Tolna Megyei Népújság, 1981. november (31. évfolyam, 257-280. szám)

1981-11-24 / 275. szám

© ^rféPÜJSÁG 1981. november 24. Vasárnap 110 versenyző állt asztalhoz Szekszárdon, a sport­székház tornatermében, hogy eldöntsék az 1981. évi II. és III. osztályú megyebajnoki címeket. Meglepően nagy ez a létszám, különösen akkor, ha figyelembe vesszük, hogy hat megyebajnoki szakosztály távol maradt. Leg­több versenyzőt ezúttal a Szek­szárdi Spartacus nevezett, szám szerint huszonnégyet. A gyér létszámú II. osztályú versenyzők kezdték a küzdel­met. Itt csak azok indulhattak, akik valamely minősítési foko­zattal már rendelkeztek. A női mezőnyben simán folyt a ver­seny, a döntőben Pata Erika aktívabb játékkal győzött klub­társa, Rencz Rita ellen. A férfiak mezőnyében meg­lepetésnek számított Kocsis győzelme klubtársa, Holtz ellen. A döntőben Heronyányi—Ko­csis 2-1. A nagy létszámú III. osztályú számok következtek ezután. A nőknél ismét meglepetés nél­kül bonyolódott a verseny. A döntőben Pata Teréz biztosan győzött Horváth Edit ellen. A férfi versenyszámban már sok meglepetés akadt. Ezek közül néhány: a legjobb nyolc közé jutásért Vermes—Vicze 2-1, ifj. Iván—Fekete 2-1, a legjobb négy közé Szunyogh— Holtz 2-1. A döntőbe jutásért Heronyá­nyi—fj. Iván 2-0 és Kocsis— Szunyogh 2-0. A döntőben Ko­csis János visszavágott Hero- nyányinak, és megnyerte ezt a bajnoki számot. II. osztályú női egyéni: 1. Pata Erika, 2. Rencz Rita, 3. Pata Teréz (mindhárom Tolnai VL) és Horváth Edit (Sz. Költ­ségvetés). II. osztályú férfi egyéni: 1. Heronyányi István, 2. Kocsis Já­nos, 3. Vicze András (mindhá­rom Sz. Szöv.), és Fekete Péter (Dunaföldvár). III. osztályú női egyéni: 1. Pata Teréz (Tolnai VL), 2. Hor­váth Edit (Sz. Költségv.), 3. Pé­ter Istvánné (Sz. Költségv.) és Balics Katalin (Sz. Szöv.). III. osztályú férfi egyéni: 1. Kocsis János (Sz. Szöv.), 2. He­ronyányi István (Sz. Szöv.), 3. ifj. Iván Gyula (Dombóvári VSE) és Szunyogh Mihály (Nagymányok). Játékvezető-küldés Kosárlabda-játékvezetőink kö­zül november 26-án a Dunaúj­város—ÁFOR SC NB ll-es férfi­mérkőzésen Major—Haász, 27- én az Sz. Dózsa—SÁÉV ugyan­csak NB ll-es férfimérkőzésen Szabó IV.—Elmauer páros mű­ködik. 28-án, szombaton az NB l-es PVSK—MTK VM talál­kozón a játékvezető Kardos— Faidt lesz. Az NB ll-es U. PEAC —Körmend mérkőzésen a Sza­bó IV.—Elmauer páros, míg a Paks—Szombathelyi TK mérkő­zésen a Major—Kovács kettős bíráskodik. Kosárlabda NB I Nagyarányú győzelem Csepelen Szekszárdi Dózsa—Csepel SC 99-58 (51 -23). Csepeli sport­csarnok. V.: Szász, Szilvássy. Szekszárd: IHarsányi (32), Var­ga (5), Daróczi (26), Pártos (10), Támer (20). Csere: Szabóné (—), Toronyiné (—), Fekete (—), Rátvay (6). Edző: Rátvay Zol­tán. Csepel: Konrádi (19), Fe­kete (—), Berzéki (2), Páris (13), Csizmadiáné (2). Csere: Illés (8), Cserny (12), iBeliczay (2). Edző: Liptai István. Nehezen lendült játékba a Dózsa, így a Csepel a 2. percben 5-0-ra el­húzott. Mint később kiderült: ez volt o találkozó során a hazai­ak egyetlen vezetése. Daróczi remek egyéni megoldásaival és Hcirsányi távoli, biztos dobásai­val a Dózsa a 8. percben már 15-7-re átvette a vezetést. Az első félidőben magabiztos vé­dekezéssel, a lepattanó labdák — mindkét palánk alaitti — meg­szerzésével, valamint átlagon felüli dobóteljesítménnyel nagy­arányú vezetésre tett szert a szekszárdi gárda. Az eredmény alakulása: 12. perc 27-13, 17. perc 39-17. A második félidő első percei ott folytatódtak, alhol az elsőt befejezte a lila-fehér csapat. Az 5. percben 69-27 volt az állás, úgy, hogy sorban szóhoz jutot­tak a cserejátékosok is a Dó­zsában. A Csepel egészpályás letámadásra tért át, aminek egy ideig szemlátomást nem találta meg ellenszerét csapatunk és a 10. percben 71-44-re felzárkóz­tak a hazaiak. Időkérés után újra átvette a játék irányítását Szekszárd, egyre jobban elfá­radó ellenfelével szemben végül is nagyarányú győzelmet szer­zett. A dózsás játékosok ezen a mérkőzésen dobóbiztonságuk­kal és a lepattanó labdák meg­szerzésében jeleskedtek. Min­dent összevetve csapatjátékban is felülmúlták ellenfelüket Ki­magasló teljesítményt Dairóczi és Harsányi nyújtott. Ifjúsági mérkőzés: Szekszárdi Dózsa—Csepel SC 63-46 (32-22). Szekszárd: Pekk (6), Knorr (2), Stella (7), Támer (28), Rátvay (18), Csere: Müller (2). Támer remek játékának köszönhető, hogy sikerült visszavágni a Szekszárdon elszenvedett vere­ségért. A bajnokság állása 1. BSE 12 12 — 1113- 648 24 2. MTK-VM 12 11 1 961- 685 23 3. Pécs 12 8 4 990- 866 20 4. BEAC 12 7 5 890- 797 19 5. ZTE 12 6 6 777- 865 18 6. Szekszárd 12 6 6 835- 768 18 7. AR Építők 12 5 7 822- 906 17 R. OSC 12 2 10 720- 928 14 9. Csepel 12 2 10 805-1126 14 10. Veszprém 12 1 11 719-1043 13 Sere Tiborné Daróczi Eszter NB II.: Bakony Vegyész-Dombóvár 78-63 (36-23). A dombóváriak Pécsen, a Vasutas sportcsarnok­ban fogadták a veszprémieket. Dombóvár: Tölgyes (4), Kollár IL (—), PáIvölgyi (27), Tamási (12), Meszler (10). Csere: Bá- tind (4), Tóth (6). Ezúttal úgy­szólván az egész dombóvári csapat (talán csak Pálvölgyit kivéve) rossz napot fogott ki és gyenge teljesítményükkel meg­érdemelten szenvedtek veresé­get a bajnokság egyik esélye­sétől, a Bakony Vegyésztől. Gyenge játékukra jellemző, hogy az első félidőben mind­össze 23 pontot szereztek. Leg­közelebb november 27-én, pén­teken Keszthelyen lépnek pá­lyára a dombóváriak, ahol a mérkőzés kezdete 18 óra, Fűzfő—Szekszárdi Dózsa 93-55 (41-27). A találkozóra. Szekszár­don került sor, ahol a Dózsa csapatában Sólyomvári Nándor edző a következőket szerepel­tette: dr. Fenyőházi (12), Kato­na (10), Mészáros (17), Murel (6), Keszler (6). Csere: Heimann (—)., 'Kiss (2), Körösi (—), Farkais (2), Péntek (—). Csak az első percekben tudott komoly ellen­állást kifejteni a szekszárdi csa­pat, a 10. perctől fokozatosan elhúztak a vendégek. A máso­dik félidőben is csak felvillaná­sai voltaik a szekszárdiaknak, ahol Mészáros és Katona játé­ka érdemel említést. Legköze­lebb november 27-én, pénteken a SÁÉV ellen játszanak Szek­szárdon,, a Zrínyi utcai torna- csarnokban. SÁÉV-Atomerőmű SE 101-54 (54-32). Kaposváron a Paks szí­neit a következők képviselték: Bettesch (12), Bárdos (2), Oláh (2), Jégih (—), Nagy (22). Csere: Szaibó (12), Heizler (2), Gás­pár (2). A magas játékosait nélkülöző 'Paks ellen a SÁÉV együttese könnyű győzelmet aratott. Paksból Bettesch, Sza­bó és Oláh játéka érdemel em­lítést. A paksiak szombaton játsszák soron, következő mér­kőzésüket, amikor a Szombathe­lyi Tanítóképző Főiskola együt­tesét látják vendégül. Kezdés: 9 óra. Bonyhád-Fűzfő 71-51 (34-22). A mérkőzésre Bonyhádon került sor. Dr. Ábrahám, János edző csapatában a következők ját­szottak: Jankovics (2), Hágen (6), Vanya (16), Tóth (25), Se­ré né (5). Csere: Fetzer (10), Csuka (6), Pákái (1), Biszak (—),, Kishonti ■(—). A 10, percig tartotta magát a Fűzfő, majd a hazaiak fokozatosan elhúztak és a félidő végéig 12 pontos előnyhöz jutottak. A második, félidőben, is o bonyhádiak irá­nyították a játékot és tovább növelték előnyüket, biztosan szerezték meg a győzelmet. Jók: Tóth, Seréné és Vainya. Legkö­zelebb november 29-én, vasár­nap Szigetvár együttesét fogad­ják Bonyhádon 10.30-kor. Az idén is nagy sikere volt Évről évre egyre nagyobb teret hódít a kispályás labdarúgás. A megyeszékhelyen közel öt­ven csapat mérkőzik kora tavasztól késő őszig, de Dombóváron, Bonyhádon, Pakson, Duna- földváron és lehetne sorolni még a helyeket, ahol rendszeresen 15—20, vagy még ennél is több csapat vesz részt a bajnokságban. A napokban már megkezdődtek a bajnokságok értékelé­sei, elemzik a mérkőzések tanulságait, sőt, lassanként hozzáfognak a jövő évi bajnokság szer­vezéséhez. Felvételünk az év utolsó mérkőzésén készült Szekszárdon, a Vízmű együttese a Bú­toripar ellen játszott: a labda gólba tart. Fotó: Czakó Sándor Ökölvívás Óriási paksi siker a fővárosban Huszonharmadik alkalommal került sor az egykori olimpiai bajnok, Énekes István emlékver­senyére Budapesten. A Paksi SE ökölvívói elsöprő sikert arat­tak, csapatversenyben olyan együtteseket utasítottak maguk mögé, mint a Budapesti Vasas, vagy az Újpesti Dózsa. Papírsúlyban a sokszoros vá­logatott Árvái Rudolf magabiz­tosan szerezte meg az első he­lyet. Légsúlyban Dorogi László ezüstérmes lett. Harmatsúlyban Tolnai Sándor bronzérmes. A dombóvári versenyzők közül Szekeres József végzett dobo­gón, kisváltósúlyban második