Tolna Megyei Népújság, 1961. június (11. évfolyam, 127-152. szám)

1961-06-06 / 131. szám

6 TÖÉTVft MEGYEI NEPÜJSA« 1961. június 6. SPORT fi Kinizsi legyőzte a KMTE-t, nyílt a bajnokság az NB lll-ban Ssekssárd 2, Mása 1 pontot ssersett a fordulóban Az NB Ill-ban a legnagyobb érdeklődés a kaposvári rangadót kísérte. Mivel a Kinizsi győzött, iámét nyílt a bajnokság, annál is inkább, mert a Bajai Bácska Pécsről is hazavitte a bajnoki pontokat, a Pécsi VSK pedig si­mán nyert a bonyhádiak ellen, így két fordulóval a bajnokság befejezése előtt még mindig 4 bajnokjelöltje van a délnyugati NB III-nak. A Tolna megyei csapatok kö­zül Szekszárd csatársora helyen­ként jól is játszott, így aztán megérdemelten maradtak a baj­noki pontok Szekszárdon. Máza ellenben már csak fél sikert ért el. Kiskunhalas szerezte meg a vezetést, így a második félidőben már csak az egyik pontot sike­rült Mázán tartani. A harmadik Tolna megyei együttes simán vér­zett el Pécsett a PVSK-val szem­ben. A kiesés kérdése is csak látszólag dőlt el. A PEAC és Máza még reménykedik a bent- maradásban, mert olyan hírek vannak, hogy az NB III-at meg­nyerő kaposvári csapat egyesül majd egyik NB III-as kaposvári csapattal és akkor a délnyugati NB lll-ban négy helyett csak há­rom lesz a kiesők száma. Ennek tudható be a PEAC második meg­lepő győzelme és igazán bosszan­tó lenne, ha a PEAC-ot éppen szekszárdi győzelme segítené a bentmaradáshoz, illetve Máza ezen az áron esne el a bentma- radástól. Mindenesetre a bányász csapat is értékes pontot hulla­tott el vasárnap és így a követ­kező két fordulóban sorra kerülő mérkőzések (PEAC—Máza, Máza —Bajai Bácska és Kaposvári Dó­zsa—PEAC) döntik majd el azt a kérdést, hogy melyik lesz közü­lük a 13. és 14. A Bajai Építők meglepően biz­tosan nyert Székesfehérvár ellen, míg a két kaposvári csapat küz­delméből a Dózsa nehezen került ki győztesen. A forduló mérkő­zéseiről az alábbiakban számo­lunk be: Szekszárdi Petőfi — Csepel Autó 2:0 (2:0) Szekszárd, 800 néző. Vezette: Szeghalmi. Szekszárd: Greilich — Tancz, Cser, Rohi, — Simon, Bandi — Hómann, Zörényi, Ul­rich, Bosnyák, Török. Csepel: Sztankovics — Vígh, Kulcsár, Kő­szegi — Hauser, Tajti — Andó, Kreisz, Szabó, Kerekes, Bursi. A Petőfi a 20. percben veszélyeztet először. Hómann kiugrik, de kö­zelről a kapusba lő. A 28. perc­ben szerzi meg a vezetést a hazai csapat. Baloldali támadás után Kulcsár elvéti a labdát és Ulrich a 16-osról akadálytalanul lőhet a jobb sarakba. 1:0. A gól után már lényegesen jobban megy a Petőfi csatárainak, akik többet mozognak, gyakran változtatják helyüket. Mégis a 30. percben a vendégek szalasztónak el egyen lítési alkalmat. Andó átjátssza Rohit. bead, de Bursi fejese el­kerüli az üres kaput. Egy perc múlva viszont már újra a Csepel TOLNA MEGYEI NÉPOJSAG A Magyar Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenc Kiadja: a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd, Mártírok tere 15—17, Telefon: Szerkesztőség: 20—11 Kiadóhivatal 20—10 Készöt a Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 46. Telefon: 21—21, 25—72 Felelős vezető: Széli István Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 11 El hálójába kerül a labda. Bosnyák viszi fel a labdát, a villámgyor­san kiugró Török elé ad, aki el­húzza a kapus mellett a labdát, majd nyugodtan lő a hálóba. 