Tolna Megyei Népújság, 1988. október (38. évfolyam, 235-260. szám)

1988-10-17 / 248. szám

1988. október 17. “imEPÜJSÄG 5 Szünet után „hengereltek” a fővárosiak CsepetSzekszárdi Dózsa 5-1 (2-1) Csepel, 2000 néző. V.: Horváth. Csepel SC: Szieben - Gyimesi, Szabó, Deutsch (Kuczmog a 69. percben), Tyukodi - Ste- fanov, Birkás, Rixer, Horváth A. - Tatár, Vígh (Herbály a 69. percben). Edző: Maár János. Szekszárdi Dózsa: Hujber - Nagyfalusi, Kalmár, Gracza (Lauer a 61. percben), Varga II. - Kniesz, Szabó, Hor­váth Cs., Pfeiffer - Iski, Fórizs (Kálmán a 61. percben). Edző: Teszler Vendel. Még egy perc sem telt el, amikor veze­tést szerzett a Csepel: Tatár indította Gyi- mesit, a jobbhátvéd beívelését a magas­ra felugró Tatár 6 méterről a jobb alsó sa­rokba fejelte. 1 -0. A 8. percben Birkás- Gyimesi kényszerítő után az utóbbi egyedül húzhatott kapura, elvitte a labdát a kivetődő Hujber mellett is, de a kapus nagyszerű reflexszel visszanyúlt és le­szedte lábáról a labdát. Szorongatott a Dózsa, de a hazai védelem jól rombolta ezeket az akciókat. A15. percben Iski re­mekül tálalt a kiugró Varga II. elé, aki a ki- vetödő Szieben fölött a hálóba emelt, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a gólt. Jó iramú játékban a vendégek dik­tálták a tempót, mégis a Csepelnek volt több helyzete. A 36. percben Horváth Cs.-Fórizs akció végén a középpályás elhúzta a labdát a kifutó kapus mellett, de mielőtt lőtt volna, a bíró ismét lest jelzett. A 42. percben bal oldali csepeli támadás végén Horváth A. 20 méterről lőtt, a labda elsuhant volna a kapu előtt keresztbe, de a lesen álló Tatár egy lépésről a hálóba passzolta. 2-0. A 45. percben Fórizst buktatták a hazai védők kapujuktól 22 méterre, Pfeffer remekül eltalált szabad­rúgásból a bal felső sarokba bombázott. 2-1. Szünet után az 54. percben Iski nagy­szerű átadással ugratta ki Knieszt, aki­nek a beadását Horváth Cs. 7 méterre a kaputól rosszul találta el. Az 56. percben Birkás bal oldalról keresztbe lőtt, a dó- zsás védők nem tudták elfejelni a labdát, így az érkező Stefanov 14 méterről a bal alsó sarokba lőtte. 3-1. A 66. percben is­mét Birkás emelt a kiugró Stefanov elé, aki a kivetődő Hujber mellett is elhúzta a labdát, majd a hosszú sarokba lőtte. 4-1. A 87. percben Stefanov vezette fel a lab­dát, beadását a jó ütemben érkező Hor­váth A. kapásból, 10 méterről a léc alá vágta. 5-1. Gyors góllal indult a találkozó, s ez meg is határozta a további játék arcula­tát. A Szekszárd kezdeményezett, irányí­tott, a házigazdák csak elvétve kerültek gólhelyzetbe, de ezek az akciók mindig gólszagúak voltak. Szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a Csepel, és ellen­fele erejét fokozatosan felőrölve „henge­relt”. Jók: Szabó, Stefanov, Birkás, Hor­váth A., illetve Nagyfalusi, Pfeffer. További eredmények: BVSC-Mohács 1-0, Csurgó-Rákóczi FC 2-0, III. kér. TTVE-Dorog 