Tolna Megyei Népújság, 1970. június (20. évfolyam, 127-151. szám)

1970-06-09 / 133. szám

fl Bp. Honvéd nyerte a Gemenc Kupát Színvonalas mérkőzések a döntőn GEMENC KUPA Vasárnap délelőtt folytatódott Szekszárdon, a szabadtéri szín­padon, a Gemenc Kupa ökölví- vómérkőzés-sorozat. A döntőkön részt vett többek között Fekete Pál, a MÖSZ szakfelügyelője. Kincses Ferenc, a MÖSZ elnök­ségének tagja, az ifjúsági bi­zottság elnöke és Horváth József, az ifjúsági válogatott keret ed­zője. Mintegy 500 néző előtt kez­dődött a küzdelem. Először az ifjúságiak léptek szorítóba. Papírsúlyban Kozma (Kapos­vár) győzött Drégely (Szekszárdi ellen. A harmadik menetben Drégely edzője feladta a mérkő­zést. 1. Kozma (Kaposvár), 2. Drégely (Szekszárdi, 3. Szabó (Fémmunkás). Légsúly: 1. Fikó (ÉVIG). 2. Horváth (Kaposvár). 3. Kristály (Honvéd). Harmatsúlyban: i. Ferstek (Kaposvár). 2. Pálfai (Törekvés). 3. Szigetvári (ÉVIG). Pehelysúlyban a tolnai Csao János döntő fölénnyel győzött Biró ellen. 1. Csap (Tolna), 2. Biró (MTK), 3. Szimcsák (Hon­véd). Könnyűsúlyban* l. Schmik (Vasas), 2. Előd (MTK), 3. Tor­ma II (Sz. Dózsa). Kisváltósúlyban: Komjáthi ve­reséget szenvedett Harmathtól. 1. Harmath (Honvéd), 2. Komjáthy (Sz. Dózsa), 3. Czetner (PVSK). Váltósúlyban: a szekszárdi Kiss József megérdemelten győzött Kocsis ellen. 1. Kiss (Szekszárd), 2. Kocsis (MTK), 3. Torma I (Szekszárd). Nagy váltósúlyban: 1. Gáspár (ÉVIG), 2. Barna (Honvéd), 3. Zsilka (Bonyhád). Középsúlyban: Angyal ellen Orbán edzője feladta. 1. Angyal (Szekszárd), 2. Orbán (Kapos­vár). Félnehézsúlyban: 1. Kovács (MTK), 2. Csák (Honvéd), 3. Blénesi (ÉVIG). Nehézsúly: 1. Klimisz (ÉVIG). 2. Erős (PVSK). A felnőtteknél ez a végered­mény alakult ki: Papírsúlyban: 1. Fikó (ÉVIG). 2. Vexli (Ka­posvár). Légsúlyban: a Szekszár­di Kónya az első menetben dön­tő fölénnyel győzött Zsiga ellen. 1. Kónya (Szekszárd), 2. Zsiga (Kaposvár). 3. Horváth (MTK). Harmatsúlyban: a nagyobb ru-' tinnal , rendelkező Horváth bizto­san győzött Berczeli ellen. 1. Horváth (Szekszárd), 2. Berczeii (MTK), 3. Járfás (Kaposvár). Pe­helysúlyban: 1. Gál (Honvéd), 2. f Fikó (Komló). Könnyüsúlyban: 1. | Lencz (Honvéd), 2. Bátskor (Tö- j rekvés), 3. Sárközi (Szekszárd), | Kisváltósúlyban: 1. Gaál (MTK). 2. Dobosi (Komló), 3. Hóiig (Tö­rekvés). Váltósúlyban a szekszár­di Tóth az első menetben vér- , zés miatt leléptetésre került. (Az elhamarkodott bírói ítélet ellen a közönség hosszó percekig tün­tetett.) 1. Nemecz (Honvéd), 2. Tóth (Szekszárd), 3. Kovács I (MTK). Nagyváltósúlyban: 1. Ila | (Kaposvár), 2. Gáspár (MTK), 3. Wiedemann (MTK). Középsúly­ban: l. Szekeres (Honvéd). 