Tolna Megyei Népújság, 1975. április (25. évfolyam, 77-100. szám)

1975-04-29 / 99. szám

Ä fftegyeí ?abdűru<5é-bCjnek£Ó§ 25, fordultjában é itala bún a »ári eredmények siüäettefc. A listavezető i^átúsíéki VfiK tombép végig fö­lényben Volt, de csatárai a s»k gólhelyzetből mindössze ©gyét tud- tok értékesíteni, így meg kellett elégedniük a* 1 :Ó-ás győzelemmel. A Dombóvári Spartacus Hányná* dón Bátaszékhez hasonlóan csak 1 :Q arányban nyert. Bonyhádi tu* dó&itónk szerint ezen a mérkőzésen a bonyhádiak voltak jobbak, de a hazaiak a legjobb helyzeteket is elrontották, és ez döntötte el a mérkőzés sorsát. Kisdorogon a Símontornyai BTC volt a 'Vendégcsapat. A hazaiak lendületesebb, gólratörobb játé­kukkal már az első íélidoben be­bizonyították 2:0-ás győzelmüket. A találkozón egy kiállítás is tör­tént, a játékvezető a mérkőzés végén Gerussit nyilvánította kiállí­tódnak. A Dombóvári VSE-hez Pornód lá­togatott. Az első félidőben a szí­vósan védekező vendégek ellen csak egy góllal vezetett a hazai csapát. A második félidőre már megváltozott a játék képe, Dom­bóvár megtalálta á lestaktika el­lenszerét és végül 4:0 arányban nyert. A nagymányokiak Bátára látogat­tak és 1:0 arányban nyertek. A hazaiaknak volt lényegesen több helyzetük, mégis vesztesként kellett levonulniuk mert csatáraik nem tudták bevenni Balogh kapuját, így kettős kiállítás volt, a hazaiak­tól először Tatait, majd később a vendégektől Guthot küldte le a játékvezető. (A mérkőzés első ké­siében gyáSszünetet tartottak, Cse­le Gyula bátai játékos, napókbán elhunyt édesanyjának emlékéré.) A teveliek végig lelkeséh harcol­ták Pakson, de csak az első fél­időben tudták szorossá tenni a küzdelmet. l:0-ás félidő után 6:0 arányban nyert a paksi csapat. A faddiak tamásiba« az első félidőben már 1:0-ra vezettek, de ct második félidőre feljavult hazai gárda kiegyenlített és ezZel egy pontot szerzett. Befejezés előtt öt perccel Paddbóf Kiss f-et a játék­vezető reklamálásért kiállította. tolnán a Szekszárdi Vasas elfpn az első félidőben jól Játszott hazai gárda és 1 :lhra vezetett. A második félidőre a tolnai csapat visszaesett, Szeksxárd kiegyenlített és tudósítónk szerint megérdemel­ten jutott a Vasas az egyik pont­hoz. Bölcskén a Szedres ellen? talál­kozó ,r':0-ás félidő után 3:1-es há­zai győzelemmel ért véget. Beles­te mindhárom gólját Meszfényi lőtte. A felhőiteknél tovább tart a ver­senyfutás, Dombóvár és Bátaszék között. A harmadik helyen Kis- dorog áll 36 ponttal. 