Tolna Megyei Népújság, 1972. május (22. évfolyam, 102-126. szám)

1972-05-16 / 113. szám

1 Kosárlabda NB TI. Győzelem a veretlen Csepel ellen Szekszárdi Vasas — Csepel 51:49 (30:31) Szekszárdon, 200 néző előtt Szity- tya és Bacsí'ai bíráskodása mellett került sor a mérkőzésre. Szek- szárd csapatában a következő já­tékosok kaptak helyet: Falvai (—), Skoda (19), Sáfrán (4), Faragó (—), Mechtl (3). Csere: Ulrich (17), Bin­der (8), Schmidt (—). A szekszárdi lányok nagyon fogadkoztak, hogy a veretlen Csepelt legyőzik, és ez sikerült is. Mindkét csapat szoros emberfogással kezdett. Jó volt az iram, szép megoldásoknak tapsol­hatott a közönség. A 7. percben a vendégek vezettek 12:8-ra, de a 15. percben már Szekszárd vezetett 22:18 arányban. Ekkor a Csepelben helyet kapott a 184 centiméter ma­gas Kerner, aki gyorsan hat pon­tot szerzett. Buttás edző több cse­rét hajtott végre, majd az utolsó percekben áttértek a zónavédeke­zésre a hazaiak. A második félidőben a Vasas zó- názott, míg a Csepel továbbra is emberfogást alkalmazott. A 4. percben Skoda és Binder révén már 36:33-ra vezetett a Vasas. A 15. percben 49:44 volt az eredmény. A vendégek rendkívül lelkesen játszottak és a 19. percben ki­egyenlítettek. (49:49). Na^y takti­kai harc folyt és a közönség lelkes biztatása közepette Ulrich ért el kosarat, és ezzel kialakult a vég­eredmény. 51:49. Befejezés előtt 15 másodperccel Falvai pontatlan le­adása után az ellenfélhez került a labda, sőt három másodperccel be­fejezés előtt Csepel oldalbedobás­hoz jutott, de kosarat már nem tudtak elérni. Végig hatalmas küzdelem folyt a két csapat között. A közönség rendkívül sportszerűen és lelkesen biztatta a játékosokat és ezzel fel­tétlenül hozzásegítették a hazai gárdát az értékes győzelemhez. A szekszárdi csapat idei legjobb já­tékát nyújtotta a jó napot kifogó Csepel ellen. Kitűnt: Skoda, Ul­rich, Mechtl, Binder, Sáfrán, il­letve a Csepelből Kecskés, Kato­na és Kerner. A megyei labdarúgó-bajnokságért Elmaradt a Tengelic—Fadd mérkőzés — Dombóvár Bölcske 1:1 — Öngóllal győzött Simontornya Tolnán A megyei labdarúgó-bajnokságról szóló beszámolónk élére kí­vánkozik, hogy elmaradt a Tengelic—Fadd mérkőzés. A tengelici sportvezetőktől nyert információk szerint a mérkőzés elején a já­tékvezető kérte a pályaltitelesítést jegyzőkönyvet, de mivel ez nem volt, a játékvezető nem vezette le a mérkőzést. Major József sport­köri elnök szerint a szekszárdi járási TS néhány hete megígérte, hogy küld pályahitelesítéshez szükséges nyomtatványt, amit azonban nem kaptak meg. A sportkör elnöke szerint nemrég szóltak a szek­szárdi járási TS elnökének, aki azt mondta — a tengeliciek sze­rint — hogy ebből ne csináljanak gondot, majd ó elintézi. Minde­nesetre a labdarúgó-szövetségnek nehéz lesz dönteni az ügyben. A listavezető Fornád Högyészcn, 3:0-s félidő után 5:0 arányban győzött. A högyészi csapatnál komoly problémák vannak, ismétel­ten ezt kell megállapítanunk. A Fornád elleni mérkőzésen például csak tíz emberrel tudott kiállni a hazai csapat. A sportkör elnöke szerint a játékosokban kell keresni elsősorban a hibát, míg a já­tékosok úgy nyilakoznak, hogy a sprotkör részéről nem törődik ve­lük senki, és ezért jutottak el a jelenlegi mélyponthoz. Kisdorog hengerelt Gyünkkel szemben. 