Tolnai Népújság, 2008. augusztus (19. évfolyam, 179-203. szám)

2008-08-18 / 193. szám

Megint a futball örök igazsága labdarúgás Sokkal közelebb állt a győzelemhez a 13 szögletet rúgó Paksi FC Sipeki István (jobbról) jól futballozott, ráadásul ő harcolta ki a 11-est is TOVÁBBI KÉKEK: WWW.TEOL.HU Megint nem tudta legyőz­ni a Paksi FC a Budapest Honvédőt, ám minden ed­diginél közelebb állt a há­rom pont megszerzéséhez az atomvárosi együttes. Rónai Gábor Gellei Imre nem bízta a véletlen­re. A paksiak szakvezetője ala­posan megszervezte csapata vé­dekezését tudván, hogy a Bp. Honvéd a kontrajáték nagymes­tere. Olyannyira jól zárt az ato­mosok védelme, hogy a vendé­gek fél óra alatt egyetlen igazi helyzetet sem tudtak kialakíta­ni! Pedig kiváló mérleggel jött Paksra a kispesti gárda, legutób­bi idegenbelijén például az MTK otthonából hozott el egy pontot a Pölöskei-egylet, ráadásul az Intertotó Kupában is remekelt, egyebek mellett a cseh Teplicét is kiverte. Igaz, a Paks is lendü­letben volt, Kaposváron kevés csapat fog öt gólt rúgni - Tököliéknek sikerült. A szurko­lók abban bíztak, hogy a lendü­let kitart a fővárosiak elleni meccsre is, s nem is kellett csa­lódniuk. A PFC bátran támadott, igaz az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, az NB I góllövőlis­táját 4 találattal vezető Tökölihez alig-alig jutott el a labda. Hason­ló cipőben járt Hercegfalvi Zol­tán is, a Honvéd ugyancsak 4 gó­los csatára sem kapott használ­ható labdákat köszönhetően an­nak, hogy a Paks Böde és Heffler révén már a középpályán meg­szűrte a piros-fekete támadáso­kat. Érett a paksi gól, amely a 28. percben meg is született: g Gebro buktatta az addig is igen | agilis Sipekit a 16-oson belül, Tö- 3 köli pedig kíméletlenül bevágta f a 11-est a jobb alsó sarokba. A | Honvédőt nem rázta fel, hogy ? hátrányba került, komótosan ját­szott a vendégcsapat, amely Diego egy-egy elfutásán kívül nem sokat mutatott. A Paks gyors futói, Kiss Tamás és Báló Tamás állandó sakkban tartot­ták a védelmet, s bizony akadt még bőven gólhelyzet a szüne­tig. A 7:0-s szögletarány is azt igazolta, a PFC nagy fölényben futballozott az első félidőben. Pölöskei mester a pihenő alatt felrázta együttesét, amely harco­sabban jött ki a pályára. Akadt is kispesti helyzet, de a nagyokat ismét a Paks puskázta el. Böde kapufát fejelt, aztán mégis a semmiből egyenlített a Honvéd. Az addig remekül futballozó Vá­rit egyszer átverte Diego, a fiatal védő pedig fellökte a 16-oson be­lül a brazil cselgépet. A büntetőt a vendégek gólgyárosa, Herceg­falvi hasonló magabiztossággal vágta a kapuba. A hajrában Heffler levegőből eleresztett ka­Tizenegyes itt is, ott is PAKSI FC-BUDAPEST HONVÉD 1-1 (1-0). Paks, 3000 néző. V: Arany T Paksi FC: Kovács A.- Vári, Éger, Salamon, Hanák (Csehi, 57.)- Heffler (Búzás, 79.), Böde D.- Sipeki (Horváth S., 71.), Kiss T, Báló- Tököli. Ve­zetőedző: Gellei Imre. Honvéd: Tóthi.- VinczeZ., Szmiljanics, Debreceni, Gebro- Genito, Ivan- csics- Dobos (Sztojakovics, 65.), Abass, Diego (Maród, 80.)- Hercegfalvi (Ndjodo, 89.). Veze­tőedző: Pölöskei Gábor. Gól: Tö­köli (11-esből) a 28., ill. Herceg­falvi (11-esből) a 73. percben. páslövését Tóth Iván hárította bravúrral, Báló pedig három mé­terről alig gurított a bal kapufa mellé. A végén megint nagyon nyomott a Paks, de újabb gól nem esett. A fordulás után még hat szögletet rúgó atomosok 13:0-ával zárták a 90 percet, az­az bokszmeccsen biztosan egy­hangú győzelmüket hirdették volna ki a bírók. A futballt azon­ban gólra játsszák, amelyik csa­pat többet rúg, azé a három pont. Ezúttal egy gól esett itt, egy meg ott, így a sokkal kevesebbet mu­tató Honvéd lehetett elégedet­tebb. Persze a paksi drukkerek­nek sincs okuk a szomorúságra: csapatuk négy meccs után hét ponttal ötödik a tabellán. Ha ezt valaki az idény előtt írásba fog­lalja, biztosan mindenki szó nél­kül aláírta volna. így látták a mesterek gellei Imre, paksi FC: - Szá­mítottam rá, hogy a Honvéd kontrázik majd, épp ezért olyan taktikát választottam, hogy ezt kivédjük. Jól futballoztunk, de a vendégek kapujában Tóth Iván kiváló formában védett. PÖLÖSKEI GÁBOR, BP. HONVÉD:- Az