Tolna Megyei Népújság, 1961. május (11. évfolyam, 102-126. szám)

1961-05-09 / 107. szám

6 TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG 1961. május 9. SPORT Magyarország — Jugoszlávia 4:2 (2:1) 55 000 néző, vezette: Rigato a megzavarodott Zebec viszont a lelépett, s így szöglet lett, de (olasz). saját kapujába lőtt (öngól), 2:0. eredménytelenül. Az 53. percben Góllövők: Tichy (2), Albert és Egy perc múlva a sérült Albert Dalnoki felvágta Veszelinovicsot, Zebec (öngól), illetve Kosztics és lement a pályáról. A 16. percben aki a játékvezető szemeláttára Matus. a hazaiak szépítettek. Solymosi belerúgott a magyar hátvédbe. Magyarország: Grosics — Mát- a 16-os vonalnál szabálytalanko- Az 55. percben esett a harmadik rai, Sipos, Dalnoki — Solymosi, dott Sekularaccal szemben, s magyar gól. Ártatlannak látszó Kotász — Sándor, Göröcs, Al- Kosztics nagyerejű szabadrúgása támadás végén Sándor befelé bért, Tichy, dr. Fenyvesi. a sorfal mellett Grosics kezéről tört, azután Tichy elé játszott, Jugoszlávia: Soskics — Durko- vágódott a hálóba. (2:1). akinek a lövésébe először bele­vics, Zebec, Juszufi — Miladino- A 20. percben Albert rövid nyúlt a jugoszláv kapus, de má- vics, Perusics — Skoblar, Vészé- időre visszatért, de aztán végleg sodszorra Tichy felette a hálóba linovics, Galics, Sekularac, Kosz- lement, s Kuharszky állt be. A emelte a labdát. (3:1). A 63. tics. 20. percben Miladinovics és Tichy percben Kotászt Nagy váltotta A jugoszlávok kaptak hama- csapott össze, ezúttal a jugoszláv fel. Parázs jelenetek adódtak, s rabb lábra, mégis mindjárt ma- játékos sérült meg — Markovics egy ízben Juszufi a játékvezető gyár támadás bontakozott ki, állt be a helyére. A magyar csa- előtt belerúgott Tichybe, de ki- Fenyvesi elől azonban Durkovics társor hosszú ideig nem tudta állítás helyett Rigati csak a ju- hazaadott. A túlsó oldalon Galics tartani a labdát, s különösen Gö- goszláv játékos számát írta fel. labdáját Skoblar maga elé tette, röcs játszott ebben az időszakban A 79. percben ismét szépíteni de mellé lőtt. Nagy iramot dik- nagyon gyengén. A félidő utolsó tudtak a hazaiak. Matus mintegy 20—22 méterről kapura lőtt, s a labda a hi fázó táltak a jugoszlávok, több szög- perceiben mégis majdnem sikc letet értek el, mégis a 4. percben rült újabb gólt lőni. Fenyvesi jó magyar gól született. A félvonal- helyzetben a kapusba lőtt, maid Grosics mellett a hálóban kötött nál Göröcsöt szabálytalanu1 nem sokkal utána Solymosi lö- ki. (3:2). A közönség harsány akasztották, a szabadrúgást Sipos vése kapufáról került Fenyvesi biztatásba kezdett, a jugoszlávok ívelte előre, Albert felismerte a elé, de ő elengedte a labdát. A lelkesen harcoltak, de két pert helyzetet, a felpattanó labdát, 8 két kihagyott helyzet után a ju- múlva végleg megtört a lelkese- méterről nagy erővel lőtte a léc goszlávoknak majdnem sikerült dés. Magyar támadás végén