 47,3. Webber 45,5,4. Barric­hello 44, 5. Mássá 22, 6. Trulli 21,5, 7. Rosberg 20,5, 8. Glock 13,9. Alonso 13. A CSAPATVERSENYBEN: 1. Brawn GP 112, 2. Red Buü 92,5, 3. Toyota 34,5, 4. Ferrari 32, 5. Williams 20,5. Következik a Magyar Nagydíj július 26-án. ■ * % í i I