Tolnai Népújság, 1996. április (7. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-15 / 88. szám

1996. április 15., hétfő Sport 9. oldal Dejó-kupa országúti kerékpáros verseny Debreceni egyéni és csapatsiker a csonka szezonnyitón A második szakaszon Harc előtt még javában együtt a mezőny fotó: bakó jenö A szeszélyes április alaposan kibabrált a hagyományos sze­zonnyitó viadal indulóival. A szombat reggelre lehullott 10 centiméteres hó, s a szűnni nem akaró hózápor miatt az első, 52 km-es szakaszt a szervezők tö­rölték a programból. A résztve­vők felcuccoltak és Tamásiba autókáztak, délután onnan kezdték a versenyt. A Szek- szárdra érkező bringások közül egyedül a ferencvárosi fiúk „ijedtek meg” az időjárástól, a zöld-fehérek inkább visszautaz­tak a fővárosba. A 109 km-es távot iszonyú hidegben tekerték le a sporto­lók. A 25 fős élmezőny 15 ki­lométerrel a befutó előtt a szál­kái részhajrá után szakadt há­rom részre. A meredek Kálvá­ria-tető végén kijelölt célon vé­gül a KSI ifjúsági kerekese Vígh Aurél hajtott át elsőként a szolnoki Steig Csaba előtt. A harmadik helyért kisebb össze­tűzésbe keveredett a szekszár­diak 17 éves tehetsége, Arató Dávid és a Csepel színeiben versenyző Steig Gábor. A fiata­labbik Steig fivér a hajrában keresztezte Arató útját (ami a szabályok szerint az utolsó 200 méteren tilos), a szekszárdi fiú erre kézzel eltaszította magától vetélytársát (természetesen ez sem megengedett), így végül ő végzett a harmadik helyen. A második versenynapon, tegnap a 122 km-es Szek- szárd-Gyönk-Hőgyész-Bony- hád-Szekszárd szakasz megté­tele várt a porfelhőlovagokra. A rajt után sokáig együtt „gurult” a mezőny, az első szökési kísér­letre Gyönk előtt került sor, ahol öten megugrottak. Közben Steig Csabának kellett egy ke­rékcserére kiállnia, a szolnoki csapattársak bevárták az esé­lyest, Szakadátnál fogták be a mezőnyt. Nem sokkal később az öt szökevény Diósberénynél megadta magát, majd ismét egy szolnoki került bajba, Heu- schmiedt Lászlónak a lánca szakadt el. Hosszabb közös te­kerést követően a kurdi emel­kedőknél nyúlott el ismét a sor. Ekkor többen is elmenéssel próbálkoztak, ám a kísérletek általában hamar kudarcba ful­ladtak. A riválisok (a szekszár­diak, a szolnokiak és a csepe­liek) csak egymásra figyeltek, Istlstekkerék nem igen vállal­koztak kitörésre. A mezőny Kisvejke és Mucsfa után rázó- dott szét, a debreceni Szmir- nyák és a lánccserén átesett szolnoki Heuschmiedt ekkor robbantott. Kettejük előnye Szálkánál kerek egy percre „hí­zott”, az „éle” csak közvetlenül a hajrá előtt „vágta hátba” őket. Az erejét jól beosztó Szmir- nyák Zsolt azonban így is fél­perccel előbb kaptatott fel a Kálváriára a szolnoki Steig Csabánál, akit harmadikként csapattársa, Heuschmiedt köve­tett. A „hátországban” eközben felkorbácsolódtak a kedélyek. A csepeli Steig Gábor „megta­lálta” előző napi ellenfelét Arató Dávidot. Steig, a Kórház feletti emelkedőn visszafogta, nem engedte maga elé a szek­szárdiak fiatal bringását. Schne­ider Konrád, a Bici-Tour Szek- szárd edzője