2. Szabó (Komló), 3. Szabó (Törek- j vés). Félnehézsúlyban a bonyhá­di Fehért leléptették. 1. Siklósi (Honvéd), 2. Fehér (Bonyhád). 3. Baráth (Komló). Nehézsúlyban I Niesz pontozással győzött Réver ellen. 1. Niesz (Bonyhád), 2. Ré- j ver (Honvéd). A verseny értékelésére még I visszatérünk, ugyanakkor közöl­jük a pontverseny állását is. A Gemenc Kupát a Budapesti Hon- | véd nyerte. D megyei labdarúgó-bajnokságért Tengelic otthonában kapott ki Szedrestől Kiss József (Sz. Dózsa) győzelmét hirdeti a mérkőzésvezető. A II. félidő első percében Ha­vel ll-esből szépített. 2:1. Ne­gyedóra után Lakos beadását Pintér II. értékesítette. 3:1. A 22 percben Szabó III. volt ered­ményes. 4:1. Befejezés előtt két perccel Baum állította be a végeredményt. 4:2. Jók: Vida, illetve Kardos, Ha­vel és Baum. A megyei labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulójában néhány érdekes eredmény született. Ezek közc-tt kell említeni elsősorban, hogy Tengelic otthonában vereséget szenvedett Szedrestől, For- nád biztosan győzött Tamási elien. Tolnán Dunafüldvár egy percig sem tudta kétségessé tenni a hazaiak győzelmét. Bony- hádon Gyönk ellen gól nélküli döntetlen született. Részletes ered­mények: SZEDRES—TENGELIC 2:1 (1 :l) Tengelic, 600 néző. Vezette: Andorka. Szedres: Lukács — Si­mon I., Ko leszár, Tóth, Szab- ján, Simon II., Nagy, Acsádi, Horváth, Ferkelt, Tornai. Csere: Strobl, Mester. Tengelic: Kaspa­rik — Muck, Bölcsföldi, Gáncs I., Jilling, Zsíros, Horváth, Huj- ber. Dombi, Gáncs III., Molnár. Csere: Gáncs II. Molnár már az első percben megszerezte a ve­zetést a hazaiaknak. 0:1. Hosz- szú, eseménytelen mezőnyjáték után Tornai egyenlített. 1:1. A vendégek vezettek több táma­dást, a hazaiaknak csak ritkán sikerült kapura törni. A II. félidőben a hazaiak ro­hamoztak, mégis Szedres ért el gólt, amikor Acsádi gyenge lö­vése a hazai kapus lába között a hálóba 4 jutott. 2:1. A hátralé­vő időt Szedres védekezésre for­dította, így hazavitte a két pon­tot. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen. megérdemelt győzelem. Jók: Tornai. Szabján, Simon I., Si­mon II., illetve Jilling. TOLNA—DUNAFÖLDVÁR 4:0 (3:0) Tolna. 300 néző. Vezette: Vá­radi. Tolna: Imre — Vincze, Beck, Oláh, Guld, Havasi, So- morjai. Dalma, Horváth, Schef­fer. Strick. Csere: Biidhéber, Izsgum. Dunaföldvár: Zsebeházi — Ludányi, Vidács, Lipták, Bencsik, Nagy. Bogár. Hosszá. Fekete, Rivnyák. Tóth. Csere: Jónás, Szigeti. Jól kezdett Tolna és a 15. percben Somorjai gól­jával l:0-ra vezetett. A 20. majd a 25. percben Horváth góljaival már 3 :o volt az eredmény. Utána ellaposodott a játék, de a II. félidőre ismét feljavult Tolna. A mérkőzés végeredményét még­iscsak az utolsó percben állítot­ta be Horváth fejesgólja. 