Tolna Megyei Népújság, 1960. október (5. évfolyam, 232-257. szám)

1960-10-25 / 252. szám

I960, október 25. TOLNA MEGYEI NÉPÜJSAG NB Ili. Szekszárd győzött Dunaharasztiban, Bonyhád otthonában kikapott, Háza balszerencsével maradt alul Szombaton két mérkőzésre ke­rült sor, amelyen két pécsi és két kaposvári csapat küzdött egymással. Érdekessége volt en­nek a két találkozónak, hogy mindkettő 3:l-re végződött l:0-ás félidő után és mindkét mérkőzésen a vendégcsapat sze­rezte meg a győzelmet. A Pé­csi Bányász a Pécsi EAC-ot, a Kaposvári Dózsa pedig a Kapos­vári Honvédet fektette kétvállra a saját otthonában. A Tolna megyei csapatok va­sárnap jutottak szóhoz. Közülük Bonyhád játszott otthon, míg Szekszárd és Máza idegenbe uta­zott. Bonyhádon a volt NB Il-es Pécsi VSK jól játszott és a nem elég nagy erőbedobással küzdő hazai csapat ellen biztosan sze­rezte meg a bajnoki pontokat az első félidőben lőtt gólokkal. — Szünet után Bonyhád hiába erőlködött, az eredmény már nem változott. A mázai csapat balszerencsés körülmények kö­zött maradt alul. Mezőnyben tel­jesen egyenrangú ellenfele volta Kiskunhalasi Dózsának, azon­ban az első gól védése közben Veres megsérült és ettől kezdve mezőnyjátékos védte a kaput. Ha Veres sérülése nem következik be, a bányászok legalább a2 egyik pontot elhozták volna. — Szekszárd szép fegyvertényt haj­tott végre, amikor a Csepel Au­tót otthonában — Dunaharaszti­ban — 2:0 arányban legyőzte. Szekszárd ezzel a győzelmével a kilencedik helyre küzdötte fel magát. Szekszárdi Petőfi — Csepel Autó 2:0 (2:0) Dunaharasztiban a Szekszárdi Petőfi a következő összeállítás­ban lépett pályára: Greilich — Sloszár, Cser, Rohi — Zörényi, Bosnyák — Hómann, Ulrich, Be- nács, Simon, Török. Sárosi edző a mérkőzés előtt a csapatnak ki­adta a taktikai utasítást, mely szerint megerősített védelemmel játszanak. A játékosok a taktikai utasítás értelmében négy csa­tárral támadtak, de így is már az első percekben zavarba hozták a hazai védelmet, sőt az 5. perc­ben már gólt is értek el. Benács- tól kapott labdával Hómann há­rom csepeli játékost átcselez és gólt lő. 1:0. A váratlanul kapott gól megzavarta a csepelieket és ezt kihasználva a szekszárdiak, tovább támadtak. A 12. percben Benács ellenféltől kapott labdát góllá értékesített, azonban a já­tékvezető a csepeliek reklamálá­sára a gólt visszavonta. Tovább­ra is a Petőfi maradt támadás­ban és a 18. percben újabb gól esik. Hómann elfut a szélen és szép beadását Benács a hálóba fejeli. 