Tolna Megyei Népújság, 1960. március (5. évfolyam, 51-77. szám)

1960-03-08 / 57. szám

* TfJGO. március S. SVEflA MEGYEI NEPCJSÄG 5 NB III. Bonyhád legyőzte a Csepel Autót Az NB III. vasárnapi forduló­jában csak Bonyhád és Dombó­vár volt érdekelve csapataink közül. Bonyhád lelkes játék után megérdemelt, szép győzelmet ara­tott a listavezető ellen. Dombó­vár azonban csakúgy, mint ősz­szel, ezúttal most Dombóvárott súlyos vereséget szenvedett a Kiskunhalasi Kinizsitől. Szek- szárd szabadnapos volt. A fordulóban különben érde­kes találkozókra került sor. Ba­ján a helyi rangadó gól nélküli döntetlen eredménnyel ért véget, a Káposvári Kinizsi szoros mér­kőzésen győzte le a Kiskunhalasi Dózsát. Folytatta jó szereplését a Kaposvári Dózsa is, ezúttal a szekszárdiak vasárnapi ellenfele, Komló ellenében. Pécsett is szo­ros mérkőzésekre került sor. A Pécsi Bányász és a Pécsi Vasas megosztozkodtak a bajnoki pon­tokon, a Pécsi BTC pedig 3:2-re nyert a Pécsi Dózsa II. ellen. Szé­kesfehérvár ezúttal is háromgólos győzelmet aratott, a bácsalmásia­kat győzte le. A forduló mérkőzéseiről az alábbiakban számolunk be: Pécsi Bányász— Pécsi Vasas 2:2 (2:1) Pécsbányatelep, 500 néző. Ve­zette: Mozsgai. Pécsi Bányász: Kovács — Kása, Sárközi, Ulrich — Czukor, Weit — Sólymos, Mül­ler, Lombosi, Sértő II., Gyurkó. Edző: Keszler Mátyás. Pécsi Va­sas: Szili — Egervári, Becsei, Ber­ki — Szommer, Somogyvári — Turbéki, Szopka, Stelzammer, Rákóczi, Danajka. A kiküldött játékvezető egyórás késéssel érke­zett, ezért a két csapat közös megegyezésével Mozsgai vezet te le a mérkőzést. A pécsi házi rangadó eléggé lanyha iramú mérkőzést hozott. Az ötödik perc­ben a Bányász középhátvédje, Sárközi lesérült, hosszú ideig a partvonal mellett ápolták, majd a mérkőzés végéig a balszélen sán- tikált. Sárközi helyére Lombosi húzódott hátra, így a négy főre olvadt Pécsi Bányász csatársora különösebb veszélyt a Vasas ka­pujára nem jelentett- Félidő vé­ge felé megélénkül a játék, egy szöglet után Danajka rúgott gólt. A gól felrázta a bányászfiúkat. Heves támadásba kezdtek. A 35. percben Müller 35 méteres sza­badrúgása a jobb felső sarokban kötött ki. Néhány perc múlva újból Müller volt eredményes. A második félidő gyors Vasas- támadásokkal kezdődött. Danajka közeli erős lövése az ötösön belül álló Szopkába akadt. A 26. perc­ben Danajka kiegyenlített. A mérkőzés egyenlő erők küzdelmét hozta. Jók: Ulrich. Weit, illetve Danajka, Berki, Rákóczi. Pécsi BTC— Pécsi Dózsa II. 3:2 (1:1) BTC edzőpálya, 600 néző. Ve­zette: Virágh, Pécsi BTC: Seres — Berta, Cserdán, Kékvölgyi — Szalai, Horváth — Szigeti, Győrfi, Hausli, Sabacz, Hofekker. Edző: Krivanek Vilmos. Pécsi Dózsa II.: Zelenik — Bernát, Farkas, Pleck — Lovig, Győri-Kiss — Szabó, Garami, Freppán, Horváth, Vev- rún. Edző: Molnár László. A mér­kőzés csak időnként volt élveze­tes, nagyobb részt