Tolnai Népújság, 1997. március (8. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-10 / 58. szám

10. oldal Sport 1997. március 10., hétfő Labdarúgó NB I, 19. forduló A Fradi játszott otthonosan Csepelen Kispest-Honvéd­Ferencváros 0-2 (0-1) Csepel, 13 000 néző. V: Juhos. Kispest-Honvéd: Vezér- Plókai A., Hahn, Farkas- Dubecz, Ur- bányi (Plókai M.), Bárányos, Tarlue, Moses (Jovanovics)- Tóth M., Cipf (Gabala). Edző: Bicskei Bertalan. Ferencváros: Szeder- Milovanovics- Szűcs, Hrutka- Nyilas, Korol, Miriuta, Jagodics, Nagy N. (Schultz)- Zavadszky, Horváth F. Edző: Varga Zoltán. A 19. percben Farkas a 16- oson belül harcolt Zavadszky- val. Farkas - Juhos játékvezető szerint - taszított egyet a Fradi csatárán. A megítélt büntetőt Nyilas a bal sarokba lőtte. 0-1. A 64. percben Miriuta remekül ívelt középre, Zavadszky hat méterről fejelt a kapuba. 0-2. Gyengécske 90 percet hozott a két gárda összecsapása. A ka­pura veszélyesebb zöld-fehérek jogos diadallal távozhattak a szigetről. MTK-Vasas Danubius Hotels 2-0 (1-0) Hungária körűt, 8000 néző. V: Vad. MTK: Babos- Lőrincz- Kuttor, Szekeres- Farkasházy, Molnár, Illés (Csertői), Halmai, Zsivóczky- Kenesei (Horváth), Orosz (Preisinger). Edző: Ga­rami József. Vasas: Sáfár- Mó- nos, Juhár, Geress, Aranyos- Máriási (Gricajuk), Galaschek, Szilveszter, Maczó- Fischer, Váczi. Edző: Gellei Imre. A 15. percben Farkasházy szabadrúgásból lőhette a tizen­hatoson belülre a labdát, Szeke­res mintegy 10 méterről kapura fejelte, s az a bal kapufáról a hálóba pattant. 1-0. A 75. perc­ben Zsivóczky meglépett a vé­dőktől, keresztbe ívelt, és az egyedül álló Illés 8 méterről fe­jelt az üres kapuba. 2-0. Hiába támadta szinte végig a második félidőt a Vasas, képte­len volt bevenni a hazai kaput. Ugyanakkor az MTK ebben a játékrészben kihasználta gya­korlatilag egyetlen helyzetét, így megérdemelten nyert. Siófok-Pécsi MFC 1-1 (1-1). Siófok, 3000 néző. V: Csema. Szünet után a vendégek feljöttek, gyors játékukkal a Siófok egyenrangú ellenfelévé váltak. A hazaiak mélyen tudá­suk alatt játszottak, és örülhet­tek az egy pontnak. Gólszer­zők: Carajev a 21., illetve Azoi- tei (11-esből) a 40. percben. Stadler FC-BVSC 2-1 (1-1). Akasztó, 2500 néző. V: Hanyecz. A hazai együttes hi­hetetlen lelkesedéssel és ügye­sen játszott. Az akasztóiak ér­vényesíteni tudták létszámfölé­nyüket, így megérdemelten győztek. Kiállítva: Simon a 38. percben. Gólszerzők: Jaszinsz- kij a 20. és a 83., illetve Eg- ressy (11-esből) a 21. percben. Vác-Videoton 1-0 (1-0). Vác, 3000 néző. V: Lettrich. A két piros-kék együttes találko­zója színvonaltalan játékot ho­zott. A Vác Horváth P. „talált” góljával szerezte meg a három pontot. A közönségnek mind­össze Lettrich játékvezető ténykedése jelentett izgalmat. Kiállítva: Boda a 66., Kriska a 84., illetve Bekő a 42. percben. Gólszerző: Horváth P. a 29. percben. Zalaegerszeg-Újpest 1-2 (1-1). Zalaegerszeg, 9000 néző. V: Vágner. A ZTE végig egyenrangú partnere volt az Újpestnek, de a helyzeteiket a hazaiak rendre elhibázták, míg a vendégek kevesebb lehetősé­gükből többször bevették Vla­szák kapuját, s így megszerez­ték a három pontot. Gólszer­zők: Sebők J. a 12., illetve Bérczy a 26., Véber (1 l-esből) a 77. percben. Csepel-Haladás 2-1 (1-0). Csepel, 4000 néző. V: Puhl. Az első félidőben még a szombat- helyiek is nyílt támadójátékot mutattak, ám szünet után na­gyot változott a játék képe. A csepeliek három pontja tökéle­tesen megérdemelt jutalom, a Haladás védelme a második 45 percben hajmeresztő hibákat vétett. Gólszerzők: Baranyi a 32. és az 52., illetve Király E. a 75. percben. Győri ETO-Békéscsaba 1-2 (0-0). Győr, 5000 néző. V: Márton. A hazai csapat minden elképzelést nélkülöző, öreguras játéka meglepő, de valós ered­ményt hozott. Gólszerzők: Szarvas (11-esből) a 90., illetve Szabados a 60., Belvon a 67. percben. III. kér. TVE-DVSC­Epona 0-0. Hévízi út, 3000 néző. V: Varga S. Alacsony színvonalú első félidőt köve­tően eseménydúsabb játékot hozott a második. Az óbudaiak közelebb álltak a győzelemhez, ám helyzeteiket képtelenek vol­tak gólra váltani. A bajnokság állása 1. MTK 19 17 1 1 52-13 52 2. Ferencváros 19 15 2 2 44-22 47 3. Újpest 19 13 4 2 42-19 43 4. Vasas 19 13 2 4 30-14 41 5. Debrecen 19 8 6 5 33-21 30 6. Kispest 19 9 3 7 26-26 30 7. BVSC 19 8 4 7 25-19 28 8. Győri ETO 19 7 4 8 23-29 25 9. Vác 19 6 5 8 24-28 23 10. Zalaegerszeg 19 7 1 11 18-33 22 11. Haladás 19 5 6 8 22-22 21 12. III. kér. TVE 19 4 8 7 24-32 20 13. Videoton 19 4 6 9 21-26 18 14. Békéscsaba 19 5 3 11 22-37 18 15. Csepel 19 3 7 9 28-34 16 16. Siófok 19 4 4 11 16-35 16 17. Stadler FC 19 4 3 12 13-29 15 18. Pécs 19 2 5 12 15-39 11 Labdarúgó Völgység-kupa ’97 Aparhanti aranygól a 116. percben A döntőben: Aparhant­Bonyhádvarasd 1-0 (0-0, 0-0). Bonyhád, 300 néző. V: Bonyai. A hosszabbítás 26. percében szerzett találattal késztette megadásra az Apar- hant a körzeti bajnokságban szereplő lelkes varasdiakat. A 3. helyért: Bonyhádi FC ifi-Majosi SE 4-1 (0-1). G: Kecskeméti 3, Kiesz R., il­letve Babai. A Völgység-kupa gólkirálya, Kecskeméti Szil­veszter a torna szponzora, a Fiat Stoll Autóház jóvoltából egy hétvége erejéig új autóba ülhet. Az 5. helyért: Ka­kasd-Kisdorog 3-2 (2-0). Kakasd, 100 néző. V: Bíró. A 7. helyért: Nagymá- nyok-Bonyhádbörzsöny 2-1 (1-1). Nagymányok, 50 néző. V: Bíró. A rengeteg helyzetet kihagyó hazai csapat önmaga számára tette nehézzé a mér­kőzést. G: Guth, Oláh, illetve Schuller. Jók: Guth, Oláh, il­letve Nagy, Csoboth. Losonczi-kupa Tevel-Szálka 2-0 (2-0). Té­véi, 150 néző. V: Klein. Tevel: Szabó- Sebestyén, Éppel, Nagyfalusi, Borbandi- Kal­már (Ambrus), Gergely (Ho- dász), Gábor- Ferencz G„ Miszler, Ferencz Cs. (Illés). Edző: Schlapp János. Szálka: Bartal- Bárdos (Szabó), Hor­váth P. (Balázs), Kovács Z., Kocsis- Bíró (Gayer), Beré- nyi, Szűcs- Lizák, Csende, Kapás. Edző: Horváth Péter. A hazaiak megérdemelten nyertek. G: Ferencz Cs., Gá­bor. Jók: Borbandi, Ferencz G., Ferencz Cs., illetve Kapás. Jótékony célú mérkőzés Dunakömlőd-Nagydorog 1-2 (1-1). Dunakömlőd, 200 néző. V: Pápista. Dunaköm­lőd: Máté (Tibai)- Pongrácz, Kovács, Rá­kosi- Vörös, Lacza (Tan- csa), Bene­dek (Rácz), Gyöngyösi, Kiss- Büttl, Szabó (Ka- jári). Edző: Sipos György. Nagydorog: Gróf- Vá­mosi (Fan­csali), Varga, Deres- Föl- desi, Éberdt (Főfai), Len­gyel, Drubits, Hajpál- Borza, Ró­zsavölgyi. Edző: Ha­raszti Zsolt. A mérkőzés teljes bevételét - 75.730 forintot - a 12 éves paksi Füller Zoltán gyógykezelésére ajánlotta fel a Dunakömlőd SE. Kemény, de sportszerű találkozón, egyenlő erők küzdelméből a kapu előtt határozottabb ven­dégek kerültek ki győztesen. A második félidő derekán Lengyel büntetőjét Tibai hárí­totta. G: Szabó, illetve Len­gyel, Éberdt. Előkészületi mérkőzések Paksi SE-UFC Szekszárd 1-3 (0-2). Paks, 100 néző. V: Sóthy. Paks: Heizler (Né­meth)- Prantner, Erdélyi, So­mogyi- Wolf, Péter, Majsai N., Borsi (Kródi), Feer- Be- nedeczki (Radies), Szendrei. Edző: Patkós István. UFC Szekszárd: Cziráki (Bogos)- Novák, Kara, Hanák- Kovács R., Sztehló- Volár (Tolnai), Szabó T., Mészáros- Panghy (Galambos), Horváth J. (Nagy Zs.). Edző: Török Bálint. A fi­zikálisán és gondolkodásban is gyorsabb vendégek biztosan győztek a kevés helyzetet ösz- szehozó hazaiak ellen. A 24. percben 0-0-ás állásnál Volár büntetőt hibázott. Györköny-Solt 2-0 (2-0). Györköny, 100 néző. Györ- köny: Almási- Nagyfalusi (Horváth J.), Fehér, Gracza (Huszti)- Lacza (Balogh), Sánta (Török), Kovács, So­mogyi (Walter), Csizmadia (Kindl)- Cseke (Farsang), Horváth A. (Porga). A végig fölényben játszó hazaiak biz­tos győzelmet arattak. G: So­mogyi, Kovács. (A hétvége további előkészü­leti mérkőzéseiről lapunk hol­napi számában olvashatnak.) Aparhant-Bonyhádvarasd: versenyfutás a Völgység-kupa döntőjében fotó: bakó jenó Szekszárd északi határában az 56-os és a megkerülő út találkozásánál talál­ható Dél-Magyarország egyik legimpo­zánsabb, legmodernebb autószalon és szerviz komplexuma. Karambolos autók ingyenes mentése, ; beszállítása az egész ország területéről I éjjel-nappal: 06-20/565-905 06-30/366-662 További helyszíni gyors javítás és biztosí­tási ügyintézés „kulcsrakészen”. A Gemenc Autó Centrum KFT. azokat az autós ügyfeleket Várja, akik autójukkal kapcsolatos prob­lémáikat, szükségleteiket egy helyen, gyorsan és szakszerűen sze­retnék megoldani. Nyitv OPELS GEMENC AUTÓ CENTRUM KFT. 7100. SZEKSZÁRD, PÁSZTOR U. 2. Tel.: 00-36-74/311-922 ,311-236, 311-115, 60/366-071 Hivatalos Márkaszerviz és Vevőszolgálati állomás COMPUTERES FUTÓMŰ-BEÁLLÍTÁS, MOTORDIAGNOSZTIKA FÉNYEZŐFÜLKÉS FÉNYEZÉS GARANCIÁLIS ÉS GARANCIÁN TÚLI JAVÍTÁS Szervizünk minden típusú személygépkocsit képes fó- gani a legmodernebb korszerű javítási technológiák megtartása mellett: gépkocsi vizsgáztatás, vizsgára fel­készítés, zöldkártya, fékjavítás, motorjavítás-felújítás, futóműjavítás: computeres beállítás. Teljeskörű ka­rosszériajavítás: a kisebb koccanásoktól az alvázhuza- tásig. Gyári fényezés a szivárvány minden színében, az alapszínektől a gyöngyházmetálig, a fényezőkamrá­ban. Alkatrészbeszerzés 24 óra alatt, bontott alkatrészek nagy választékban. Mosás, porszívózás, polírozás, olajcsere és egyéb ápolási munkák. Biztosítási ügyinté­zés helyben. A javítás idejére bérautót biztosítunk.