Tolna Megyei Népújság, 1967. május (17. évfolyam, 102-126. szám)

1967-05-24 / 120. szám

I r ~'lH Kézilabda NB II Tolnai V. L— Pécsi Vörös Meteor 7:3 (4:2) Tolnán, 200 néző előtt a következő játékosokat szerepeltette Tolna: Tun- czinger — Pohál, Belucz, Tóthné, Rüll, Wiedemann, Ágh. Csere: Pes­tiné, Soponyai, Simon. Már az első percekben lehetett látni, hogy a vendégcsapat védekezésre rendezke­dett be. Ennek ellenére a második percben Ágh gólt ért el. 1:0. Köz­vetlen utána Tóthné remek indítás után kettőre növelte a hazai gólok számát. A vendégek változatlanul szervezetten és szívósan védekeztek, így a tolnai csapat nem tudott ki­bontakozni. A kilencedik percben Tóthné büntetőjét védte a pécsi ka­pus. A 12. és 15. percben két gyors ellentámadás után gólt értek el a vendégek. 2:2. A 17. percben Wiede­mann. majd a 18. percben Pohál góljával ismét két góllal vezetett a hazai csapat. A második félidő harmadik per­cében Tóthné lőtt látványos gólt, majd két perc múlva korszerű tá­madás után Pohál és Tóthné össz- játék következett, melyet csak sza­bálytalanság árán tudott szerelni a pécsi csapat. A hétméterest Tóthné értékesítette. 6:2. A 11. percben a vendégek lőttek gólt. 6:3. majd is­mét Tolna dobhatott büntetőt, de Tóthné ezúttal hibázott. A 17. perc­ben Tóthné remek bejátszását Pohál értékesítette. 7:3. Ezúttal a tolnai lányok gyengébb tejesítményt nyújtottak, de ebben része van a remekül védő pécsi kapusnak és a szervezetten védekező ellenfélnek. A tolnai csapat ezzel a győzelmével továbbra is icrtja a második helyet. Kitűnt: Tunczlnger, Pohál é6 Belucz.. Simontornyai BTC— Bp. Építők 11:14 (5:7) Simontornyán, 200 néző előtt a kö­vekezo játékosok kaptak helyet a mérkőzés során: Nagy — Vincellér I.. Vincellér II., Cserháti, Temesvári. Horváth, Sándor, Szabó, Dégi, Vida, Hólik. A .simontornyai csapat a Kom­ló felett aratott győzelme után erő­sen visszaesett, mélyen formája alatt játszott. A budapestiek kaptak jobban lábra és 4:l-re elhúztak. Simontor- nya felzárkózott, de 5:3-as mérkő­zésállásnál Dégi, Sándor, majd Te­mesvári hagyott ki biztos helyzetet. A budapesti csapat irányította a já­tékot és annak ellenére, hogy nem voltak nagy fölényben, támadásaikat mégis góllal tudták befejezni. A má­sodik félidő elején Cserháti hét- méteresből a kapufát találta el, majd Dégi jó helyzetben* rontott. 10:8-as mérkőzésállásnál a hat méteres vo­nalon beiül állt a budapesti játékos, de a mérkőzésvezető a gólt szabá­lyosnak minősítette. Az ideges si- montomyai játékosoknak ettől kezd­ve még inkább nem ment a gól­dobás, és így az Építők 14:11 arány­ban nyerte a találkozót. A simon- tomyaiak gólját Temesvári (5), Cser­háti (4), valamint Szabó és Zsiga .lőtte. A simontornyai csapat mélyen formája alatt játszott, csak Temes­vári, Dégi és Nagy játéka érdemel említést. A megyei labdarúgó­bajnokság állása a tartalékcsapatok eredményeivel: 1. D. Spartacus 10 6 3 1 22:9 IS 2. Paks 10 6 2 2 25:12 14 3. Kisdorog 10 5 2 3 20:17 12 4. DVSE II. 10 5 2 3 15:22 12 a. M-Szászvár II. 10 4 3 3 27:19 11 6. Tengelic 10 5 1 4 21:18 11 7. Nagymányok 10 4 3 3 16:16 11 8. SlmoiUomya 9 3 4 2 20:12 10 9. Hogy ész 10 3 3 4 15:18 9 10. Bátaszéik 10 3 3 4 13:17 9 11. Tamási 10 3 2 5 20.17 8 12. Sz. Alpári 10 3 2 5 25:27 8 13. Fomád 10 3 2 5 13:17 8 14. Bogyiszló 10 3 2 5 11:18 8 15. Gyönk 10 2 3 5 13:29 7 16. Tolna 9 1 3 5 14:22 5 4 Népújság totótippjei J. MTK—Ferencváros 2 x 2. Vasas—Újpesti Dózsa x 2 3. Pécsi Dózsa—Győri ETO x 2 4. Diósgyőr—Tatabánya x 1 5. Szeged—Dunaújváros 1 1 6. Eger—Komló x 1 7. Szombath.