Tolna Megyei Népújság, 1982. június (32. évfolyam, 126-151. szám)

1982-06-08 / 132. szám

1982. június 8. / ^fePÜJSÀG 5 Kosárlabda MNK A BSE veretlenül jutott a négyes döntőbe Az Sz. Dózsa a Csepeltől is kikapott Nyári Totó Kupa Mint arról korábban már be­számoltunk, az MLSZ, valamint a Sportfogadási és Lottóigaz­gatóság az idén is megrende­zi a labdarúgó Nyári Totó­kupa küzdelmeit. A hat cso­portban 48 csapat szerepel. A mérköressorozat június 20-án indul és augusztus 1-ig tart. Megyénkből a Bátaszék és a Dombóvár csapata nevezett. Elkészült a kupatalálkozók sorsolása, a Déli csoportban a két Tolna megyei együttes a következő párosításban játssza mérkőzéseit. Június 20: Honvéd Táncsics SE—Dombóvá r, Bátaszék—Baja. Június 27: Dunaújvárosi Építők —Bátaszék, Dombóvár-Honvéd Toldi SE. Július 4: Dombóvár- Baja, Honvéd Táncsics SE-Bá- taszék. Július 11 : 'Honvéd La- tica SE—Dombóvár, Bátaszék- Honvéd Toldi SE. Július 18: Bá­taszék—Dombóvár. Július 25: Dunaújvárosi Építők—Dombóvár, Honvéd Kiss J. SE—Bátaszék. Auqusztus 1 : Dombóvár-Hon­véd Kiss J. SE, Bátaszék-Hon- véd Latinca SE. Két napon keresztül Szek- szárd volt az egyik házigazdá­ja a női kosárlabda Magyar Népköztársasági Kupa országos elődöntőjének. A Zrínyi utcai tornacsarnokban a BSE, a Pé­csi VSK, a Csepel SC és a Szek­szárdi Dózsa együttese játszott körmérkőzéseket. Mint az vár­ható volt, az MNK elődöntőjé­nek szekszárdi csoportjában a sokszoros magyar bajnok BSE gárdája magabiztos teljesít­ménnyel, veretlenül végzett az első helyen és jutott a legjobb négy országos döntőjébe. A tanácsi csapat mögött második helyen végzett a Pécsi VSK, a vasutasok csupán a BSE ellen vesztettek, igaz ellenük a leg­nagyobb pontkülönbséggel ma­radtak alul. A Szekszárdi Dózsa együttese az ismert sérüléshullám követ­keztében eleve nem táplálha­tott vérmes reményeket. Am, amit végül is nyújtott hazai pá­lyán, az figyelmeztető kell, hogy legyen. A dózsások még az iNB ll-es Csepel SC-től is ki­kaptak, így a csoport utolsó helyén végeztek. Nem akarunk vészharangot kongatni, de az NB I. őszi rajtjáig sok feladatot kell megoldani a szakosztály háza táján — mindenekelőtt biz­tosítani kell legalább egy csa­patra való játékost -, ha to­vábbra is NB l-es tagságot várnak a szakosztálytól. Az MNK-elődöntő részletes eredményei: Pécsi VSK-Csepel SC 83-65 (42-35). V.: Weidinger, Hajniss. PVSK: Hollós (21), Bundászrté (10), Sztojkovics (18), Verbő- cziné (4), Balázs (18). Csere: Gádor (-), Csankó (6), Hor­váth (2), Kfeifer (4). Edző: Ben- kő Csaba. Csepel: Fekete (16), Berzéki (2), Konrádi (19), Csen­des (2), Páris (20). Csere: Il­lés (4), Simon (2), Csizmadió- né (—). Edző: Gróf Attila. A határtalan lelkesedéssel játszó csepeli gárda 35 percen át egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult. 8SE-Szekszárdi Dózsa 89-48 (45-23). V.: Faidt, Gidófalvy. BSE: Nagy (12), Tarkovács (6), Fodor (6), Németh (32), Farkas (2) . Csere: Sepsei (12), Deák (10), Gajdán (-), Bessenyői (3), Bogár (6). Edző: Szabó Ödön. Szekszárd: Harsányi (20), Var- qa (15), Daróczi (4), Rátvay (7), Pekk (2). Csere: Knorr (—), Stel­la (—), Müller (—). Edző: Rátvay Zoltán. A korábbi években