Sán- alá. (1:0). az egyenlítés, de Veszelinovics dor a Nagy csend fogadta a vezető szabadrúgása a magyar gólt. Az l:0-ás eredmény el. önbizalmat adott a magyar já- A második félidőre ismét cse' tékosoknak. baloldalra verekedte át kapufán akadt magát, nem tudott kapura leni, visszajátszott. Göröcs átlépte a labdát, s Tichy 15 méterrről íél- réltek a jugoszlávok. Krivokuosa magas lövést küldött a hálóba. (4:2). Ezután a magyar csapat Á Pécsi Bányász 5:0-ra győzött a Bonyhádi Vasas ellen az NB lll-ban noki táblázaton e mérkőzés ered­ménye nem hozott változást, leg­feljebb csak annyit, hogy a Bá­nyász is elkerült a veszélyes zó­nából. ami sajnos azt jelenti, hogy két Tolna megyei kiesője lesz az NB III-nak. A vasárnapi elmaradt mérkőzés után a baj­Az NB Ill-ban a vasárnapi szö­vetségi napon egyetlen mérkőzést játszottak a csapatok. Annak ide­jén a játékvezető távolléte miatt maradt el a Pécsi Bányász— Bonyhádi Vasas találkozó, ame­lyet most a hazai együttes l:0-ás félidő után 5:0 arányban nyert meg a kiesésükbe beletörődött hádiakkal szemben. A baj­nokság állása a következő: 1. Kaposvári MTE 24 15 4 5 54:28 34 2. Kaposvári Kinizsi 24 14 5 5 61:27 33 3. Bajai Bácska 24 12 7 5 50:28 31 4. Pécsi VSK 24 12 7 5 41:24 31 5. Székesfehérvár 24 12 6 6 53:36 30 6. Csepel Autó 24 12 4 8 42:28 28 7. Pécsi Vasas 24 11 5 8 33:35 27 8. Kaposvári Dózsa 24 11 4 9 45:39 26 9. Szekszárd 24 10 5 9 47:49 25 10. Bajai Építők 24 8 5 11 26:36 21 11. Halasi Dózsa 24 8 4 12 28:47 20 12. Pécsi Bányász 24 7 5 12 28:36 19 13. Pécsi EAC 24 5 6 13 48:51 16 14. Kaposvári Honvéd 24 5 5 14 29:50 15 15. Máza 24 5 5 14 30:53 15 16. Bonyhád 24 4 5 15 24:62 13 A 13. percben szabadrúgáshoz lett a kapus, Skoblar kiállt, he­jutott a magyar csapat, Solymosi lyére Sekularac ment jobbszél- pontos adogatásokkal már ín- ívelte előre a labdát, Sándor fe- sőnek, s Matus lett a balösszekö- kább az eredmény tartására tö- jelni készült, de az nem sikerült, tő. Sándor lövésébe Perusics be- rekedett. ............mi............................................................................................................................................. u nni Bp. Szállítók — Szekszárdi Dózsa 6:1 (5:0) Szekszárd, 300 néző. Vezette: Babits. A két csapat az alábbi össze­állításban kezdett: Bp. Szállítók NB II: Mészáros — Pocsai, Mo- ravesik. Jerabek — Szalontai, Baj­zák — Kalász, Cserháti, Nárai, Zá rai, Serényi. Sz. Dózsa: Bencze II. — Tamási. Tárnok. Bencze I. — Gyurik, Vörös — Dósai, Kor­mos, Majnay, Czibók, Novák. Az első félidőben jól kezdett a Dózsa jó nevű ellenfele ellen. Bátran támadott és a mezőnyben nem is játszott rosszul, de a 16-os nál elfogyott a csatárok tudomá­nya. Lassan fölénybe került vendégcsapat, és előbb a szögle­teknek a sorozatát rúgta, majd negyedóra után megszületett az első gól is. Szép baloldali táma­dás után Bajzák lőtt laposan Ben cze kapujába. 