2:0. Szünet után az 5. percben Tö­rök megsérül és csak 5 perc múl­va tér vissza. Vannak a mérkő­zésnek olyan szakaszai is, ami­kor a vendégcsapat ostromol, de nem tudja helyzeteit kihasznál­ni. A 20. percben Hómann gyors elfutása után változatosság ked­véért Ulrich találja el a kapu­fát, majd nagy lövését kiejti a csepeli kapuvédő. A vendégek is veszélyeztetnek. A 26. percben egy közvetett szabadrúgást lőnek közvetlenül a hálóba, amit a já­tékvezető természetesen nem ad meg, majd a 28. percben a mér­kőzés legnagyobb helyzetét hagy­ják kihasználatlanul. Kerekes ki­ugrik a védők mögül, kicselezi a 16-oson kívülre eléje futó Grei- lichet, majd kapura gurít, de a jókor érkező Rochi szögletre to­vábbítja a labdát. Az utolsó ne­gyedórában is a vendégek ját­szanak jobban, de vagy Greilich véd bravúrosan, vagy a csatárok lőnek rossz irányzókkal. Kitűn­tek: Tancz, Török, Bandi, illetve Kerekes és Bursi. Kiskunhalas — Máza 1:1 (1:0) Máza, 500 néző. Vezette: Hu­ber. Kiskunhalas: Nagy I. — Nagy II., Mályinkó, Mészáros — Csejtei, Sallai — Rostás, Feny­vesi, Nádas, Markó, Jáger. Edző: Kucsera Márton. Máza: Veres — Széles, Kovács, Schnetz — Mező, Radó — Göncz, Gyorsok, Daum, Tóth, Kásper. Edző: Ludas Béla. Közepes színvonalú mérkőzésen a vendégek közelebb álltak a győzelemhez. Góllövők: Nádas, illetve Gyorsok 11-esből. Jók: Nagy II. Rostás, Jáger, illetve Kovács, Mező. PVSK — Bonyhádi Vasas 3:0 (1:0) PVSK-pálya, 500 néző. Vezette: Lévák. PVSK: Bogyai — Futó, Mohácsi, Hámori II. — Tamási, Bunyevácz II. — Bérezési, Hor­nung, Vincze, Bosnyák. Freppán II. Edző: Túra Emil. Bonyhád: Kromimer — Horváth, Wágner, Borsodi — Paksi, Péter — Koz­ma, Vajda, Pálos, Pataki, Szegedi. Edző: Albrecht József. Nehezen kapott lábra a PVSK. A második félidőben lőtt két gyors gól megnyugtatta a PVSK- játékosokat. Gólövők: Vincze 2 (egyet 11-esből), Bérezési. Jók: Futó. Hámori II., Vincze, illetve Wágner Kaposvári Kinizsi — KMTE 2:1 (0:0) Kaposvár, 7500 néző. Vezette: Katona. Kaposvári Kinizsi: őri — Szili, Szigeti, Gergely — Tóth, Márkus — Szentgróti, Herbei, Be­ne, Laczkovics, Lieber. Edző: dr. Totó-eredmények 1. Győr—MTK 1 2. Vasas—Csepel 1 3. Ferencváros—Dorog I 4. Diósgyőr—Pécs 2 5. Tatabánya—Szeged x 6. B. Szpart—Szombathely 2 7. Komló—Budafok 1 8. Pécsi BTC—EVTK x 9. Elektromos—Sz.-fehérvár 1 10. Vác—Láng x 11. Kecskemét—Miskolc x 12. Szolnok—BVSK 2 Zádori László. KMTE: Kovács — Szili, Darvas, Takács — Vajda, Pados — Jutási, Horváth, Egres. Zsoldos, Papp. Edző: Radnai Ist­ván. Az izgalmakban bővelkedő mérkőzés gólnélküli első félideje után a KMTE higgadt le előbb és Zsoldos góljával megszerezte a vezetést. A 65. percben a játékve­zető Darvast kiállította. Egy perc múlva Gergely 11-esből kiegyenlí­tett. majd tíz perccel a befejezés előtt Lieber rúgta a győztes gólt. Bajai Építők — Székesfehérvár 2:0 (2:0) Baja, 1500 néző. Vezette: Ré- czei. Baja: Disztl — Heringer, Pancsics, Ulakik — Nagy, Bálity — Kreisz, Teket, Rizsányi, Poszlán- csek, Ézsi. Edző: Ónodi Béla. Szé­kesfehérvár: Kiss — Pál, Tiha­nyi, Szilasi — Bognár, Heubauer — Markovics. Károlyi, Homolya, Kovács IV., Práger. Edző: Bódi Ferenc. Az első félidőben mutatósán és szépen játszott a hazai csapat. Góllövők: Teket, Rizsányi. Jók: Heringer, Páncsics. Nagy Bálity, illetve Tihanyi, Szilasi és Káro­lyi. PEAC — Pécsi Bányász 3:1 (1:1) Pécsbányatelep. 