Tolna Megyei Népújság, 1973. szeptember (23. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-16 / 217. szám

Két rossz csapat — igazságos döntetlen Szekszárdi Dézsa-—Szolnok 0:0 Hőgyész férficsapata nyerte lézüafeáa Szireii Ebből sem lett gól... Szekszárd, 2000 néző. Vezette: Tátrai. Szekszárd: Pólyák — Fo­dor. Korner, Vágó, Pusztai. Hor­váth, Kovács, Micskó, Freppán, Hadi, Lubastyik. Csere: Kalász és Németh. Edző: Palovecz Béla. Szolnok: Szendrei — Rácz, Si­mon, Kovács, Árvái, Papp II, Szatmári, Czirnák, Mile, Nagy, aarics. Csere; Bujdosó. Edző: dr. Czibulka Mihály. Az NB I. B-s mérkőzés előtt játszotta a Szekszárdi ' Dózsa if­júsági csapata első területi bajno­ki mérkőzését., é£ Komló .II... ifiú- sági csapata ellen 2:0-ás félidő után 5:0 arányban — szép játék után — megérdemelten győzött a hazai csapat. Ekkor még senki nem gondolta, hogy a következő mérkőzésen csak csapkodó játé­kot, és gól nélküli 90 pércet lát. A Szekszárdi Dózsa már első percben szögletet ért el, de a kö­vetkező percben már Fodornak kellett menteni Nagy elől. A 4. percben Horváth—Lubastyik ak­ció lett eredménytelen, majd két perc múlva ismét ők kísérleteztek, de a 16-osnál szerelt a szolnoki védelem. Ebben az időszakban a Dózsa volt támadásban, de vi­szonylag kevés és pontatlan lö­vés ment kapura. A 11. percben egy veszélyes ellentámadás ala­kult ki. Pólyák rosszul futott ki. és csak nehezen szabadítottak fel Mile elől. Fél perc múlva Pusz­tai buktatta az egyik csatárt, ezért Szolnok szabadrúgáshoz jutott, de a Dó^zsa-védelem tisztázott. A 15. percben Pusztai szép alakítása után Lubastyik rontott. A 19. percbén Szolnok megszerezhette volna a vezetést. Garics tisztán kaoia a labdát középen, de a ki­mozduló Pólyák mellett ordító gólhelyzetben mellélőtt. A vendé­gek lényegesen kevesebbet támad­tak. de ekkor' mindig zavar kelet­kezett a hazai védelemben. A fél­idő közepétől fokozatosan vissza­esett a játék, csökkent az iram. Mindkét csapat játékosai egy­aránt hibát hibára halmoztak. A 31. percben Freooán 25 méterről küldött jól eltalált lövését Szend­rei csak üggyel-bajjal tisztázta. Később Fodor vezette fel a 16- osig a labdát, de ott az ellenfél­hez gurította. Két perc múlva Korner és Pólyák együttesen tisz­táz nehéz helyzetben. A 36. perc­ben szögletet harcolt ki Lubastyik, de ebből se tudtak helyzetet ösz- szehozni. A 39. percben Vá^ó 25 méterről küldött nagy erejű lö­vése a felső kapufa fölött zúeott el. Később Micskó felverekedte magát a 16-osig. de a lövés pilla­natában szerelték. A félidő befe­jezése előtt három perccel Pusz­tai 30 méterről küldött nagy ere­jű lövése a felső kapufáról vágn_ dott vissza, és a szolnoki védők felszabadítottak. Még az utolsó percben. . Hadi előretört. Freppán- hoz játszott, kitől a 16-oson helül rosszul kapta vissza a labdát. így a védők fel tudtak szabadítani. A szünetben Palovecz edző nyugalomra intette fiait, majd kö­zölte. hogy cserére kerül sor. Lu-’ bastyik helyett Németh áll be. A második félidő eleién valame­lyest élénkült a játék, de a szín­vonal változatlanul alacsony volt.. A második percben Kovács ke­csegtető helvzetbe került, de 10 méterről fölélőtt. A Dózsa viszony­lagos lendületét ebben a negyed­órában a szolnokiak aoró szabály­talanságokkal igyekeztek, megállí­tani. és céljukat elérték. mert nem voltak