35 pontja van Nagylányoknak és a Dombó­vári VSE-nek. Kiesés szempontjából Tamási, Tével, Szedres áll leg­rosszabbul, valamivel jpbb a hely­zete Fomádnok, Bálának, de még Zomba, sőt Bölcske sem érezheti magát biztonságban. Az ifjúságiak­nál a Dombóvári VSE változatlanul tartja a 10 pontos előnyét Simon- törnyával szemben. Megyei labdarúgó-bajnokság Tovább tart a versenyfutás Bátaszék és a Dombóvári Spartacus kötött A SOK &6^HEtVZZff3őt CSAK EGYE? SRT£KESÍTSfTEK Bátaszék-Zomba 1:0 (1:0) Zötnba, 300 néző. Vezettet K65. Bátaszék: Varga — Hurtony, Po­lák, Hepp, Makk, Máj sál, Tóth II., Aí-adi, Topor, Tóth I., Tóth III. Csere: Szalai, Kaposi. Zomba: Új­vári — Illés II., Bíró, Illés I., Fe­jős, Kerekes, Käufer, Domokos, Türbuk, Pál. Miklós; Csere: Fa­ragó. Bátastöékl támadások után a 8. percben Tóth II. 10 méteréről küldött lövése jutott Újvári ka­pujába. 1:0. Három perc múlva Bíró 25 méterről küldött szabad­rúgása ment kapu mellé. A 19. percben Tóth II., majd Tóth I. közeli lövését Védte Újvári. A 21'. percben Miklós .egyenlíthetett vol­na, de öt méterről a kapusba lőtt. Öt perc eltelte után Topor hat méterről a kapufát találta el. majd Illés I; a gólvonalról mentett. A 45. percben ismét Topor lőtt, de nyolc méterről ezúttal is a kaptok iát találta el. A második félidő hosszú me­zőnyjátéka után a 23. percben Tóth 1. lövése fölé-, majd Majsái lövése mellément. A 28. percben Újvári Tóth IIL közeli lövését ütötte szögletre, a beívelt labdát Illés H. a gólvonalról féjelte ki. Hat perc múlva Topor elől Újvári kiütötte a labdát, majd. Fejősnek a gólvonalról Sikerült tisztáznia. A 40. percben Tóth III. öt méteré­ről lőtt mellé. Közepes színvonalú és iramú mérkőzésen Bátaszék végig fö­lényben volt, de a gólhelyzeteket nem tudták kihasználni, így meg kellett elégedniük a minimális győzelemmel. Jók: Hurtony, Ara­di, Tóth l„ Tóth m., illetve Új­vári, Fejős éá Kerekes. 30K HAZAI HELYZET — KÉT KuAiUTAá — aUNTETCKlKAGYÁa Nagymányok — Báta 1:0 (0:0) 1, bonyhádi FÖLÉNY — DOMBÖV ÁRI győzelem Báta, 300 héző. Vezette: Tóth L. Nagymányok: Balogh — Bíró, Fe­nyővári, Gyöngyösi, Vorglumlef. Demeter, Bajer, Nádasdl. Guth, Farkas, Túrós. Csere: Frank, Visz- 16. Báta: Veres — Tatai, Horváth II., Kiss, Dékáhy, Braun I., Sze- leczkl, Besszer, Horváth I„ Kosár, Pál. Csere: Braun III., Nédó. A 3. percben Horváth I. a felső lécet találta el. A 8. percben Horváth í.—Szeleczki akció végén Szeleczki nagy helyzetben hibázott. A 13. percben Horváth I. átjátszotta az egész védelmet, de jó helyzetben keresztbelőtte a labdát. A 30. perc­ben a sorfalban akadt el Horváth ÍI. 25 méterről leadott szabadrú­gása, melyet a 34. percben meg­ismételt, de eredménytelenül. A 38. percben vezette első veszélyes támadását Nagymányok. de Far­kas cseles szabadrúgását Veres szögletre öklözte. A második félidő 16. percében Pál az 5-ös sarkáról kapu fölé fe­jelt, senkitől sem. zavartatva. A 17. percben ismét Pál hibázott, két méterről kapu mellé gurított. A 20. percben Farkas szabadrúgá­sa szállt mellé. A 25. percben Visz* 16 Kiss hibájából indította Cut hot. aki megszerezte a vezetést. 