Tolnai Népújság, 1996. április (7. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-06 / 82. szám

1996. április 6., szombat Sport 7. oldal SÍPSZÓ ELŐTT NB II. Budafok-Paks: 16.30 óra. V: Hosszú. Pusztai László: — A Siófok elleni gyenge játék után nem gondoltam volna, hogy „feltámadunk porainkból”, s ilyen remek kupaeredménnyel örvendeztetjük meg szurkoló­inkat az Újpest otthonában. A játékosok ismét bebizonyítot­ták, hogy kellő összefogással nagy tettekre képesek. Azonban tudom azt is, hogy egy-egy ki­emelkedő produkciót követően hajlamosak kiengedni, s újabb kudarc kell ahhoz, hogy ismét összekapják magukat. Nem egyszerű dolog a bajnokságban és a kupában is folyamatosan magas szinten teljesíteni, de bí­zom benne, hogy folytatjuk ta­vaszi idegenbeli jó szereplé­sünket. Nagyfalusi három sár­galapos, rajta és a külföldön tar­tózkodó Osztermajeren kívül mindenki játékra kész. A Buda­fok hozzánk hasonlóan elég szeszélyes csapat. A fővárosiak legutóbbi idegenbeli győzelme azonban figyelmeztető jel: aki nem százszázalékosan koncent­rál ellenük, az könnyen meg­égetheti magát. Zele- Jenei, Éger, Kovács B., Barna- Neudl, Fejes, Bú­zás, Orosz- Babati, Kádár. NB III. Bonyhád-Bátaszék: 15.30 óra. V: Poszt. Incze Zoltán: — Sajnos, Komlón elszenved­tük sorrendben harmadik vere­ségünket. A legelszomorítóbb, hogy a tavaszi szezonban nem volt még részünk gólörömben. Szomszédvári „rangadón” so­ron következő ellenfelünk a Bá- taszék együttese. A jó passzban lévő ellenfelünk nehéz feladat elé állít bennünket. Feltétlen javulást várok csapatom játé­kában, hogy végre sikeresen szerepeljünk és ezzel is kelle­mes húsvéti ünnepeket szerez­zünk valamennyi kedves szur­kolónknak. A heti edzésmunkát kisebb sérülések zavarták, így kezdőcsapatot csak a mérkőzés előtt tudok hirdetni. Pozsár István: — Úgy ér­zem, nagyon értékes pontot szereztünk a DD Gáz ellen. Eb­ben a szép sikerben nagy segít­ségünkre volt közönségünk biz­tatása is. Újabb nehéz mérkőzés elé nézünk, annak ellenére is, hogy a Bonyhád csapatának nem sikerült pontot szereznie még a tayaszi fordulókban. Én továbbra is bízom csapatom egységében és győzni akarásá­ban, ennek megfelelően pontért vagy pontokért utazunk. Össze­állítást a mérkőzés előtt hirde­tek. Paksi SE-Komló: 15.30 óra. V: Böröczi. Patkós Ist­ván: — Végre megszületett a várva várt első idegenbeli győ­zelmünk. A siker értékét nö­veli, hogy azt egy jól játszó csapat ellen értük el. Ez a győ­zelem önbizalmat kell, hogy ad­jon a Komló elleni összecsapá­sunkra. Nagyon készülünk a mérkőzésre, feltétlenül nyerni szeretnénk. Kulcsembereink közül Kulcsár és Kródi a héten nem edzett, de bízom hétvégi játékukban. Heizler- Prantner, Erdélyi, Somogyi- Wolf, Majsai, Ko­vács, Kródi, Feer- Bene- deczki, Kulcsár. Marcali-Gerjen: 15.30 óra. V: Tamás. Teszier