gördülékenyek, kellő­en átgondoltak a Dózsa-támadá- sok. A szolnoki csapat sem je­leskedett. ok is rendkívül ener­váltan. különösebb lelkesedés nél­kül játszottak. A 4- percben Mics- kó 25 méterről küldött óriási lö­vése kapu mellé ment. A hazai kapunál Mile ugyancsak hibázott. A 12. percben az egyik szolnoki védő karjával ért a labdához, a játékvezető a l6_osról szabadrú­gást ítélt a DóSsa iavára. A lab­dát Vágó olyan rosszul találta el, hogy a labda az oldalvonalon,^ a szögletzászlótól- 10 méterre ha.^ta el a játékteret. Két perc múlva Korner kapta a labdát, 20 méteres köpzetjje&.n^m volt ellepfél, de ő mégis szolnoki' játékoshoz rű£tá'’ ä1 labdát. Később Fődért felvágta a szolnoki védelem, és a szabadrú­gást szögletre tisztázták. A 16. percben ismét felmoraj lőtt a kö­zönség. Horváth hibájából veszé­lyes helyzet adódott a Dózsa ka­pujánál. Ebben az időszakban a vendégek kerültek enyhe mezőny- fölénybe. de tőlük sem lehetett egy szép akciót látni. A 18. perc­ben Mile vezette fel szélen a labdát, éles beadását Szatmári szorongatott helyzetben a kaputól nyolc méterre elhibázta. A 20. percben az elfáradt Kovácsot Ka­lász váltotta fel. A közönség nagy tanssal jutalmazta a levonuld fiú lelkes, igyekvő játékát. A követ­kező percben már Kalász fejéről kellett leszedni a labdát a szolno­ki kapusnak. Ekkor még. remény­kedett a közönség, de ahogy tel­tek a percek, fogyott a türelmük. A 23. percben Freppán küldött közvetett szabadrúgást a szolnoki kapu elé. de Kalász fejese rosszul sikerült. A Dózsa játékosai’ széru­méi láthatóan nagy igyekezettel, de legalább annyi hibával játszot­tak. az ideges hangulat még Pó­lya kra is ráragadt, aki a kapujá­ból kimozdulva, a közelben álló ellenfélhez dobta a labdát, aki — szerencsére — megijedt a kínálko­zó alkalomtól. így sikerült felsza­badítani. A 35. percben a vendégek megszerezhették volna a győzel­met, amikor a csereként beálló Bujdosó óriási helyzetbe került, de lövése mellément. A követke­ző percben Horváth 30 méterről küldött éles lövését védte a szol­noki kapus. A 38. percben szögle­tet ért el a Dózsa, a labda 6—8 játékos lába között is átcsúszott, tíé nem volt csatár, aki azt a hálóba rúgja. Később Horváthot figyelmeztette a játékvezető. sőt néhány másodperc múlva miatta közvetett szabadrúgáshoz jutott Szolnok. Befejezés előtt három perccel Micskó harcolt a labdáért, amikor megszerezte. Németh elé játszott, aki idegességében fölé- j lőtt. A közönség csalódottan távozott, mert ezúttal nemcsak a hazaiak, de még a vendégek is rosszul, rengeteg hibával játszottak. A Dó­zsának voltak öt-tíz perces fellán­golásai. amikor úgy nézett ki si­kerül a mérkőzést a maga javára fordítani, de a döntő pillanatban a hazai csatárok vagy pontatlanul lőttek, vagy nem vállalkoztak lö­vésre. A szolnoki védelem annak ellenére, hogy határozottan v ját­szott. csak elvétve folyamodott olyan szabálytalansághoz. mely megközelítette a sportszerűtlensé­get. Három jugoszláv és három ma­gyar csapat részvételével került megrendezésre Szelcszárdon a Szüreti kupa nemzetközi kézilab­datorna. A városi sporttelepen Göttlinger József, a szervezőbizott­ság elnöke köszöntötte a felsora­kozott Rumai Partizán női és férfi- valamint a Pleternica férficsapa­tát, de a Szekszárdi Bőrdíszmű, a Szekszárdi Szöv. SK. és a Ho­gy eszi