Tolna Megyei Népújság, 1981. február (31. évfolyam, 27-50. szám)

1981-02-24 / 46. szám

e népújság 1981. február 24. Kosárlabda NB II Dombóvári VSE—SÁÉV 98-83 (50-51). Kaposvár, 600 néző. Vezette: Matlári, Szabó III. Dombóvár: Tamási (6), Ács (20), Ruzicska (—), Töl­gyes (18), Pálvölgyi (30). Cse­re: Meszler (20), Kollár II. (2), Bálind (2). Edző;: Erdősi La­jos. Óriási volt az érdeklődés, Dombóvárról is legalább 200 szurkoló utazott el a rang­adóra. Végig izgalmas, az el­ső félidőben fej-fej melletti küzdelem folyt. A második félidő 6. percében 16 ponttal elhúzott a DVSE és ezt az előnyét végig megtartotta. Ez­zel a győzelemmel a dombó­váriak ledolgozták három­pontos hátrányukat, és az él­mezőnyben jelenleg hármas holtverseny van a SÁÉV, az U. PEAC és a DVSE között. Jók: Pálvölgyi, Ács, Meszler, Tölgyes és Tamási. Bonyhád—Haladás VSE 88-54 '(32-27). Bonyhád, 100 néző. Vezette: Oláh, Komlósi. Bonyhád: Csuka (4), Verese (1), Jankovics (10), Vanya (25), Fetzer (16). Csere: Pókai (7), Eszterbauer (4), Hágen (17), Biszak (4), Kishonti (—). Lendületes, nagy iramot dik­tálva és helyenként szellemes játékkal ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a bonyhádi együttes. Jók: Jan­kovics, Biszak. Bátaszék—Szekszárdi Dózsa 67-57 (26-22). Szekszárd, 100 néző. Vezette: Komlósi, Oláh. Bátaszék: Bánhidi (11), Kan- csár (10), Csátaljai (8), Bová- novics (18), Petritty (20). Cse­re: Illyés (—). A szekszárdiak kezdtek jobban, de a félidő végére feljött a Bátaszék és átvette a vezetést. A fordulás után is a vendégeknek ment jobban és elsősorban a lepat­tanó labdák megszerzése ré­vén szerezték meg a győzel­met. Alacsony színvonalú já­tékban igen gyenge teljesít­ményt nyújtva vesztett a szekszárdi csapat. Jók: Pet­ritty, Bovánovics, illetve Végh. Keszthelyi Haladás—Báta­szék 77-76 (37-38). Keszthely, 100 néző. Vezette: Sass, Nagy. Bátaszék: Bovánovics (32), Bánhidi (10), Petritty (10), Kancsár (4), Csátaljai (16). Csere: Gráma (—), Illyés (4), Zágonyi (—), Piszárovics (—). Szoros mérkőzés, két ellenté­tes félidővel. A találkozó be­fejezése előtt 15 másodperc­cel még 76-76 volt az ered­mény. A hazaiak büntetőből szerezték győztes pontjukat. Jók: Bovánovics, Csátaljai, Kancsár. így kellett volna 1. N.-bátony—Salgótarján 1-4 2 2. Szarvas—Gyöngyös 0-0 X 3. Sz. MÁV MTE—özd 1-2 2 4. Várpalota—B.-bányász 2-3 2 5. Fűzfő—PVSK 0-1 2 6. Sellye—Olajbányász 1-3 2 7. Ascoli—Cagliari 0-0 X 8. Avellino—Torino 3-0 1 9. Catanzaro—Fiorentina 2-2 X 10. Pistoise—Napoli 0-1 2 11. Roma—Bologna 1-1 X 12. Catania—Lazio 2-2 X 13. Genoa—Milan 0-0 X +i Taranto—Sampdoria 1-1 X Labdarúgó NB // 4 Gyengécske tavaszi rajt Dombóvári MSC—Soproni SE 0-0. Dombóvár, 1000 né­ző. V: Kovács L. DMSC: Fo­ki — Banai, Horváth, Szí­jártó, Porcsa — Tóthbagi (Vörös az 56. percben), Ma­gyar, Nagy — Iván (Lamm a 72. percben). Túrái, Landek. Edző: Herbei József. Sopron: Horváth I. — Lipóth, Drázs- nyák, Nagy, Benkő — Hor­váth II., Deák, Makai (Né­meth a 77. percben) — Var­ga, Molnár, Dercsár. Edző: Mihalecz Boldizsár. Enyhe hazai fölény, de meddő tá­madójáték jellemezte az első 30 percet. A 31. percben Lan­dek kiugrott a védők közül, ám óriási helyzetben, 12 mé­terről a kifutó Horváth ka­pusba lőtte a labdát. Három perccel később ugyancsak Landek veszélyeztetett, 18 méteres szabadrúgását