Vendel: — A múlt héten nem mindenben váltak valóra reményeink, pont nélkül maradtunk az első tava­szi gerjeni mérkőzésünkön. A jó játékerőt képviselő Marcali csapata legutóbb otthonában szenvedett vereséget, így játé­kosai várhatóan mindent meg­tesznek annak érdekében, hogy feledtessék a PVSK elleni hazai fiaskójukat. Nekünk csak akkor lesz esélyünk, ha nagy küzde­lemre késztetjük ellenfelünket, így a csapat-összeállításnál a megfelelő versenyszellemű labdarúgóink élveznek előnyt. Heti felkészülésünket sok min­den zavarta, így csak a mérkő­zés előtt jelölöm ki a kezdőcsa­patot, várhatóan változtatok az elmúlt heti összeállításon. Sellye-Dunaszentgyörgy Limex SE: 15.30 óra. V: Hosszú. Botos Antal: — A Balatonföldvár meglepően kor­szerűen, agresszívan futballo­zott ellenünk, számomra érthe­tetlen, hogy állhatnak a földvá­riak kieső helyen. „Majdnem” szerencsével nyertünk. Egy ugyanilyen szerencsés 1-0-ás győzelmet ismét elfogadnánk, szeretnénk Sellyén húsvéti ün- neprontók lenni. Aradi to­vábbra is sérült, felépült viszont Káldi, aki a három sárgalapos Boros helyett játszik majd. Szlanyinka- Sörös, Varga, Horváth J., Debreceni- Káldi, Dienes, Mácsik, Pin­tér- Kiss, Horváth L. Szombaton játsszák UFC Szekszárd-Balatonke- resztúr: 15 óra. V: dr. Rugási. Kniesz Mátyás: — A Bere- menden megszerzett egy pont­nak örülök, de a játékunkkal nem voltam megelégedve, fő­leg támadójátékunk volt kap­kodó és pontatlan. Hazai pályán feltétlenül javítanunk kell, hi­szen olyan ellenféllel játszunk, amely a kiesés ellen küzd. Ezek a mérkőzések a legnehezebbek, mert mindenki biztos győzel­met vár tőlünk. Remélem, játé­kosaink átérzik mindezt, s kel­lemes húsvéti hétvégét szerez­nek szurkolóinknak. Cziráki- Novák, Mosonyi, Sztehló, Horváth- Volár, Ko­vács, Hanák, Rupa vagy Vesztergombi- Nagy S. vagy Galambos, Bozsér. Kosárlabda NB L, rájátszás KSC siker, tizenhetedik a DVMSE KSC Szekszárd- Zala Volán 76-52 (31-31) Szekszárd, 300 néző. V: Vasvári, Farkas. Szekszárd: Szabó (4), Madaras (20), Ki­efer (11), Csák (27), Kra- nyecz (10/3). Csere: Bihari (-), Nagy A. (2), Rúzsa (2), Hambrik (-). Edző: Guóth Iván. Zala Volán: Hor­váthné (16/9), Szumszkaja (2), Zsolnai (9), Brand (6), Plugarjeva (5). Csere: Joó (10), Molnár (2), Nyíró (-), Hersits (2), Galavics (-). Edző: Farkas Sándor. A ha­zaiaknál Kranyecz sérült bo­kával is vállalta a játékot, Ba- dics hétközben kisebb agyráz­kódást szenvedett, helyette Szabó került a kezdőcsapatba. A találkozó elején „bakipará­dét” rendeztek a játékosok. Majdnem három percet kellett várni az első kosárra, amikor Zsolnai értékesített egy lepat­tanót. Öt perc húsz másodperc játékidő elteltével Csák révén megszületett az első két szek­szárdi pont is (2-9). Amíg a 7. perben Horváthné már a má­sodik tripláját dobta, addig a házigazdák továbbra