Helyiipari SK játékosainak is kijutott az ünneplésből. A megnyitó után elkezdődött a kupaküzdelem, elsőnek a Rumai Partizán és a Szekszárdi Szöv. SK férficsapatai léptek pályára. Rumai Partizán—Szekszárdi Szöv. SK 40:17 (18:7). V: Horváth és Szabó. A jó képességű jugoszláv együttes ilyen arányban is meg­érdemelten győzött. A második félidőt a Partizán emberelőnyben játszotta. Legjobb dobók: Mihaj- lovics P. 16, Mihaj lovics M. 7, Máj kies 4, illetve Prandóczki 5, Kostyán 4. Nagy érdeklődés előzte meg a következő női találkozót, amikor a Szekszárdi Bőrdíszmű és a Ru­mai Partizán mérte össze erejét. Szekszárdi Bőrdíszmű—Rumai Partizán 27:9 (15:3). V: Horváth és Szabó. A nagyszerű csapatjátékot felvonultató. NB Il-es szekszárdi csapat nagy fölényben játszott. Legjobb dobók: Török *10. Faze- kasné 5, Laborcz 4, illetve Jeftics 6. Ismét férfimérkőzéssel folytató­dott a Szüreti kupa. amikor a Hőgyészi Helyiipari SK ellenfele a jugoszláv Pleternica volt. Hőgyészi Helyiipari SK—Pleter­nica 27:23 (17:12). V: Vida és Su­dár. Mindvégig izgalmas, helyen­ként kemény belemenésekkel tar­kított összecsapás. Hőgyész fe­Kerékpár (Mecsek-kupa). Folyta­tódik a nemzetközi kerékpáros­verseny, ezen a napon Pécsett haj­ráznak 25 körös verseny kereté­ben. Kézilabda: Hőgyészen az általá­nos iskola udvarán 9.30-kor kézi- labdapálya-avató ünnepség, melyet 10 Órakor a Szekszárdi Bőrdíszmű Ruma (női), majd 11 órakor a Hő­gyészi Helyiipar—-Ruma (férfi) mér­kőzés követ. ökölvívás: Szekszárdon, a Zrínyi utcai általános iskola tornatermé­ben 9 órakor kezdődik a Gemenc- kupa döntője. Kosárlabda NB ül.: Bonyhádi Botond—Komlói Bányász (férfi) 10. Dombóvári VSE—Kaposvári Taní­gyelmezettebb, gólerősebb játéká­val rászolgált a győzelemre. Leg­jobb dobók: Nándor 9, Gábor 5, illetve Stetics 17. Délután a két győztes az első­második, míg a két vesztes a 3.— 4. helyért sorra kerülő mérkőzé­seken találkozott. A 3.-4. helyért a Pleternica és a Szekszárdi Szöv. SK együttese játszott. Pleternica—Szekszárdi Szöv. SK 27:25 (11:13). V: Sudár és Vida. Két fáradt együttes találkozóján szoros küzdelem után a szeren­csésebb jugoszláv gárda győzött. Legjobb dobók: Stetics 15, illetve Prandóczki 7, Kovács 6. A Dózsa labdarúgó-mérkőzésről hazatérőben erősen megnőtt a né­zők száma, amikor a kupa sor­sát eldöntő Hőgyész—Ruma össze­csapás megkezdődött. Hőgyészi Helyiipari SK—Rumai Partizán 27:22 (15:12). V: Szabó és Horváth. A kupa rangjához mél­tó játékot produkált mindkét csapat. Színvonalas GO percben a jobb átlövői révén, valamint Agócs kitűnő védései nyomán megérde­melten nyerték meg a hőgyésziek a kupát. Legjobb dobók: Nándor 8, Temesvári 7, illetve Mihaj lovics P. 7, Milics 5. Az 1973. évi szüreti kupa vég­eredménye: Nők: 1. Szekszárdi Bőrdíszmű, 2. Rumai Partizán. Férfiak; 1. Hőgyészi Helyiipari SK, 2. Rumai Partizán. 3. Pleter- nica, 4. Szekszárdi Szöv. SK. A torna legeredményesebb játé­kosának Török Mária és Stetics Mátó, míg a legtechnikásabb já­tékosnak nőknél Jeftics Cvite, fér­fiaknál Temesvári Ferenc bizo­nyult. tóképző (női) 9.30. Dombóvári VSE —Kaposvári Gazdász (férfi) 11. Bá- taszéki VSK—PEAC (női) 10. Pécsi Postás—Bátaszéki VSK (férfi) 10. Labdarúgó NB II.: Győri Dózsa— Máza-Szászvári Bányász 14.30. V.: Hontvári. Labdarúgó NB in.: Nagymányo- ki Brikett—Steinmetz SE 15. V.: Pesti. PEAC—Szekszárdi Vasas 15. V.: Dobler. Siófok—Bátaszéki VSK 15. V.: Schneider. Mohács—Paksi Kinizsi 15. V.: Tardi. Labdarúgó megyei I. osztály: Szedres—Tengelic 15. V.: Rózsa E. Fadd—Bölcske 15. V.: Takács Gy. Sz. Dózsa n.