Tolnai Népújság, 1997. február (8. évfolyam, 27-50. szám)

1997-02-22-23 / 45. szám

6. oldal Sport 1997. február 22., szombat Dr. Németh József kitüntetése A Magyar Sakkozásért ki­tüntető címet vehette át a napokban Budapesten dr. Németh József, a szekszárdi székhelyű Magyar Eszpe­rantó Sakktársaság elnöke dr. Kunos Pétertől, a Ma­gyar Sakkszövetség elnöké­től. Az elismerést a szek­szárdi eszperantó és sakk emlékhely létrehozásáért, valamint a tavalyi millecen- tenáriumi szimultán sakk­verseny szervezéséért kapta meg dr. Németh József. Teke NB II Dombóvár: egyszer fent, máskor lent Dombóvári Spartacus- Ajka 7:1 (3026:2826). A hazai együttes győzelméhez kétség sem férhetett. Pont­szerzők: Illés 548, Csuka 532, Balogh 520, Faluvégi 483, Lehmann 480. Széber-ÉPFU-Dombó- vári Spartacus 6:2 (2921:2849). A gyenge egyéni eredményeket hozó találkozón megérdemelt ha­zai siker született. Pontszer­zők: Bán 488, Illés 483. NB III Szekszárdi Vízitársu- lat-Dombóvári Spartacus II 6:2 (2172:1946). A házi­gazdák semmit sem bíztak a véletlenre. A dombóvári pontszerzők: ifj. Lehmann (Fehér) 340, Szabó Cs. 338. Dombóvári Spartacus II-Komló II 2:6 (2218: 2402). A baranyai együttes meggyőző fölénnyel nyert. Pontszerzők: Tamai 412, Ördögh 392. Lapunk elődje, a Tolna Megyei Népújság hasábjain 1960. má­jus 12-én, Nyakas István tollá­ból jelent meg a következő be­számoló a magyar A-válogatott szekszárdi fellépéséről. A nem­zeti csapat akkori sztárjai - Sá­rost, Sándor, Göröcs, Tichy és a későbbi Aranylabdás Albert Flórián - kedvéért hatezer em­ber látogatott ki a mérkőzésre, melyen a válogatott közepes tel­jesítményt nyújtva, de biztosan győzte le a lelkes vendéglátó­kat. A következőkben a mérkő­zés eseményeiből szemezget­tünk. „Mintegy hatezer néző előtt, a közönség hatalmas tapsa köze­pette futott ki a két csapat a pá­lyára. A-válogatott: Faragó­Mátrai, Sipos, Sárosi-Bun- dzsák, Kotász - Sándor, Gö­röcs, Albert, Tichy, Rákosi. Szekszárd: Greilich- Sloszár, Cser, Rochi- Simon, Bos- nyák- Hómann, Terebesi, Benács, Zörényi, Török. A csapatokat virágcsokorral köszöntik az úttörő lányok, majd Mecseki játékvezető síp­jelére elkezdődik a mérkőzés. A 2. percben Tichy saját tér­feléről indult el a labdával, és a védők kísérete mellett gólt rúg 1:0. A 7. percben adódik az első hazai támadás, de Faragó fel­szedi a labdát Hómann elől. Szemre nagyon szépen játszik a válogatott, és a közönség nagy élvezetet talál játékukban. A csatársorból különösen Tichy és Göröcs tűnt ki gyorsa­ságával és lövőkészségével. A 17. percben Bundzsák szerzi meg a válogatott második gól­ját. 2:0. Nem sokkal később Albert közelről mellé lő, majd Sándor találja magát lesen. A kispadról Baróti szövetségi ka­pitány figyelmezteti Albertet, hogy rosszak az átadásai. A 26. percben Rochi felesle­gesen emelgeti a labdát, Göröcs elveszi tőle, és nagy gólt lő. 3:0. A 28. percben egy szép kombináció után a kifutó Fa­ragó mellett Terebesi szépít az » eredményen. 3:1. A 31. percben Sándor-Tichy- Göröcs, majd ismét Tichy a labda útja, de ő egy méterről fölé emel. Ebben az időszakban a válogatott mindent középen akar megoldani, a szélsőket ke­veset foglalkoztatja. A szekszárdi együttes is szép támadással igyekszik megköze­líteni a válogatott kapuját, de ebben a hátvédhármas akadá­lyozza őket, Benácsot Sipos, míg Törököt Mátrai semlege­síti. A 45. percben Mátrai előre­tör, és az alapvonalról küldött beadásáról lemaradnak a belső csatárok. Szünetben az úttörőzenekar szórakoztatja a közönséget. Közben a pályán a válogatott csere-játékosai melegítenek. A második félidőre így áll fel a válogatott: Ilku- Mátrai, Si­pos, Dalnoki- Bundzsák, Ko­vács III.- Sándor, Göröcs, Orosz, Tichy és a diósgyőri Pál. A Szekszárdi Petőfi is vi­déki játékosokkal cserél. Az összeállítás: Szlavicsek- Cser, Tallósi, Vass- Cziráki, Ká­dár- Hómann, Fláding, Gahó, Wéber, Török. <HÓ- mannt a második félidő 15. percében Tancz váltotta fel). Nem sokkal a kezdés után Göröcs Vasst, Tallósit, Kádárt, majd végül Szlavicseket is át­játssza, és így lesz eredményes. 5:1. A 6. percben szép támadást indítanak a hazaiak, de Wéber labdája lesen találja Törököt. A 10. percben Sándort, remek egyéni alakításából lőtt góljáért nagy tapssal jutalmazza a kö­zönség. 6:1. Gyors ellentáma­dás után Fláding lövését Ilku az alapvonalon túlra tudja csak ütni. Jó, időnkét változó a játék. A szekszárdi vegyescsapat eb­ben az időszakban komoly za­varba hozza a válogatott vé­delmét. A 13. percben Hómann küzd a szélen, és beadását Gahó küldi kapura. A labda Ilku ke­zéből Török elé pattan, az rá­lövi, Ilkuról újból kipattan a labda, és most már nem hibáz, közelről a kapuba sodorja a labdát. 6:2. Támad a szekszárdi csapat, és Hómann, majd Wéber lövé­sét védi Ilku. Közben Sándor helyteleníti, hogy a válogatott védelmét ilyen könnyen za­varba lehet hozni. A 18. perc­ben Sándor megy el a szélen, az alapvonalról visszagurít Orosz­hoz, aki három méterről gólt lő. 7:2. Két perc múlva újból Sán­dortól látunk remek alakítást, mint a szélvész, úgy viharzik el a jobb szélen, de a 16-osnál Tallósi szerelni tudja. A 28. percben Török is be­mutatja tudását. Szép cselekkel elmegy és beadását Gahó küldi kapura, melyet Ilku véd. Befejezés előtt 8 perccel Tichy egy cselsorozat után be­állítja a végeredményt 9:2. A mérkőzés után a két csapat játékosai közös vacsorán vettek részt”. Labdarúgó Losonczi-kupa Remekül cserélt Kiss edző Bonyhád-Tevel 1-0 (0-0). Bonyhád, 200 néző. V: Mara- szin. Bonyhád: Bogaras- Illés M. (Klem), Katona, Román (Bóta), Stumpf (Balogh)- Da­rabos (Küllő), Biliczki, Bau­mann (Günter), Máté (Kiss T.)- Gergely Cs. (Papp), Kecskeméti (Kiss J.). Edző: Kiss János. Tevel: Szabó- Antal, Éppel, Borbandi, Nagyfalusi (Illés Cs.)- Misz- ler (Ferenc I), Ambrus, Ger­gely J., Kalmár (Ferenc II)- Hodász, Márton (Gábor). Edző: Schlapp János. A mér­kőzést végig támadó hazaiak a csereként beállt játékosedző találatával nyertek. G: Kiss J. UFC Szekszárd-Szálka 3-1 (2-0). Szekszárd, 50 néző. V: Dárdai. UFC Szek­szárd: Bogos (Szabó)- Novák (Kovács R.), Kara, Sztehló (Tolnai), Hanák (Horváth J.)- Volár, Horváth G., Szabó T., Vesztergombi (Mészáros)- Panghy, Galambos (Nagy Zs.). Edző: Török Bálint. Szálka: Kovács II- Gayer (Szünder), Balázs (Horváth P.), Bíró (Mózsik), Szabó P.­Kovács I, Kvanduk, Kapás, Berényi- Szűcs, Csende. Edző: Horváth Péter. Az UFC a szünetig megnyugtató előnyhöz jutott, és a második félidőben már nem engedte ki a kezéből a játék irányítását. G: Galambos, Novák, Volár, illetve Csende. Előkészületi mérkőzés Dunakömlőd-Dunaszent- györgy Limex SE 0-0. Paks, PSE-pálya, 50 néző. V: Ben- csik. Dunakömlőd: Tibai- Pongrácz, Kovács (Vörös), Rákosi- Sipos, Lacza (Rácz), Gyöngyösi, Kiss L., Bene­dek- Büttl, Szabó I. (Szili). Edző: Sipos György. Duna- szentgyörgy: Szlanyinka (Weisz)- Nikolov (Stölkler), Varga, Horváth J., Debre­ceni- Aradi (Káldi), Kvanduk (Andi), Dienes, Taba- Szabó S. (Horváth L.), Magyari. Edző: Kniesz Mátyás. A lab­dát többet birtokló Limex mezőnyben tetszetősen ját­szott, ám a jól záró dunaköm- lődi védelmet nem tudta át­törni. Asztalitenisz eredmények NB II Dombóvári VMSE-Tata- bánya 15-3. Győztesek: Kud- lik, Drávái, Katona 4-4, Papp 2, valamint a Kudlik-Drávai pár. Dombóvári VMSE-Bp-i KSI 12-6. Győztesek: Kud- lik, Drávái 4-4, Katona 2, Kiss, valamint a Kudlik-Drá­vai pár. Nagykanizsa Sörgyár- Dombóvári VMSE 15-3. Győztesek: Kudlik 2, vala­mint a Kudlik-Drávai pár. NB III Dombóvári VMSE »-Tol­nai SE 11-7. A Dombóvári VMSE együttesének pont­szerzői: Papp, Vadas 4-4, Klézli, ifj. Klézli, valamint a Papp-Vadas pár. Ez a fantasztikus ajánlat csak a korlátozott számban kapható Alfa 145-ös vagy 146-os gépkocsikra érvényes - ameddig a raktárkészlet tart! Ezt a néhány autót tavalyi árakon kínáljuk; a 145-öst 2.499.000, a 146-ost 2.650.000 Ft-tól Ez az ajánlat 1997. február 28-ig érvényes! Keressen fel minket! MÁRKAKERESKEDŐK: AUTÓHÁZ BOLDIZSÁR KFT., 1112 BUDAPEST, BOLDIZSÁR U. 1-3. TEL: 310-2980, FAX: 310-2976, NÉRÓ MS KFT., 1097 BUDAPEST, GYÁLI ÚT 40. TEl.:280-7390, 280-7391, FAX: 280-7392; MO AUTÓCENTRUM KFT., 2314 HALÁSZTELEK, RÁKÓCZI ÚT 98. TEL/FAX: 24/455-455, BEMUTATÓTEREM: 1065 BUDAPEST, BAJCSY-ZS. ÚT 45. TEL/FAX: 153-4502; RIEGLER AUTÓFÓRUM KFT., 9027 GYŐR, TIHANYI Á. U. 23. TEL/FAX: 96/313-520, BEMUTATÓTEREM: 9027 GYŐR, SZENT ISTVÁN ÚT 19-25. TEL.: 96/311-915, FAX: 96/313-520; AUTÓMÉRY KFT., 4400 NYÍREGYHÁZA, DEBRECENI ÚT 215. TEL: 42/490-021, FAX: 42/460-570; STOLL PÉCS RT., 7630 PÉCS, DIÓSI U. 49. TEL: 72/327-575, FAX: 72/311-871; STOLL AUTÓHÁZ - BEMUTATÓ- TEREM, 7150 BONYHÁD, ZRÍNYI U. 29. TEL/FAX: 74/451-730, FAX: 74/451-011, 451-651; WACHTL EGYÉNI CÉG, 8360 KESZTHELY, TAPOLCAI ÚT 94. TEL.: 83/318-251; PROCAR KFT., 8000 SZÉKESFEHÉRVÁR, KADOCSA U. 84. TEL: 22/306-950, FAX: 22/305-421 il a szándékkal, hogy örömei vigyünk minél több otthonba EL0F3EETÛRK? IBEQRYEMjET3 !$§VÉT3 fljfcffiMT! húsvéti báránnyal, nyuszikkal, édességkosarakkal sok-sok kindertojással és még számtalan meglepetéssel kedveskedünk előfizetőinknek! Fizesse elő márciusra a Tolnai népújságot és figyelje a lapban állandóan bővülő ajándéklistánkat! fi húsvéti ünnepekre vállalkozók meglepetéseit is várjuk, közvetítjük FELAJÁNLÁSI SZELVÉNY VÁLLALKOZÁSUNK RÉSZT KÍVÁN VENNI A TOLNAI NÉPÚJSÁG HÚSVÉTI MEGLEPETÉS AKCIÓJÁBAN! Vállalkozás neve: Címe: Meglepetés tárgya: Mely település előfizetőinek kívánja felajánlani: Cégszerű aláírás: BEÉRKEZETT FELAJÁNLÁSOK 1. AS-M Kft. 7. AS-MKft. Szekszárd, Liszt F. tér 3. Szekszárd, Liszt F. tér 3. Élő húsvéti bárány, csengővel Egy tálca kindertojás 2. Teri Textil Paks, Dózsa Gy. u. 20. Elasztikus frottír lepedő 3. Mágel János kereskedő Bonyhád, Kossuth u. 20. Szörp és nápolyi ajánd.cs. 4. Szűcsné Irma női fodrász Szekszárd, kp.-i fodrászat Női frizura ünnepekre 5. Gosztola László bőrdíszműves Tamási, Gárdonyi u. Cipőjavítás, szolgáltatás 6. Böllérbolt Szekszárd, Alkotmány u. 39. Húsvéti kötözöttsonka 8. Óber József Száraztésztagyártó Nagymányok, Várfő u. 5. 9. Kék Láng Hálózat Gázkészülék szaküzlet Tamási, Szabadság u. 62. 10. AS-M Kft. Szekszárd, Liszt F. tér 3. Élő nyuszi masnival