autójából mindezt rögtön szóvá tette egykori ver­senyzőjének. Az „azonnal hagyd abba, te macskajancsi...” kezdetű felszólításra a csepeli fiú „K” betűvel kezdődő, alpári hangnemű riposztban osztotta ki a mestert. A nem éppen il­lemkódexbe illő szóváltást kö­vetően Arató Dávid megelőzte Steiget, aki viszont az utolsó kanyar után, a Kálvária-tető al­ján kerékpárja nyergénél fogva maga mögé húzta Aratót... Az indulatok a beérkezés után is csak nagy nehézen csillapod­tak. Az eredményhirdetés előtt óvás érkezett a harmadik he­lyezett Heuschmiedt László el­len. A szolnokiak versenyzőjé­ről kiderült, lánccseréjét köve­tően húsz percig autóban utazva közlekedett, így kizárták a versenyből. Az összetett teljes debreceni sikert hozott, egyéniben a va­sárnapi első Szmimyák Zsolt végzett az élen, míg csapatban a Bringa-Club Debrecen lett a Dejó-kupa győztese. A cívisvá­rosiak mindkét számban 8 má­sodperccel bizonyultak jobbnak ellenfeleiknél. Eredmények, I. szakasz (Tamási-Kisvejke-Bony- hád-Szálka-Szekszárd, 109 km): 1. Vígh Aurél (Csanádi Árpád KSI) 2:59:10, 2. Steig Csaba (Szolnoki Cukorgyár) azonos idővel, 3. Arató Dávid (Bici-Tour Szekszárd) a.i., 4. Steig Gábor (Schwinn-Csepel) a.i., 5. Istlstekker János (Bici- Tour Szekszárd) 2:59:17, 6. Vanik Zoltán (Budapesti Pos­tás) a.i. 7. Valkai Gábor 2:59:22, 8. Arató Gábor (mind­kettő Bici-Tour Szekszárd) a.i. II. szakasz (Szekszárd- Gyönk-Hőgyész-Kisvejke- Bonyhád-Szálka-Szekszárd, 122 km): 1. Szmimyák Zsolt (Bringa Club Debrecen) 3:16:10, 2. Steig Csaba (Szol­noki Cukorgyár) 3:16:42, 3. Farkas Pál (Schwinn-Csepel) 3:17:04, 4. Istlstekker János (Bici-Tour Szekszárd) 3:17:11, 5. Sipőtz Dávid (Csanádi Árpád KSI) 3:17:18, 6. Bartha Ger­gely (DKSC) a.i., ... 8. Arató Gábor 3:14:24, ... 10. Vanit- sek István (mindkettő Bici- Tour Szekszárd) a.i. Egyéni összetett: 1. Szmir- nyák Zsolt (Bringa Club Deb­recen) 6:15:23, 2. Steig Csaba (Szolnoki Cukorgyár) 6:15:31, 3. Vígh Aurél (Csanádi Árpád KSI) 6:16:17, 4. Istlstekker Já­nos (Bici-Tour Szekszárd) 6:16:20, 5. Farkas Pál (Schwinn-Csepel) 6:16:31), 6. Bartha Gergely (DKSC) 6:16:43, ...9. Arató Gábor 6:16:46, ...11. Vanitsek Ist­ván 6:16:56, 12. Valkai Gábor 6:16:59, ...14. Arató Dávid 6:17:06, 15. Ivanics Gergely (mindannyian Bici-Tour Szek­szárd) 6:17:14. Összesített csapatverseny: 1. Bringa Club Debrecen 18:49:40, 2. Bici-Tour Szek­szárd I. 18:49:48, 3. Csanádi Árpád KSI 18:50:38. IJj. Teszler Vendel Szmirnyákot Steig Csaba már hiába vette üldözőbe Autósport Gondban a Ferrari Idejekorán félbe kellett szakítani a Forma-1-es au­tós gyorsasági világbajnok­ságban szereplő Ferrari csa­pat monzai edzéseit. Az olasz versenyistálló szak­embereinek ugyanis a ver­senykocsik motorjával gyűlt meg a baja. Michael Schumacher, a Ferrari kétszeres világbaj­nok pilótája 44 kört tett meg az Olasz Nagydíj pályáján, de „csak” 236.490 km/órás átlagsebességre, volt képes, ami jócskán elmarad a re­kordoktól. A német ver­senyző autóját a tesztelé­sekre az új tízhengeres mo­torral, és a tavaly használt sebességváltóval szerelték fel.