—Hőgyész 10.15. V.: Korvicska. Simontornya—Dombó­vári VSE 15. V.: Sebestyén. For- nád—Bonyhád 15. V.: Baráth. Ma- jos—Zomba 15. V.: Takács J. Dom­bóvári Szöv.—Tolna 15. V.: Ritzel. Kisdorog—Tamási 15. V.: Altvater. Labdarúgó megyei B. osztály: Bogyiszló—Nagydorog 15. V.: Wei- dinger. Sz. Építők—Gyönk 14.30. V.: Tolnai I. Tevel—Alpári SE 15. V.: Derner. Győré—Gerjen 15. V.: Stumpf. Pincehely—Cikó 15. V.: Szőcs. Báta—Sióagárd 15. V.: Po­gány. Kölesd—Ozora 15. V.: Szin- ger. Labdarúgó megyei n. osztály: Tolnanémedi—Aparhant 15. V.; Zsi­ga. Mucsfa—Dunaszentgyörgy 15. V.: Kerekes. Alsópél—Izmény 15N V.: Králl. Dombóvári Tsz—öcsény 15. V.: Fritschi. Dunakömlőd— Szakcs 15. V.: Jenei. Madocsa—Uj- ireg 15. V.: Csordás. Kajdacs—Fel- sőnána 15. V.: Kunfalvi. Labdarúgó járási bajnokság: Né­metkér—Alsótengelic 15. V.: Po­roszkai I. Harc—Decs 15. V.: Juhász I. Pusztahencse—Kajmád 15. V.: Antlfinger. Sz. Dózsa ifj.—Komló n. ifj. 13.15. V.: Dravecz. Ireg­szemcse—Pincehely II. 10. V.: Ba­konyi. Szakály—Medgyes 15. V.: Frei. Regöly—Nagyszokoly 15. V.: Varga. Szárazd—Értény 15. V.: Cziráki. Kurd—Csibrák 15.30. V.: Havasi. Nak—Kctesola 15.30. V.: Kovács. Várong—Dalmand 15.30. V.: Czimmermann. Bonyhádvarasd— Kakasd 15. V.: Krómer. Börzsöny— Lengyel 15. V.: Szabó A. Mórágy —Kéty 15. V.: Csiki. Tabód—Závod 15. V.: PinczehelyL Ökölvívó Gemenc-kupa középdöntője A pénteki selejtező mérkőzések után kialakult súlycsoportonként a legjobb négy közé jutott ver­senyzők névsora. Szombat délután már a döntőbe jutásért küzdöttek a párok. A péntekinél magasabb színvonalon és csak nagy harcok árán tudták a győztesek kiharcol­ni a jogot a döntőn való részvé­telre. A döntők ma reggel 9 óra­kor kezdődnek. Részletes eredmények: (A győz­tesek a döntő résztvevői). Légsúly: Katona B. (Kaposvár) ellen Boda T. (Szeged) a második menetben feladta. Rózsa I, (Cse­pel) pontozással vesztett Szabó Á. (Szekszárd) ellen. Harmatsúly: Pesti.V. (Szekszárd) döntő fölény­nyel vesztett Wágrier J. (Csepel) ellen. Savanyó I. (Komló) átesett a súlyhatáron, győzött Filó J. (Szeged). Könnyűsúly: Nagy I. (Csepel) pontozással győzött Burai D. (Eger) ellen. Zsemberi I. (Szek­szárd) döntő fölénnyel vesztett Kódosy K. (ÉVIG) ellen. Kisváltó- súly: „A” csoport: Kugler T. (Kaposvár) döntő fölénnyel vesz­tett Kalcsu K. (Szekszárd) ellen. Farkas B. (Eger) pontozással vesz­tett Bognár M. (Győr) ellen. Kis- váltósúly: ,,B’ 'csoport; Király B. (Csepel) pontozással győzött Papp L. (Szekszárd) ellen. Lévai T. (Kaposvár) pontozással győzött Sárközi V. (Szekszárd) ellen. Vál­tósúly: Lukács J. (Eger) ponto­zással győzött Rábel L. (Veszpr rém) ellen. Tóth J. (Kaposvár) pon­tozással győzött Horváth T. (Szék. Bzárd) ellen. Nagy váltósúly: Far­kas I. (Komló) döntő fölénnyel győzött Kern J. (Paks) ellen. Tö­rök K. (Veszorém) ellen Darabos Z (Csepel) feladta. Középsúly: Palkovics M. (Szekszárd) a mér­kőzést feladta Götz Károly (Cse­pel) een Takács J. (Éger) mér­kőzés nékü győzött Richter T. (Győr) ellen. Pehelysúly:- Seres J. (Szekszárd) feladta Bencze V. (Szekszárd) ellen. Dömyei