csapkodás folyt a pályán. A Dózsa-tartalí- kok szokott pepecselő játékukat nyújtották, a BTC sem nagyon igyekezett. Hihetetlenül gyenge játékvezetés. Góllövő: Hausli, Győrfi, Szigeti il-esből, illetve Garami 2, mindkettő 11-esből. Jók: Győrfi, Horváth, illetve Pleck, Lovig, Horváth. Bonyhádi Vasas — Csepel Autó 1:0 (0:0) Bonyhád, 800 néző. Vezette: Budán. Bonyhád: Szlavicsek — Major, Horváth, Borsodi — Mol­nár, Péter — Pataki, Fláding, Endrődi, Réder, Szabó. Csepel: Glück — Végh, Kulcsár, Hohrein — Kiss, Tajti — Blausim, Haser, Greif, Kerekes, Bakó. A két csa­pat összecsapása nagy iramban kezdődött. A bonyhádiak elszánt játéka a 15. percben 11-est ered­ményezett. A büntetőnek Endrődi állt neki, de helyezett labdáját a csepeli kapuvédő hárította. Ezek után ugyancsak bonyhádi fölény alakult ki és a 20. percben Szabó szabadrúgását a csepeli kapus csak nagy üggyel-bajjal védte. Az első félidő további része is bony­hádi fölényt hozott, de az ered­mény már nem változott. Szünet után a játék csepeli tá­madásokkal kezdődött. A csepeli fölény azonban csak mindössze 10—15 percig tartott. Ettől kezdve továbbra is a Bonyhádi Vasas irányította a játékot. A győzel­met jelentő gólt a 11-est hibázó Endrődi érte el a 19. percben. A csepeli kapu előtt kavarodás tá­madt. Endrődi szerezte meg a lab­dát. Sikerült azt három védőn is keresztülvinnie, majd belsővel a csepeli kapuba helyezte azt a gólt, amely a Vasas javára döntötte el a mérkőzés sorsát. A 28. percben Fláding beadását Péter hajszállal fejelte a csepeli kapu fölé. A 44. percben újabb gólszerzési alka­lom nyílik a bonyhádi csatárok előtt. Szabó Fláding átadását bombaszerűen lövi a kapu jobb felső sarkába, de a csepeli kapus szerencsével védi a lövést. A bonyhádi csapat teljesen meg­érdemelten nyerte a találkozót, sőt nagyobb arányban is győzhe­tett volna. Csepel a gól után ked- veszegetten és durván játszott. Kár, hogy ezzel akarták ellensú­lyozni a bonyhádi fölényt. Kitűn­tek: Szlavicsek, Fláding, Molnár, Péter, Endrődi, illetve Bakó, Glück. Szabó Árpád Kiskunhalasi Kinizsi— Dombóvári Spartakusz 8:1 (3:0) Dombóvár. 300 néző. Vezette: Majnay. Kiskunhalas: Bakos — Tóth II., Várhegyi, Mester — Schvella, Hirth — Turcsik, Csá­Az NB III. állása a Pécsi nyi, Vass II., Fenyvesi II., Jáger. Dombóvár: Csutorás — Tamás, Tallósi, Both — Kardos, Fenyvesi — Mérei, Korpádi, Koller, Hor­váth II., Gálosi. Dombóvári tá­madásokkal indul a mérkőzés. Az első percben Korpádi fejesét védi Bakos, majd Gálosi fejezi be rossz lövéssel az első szögletet. A har­madik percben vezeti első táma­dását a vendégcsapat és kavaro­dásból Fenyvesi mindjárt gólt is lő. 1:0. Váratlan gól volt. A gól után is hevesen rohamoznak a dombóvári csatárok. A 8. percben Mérei egyenlíthetne, de az üres kapu fölé fejel. A 12. percben Horváth II. lövése jó fél méter­rel áthalad a kiskunhalasi