is csak a gyűrűre „vadásztak”. A ven­dégek jól használták ki ma­gassági fölényüket, erőszako­san törtek be a „körtébe”, ahol nem sok ellenállásba ütköztek (11. perc: 9-17). A szekszár­diak távolról próbálkoztak, kevés sikerrel, a játékrész vé­gén aztán lassan magához tért a KSC (19. perc: 27-31). Csák két büntetője, majd egy kivé­dekezett akció után a félidő utolsó másodpercében Szabó egyenlített. Szünetben Guóth edző „csodát tett”.lányaival. Kiefer, Madaras és Csák kosaraival a KSC villámgyorsan nyolcpon­tos vezetést szerzett (23. perc: 39-31). Továbbra is. gyengén dobtak a pályánlévők, ,de fel­élénkült, vibrált a játék. A ha­zaiaknál Madaras „beindult”, egymás után ejtette át a védő­ket, illetve be a labdát a gyű­rűbe (28. perc: 47-37). A 31. percben 55-39-nél Farkas edző időt kért, ami nem csoda, hiszen csapata 11 perc alatt mindössze nyolc pontot gyűj­tött. A hazaiak játékában óri­ási fordulat állt be az első húsz perchez képest, a KSC sze- metgyönyörködtető kosarak­kal „állva hagyta” ellenfelét (36. perc: 66^13). A hajrában „kosáreső” hullott a csarnok­ban, a nézők alig győztek tap­solni. Egy hihetetlenül gyenge első félidő után - melyben kö­rülbelül minden negyedik do­básból született csak kosár - a hazaiak második félideji felja­vult játékukkal biztosan győz­ték le ebben a szezonban im­már harmadszor a zalai együt­test. Kitűnt: Madaras, Csák, il­letve Horváthné. -teszi­Balatel §C­DVMSE 94-83 (49-44) Siófok, 100 néző. V: Forrai, Ebergényi. Balatel: Kertész (8), Laczházi (3), Földesi (10) , Godena (22), dr. Bor­báth (35/12). Csere: Kőbán (15/3), Hajdú (-), Török (1), Csarnai (-). Edző: Tatár Ist­ván. Dombóvár: Kozma (11/3), Erupkin (20/9), Kis S. (13), Kovács N. (19), Kis A. (11) . Csere: Bosznai (2), Halmai (5/3), Kerényi (2). Edző: Molnár István. A hazaiak kezdtek jobban és a 3. percben 7-2-re elhúz­tak úgy, hogy a dombóváriak ez idő alatt már öt eredmény­telen kísérletet jegyeztek. A félidő közepén sikerült csak a vasutasoknak ledolgozni hát­rányukat, a 10. percben 19-19 volt az állás. Hat perccel ké­sőbb Molnár edző időt kért, mivel a siófokiak hirtelen ki­lenc ponttal megugrottak (38—29). Az első félidő hajrá­jában a dombóváriak jó véde­kezésüknek köszönhetően csökkentették lemaradásukat, s minimális, ötpontos hátrány­nyal térhettek pihenőre. A szünet utáni első percek­ben ismét a vendéglátók bizo­nyultak eredményesebbnek, fokozatosan növelni tudták előnyüket. A 27. percben 62-53 vezettek a hazaiak, ám úgy tűnt, hogy ez a különbség sem veszélyezteti összesítés­ben a DVMSE vezetését. Há­rom perccel később a vasuta­sok mestere időt kért, mivel elégedetlen volt csapata véde­kezésével (72-60). A 34. percben a Balaton-partiak le­dolgozták huszonegypontos „adósságukat”, ekkor már 83-62-re vezettek a házigaz­dák. A folytatásban felpörög­tek