1-2, Keszt- hely-Bp. Volán 0-1, Sopron-Nagykani- zsa t-1 (11-esekkel 0-3), Komló-Építők 0-0 (11-esekkel 5-3), Oroszlány-Tapolca 2-1. NB II. Nyugati csoport 1. Csepel 10 6 2­2 19- 8 22 2. Nagykanizsa 10 5 3­2 18-12 21 3. BVSC 10 5 2 2 1 11- 7 21 4. Keszthely 10 4 4­2 9- 6 20 5. Mohács 10 5­3 2 13- 8 18 6. Komló 10 3 3 2 2 12- 8 17 7. Bp. Volán 10 4 2­4 10-12 16 8. Oroszlány 10 4 1 2 3 12-15 16 9. Szekszárd 10 3 2 1 4 11-14 14 10. Dorog 10 2 2 3 3 9-12 13 11. Csurgó 10 3 1 2 4 11-15 13 12. Építők 10 2 1 4 3 14-15 12 13. Sopron 10 2 1 2 5 12-15 10 14. Rákóczi FC 10 2 1 1 6 9-12 9 15. Tapolca 10 2­3 5 7-11 9 16. III. kér. TTVE 10 3­­7 11-18 9 Labdarúgó NB III. Kanizsán 11 -es párbajt vesztett az ASE A labdarúgó NB III. Dráva-csoportjának tizedik fordulójában megyénk éllovas gárdája, az Atomerőmű SE Nagykanizsán a Volán Dózsa ellen vendégszerepeit. A végig jó iramú, küzdelmes találkozón két ellentétes félidőt láthattak a nézők, s miután a rendes játékidő nem hozott döntést, így 11-es rúgásokra került sor. Nos, ebben a ráadás párbajban a listavezető atomosok 5-3 arányban alulmarad­tak. Ezzel együtt is őrzik veretlenségüket, bár előnyük egy pontra zsugorodott a Mázaszászvár előtt. A másik paksi csapat, a PSE pályaválasztóként már az első 45 percben eldön­tötte a mérkőzésen sorsát a Sellye ellen. Ezzel a zöld-fehérek továbbra is előke­lő pozíciót foglalnak el a táblázaton. Pályaválasztó volt ebben a fordulóban a Bonyhádi SE legénysége is. A MÁV NTE gárdájából kettő, míg a hazaiaknál Pfeif­fer került a kiállítás sorsára. A találkozót a hazaiak biztosan nyerték 2-0-ra. A Dombóvári Vasas számára „nagy falat” volt a Mázaszászvár, nem is kerülte el vereségét a Vasas együttese. A DVMSE nagyon hosszú idő után ismét nyert, igaz a vesztes is megyénk csapata, a Dunaföldvári Spartacus. Dombóvári VMSE-Dunaföldvári Spartacus 4-1 (0-1). Dombóvár, 400 né­ző. V.: Balajti. Dombóvár: Bien - Vészi, Banai, Virágosi (Péter), Magyar - Zsuró, Balassa, Szabotin (Bencze) - Samu, Ro­mán, Jakab. Edző: Újvári Kálmán. Duna- földvár: Jakab - Tóth, Tímár, Pulai, Mol­nár (Medveczki) - Takács (Varjas), Du­nai, Tilli, Horváth - Szabó, Gyöngyösi. Edző: Tímár Dezső. A 14. percben Hor­váth 5 méterről a kapu közepébe lőtt. 0-1. Az 55. percben Vészi 26 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1-1. A 67. percben Zsuró 18 méteres lövése a ka­pus hasa alatt becsurgott a jobb alsó sa­rokba. 2-1. A 72. percben Bencze bal ol­dali szögletét Jakab kapásból lőtte a jobb alsó sarokba. 3-1. A 80. percben Balassa lövése kiperdült a kapusról, és a szemfü­les Román közelről nem hibázott. 