1:0. A 33. percben utánrúgásért a játék­vezető Tatait kiállította. A 35. percben buktatásért ii-est ítélt a játékvezető, melyet Farkas lőtt, de Veres nagy bravúrral védett. A 38. perchen Guthot állította ki a bi­tó, durva játékért. A helyzetek alapján Bátának gó­lokkal kellett volna nyernie, de a csatároknak nem Volt szerencsé­jük. Jók: Fenyővári, Gyöngyösi, Farkas, Nádasl, Illetve Horváth II., Veres, Horváth I, Pál, Domb. Spartacus—Bonyhád 1:0 (1:0) tevel végig lelkesen küzd ott, de ez kévés volt Bonyhád, 250 néző. Vezette: Bo­gos. Ds Spartacus: Dobos — Pál, Vida, G. Kiss, Csatári; Pintér, Vá­mosi, Varga, Lódri, Garamvári, Tóth. Csere: Loboda, Illés. Bony­hád: Fritschi — Laüféf, Ambrus, Máthé, Horváth, Gecző, Palkó, Varga, Baumann, Szabó, Molnár. Cser«: Bajkai. Az első 15 percben kiegyenJitétt volt a küzdelem. A 18. percben Vargát Dobos meg- rúgtá, Varga lo perces ápolásra szorult. A 25. percben Báümann a jobb szélen felfutott, becsalta őr­zőjét, Palkóhoz továbbított, aki hat méterről fölélőtt. A 30. percben Pintér előrevágott labdáját a bonyhádi védők élnézték és a szemfüles Vámosi rácsapott és a kimozduló kapus mellett megsze­rezte a vezetést. 1:0. Ezután be-* szorult Dombóvár, Bonyhád át­vette a játék irányítását. A 35. percben Bailmann szögletét Var­ga hat méterről a felső Iá ere fe­jelte. A második félidő 10. percében Bauíhann beadását HöfVáth hat méterről lőtte kapura, de Dobos védett. A 28. percben Horváthot utánrúgásért leküldte a játékve­zető. Ä 35. percben Varga Szabó elé játszóit, aki á kapust iS be­csapta, de 10 méterről fölélőtt. A sportszerű mérkőzésen végig mezőnyfölényben játszó Bonyhád a helyzetek alapján győzelmet ér­demelt volna. Jók: Dobos, Vámosi, G. Kiss, illetve Varga, Palkó, Läu­fer, Gecző. Paks—Tevel 6.-0 (1:0) a gölratöróbb játék Eredményre vezetett Kisdorog—Simontornya 2:0 (2:0) Paks, 75« héfő. Vezette: Lúgost Paks: Bimbó — Lacza, Rácz, Bagó, Kiss, Váczi, Keresztes, Kajáni, So­mod!, Csorna, Bese. Tevel: Mar­ton — Nagy I., Bíró, Miklós, Il­lés II., Türbuk, Illés III., Barabás, Antal II., Wéber, Ferencz. Csere: BettkŐ, szőcá. A vendégek vezet­tek először támadásokat, de a gólhelyzet Sotnödi előtt adódott, aki 10 méterről senkitől. Sem za­vartatva lőtt mellé. A 13. percben Csorna szögletét Váczi a jobb alsó sarokba fejelte. 1:0. A 16. percben Bimbó merész kivetődéssel hárí­tott Antal II. elől. A 22. perlcben tűzijáték alakult ki a vendégek kapujánál, de Maftoíi hélyéii volt. A második félidő első percében Kajáid a jobb szélen elment, be­adását Somodi fejelte a hálóba«' 2:0. A 21. percben hosszú mezőny­játék után Somodi lövése a kapu­fán csattant, majd Ka j ári 100 százalékos helyzetben hat méter­ről mellélőtt. A 34. percben Bese beadását Somodi tovább csúsztatta Kajári elé, aki nem hibázott. 3:Ó„ A 37. percben Benkő kezezett és a 11-est Bagó értékesítette. 4:0* Két pere múlva Bese kapott láb«* dát és tovább növelte az előnyt*' 5:0. A 44. percben Bese beadását Somodi átlépte és Kajári beállítot­ta a végeredményt. 