—Salgótarján 1 1 8. Várpalota—Miskolc 1 x 9. Oroszlány—Székesfehérv. 1 1 10. Nyíregyháza—Ózd 1 1 11. Lanerossi—Bologna x 1 12. Brescia—Cagliari x 1 13. Koma—Fiorentlna 1 2 Pótmérkőzések: 14. Cegléd—Szolnoki MÁV 2 1 15. Békéscs.—Budai Sparta c t x 16. Dombóvár—Zataeg. TE 1 1 Atlétika Egyéni csúcsokkal is kettős vereség az NB I. B-ben Csepel—Tolna megye 74:43, Zalaegerszegi TE—Tolna megye 60:57 Szombat—vasárnap Zalaegerszegen került sor az atlétikai NB I. B. nyitányára. Ezen a hármas viada­lon a Csepel, a Zaaegerszegi TE és a Tolna megyei válogatott mérte össze erőit a nők frontján. A Tolna megyei válogatott iól szerepelt, a viadal során hat egyéni csúcs, két egyéni csúcsbeállítás, egy megyei csúcs beállí tás született, mégis mind a két együttestől vereséget szenve­dett a csapat. A női 200 méteres sík­futásban Deé Márta érte el a leg­jobb eredményt. 26.1-gyel aranyjel­vényes atléta lett. Rajta kívül N. Kovács Éva 148-as magasugrásával beállította a megyei csúcseredményt. A vereség a Csepel együttesétől vár­ható volt, a hazai csapat azonban mindössze három ponttal bizonyult jobbnak a viadalon. Egy kis szeren­csével a Tolna megyei válogatott felé is billenhetett volna a mérleg nyelve. Részletes eredmények: 100 m síkfutás: 1. Balogh (ZTE) 12.8. 2. Deé (Tolna m.) 12.9, 3. Ná- dasi (ZTE) 13.0, 4. Ealogh (Csepel) 13.1, 5. Vella (Csepel) 13.1, 6. Makk (Tolna m.) 13.3. 200 m síkfutás: 1. Balogh (Csepel) 25.6, 2. Deé (Tolna m.) 26.1. 3. Ba­logh (ZTE) 26.5, 4. Kajtár (Tolna m.) 27.6, 5. Orbán (Csepel) 28.3, 6. Farkas (ZTE) 30.3. 400 m síkfutás: 1. Horváth (ZTE) 61.0, 2. Töreki (Csepel) 62.9, 3. For- rnadi (Tolna m.) 64.0, 4. Balogh (Cse­pel) 64.2. 5. Tolnai (ZTE) 64.6, 6. Ba­logh (Tolna m.) 68.2. 800 m síkfutás: 1. Töreki (Csepel) 2:25.7, 2. Horváth (ZTE) 2:26.5, 3. Balogh (Tolna m.) 2:31.0, 4. Tolnai (ZTE) 2:34.9, 5. Szupries (Tolna m.) 2:38.1, 6. Krausz (Csepel) 2:42.4. 80 m gátfutás: 1. Papp (Csepel) 12.2, 2. Orbán (Csepel) 12.5, 3. Balogh (ZTE) 12.6, 4. Martin (Tolna m.) 12.7, 5. Szagri (Tolna m.) 13.1, 6. Csorba (ZTE) 15.0. 4x100 méteres váltó: 1. Csepel (Kü- kálió, Papp. Balogh, Vella) 50.9, 2. Tolna megye (Makk, Formadi, Kaj­tár, Deé) 51.3, 3. ZTE (Balogh, Hor­váth, Tornai, Nádasi) 51.7. Magasugrás: 1. Papp (Csepel) 155, 2. Kovács (ZTE) 152, 3. N. Kovács (Tolna m.) 148, 4. Nyíri (Csepel) 144, 5. Nádasi (ZTE) 144, 6. Felföldi (Tol­na m.) 140. Távolugrás: 1. Papp (Csepel) 559, 2. Nádasi (ZTE) 525, 3. Kükálló (Cse­pel) 521, 4. Deé (Tolna m.) 518, 5. Kajtár (Tolna m.) 480, 6. E Lm ont (ZTE) 464. Súlylökés: 1. íresik (Csepel) 12.58. 2. Frttsch (Csepel) 11.94, 3. Kiss (Tolna m.) 11.10, 4. Vasvári (ZTE) 10.65. 5. Törökné (Tolna m.) 10.05, 6. Elmont (ZTE) 9.76. Diszkosz vetés: 1. íresik (Csepel) 46.24, 2. Kiss (Tolna m.) 34.72, 3. Kóródi (Tolna m.) 31.76, 4. Elmont (ZTE) 30.36, 5. Fritsch (Csepel) 29.06, 6. Kovács (ZTE) 27.30. Gerelyhajítás: 1. Bakai (Csepel) 44.60 . 