2:0. A Csepel Autó játéko­sai a gólra heves támadásokkal válaszolnak és mezőnyfölényt harcolnak ki, de a Petőfi védel­me remekül állja a megújuló tá­madásokat, sőt négy csatárral is néhány szép támadást hajtanak végre. A II. félidő 3. percében Török góltígérően megy el, azonban a csepeliek a 16-oson belül felvág­ják, de a játékvezető csak a szá­jáig emeli a sípot, nem fúj bele, nem adja meg a 11-est. Végig a hazaiak vannak fölényben és kü­lönösen a 15. perctől a 35. percig hatalmas nyomás nehezedik a Pe­tőfi kapujára, de a védelem Grei- lich-hel az élen lelkesen és jól védekezik. A mérkőzés utolsó 10 perce kiegyensúlyozottá vá­lik, a csepeliek feladták a kilá­tástalan küzdelmet. Ezalatt Tö­rök és Benács kerül jó helyzet­be, de ebből gól már nem esik. Bírálat: A szekszárdi csapat határtalan lelkesedéssel játszott és a helyesen alkalmazott takti­kával megérdemelten hozta el a két bajnoki pontot. Az egész csa­pat dicséretet érdemel lelkes já­tékáért, de külön említést érde­mel Zörényi, Hómann és Bos­nyák játéka. Pécsi VSK—Bonyhádi Vasas 2:0 (2:0) Bonyhád, 1000 néző, vezette: Hammer. Pécsi VSK: Hámori I. — Futó, Tamási, Baka — Mohá­csi, Pecze — Kardos, Bosnyák, Vincze, Szentannai, Hámori II. — Bonyhád: Szlavicsek — Pálos, Endrődi, Reif — Molnár, Wag­ner — Pataki, Fláding, Gyulai, Réder, Szabó. Az első félidő pé­csi támadásokkal kezdődik a tar­talékos Vasassal szemben. (Sze­gedi kiállítás miatt, Péter pedig sérülés miatt nem szerepelhe­tett). A sorozatos támadások a 10. percben végre eredményt hoz­nak. Szentannai 18 méteres la­pos lövése Szlavicsek hálójában köt ki. 1:0. A pécsiek fokozzák fölényüket és a 15. percben ugyancsak Szentannai lövését kell védenie Szlavicseknek. A bonyhádiak csak szórványosan jutnak el a pécsi kapuhoz. — Ilyenkor azonban eléggé veszé­lyesen támadnak. A 20. percben Vasas tűzijáték adódik a pécsi kapu előtt, de eredményt a Va­sas csatároknak nem sikerül el­érniük. A 25. percben szemmel láthatóan kezd esni a PVSK ál­tal diktált iram. A Vasas is mintha jobban magára találna. Kezd a küzelem kiegyensúlyo­zódni. Ez azonban nem tart so­káig. A 40. percben a befutó Kardos fejjel a Vasas hálójába helyezi a pécsiek második gól­ját. 2:0. A félidő hátralévő ré­szében ismét a pécsi csapat tá­mad. A II. félidő bonyhádi támadá­sokkal kezdődik. Látni a fiú­kon, hogy szeretnének szépíte­ni az eredményen. Mindjárt az 5. percben Réder gólveszélyes labdáját csak nagy üggyel-bajjal nyomja a kapu fölé a pécsi ka­puvédő. A továbbiakban a félidő játéka kiegyensúlyozott. A pé­csiek lassítják a Vasas-rohamo­kat, húzzák az időt. A Vasas minden próbálkozása eredmény­telen marad. Ezen a találkozón sem küzdött a Vasas úgy, ahogyan küzdenie kellett volna. A Pécsi VSK job­ban játszott és megérdemelten vitte haza a bajnoki pontokat. — Egyénileg az ifjúsági Reif játékát kell kiemelni. Rajta kívül Szla­vicsek és Pálos játéka emelke­dett az átlag fölé. A vendégcsa­patból Hámori 1. és Szentannai tűnt ki. Sz'ibi Árpád Kiskunhalasi Dózsa— Házai Bányász 3:0 (0:0) Kiskunhalas, 1000 néző, ve­zette: Sümegi. Kiskunhalas: Kiss — Szebeni, Molnár, Papp — Kucsera, Csóti — Répási, Sze­keres, Nádas, Ungi, Puskás. Ed­ző: Köves Károly. — Mázai Bá­nyász: Veres — Széles, Pécsnek, Kádár — Mező, Radó — Géth, Nagy, Gyorsok, Daum, Tóth. Ed­ző: Ludas Béla. Mezőnyben tel­jesen egyenrangú ellenfél ’’olt a Mázai Bányász. Az.első félidő változatos játékkal telt el. A má­sodik félidő elején Veres kapus az első gólnál sérülést szenve­dett, ettől kezdve a tíz emberrel játszó mázaiak kapuját mezőny­játékos védte. A halasiak kizá­rólag az emberelőnynek köszön hetik győzelmüket. Gól lövők: Szekeres, Ungi, Csóti. Jók: Mol­nár, Répási, Szekeres, illetve Me­ző, Gyorsok és Daum. Kaposvári Kinizsi—KMTE 2:2 (1:0) Kaposvár, 4000 néző, vezette: Bodnár. Kaposvári Kinizsi: Me- zőfi — Szili, Szigeti, Gergely — Tóth, Márkus — Ács, Bene, Szentgróti, Herbei, Laczkovics. Edző: Kiss István, — KMTE: Istvándi — Gál. Darvas, Takács — Egres, Pammer — Jutási, Horváth, Laki, Zsoldos, Papp. Edző: Radnai István. Az NB III. bajnokságára törő két kaposvári csapat helyi rangadója végig nagyiramú, érdekes mérkőzést hozott. A Kinizsi közelebb állt a győzelemhez, mert a 60. percben 2:0-ra vezetett. A hajrában a KMTE erősített és sikerült ki­egyenlítenie. Góllövők: Herbei, Bene, illetve Egres (11-esből), La­ki. Jók: Szili (a mezőny legjobb­ja), Szigeti, Gergely, Márkus, il­letve Pammer és Laki. Székesfehérvári MÁV — Bajai Építők 3:0 (1:0) Székesfehérvár, 2000 néző. Ve­zette: Schmuck. Székesfehérvár: Kiss — Pál, Tihanyi, Horváth I. — Bognár, Neubauer — Herendi, Csuti, Horváth III., Kovács, Prä­ger. Edző: Bódi Ferenc. Bajai Építők: Illés — Varga, Páncsics, Ulakik — Heringer, Poszlancsek — Teket, Czeglédi. Rizsányi, Boros, Ézsi. Edző: Önodi Béla. Jó talajú pályán, hatalmas küz­delemben, jó játékkal győzedel­meskedett a hazai csapat. A mér­kőzést végig a fehérváriak irá­nyították, sokat támadtak. A bajaiak csak lefutásokkal kísér­leteztek. Góllövők: Horváth III., Kovács (ll-'esből), Csuti. Jók: Pál (a mezőny legjobbja), Tihanyi, Bognár, Horváth III., Práger, il­letve Varga, Páncsics, Teket. Bajai Bácska—Pécsi Vases 2:0 (1:0) Baja, 1000 néző. Vezette: Bálint. Baja: Körmendi — Barta, Túrán, Bisztrovics — Borsodi, Horváth — Huth, Dujmov II., Weiling, Ónodi, Ikotity. Edző: Fekete Kovács Győző. Pécsi Vasas: Sze- deli — Grozdics, Rákóczi, Berki — Stelzammer, Szommer — Orosz, Szopka, Somogyvári, Angyal, Danajka. Edző: Bárdösi László. Közepes színvonalú mérkőzésen mindkét csapat kivette részét a támadásokból, azonban helyze­Szoros mérkőzések a megyei bajnokságban Döntetlenül végződtek a rangadók A mérkőzések általában sport­szerű légkörben zajlottak le. Csak a Gyönk—Dombóvári Szpar- takusz és a Gerjen—Kisdorog ta­lálkozó mozgott a kemény játék határán. Gerjenben Pongó meg is sérült. A dunaföldvári járás rangadóján viszont a