6:0. A hazaiak ilyen arányban 13 megérdemelten nyertek a Végig lelkesen küzdő Tevel ellen. Jók: Csorna. Bese, Váczi. Bagó, Kiss, illetve Marton, Illés II., és wéber. KisdoTog, 200 néző. Vezette: Vá­rad!. Kisdorog: Stöikíer — Ber- ning, Brunner, Kerekes, Antal I., Domokos, Boda, Illés, Szőcs, Var­ga, Cseke. Csere: Kpiesz. SBTC: Horváth — Csóka, Gerussi, Má- nyoki, Baranyai, Kardos, Győré, Molnár1, Szelei, Kurek,. Kovács. Csere: Jobbágy. A 2. percben Bo­da lövését Horváth védte. Egy perc múlva kisdörogl beadás után Szőcshöz került a lábda, aki egy cséí után megszerezte a vezetést. 1:0. A 10. percben Simohtornyai ellentámadás során Kurek lőtt ka­pura, de Stölkler védett. A 20. percben szöglet után Cseke alig fejelt fölé. A 30. percben Szőcs 18 méterről leadott hatalmas lövé­se a hálóban állt meg. 2:0. A második félidő első’ negyed­órája eseménytelenül, telt el. A 20. percben Szőcs előtt adódott lehe­tőség, de kapu fölé lőtt. Ezután mezőnyjáték következett, a ha­zaiak több helyzetet is kidolgoz­tak, de gól már nem született. A mérkőzés lefújása után Gerussit a játékvezető kiállítottnak tekin­tette. Kisdorog határozottabb és gől- ratörőbb játékkal megérdemelten tartotta otthon a két pontot. Jók: Szőcs, Varga, Stölkler. Illés, Do­mokos, illetve Horváth, Baranyai. KÖZEPES SZÍNVONAL — KtSS I-ET KIÁLLÍTOTTÁK Tamási—Fadd 1:1 (0:1) A MÁSODIK 45 PERCRE ELFÁRADT FORNAD Dombóvári VSE—Fornád 4:0 (1:0) Tamási, 100 néző. Vezette: Der-* ner. A faddi csapat az alábbi ösz- széállításban lépett pályára: So- ponyai -4- ‘Fenyvesi JV., Aradi, H. Szabó, Papp, SzűcS, Takács,, Var­ga, Kovács, Kiss I., Kiss II. Cfcé- re: Kertész, a vendégek léptek fel támadólag és fölényt harcolt ki a hazaiakkal szemben. Több alkalommal kerültek gólhelyzet­be, de a csatárok nem voltak eredményesek. A 20. percben a hazai lcapus^ egy faddi támadás­nál a 16-osöft kívül szabálytalan­kodott. A szabadrúgást Papp a hali felső sarokba ívelte. 0:1. A második félidőben már a ha­zaiak léptek fel támadólag és né­mi mezőnyfölényt harcoltak ki, és ez a 25. percben eredményre vezetett és sikerült kiegyenlíte- niök. 1:1. A 40. percben a játék­vezető Kiss I-et először lesgyanús helyzetben élengedte, majd mégis lefújta. Kiss I. reklamált és ezért a kiállítás sorsára Jutott. Közepes színvonalú mérkőzésért, igazságos döntetlen született. Jőlu Aradi, Papp, H. Szabó. a második félidőké vissza esett tolna Szekszárdi sikerek az úítöru'oiimpiáu Szekszárdion, a fcrínyi utcai tor­nateremben kenut áör a kosárlab­da megyei úttörő-olimpiát döntőre. A mérkőzések színvonala a fiúk­nál gyenge, a lányokból közepes volt. _ a végső győzelmet a szek­szárdi iskolák szerezték meg. Részletes eredmények; LÁNYOK: t Dombóvár Änek—Zene Alt Tok — Szekszárdi IV. gz.. Alt. tok. ajaj (8:1-3) Lü.: Simon 8, Illetve Palo­tás 14. A szekszárdiak végig ve­zetve biztosan győztek. Szekszárdi IV. sz. Alt. Isk.