1:0. Egy perc múlva Dósai lőtt a jobb felső sarokra, de Mészáros kiütötte a labdát. Aztán Majnay lőtt mellé szép Dózsa-tá- madás után. A 20. percben a Szál­lítók adogatott a Dózsa 16-osánál. Bár nagy volt a tumultus a kapu előterében. Zárai teljesen tisztán kaphatta a labdát és nem is hibá­zott. 2:0. A Dózsa is vezetett tá madásokat ezután, de nem volt senki, aki befejezte volna azokat. A 22. percben Dósai beadott, de Majnay közelről a kapusba lőtt. Aztán Dósai próbálkozott, de ő sem tudta a támadást befejezni. Novák is csak erőtlen lövéssel vé­tette magát észre. Ezzel szemben Nárai szorongatott helyzetében is a jobb sarokba tudta gurítani a labdát a kapujából kimozduló Bencze mellett. 4:0. öt perc múl­va pedig Kalász futott el. Bencze I. rajta volt a szélsőn, igyekezett azt zavarni, de Kalász mégis jól eltalálta a rövid sarkot. 5:0. Szünet után Vörös helyett Cseh jött be. és most így alakult a Dó­rOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenc Kiadja: a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Imta Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd, Mártírok tere 15—17. Telefon: Szerkesztőség: 20—11 Kiadóhivatal 20—10 Készül a Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 46. Telefon: 21—21, 25—72 Felelős vezető: Széli István Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi pcstahivatalokná' és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 11 Fi zsa összeállítása: Bencze — Ta­mási, Tárnok, Novák — Gyurik, Bencze I. — Dósai, Kormos, Maj­nay, Czibók, Cseh. A vendégcsa­patban a fedezetet játszó Bajzák helyett Frederich szerepelt. A játéknak ebben a szakaszá­ban a Dózsa nagyobb gondot for­dított a védekezésre. Minthogy a hátvéd Bencze játszott fedezetet, sokszor négy hátvéd védte a Dó­zsa kapujának előterét. A Szállí­tók is igen elkényelmesedett a második félidőre, így már kevés esemény történt. A vendégcsapat a 31. percben növelte góljainak számát, amikor is Bencze nyilván­valóan szabálytalankodott Seré­nyivei szemben. A büntetőt Mé­száros helyezte a jobb sarokba. A félidő folyamán hiába igyeke­zett a Dózsa, több helyzet alakult ki ugyan a csatárok előtt, de azok közül csak egyet tudtak kihasz­nálni, két perccel a befejezés előtt. Kormos vágta be vagy nyolc méterről a labdát a jobb sarokba. Simontornyai BTC—Sz. Honvéd 22:18. Jelenet a vasárnap leját­szott kézilabda-mérkőzésről. (Foto: Bakó) A következő forduló párosítá­sa: Kaposvári Kinizsi—Székesfe­hérvár. Bonyhád—Kaposvári Hon véd. Kiskunhalas—Pécsi VSK, Pécsi EAC—Bajai Építők. Bajai Bácska—Szekszárd, Pécsi Bányász —Kaposvári MTE, Máza—Kapos­vári Dózsa. Pécsi Vasas—Csepel Autó. Az egyes csapatok hátralévő el­lenfelei a következők (a hazai mérkőzéseket vastag betűvel szedtük): Kaposvári MTE: PEAC, Bajai Bácska, Kaposvári Kinizsi, Ka­posvári Honvéd. Kiskunhalas. Kaposvári Kinizsi: PVSK, Bonyhád. KMTE, Szekszárd, Ba­jai Építők. Bajai Bácska: Kaposvári