4-1. A második félidei játékával megérdemelten nyert a hazai csapat. Jók: Vészi, Banai, Samu, illetve Tímár, Gyöngyösi. Paksi SE-Sellye 3-0 (3-0). Paks, 800 néző. V.: Csapó. Paks: Kun - Lacza, Blatt, KolaríGsTTÍéregi - Horváth J., Horváth P. (Lizák), Haraszti - Bérezési, Török (Szak- ter), Rácz. Edző: Vábró József. Sellye: Si­mon - Golubics, Bíró, Kapusi (Kovácso- vics), Hoffschauer - Labricz, Gergics (Forró), Kiss - Fábos, Goják, Karczhesz. Edző: Amigya Pál. Alacsony színvonalú mezőnyjáték után a 28. percben Bérezé­si elfutott a jobb oldalon, beadására Si­mon aláfutott, így az érkező Török 11 mé­terről az üres kapuba emelt. 1 -0. A 40. percben Horváth P. kisszöglete után Hor­váth J. középre lőtt labdáját Rácz két lé­pésről a kapuba pergette. 2-0. A 42. percben Goják hazaadását Bérezési el­csípte és éles szögből tovább növelte csapata előnyét. 3-0. A 48. percben Ha­raszti lövése a kapufán csattant. A Duna-partiak az első félidő utolsó negyedórájában nyújtott sziporkázó já­tékukkal biztosan győztek. Jók: Bérezési, Rácz, Blatt, illetve Karczhesz. Bonyhádi SE-MÁV NTE 2-0. (0-0). Bonyhád, 800 néző. V.: Horváth. Bony- hád: Szabó D. - Stumpf, Hüber, Kiss, Be- ke - Joó, Szabó T., György (Nagy) - Szi­geti (Schlatthauer), Pozsár, Pfeiffer. Edző: Kovácsi Ferenc. MÁV NTE: Szalai - Szabó, Liviczki, Markán, Kele (Vágó) - Vári, Stefek, Kozma - Boros (Takács), Németh, Kém. Edző: Németh Lajos. Az el­ső 45 perc egyértelmű bonyhádi fölényt hozott, sajnos ez meddőnek bizonyult. Szünet után is egykapuzott a Bonyhád, a 75. percben a hazaiaktól Pfeiffer, a ven­dégeknél Liviczki került kiállításra. A 78. percben kavarodás után Schlatthauer fejelt az ötösről a hálóba. 1 -0. A gólt kö­vetően a kanizsai kapus, Szalai a kiállítás sorsára jutott. A 80. percben a behátráló védelem mellett Stumpf 25 méterről bombagólt lőtt. 2-0. A végig többet kezdeményező hazaiak a szünet után gólokra váltották mezőny­fölényüket. Jók: Stumpf, Szabó, Kiss, il­letve Markán, Kele, Kozma. Mázaszászvár-Dombóvári Vasas 3-1 (0-0). Mázaszászvár, 300 néző. V.: Hosz- szú. Mázaszászvár: Görczöl - Dömény, Dunai, Merkler, Komáromi - Orsós, (Czár), Incze, Kauffmann, Róth - Ambrus (Banizs), Beke. Edző: Róth Antal. Dombó­vár: Foki - Fekete (Engert), Horváth, Far­kas, Burai - Barta, Vecsei, Tóth-Bagi, Fa­zekas (Banai) - Sebestyén, Luczek. Edző: Olasz János. Jó iramú, színvonalas mérkőzésen megérdemelten nyert a bányászcsapat. G.: Incze 2, Róth, illetve Barta. Kiállítva: Foki. Nagykanizsai Volán Dózsa-Paksi ASE 0-0 (11-esekkel 5-3). Nagykanizsa, 200 néző. V.: Vavika. Nagykanizsa: Kövesfalvi - Kapuvári, Srélecz, Visnovics, Urbán - Windisch, Borbély, Balogh - Farsang (Húsz), Tamás (Berki), Németh. Edző: Orosz József. ASE: Hornyák - Ignácz (Fritz), Debreceni, Somodi, Nagy Z. - Szabó Gy. (Takács), Mikolics, Nagy L, Vörös - Juhász, Porga. Edző: Botos An- taL A jó iramú mérkőzés két ellentétes féli­dőt hozott. Az elsőben a listavezető, mig a második 45 percben a kanizsai újoncok voltak jobbak, akik a győzelemhez is kö­zelebb álltak. További eredmények: Marcali-Szi­getvár 2-1, Siklós—Boglárlelle 3-0, Bóly-H. Táncsics 2-1. NB III. Dráva-csoport 1. Atomerőmű SE 10 8 1 