2. Fritsch (Csepel) 31.88, 3. Vasvári (ZTE) 31.60, 4. Törökné (Tolna m.) 30.00, 5. Csorba (ZTE) 29.44, 6. Tóth (Tolna m.) 28.50. % Pontversenyben: ZTE—Csepel 46:71, ZTE—Tolna m. 60:57, Csepel—Tolna m. 74:43. Ami a tudósításokból kimaradt A mezőnyfölény nem elég A Máza-Szászvári Bányász vezetői a Győri Dózsától elszenvedett vereség után ismételten megállapították: med­dő csatársorral nem lehet győzni. Dombóvárott már a bányászcsapat lelkesen és helyenként jól játszott és így Veszprém ellen győzelem remé­nyében lépett pólyára. Ismerték a veszprémi csapat játékát, így azt, hogy két söprögetővel védekeznek, * ezért a mérkőzés előtt Palatinusz ed­ző kiadta az utasítást: 1— A széleken kell támadásainkat vezetni, mert csak így remélhetünk eredményt. Az edzői utasítást a csatársor nem tudta megvalósítani, kevés támadás ment a széleken, ezek is erőtlenek voltak, nem jelentettek komoly gól­veszélyt a kapura. Pedig a veszpré­mi védelem sok hibával játszott. A második félidő elején a középhátvéd Róthnak kellett a csatársorba előre­menni, és az egyenlítő gólt is ő lőt­te. Az egyik pontot még ezzel a gól­lal sem sikerült otthon tartani mert, nem sokkal befejezés előtt a védelem jóvoltából a veszprémiek a győzelmet jelentő gólt megszerezték. A mér­kőzés után egyöntetű volt a vélemény: mit ér mezőnyben a nagy fölény, ha ezt a csatársor nem tudja góllá vál­tani? A 20. másodpercben gól A dombóvári vasutasok bíztak, hogy Pápáról hazaviszik a két pontot. A mérkőzés jól kezdődött: középkezdés után, anélkül, hogy a hazai csapat játékosai labdához értek volna, Kő­műves éles lövéséből a 20. másod­percben Dombóvár már gólt szer­zett. Fokozatosan feljött a pápai csapat és a félidő befejezése előtt ki­egyenlített. A második félidőben a hazaiak már 3:l-re elhúztak, de Dom­bóvár nem adta fel a küzdelmet, és befejezés előtt 25 perccel Márton gól­jával 3:2-re alakult a mérkőzésállás. Ettől kezdve megváltozott a játék ké­pe: a hazai csapat beszorult, Dombó­vár végigtámadta a hátralévő időt, de a biztos gólhelyzetek is kihasz­nálatlanul maradtak. A mérkőzés után a játékosok értékelték a 90 percet és megállapították: elkerülhették volna a vereséget, ha a védelem ma­gabiztosabb, mert az első gólnál László hibájából, a másodiknál Ban- csi bizonytalankodásából szerezték góljukat a hazaiak. Végül közöljük a dombóvári csapat összeállítását, méllyel Veszprémben pályára lépett: Bancsi — Tamás, Egyed, Kalmár, Potó, Tapaszti, Varga, László, Kő­műves, Márton, Tassl. Milyen a lábodi közönség ? A Szekszárdi Vasas Lábodon el­szenvedett 1:0-as veresége ellen éré is javuló formába lendült. Különösen a hátsó alakzatok játszottak jól. Az első félidő közepén negyedórán át tíz emberrel játszott a Vasas. Kláb egy összecsapásnál a földre került és a játék hevében a hazai csatárok kö­zül az egyik az arcára lépett. Ne­gyedórái ápolás után tért csak visz- sza a pályára, és mint jobbszélső igyekezett hasznosítani magát. Sérü­lése után Bosnyák ment hátra kö­zéphátvédnek, aki ezt a feladatát jól látta eL A Vasas csatársora mezőnyben jól játszott, de a gólszerzési kísérleteik nem sikerültek. Ebben közrejátszott, hogy a lábodiak kapusa. Mohácsi, aki azelőtt Szekszárdon védett, volt klubja ellen bizonyítani akart. Es ez sikerült is, mert olyan teljesítményt nyújtott, melyet Szekszárdon nem láthattak tőle. Említést érdemel a lábodi közönség: meglepően tárgyilagos, nem sértegeti a játékvezetőt, az ellenfelet, sőt ha az ellenfél megérdemli, még