8:0-ra nyert a hazai csa­pat, közben Cselre és Fazekas egy aránt mesterhármast ért el. Dom­böv árott Bölcske ismét lelkesen játszott és mint dombóvári tudósí­tónk küzölte, különösen a védelem tett ki magáért, ezért kellett a hazaiaknak beérni az l:l-es döntetlennel. Tolnán Simontornya csak öngóllal tudta elvinni a két bajnoki pontot. Tudósítónk értékelé­se alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Tamásiban Szedres volt a vendégcsapat,' ahol a hazai gárda nyert, 2:1 arányban. A mérkőzésnek volt egy sérültje is. Befeje­zés előtt 16 perccel Bálint megsérült és már nem is tudta folytat­ni a játékot. Ditnaföldvárott az Alpári SE ellen l:0-ra nyert a ha­zai csapat, Rivnyák góljával. A mérkőzésről sajnos nem kaptunk részletes tudósítást. A bajnoki táblázat élén Fornád áll, 35 ponttal. Simontornyának 31. Dombóvárnak és Bölcskének 29—29 pontja van. A bajnoki táb­lázat alján Gyönk áll hét ponttal, majd az Alpári SE, Fadd és Hő- gyész következik. Az ifjúsági bajnokságban a Szekszárdi Dózsa előnye hét pont Dombóvárral szemben. A Szekszárdi Dózsa ifistái eddig 101 gólt lőt­tek, ugyanakkor Szedres 107-et kapott. FORNÁD—HŐGYÉSZ 5:0 (3:0) Hőgyész, 50 néző. Vezette: Kiss II. A fornádi csapat a következő játékosokkal szerezte meg a győ­zelmet. Kovács I. — Buczkó, Pri- ger, Káló, Hadobás, Kovács III., Németh I., Délczeg, Penes, Né­meth II., Stemler. Fornád lépett fel támadólag és a 10. percben Németh II. góljával vezetett a -vendégcsapat. A 21. percben is­mét Németh II. talált a hálóba, majd hosszú mezőnyjáték után a 40. percben Délczeg volt eredmé­nyes. 3:0. A második félidőben is Fornád Irányította a küzdelmet, a hazai­ak csak elvétve vezettek egy-két erőtlen támadást. A 15. percben Hőgyész ll-eshez jutott, melyet Magyar rúgott, de Kovács a lab­dát kivédte. A 20. percben a já­tékvezető ismét 11-est ítélt, de ezúttal Hőgyész ellen, melyet Káló értékesített. 4:0. Befejezés előtt 3 perccel Németh állította be a vég­eredményt. 5 :0. Végig szakadó esőben, csúszós, .mély pályán játszott a két csapat, ahol a vendégek biztosan győztek. Különösen Penes, Németh II., Ko­vács m és Kovács I. játéka tűnt ki Fornádból. KISDOROG—GYÖNK 8:0 (3:0)’ Kisdorog, 200 néző. Vezette: Ta­kács. Kisdorog : Boda — Genzler, Brunner. Antal I., Győrfi, Szőcs, Kedvezőtlen időjárási viszonyok között és mérsékelt eredmények­kel szerepeltek a Dózsa női csa­patai az országos ügyességi csa­patbajnokságon. Az egyéni telje­sítmények közül mindössze Ko­vács Éva magasugró'. Deé Márta távolugro, Kiss Eszter diszkoszvető eredménye dicsérhető. Természe­tesen a csapatversenyek szabályai szerint minden versenyzőnek csak három kísérlete volt és az eső, a kellemetlen hideg is károsan be­folyásolta az eredményeket. Mind­ezektől függetlenül néhány ver­senyző gyenge teljesítményt nyúj­tóit. Magasugrás : (Kovács Éva 164. Győrfi Katalin 150, Deé Márta 145, Vaszkó Judit 145, Kiss Eszter 140, Resell Klára 140.) Csapatátlag : 148.8 cm. Távolugrás : (Deé Márta 543, Csa­ja* GvócsLSá ifiá. Kovács Éva iSi, Cseke, Domonkos, Kerekes, Faze­kas, Illés. Csere : Antal II. Gyönk : Zsiga — Borsányi, Zsilinszky, Ga- ál, Habjanecz I., Balázs, Császár,' Bris z teli a, Habjanecz II., Szabó, .Kocsis. Hatalmas eső mélyítette a pálya talaját. A 10. percben már látható volt. hogy a gyenge ven­dégcsapat nem tudja elkerülni a nagyarányú vereséget. Az első gólt az 5. percben Ülés lőtte. 