1­18- 4 27 2. Mázaszászvár 10 8 1­1 27-10 26 3. Boly 10 7­2 1 25-10 23 4. Paks 10 7 1­2 19- 8 23 5. Bonyhád 10 6 2­2 22-10 22 6. Nagykanizsa 10 4 2 1 3 18-12 17 7. H. Táncsics 10 4 2 1 3 18-14 17 8. MÁV NTE 10 3 1 3 3 13-13 14 9. Siklós 10 4­1 5 16-20 13 10. Szigetvár 10 2 2 1 5 14-18 11 11. Dunaföldvár 10 3­1 6 14-20 10 12. D. Vasas 10 2 1 2 5 8-16 10 13. Marcali 10 1 3 1 5 10-20 10 14. DVMSE 10 2­1 7 13-20 7 15. Boglárlelle 10­2 2 6 12-27 6 16. Sellye 10 1­1 8 9-34 4 A labdarúgó megyebajnokságért Idegenben is „vitézkedik” a listavezető Nagymányok A listavezető Nagymányok nem fukarkodott a gólokkal Simontornyán, mindkét félidőben két-két találatot ért el, s ezzel magabiztos győzelmet aratva megszilárdította éllovas pozícióját. A megyei bajnokság vasárnapi kilencedik fordulójában a nagymányokiakon kívül csak az iregszemcseiek nyertek ven­dégként. Az iregiek Ozoráról térhettek haza 1-0-ás győzelmük eredményeként két pont birtokában. Gól nélküli döntetlennel zárult az Aparhant-Fadd találkozó, ahol a lelkesen játszó Duna-partiak közelebb álltak a győzelemhez. Az előkelő pozíciót elfoglaló Hőgyész otthonában hosszú ideig úgy tűnt, hogy meglepetést szereznek a ger- jeniek, ám a jól hajrázó pályaválasztó 3-2-re végül is nyerni tudott. Kisdorogon is a második játékrészben vált véglegessé a hazaiak győzelme a Pálfa ellen. A várt­nál is magabiztosabban tartotta otthon mindkét pontot a Tamási, valamint a Te­ve! együttese. Hiába játszott a mérkőzés nagyobb részében döntő fölényben a Bátaszék, győzelme az újonc Kakasd ellen csupán egyetlen találaton múlott. Botrányveszély Brüsszelben Ma kezdődik Brüsszelben az emléke­zetes Heysel-dráma brit futballhuligán- jainak bünpere. Az 1985. május 29-én, a Liverpool-Juventus labdarúgó BEK- döntő előtt történtek kivizsgálásával megbízott bíróság 24 brit fiatalt idézett a belga fővárosba (további kettő felett brit bíróság ítélkezik), és könnyen lehet, hogy éppen emiatt újra botrányveszély alakul ki Brüsszelben. Az AFP hírügynökség tu­domása szerint a gondatlanságból elkö­vetett emberöléssel vádolt britek - 39-en vesztették életüket három éve májusban a Heysel-stadionban - ugyanis csaknem üres zsebekkel érkeztek a per színhelyé­re, és így jobb híján csak azokban az ol­csó szállodákban helyezkedhetnek el, ahová mintegy 250 tanúként beidézett olasz futballszurkoló készülődik... Félő, hogy az olaszok - ha az elővigyázatossá­gi rendelkezések nem lesznek megfele­lőek - az első alkalmat kihasználva bosz- szút állnak a mindenre elszánt brit vád­lottakon. Az is elképzelhető, hogy utób­biak nem is mernek szállodai szobát ki­venni, inkább éjjel és nappal az utcákon kódorognak. A britek többsége munka- nélküli vagy foglalkozás nélküli csavar­gó. így kellett volna! 