— Bonyhádi ír. sz. Alt. isk. 28-22 (17:13). Ld.: Nagy 14, Palotás 12, illetve Kecskés, Krettzer 9—9. A nyügoülábban játszó és biztosan dobó szekszárdiam megérdemelten nyertek. Bonyhád H. sz. Alt. ISk.—Dom­bóvári Ének—Zene Alt. Isk. 37:35 (19:22). Ld.: Kecskés 17, Bote 10, illetve Simon 13. Végig nagy küz­delem folyt, végül a bonyhádiak magassági fölényüket kihasználva győztek. Végeredmény: I. Szekszárdi TV. sz. Alt. Isk. 4, 2. Bonyhádi H. sz. Alt. lök. 3. 3. Dombóvári Bftek— Zene Alt Isk. 2 ponttal. \ FiOK: w Szekszárdi T. sz. Alt Isk.—(B,á- taszéki Alt. I»k. 38:85 (20:1-7). Ld.: Kelemen 21. Walacher 10, illetve Schmidt 15, Hernádi 14. a Szek­szárdiak Csák nagv iküzde’embér, győztek mert nem tudták kihaxz- máliji magassági fölényüket. végeredmény: 1. Szekszártí I. Alt. Isk. 2, 2. Bátaszék Alt. Isk. I ponttal. Legjobb dobók: Lányoknál- 1—2. Kecskés Mária (Bonyhád) 25. 1—2. Palotás Anikó (Szekszárdi. 26, 3. Simon Márta (Dombóvár) 22 pont­tal. Fiáknál: 3. Kelemen- Lajos (Szekstárd) 21, 2. Schmidt Lászáó (Bátaszáík) 15, 3-, Hernádi Lajos tBáWszékj 14 ponttal, Dombóvár, 308 néző. Vezette: Varga. DVSE: Foki — Horváth, lviike. Havasi, Tarsoly, Lakos. A bajnokság állása Felnőttek* 1. Bátaszék 25 18 2 5 106-32 38 2. D, Spart. aß 16 6 3 48-18 3® 3. Kisdorog 25 17 2 6 40-34 36 4. N.märnyok 25 16 3 6 63-27 35 5. DVSE 25 16 3 6 52-23 35 6. S.tornya 25 14 4 7 5T7-29 32 7. Fadd s:> 13 6 6 66-30 32 8. Tolna 25 12 5 8 4*0^25 29 9. Baké 25 9 7 9 45-38 S3 io. $z, vasas 25 10 5 10 29-40 2Ö 11. Bonyhád 25 8 5 12 42-49 2iL 12. iBöi-csk© 25 8 3 14 46-54 19 13. Zomba . 23 7 3 15 36-54 17 14. Báta 25 4 8 13 34-60 16 15. Fornád 25 7 2 16 30-69 16 16. Szedres 25 8 3 16 22-85 13X 17. Tével 25 4 3 18 21-70 11 38, Tamási . 25 3 4 18 19-5® 10 Ifjúságiaké! ,-T 3, DVSE 25 23 1 1 114-15 47 2. S.tornya 25 16 5 4 64-31 37 3. KÍasdorog 25 16 3 0 58-32 35 4. Bátaszék 25 16 2 7 73-41 34 5 . Balks 25 Í4 5 6 67-24 33 6. Tamási . .25 11 7 7 68-47 29 ?. Tevel 25,12 3 10 G7-31 27 8. Böicstoe 25 11 5 9 61-56 27 9. Tölma 25 8 7 9 419-44 25 30. D. spart, 23 9 7 1*0 33-36 23 11. Fadd 25 10 2 12 52-66 22 12. Zomba 25 9 3 13 61-83 21 13. Fornád 25 18 — 15 66-73 20 14. Boíiyliád 25 8 3 14 43-59 19 15. Sz. Vasas 25 6 4 15 44-54 16 16. Báta 25 6 3 16 39-83 15 17. N.mányok »5 7 1 17 47-99 la Szedres 2S 2 1 22 18^153 3 Tolna—Szekszárdi Vasas 1:1 (1:0) VégvárS, G. Kiss, Hosnyánözkí, Szőcs, Pintér. Fornád: Lehr — Miszlai, Káló, Németh, Kovács, Priger, Somogyi, Rozenbergef. Agócs, Kránitz, Bazsonyi. Csere: Bódogh. A 3. percben G. Kiss hagy erejű, 25 méterről leadott lö­vése a kapufáról Vágódott a me­zőnybe. A' 9. percben Bazsonyi futtából leadott lövését Foki véd-» te. A 31. percben G. Kiss gólhely­zetbe került, de Káló az utolsó pillanatban mentett. A 40. percben G. Kiss bal oldali beadását Szőcs Mike elé játszotta, aki közelről megszerezte a vezetést. 