Dózsa, KMTE. Pécsi Vasas,' Pécsi Bá­nyász, Máza. Pécsi VSK: Kaposvári Kinizsi, Kaposvári Honvéd, Bonyhád. Szé­kesfehérvár, Csepel Autó. Székesfehérvár: Pécsi Vasas, Csepel Autó, Bajai Építők, Pécsi VSK, Bonyhád. Csepel Autó: Bonyhád, Székes- fehérvár, Szekszárd, Bajai Épí­tők, Pécsi VSK. Pécsi Vasas: Székesfehérvár, Máza, Bajai Bácska, Bonyhád, Pécsi Bányász. Kaposvári Dózsa: Bajai Bácska, Pécsi Bányász, Kaposvári Hon­véd, Kiskunhalas, PEAC. Szekszárd: Kiskunhalas, PEAC, Csepel Autó, Kaposvári Kinizsi, Kaposvári Honvéd. Bajai Építők: Kaposvári Hon- | véd. Kiskunhalas, Székesfehérvár, : Csepel Autó, Kaposvári Kinizsi. | Halasi Dózsa: Szekszárd, Bajai j Építők. Máza, Kaposvári Dózsa, j KMTE. Pécsi Bányász: Máza, Kaposvá- : ri Dózsa, PEAC, Bajai Bácska. ! Pécsi Vasas. | Pécsi EAC: Kaposvári MTE, Szekszárd, Pécsi Bányász, Máza, Kaposvári Dózsa. Kaposvári Honvéd: Bajai Épí­tők, Pécsi VSK, Kaposvári Dó­zsa. KMTE, Szekszárd. Máza: Pécsi Bányász, Pécsi Va­sas. Kiskunhalas, PÉAC, Bajai Bácska. Bonyhád: Csepel Autó. Kapos­vári Kinizsi, Pécsi VSK. Pécsi Va- _sas;^zékesfehérvár^__><í__>ii_____i Pécsi Bányász — Bonyhádi Vasas 5:0 (1:0) Pécsbányatelep, 500 néző. vezet­te: Horváth. Pécsbánya: Kovács — Ulrich, Sárközi, Baczur — Var­ga, Weit — Selymes, Pintér, Ká­sa, Czukor, Gyurkó. Edző: Kresz Sándor. Bonyhád: Krommer — Fálos, Endrődi. Borsodi — Pata­ki, Péter — Krum, Vajda, Wág- ner. Szabó. Szegedi. Edző: Alb­recht József. Az első perctől kezdve a Bá­nyász irányította a játékot. Az első félidőben a lelkesen és jól védekező bonyhádiak még meg tudták akadályozni a Bányász­fölény gólokra váltását. A máso­dik gól után azonban feladták a küzdelmet és belenyugodtak a ve­reségbe. Góllövők: Kása, Pintér, Varga, Gyurkó, Selymes. Jók: Ul­rich, Varga. Gyurkó. illetve End­rődi,. Szegedi. KOSÁRLABDA PEAC—Dombóvári Gimnázium 64:38 (28:17). Területi női mér­kőzés. Legjobb dobók: Marosi 27, Nagy 19, Kacskovicsné 8, Fröh­lich 8, illetve: Kovácsik 12. PEAC—Dombóvári Vasutas 100:59 (56:31). Területi férfi,mér- kőzés. Legjobb dobók: Csák 22, Kacskovics 18, Guseo 18, illetve Csikós 27, Halmosi 16. PEDFÖ—Szigetvár 64:59 (32:24). Területi férfimérkőzés. Legjobb dobók: Bánná 26, illetve Cserve- ni 20, Bódis 18. Totó-eredmények 1. Jugoszláv—Magyar 2. Jugo. ifj.—Magyar ifj. 3. Zalaegerszeg—Láng 4. Atalanta—Lazio 5. Bari—Catania 6. Internazion—Torino 7. Juventus—Lecco 8. Napoli—Udinese 9. Padova—Sampdoria 10. Roma—Bologna 11. Spal—Lanerossi 12. Fiorentina—Milan 2:4 2 2:1 1 2:1 1 0:0 X 0:1 2 1:1 X 4:2 1 2:2 X 3:0 1 1:0 1 2:1 1 2:0 1 Fejér megye — Tolna megye (0:0) Székesfehérvár, 400 néző, vezet­te: Nyeste (Gergely, Millye). Fe­jér megye: Gerlei (Szeles) Ri- hazai csapat a 13. percben vezet- rult válogatottunk, és a 30. perc- ki. Nemes. Szabó Juhász, Dől- 6jSq veszélyes támadását. Fa- ben Vadász közelről erős lövést many — Vadász, Faragó, Káro- ragó cselek sorozatával tört