bízta­tást is kap tőlük. így történt ez a második félidőben, amikor a Vasas mezőnyben szépen játszott. Két nyilatkozat az ököivivómérkőzésről Eora Niksics, a Vajdaság ökölvívó Szövetségének elnöke: — Mi a buda­pesti válogatott ellen készültünk es helyette a magyar válogatottat kap­tuk. (Az ellenfél a Vidék válogatott­ja volt a budapesti Kerékgyártóval. A szerk.) Köszönjük a szép fogad­tatást és a vendégszeretet ezer meg­nyilvánulását, Ami a mérkőzés ered­ményét illeti, megérdemelt volt a magyarok győzelme, ha akadt egy­két fordított ítélet is. Paraczky Sándor, a Budapesti ököl­vívó Szövetség főtitkára: 1— A ta­lálkozó a várakozásnak megfelelő eredményt hozta. A magyar verseny­zők jobb erőben küzdöttek. A ju­goszláv csapatban Lazics, Lakcsie- vics és Jovanovics személyében egé­szen kitűnő képességű versenyzőket ismertünk meg. Nem lesz bérelt hely A faddi NB III-ásóknál a fegyelem kezd helyreállni. Sloszár István, a faddiak új edzője kijelentette: nincs többé bérelt hely a csapatban. Az el­múlt hét csütörtöki edzéséről Farkas igazolatlanul hiányzott, így vasárnap már nem játszott. A Kaposvári Va­sas ellen Fenyvesi II. új szerepkör­ben mutatkozott be. Mint ismeretes, eddig balösszekötő volt, ezúttal mint balfedezet szerepelt. Ezen a poszton szinte hibátlanul látta el feladatát: nagy területen játszott, összeszedte a labdákat, kitünően indította a csa­tárokat, sőt, ha kellett, ő is vállal­kozott lövésekre. De nemcsak a tá­madásból, a védekezésből is részt vállalt. A második félidő közepén már kiütközött az erőnléthiány. Ha ezen tud javítani, kitűnő fedezetjá­tékos lesz belőle. Egy érdekesség a mérkőzésről: a második félidő 23. percében kava­rodás támadt a kaposvári kapu előtt. Papp három-négy méterről a hálóba küldte a labdát de a játékvezető nem adta meg a gólt. A közönség több­sége helytelenítette a játékvezető ítéletét mivel nem láttak szabályta­lanságot. Pedig szabálytalanság tör­tént csak előtte egy-két másodperccel, amit a játékvezető sípszóval jelzett. Csak ezt a szurkolók kevesen hal­lották. Ennyit illene tudni... A Dalmand*—Dunaszentgyörgy mér­kőzés ismét bebizonyította: a megyei B mérkőzései sok esetben felülmúl­ják lelkesedés, iram sőt még szín­vonal szempontjából is egyik-másik megyei I. osztályú mérkőzést. így volt ez vasárnap Dalmandon is, ahol a vezetést Dunaszentgyörgy szerezte meg és l:0-ás vezetésnél a dalmandi védelem vitathatatlan szabálytalansá­got vétett, melyért 11-es jár. A bün­tetőrúgást a dunaszentgyörgyi játé­kos kapufára lőtte, majd a vissza­pattanó labdát ugyancsak ő küldte a hálóba. Mint ismeretes, ennél az eset­nél kettős érintés áll fenn, melyért közvetett szabadrúgást kell ítélni onnan, ahol másodszor ért a játékos a labdához. Ilyen ítéletet hozott Dra- vecz játékvezető is, azonban a duna- szentgyörgyielc élénken tiltakoztak az ellen, mert szerintük a gól szabá­lyos volt. A mérkőzés további ala­kulása során kiderült, ha a ll-est értékesítik a dunaszentgyörgyiek másként alakul a mérkőzés végered­ménye, hiszen 2:0-ás vezetés birto­kában nem biztos, hogy 3:2-re el­veszítették volna a küzdelmet. A várakozásnak megfelelően A bölcskei sportvezetők három já­tékvezetőt kértek a Bölcske—Duna- földvár labdarúgó-mérkőzésre. Ezt azzal indokolták, hogy félnek a bot­ránytól, a mérkőzés eldurvulásától. Várakozásuk nem