L. (Szekszárd) pontozással győzött Király E. (Csepel) ellen. Nehéz­súly: Döntő: Szépvölgyi D. (Cse­pel) pontozással győzött Balázs I. (Csepel) ellen. — Sok a panasz. — Értesültem róla. Álta­lában azok reklamáltok, mondták el sérelmeiket a labdarúgó-szövetség liga­értekezletén, akik különben szemtől szembe mutatják a jóbarátságot, azt, hogy min­dennel elégedettek, egyet­értenek. — Ja kérem, ez már a jól bevált magyar szokás, mindig azt szidjuk, aki éppen nincs ott. — Így igaz. — Persze, az is előfordul, hogy olyan szerepel a jók között és természetesen az összeállításban, aki azon a mérkőzésen nem is játszott. — Ilyen is létezik? — Persze. Vasárnap pél­dául a megyebajnokságban az egyik hazai csapat ka­puját a táppénzes állo­mányban lévő játékos véd­te. Az ő nevét nem írhat­ták be, ezért az ifjúsági csaoat játékosának a neve került a papírra, majd az újságba és a jók közé. — Még csak az kellett volna, hogy a hét 11-ébe is bekerüljön. — Persze volt Ilyen Is. Igaz, ennek már vagy há­rom éve. A tengelici JU­HALLOTTA? ling a hét 11-ének tagja volt, ugyanakkor hetek óta lábával bajlódott, ha jól emlékszem, gipszben volt. — Akadnak furcsa dol­gok. Például Havasi Ferenc, a tolnaiak középpályása el volt Faddon és annyira megtetszett volt csppatánok játéka, hogy ismét meg­kezdte az edzést, sőt va­sárnap már játszott is. — De azzal nem dicsek­szik. hogy az NB ll-es kézi- labdások közel voltok ah­hoz vasárnap, hogy nem játszanak. — Csak nem akartak sztrájkolni? — Erről szó sincs, a baj azza[ volt, hogy az NB ll-es bajnoki mérkőzésen lyukas háló volt a kapun, nem voltak karszalagos rendezők és egyéb ilyen apróságok, melyeket úgy hívnak, hogy rendezési, szervezési hiba. — Sajnos, már megszok­tuk. A vidéki mérkőzésekre mindig késve érkeznek, be­melegítésre alig van idő, a hazai mérkőzésen meg a rendezők hiányoznak. Állí­tólag a szövetségi ellenőr a Bőrdíszmű ellen panaszt tesz a kézilabda-szövetség­ben. — Én mást mondok: a mérkőzést is megóvják. — Bumm, és akkor mi van. Az Építők is megóvta a Győré elleni mérkőzést, meg is kapta volna a két pontot, csak az óvási dijat határidőn túl fizette be. — Mucsinak már nincs ilyen gondja: visszalépett a bajnokságból. — Sokért nem adnám, ha tudnám, vajon ki biztatta fel őket, hogy induljanak magasabb osztályban, mi­kor nincs meg ahhoz az alapfeltétel. — Jöjjön ide, megsúgom. — Könnyen lehet, én is rá gondoltam. — Úgy beszélik, a ta­mási járásban sem megy minden a legnagyobb rend­ben. —• Előrebocsátom, Simon- tornyáról nem akarok nyi­latkozni. — Rendben, akkor beszél­jünk a motorkerékpár-tönk­retevőkről. — De mi köze ennek a sporthoz? *— Csak annyi, hogy az értényiek addig míg csa­patuk játszott Szakály el­len, néhányon nekiálltak a két játékvezető motorját szétszedni. Azért jó szívük volt. mert az egyikben még a kerék is bentmaradt, a levegőt is csak azért en­gedték ki, mert mint mond­ták, az még a tavalyi volt. — És ki fizeti a kárt? — Természetesen az érté­nyiek. Egy azonban biztos. A játékvezetők szerint sok­kal jobban örülnének, ha kártérítés helyett inkább annak az átoknak 10 szá­zaléka válna valóra, ami­ket ők ketten mondtak az értényiekre, mikor meglát­ták motorjaik roncsait. — Körülbelül tudom, mit mondtak, és azt is elhi­szem, ha valóra válna, csú­nya dolgok történnének Ér- tényben. — kos — Sportműsor