dunaföld­vári Takács kiállítása miatt nem fejezhette be a mérkőzést. A legnagyobb érdeklődés a tol­nai és a szekszárdi rangadót kí­sérte. Tolna rossz napot fogott ki és a vendég simontomyaiak nem­csak lelkesebben, de szebben is játszottak. A vendégek a 10. perc­ben megszerezték a vezetést Bei- dek révén, de 5 perc múlva a hazai csapat Herczig lövésével egyenlített. Ezután a két támadó­sor 75 percig eredménytelen tá­madásokat vezetett. Szekszárdon egy félidőn át szépen játszott a Dózsa, de hely­zeteit már az első félidőben nem tudta kihasználni. Szünet után meglepetésre a vendégcsapat jött fel és ügyesen használta ki a Dó- zsa-védelem megingásait. Gyünkön alacsonyszínvonalú küzdelemben, kemény mérkőzé­sen győzött a lelkesebben játszó Dombóvári Szpartakusz a többet támadó gyönkiek ellen. Kemény mérkőzést hozott a két újonc találkozója is. Az első fél­időben sokkal jobbnak bizonyul­tak a vendégek. Szünet után azonban Pongó sérülése miatt 10 főre olvadt gerjeniek visszaestek, de Kisdorog csak szépíteni tu­dott. A paksi járás rangadóján: a paksi csapatban ismét nem sze­repeltek az „öregek”. Az öregek hiánya meg is látszott az ered­ményen, mert Dunaföldvár, Ta­kács kiállítása után 10 emberrel is egyenlíteni tudott. A mérkő­zés érdekessége volt, hogy a dön­tetlen eredmény ellenére három gólt a dunaföldváriak szereztek, mert Paks egyik gólját öngólból érte el. Dombóvárott ezúttal sem ment a játék a vasutasoknak. A lel­kes faddi csapat szerzett veze­tést, amelyet a DVSK 11-essel egyenlített ki. Szünet után nyo­masztó volt a fölény, helyzet helyzet után adódott, de a faddi Márkus nagyszerűen védett, más­részt baj volt a hazai csatárok góllövő tudományával is. Rengeteg hiba jellemezte a bá- taszéki mérkőzést is. Bár a ha­zai csapat nyerte a találkozót* végig szoros küzdelemben Reg­szemcse közel állt a döntetlenhez* Részletes eredmények a követ­kezők: Tolna—Simontornya 1:1 (1:1), Szekszárdi Dózsa—Nagymá- nyok 2:2 (2:0), Gyönk—Dombóvá­ri Szpartakusz 0:1 (0:0), Gerjen— Kisdorog 3:1 (3:0), Pales—Duna­földvár 2:2 (2:0), Dombóvári VSK —Fadd 3:1 (1:1), Bátaszék—Reg­szemcse 4:3 (1:0). A bajnoki táblázaton az első helyért vívott versenyben válto­zatlanul a Szekszárdi Dózsát, a Dombóvári VSK-t, Tolnát, Si- montornyát találjuk, de magához tért a Dombóvári Szpartakusz is és ott van a vezetők nyakán. A bajnokság állása a következő: 1. Szekszárdi Dózsa 11 • 7 4 — 55:10 18 2. Dombóvári VSK 11 7 4 — 38:13 18 3. Tolna 11 7 4 — 28:12 18 4. Simontornya 11 8 1 2 35:12 17 5: Dombóvári Szpartakusz 11 6 3 2 17:14 15 6. Nagymányok n 3 6 2 25:21 12 7. Bátaszék íi 5 1 5 27:30 11 8. Fadd 12 3 4 5 26:27 10 9. Gerjen 11 4 2 5 21:22 10 10. Gyönk 11 3 2 6 18:30 8 11. Dunaföldvár 12 2 3 7 19:40 7 12. Paks 11 2 2 7 20:30 6 13. Kisdorog 12 1 4 7 17:33 6 14. Regszemcse 