bra­vúrral hárította a vendégek kapusa. Szünet után az 53. percben Molnár 24 méteres szabadrú­gását védte jó érzékkel Foki. A 70. percben Magyar jobb oldali beívelését Túrái lefe­jelte Iván elé, aki hat lépés­ről, senkitől sem zavartatva a léc fölé bombázott. A 72. percben Iván került helyzet­be, de 17 méterről az üres kapu mellé vágta a labdát. A 79. percben Banai túlzot­tan kemény szerelésért sár­galapos figyelmeztetést ka­pott. A 85. percben Túrái jobb oldali beívelését Nagy kecsegtető helyzetben, öt mé­terről kapu mellé fejelte. Félóra elteltével a DMSC vette át a játék irányítását, végig többet kezdeményezett, de a kínálkozó gólhelyzetei­ből egyet sem tudott értéke­síteni. Jók: Porcsa, Banai, illetve Horváth I., Lipóth, Drázsnyák. MÄV DAC—Szekszárdi Dó­zsa 1-0 (0-0). Győr, 1500 né­ző. Vezette: Büki. MÁV DAC: Farkasdi — Fehér, Baumann, Farkas, Molnár Z. — Csóka, Horváth (Gulyás a szünet­ben), Wunder (Cs. Kovács a 60. percben) — Csollány, Ta­mási, Dobos. Edző: Horváth Tamás. Szekszárd: Pólyák — Varga, Tóth, Somodi, Szabó L. — Páli, Weitner (Bonnyai a 78. percben), Márkus — Pölöskei (Vasvári a 84. perc­ben), Koroknai, Lauer. Edző: Magasházi József. Kezdés után a Dózsa ragadta magá­hoz a kezdeményezést, két szögletet harcolt ki. A 14. percben Márkus 18 méteres lövése csúszott el a jobb sa­rok mellett. A 22. percben Varga remek cselekkel tört előre, de az utolsó pillanat­ban szögletre szerelték. A 34. percben Pölöskei két védő között betört a 16-oson be­lülre, de nagy helyzetben, 14 méterről mellélőtt. A 42. percben Márkus jobb oldal­ról átívelt és Lauer 13 mé­terről kapásból centiméte­rekkel kapu fölé bombázott. Szünet után a 47. percben Tamási 8 méterről a léc fö­lé fejelt, egy perc múlva Farkas lövését Pólyák szög­letre ütötte. A 69. percben Lauer elhúzott a bal olda­lon, beadását Szabó L. 16 méterről a léc mellé vágta. A 73. percben Csóka szögletét röviden mentették a Dózsa védői, Gulyás 10 méterről a hálóba lőtte a labdát. 1-0. A találkozó hátralévő percei­ben elkeseredetten támadott a Dózsa, de a győriek védel­me jól rombolt. A mindvégig igen küzdel­mes mérkőzésen a MÁV DAC úgy szerezte meg győ­zelmét, hogy tulajdonképpen gólhelyzete sem volt. A Dó­zsa főleg az első félidőben játszott remekül és nagyon taktikusan. Szünet után ki­egyenlítődött a küzdelem Jók: a szekszárdi csapat va­lamennyi játékosa dicséretet érdemel. 1'. Haladás 21 9 11 1 37-16 29 2. Nik. Olajb. 21 12 5 4 44-26 29 3. Komló 21 12 5 4 29-13 29 4. Tapolca 21 12 3 6 34-29 27 5. MÁV DAC 21 10 6 5 42-25 26 Ó. PVSK 21 10 6 5 28-18 26 7. Sabaria1 21 10 6 5 27-22 26 8. Keszthely 21 9 7 5 37-31 25 9. Mohács-V. 21 7 9 5 20-15 23 10. Ajka 21 9 5 7 33-31 23 11. Bábolna 21 7 9 5 22-26 23 42. Sopron 21 7 6 8 32-29 20 13. Szekszárd 21 7 5 9 20-20 19 14. Bakony V. 21 5 8 8 28-32 18 15. Fűzfő 21 5 5 11 26-33 15 16. Rá'kóczi SE 21 5 4 12 16-23 14 17. Várpalota 21 3 8 10 24-34 14 18. Sellye 21 5 4 12 24-41 14 19. Dombóvár 21 3 7 11 19-43 13 20. Pét 21 2 3 16 22-56 7 MEZŐFÖLD-KUPA Paksi SE—Toldi SE 1-0 (0-0). Paks, 300 néző. Vezet­te: Tóth. Paks: Kun —Szűcs, Rácz, Blatt, Vayer, Sóthy I., Lambert, Bencsik, Pesti, Por- ga, Sóthy II. Csere: Féhr. Változatos játék után a 20. percben Róth nagy erejű lö­vését Kun a léc fölé tenye- relte. A 27. percben Porga elvette a labdát Boldocskitól, de a kifutó kapusba lőtte. A 60. percben Lambert átadá­sával Porga lefordult őrzőjé­ről és a jól eltalált lövése a hálóba vágódott. 