- Szerettem volna, ha egy könnyebben vezethető autót kapok. Mégis meg vagyok győződve arról, hogy az idény közepén már képesek leszünk vb-futamokat nyerni - nyilatkozta Schu­macher. Újra Sampras a világelső Hétfőtől ismét Pete Sampras vezeti a férfi teniszezők vi­lágranglistáját. Az amerikai játékos ugyanis a hong­kongi, 328 ezer dollár össz­díjazású torna döntőjében háromjátszmás, szoros csa­tában legyőzte honfitársát, Michael Changet. Sampras a legutóbbi vi­lágranglistán mindössze 72 ponttal volt lemaradva az osztrák Thomas Mustertől, most azonban visszasze­rezte elsőségét. Kosárlabda NB I. ASE: 3-2 ide, KSC: siker Szolnokon Atomerőmű SE-Falco KC 94-76 (46-41) Paks, 800 néző. V: Harsányi, Nagy J. ASE: Maljkovics (20/6), Muntean (6), Mokos (8/6), Kovacsevics (26), Gu­lyás (22). Csere: Doma (12/3), Kiss (-). Edző: Adanko Fe­renc, Nagy Gábor. Falco KC: Pavlovics (31/6), Kálmán (20/3), Molnár (-), Jovanovics (14), Baumgartner (-). Csere: Pankár (7/3), Kalamár (4), Horváth (-), Pallag (-), Csap- lár-Nagy (-). Edző: Földi Sándor. A vendég szombathe­lyiek kezdtek jobban, Kálmán és Pavlovics kosaraival hét pontos előnyre tettek szert a mérkőzés 5. percében (6-13). A kezdeti gyengélkedést köve­tően feljött a hazai együttes, s Maljkovics tripláival, valamint Kovacsevics közeli pontjaival két pontra felzárkózott (10. perc: 20-22). A félidő közepén átvette az irányítást a Duna- parti gárda, előbb egyenlített, majd vezetést szerzett - Gulyás kétszer is látványosan zsákolt (15. perc: 34-33). A hajrá is a hazaiaké volt, a paksiak öt pon­tos előnnyel térhettek pihenőre. (A szünetben az Atomerőmű SE országos serdülőbajnoksá­got nyert csapatát köszöntötték az egyesület vezetői.) Szünet után Maljkovics és Gulyás parádézott, míg a ven­dégeknél Pavlovics szórta a ko­sarakat. A félideji különbséget továbbra is őrizte a két gárda (25. perc: 55-50). A következő percekben szintén felváltva es­tek a kosarak, a házigazdák egyelőre nem tudtak jobban el­húzni ellenfelüktől. A szom­bathelyiek rengeteget hibáztak mind támadásban, mind véde­kezésben, így lassacskán azért növelte előnyét az ASE. A há­zigazdáknál különösen Kova­csevics volt elemében, aki szorgalmasan gyűjtötte a pon­tokat. Nem kevésbé a szerb idegenlégiós eredményességé­nek köszönhetően a 35. percben már 13 ponttal vezetett az Atomerőmű SE (77-64). A ta­lálkozó hajrájában a csereként pályára lépő Doma kosaraival tovább növelte előnyét a házi­gazda együttes. A 39. percben Jovanovics, a 40. percben pedig Pavlovics pontozódott ki. Szoros első félidő után a má­sodik játékrész közepétől a ha­zaiak mind védekezésben, mind támadásban felülmúlták a Fal­cot. A párosmérkőzés vég­eredménye: 3-2 az ASE javára. Az 5-6. helyért a Tegáz-Debre- cen a paksiak ellenfele. Kitűnt: Doma, Gulyás, Maljkovics, Kovacsevics, illetve Pavlovics, Kálmán. Schmidt Ferenc KSC Szekszárd-Szolnoki MÁV-MTE 73-72 (43-34) Szolnok, 200 néző. V: dr. Schmied, Verbényi. Szek­szárd: Szabó (1), Madaras (23/3), Csák (14/3), Kranyecz (8/3), Kiefer (16/21). Csere: Badics (9), Nagy A. (2). Edző: Guóth Iván. Szolnok: Szabó (10), Kormány (2), Papp (22), Krasznai (12), Gaiiouma (12/3). Csere: Szavercsenkó (10), Nagypál (2), Tóth (2). Megbízott edző: Pálszabó Sándor. Csák büntetőkből szerzett kosaraival kezdődött a mérkőzés, melynek első tíz percében a KSC a saját pa- lánkja alatt szerzett labdákkal sorozatban indította a villám­gyors és nagy kedvvel játszó Madarast. Az irányító sorozatos kosaraival a 9. percben már 23-12-re vezettek a szekszár­diak. A folytatásban Kiefer hármasaival és Badics betörése­ivel tovább nőtt a vendégcsapat előnye (15. perc: 36-21). A vasutasok két gyors egymás­utáni időkérése felrázta a csapa­tot, védekezésük jelentősen fel­javult és a szünetig csökkenteni tudták hátrányukat. Fordulás után a hazaiak kezdtek jobban, támadásaikat a „szellőssé váló” KSC-s véde­kezés jóvoltából sorozatban ko­sárral fejezték be, míg Kra- nyeczék dobásai rendre célt té­vesztettek, csak Kiefer újabb két hárompontosa jelentett ör­vendetes eseményt. A szolnoki lányok a 32. percben átvették a vezetést (59-60), sőt a 36. percben már 62-68-ra is vezet­tek. Guóth edző időkérése és cseréje jó húzásnak bizonyult, a pályára lépő Badics öt pontjá­val és Csák tripljával a 37. percben sikerült egyenlíteni: 70-70. Az ideges hangulatú utolsó három percben előbb a hazaiak legjobbja, Papp szer­zett kosarat és vezetést csapa­tának, majd idegfeszítő palánk alatti küzdelem után Kranyecz volt úgy eredményes, hogy még egy büntetőt is dobhatott. Sike­res dobása állította be a vég­eredményt, a minimális szek­szárdi győzelmet. A rendkívül izgalmassá váló presztízsmérkőzésen nehezen csikarta ki újabb idegenbeli győzelmét a KSC. A csapat újabb sikerével jelentős pontkü­lönbséggel szerezte meg az idei bajnokság 9. helyét. Kitűnt: Madaras (a mezőny legjobbja), Kiefer, illetve Papp, Gaiiouma. Földesi József Játsszon és nyerjen! Április 17-én kerül sor a Paks-Újpesti TE labda­rúgó Magyar-kupa ne­gyeddöntőre. Az első talál­kozón 2-2-es döntetlen szü­letett a Megyeri úton. S, hogy mi lesz a paksi visz- szavágón? Tippelje meg és nyerjen! Önnek a kilencven perc eredményét kell eltalálnia. Amennyiben úgy gondolja, hogy hosszabbításban dől el a továbbjutás sorsa, ak­kor 2-2-t kell beírnia. Csupán a rendes játék­időt vesszük figyelembe! Játszani csak a lapunk­ból kivágott szelvényeken lehet. Egyéb korlátozás nincs. A tippeket április 17-ig, a találkozó napján 16 óráig lehet eljuttatni szerkesztő­ségünkbe levélben vagy személyesen (címünk: Tol­nai Népújság, 7100 Szek­szárd, Liszt F. tér 3., Pf: 71, a borítékra írják rá „Kupa- tipp”). A helyes eredményt jóso­lók között értékes nyeremé­nyeket sorsolunk ki, többek között a paksi közös labda­rúgószakosztály felajánlá­sában 10 ezer forintos vá­sárlási utalványt, Bonyárné Stefonyák Ilona zombai sör- föző ajándékaként egy hordó sört, a BingoLottó Kft. részéről pedig Tele- Bingo szelvényeket. A szerencsések névsorát április 20-ai számunkban közöljük. (A mérkőzést az általános és középiskolai diákok in­gyen tekinthetik meg.) címe: