Tolna Megyei Népújság, 1990. március (40. évfolyam, 51-76. szám)

1990-03-11 / 60. szám

6 tníÉPÜJSÁG Muraközy duplázott Pakson Labdarúgó NB II. A Dózsa törlesztett őszi vereségéért A fehér mezes óbudaiak ellen hiába játszott meddő mezőnyfölényben a Paksi SE Szekszárdi Dózsa-Budafok MTE-Törley 2-1 (0-1). Budafok, 500 néző. V.: Szekeres. Szek­szárdi Mausz - Szabó, Kalmár, Varga F., Nagyfalusi - Farsang, Kasza, Dienes (Máté a 89. perc­ben), Horváth Cs. - Süveges (Jelu- sics a 85. percben), Varga L. Edző: Teszler Vendel. Budafok: Lippai — Takó (Kormány a 77. percben), Horváth R., Bátyi, Csikós - Bősze (Rottenbiller a 46. percben), Ba­logh Á., Balogh A., Beringer - Bä­der, Bodó. Edző: Sárközi Lőrinc. Viharos erejű szélben, gyér számú közönség előtt kezdődött a találko­zó. Mindkét oldalon kemény bele- menések borzolták a kedélyeket. A 12. percben Varga L. szöktette Dienest a jobb oldalon, a középpá­lyás egy csel után középre játszott, a berobbanó Farsang 14 méteres kapáslövését Lippai óriási bravúr­ral ütötte szögletre. Három perccel később egy budafoki akció végén a középre ívelést Varga L. oldalra fejelte, melyre Báder rajtolt és a kiinduló Mausz fölött 16 méterről a hálóba.ívelte a labdát. 0-1. A várat­lan gól ellenére nem zökkent ki a Dózsa, több ígéretes támadást ve­zetett, ám a jól záró budafoki vé­delmet nem sikerült feltörni. Szünet után a 47. percben a csereként beállt Rottenbiller re­mek átadással futtatta Balogh A-t a jobb oldalon, aki egyedül húzhatott kapura, de nagy ziccerben 12 mé­terről fölé lőtt. A 53. percben Hor­váth Cs. balról végzett el szabadrú­gást, a beívelt labdát Varga L. az ötösről előrevetődve a jobb alsó sarokba fejelte. 1-1. Az 55. perc­ben egy középre ívelést Varga L. a 16-osnál fejjel a kilépő Horváth Cs. elé csúsztatott, aki a kimozduló Lippai fölött a kapufára emelt, a visszapattanó labdát Süveges be­vetődve, három méterről a kapuba fejelte. 2-1. A 68. percben Horváth Cs. 25 méteres szabadrúgása a kapufát súrolva hagyta el a játékte­ret. A Dózsa ellenállhatatlanul ro­hamozott, a meglepett hazaiak csak nehezen találtak magukra. A 74. percben Dienes rajtolt egy ki­pattanó labdára, egy csel után 18 méterről lőtt, a kapus már verve volt, de a keresztbe futó Bátyiról a mezőnybe vágódott a labda. Hajrát nyitott a Budafok, de rohamozó tá­madói nem jutottak helyzetbe. Az első percek tapogatózása után a széltől támogatott budafo­kiak kaptak előbb lábra. Vezető góljuk nem törte meg a Dózsa len­dületét, ennek ellenére az első 45 perc enyhe hazai fölényt hozott. Szünet után Balogh A. abszolút ziccert hibázott, ezzel el is lőtte puskaporát á hazai gárda, hiszen a lila-fehérek a folytatásban már nem adtak esélyt számukra. A má­sodik félidei mezönyfölény alapján teljesen megérdemelten nyert a Dózsa. Jók: Nagyfalusi, Dienes, Varga L, illetve Horváth R., Báder. III. Kér. TTVE-Paksi SE 2-0 (1-0). Paks, 1300 néző. V.: Hazafi. III. Kér. TTVE: Pleskó (Zay a 36. percben) - Kriszt.Tóth G.,Tóth I. L, Kovács - György, Szabó, Tóth A., Lukács - Muraközy, Árky. Edző: Eich László. Paks: Kun - Somogyi (Lacza a 25. percben), Tóth R., Blatt, Fábián - Márkus, Bregovics, Török (Pásztor az 55. percben), Horváth - Kádár, Takács. Edző: dr. Puskás Lajos. A mintegy tízperces hazai rohamok után a vendégek is veszélyeztettek, de a jól záró paksi védők időben közbeléptek. A 25. percben György kíméletlenül bele­rúgott Somogyiba, a paksi hátvé­det hordágyon vitték le a pályáról. A 28. percben Márkus húzott el a jobb oldalon, beadását Kádár Pleskóba lőtte. A 44. percben Árky vezette fel a labdát a bal oldalon, lefutotta Blattot, középre ívelt és a jókor érkező Muraközy 10 méterről a kapuba vágta a labdát. 1 -0. Szünet után óriási iramban kezdtek a hazaiak, mégis a főváro­siak szereztek újabb gólt. Az 56. percben egy előrevágott labdára Muraközy rajtolt és az előtte lepat­tanó pettyest 18 méterről, kapás­ból nagy erővel a léc alá bombázta. 2-0. A 70. percben Takács remek átadással ugratta ki Pásztort, aki­nek a lövése elsuhant a bal oldali léc mellett. A 79. percben ismét Ta­kács próbálkozott, kilépett a védők közül, de 18 méteres lövése elke­rülte a kaput. A kitűnő játékvezetés mellett le­játszott találkozón az egysége­sebb csapat nyert. A hazaiak med­dő mezőnyfölényt harcoltak ki, de két súlyos védelmi hibájuk eldön­tötte a három pont sorsát. Jók: Mu­raközy, Árky, Tóth I. L., illetve Fá­bián, Bregovics, Márkus. Az NB II. Nyugati csoportjának további eredményei: ZTE-Nagy- kanizsa 1 -2, Dorog-Keszthely 1 -1, Tapolca-Dunaújváros 1-0, Orosz- lány-Bp. Volán 0-2, Komló-Sop- ron 3-0, Ajka-Mohács 2-0. NB II. Nyugati csoport 1. Volán SC 17 11 5 1 39-13 38 2. Oroszlány 17 10 4 3 29-15 34 3.ZTE 17 9 2 6 33-25 29 4. Dunaújváros 17 8 3 6 27-26 27 5. III. Kér. TTVE 17 6 8 3 22-14 26 6. Komló 17 6 8 3 22-17 26 7. Nagykanizsa 17 6 6 5 25-25 24 8. Mohács 17 6 3 8 22-21 21 9. Dorog 17 5 6 6 23-23 21 10. Sopron 17 6 2 9 26-25 20 11. Ajka 17 4 7 6 22-21 19 12. Tapolca 17 5 4 8 14-29 19 13. Szekszárd 17 5 3 9 18-23 18 14. Budafok 17 4 5 8 13-32 17 15. Keszthely 17 2 9 6 13-24 15 16. Paks 17 2 7 8 20-35 13 Kosárlabda NB I. Két értékes győzelem KSC Szekszárd-Szeged SC 76-75 (46-39). Sze­ged, 500 néző. V.: Weidinger, Faidt. Szekszárd: Papp (18), Szilágyi (-), Várkonyi (28), Dóczi (12), Lévai (9). Csere: Kovács (4), dr. Oláh (1), Pfeifenróth (4). Edző: Szabó Ödön, Murvai Árpád. Szeged: Zsemberi (28), Knábel (13), Balázsik (2), Aschenbrenner (12), Misik (8). Csere: Kaszab (8), Csapó (-), Fenesi (4), Tóth (-). Edző: Punger Miklós, Domokos Mihály. Jól indult a ta­lálkozó a vendég szekszárdiak számára, hiszen az el­ső percekben még csak 1-2 ponttal, később pedig már 4-8 pont közötti különséggel vezettek. Az első já­tékrészben Dóczi