1:0. A második félidő 13. percébeft Szőcs ejtett lövését Lehr szöglet­re mentette. A 27. percben Lakos 28 méterről leadott lövése szállt a kapuba. .2:0. Még ebben a perc­ben formás hazai támadás végén szőcs önzetlenül c. Kiss elé ját­szott, aki biztosan lőtt a háló­ba. 3:0. A 33. percben Szőcs elfu­tott a jobb szélen, mintaszerű be­adását Hosnyászki 15 méterről • fölélőtte. A 38. percben Végvári csavart szabadrúgásánál az elalvó védelem mellett a berobbanó G, Kiss a kapuba fejelt. 4:0. Tolna, 4$0 néző. Vezette: Weidin- geí*. Tolna: Straubinger — Link, Havasi II., Fazekas II., Fazekas I.» Hayasi I., Pauii, Fehérvári, Mol­nár, Schafflers Neidhardt. Csere: Konyecshyi, Havasi III. Sz. Vasas: Reach — Hunyadväri, Tam, Csi­szár, Fusz, Lehr, Papp, Boros, Baki, Dobos, Bakó. Csere: Ba­lassa. Váltakozó mezőnyjáték .után a 13. percben Fehérvári át­emelte a labdát a kifutó kapuson, de Tam a gólvonalról fejjel men­tett. A 18. percben Pauii beadá­sát a jó ütemben érkező Fehér­vári 8 méterről a léc alá vágta. 1:0. A 24. percben Neidhardt jó labdájával Molnár a félpályáról egyedül tört kapura, de gyatrán a kifutó kapusba lőtt. A 43. perc­ben szöglet után Balassa fejesét Havasi IL a gólvonalról tisztázta. MESZLÉNYI HÁROM GÓLJÁVAL Ä második félidő 2. percében Dobos szögletét a védők röviden mentették és Boros kapásból a jobb sarokba lőtt. 1:1. Továbbra is a vendégcsapat támadott és az 5. percben Dobos remek indítá­sát Bakó tiszta helyzetben fölé- bombázta. A 28. percben Schäff­ler csavart szögletét a gólvonalról fejelte ki Csiszár. A 42. percbeft Dobos nagyszerű labdával ugratta ki Bakót, de lövésébe Straubin­ger beledobta magát. A látottak alapján á szekszár­diak megérdemelten jutottak az egyik ponthoz, a második félidő­ben teljesen visszaesett Tolnával izemben. A hazaiak közül senkit Sem lehet dicsérni. Dobos, Resch, Hunyadvári volt jó a vendégek; közül. Bölcske—Szedres 3:1 (1:0) A szívósan védekező és lestak­tikát játszó Fornád ellen, na­gyobb arányban is nyerhetett vol­na a hazai csapat. Jók: Havasi, G. Kiss, illetve Káló, Priger. Böleske, 250 néző. Vezette: Sza­bó. Bölcske: Mármarosi — Szőke, Papp, Bereczki, Sípos, Kovács, Mezei, Szauer, Meszlényl, Pást!, Nagy. Csere: Rojer, Franck'ő, Szedres: Bálint — Merek, Kole- szár, Klspál, Haszeg, Szabján, Si­mon, Orsós, Guzörán, Wilhelm. Gyémánt, Sáfrány. A hazai csapat Meszlényl három remek góljával szerezte meg a győzelmet. A vendégek egyetlen góljukat Simon révén érték el a második félidőben. A mérkőzés­ről nem kaptunk részletes tudó­sítást. um. április ist A mezőny legjobbjai; Pakr—Teveí: Csorna (Paks) Báta—Nagymányok: Horváth II. (Báta) Kisdorog—Simontornya: Szőcs (Kisdorog) Dombóvári VSE—Fornád: Havasi (Domb. VSE) Tolna—Szekszárdi Vasas: Dobos (Sz. Vasas) Zomba—Bátaszék: Hurtony (Bátaszék) BSIcske—Szedres: Bálint (Szedres) Bonyhád—D. Spartacus­Dobos (D. Spartacus) Tamási—Fadd: H. Szabó (född) A HÉT JÁTÉKVEZETŐJE: KOő szék mérkőzést). LÁSZLÓ fvezett« & Izomba—fiáta-