sem, most pedig különösen nem tar­tozott egy súlycsoportba a két együttes. A 34. percben Rát- vav kipontozódott. Csepel SC-Szekszárdi Dózsa 72-69 (32-43). V.: Faidt. Gidó­falvy. Csepel: Konrádi (11). Fe­kete (101, Berzéki (4), Csendes (3) , Páris (21). Csere: Bedő (4) , Simon (—), Illés (15). Csiz- madiáné (4). Edző: Gróf Atti­la. Szekszárd: FJarsányi (22), Pékk (2), Varga (21), Daróczi (2), Rátvay (22). Csere: Stella (-), Müller (—), Knorr (—). Ed­ző: Rátvay Zoltán. Keserű lec­ke az NB ll-es csapattól. Kipon­tozódásók: 28 perc: Stella, 29. perc: Daróczi, 35. perc: Feke­te, 38. perc: Páris, 40. perc ele­jén: Pekk. BSE-Pécsi VSK 103-48 (60-26). V.: Weidinger, Hajniss. BSE: Nagy (23), Fodor (10), Né­meth (29), Deák (15), Tarko­vács (10). Csere: Bogár (6), Gajdán (2), Faragó (—), Sepsei (6), Farkas (2). Edző: Szabó Ödön. PVSK: Hollós (10), Csan­kó (—), Verbőcziné (14), Balázs (10), Sztojkovics (7). Csere: Gá­dor (2), Horváth (2), Kiefer (3), Peregi (—). Edző: Benkő Csa­ba. Mindvégig döntő fölényben játszott a BSE. A 30. percben Sztojkovics kipontozódott. BSE-Csepel SC 77-58 (44-26). V.: Gidófalvy, Hajniss. BSE: Bogár (6), Németh (14), Gaj­dán (2), Sepsei (14), Tarkovács (2). Csere: Bessenyői (2), Nagy (8), Fodor (19), Deák (2), Fa­ragó (8). Edző: Szabó Ödön. •Csepel: Konrádi (25), Páris (14), Fekete (8), Csendes (2), Berzéki (4). Csere: Jaksa (-), Simon (—), Illés (5), Csirmadiá- né (—), Bedő (—). Edző: Gróf Attila. Harcos erényeit ezen a mérkőzésen is fölvonultatta a Csepel. A 39. percben Fodor, a befejezés előtt nyolc másod­Németh Ágnes (9-es mezben), a BSE válogatott centere „gól­erős” formában játszott az MNK-elődöntőn. Három mérkőzésen 75 pontot szerzett, ebből 32-öt éppen a Dózsa elleni találko­zón. perccel pedig Bessenyői kipon­tozódott. Pécsi VSK-Szekszárdi Dózsa 93-60 (40-22). V.í Weidinger, Faidt. PVSK: Hollós (19), Ver­bőcziné (2), Sztojkovics (34), Balázs (20), Csankó (4). Csere: Kiefer (5), Horváth (3), Peregi (2), Gádor (4). Edző: Benkő Csaba: Szekszárd: Harsányi (24), Varga (14), Daróczi (10), Stella (-), Rátvay (10). Csere: Pekk (—), Knorr (2). Edző: Rát­vay Zoltán. Egy percig sem volt vitás a vasutascsapat fölényes győzelme. A 28. percben Varga kipontozódott. Labdarúgás Körzeti bajnokság Eredmények: Döbrököz—Závod 2-2, ifi: 1-2, Dalmand-Kurd 3-3, ifi: 3-0, Ka- posszekcső—Kisvejke 2-0, ifi: 6-0, Kocsola—Nak 7-3, ifi: 2-1, Szakcs-Szakály 6-0, Sióagárd- Tolna 3-2, ifi: 8-1, Fadd-Alsó- nána 5-2, ifi: 2-3, Izmény- Öcsény 2-1, Bonyhádvarasd- Györe 8-3, Kéty—Ci'kó 0-4, ifi : 2-0, Báta-Ka'kasd 0-1, ifi: 5-1, Szedres-Alsótengelic 5-3, ifi: 0-3, Madocsa-KSyönk 2-1, ifi: 4-0, Pusztahencse-B'ölcske 0-5, Simontornya-lNémetkér 4-2, ifi: 4-1, Tolnanémedi-Paks U. 1-2, Pálfa-Gerjen 1-4. A közelmúltban befejeződött 1981—82. évi labdarúgó me- qyébajnoksáq 240 mérkőzésén összesen 793 gól esett, melyet 187 játékos szerzett. Egy fordu­lóra 26,43 — egy mérkőzésre pedig 3,3 gól jutott átlagban. A góllövőlistára feliratkozott 187 labdarúgó közül öten csu­pán öngólosként követeltek ma­guknak helyet. A gólkirályi cí­met holtversenyben két dombó­vári játékos Lamm György és Nagy Béla szerezte meg. Mind­ketten egyaránt 20—20 góllal bizonyultak a bajnoki esztendő „ me ste rlö vés zé nek". A góllövőlista élmezőnye: 20 gólos: Lamm, Nagy (Dombóvá­ri Vasas). 15: Micskei (Nagy- dorog), Dölles (Ozora), Váli (Hőgyész). i14: Bakó (Nagymá- nyok), iPapp (Ozora). 13: János (Bonyhádi 'Pannónia), Virág (Nagydorog), 12: Biró (Nagy- mányok), Éberling (Tengelic), Gyónó (Iregszemcse), Gáspár (Aparhant), Somodi (Duna- szentgyörgy). TI : Ébert (Nagy­dorog), Bús Jt (Hőgyész), 10: Veress (TAÉV SK), Turbuk (Té­véi), Horváth (Pincehely), Po- povics (Dunaföldvár). Baja, Nagybátony és Siófok az NB ll-ben A Dombóvári Vasas nem jutott a területi bajnokságba Befejeződtek a labdarúgó osztályozó mérkőzések, a Nyír­egyháza maradt az NB l-ben, ugyanakkor visszakerült az MTK-VM. Az egycsoportos NB ll-be Baja és Siófok mellett a nagybátonyi gárda jutott fel. A területi bajnokságba jutásért — mint ismeretes — megyén­ket a Dombóvári Vasas kép­viselte és a hazai pályán szer­zett 2-1-es előny nagyon ke­vésnek bizonyult az enyingi visszavágóra. A hazai csapat 3-1-es félidő után 5-1-re köny- nyedén nyert a D. Vasas ellen. Enyingen több mint 1000 né­ző gyűlt össze, hogy biztassa csapatát. Találkoztunk azon­ban néhány hőgyészivel is, akik annak reményében utaz­tak el, hogy Dombóvár meg­menti őket a kieséstől. A hő- gyésziek éppúgy, mint a dom­bóváriak, még negyed óráig sem reménykedhettek. A 12. percben már 2-0-ra vezetett a hazai csapat. Mi tagadás, az enyingiek teljesen megérde­melten győztek a különösebb lelkesedés nélkül játszó és a helyzeteiket kihasználatlanul hagyó dombóváriak ellen. Enyingi MEDOSZ—Dombó­vári Vasas 5-1 (3-1). Enying, 1000 néző. V.: Pálvölgyi. Enying: Kötél — Tilhoff, László, Kiss, Rédl — Bereczki, Laka­tos, Csehkis (Semjén a 78. percben) — Verbóczki, Ger- gics, Bende (Jobbágy a 77. percben). Edző: Saiga Géza. Dombóvár: Szalai — Kovács, Engert, Havasi, Csatári — Mi- kolics (Álló a szünetben). Nagy, Pintér — Lamm, Szie- ber (Banai a 72. percben). Fe­kete. Edző: Újvári Kálmán. Már az első perc végén egy jobb oldali beadást követően nagy tumultus támadt a Vasas kapuja előtt és a szemfüles Verbóczki közelről megszerezte a vezetést. 1-0. A 4. percben Pintér Sziebert hozta gólhely­zetbe, a csatár azonban 9 mé­terről a kapu mellé lőtt. A 12. oercben Gergics jobbv oldalról beadott, Bereczki becsapta Engertet és 8 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 2-0. Telje­sen szétzilálódott a dombóvári védelem és csak a szerencsé­nek köszönhető, hogy öt perc leforgása alatt nem került két­szer is Szalai kapujába a lab­da. A 21. percben Mikolics szögletét Fekete ügyesen át­lépte, a befutó Lamm azon­ban hét méterről kapu mellé lőtte a labdát. A 28. percben Csatári kiugratta Lammot, a szélső beadását Mikolics 16 méterről a jobb alsó sarokba vágta. 2-1. A 36. percben Szieber 17 méteres lövését Kö­tél bravúrosan védte. Egy perc­cel később a szabadon hagyott Bende 9 méterről tovább nö­velte csapata előnyét. 3-1. Szünet után az 53. percben Fekete jól ugratta ki Lammot, aki elől Kötél önfeláldozó láb- ravetődéssel hárított. Az 56. percben Havasi nagy erejű lövése centiméterekkel kerülte el a bal felső sarkot. A 60. percben Fekete 19 méteres lö­vését Kötél csak másodszorra tudta megkaparintani. Négy perc múlva Bende beadását követően Verbóczki elől Szalai óriási bravúrral mentett szög­letre. A 68. percben Bereczki 16 méteres lövését hárította jó érzékkel a Vasas kapusa. Egy perccel később Verbóczki jobb oldalról beadott, a fede­zetlenül hagyott Bereczki kö­zelről a léc alá lőtt. 4-1. A 88. percben Jobbágy állította be a végeredményt, amikor a cse­reként beállt játékos, Gergics átadását kapásból lőtte Szalai kapujába. 5-1. A végig hallatlan lelkese­déssel küzdő enyingiek jól használták ki a dombóvári vé­delem gyakori megingásait. Jók: Bereczki, Verbóczki, Ger­gics, illetve Havasi. Erőtlen dombóvári támadás végén hárít az enyingi kapus Itt még bíztak a dombóváriak... A labdával Nagy Béla, bal­ról a Budapestről érkezett Pálvölgyi játékvezető. •Moszkvában óriási szovjet fölényt Hozott a hétvégi nemzetközi evezős regatta. A házigazdák a 28 számból 21-et megnyertek és további helyezé­sekhez jutottak. A magyarok közül a második napon a női négypárevezős volt a legeredményesebb, a Szovjet­unió és az NDK mögött a harmadik helyen végzett. San Franciscóban az új-zélandi Lorraine Möller kitűnő 2:36:13 órás eredménnyel győzött a nemzetközi női maratoni futóversenyen. Pozsonyban a nemzetközi úszóver­senyen Fodor Ágnes a 100 m-es hát­úszásban 1:05:77 perccel második lett, ugyanilyen helyezést ért el Ko­vács a 100 m-es férfi mellúszásban 1:08>:33 perccel, míg Hegedűs Ág­nes a 800 m-es női gyorson 9:09:80 perccel harmadiknak érkezett a cél­ba. Brnóban a teke világbajnokságon eddig a csapatok versenyeztek és „félidőben” a magyar férfiak a har­madik, a nők a hatodik helyen áll­nak. Detroitban, a Forrna—1 gépkocsik újöbb Grand Prix versenyén, az Egyesült Államok nagydíjáért már a hivatalos edzések is sok nehézséggel zajlottak le. A verseny aztán rosszul indult, mert az olasz Patrese és a kolumbiai Guerrero összeütköztek, s bár mindketten sérülés nélkül meg­úszták az esetet, de Patrese kocsija kigyulladt. Az akadály miatt a ver­senyt meg kellett állítani, s több mint egy óra telt el, mire a pálya rendbehozatalát követően újból el­indulhatott a mezőny. •Eredmények: 1. Watson (brit) McLaren 1:58:41.04 ó, 2. Cheever (amerikai) Talbot 15.72 mp hátrány, 3. Pironi (francia) Ferrari 28.7 mp hátrány. VB-állás: 1. Watson 26, 2. Pironi 20, 3. Prost (francia) 18, 4. Rosberg 17, 5. Patrese (olasz) 13, 6. Lauda (oszt­rák) 12. Torontóban befejeződött az aszta­liteniszezők mesterek tornája, amely ázsiai döntőt hozott. Az első helyet a három évvel ezelőtti egyéni vi­lágbajnok, Seiji Ono szerezte meg, a döntőben 3-0 (17, 19, 17) arányban győzött a dél-koreai Park Lee Hee ellen. A harmadik helyen az egyéni Európa-ba'jnok svéd Appelgren vég­zett, aki a fiatal amerikai Eric Bog- gan ellen 2-1 (—16, 22, 14) arány­ban nyert. A magyarok közül Jónyer végül is a 7., Molnár pedig a 11. lett. A 7. helyért: Jónyer—U. Bengtsson (svéd) 2-i1 (13, —18, 17). A 11. helyért: Molnár—Dvoracek (csehszlovák) 2-0 (10. 18). A magyarok — több külföldi tár­sukkal együtt — újabb jamaicai— trinidadi verseny korú ton vesznek részt és egy hét múlva érkeznek haza.