hosszú sérülés után kapott ismét játéklehetőséget, remekül fogta össze a csapatot, és jól hozta helyzetbe társait. Szünet után a hazaiak nagyobb sebességre kap­csoltak és fokozatosan dolgozták le hátrányukat. A 29. percben zsinórban dobott 10 pontjukkal a 32. percben 65-65-re egyenlítettek. Ezután fej-fej mellett haladt a két csapat,, felváltva vezettek, de jelentős előnyre egyikük sem tudott szert tenni. A 38. percben 73-73-as állásnál sikerült a Szekszárdnak három ponttal megugrania, amiből a hazaiak a találkozó vé­géig kettőt lefaragtak. Az első félidőben nyújtott játék alapján úgy tűnt, hogy a Szekszárd sima győzelem elé néz. Ám a hazaiak közbeszóltak: kiegyenlítetté tet­ték a szünet után a játékot, sőt az sem zavarta meg őket, hogy centerük Knábel, valamint Aschenbrenner kipontozódott. Nagy küzdelemben szerzett értékes győzelmet a KSC gárdája. Kitűnt: Várkonyi, Dóczi, Papp, illetve Zsemberi, Knábel, Aschenbrenner. Dombóvári VMSE-Soproni SE 84-78 (45-45). Dombóvár, 800 néző. V.: dr. Gencsey, Gergely. DVMSE: Ács (9), Kudlacz (19), Miedzik (34), Góczán (15), Molnár (4). Csere: Czimbalek (-), Bosznai (3), Kis (-). Edző: Gróf Attila. Sopron: Skobrics (8), Major (-), Rozwadowszky (10), Dokmanovics (27), Molnár (14). Csere: Rakolczay (7), Sterbencz (10), Tóth (2). Edző: Kinter György. Tartott egymástól a két csapat, ez a dobóbiztonságban is megmutatkozott, kemény fér­fias játék folyt a pályán. A10. percben 25-19, majd a 15. percben kiegyenlítettek a vendégek, majd a 19. percben a csereként beállt Bosznai triplával mutatko­zott be. Az első játékrész végén a dombóvári csapat nem tudott előnyre szert tenni. Fordulás után hat ponttal megugrott a Sopron és a vendégegyüttes próbálta megtörni a dombóváriak já­tékát. Ekkor azonban ismét jött Miedzik, aki zsinórban öt triplát dobott, s ezzel a vasutasok átvették a veze­tést. Jó húzásnak bizonyult Czimbalek cseréje, akinek különösen védőmunkája érdemel dicséretet. A 37. percre 79-69-re húzott el a hazai együttes, majd a véghajrában ügyesen kijátszották a támadóidőt. Az utolsó percben egy kicsit kiengedtek, s ezzel szoros­sá tették a találkozót. Közepes színvonalú mérkőzésen a vasutasok má­sodik félidei játékukkal megérdemelten nyertek a jól küzdő volt „A" csoportos Sopron ellen. Kitűnt: Mied­zik, Czimbalek, illetve Dokmanovics, Molnár, Ster­bencz. 1990. március 11. Labdarúgó NB III. Csak az Atomerőmű SE élt vissza a vendégjoggal Boglárielle-Dombóvári Vasas 1-0 (0-0). Boglárlelle, 200 néző. V.: Berkes. Boglárlelle: Kötél - Glatz- Pardavi, Sümegi, Virág - Hpllósi, Juhász, Becsei, Farkas (Károlyi) - Koroknai (Karasz), Magyar. Edző: Somodi, László. Dombóvári Vasas: Foki - Szűcs, Vecsei, Luczek, Csa­nádi, Tóth-Bagi - Horváth, Pintér - Jakab, Rácz, Kiss. Edző: Olasz Já­nos. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, főként a két 16-os kö­zött. Mindkét kapu előtt egy-egy biztos gólhelyzetet hagytak ki a csatárok. A játék második részé­ben fokozódott a küzdelem, sok szabálytalansággal tarkítva. Végül a szerencsésebb Balaton-partiak a befejezés előtt 10 perccel egy jo­gos 11-eshez jutottak, amit Károlyi értékesített, s ezzel a győzelmet is megszerezték. A végig küzdelmes mérkőzésen mindkét csapat nagy akarással játszott, de a színvonal még idény eleji volt. Somberek-Bonyhádi SE 5-1 (3-0). Somberek, 200 néző. V.: Laskai. Somberek: Bánki - Paus- ka, Bendes, Illés - Komli, Feidt, Lutz, Bernáth - Jakab, Dárdai (Ker­ner), Vigh (Vincellér). Edző: Dárdai Pál. Bonyhádi SE: Szabó - Stumpf, Hüber, Hámori, Darabos - Pozsár, Kiss, Szlama, Vendégh - Pfeiffer, Tóth. Edző: Mucska Gyula. Sport­szerű mérkőzésen a hazaiak re­mek játékkal örvendeztették meg közönségüket. G.: Lutz 3, Jakab, Vígh, illetve Kiss. Szigetvár-Nagymányoki Bri­kett SE 3-1 (0-1). Szigetvár, 200 néző. V.: Dunkler. Szigetvár: Füredi - Brigovácz, Tóth, Csokona (Kar­dos), Bálint - Horváth (Bodó), Priol, Szabó - Kertész, Hadnagy, Kiss. Edző: Csaba Gábor. Nagymányok: Szőts - Siklódi, Lovász, Horváth, Bencze - Nagy, Bíró (Forrai), Vér­cse, Lőrincz - Barabás (Farkas), Töpfner. Edző: Farkas Péter. Az el­ső félidőben a vendégek gyors el­lentámadásból szereztek vezetést és ezt a szünetig meg is tartották. Szünet után a hazaiaknak sikerült az egyenlítés, feljavultak és meg­érdemelten nyertek. G.: Tóth (11- esből), Hadnagy, Kardos, illetve Lőrincz. Atomerőmű SE-Mázaszászvár 1-0 (1-0). Mázaszászvár, 300 néző. V.: Szabó T. Atomerőmű SE: Szla- nyinka - Vörös, Erdélyi, Lauer, Debreczeni - Nagy, Juhász, Niko­lics - Burai (Fritz), Vörös J., Boros. Edző: Pusztai László. Mázaszász­vár: Görföl - Kollár, Viróvácz (Né­meth), Róth, Komáromi - Dömény, Kasler, Ambrus, Csoboth - Ro­mán, Szigeti (Dunai). Edző: Róth Antal. Változatos, jó iramú mérkő­zést láthattak a szurkolók. A lista­vezető technikai fölényét nem tud­ta kihasználni a lelkesebben küz­dő hazaiak ellenében. A döntetlen eredmény igazságosabb lett volna. G.: Nagy. Az NB III. Dráva-csoport további eredményei: Csurgó-K. Rákóczi 0- 1, Bóly-Nagykanizsa 4-0, K. Épí- tők-Marcali 1-0, K. Honvéd-Siklós 1- 0. NB III. Dráva-csoport 1. Atomerőmű SE 16 14 1 1 43-6 43 2. K. Rákóczi 16 11 1 4 26-14 34 3. K. Honvéd 16 7 7 2 18-8 28 4. Csurgó 16 7 4 5 24-16 25 5. Somberek 16 7 3 6 24-19 24 6. Boglárlelle 16 7 3 6 17-23 24 7. Boly 16 6 5 5 28-24 23 8. Dombóvár 16 6 5 5 15-14 23 9. IC Építők 16 5 6 5 14-18 21 10. Siklós 16 6 2 8 25-25 20 11. Nagymányok 16 4 4 8 19-25 16 12. Bonyhád 16 4 4 8 25-34 16 13. Szigetvár 16 4 4 8 22-31 16 14. Nagykanizsa 16 4 4 8 20-30 16 15. Mázaszászvár 16 4 3 9 9-21 15 16. Marcali 16 2 4 10 9-31 10 A megyei labdarúgó-bajnokságért Vendégsikerek a tavaszi nyitányon Dunaszentgyörgy-Pálfa 2-1 (0-1). Pálfa, 200 néző. V.: Szieber. Dunaszentgyörgy: Thúróczy - De- csi, Kiss T., Benedek, Lakatos - Ka­nász (Káldi), Domsa, Kiss J. -Gödör, Gyöngyösi, Kiss L. Edző: Horváth László. Pálfa: Tóth - Szűcs, Kovács, Bóka (Barkóczi), Balogh Gy. - Or­sós, Vass I., Deres - Balogh J., Vass II., Sinka. Edző: Horváth Lajos. Küz­delmes mérkőzésen a szerencsé­sebb csapat győzött. G.: Göngyösi (2), illetve Vass I. Jók: Kiss T., Gön­gyösi, Kiss L Kakasd-Gerjen 1-0 (0-0). Ger- jen, 300 néző. V.: Lehr. Kakasd: Pál - Bonyai (Fábián) Kvanduk J., Kvan- duk E., Schell - Csoboth (Eisen­sehr), Tusa, Hücker, Sipos - Sebes­tyén, Szőcs. Edző: László József. Gerjen: Pólyák - Domonyai, Palásti, Szalai, Hajnes - Kövesi, Kiss, Rácz, Németh - Földesi, Kovács. Edző: Pa­lásti Lajos. Küzdelmes mérkőzésen a 85. percben esett 11 -es góllal sze­rezte meg a győzelmet a vendég­együttes. G.: Sebestyén. Jók: Tusa, Sípos, illetve Szalai, Hajnes, Kövesi. Hőgyész-Tamási 1-0 (1-0). Hő­gyész, 350 néző. V.: László Ambrus. Hőgyész: Nándor - Bús, Papp, Váli, Seemann (Magyar) - Kurcz, Cseh, Weitner J. - Topánka, Bősz (Szen­tes), Iski. Edző: Weitner Ádám. Ta­mási: Banász - Máté, Agócs, Haj­dics, Zsolnai - Borsós, Schneider (Árvái), Walter - Pölöskei, Szántó, Tóth (Harkály). Edző: Csík Gyula. Küzdelmes mérkőzésen megérde­melt hazai győzelem. G.: Topánka. Jók: Bus, Cseh, Topánka, illetve Haj­dics, Zsolnai, Pölöskei. Fadd-Tolna 3-1 (1-0). Fadd, 500 néző. V.: Stumpf. Fadd: Szalai - Kug­li, Nagy, Pesti, Ádám - Józsa, Klop- csik I., Blesz, Klopcsik F. - Illés (Ara­di), Gyenis (Póti). Edző: Márkus Jó­zsef. Tolna: Lampek - Steinbach, Hauzmann, Rémh, Wittinger - Si­mon, Kappéter, Pintér - Mácsik, Kindl, Venter. Edző: Szegleti István. Korrekt bírói vezetés mellett a hazai csapat jobb felkészültsége meghoz­ta a győzelmet G.: Gyenis 2, (egyet 11-esből), Józsa, illetve Venter. Jók: Ádám, Klopcsik I., Gyenis. Dombóvári VMSE-Döbrököz 1-0 (1-0). Döbrököz, 300 néző. V.: Szegi. Dombóvár: Bien - Vészi, Virá­gost Balogh, Lódri - Péter, Szabotin, Vincze, Zsuró - Horváth, Pólyák (Korvicska). Edző: Újvári Kálmán. Döbrököz: Fink - Francz, Enczel, Varga L, Csatári - Vass, Horváth, Bódis, Apáti - Szili (Kanászi), Varga J. Edző: Farkas Attila. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen megérdemelt vendéggyőzelem. G.: Horváth. Jók: Virágosi, Lódri, Péter, illetve Enczel, Vass, Horváth L Tevel-Dunaföldvár 1-1 (1-1). Tevel, 150 néző. V.: DraveczT. Tevel: Weidinger - Keresztes, Juhász, Nagy I., Nagy G. - Hoffmann, Ferenc S., Gergely - Szőcs, Denkinger, Fe­renc Cs. (Barabás). Edző: Szentes Ambrus. Dunaföldvár: Nagy - Vágó, Dunai, Keller, Molnár - Fehér, Hor­váth, Varjas - Král, Mártái, Góman (Csányi). Edző: Jákhalmi Károly. Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. G.: Gergely, illet­ve Góman. Jók: Nagy G., Gergely, il­letve Dunai, Keller, Varjas. Ozora-Aparhant 1-0 (1-0). Aparhant 100 néző. V.: Fritschi. Ozora: Dobos - Kovács, Molnár, Varga, Lázár - Cziráki, Nándasdi, Bertók (Porga) - Sandi, Csömör, Végh. Edző: Schrancz István. Apar­hant: Schanczenbacher - Kajtár, Juhász, Sármány, Czárt - Gecző, Zsók, Sebestyén - Ferenc (Heidec- ker), Dobos (László), Palkó. Edző: Kozma József. Kajtár a mérkőzés le­fújása után kiállítva. A lelkes vendég­csapat a 40. másodpercben lőtt gól­lal megérdemelten nyert G.: Végh. Jók: Molnár, Cziráki, Nándasdi, Végh, illetve Sármány. Kisdorog-Bátaszék 1-0 (0-0). Bátaszék, 200 néző. V.: Lehel. Kis- dorog: Kiss - Nier, Horváth, Páli, Bér-“ ning - Acsádi, Palkó, András (Beke Z) - Beke F. (Szabó), Klein, Papp. Edző: Kovács István. Bátaszék: Bo­ros - Farkas, Kiss, Both, Lukács - Keller, Szabados T. (Bódi), Marcsa - Bozsolik, Szabados Z (Bársony), Pap. Edző: Botos Árpád. A helyzetek sokaságát elhibázó hazai csatárok­kal szemben Kleinéknek egy kontra­támadásból elért gól is elég volt a győzelemhez. G.: Klein. Jók: Kiss, Páli, Klein, Papp, illetve Farkas, Kiss. Az ifjúsági mérkőzések ered­ményei: Pálfa-Dunaszentgyörgy 3-1, Gerjen-Kakasd 0-4, Hőgyész- Tamási 5-0, Fadd-Tolna 0-3, Döbrö- köz-Dombóvári VMSE 1-2, Apar- hant-Ozora 3-2, Bátaszék-Kisdo- rog 2-1, Tevel-Dunaföldvár 0-0. Megyei bajnokság FELNŐTTEK 1. Kisdorog 2. Tamási l 5. Bátaszék 6. Tolna 7. Döbrököz 8. Kakasd 9. Gerjen 10. D.szentgyörgy 11. Tevel 12. Dombóvár 13. Aparhant 14. Ozora 15. Paifa 16. Dunaföldvör 16 11 16 10 16 10 16 8 16 7 16 6 16 16 16 16 6 16 5 16 6 16 6 16 5 16 3 16 ­1 9 1 10 5 8 4 12 40-16 35 34-17 31 28-18 31 24-17 27 23- 18 25 26-23 25 21-26 25 24- 24 24 14- 20 23 20-22 21 26- 25 20 19- 21 20 20- 26 19 27- 28 16 15- 25 14 14-49 4 IFJÚSÁGIAK 1. Bátaszék 2. Dombóvár 3. Kakasd 4. Kisdorog 5. Tevel 16 16 16 16 16 6. D.szentgyörgy 16 7. Hőgyész 8. Tamási 9. Pálfa 10. Tolna 11. Fadd 12. Ozora 13. Döbrököz 14. Aparhant 15. Gerjen 16. Dunaföldvár 13 2 13 2 11 4 10 1 8 3 9 - 8 2 7 4 7 2 6 3 6 1 5-11 4 2 10 4 2 10 1 1 14 1 1 14 92-10 41 61-14 41 50-22 37 72-26 31 37-29 27 34- 36 27 45-35 26 44-33 25 35- 56 23 47-30 21 30-33 19 24-65 15 30-46 14 36- 55 14 16-80 4 24-115 4 Labdarúgó NB I. A bajnokság állása: Hazai győzelmek A labdarúgó NB I. 18. fordulójának eredményei: MTK-VM-Videoton 2-0, Bp. Honvéd-Haladás 2-1, PMSC-Debrecen 1-0, Tatabánya-Békéscsaba 1-0, Vasas-Siófok 1-2, Vác-Ferencváros 1-0, Veszp- rém-Ú. Dózsa 1 -0, Rába ETO-Csepel 3-1. 1. U. Dózsa 18 13 1 4 27-11 40 2. MTK-VM 18 12 2 4 26-10 38 3. Pécsi MSC 18 10 6 2 27-12 36 4. Ferencváros 18 8 4 6 27-18 28 5. Siófok 18 6 7 5 17-15 25 6. Tatabánya 18 8 1 9 12-18 25 7. Vasas 18 6 5 7 19-20 23 8. Videoton-Waltham 18 5 8 5 13-17 23 9. Bp. Honvéd 18 6 4 8 20-23 22 10. Békéscsaba 18 6 4 8 13-21 22 11. Veszprém 18 4 9 5 13-16 21 12. Debrecen 18 5 6 7 13-19 21 13. Vác Izzó 18 3 8 7 14-21 17 14. Haladás 18 4 5 9 20-28 17 15. Rába ETO 18 3 7 8 17-19 16 16. Csepel 18 2 9 7 18-28 15