Erupkinék, és egyre csök­kentették hátrányukat. Három perccel a találkozó lefújása előtt, amikor a hazaiak időké­réshez folyamodtak már csu­pán tíz pont volt a különbség a két együttes között. A hajrá­ban már nem változott jelentő­sen az eredmény, bár a mérkő­zést a hazaiak nyerték, a dom­bóváriak szerezték meg a 17. helyet a rájátszásban. A sok hibával tarkított mér­kőzésen a vendégek csak arra ügyeltek, hogy a Dombóváron szerzett előnyüket megtartsák. Kitűnt: dr. Borbáth, Godena, Kohán, illetve Erupkin, Kis A., Kozma. Gaál István A palánk mellől Atomerőmű SE-Falco KC: szombat 17 óra. Adanko Fe­renc: — őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy né­hány nap alatt vasárnaptól csü­törtökig így „le tud ülni” csa­patunk. Tisztában voltunk az­zal, hogy nehéz dolgunk lesz a Falco otthonában, készültünk rá, aztán nagyon gyengén tel­jesítettünk. A Gulyás-Kova- csevics páros kivételével a külső emberek egyszerűen csődöt mondtak ezen a talál­kozón. A 39 pontot össze­gyűjtő Kálmánt képtelenek voltunk tartani, pedig több já­tékossal is próbálkoztam, de hiába. A Falco a mérkőzés ele­jén megugrott, utána már csak futottunk az eredmény után. Csapatunk játéka kísértetiesen hasonlított az alapszakaszbeli hódmezővásárhelyi mély­ponthoz, és mint akkor, most is túl kell lépnünk ezen. Több­ször is végignéztem a szom­bathelyi mérkőzés felvételét, a pénteki edzésen közösen kie­lemeztük, ki hol hibázott. Erőnlétünkkel nem lehet gond a szombati harmadik össze­csapásig, a fejekben kell ren­det tennünk ahhoz, hogy ismét legyőzzük a Falco csapatát. Ha a megszokott hazai telje­sítményeket nyújtjuk, akkor ez nem is lehet gond és aztán megpróbálhatjuk Szombathe­lyen is újra helyreállítani te­kintélyünket. Osztermajerék az elődöntőben. A legjobb négy közé jutott az olaszországi Longianoban zajló nagy nemzetközi ifjúsági tornán a magyar „Sydney 2000” labdarúgó válogatott, melynek tagja a paksi Osztermajer Gábor is. A Románia elleni 0-0-ás kezdés után tizennyolc éves fiataljaink kedden 3-2-re győzték le San Marino együttesét, majd csütörtökön nagy küzdelemben a belgákat fektették kétvállra. Csapatunk az első félidőben már négy góllal vezetett, ám a szünet után a belgák tíz perc alatt feljöttek 4-3-ra. Innen tovább azonban már nem jutottak a „vörös ördögök”, így a mieink örülhettek a győze­lemnek és a továbbjutást jelentő csoportelsőségnek a tizenhat csapatos tornán. Az NB Il-es paksi gárda tehetséges labdarúgója, Ösztermajer Gábor San Marino ellen kezdőemberként kapott lehetőséget, s hatvan percet töltött a pályán, míg a belgák ellen csereként az utolsó húsz percre szállt be. Húsvét hét­főjén Piski Elemér csapatának az elődöntőben, Izlanddal kell mérkőznie a fináléba kerülésért. A hétvége sportműsora Szombat Kézilabda: NB I/B: Dunaföld- vári VKSE-Dunakeszi (Pak­son, az ESZI-csarnokban) 18 óra. Férfi NB II: Iregszem­cse-Csurgó 16, Simontor- nya-Pentele 17 óra. Női NB II: Cece-Simontor- nya 10.30 óra. Kosárlabda: Atomerőmű SE-Falco KC 17 óra. Labdarúgás: NB III: UFC Szekszárd-Balatonkeresztúr 15 óra. NB Il-es ifibajnokság: Paks-Budafok 11 és 13 óra. Női NB II: Quinter SE Bonyhád-Győri NFC Junior 14.30 óra. Körzeti , bajnokság: Bony- hádbörzsöny-Báta (Petrovics) 16 óra. Nyuszi-kupa kispályás torna a györei sporttelepen 10 órától. Sakk: Az országos korcso­portos bajnokság zárófordulója Pakson, az Energetikai Szak­képzési Intézetben 8.30 órától (Eredményhirdetés: 14 órakor). Vasárnap Kézilabda: Férfi NB II: Bala- tonboglár-Tolnatej SE 16 óra. Női NB II: Rábagyarmat- Tolna 15 óra. Labdarúgás NB II: Budafok-Paks 16.30 óra. NB III: Bonyhád-Bátaszék, Paksi SE-Komló, Marcali- Gerjen, Sellye-Dunaszent- györgyi Limex SE 15.30 óra. Megyei bajnokság: Apar- hant-Nagymányok (Nagy Gy.), Tolna Arany Aszok FC-Fadd (Garajszki), Tamási-Döbrököz (Zádori), Tevel-Kakasd (László), Nagydorog-Kajdacs (Lerch), Hőgyész-Györköny (Krista), Dombóvári FC-Harci KSC (Mucska), Decs-Simon- tornya (Kovácsi) 15.30 óra. Körzeti bajnokság: Vá­ralja-Lengyel (Szászváron, Sajgó) 14 óra. Sióagárd-Őcsény (Szakács), Zomba-Kéty (Czékmány), Cikó-Alsónána (Anczló), Ma- jos-Bátaapáti (Krómer), Szed- res-Bonyhádvarasd (Unya- tinszky), Pincehely-Tengelic (Molnár), Dunakömlőd-Duna- földvár (Bán), Gyönk-Pálfa (Nyitrai), Kölesd-Németkér (Kiss), Ozora-Bogyiszló (Far­kas), Pusztahencse-Bölcske (Ledneczky), Tolnané­medi-Madocsa (Monostori), Závod-Mucsfa (Varga), Ko- csola- Szakály (Biszak), Csi- kóstőttős-Kaposszekcső-Ma- gyarkeszi (Tóth J.), Kurd-Dalmand (Szarka), Nak-Györe (Csepregi), Iz- mény-Iregszemcse (Egyed) 15.30 óra. Tudósítóinkhoz! Az NB III- as és megyei labdarúgó mérkőzések tudósításait a szokott időben, vasárnap délután várjuk, a körzetie­két viszont ezúttal kedden! Labdarúgás NB Ill-as ifibajnokság 1. Szekszárd 18 14 3 1 80- 17 45 2. Komló 18 14 1 3 97- 12 43 3. Marcali 17 12 2 3 66- 14 38 4. Beremend 18 12 2 4 61- 27 38 5. Bonyhád 18 12 1 5 68- 22 37 6. PVSK 17 11 3 3 45- 13 36 7. Pécsi PTSE 18 10 3 5 51- 10 33 8. Gerjen 18 10 2 6 54- 24 32 9. Pécsi FC 18 9 3 6 47- 31 30 10. Bátaszék 18 8 2 8 44- 43 26 11. Dsztgyörgy 18 5 2 11 32- 65 17 12. B.keresztúr 18 4 2 12 29- 62 14 13. B.földvár 18 3 1 14 17- 71 10 14. Sellye 18 2 2 14 17- 85 8 15. Balatonlelle 18 1 3 14 17-110 6 16. Paksi SE 18­1 17 10-118 1 Eddig még nem közölt eredmé­nyek: Komló-Bonyhád 3-0, Beremend-Szekszárd 2-0. Súlyemelés • • Ot diákolimpiái dobogós Az idén a tatai edzőtábor ter­mében rendezték meg a súly­emelő országos diákolimpiái döntőket, melyen a 13-18 év közötti korosztály állt rajthoz. Megyénk színeit a Tamási Szövetkezeti SE és a Húsipari SE Szekszárd ifjú emelői