ka- küldött kapura, de Márkus bele- lyi, Csajtai, Móri. Tolna megye: pura. lerázta a védőket és már vetődött. A kipattanó labdát Ká- Hepp (Márkus) — Vilmányi, Fo- csak kapusunkkal, Heppel állt rolyi lőtte ismét rá, ezúttal kapu- dor. Tamás — Havel, Rausenber- szemben. Faragó lövésébe Hepp fáról vágódott vissza. Harmad- Ser — Csanádi, Lizák, Teleki, Hi- bátran belevetődött és felszaba- szór Móri lőtte két méterről is- degh. Molnár. dúlt a kapunk. Sajnos, az össze- mét kapufára a labdát (Óriási Megyénk ifjúsági csapata a szél csapás eredménye az lett, hogy három helyzet.) Ezután a Tolna támogatásával kezdte és játszotta Hepp nem tudta tovább folytatni megyeiek ismét átvették a játék végig az első félidőt. Kezdés után a játékot, helyére Márkus állt be. irányítását, és a 27., 29. percben a második percben Hidegh vezet- Szép támadást indított Rausen- két szögletet harcoltak ki. A 32. te fel a labdát, leadásával Mol- berger a 17. percben, és leadását percben Szabó 18 méteres sza- nár elhúzott, középre ívelt és a Molnár kapásból lőtte kapura, badrúgását Márkus jó érzékkel jó ütemben érkező Teleki elől Gerlei jól helyezkedett. A követ- védte. szögletre mentenek a védők. A kő- kező percben ellentámadás során A második félidő harmadik per­vetkező percben ismét tolnai tá- Móri beadását Vadász leshelyzet- cében tolnai támadás végén Csa- madás futott a pályán, és a Vil- bői, közelről mellé vágta. Ezután nádi hatalmas lövését ügyesen mányi—Csanádi összjáték után a felélénkül a hazai csapat, és a 22. védte Szeles. Az 5. percben gól­csatár elől kifutással tisztázott a percben Faragó az ötösről nagy veszélyes helyzet alakult ki ka- kapus. A 8. percben Fodor—Lizák erővel lőtt kapu fölé. A 24. perc- púnknál, de Fodor az utolsó pilla­akció végén Hidegh kapta a láb- ben Károlyi vezette fel a labdát, natban szögletre szerelte Faragót, dát. Három védőt átcselezett, de a balszélsőt indította. Móri lövé- Újabb meleg, veszélyes helyzet lövését ügyesen védte Gerlei. A se az oldalhálót találta el. Beszo- adódott a 8. percben Márkus ka­puja előtt, amikor a kapura törő Károlyi elől Fodor menteni akart. Károlyi beletalpalt a felszabadító rúgásba, Márkus az ellenkező sa­rokra helyezkedett és a fel per­dült labdát Vilmányi vágta ki. A 15. percben egy formás tolnai tá­madás után Rausenberger leadá­sát Hidegh kapta. Szép cselekkel lerázta a védőket, lövése csak né­hány centivel zúgott el a jobb sarok mellett. A 20. percben is­mét válogatottunk indított táma­dást. és Lizák jó helyzetben kiug­ratta Molnárt, de a lövés ezúttal is mellé szállt. Teljesen beszorult a hazai csapat ezekben a percek­ben, és a 35. percben Hidegh egyé­ni játéka után középre ívelt. Te­leki elhúzott a védők mellett és a kifutó kapusban elakadt a labda. Mezőnyjáték közben a 37. és 38. percben nehéz helyzetben tisztá­zott Vilmányi. Válogatottunk tá­madásával ért véget a mérkőzés. Fekete Lássló i