első félidőben a Paks sok­kal jobban játszott. A fordulás után húsz percig kiegyenlített lett a játék, de a hajrában megint a hazaiak voltak fölényben. Érté­kes pontot szereztünk. Hetedik helyen fejezte be az U18-as Eb-t a csapat kosárlabda Hetedik helyen fejezte be a B-divíziós U 18-as Európa-bajnokságot a ma­gyar női válogatott. Horváth József együttese a helyosztón 64-55-re nyert Németország ellen. Az Atomerőmű-KSC Szekszárd két tinije, Tamis Dorottya és Bálint Réka egy­aránt 8-8 pontot szerzett. Halmosi Péter örülhetett a magyar rangadó után labdarúgás Halmosi Péter csapata, az újonc Hull City 2-1-re legyőzte a Gera Zol­tánnal felálló Fulham együt­tesét az angol bajnokság nyi­tófordulójában. Halmosi a 62. percben csereként lépett pályára, míg Gera Zoltán kezdőként végigjátszotta az összecsapást. A Liverpool 1-0-ra nyert Sunderlandban, sem a hazaiknál védő Fülöp Márton, sem Németh Krisz­tián nem kapott lehetőséget. Loeb nyert a Német-ralin és összetettben is vezet rali A sorozatban négysze­res világbajnok francia Sébastian Loeb nyerte a Né­met-ralit és ezzel az össze­tettben ismét az élre került. A világbajnoki sorozat tize­dik futamán a spanyol Dani Sordo lett a második, míg a belga Francois Duval a har­madik. Loeb összetettben 76 ponttal vezet, a finn Hirvo- nen 72, Sordo 43 pontos. Loeb megelőzte Hirvonent @ TOVÁBBI SPORTHÍREK, cikkek: www.teol.hu Talmácsi negyedik Brnóban és negyedik az összetettben is motorsport Az első helyről indult a világbajnoki címvédő, de mégsem tudott dobogóra állni a Cseh Nagydíjon A 125 cm3-esek között világbaj­noki címvédő Talmácsi Gábor a negyedik helyen végzett a gyor- saságimotoros-vb Cseh Nagydí­ján, vasárnap Brnóban. A viadalt a német Stefan Bradl nyerte, a vb-pontversenyben éllovas fran­cia Mike di Meglio lett a második és a spanyol Joan Olive a harma­dik. Bradl élete első futamgyő­zelmét szerezte meg, és Talmá- csit megelőzve a harmadik a pontversenyben. A negyedik helyről startoló brit Bradley Smith egy remek manőverrel az élre vágott, a pole pozícióból in­duló Talmácsi is viszonylag jól kapta el a rajtot, csak egy helyet csúszott vissza. Egy rövid ideig Bradl volt az élen, majd a harma­dik kör végén Talmácsi vette át a vezetést, ám ő is csak pillana­tokig tudta megőrizni vezető po­zícióját, mert a Bradl visszaelőz­te. A harmadik helyen a spanyol Nicolas Terol robogott. Féltávnál továbbra is Bradl vezetett, mö­götte Terol, a magyar pedig a harmadik volt, ám kilenc körrel a zárás előtt ismét feljött a máso­dik helyre. Öt körrel a leintés előtt Talmácsi visszacsúszott a negyedik pozícióba, az első he­lyen továbbra is Bradl szágul­dott, mögötte pedig di Meglio kö­vetkezett. Két körrel később azonban már a harmadik volt a magyar versenyző, miután sike­rült előznie Olivet. A spanyol azonban nem hagyta magát, az Talmácsi Gábor mindent megpróbált, de ezúttal ennyire futotta erejéből MB«»» Mmm utolsó körben visszaelőzött, a magyar mindent megpróbált, de már nem sikerült megszereznie a képzeletbeli dobogó harmadik helyét. EREDMÉNYEK, 125 CM3: 1. Stefan Bradl (német, Aprilia) 41:05.176 p, 2. Mike Di Meglio (francia, Der­bi) 41:06.057, 3. Joan Olive (spa­nyol, Derbi) 41:09.246,4. Talmácsi Gábor (Aprilia) 41:09.294, 5. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 41:12.224,6. Bradley Smith (brit, Aprilia) 41:14.510. A VB-PONTVERESENY ÁLLÁSA A 12. FUTAM UTÁN (MÉG 6 VAN HÁT­RA): 1. Di Meglio 186 pont, 2. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 142, 3. Bradl 126,4. Talmácsi 122, 5. Olive 110 ő Torol 10? nnnt „Az első tíz körig minden rendben volt, bár a féktávokon nem volt túl jó a gép. Olive és Terol eléggé kellemetlen ellenfél volt. Mindent megtettem, de a végére a gép vesztett erejéből. A magyar szurkolók fantasztiku­sak, élmény ilyen publikum előtt versenyezni. Szerettem vol­na a dobogóra állni, mert megér­demelte volna ez a több ezer lel­kes magyar, aki eljött Brnóba. Ilyen szurkolói senkinek nincse­nek, köszönöm nekik” - nyilat­kozta Talmácsi a célban. A világbajnoki sorozatból még hat futam van hátra. Legköze­lebb augusztus 31-én a San Ma- rinó-i Nagydíjon (Misano) köröz cs mp7Őnv