volt alaptalan, mert a mérkőzés eldurvult, melyet bizo­nyít az, hogy Bencze játékvezetőnek a dunaföldvári csapatból Bólyást, Szigetit és Zsebe házit kellett kiállí­tani, majd Dunai önként hagyta el a játékteret, így a dunaföldvári csapat hét emberrel fejezte be a mérkőzést. Pontos részleteket nem ismerünk, hogy mi előzte meg a ki­állításokat, de annyi biztos hogy sú­lyos ok lehetett rá, hiszen Bencze azok közé a játékvezetők közé tartozik, akik a legritkább esetben nyúlnak a ki­állításhoz. így nem lesznek NB ll-esek A Szekszárdi Vasas férfi kosár­labdacsapata az ősszel kiesett az NB II-ből. Az idén az együttes a megyebajnokságban szerepel, de nem azzal a gárdával, akikkel tavaly. A játékosok többsége rria is a csapat rendelkezésére áll, csak többségük nem szeret vi­dékre utazni, hazai mérkőzéseken szerepelnek inkább. Az elmúlt fordulóban a Dombóvári Apáczai Gimnázium ellen csak nehezen győztek 62:53 arányban. Ezt a győzelmet is annak köszönhetik, hogy már a mérkőzés elején „el­húztak”. A tavalyi NB Il-es csa­patból mindössze Posta és Arató szerepel, a többi játékos fiatal. Bercsényi ugyan ott volt az együttessel, de nem szerepelhe­tett, mert igazolását otthon fe­lejtették. Akik figyelik a Vasas férfi­csapatának szereplését, aggódva mondják: előbb-utóbb baj lesz. Ha még a megyebajnokságot megnyerik, ez nem jelenti azt, hogy az NB II-be jutottak, mert nehéz osztályozó áll előttük. Ha vissza akarnak jutni — ami a vezetőség szerint elsődleges terv — akkor minden mérkőzésen komplett csapattal kell felállni, azokkal a játékosokkal szerepelni — akik majd az osztályozón is részt vesznek. Kosárlabda NB II Bp. Pedagógus— Szekszárdi Vasas 61:39 (25:18) Vasárnap hazai pályán vereséget szenvedett a Szekszárdi Vasas női csapata az NB I-et megjárt Budapesti Pedagógustól. A Vasas első félidei játéka — a dobótelj esímény kivételével — kielé­gítő volt. Szünet után visszaesett a csapat, s gyenge teljesítményt nyúj­tott. A Vasasban a következő játékosok szerepeltek: Geiszhauer (4), Borcsá- né (4) — Csepreghy (10) — Varga (6). Skoda (6). Csere: Turányi I. (4). Pettermann, Lukács (2), Prantner. Turányi II. (3). Az első támadást Szekszárd vezette, de pontatlan dobás következtében, gyors indításból a pestiek szereztek vezetést, majd 4:0, 4:2, 5:4, ll:7-es részeredmények után Geiszhauert le kellett cserélni (későbbiek során már nem is játszott), s ez erősen érez­tette hatását a csapatmunkán. így is tartották magukat a hazaiak, sőt szép támadásokra is futotta erejük­ből, de a legbiztosabb helyzeteket is kihagyták. Szünet után összeroppant a Vasas, s a pestiek tetszés szerint érték el pontjaikat. Ebben a játékrészben már a mezőnymunka is gyenge volt a szekszárdiaknál, a dobások terén pedig az előző heti teljesítményt meg sem közelítették. A hét tizenegye NB Ifi Kovács (Bonyhád) Garamvölgyí (Sz. Vasas) Schuszter (Fadd) Komáromi (Sz. Dózsa) Turgonyl (Sz. Vasas) Lizák (Sz. Vasas) Tárnok (Sz. Dózsa) Bencze (Fadd) Fenyvesi U (Fadd) Máté (Bonyhád) Rossi (Sz. Dózsa) Megyebajnokság: Szuiics (Bogyiszló) Máté (Hogy ész) Wolf (Paks) Teleki (Nagymányok VÜmányi (Fadd) Jilling (Tengelic) Tóth Pataki (Gyönk) (Nagymányok) Cseke (Kisdorog) Kovács Osztermayer (Sz. Alpári) (Bogyiszló) Küzdelem a labdáért. A két Peda­gógus-lány között ugrik fel Csep­reghy hogy megszerezze a labdát.