4:0. Alacsony színvonalú mérkőzés, megérdemelt, hazai győzelemmel, jók: Oláh, Beck, Dalma, Hor­váth illetve Bencsik, Jónás, Nagy. FADD—iSZ. DÖZSA II. 2:2 (1:1) Fadd, 200 néző. Vezette: Szin- ger. Fadd: Fenyvesi — Oláh. Kovács. Bencze. Szűcs. Kugli, Wiedemann, Papp. Gálfi. Baros, Horváth. Sz. Dózsa: Szegesdi — Németh, Gellér, Jerabek, Becze. Füstös, Fonyódi. Vezsenyi, Becker. Tamás, Turányi. Csere: Teszler. Közel félóra mezőnyjáték után Turányi a kifutó Fenyvesi mel­lett gól lőtt. 0:1. öt perc múlva Gálfi lövése a kapufán csattant. A 42. percben Bencze ll-esből egyenlített. 1:1. A II. félidőre feljavult a játék. A 10. percben Vezsenyi ll-esből vezetéshez jut­tatta a Dózsát. Két perc múlva Kovács egyenlített ugyancsak ll-esből. 2:2. Ezután Fadd fö­lénybe került, de a csatárok lö­véseit nem kísérte szerencse. Jók: Kovács. Bencze. Wiedemann, papp, illetve Gellér, Jerabek, Vezsenyi. bölcske—alpári se 1:1 (0:0) Bölcske. 400 néző. v*“* Attkári. T,"1".ske: Moravik Jiidvégi I., Papp, Hídvégi II., Sipos, Gárdái, Szauer, Pásti, Majrák Fercs, Csorna. Csere: Katz, Lázár. Alpári: Schneider — Gyurik. Lódri, Csapó, Havasi, Turcsik, Matus, Szabó II., Tesz­ler, Rózsa, Szabó I. A hazaiak többet támadtak, de a lövések pontatlanok voltak. Az utolsó negyedórában Fercs, majd Szauer Hagyott ki helyzetet. A II. félidő 5. percében Sipos - 11-essel sze­rezte meg Bölcskének a veze­tést. 1:0. A 20. percben Szauer öt méterről fölélőtt. öt perc volt vissza, amikor Majrák el­len ll-est ítélt a játékvezető, amit Schneider értékesített. 1:1. A büntetőrúgásnál Majrák, nem sokkal ezt megelőzően Turcsik a kiállítás sorsára jutott. Jók: Moravik, Hídvégi II., Szauer, il­letve Schneider. Lódri és Szabó II. FORN AD—TAMÁSI 3:1 (0:0) Fornád, . 150 néző. Vezette: Dravecz. Fornád: Csik II. — Buczkó, Káló, Soós, Hadobás, Kovács III., Németh, Szalai, Délczeg. Csik I.. Kovács II. Csere: Banizs, Molnár. Tamási: Kurdi — Topa. Tóth I., Gyar­mati, Jurasics, Tóth II., Noé, Dobján, Kiss, Sándor, Horváth. Csere: Filótás, Radiczki. Az el­ső félidőben Csik I. majd Ko­vács II. hibázott nagy gólhely­zetben. A II. félidő hetedik per­cében Kovács II. beadását Dél­czeg 18 méterről értékesítette. 1:0. Négy perc múlva Banizs lőtt gólt. 2:0. Tíz perccel a befeje­zés előtt Horváth szépített. 2:1. Az utolsó percben Banizs szög­letét Németh fejelte a hálóba. 