1:0. A 8. percben Cseke, majd a 15. percben ismét Cseke volt ered-- menyes. 3 :Q.-Vihar miatt 15 per­cig szünetelt a játék. Szünet után az 5. percben Cseke mesterhármasával 4:0. Három perccel később Kerekes talált a hálóba. 5:0. A 13., a 25. és a 37. percben Fazekas szerzett mester- hármast. 8:0. Teljesen egyoldalú mérkőzésen a hazaiak könnyedén nyertek. Jók: Illés, de a többi játékos is dicséretet érdemel, a vendégeknél Zsiga és Zsilinzsky játéka érde­mel említést. — Domokosáé — DOMBÓVÁR—BÖLCSKE 1 :1 (1 :1) Dombóvár, 100 néző. Vezette: Szabó. Dombóvár: Besenyei — Szőka. Vida, Tárnái, Korpádi, La­kos, Tóth I., Szabó, G. Kiss. Gaál. Csere : Hertelendí. Pintér. Bölcs­ke: Mármarosi — Hídvégi I.. Papp I., Hídvégi II., Fülöp, Gárdái. Szauer. Varga, Sipos, Majrák, Papp II. A hazai csapat nagy len­Borbely Zsuzsa 479. Vaszkó Judit 450, Győrfi Katalin 446). Csapat­átlag: 4,927 m. Súlylökés: (Greif Erika 10,99, Kiss Eszter 10,54, Felföldi Éva 9,83, Búzás Erzsébet 9,72, Kovács Éva 9.21, Torma Ibolya 8.58). Csapat­átlag: 10,058 m. Diszkoszvetés : (Kiss Eszter 38,40, Búzás Erzsébet 31,92, Felföldi Éva 31,40, Torma Ibolya 31,48. Greif Erika 30,96, Micskó Mihályné 30.44). Csapatátlag: 32,832 m. * Június 3—4-én Szekszárdon lesz a megyei ifjúsági atlétikai baj­nokság és ezt követően már a te­rületi és magasabb szintű verse­nyeken kell .bizonyítani atlétáink­nak, hogy valóban jól használták ki a felkészülési időszakot. Re­méljük, hogy szép eredményekkel örvendeztetik meg szurkolóikat. dülettel kezdett és a 6. percben G. Kiss kapáslövését Mármarosi bravúrral védte. A 13. percben G. Kiss mintaszerű átadását Tóth II. lőtte a jobb sarokba. 1:0. Négy perccel később a hazai védelem hibájából Varga egyenlített. l:l. Szünet után a 3. percben G. Kiss 20 méteres szabadrúgását védte Mármarosi. A hátralévő já­tékidőt végigtámadta a hazai csa­pat, G. Kiss, Tóth I. és Szabó hagyott ki nagy helyzetet. A hazai csatársor nem bírt a lelkes bölcskei védelemmel. Jók: Tárnái, Vida, Kaszpari, Gaál, il­letve a vendégcsapat minden já­tékosa dicséretet érdemel a lelkes játékért. — Gaál — SIMONTORNYA—TOLNA 1:0 (0:0) Tolna, 400 néző. Vezette : Pethő. Simontornya : Horváth — Csepre- gi, Péter, Ihász, Havel, Nagy, Molnár, Baranyai, Szelei, Juhász, Jancski. Tolna: Rajos — Csöndes, Hava-si II., Pásti, Havasi I., Strich, Scheffer, Schafler, Fazekas, Pau­li, Markos. Csere: Pintér, Vincze. Jóiramú, változatos játékot hozott az első félidő. A 4. percben Mol­nár lövése a kapufán csattant, egy perccel később a fiatal Pauli került nagy helyzetbe, de közel­ről kapu mellé gurított. A 15. perc Strich kapáslövését Horváth nagy bravúrral szögiéire ütötte. A 22. percben újra Pauli került gólhelyzetbe, de 2 méterről a ka­pus kezébe fejelte a labdát. A második félidőt végig esőben játszották a csapatok. Nagyot esett a játék színvonala is, a technikailag képzettebb vendégek fölényt harcoltak ki. A 14. perc­ben Nagy lövése a kapu előtt felpattant és Rajos saját kapujá­ba ütötte a labdát, öngól. 