képviselték. Orsós József és Bachmann Béla edzők tamási tanítványai egy arany és egy ezüst érmet szereztek, míg Kiss Ferenc edző szekszárdi versenyzői egy ezüst és két bronzérem­mel térhettek haza. Eredmények: Kölyök 38 kg: 2. Szemes Attila (Tamási) 87,5 kg összetett eredmény­nyel. 50 kg: 2. Endrődi Dávid (Szekszárd) 125 kg. 54 kg: 5. Hencsik Péter (Szekszárd) 75 kg. Serdülő 54 kg: 3. Lőrincz Balázs (Szekszárd) 125 kg, 5. Tóth Ferenc (Szekszárd) 102,5 kg. 59 kg: 4. Fatér Zsolt (Szek­szárd) 150 kg. 70 kg: 7. Orsós István (Tamási) 142,5 kg. 76 kg: 10. Ferencz Vilmos (Szekszárd) 95 kg. 83 kg: 4. Lezsák Tamás (Tamási) 150 kg. +91 kg: 1. Závodi Lóránt (Tamási) 222,5 kg. Ifjúsági 76 kg: 5. Borsi Róbert (Tamási) 210 kg. 91 kg: 7. Ördög János (Szekszárd) 105 kg. +99 kg: 3. Lőrincz Norbert (Szekszárd) 210 kg. Országos korcsoportos sakkbajnokság, Paks Papp holtversenyben az élen Péntekig hét fordulót bonyolí­tottak le a Pakson zajló orszá­gos korcsoportos sakkbajnok­ságon, mely eddig igen szoros küzdelmet hozott. Szinte min­den korosztályban csak utolsó mérkőzések döntenek majd. A paksiak közül a 10 éves Papp Gábor szerepel a legjob­ban, aki holtversenyben az élen áll. A 14 éveseknél Vámos Vik­tor esélyes még egy ezüst­éremre, a többiek a középme­zőnyben foglalnak helyet. Az erős mezőny ellenére a szak­emberek valamivel többet vár­tak a paksi fiataloktól. Az élen állók. Lányok, 10 évesek: Schneider Veronika (Statisztika) 6.5, 12 évesek: Kiss Emese (Barcza-BEAC) 6,5, 14 évesek: Göcz Melinda (Csepel) 6.5, 16 évesek: Gara Anita (Barcza-BEAC) 7,18-20 évesek: Szőnyi Kata (Bp. Hon­véd) 5.5 ponttal. Fiúk: 10 évesek: Papp Gá­bor (ASE) és Torma Róbert (Barcza-BEAC) 5.5-5.5, 12 évesek: Antal Gergely (Barcza- BEAC) 5.5,14 évesek: Bokros Albert (Páneurópa Tata) 6, 16 évesek: Horváth Ádám (Csuti SK) 6,18 évesek: Kerek Krisz­tián (Miskolc) 5.5, 20 évesek: Kovács Gábor (Haladás) és Lehmann Zoltán (Barcza- BEAC) 5-5 ponttal. Csütörtökön a torna helyszí­nén előbb a Magyar Sakkszö­vetség ifjúsági bizottsága ülé­sezett, majd délután a szövetség elnöksége tartott kihelyezett ülést, míg este szülői fórumon vitatták meg a jelenlévők az utánpótlás aktuális kérdéseit. VTV-játéksorozat A szekszárdi Városi Televí­zió előző havi sportmaga­zinjának feladványai a kö­vetkezők voltak: 1. Melyik csapatok végeztek a szek­szárdi ITV Reprint-kupa te­remlabdarúgó torna első há­rom helyén? 2. Milyen kü- löndíjakat adtak át az ITV Reprint-kupa eredményhir­detésekor? A megfejtők között az áp­rilis 9-i adásban három nyertest sorsolnak ki. Ketten 5-5 db TeleBingót vehetnek át, míg egy szerencsés sportfelszerelést nyer. A megfejtéseket április 9- ig a VTV címére (Szek­szárd, Mártírok tere 10.) le­het beküldeni, a válaszok az ünnepek miatt ezúttal az adás kezdetéig személyesen is eljuttathatók.