1. Diósgyőr-Debreceni MVSC 0-1 2 2. Szolnok-Szegedi SC 0-1 2 3. Csurgó-Rákóczi FC 2-0 1 4. BVSC-Mohács \ 1-0 1 5. Atalanta-Verona 2-2 X 6. Bologna-Roma 0-1 2 7. Lazio-Torino 1-1 X 8. Lecce-Napoli 1-0 1 9. Pescara-Milan 1-3 2 10. Catanzaro-Bari 0-0 X 11. Cremonese-Udinese 2-3 2 12. Monza-Brescia 2-0 1 13. Taranto-Genoa 1-0 1 Pótmér kőzések: 14. Licata-Piacenza 2-0 1 15. Fiorentina-Ascoli 2-1 1 16. Internazionale-Pisa 4-1 1 Iregszemcse-Ozora 1-0 (0-0). Ozora, 150 néző. V.: Krómer. Iregszemcse: Kán­tor II. - Grósz, Kántor I., Pete, Agócs - Szabó (Répási), Kiss I. (Szántó), Máté, Gyánó - Orsós, Kertész. Edző: Brenner György. Ozora: Dobos - Kovács, Cziráki, Lázár, Kóricz - Nádasdi, Végh, Juhász, Csömör - Dölles J., Branauer. Edző: Schrancz István. Kiállítva: Máté. A10 főre fogyatkozó vendégcsapat megérdemel­ten vitte el a két pontot a 11 -est hibázó hazaiaktól. G.: Kertész. Jók: Kántor II., Kántor I., Pete, illetve Kovács, Cziráki. Kisdorog-Pálfa 3-0 (1-0). Kisdorog, 200 néző. V.: László. Kisdorog: Kiss - Nier, Horváth, Páli, Berning J. - Pap, Pal­kó, Szabó, Wirth (Asztalos) - Klein, Beke (Dallos). Edző: Kovács István. Pálfa: Tóth A. - Kovács, Deres, Orsós I., Balogh Gy. - Deres A., Csajági, Orsós J., Bóka - Ba­logh Z., Barkóczi. Edző: Kasos István. A második félidőben összeroppantották a hazaiak az egy félidős Pálfát. G.: Wirth 2, Szabó. Jók: Berning J., Nier, Wirth, Sza­bó, illetve Tóth A. Aparhant-Fadd 0-0. Aparhant, 100 néző. V.: Sajgó. Aparhant: Balogh - Éne­kes, Wäger, Sármány, Kulcsár - Gecző, Zsók, Juhász, Tusa (László) - Fábián (Lőrinc), Palkó. Edző: Kozma József. Fadd: Sipos - Kugli, Nagy, Pesti, Márkus I. - Blesz, Póti (Somai), Klopcsik (Illés), Ujj - Kovács, Márkus II. Edző: Varga Béla. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a lelkesen játszó vendégek közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Balogh, Kulcsár, Zsók, illetve Nagy, Pesti, Blesz, Kovács. Nagymányok-Simontornya 4-0 (2-0). Simontornya, 150 néző. V.: Kovács. Nagymányok: Töfner - Siklódi, Horváth, Csáth, Bencze - Nagy, Verese, Szőts (Zulauf), Lőrinc (Farkas) - Lőrincz A., Forray. Edző: Szám Frigyes. Simontor­nya: Cseh - Molnár L„ Molnár J„ Zsolnai, Vaczula - Laki, Pajor, Kara, Molnár A. - Csuti (Markó), Kockás. Edző: Csepregi György. Döntő fölény, megérdemelt ven­déggyőzelem. G.: Farkas, Forray, Szőts, Csáth 11-esből. Jók: Siklódi, Horváth, Bencze, illetve Molnár L, Molnár J., Kara. Tevel-Döbrököz 4-1 (2-0). Tevel, 200 néző. V.: Sóthy. Tevel: Weidinger - Ju­hász, Szentes, Nagy I., Nagy G., Barabás (Salamon) - Hoffmann, Borbandi - Misz- ler, Denkinger, Turbuk (Kiesz). Edző: Flá- ding János. Döbrököz: Csetneki - Apáti, Enczel, Francz, Álló - Nagy, Bencze (La­kos), Szűcs - Szili (Varga), Horváth, Bó- dis. Edző: Farkas Attila. Az újjászervező­dött hazai csapat könnyen győzött a nagy mellénnyel játszó vendégek ellen. G.: Denkinger (2), Turbuk, Miszler, illetve Szűcs. Jók: Nagy I., Nagy G., Denkinger, illetve Szűcs. Tamási-TÁÉV 3-0 (1-0). Tamási, 300 néző. V.: Csepregi. Tamási: Banász II. - Agócs, Bazsonyi, Zsolnai, Tóth J. - Schmidt (Walter), Hajdics, Szabó J„ San- di - Tóth Gy., Szabó Z. Edző: Csík Gyula. TÁÉV: Siklódi - Szabó (Ritlinger), Andi, Vida, Pereczki - Hüller, Dénes, Vass, Föl- desi - Kovács, Herczeg. Edző: Becze Ist­ván. Küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzésen biztos hazai győzelem. G.: Sandi 11-esből, Tóth Gy., Hajdics. Jók: Zsolnai, Hajdics, Szabó J. Bátaszék-Kakasd 1-0 (0-0). Bátaszék, 300 néző. V.: Takács. Bátaszék: Dér - Pap, Mezei, Révész, Lados - Keller (Lu­kács), Máté, Farkas (Bódi) - Kocsis, Bo- zsolik, Szabó. Edző: Botos Árpád. Ka­kasd: Csoboth - Eisensehr, Kvanduk, Kovács, Kerekes (Tusa) - Babos, Ba­logh, Acsádi - Pámer, Fábián, Juhász. Edző: László József. A mérkőzést végig­támadó hazaiak a helyzetek kihasználá­sával továbbra is adósak maradtak. G.: Kocsis. Jók: Keller, Révész, iHetve Kvan­duk, Csoboth, Tusa. Hőgyész-Gerjen 3-2 (0-1). Hőgyész, 300 néző. V.: Benkő. Hőgyész: Nándor - Bős II., Váli, Bős I., Seemann - Bús, Weit- ner, Sörös (Somogyi), Nagy (Kurcz) - Papp, Topánka. Edző: Wietner Ádám. Gerjen: Honti - Dudla, Palásti Cs„ Józsa (Taba), Kertész - Varga (Hajnes), Palásti L., Domsa - Kiss, Szalai (Kövesi). Edző: Dinnyés László. A hazai csapat lelkesen és jól játszott a Gerjen ellen, és megérde­melten tartotta otthon a két bajnoki pon­tot. G.: Bús, Papp 2, illetve Varga, Dom­sa. Jók: Bús, Weitner, Papp, Kurcz, illet­ve Józsa, Palásti L. Kiállítva Bős I. az 52. percben. A Hőgyész a 60. percben 11- est hibázott. Ifjúsági mérkőzések eredményei: Bá­taszék-Kakasd 3-1, Kisdorog-Pálfa 3-2, Ozora-lregszemcse 1-6, Tamási-Szek­szárdi Dózsa 1-3, Hőgyész-Gerjen 4-0, Tevel-Döbrököz 2-1, Simontornya- Nagymányok 1-7, Aparhant-Fadd 1-3. Megyei bajnokság 1. Nagymányok Felnőttek 9 8 1 21- 2 17 2. Tamási 9 6 2 1 21- 5 14 3. Hőgyész 9 6 2 1 18- 9 14 4. Kisdorog 9 5 1 3 18-12 11 5. Iregszemcse 9 4 2 3 10- 9 10 6. Pálfa 9 5­4 10-11 10 7. Aparhant 9 4 2 3 10-18 10 8. Fadd 9 2 5 2 5-10 9 9. TÁÉV SK 9 3 2 4 16-12 8 10. Döbrököz 9 4­5 12-17 8 11. Ozora 9 3 2 4 8-14 8 12. Bátaszék 9 3 1 5 11-12 7 13. Tevel 9 2 2 5 14-16 6 14. Kakasd 9 2 1 6 8-16 5 15. Simontornya 9 1 2 6 8-20 4 16. Gerjen 9­3 6 8-15 3 1. Nagymányok Ifjúságiak 9 9 77- 5 18 2. Sz. Dózsa 9 9­­39- 4 18 3. Simontornya 9 6 1 2 28-17 13 4. Bátaszék 9 6 1 2 23-12 13 5. Tevel 9 6­3 22-14 12 6. Tamási 9 5­4 30-11 10 7. Kakasd 9 4 1 4 26-19 9 8. Iregszemcse 9 4 1 4 17-29 9 9. Fadd 9 4­5 15-18 8 10. Pálfa 9 3 1 5 26-19 7 11. Döbrököz 9 3 1 5 8-18 7 12. Kisdorog 9 2 2 5 14-20 6 13. Hőgyész 9 3­6 17-38 6 14. Aparhant 9 3­6 14-36 6 15. Ozora 9 1­8 10-64 2 16. Gerjen 9­­9 8-50­A lapunk mai számában megjelent labda­rúgó-tudósításokat írták: Bazsonyi Rudolf, Bittner Mátyás, Gaál István, Háder György, Il­lés Béla, Király Sándor, Kovács Péter, Kiszler Ferenc, Molnár István, Zerza József, Zwick Antal, Zwick Jakab.