3:1. Végig jó iramú mérkőzésen a hazai győzelem megérdemelt. Jók: Soós, Kovács II. (sérülé­séig). Kalló illetve Tóth I, és Dobján. DOMBÓVÁR—SIMONTORNY A 4:2 (2:0) Dombóvár, íoo néző. Vezette: Wéber. Dombóvár: Dobos — Szabó I., Szabó II., Zala, Pintér, I., Pál, Lakos, Pintér II., Poór, Vida, Szabó III. Csere: Széli. Simontornya: Andráskó — Kara, Molnár, Jobbágy, Havel, Kardos. Király, Csepregi, Csóka, Baum, Péter. Csere: Halbax, Ihász, Szi- licsenkó. Unalmas mezőnyjáték után a ^.6. percben Vida fejéről jutott a labda a hálóba. 1:0. Tíz perc múlva Szabó I. beadá­sából ismét Vida volt eredmé­nyes. 2:0. MEZŐGAZDASÁGI GÉPJAVÍTÓ VÁLLALAT Szekszárd, Keselyűst út villany­szerelőket felvesz. Jelentkezés a vállalat munkaügyi csoportjánál. (64) BONYHÁD—GYÜNK 0:0 Bonyhád, 200 néző. Vezette: I Rózsa II. Bonyhád: Kovács — Forrai, Kovácsi, Szász, Domány, Guld, Tóth, Csordás, Baumann, Lili, Füredi. Csere: Baricz, Läufer. Gyönk: Zsiga — Balázs, Zsilinsz­ky Laszk, Stefán, Tóth, Kiss, Molnár, Tamás, Péter, Császár. I Csere: Horváth. Az első félidőt! Bonyhád végigtámadta, de ered-1 ménytelenül. A n. félidőben Baumannak kétszer nyílott gó - szerzési lehetősége, amikor csak Zsigával állt szemben, de hiba-1 zott. Jók: Baumann, Kovácsi, Forrai, illetve Zsiga, Molnár és Kiss. KISDOROG—M.-SZASZ VAR II. 3:0 (i:0) Szászvár, 200 néző. Vezette: Berta. Kisdorog: Stölkler — An­tal. Sárkány, Fazekas II.. Götz, Kerekes, Cseke, Fazekas I., Do­mokos, Klein, Boda. Csere: Márton. M.-Szászvár: Gyimesi — Bóvári, Hollósi, Deixler, Oláh, Taksonyi, Faragó. Franck. Cse- lenkó, Szalai, Schmidt. A 13. percben Fazekas szerezte meg a vezetést. 1:0. öt perc múlva ugyanő hagyott ki jó helyzetet. A 20. percben Csete lövését a kapufa védte. A II. félidő 13. percében Boda volt eredményes, majd a 40. percben Antal sza­badrúgása a sorfalról jutott a hálóba. 3:0. Jók: Antal. Sárkány. Klein, Boda, míg a hazai csapatból senki sem dicsérhető. A megyei labdarúgó-szövet­ség elnöksége elrendelte, hogy VB miatt július 14-én, vasár­nap valamennyi osztályban a felnőttmérkőzések kezdési ide­je 16 óra. A játékvezetőket is erre az időre küldik. A MEZŐNY LEGJOBBJAI Fornád—Tamási: Soós (Fornád), Bölcske—Alpári SE: Hídvégi II (Bölcske), Fadd—Sz. Dózsa II: Gel­lér (Sz. Dózsa), Tolna— Dunaföldvár: Oláh (Tolna), Szedres—Tengelic: Jilling (Tengelic), Bonyhádi Pe­tőfi—Gyönk: Baumann (Bonyhád), Dombóvár—Si- montornya: Kardos (Si­montornya), Máza-^zászvár II—Kisdorog: Antal (Kis­dorog). Népújság 7 A tolnai Csap János, a pch elysúly győztese, átveszi az ér­met Parti Istvántól a Gemenc Kupa védnökétől. Tóth György (jobbról), a Szekszárdi Dózsa versenyzője a váltósúly biztos esélyese, aki végül — sérülése miatt — kényte­len volt megelégedni a második hellyel. 19TB. június 9, Niesz József, a Bonyhádi Spartacus ökölvívója (jobbról) ue~ hézsúlyban nyert bajnokságot.