1-0. A 63. percben Dunai megrúgta Sóthy Il-t, ezért a játékveze­tő kiállította. A 87. percben Róth lövését bravúrral véd­te Féhr. Végig nagy iramú, helyen­ként élvezetes mérkőzést ví­vott a két csapat. Jók: Por­ga, Szűcs, Sóthy II. Fedettpályás ifjúsági atlétikai OB Böde három bajnokságot nyert Szombaton és vasárnap Bu­dapesten az Olimpiai csar­nokban rendezte a MASZ az 1981. évi országos ifjúsági fedettpályás atlétikai bajnok­ságot, melyen megyénkből a Szekszárdi Dózsa és a Bony­hádi Spartacus versenyzői indultak. Az eredmények kö­zül kiemelkedik Böde József teljesítménye, aki mindhá­rom rövid távon megvédte tavalyi bajnoki címét és há­rom országos bajnokságot nyert. Rajta kívül Énekes Béla ezüstérmet és egy 5. he­lyet, Mozolai Annamária egy 6. helyet szerzett. Eredmé­nyek: 60 m: 1. Böde József 6,94. 200 m: 1. Böde József 22,2 400 m: 1. Böde József 49,7 (Szekszárdi Dózsa). 800 m: .. .2. Énekes Béla (Bonyh. Spart.) 2:00,5 (előfutamban 1:58,0). 1500 m: ...5. Énekes Teljes magyar sikerrel zá­rult a Katowicében rendezett négynapos kardverseny. A csapatgyőzelem után vasár­nap este az egyéniben Gere- vich Pál 10:5-re nyert a szov­jet Burcev ellen, ezzel meg­szerezte az első helyet. A 3. helyért vívott találkozón az olasz Dalia Barba 10:5-re le­győzte Nébald Györgyöt, aki így a negyedik helyen vég­zett. * A Pazardzsikben (Bulgá­ria) rendezett nemzetközi kö­Böde József Béla 4:04,3. Távolugrás: ...6. Mozolai Annamária (Szek­szárdi Dózsa) 526. töttfogású birkózóversenyen Torna Mihály a 82 kg-os súlycsoportban a bolgár Pav­lov mögött második lett. A viadalon öt bolgár, két-két szovjet és lengyel és egy ju­goszláv győzelem született. * LA PAZ A labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezőinek első csoportjában Brazília kemény küzdelemben 2:1 (1:1) arányban győzött Bolívia el­len. A csoportban két fordulót bonyolítottak le, s Brazília vezet 4 ponttal, Bolívia (2), és Venezuela (0) előtt. Teke NB I Dombóvári Spartacus— Csepel 6-2 (5321-5266). A nagy múltú csepeli csapat el­len az utolsó pár dobásáig teljesen nyílt volt a mérkő­zés. Az első pár után 78 fás előnyt szerzett a vendégcsa­pat. A második párban Illés (899) remekül dobott és 30 fás hátrányt ledolgozott. Az utolsó párban induló Kollár és Tarsoly remek egyéni tel­jesítménye hozta meg a Spar­tacus győzelmét. Pontszer­zők: Kollár 920, Mándli 918, Tarsoly 914, Illés 899 fa, il­letve Medgyesi 922, Batka 887 fa. Eredmények Labdarúgó NB II. Nyugati cso­port: Haladás VSE—Sabaria 5-1, Pécsi VSK—Fűzfő 1-0, Keszthely —Pét 2-0, Ajka—H. Rákóczi 2-1, Tapolcai Bauxitbányász—Vár­palota 3-2, Komló—Bakony Ve­gyész 2-0, Mohács-Véménd—Bá­bolna 5-0, Olajbányász—Sellye 3-1. AZ ATI TOLNA MEGYEI ISKOLÁJA középiskolai végzettséggel GYAKORLATI OKTATÓT keres felvételre Jelentkezni személyesen, Szekszárd, Rákóczi u. 19. sz. alatt. Bérezés megegyezés szerint. (434) Kosárlabda NB I Dupla forduló - kettős Dózsa siker Szekszárdi Dózsa—Csepel 80-70 (43-26). Szekszárd, 300 néző. V.: Virik, Palotás. Sz. Dózsa: Harsányi (7), Varga (6), Pártos (12), Daróczi (4), Palotás (8). Csere: Grószné (19), Tómer (20), Farkas (4), Tóth (—), Seréné í—). Edző: Szittya Imre. Csepel: Csernyi (4), Fekete (12), Berzéky (12), Paris (10), Biosák (16). Cse­re: Konródy (12), Simon (—), Kaposvári (4). Edző: Liptai István. Varga szerzett vezetést, majd Harsányi ré­vén 4-0 volt a Dózsa javára. A jó folytatás elmaradt, ide­gesen, sok hibával játszot­tak a hazaiak és a 6. perc­ben 12-10-re a Csepel veze­tett. A következő négy perc­ben viszont csak a dózsások dobtak újabb kosarakat, így 18-12-re elhúztak. Időkérés a vendégeknél, gyakori cserék a hazaiaknál, ám a játék színvonala nem az BN I-ről tanúskodott. A 18. percben 43-22 volt az állás, szünetig a vendégek négy további pontot ledolgoztak hátrá­nyukból. Szekszárdi Dózsa—MAFC 75-62 (43-28). Szekszárd, 400 néző. V.: Farkas, Mustos. Sz. Dózsa: Grószné (8), Pártos (6), Támer (12), Daróczi (14), Palotás (11). Csere: Harsányi (8), Varga (13), Tóth (3). Ed­ző: Szittya Imre. MAFC: Szőke (4), Rátz (2), Mihály (3) , Bánszky (7), Mátolcsy (lil). Csere: Elekes (9), Pósa (4) , Buda (6), Szűcs (5), Moss (12). Edző: Hollenidonner János. Grószné nyitotta meg a kosarak sorát, de miután a 2. perc végén is 2-0 volt az eredmény, Szittya edző időt kért. A folytatásban Tá­mer és Grószné volt eredmé­nyes. A 7. percben 16-2-re, a 11. percben 28-10-re veze­tett a Dózsa, ekkor a fővá­rosiak kikérték a második idejüket is. A hazaiak cseréi megtörték a csapat lendüle­tét, négy perc alatt egyetlen pontot sem szereztek a dó­zsások. A 15. perctől aztán rákapcsoltak és félidőig megnyugtató előny birtokába jutottak. A második félidőt a Varga, Palotás, Pártos, Daróczi Tá­mer ötös kezdte. A 2. perc­ben 5il-28-ra növelte előnyét a hazad gárda. A 6. percben 57-36-os mérkőzésállásnál az addig kitűnően játszó és a mezőny legjobbjának bizo­nyuló Pártos is „kispados” lett, mondván, a kezdő ötös tagjai tartalékolják az erőt a másnápi találkozóra. Seréné viszont első alkalommal ju­tott szóhoz bajnoki mérkő­zésen a lila-fehéreknél. A 10. perctől (62-46) a teljes cseresor felhozta a sereghaj­tó csepelieket, akik a végén minimális, 10 pontos vere­séggel hagyták el a pályát. A második játékrészt egészpályás letámadással kezdte a MAFC, a hazaiak meg három gyors kosárral: 49-28. A műegyetemisták csak a 3. perc végén szépí­tettek — büntetőből. Állan­dósult a szekszárdiak fölé­nye, a 15. percben 69-55-re vezettek. A hajrát is jobban bírva, megérdemelt győzel­met arattak. A bajnokság állása 9. TFSE 10. Pécs 11. Szeged 12. G,anz-M. 13. Sz. Dózsa 14. ZTE 15. MAFC 16. Csepel 38 19 19 2522-2483 57 36 17 19 2728-2735 53 37 15 22 2447-2489 52 36 15 21 2436-2715 51 36 13 23 2378-2603 49 36 10 26 2445-2891 46 36 4 32 1800-2569 40 37 1 36 2283-3528 38 Palotás remek egyéni akció végén, négy védő kíséreté­ben szerez kosarat a MAFC ellen „B” KATEGÓRIÁS TERMELŐ­A BORSODI VEGYI SZÖVETKEZET KOMBINÁT MŰANYAG­pályázatot FELDOLGOZÓ GYÁREGYSÉGE hirdet Szekszárd, Palánki út A GESZTORSÁGÁBAN BEINDULÓ AGROKÉMIAI felvesz CENTRUM VEZETŐI 1 SZAKIRÁNYÚ MUNKAKÖRÉNEK GYAKORLATTAL BETÖLTÉSÉRE, RENDELKEZŐ azonnali belépéssel. MUNKAVÉDELMI ÉS A centrum 27 000 hektár TÜZRENDÉSZETI területet foglal magában. ELŐADÓT. Jelentkezés írásban, vagy előzetes bejelentéssel, személyesen a termelőszövetkezet elnökénél. Cím: Üj Barázda Mgtsz. 7044 Nagydorog. (212) Feltétel: szakirányú vég­zettség. Jelentkezés: írásban vagy személye­sen a személyzeti elő­adónál. (423)