Tolnai Népújság, 1993. január (4. évfolyam, 1-25. szám)

1993-01-25 / 20. szám

10 KÉPÚJSÁG SPORT 1993. január 25. Flott Kft.-Hungária Biztosító Rt. Kupa A Simontomya is csoportgyőztes Három városban folytatód­tak vasárnap a Flott Kft.- Hungária Biztosító RT. Kupa pénzdíjas teremlabdarúgó torna küzdelmei. Bonyhádon; Tolnán és Tamásiban összesen 16 csapat lépett pályára. Ta­másiban a Simontomya I. együttese már csoportgyőztes, ami azt jelenti, hogy a Csöpi SE és a Flott Kft. mellett ők is a 24-es döntő tagjai. Eredmények: Bonyhád, „F" csoport: Aparhant-Brikett Öregfiúk 3-9, Zöld Sasok-Iz- mény II. 4-3, Győré FC-Iz- mény I. 0-3, Brikett Öregfiúk­Avanti 0-3. Izmény II.-Apar- hant 2-6. Izmény I.-Zöld Sa­sok 5-0. Avanti-Györe FC 6- 2. Tamási „G" csoport:. Ko­csola-Pincehely 11-7, Pince- hely-Simontornya II. 8-7, Si- montornya II-Simontomya I. 8-14. Tolna „H" csoport: Lakész Partner Kft.-Bubó SE. 5-3. IKO Tours Tolna-Grund SC Paks 8-0. Dunabeton-Kis- bárka-Plakész Partner Kft. 2- 4. Bubó SE-IKO Tours Tolna 0-6. Grund SC Paks-Dunabe- ton-Kisbárka 3-6. Évzáró értekezlet a Tolnai SE-nél Szponzorok a láthatáron Sportolók, edzők és sport­vezetők jöttek össze a Tolnai SE asztalitenisz-szakosztályá­nak a helyi tűzoltóegyesület székházában tartott évzáró ünnepségén. Először Pálinkás János szakosztályvezető érté­kelte a klub eredményeit, majd Mayer Márton alpol­gármester köszöntötte a meg­jelenteket. Az NB I. felsőházá­ban szereplő első csapatuk a tavalyi bajnoki évadot az ötö­dik helyen zárta, míg a „B" csapatuk a NB I. alsóházában a 7. helyen végzett. A fiatalok, elsősorban Gyöngyösi és Maj- zik Judit ingadozó formája miatt kissé hullámzóan szere­peltek. Sajnos, az NB Ill-ban 5. helyezett fiúcsapatuk két játé­kosa hátat fordított a sportág­nak, így a fiúcsapatot meg­szüntették. A fiú­versenyeken már csak Strobl Dániel képviseli az egyesüle­tet. A tehetséges fiatalokat to­vábbra is számításba veszik a válogatottnál, Herczig Judit az ifjúsági-, míg Kertai Rita a serdülő válogatott tagja, ezen­felül öt aranyjelvényes sporto­lójuk van. Az anyagiakat te­kintve továbbra sem gondta­lan az életük: az idén az egye­sület 3.1 millió forintos költ­ségvetéséből az önkormány­zat 1 millió 450 ezret ad, a többit a klubvezetésnek kell előteremteni. Remélhetőleg rövid időn belül sikerül újabb szponzori szerződéseket kötni. Kreator Kft.-Tolna Trade kéttusa Népes mezőny a triatlon nyitányon A tél nem a triatlon verseny időszaka, így a sportág hódo­lói a felmérő versenyeken úszásban és futásban mérik össze erejüket. Mint minden évben ezidőtájt Szekszárd ad otthont az ilyen jellegű verse­nyeknek. A Privát Sport Bt. és a Tolna Megyei Triatlon Szö­vetség szervezésében, vala­mint a Kreator Kft., a Tolna Trade és a Botondsoft Kft. tá­mogatásával megrendezett viadalra Nagyatádtól Debre­cenig, Budapesttől Bajáig 180 triatlonista érkezett a tolnai megyeszékhelyre. «Három távon, öt korcso­portban a következő eremdé- nyek születtek: Nők, gyermek: úszás 300 m, futás 2 km: 1. Kovács Nóra (Százhalombatta), 2. Tekenics Zsófia (Százhalombatta), 3. Németh Beáta (Vízmű SE. Szekszárd). Serdülők: 1. Kozma Noémi, 2. Gyenis Nóra (mindkettő Tritex Pécs). 3. Króneraff Ágnes (Vízmű SE. Szekszárd). Ifjúságiak, úszás 700 m, futás 5 km:l. Maros Vera (Tritex Pécs). 2. Gulyás Anetta (Csepes Dolphins), 3. Borsi Ágnes (Dombóvári Sí). Felnőttek, úszás 1500 m, futás 10 km: 1. Straubinger Györgyi (Oxigén Jovid), 2. Borsi Kata­lin (Dombóvári Sí.), 3. Edö- csény Nóra (Miko Pro Team). Senior: 1. Vértesy Lászlóné (Baja). Férfiak, gyermek: úszás 300 m, futás 2 km: 1. Kiss Gergely (Csepel Dolphins), 2. Gyenis Péter (Tritex Pécs), 3. Kádár Dénes (Csepel Dolp­hins). Serdülők: 1. Módos László, 2. Vizdár Péter (mind­kettő Vízmű SE Szekszárd), 3. Herr Ádám (Esztergomi Triat­lon). Ifjúságiak, úszás 700 m, futás 5 km: 1. Képes Gergő (Csepel Dolphins), 2. Rozgo- nyi Levente, 3. Hrubi András (mindkettő Tritex Pécs). Fel­nőtt, úszás 1500 m, futás 10 km: 1. Völgyi László (PSC Bu­dapest), 2. Csukás Béla 3. Slett Tamás (minkettő Oxigén Jo­vid). Senior: 1. Sáthy István (Budapest), 2. Deli László (Miko Pro Team). / így kellett volna! A totó 4. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Atalanta-Ancona 2-1 1 2. Foggia-Fiorentina 1-0 1 3. Lazio-Juventus 1-1 x 4. Milan-Genoa 1-0 1 5. Parma-Napoli 1-1 X 6. Pescara-Cagliari 0-1 2 7. Sampdoria-Brescia 1-0 1 8. Torino-Intemazionale 1-2 2 9. Udinese-Roma 1-2 2 10. Cosenza-Padova 0-1 2 11. Cremonese-Cesena 1-0 1 12. Lecce-Piacenza 1-0 1 13. Verona-Reggiana 1-0 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. Venezia-Bologna 1-0 1 Halál a ralin Egy néző életét vesztette a Monte Carló-i autós rali so­rán. A 73 éves férfi halálos szívrohamot kapott, amikor a szombat esti ötödik időmérő szakasz során a francia Pierre Ballet kisodródó Peugeot ko­csija elütötte. Az idős ember lábtöréssel megúszta volna az esetet, ám az izgalom hatására szíve felmondta a szolgálatot. A baleset a versenyzők ha­ragját vívta ki, miután éles kri­tikával fordultak a rendezők felé. A Ford-istálló például a biztonsági intézkedések meg­szigorítását követelte. Győzelem: nyögvenyelősen, végig vezetve és hosszabbításban Nagy Anita (a labdával) ziccert hibáz Kosárlabda NB I. Dombóvári VMSE-Dunai Kőolaj 102-85 (47-42). Száz­halombatta, 200 néző. V: dr. Schmied, Aranyosi. Dombó­vár: Marcsenkó (26), Ács (30), Erupkin (29), Molnár (10), Takács (7). Csere: Bosznai (-), Jankovics (-). Edző: Horváth Károly. Dunai Kőolaj: Dévai (16), Borkúti (24), Kapusztyin (19), Kaszás (2), Cuhorka (5). Csere: Veres (3), Mészáros (13), Pálszabó (3), Bánsági (-). Megbízott edző: Horváth Elemér. A találkozó első per­ceiben az olajosok ráijesztet­tek az esélyesebb dombóvári­akra és a 6. percben 13-8-ra vezettek is. Ezután fokozato­san feljavult a DVMSE véde­kezése, támadásban pedig bátran vállalkoztak a távoli dobásokra is. A 10. percben 21- 17-es dombóvári vezetés­nél időt kértek a házigazdák. A folytatásban is a vasutasok irányítottak, a 13. percben 33­22- re növelték előnyüket. Rá­kapcsoltak a vendéglátók és a 17. percben 36-33-ra felzár­kóztak. A félidő hajrájában felváltva estek a kosarak, ha minimális előnnyel is, de a DVMSE várható jobb pozicíó- ból a folytatást. Fordulás után a védekezés­ben addig jeleskedő Ács két tripláját követően fokozatosan elhúzott a Dombóvár, a 28. percben 62^8-ra vezetett. Újabb hazai időkérés követ­kezett, ám az sem tudta ki­zökkenteni Ácsékat, akiknek a 31. percben már 82-63-ra nőtt az előnyük. Ettől kezdve a vendégcsapat az őket elkísérő szurkolóknak játszott, ekkor szinte nem is tudtak hibázni. A nagyszerű teljesítményt nyújtó Ács az utolsó pillana­tokban triplából állította be a találkozó végeredményét. Szoros első félidő után vé­dekezésben és támadásban egyaránt ellenfele fölé nőtt a Dombóvár és magabiztos győzelmet aratott. Kitűnt: Ács, Erupkin, Marcsenkó, il­letve Borkúti, Kapusztyin, Dévai. KSC Szekszárd-Albacomp Softco 70-69 (34-42). Szek­szárd, 300 néző. V: Parádi, Téczeli. Szekszárd: Várkonyi (34), Badics (6), Zerényi (5), Kranyecz (10), Gontareva (9). Csere: Szabó M. (1), Nagy R. (5), Mészáros (-), Bihari (-), Nagy A. (-). Edző: Németh József. Albacomp Softco: Kirr (14), Balogh (2), Sándor (33), Bata (8), Vass (2). Csere: Nagy (10), László (-), Gerlaki (-). Edző: Bata László. Ideges kapkodás mindkét oldalon, abszolút ziccerek kihagyásá­val. Ezt hozta az első két perc. Aztán a vendégek 4-0-as elő­nyét Gontareva csökkentette. Öt perc után mindkét edző cserélt, az eredményjelző a vendégek 10-6-os vezetését je­lezte. Az irányzókkal rettene­tesen bajban voltak a szek­szárdiak, elképesztően gyen­gén dobtak, ezért Németh edző jónak látta az időkérést. Intelmei „pusztába kiáltott szónak" bizonyultak, hiszen a folytatásban is szenvedett, görcsösen erőlködött a csapat. Ä lelkes vendégek ráéreztek: van keresnivalójuk, agresszív védekezéssel a félidő derekán 24-10-re megugrottak. A KSC futott a „pénze" után: előbb 27-20-ra, majd 31-25-re fel­zárkózott. A 27. percben egyetlen pontra olvadt a ven­dégek előnye, ám a végjáték az ő harcosságukat díjazta. A második félidőt is az Al­bacomp kezdte jobban és tu­datosabban. A lepattanók be­gyűjtésében is jeleskedtek, így 11 pontos előnyre tettek szert. Sajnos, fazont szabni, elképze­lést ^kölcsönözni ezen a dél­utánon senki sem tudott a Szekszárd játékosai közül. Ezért továbbra is ziccerek ma­radtak ki, de még a büntetők is értékesítési gondokat okoz­tak. A 32. percben 64-53-ra vezettek a fehérváriak, amikor elúszni látszott a mérkőzés. Ezután a vendégeknél Vass kipontozódott, a KSC 64-62-re felzárkózott, majd Várkonyi büntetőjével 64-64-re egyenlí­tett. Paprikás hangulat ural­kodott a pályán és a nézőté­ren: Bata és Sándor is begyűj­tötte ötödik személyijét a ven­dégeknél, ezzel együtt 68- 64-re vezettek a 37. percig, amikor egyenlített a KSC. Az idegek harcában végül a maga javára fordította a mérkőzést a Szekszárd. Az ilyen, nyögvenyelős győzelmek kevés jóval kecseg­tetnek a közelgő rájátszás előtt. Kitűnt: Várkonyi, Kra- nyec, illetve Sándor, Kirr, Nagy. Atomerőmű SE-Csepel SC 91-86 (41-42, 79-79). Paks, 600 néző. V: Faidt, Farkas. Atomerőmű SE: Munteán (28), Rátvay (14), Mokos (11), Turcsán (4), Gulyás (20). Csere: Gergely (7), Morgen (7). Edző: Juhász Sándor. Csepel: Michalko (18), So­mogyi (12), Karagits (12), Székely (4), Radovics (7). Csere: Kovács (17), Jass (16), Mojzes (-). Edző: Orbán Már­ton. A vendég csepeliek kezd­tek jobban, Karagits és Mi­chalko kosaraival a 6. percben hárompontos előnyre tettek szert. Ezután is a fővárosiak léptek fel támadólag, Somogyi és Radovics találataival 31­19-re növelték előnyüket all. percben. A paksiak Rátvay és Munteán révén csökkentették a hátrányt, a 17. percben 39- 30-ra fölzárkóztak. A félidő hajrájára az atomosok Mun- tean ponterőssége révén egy pontra ledolgozták hátrányu­kat. Szünet után fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a cse­peliek továbbra is tartották egypontos előnyüket. A 28. percben 52-51 a fővárosiak ja­vára. Ezután rákapcsolt az ASE és Gulyás pontjaival a 35. percben kilenc pontos előnyre tett szert: 69-60. A csepeliek­nél a csereként beállt Kovács kosaraival ismét három pontra csökkent a hazai előny a 38. percben: 73-70. Izgalma­san alakult a véghajrá, a házi­gazdák a lefújás előtt 18 má­sodperccel még három ponttal vezettek, de a Csepel támadott és hárompontos kísérleténél a hazaiak Michalkót szabályta­lanul szerelték, a megítélt há­rom büntetőt a sértett fél be­lőtte. Hosszabbítás következett, amelynek első perceiben még a Csepel vezetett 86-85-re, de a hajrában a ponterős Gulyás révén az atomosok a maguk javára fordították a mérkő­zést. Szoros, mindvégig jó iramú mérkőzésen, ha nehezen is, de értékes győzelmet aratott a paksi gárda. Kitűnt: Gergely, Munteán, Gulyás, Rátvay, il­letve Michalko, Kovács, Jass. Vereség az NB II-ben Alba Regia Il.-Szekszárdi Vendéglátó SE 94-78 (43-49). Székesfehérvár, 100 néző. V: dr. Tihanyi, Fekete. Vendég­látó SE: Pintér (6), Schmidt (29), Murel (6), Szegedi (10), Juhász (16). Csere: Heimann (6), Bodri (3), Tengőlics (2), Angyal (-), Laczkó (-). Edző: Mészáros András. Szokásos álmos hangulatban kezdtek a szekszárdiak, az 5. percben 14-3-ra elhúztak a házigaz­dák. A következő öt percben magukra találtak a vendégek, s a 10. perebnen már ők vezet­tek 18-14-re. Ettől kezdve fej-fej mellett haladtak a csa­patok, ám a vezetést nem en­gedte ki kezéből a szekszárdi gárda. így hatpontos előnnyel térhettek pihenőre. A második játékrészben rá­kapcsoltak a fehérváriak, s a 25. percben 54-53-ra felzár­kóztak. A folytatásban váltott vezetéssel haladtak a csapatok a 32. percig, amikor 70-70 vo- lot az állás. A következő há­rom percben érthetetlenül szétesett a szekszárdiak já­téka, a házigazdák 85-72-re elhúztak. A véghajrában sem változott a játék képe, maradt a fehérvári fölény, no meg a vezetés is. A szünet utáni játékával si­került visszavágni az Álba Regia csapatának a szekszárdi vereségért. Kitűnt: Heimann, Schmidt. V érdoppingvizsgálat az atlétikában Svéd olimpikon elrablása Dzsakartában vasárnap be­fejeződött a Nemzetközi Áma- tőr Atlétikai Szövetség (IAAF) háromnapos tanácsülése. A zárónap legfontosabb fejle­ménye, hogy a testület - a nagy nemzetközi szövetségek közül elsőként - a vérdop­pingvizsgálat bevezetése mel­lett döntött. Eszerint idén a vizeletmin­ták tesztelése mellett négy Grand Prix-állomáson (Ber­linben, Brüsszelben, Oslóban és Zürichben) az atléták vérét is megvizsgálják, mégpedig a NOB által akkreditált oslói la­boratóriumban. Ami a stuttgarti világbaj­nokságot illeti, a szervezők be­látására bízza az IAAF az elle­nőrzés esetleges alkalmazását. A vérdoppingvizsgálat beve­zetéséről szóló döntést ellen- szavazat nélkül hagyta jóvá a tanács. Ugyancsak a zárónapon tör­tént, hogy Gyulai István, az IAAF főtitkára szerteoszlatta a tokiói világbajnokságon elért vüágcsúcsokkal kapcsolatos híreszteléseket. A London Sunday Times című újság ugyanis azt állította, hogy Carl Lewis 100 méteren elért 9.86 mp-es, valamint Mike Powell távolba ugrott 8.95 mé­teres világrekordja nem érvé­nyes, mert a tokiói Nemzeti Stadion atlétikai pályája egy brit labor mérései alapján ke­ményebb és kevésbé rugalma­sabb az IAAF előírásainál. „Nem tervezzük az ameri­kaiak által elért rekordok fel­ülvizsgálatát. Erre sem ala­punk, sem indokunk nincsen a jelen pillanatban" - nyug­tatta meg a kedélyeket Gyulai István. Az IAAF tanácsa a követ­kező ülését májusban tartja. Szombat óta emberrablási eset a vezető hír Belgiumban: az áldozat Ulrika Bidegaard, egy Belgiumban élő svéd vál­lalkozó 28 éves lánya, akit is­meretlen tettesek hurcoltak el a család Brüsszel környéki há­zából. A család és a brüsszeli ügyészség szombaton jelen­tette be az emberrablás tényét, hozzátéve azt is, hogy már kapcsolatba léptek az elköve­tőkkel, akik váltságdíjat köve­telnek. Ulrika Bidegaard ismert személyiség hazájában: mint a svéd lovagló sport egyik kivá­lósága legutóbb tagja volt a svéd olimpiai csapatnak is. Apja, Bo Kennet Bidegaard a '80-as évek végén települt át Belgiumba, miután a svéd ha­tóságok pénzügyi és kereske­delmi jogszabályok megsérté­sében találták őt bűnösnek. LELTÁROZÁSI SZŐNYEGVÁSÁR A SULÁK SZŐNYEG ÁRUHÁZLÁNCNÁL. Önnek most 50%-os árengedménnyel kínálunk 50 millió forint értékű árukészletet! PADLÓSZŐNYEGEK 10-20-50%-kal olcsóbban! Egyes szobai SZŐNYEGEK 509Hkal olcsóbban! 2x3 m-es török, import, szobai szőnyegek 50%-kal, német TAPÉTÁK tekercsenként 290 Ft helyett 20%-kal olcsóbban kaphatók, amíg a készlet tart! Várjuk vásárlóinkat a szekszárdi és paksi áruházainkban! Ne feledje, Sutákkal ebben az évben is jól jár! ________________________ _______________________________________ (24204)