500 néző. Ve­zette: Fenyvesi. PEAC: Fábián — Opavszky, Balló, Schiszler, Kresz, Zborai — Kozma, Gyánó, Lubics, Koller, Mérei. Edző: Bárdosi László. Pécsi Bányász: Erdősi — Ulrich, Sárközi, Baczur — Varga, Weit — Selymes, Kása, Czukor, Müller, Gyurkó. Edző: Kresz Sán­dor. Sorozatos Bányász-támadások után Sárközi 22 méteres szabad­rúgással szerezte meg a vezetést. Az egyenlítés a 44. percben tör­tént. Gyánó beadását Erdősi az előtte álló Sárközire ütötte, aki­ről a labda a hálóba került. A második félidő 25 perces nyomasztó Bányász-fölénye után szabadult csak ki a PEAC, és az első ellentámadásnál rögtön gólt értek el. Koller beadását Kozma fejelte a hálóba. A 86. percben Mérei egyéni játékból beállította- a végeredményt. Jók: Opavszky, Schiszler, Kresz, Koller, Mérei illetve Sárközi, Varga, Kása, Gyurkó. Bajai Bácska — Pécsi Vasas 3:1 (1:1) BTC-pálya, 600 néző. Vezette: Majoros. Bajai Bácska: Körmen­di — Weiling, Bohner, Bisztrovics — Borsodi. Horváth — Barta I., Dujmov II.. Ónodi, Barta II., B. Szabó. Edző: Fekete Kovács Győ­ző. Pécsi Vasas: Szedeli — Schi- linger. Becsei, Berki — Rákóczi, Somogyvári — Oszvald. Szom- mer. Szopka, Danyi, Danajka. Ed­ző: Tamási László. A Vasas játé­kába rengeteg hiba csúszott, a csatárok képtelenek voltak a lab­datartásra. Egy elfutás után mégis a Vasas szerezte meg a vezetést. Danajka beadását Körmendi ka­pus könnyelműen védte, a labdát kiejtette, melybe Bisztrovics kéz­zel ütött bele. A 11-est Danyi ér­tékesítette, öt perc múlva egyen­lített a Bácska, Ónodi szabadrú­gását Dujmov szép alakítás után küldte a hálóba. 1:1. A második félidőben szintén a Bácska lépett fel támadólag. A 11. percben az előretörő Weiling lőtt a hálóba. A gól után nagyot esett a játék színvonala, főleg a Vasas részéről sok szabálytalanság esett. A 20. percben a reklamáló Szede­li miatt szabadrúgást ítélt a já­A kiesés elkerüléséért még nyílt a hare a megyei bajnokságban A bajnokság befejezése előtti harmadik fordulóban a dombóvá­ri vasutascsapat Bátaszéken meg­szerezte a bajnoksághoz szüksé­ges bajnoki pontokat és így vég­legesen is bajnoknak tekinthető. Mindkét csapat támadó szellem­ben játszott és a csatárok ki is tettek magukért, hiszen a mér­kőzés folyamán nem kevesebb, mint tízszer rezdült meg a háló. Különösen a dombóvári támadó­sor játszott ellenállhatatlanul, bár az igazság kedvéért meg kell mondanunk, hogy a bátaszéki védelem ezúttal is bizonytalan volt. A forduló meglepetését a baj­nokság hajrájában jó formába len dűlt Szekszárdi Dózsa szolgáltat­ta. Simontornyán is súlyos vere­séget mért a bőrösökre, pedig eddig még a Dózsának nem sike­rült győznie az SBTC otthoná­ban. Simontornya védelme egy­szerűen képtelen volt tartani a szellemesen játszó Dózsa ötösfo­gatot és ezért durvasággal igye­kezett meggátolni a Dózsa tá­madásait. Emiatt Kovács a 65. percben a kiállítás sorsára jutott. Tolna együttese Dombóvárott vendégszerepeit. Csak a 60. per­cig volt küzdelem. Ekkor még csak 1:0 volt az eredmény, de Jagicza feleselés miatt a kiállí­tás sorsára jutott és ezután az első dombóvári eredrnényességre (2:0) Tolna feladta a küzdelmet és Dombóvár helyzetei alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. A mérkőzésnek az volt az érdekessége, hogy Kárpáti védte ismét Tolna kapuját, még­hozzá nem is rosszul. A kiesés elkerüléséért vívott harcban jól szerepeltek a kieső- jelöltek. Gerjenben, ahova mint­egy 3—400 faddi szurkoló is el­kísérte csapatát, mintegy 1000 néző előtt aratott l:0-ás győzel­met a gerjeni együttes. A szín­vonalas, kemény