1:0. A gól után feljött Tolna, több hely­zete is volt. de a góllövés nem sikerült. Szerencsés góllal nyert a ven­dégcsapat, a döntetlen jobban megfelelt volna a játék alapján. Jók: Horváth, Havel, Csepregi, Ihász, illetve Havasi II.. Schafler. Havasi I., Csöndes. — Saramó — TAMÁSI—SZEDRES 2:1 (1:0) Tamási, 200 néző: Vezette: Si- pőcz. Tamási: Kiss II. — Péti, Tóth I.. Háti, Sándor, Tóth II., Noé, Hirth, Wittmann, Pölöskei, Kiss I. Csere: Jurasics. Szedres: Bálint — Szabó, Tornai, Horváth, Tóth, Bíró, Lőtkös, Boros, Loboda, Koleszár, Szabókovács. Csere: Lerch. Dán. Tamási kezdett job­ban és az 5. percben Nóé szabad­rúgása a felső sarokba vágódott. 1:0. Továbbra is a hazaiak voltak mezőnyfölényben, de a góllövés nem sikerült. A 20. percben Vitt- man,n a gólvonalról kapu fölé emelte a labdát. Állandósult a ha­zaiak mezőny fölénye. Szünet után a 27. percben Jura­sics a 16-osróI a jobb alsó sarok­ba lőtt. 2:0. A 29. percben Bálint összefutott Wittmann-nal, a szed- resi kapus súlyosan megsérült. A 32. percben a hazaiak ll-eshez jutottak, de Tóth I. a kapu fölé lőtte a labdát. A 42. percben Lo­boda kapura húzott és Kiss II. mellett a bal sarokba gurította a labdát. 2:1. Tamási lelkes játékával megér­demelten harcolta ki a győzelmet a végig szakadó esőben lejátszott mérkőzésen. Jók: Sándor, Tóth I.. Hali. Kiss I.. iLletve Loboda. Tóth. Bíró. — B ark ás — SZ. DÓZSA II—BÁTASZÉK 5:1 (0:0) Bátaszék, 200 néző : Vezette : Lu­gosi. Az NB II-es játékosokkal megerősített szekszárdi együttes a második félidőben nyújtott játéka alapján ilyen arányban is meg­érdemelten győzött. G állövők : Kocsis 3, Gulyás, Lizák, illetve Holacsek. Jók : Kocsis, Lizák, il­letve Pomsár. — Kántor — DUNAFÖLDVÁR—ALPÁRI SE 1 :0 (1:0) Dunaföldvár, 200 néző. Vezette: Varga F. A dunaföldvári csapat az első félidő 36. percében Riv­nyák góljával szerezte meg a győzelmet. Atlétika Mérsékelt eredmények az ügyességi csapatbajnokságon A Szekszárdi Vasas NB Il-es női kosárlabdacsapata értékes győ­zelmet szerzett, 51:49-re legyőzte a veretlen Csepelt. Képünkön Sko * ~ 19 pont szerzője — a labdával. A Szekszárdon rendezett szakszervezeti sportünnepélyen a Tol­nai ÁFÉSZ—Szekszárdi Bőrdíszmű női kézilabda-mérkőzés 3:3-as döntetlennel ért véget. Az Öt karika öt verseny kézilabdacsapatai közül a Paksi ÁFÉSZ együttese bizonyult legjobbnak és nyerte el az első helyet a Pakson rendezett tömegversenyen. A futószámoknál — különösen rövid távon — rendkívül nagy figyelmet és szakértelmet igényelaz időmérés. Az időmérőknek pon­tosan akkor kell megállítani a stopperórát, amikor a futó áthaladt a célon. Egy tanácskozás pillanatát örökítettük meg 100 méteres síkfutás után, amikor egyeztetik az órákat, és az exedxnények a áegyzóköoyvbe kerüicek,