10 2 1 7 17:42 5 15. Döbrököz 10 1 3 6 10:37 3 16. Nagydorog t ö r ö Ive A következő forduló párosítá­sa: Dombóvári Szpartakusz— Nagymányck, Tolna-Szekszárdi Dózsa, I regszemcse—Dombóvári VSK, Fadd—Paks, Dunaföldvár— Gerjen, Döbrököz—Gyönk, Si­montornya—Bátaszék. (A megyei labdarúgó szövetség döntése alap­ján Dunaföldvár, Döbrököz és a Dombóvári Szpartakusz az ellen­feléhez köteles utazni — bünte­tésből — tehát a pályaválasztó jog itt felcserélődik. Értékes győzelmet szereztek kosaras lányaink Szekszárdi Petőfi—Kecskeméti MÁV 48:46 (24:21) A Szekszárdi Petőfi NB Il-es második félidő második harma- kosárlabda- csapata vasárnap, tíában a kecskeméti csapat került Kecskeméten játszott a bajnoki fölénybe és csak az utolsó per­pontokért. Helyenként magas cekben, Szekeresné jó játékával színvonalú játékkal megérde- tudták megfordítani a mérkőzést melten fektette kétvállra a jó- a szekszárdiak. A mérkőzés be- képességű játékosokból álló kecs- fejezését az időmérő három má- keméti együttest. Az első fél- sodperccel előbb jelezte, emiatt a időben a szekszárdi csapat 3 mérkőzés után több sportsze- pontos vezetésre tett szert, de a rűtlen jelenetre, incidensre került sor, sőt a kecskemétiek az egyik teiket nem használták ki. A mér­kőzés két gólját egyéni lelemé­nyességből Dujmov II. szerezte. Jók: Bisztrovics, Borsodi, Duj­mov II., Önodi* illetve Stelzam­mer és Danajka. Az NB III. állása: 1. Kaposvári Kinizsi 12 7 3 2 36:14 17 2. Bajai Bácska 12 6 4 2 25:14 16 3. Székesfehérvár 12 5 5 2 20:10 15 4. Pécsi VSK 12 5 4 3 20:16 14 5. Pécsi Vasas 12 6 2 4 15:17 14 6. Kaposvári MTE 12 5 3 4 22:17 13 7. Pécsi Bányász 12 5 2 5 20:19 12 8. Kaposvári Dózsa 12 4 4 4 21:21 12 9. Szekszárd 12 4 4 4 24:27 12 10. Csepel Autó 12 6 — 6 22:26 12 11. Bajai Építők 12 5 1. 6 14:17 11 12. Pécsi EAC 12 3 4 5 26:24 10 13. Kaposvári Honvéd 12 3 4 5 17:24 10 14. Máza 12 3 2 7 20:30 8 15. Halasi Dózsa 12 3 2 7 13:24 8 16. Bonyhád 12 2 4 6 15:30 8 A következő forduló párosí­vári Kinizsi, Kaposvári MTE tása: Máza—Pécsi EAC, Pécsi Bányász—Bajai Bácska, Pécsi VSK—Székesfehérvár, Bajai Épí­tők—Csepel, Szekszárd—Kapos­Kaposvári Honvéd, Kaposvári Dózsa—Halasi Dózsa. Pécsi Vasas —Bonyhád. szekszárdi játékost tettleg is bán­talmazták. A szekszárdi csapatból kiemelkedett Szekeresné, Simon és Borcsáné játéka. Jól mutat­kozott be a csapatban az újonc Bencze Mária is, aki az MTK csapatából került a szekszárdi együttesbe. Pegler Totó-eredmények 1. Győr—Honvéd 2:1 1 2. Szeged—Pécs 2:0 1 3. Tatabánya—Debrecen 2:0 1 4. Salgótarján—Diósgyőr 3:0 1 5. Pénzügyőrök—Özd 0:0 x 6. Nyíregyháza—Szegedi VSE 2:0 1 7. Jászberény—Ganz-MÄVAG 0:0 x 8. Egyetértés—Bp. Szpartakusz 2:0 1 9. K. Lombik—M.-magyaróvát 0:0 x 10. -Vác—Szállítók 3:1 i 11. Napoli—Róma 3:2 1 112. Fiorentina—Juventus 3:0 1 /