gól­vonalon, amit a kapus és a part­jelző is elismert, de a játékvezető nem adja meg a szabályos gólt. A közönségnek természetesen nem tetszik a dolog. Pár perc múlva egy gyenge lövésnél Csu­torás megcsúszik és máris gól. E gólt is Fenyvesi II. szerezte. A harmadikat a 40. percben ugyan­csak ő éri el egy szögletrúgás után. 3:0. A nem várt eredményt felrázza a nehéz mérkőzésre szá­mító vendégeket és így valóságos vörös ördögökként (vörös mezben játszottak) villámlanak a pályán. Ugyanakkor a szerencse is mellé­jük szegődik, hiszen a második félidő 10. másodperce már meg­hozza számukra a negyedik gólt. Ettől kezdve a játék szinte egy­oldalúvá válik. Bár a hazaiak is el-ellátogatnak a kiskunhalasi ka­puhoz és a 6. percben Horváth II. 4:l-re alakítja az eredményt, de a lélekben összetört csapat ere­jéből többre már nem telik. Az ellenfél a 7., 10., 15. és a 30. perc­ben szerezte újabb góljait. Meg­érdemeltnek mondható a lelkes kiskunhalasiak sikere, azonban biztosak vagyunk abban, ha a játékvezető az említett gólt meg­adja. két nagyszerű csapat sport­szerű küzdelmét láthattuk volna szoros eredménnyel. Kitűntek: a vendégcsapat min­den tagja, valamint a hazaiak közül Both, Koller és Horváth *11. Reseterits István Bajai Bácska- Posztó—Bajai Építők 0:0 Baja, 4000 néző. Vezette: Do­rogi. B. Bácska: Körmendi — Bisztrovics, Ihos II. — Bohner, Horváth, Borsodi — Hut, Sipos, Onódi, Dujmov, Gugán. Edző: Ónodi Béla. B. Építők: Disztl — Varga, Táncsics, Major — Herin- ger, Poszlancsek — Kreisz, Ceg­lédi, Papp, Teket, Ézsi. Edző: Ta­mási László. A mélytalajú pályán igen jó iramú mérkőzést hozott a rangadó. Az Építők álltak vala­mivel közelebb a győzelemhez. Ceglédi sorsdöntő 11-est hibázott a második félidőben. Jók: Ihos Bisztrovics, Borsodi, Ézsi (a me­zőny legjobbja), illetve Táncsics és Kreisz. További eredmények: Kaposvá­ri Kinizsi—Kiskunhalasi Dózsa 1:0 (0:0) Kaposvár, 3000 néző. Kaposvári Dózsa—Komlói Béta­akna 3:2 (1:0) Kaposvár, 400 né­ző. Dózsa eredményei nélkül: TOTÓ-eredmények 1. Dorog—Ferencváros 1:7 2 2. Salgótarján—MTK 2:1 I 3. Csepel—Szeged 0:1 2 4. Tatabánya—Diósgyőr 2:1 1 5. Pécs—Bp. Honvéd 1:1 x 6. Sz. VSE—Debrecen 0:2 2 7. Kecskemét—Bp, Előre 2:0 1 8. Nagybátony—Ózd 0:0 x 9. Pápa—Győr 1:3 2 10. Sztálin város— Zalaegerszeg 0:0 x 11. Lazio—Róma 0:1 2 12. Alessandria— Juventus 0:2 21 1. Csepel Autó 17 2. Bajai Építők 17 3. Kaposvári Kinizsi 17 4. Pécsi BTC 16 5. Bajai Bácska 17 6. Halasi Dózsa 17 7. Szekszárdi Petőfi 16 8. Kaposvári Dózsa 17 9. Bonyhádi Vasas 17 10. Pécsi Bányász 17 11. Pécsi Vasas 17 12. Székesfehérvár 17 13. Bácsalmási Petőfi 17 14. Halasi Kinizsi 16 15. Komlói Béta-akna 17 16. Dombóvári Szpart. 