küzdelmet a ll. félidő 18. percében a gerjeni Bán által lőtt góllal nyerte meg a hazai csapat Iregszemcsén ugyancsak ke­mény küzdelem után, csapkodó játékban, végig vezetve szerezte meg Regszemcse a baj/ioki pon­tokat Paks ellen. Gyönkön jól játszott a hazai csapat és Kisdorognak meg kel­lett hajolnia a hazaiak nagyobb felkészültsége előtt. Ilyen arány­ban is megérdemelten győzött a hazai csapat. Egyedül Nagymányokon volt méltatlan a mérkőzés színvonala a megyei bajnoksághoz. Gyenge játék után győzött a hazai csa­pat a döbrököziek ellen. Részle­tes eredmények a következők: Simontornya—Szekszárdi Dózsa 1:6 (1:3), Dombóvári Szpart.— Tolna 4:0 (1:0). Nagymányok— Döbrököz 5:3 (3:0), Gyönk—Kis- dorog 4:0 (1:0). Gerjen—Fadd 1:0 (0:0), Iregszemcse—Paks 3:2 (2:1). Bátaszék—Dombóvári VSE 3:7 (2:5). A bajnokság állása: 1. Dombóvári VSE 26 19 6 1 102:28 44 2. Szekszárdi Dózsa 26 15 8 3 102:30 38 3. Tolna 26 16 5 5 57:40 37 4. Simontornya 26 15 3 8 70:41 33 5. Nagymányok 26 12 9 5 55:35 33 6. Dombóvári Szpartakusz * 26 13 6 7 46:32 31 7. Paks 26 11 2 13 56:53 24 8. Bátaszék 26 8 6 12 50:73 22 9. Gerjen 26 7 7 12 37:51 21 10. Fadd 27 7 6 14 47:58 20 11. Dunaföldvár* 26 7 7 12 45:79 20 12. Gyönk 26 7 5 14 42:68 19 13. Kisdorog 26 5 7 14 40:68 17 14. Iregszemcse 26 7 3 16 36:87 17 15. Döbrököz * 25 3 6 16 28:70 11 16. Nagy dörög tör ö 1 v e * = 1—1 büntetőpont levonva A vonal fölötti DVSE már meg­nyerte a bajnokságot. A máso­dik vonal alatti együttesek elvi­leg még kieshetnek. A hátralévő két fordulóban az alábbi mér­kőzések kerülnek lejátszásra: JUNIUS 11: Szekszárdi Dózsa— Dombóvári Szpartakusz, Gerjen— Regszemcse. Gyönk—Dunaföld­vár, Nagymányok—Kisdorog, Tol­na—Döbrököz, Paks—Bátaszék, Dombóvári VSE—Simontornya. JUNIUS 18: Sifnontornya—Dom bóvári Szpartakusz, Döbrököz— Szekszárdi Dózsa, Kisdorog—Tol­na, Dunaföldvár—Nagymányok, Fadd—Gyönk, Bátaszék—Gerjen, Dombóvári VSE—Paks. tékvezető, a kapus sportszerűtle- játékával megérdemelte a győzel- nül elrúgta a labdát, ezért a já- met. Jól játszott a bajaiak közül tékvezető kiállította. A végered- Weiling, Bohner, Borsodi és Bar- ményt a 70. percben Barta II. állí- ta II. A Vasasból Danajka igye- totta be. A Bácska egységesebb kezete érdemel dicséretet. A bajnokság állása: 1. Kaposvári Kinizsi 28 17 5 6 69:30 39 2. Kaposvári MTE 28 17 4 7 62:33 38 3. Bajai Bácska 28 15 7 6 59:34 37 4. Pécsi VSK 28 15 7 6 50:27 37 5. Székesfehérvár 28 14 6 8 64:44 34 6. Csepel Autó 27 13 5 9 50:47 31 7. Kaposvári Dózsa 28 12 5 11 51:46 29 8. Szekszárd 28 11 6 11 52:55 28 9. Bajai Építők 28 10 7 11 31:38 27 10. Pécsi Vasas 27 10 6 11 39:49 26 11. Kiskunhalas 28 9 7 12 31:48 25 12. Pécsi Bányász 28 9 6 13 38:40 24 13. Pécsi EAC 28 7 6 15 50:59 20 14. Máza 28 7 6 15 37:60 20 15. Kaposvári Honvéd 28 5 6 17 34:61 16 16. Bonyhád 28 5 5 18 27:73 15 Az első vonal feletti csapatok még versenyben vannak a baj­nokságért. A második vonal alattiak kiesetteknek tekinthetők. Hátralévő mérkőzések: Június 11-én: Székesfehérvár— Pécsi VSK, PEAC—Máza, Bajai Bácska—Pécsi Bányász, Bajai Építők—Csepel Autó. Kaposvári Kinizsi—Szekszárd, Kaposvári Honvéd—KMTE, Kiskunhalas- Kaposvári Dózsa, Bonyhád—Pé­csi Vasas. Június 18-án: Bonyhád—Szé­kesfehérvár, Pécsi Vasas—Pécsi Bányász, Máza—Bajai Bácska, Kaposvári Dózsa—PEAC, Kapos­vári MTE—Kiskunhalas. Szek­szárd—Kaposvári Honvéd, Bajai Építők—Kaposvári Kinizsi, Pécsi VSK—Csepel Autó.