lett. Ezzel Szekeres teljesítette azokat a feltételeket, mellyel aranyjelvényes sportoló lett. Fél­nehézsúlyban az ugyancsak sokszoros magyar válogatott Erős Lajos súlycsoportjában a legjobbnak bizonyult. Csapatversenyben a végered­mény: 1. Paksi SE 19, 2. Buda­pesti Vasas 10, 3. Újpesti Dó­zsa 8 ponttal. A neves sportemberekből álló zsűri a legeredményesebb ed­zőnek Dunajecz Ferencet, a Paksi SE edzőjét találta, aki ezért értékes díjat vehetett át. Ugyancsak díjat kapott Árvái Rudolf, mint az Énekes István- emlékverseny legtechnikásabb versenyzője. A megyei labdarúgó-bajnokságért Sok kiállítás és büntető a csonka fordulóban A megyei labdarúgó-bajnok­ságban csonka fordulóra került sor vasárnap. Az ok: novem­ber 29-re halasztották a Dom­bóvár—Tengelic mérkőzést. Az események arra utalnak, hogy a játékosok idegei felmondták a szolgálatot az utolsó fordulóra. A büntetőrúgások, no meg négy kiállítás tarkította a mér­kőzéseket. A vendégcsapatok közül csak a Bonyhádi Pannó­niának sikerült nyerni idegen­ben — Tevelen. Á Dunaszent- györgy a Nagymányokot győz­te le 3-2-re, míg az aparhan- tiak a Dunaföldvár ellen sze­reztek két pontot. A mérsékel­ten szereplő Pincehely a TÁÉV ellen nyert 1-0-ra. Döntetlenül végződött az Iregszemcse— Nagydorog (2-2) és az Ozora— Hőgyész (1-1) találkozó. Az újonc Zomba Bogyiszlón szen­vedett 3-0-ós vereséget. A bajnoki táblázaton pilla­natnyilag a Nagymányok áll az élen 22 ponttal, 21 pontos a Dombóvár (egy mérkőzéssel ke­vesebbet játszott), valamint a Bonyhádi Pannónia. Dunaszentgyörgy—Nagymá­nyok 3-2 (2-1). Dunaszent­györgy, 450 néző. V: Fülöp. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka — Lacza, Nagy II., Lencsés, Ker­tész, Pál, Szakács, Pécz, Somo- di, Herman, Henk. Csere: Kai­ser. Edző: dr. Gyurovics László. Nagymányok: Sass — Ecker, Németh, Lemle, Vorgrümler, Nagy, Túrós, Horváth, Bíró, Ba­kó, Csordás. Csere: Szép, Fogl- szinger. Edző: Guth András. Jó iramú, izgalmas találkozón a hazai csapat őszi legjobb játé­kával megérdemelten nyert a listavezető ellen. A 90. perc­ben Horváth 11-esét Szlanyin­ka kivédte. G: Somodi 2, Pécz, illetve Bíró, Nagy. Jók: Somo­di, Henk, Lacza, Szlanyinka, míg Guth edző egyetlen játé­kosa teljesítményével sem volt elégedett. Pincehely—TÁÉV SK 1-0 (0-0). Pincehely, 200 néző. V: Ritzel. Pincehely: Takács — Sütő, Kántor I., Zsolnai, Kántor II., Horváth I., Kajtár, Botos, Hor­váth II., Gergely, Németh. Cse­re: Veres, Petki. Edző: Bükkö- si András. TÁÉV SK: Horvai — Both, Bölcsföldi, Molnár, Veress, Horváth, Klement, Turbuk, Marcsa, Micskó, Lángi. Cse­re: Balázs, Kálmán. Edző: dr. Freppán Miklós. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen a végeredmény a szek­szárdiak számára hízelgő. A 65. percben Kajtár 11-esét Hor­vai kivédte. A 66. percben Németh, a 74. percben Hor­váth I. kiállítva. G: Kajtár. Jók: Kántor I., Takács, Gergely, Kaj­tár, illetve Horvai. Aparhant—Dunaföldvár 2-1 (0-0). Aparhant, 200 néző. V: Pál. Aparhant: Schanczen- bacher — Cseke, Wáger, Hei- decker IV., Dávid, Zsák, Palkó, Kulcsár, Juhász II., Juhász I., Firkó. Edző: Kozma József. Du­naföldvár: Józsa — Jakab, Bo­gár, Princz I., Vidács, Jónás, Princz II., Pálinkás, Popovics, Varga, Szabó. Edző: Kővári István. Alacsony színvonalú 90 percben nehezen tartotta ott­hon a két pontot az aparhanti gárda. G: Palkó, Juhász I., il­letve Varga. Jók: Wáger, Dá­vid, illetve Princz I., Popovics. Bonyhádi Pannónia—Tevel 1-0 (1-0). Tevel, 200 néző. V: Gerencsér. B. Pannónia: Szőts I. — Eisensehr, Weiszenburger, Fiaskár, Szőnyi, Csoboth, Kiss, Bajkai, Incze, Szőts II., János. Csere: Szőts III., Kollár. Edző: Kovácsi Ferenc. Tevel: Braun — Nagy I., Barabás, Illés II., Mik­lós, Szentes, Schmidt, Denkin- ger, Bíró, Turbuk, Antal. Csere: Bodai. Edző: Teffner József. Mérsékelt iram és színvonal, megérdemelt vendégsiker. A 65. percben Antal, a 70. perc­ben Szőnyi kiállítva. G: Cso­both. Jók: Szőts I., Weiszen­burger, Kiss, Csoboth, illetve Nagy I., Barabás. Iregszemcse—Nagydorog 2-2 (1-0). Tamási, 200 néző. V: Var­ga. Iregszemcse: Vincze —Szu- hai, Kajdi, Kovacsik, Németh, Máté, Borzok, Kiss, Gyánó, Krá- nitz, Sztojka. Csere: Budai. Ed­ző: Székely József. Nagydorog: Balogh — Gondos, Eger, Kis- györgy, Bányai, Kollár, Honti, Miklós, Sáringer, Nagy, Virág. Csere: Sörös. Edző: Domonkos János. Nagy iramú találkozón, egyenlő erők küzdelméből, igaz­ságos döntetlen kerekedett ki. G: Kajdi (11-esből), Kránitz, il­letve Honti 2. Jók: Máté, Krá­nitz, Kovacsik, illetve Honti, Bányai. Ozora—Hőgyész 1-1 (1-0). Ozora, 150 néző. V: Szinger. Ozora: Surányi — Rúzsa, Por- ga, Cziráki, Horváth, Kovács, Nádasdi, Pfeifer, Lendvai, Papp, Dölles. Csere: Sárközi, Frizória. Edző: Kiss István. Hőgyész: Lécz — Seemann, Frank II., Brunner, Stefán, Nagy, Banai, Váli, Bús, Sándor, Erdős. Cse­re: Frank I., Vasi. Edző: Auth János. A mérkőzést végig­támadó Ozora ellen a 85. perc­ben egyenlített a lelkes ven­dégcsapat. G: Dölles, illetve Sándor. Jók: Porga, Cziráki, il­letve Lécz, Frank II., Sándor. Bogyiszló—Zomba 3-0 (1-0). Bogyiszló, 400 néző. V: Köő. Bogyiszló: Bárdos — Liszkai, Paksi, Szekeres, Waldraf, Györ­gye, Bogdanovics, Boros, Mol­nár F., Bajusz, Hajdú. Csere: Molnár M. Edző: Palatínus Já­nos. Zomba: Bogos — Csiki, Marsai II., Horgos, Marsai I., Kerekes, Illés I., Jakab II., Tur­buk, Jakab I., Vass. Csere: Or­bán, Nyári. Edző: Kláb József. Küzdelmes 90 perc, megérde­melt hazai győzelemmel. A 75. percben Horgos 11-esét Bárdos kivédte. G: Paksi, Liszkai (11- esből), Molnár F. Jók: Györgye, Liszkai, Paksi, Szekeres, illetve Bogos, Marsai I., Illés II.