17 12 1 4 48:24 25 9 5 3 31:22 23 10 2 5 34:18 22 8 5 3 38:23 21 8 4 4 24:16 20 9 1 7 38:27 19 8 3 5 29:28 19 7 4 6 28:29 18 9 — 8 23:25 18 7 3 7 31:28 17 5 6 6 27:30 16 7 — 10 31:32 14 5 4 8 24:33 14 5 1 10 31:29 11 2 2 13 15:42 6 1 3 13 14:60 5 T. L. Hunkában a csepeli kapus A Csepel Autó kapusa — Glück — a hideg idő ellenére sem fá­zott, erről gondoskodtak a bonyhádi csatárok. A Csepel Autó kapuvédője bemutatta tehetségét és nem rajta múlott, hogy elve­szítették a mérkőzést. Felvételünk azt a pillanatot ábrázolja, ami­kor Endrődi elől „lehúzza” a labdát. ■ '0 A vendégcsapatok nagy sikerét hozta a megyei bajnokság második tavaszi fordulója Az elmúlt hét szombat-vasár­napján ismét hidegre fordult az idő, hó is esett és így a fellazult talajú pályák nem kis feladat elé állították a csapatokat. A hideg idő hatására azonban iramban nem volt hiány, így a szurkolók érdekes összecsapásokat, sok gólt láthattak. A sok gól azonban aligha lehetett ínyére a szurkolók zömének, mert a forduló a ven­dégcsapatok sikerét hozta. A le­játszott 8 mérkőzés közül négyen a vendégcsapat szerezte meg a győzelmet, kettő döntetlen ered­ménnyel ért véget és csak két mérkőzésen szerezte meg a győ­zelmet a hazai együttes. A legna­gyobb érdeklődéssel várt ranga­dó Bátaszéken gól nélküli dön­tetlen eredménnyel ért véget. Máza Tamásiból, Nagymányok Nagydorogról, Simontornya pedig Gyönkről vitte haza a bajnoki pontokat és a legnagyobb meg­lepetésnek az számított, hogy Döbrököz Iregszemcsén is 8:2 ará­nyú vereséget mért az őszi idény­ben jól szerepelt iregszemcsei együttesre. Pakson értékes dön­tetlent szerzett Hőgyész, amely Nichter révén vezetett és a hazai csapat csak 11-essel tudott egyen­líteni. Szekszárdon a Dózsa Duna- földvár elleni győzelméhez nem fért kétség, ellenben Tolnán már meglepetés lógott levegőben, ami­kor 50 percig Fadd vezetett, de aztán — kapushibákkal ugyan —, de mégiscsak a hazai csapat sze­rezte meg a győzelmet. A fordulón az alábbi eredmé­nyek születtek: Tamási—Máza 0:6 (0:1), Nagydorog—Nagymányok 0:5 (0:1), Szekszárdi Dózsa—Dú- naföldvár 4:0 (2:0), Tolna—Fadd 3:1 (0:1), Regszemcse—Döbrököz 2:8 (0:2), Paks—Hőgyész 1:1 (0:0), Bátaszék—Dombóvár 0:0, Gyón le —Simontornya 1:3 (1:2). A bajnokság állása a második forduló után a következő: 1. Mázai Bányász 17 13 4 — 57:10 30 .2. Nagymányoki B. 17 13 1 3 * 49:11 27 3, Tolnai SE 17 13 3 2 53:13 27 4. Dombóvári VSE 17 12 3 2 65:24 27 5. Szekszárdi D. 17 10 4 3 62:19 24 6. Simontornya 17 11 1 5 55:20 23 7. Bátaszéki VSK 17 10 ' 3 4 52:26 23 8. Paksi Kinizsi 17 7 2 8 43:42 16 9. Dunaföldvári SE 17 7 1 9 41:53 15 10. Regszemcse 17 7 — 10 34:83 14 11. Hőgyész 17 4 3 10 42:63 11 12. Faddi KSK 17 3 4 10 29:52 10 13. Gyönki KSK 16 4 — 12 21:49 8 14. Nagydorog 17 3 — 14 32:86 6 15. Döbröközi KSK 15 2 1 12 30:54 5 16. Tamási KSK 16 —. 2 14 14:73 2 Ebből bizony gól lett A Szekszárdi Dó­zsa—Dunaföldvár mérkőzés négy gól­ja közül az egyik. Lindinger, a duna- földvári kapus már nem érte el a lab­dát amely végül is a hálóban kötött ki. (Foto: Bállá)