Tolnai Napló, 1954. június (11. évfolyam, 128-153. szám)

1954-06-06 / 133. szám

4 NAPCÓ 1954 JÉNTIQS • ■ "4-— S_P_0_R_T Szekszárdi Petőfi—Paksi Kinizsi 3:1 (1:1) Szekszárd, 1300 néző. Vezette: Po­gány. Szekszárdi Petőfi: Kárpáti — Zűrényi, Simon, Korsós — Németh, Kaka, Horváth, Zádori, Benács, Ga­bi, Cser. — Paksi Kinizsi: Szabó — Tanner, Frenák, Váczi — Pál, Her­mann — Somodi, Bankó, Bálint, Darnai, Mészáros. — Kezdés után labról-lábra száll a labda a paksi játékosok lábán. Végül Darnai lyuk­ra teszi Bálintot, aki nagyszerű hely­zetből fölélő. Támad a Kinizsi to­vábbra is. Kárpátinak Frenák jól irányzott szabadrúgását kell ártal­matlanná tennie, majd Bankó a ka­pufát találja el jó helyzetből. A 9. percben alakul ki az első veszélyes Petőfi támadás, de Horváth hiába lő nagy erővel a kapuba, a gól les miatt érvénytelen. Még ugyanabban a percben a középhátvédbe húzódó Zádori ellenfélhez passzol. Bankó is­mét eltalálja a kapufát, a visszapat­tanó labdát Darnai a léc alatt be­vágja, 0:1. Közben Zádóri Simon helyére megy és Simon lesz a jobb- sz.élső. A 11. percben Somodit les­ről engedi el a játékvezető. Veszé­lyes a helyzet, de Kárpáti reflexe megmenti kapuját a góltól. A 15. percben egyenlít a Petőfi. Cser sa­rokrúgását Zádori kapura fejeli és Szabó a saját kapujába üti a labdát. A játékvezető tisztán látja az esetet és határozottan gólt ítél, 1:1. A 19. percben Cser jó labdát ad Simon­nak, de nem elég erős a lövés és Szabó sarokra tudja nyomni. A 25. percben Somodi kerül jó helyzetbe, de a 11-esről Kárpáti kezébe lő. Két perc múlva Korsós megsérül. Tisztá­talan a játék. Ezek közül néhány a csúszós fű számlájára írható, de a java sportszerűtlenség következmé­nye. A hazaiak járnak ebben élen. A 29. percben a Petőfi cserél. Simon helyett Balogh jön be. Most így alakul a Petőfi csatársora: Horváth, Balogh, Benács, Gabi, Cser, Horváth Mázai Bányász— Hőgyészi Traktor 4:1 (2:1) Máza, 500 néző, vezette: Berta. Hőgyész: Petrányi — Gál, Herr, Ift — Ulrich I., Ulrich IT. — Nich- ter, Hegedűs, Trick, Molnár, Pon­grác. Máza: Zöld — László, Bánkuti, Gyulai — Láng, Radó — Markovits, Savanya, Gebhardt, Kersák, Henczi. Hőgyész indítja el a labdát, de rögtön a hazai csapat veszi át a já­ték irányítását, és Markovits beadá­sát Gebhardt melléfejeli. A 4. perc­fölélő egy 35 m. szabadrúgást, a túl­oldalon pedig Zádori és Kárpáti egyesült erővel is csak sarokra tud­ják szerelni a gyors Somodit. A 42. percben keményen szerel a Kinizsi védelem és a játékvezető szigorúan 11-est ítél. Gabi lövi a büntetőt a Frenák által védett kapura. A jobb sarokra tartó labdát Frenák védi, de a játékvezető újrarúgást rendel el, mert a kapus a lövés előtt elmoz­dult. Másodszor betalál Gabi a háló­ba, de ez a lövés sem gól, mert Somodi még nem hagyta el a 16-os területét. Harmadszorra ismét jobb- ramegy a labda és Frenák most is véd. A II. félidőben, amikor mindkét csapat játékosai már fáradtak, még inkább ellaposodik a játék. A Kini­zsi szebben adogat a mezőnyben, de Zádori jól tartja Somodit, a legve­szélyesebb paksi csatárt. A 9. perc­ben váratlanul vezetéshez jut a ha­zai csapat. Sarokrúgás után Zádori jól megy fel a levegőbe és egészen közelről a jobb felső sarokba fejel. 2:1. A 12. percben Somodi belöki Kár­pátit a kapuba, de mivel akadályozta a kapust a védésben, a gól érvénytelen. F.zután Baka és Tanner a kiállítás sorsára jut. A 20. percben veszélyes helyzet alakul ki a Petőfi kapuja előtt. A védelem már verve van. de Somodi a kifutó Kárpáti mellett csak az oldalhálót találja el. A 35. percben dől el a mérkőzés sorsa. Horváth elfut a balszélen. Jó lövés­sel a kapufát találja el ^s a vissza­pattanó labdát Benács a sarokba he­lyezi, 3:1. A 40. percben Gabi szé­nen hozza fel a labdát fél pályán keresztül, de a döntő helyzetben lyu­kat rúg. A 43, percben Horváth és Vida kerül kívül a partvonalon. Szerintünk Vida érdemtelenül. Jók: Kárpáti, Cser, illetve Darnai, Somo­di, Frenák. ben megszületik a Jiazaiak első gól­ja, amikor Markovits Petrányi mel­lett a hálóba lő, 1:0. Állandósul a bányászok fölénye és egymás után mennek a lövések a hőgyészi kapu­ra. azonban Petrányi a helyén van. A 17. percben szép támadást vezet­nek a hazai csatárok, a labda Ker- sákhoz kerül, aki azt a bal alsó sa­rokba lövi, 2:0. A gól után a má- zaiak engednek az iramból és a ven­dégek feljönnek, de csatársoruknál baj van az irányzékkal. A 24. perc­ben Markovits lövése az oldalhálóba vágódik, pár perc múlva kapufát lő, majd ezt’ követoleg Savanya lő mel­lé. Mezőnyjáték alakul ki a 36. perc­ben szép támadást vezet a mázai csapat. Savanya szép átadását Ker­sák kapunak háttal állva gyönyö­rűen lövi, de a lövés kapu fölé száll. A vendégek is próbálkoznak, de Zöld lábbal ment. A 41. percben Bánkuti kézzel érinti a labdát a büntető te­rületen belül. A 11-est Hegedűs ér­tékesíti, 2:1. A második félidő elején bár a má- zaiak irányítják a játékot, mégis a vendégek teszik próbára Zöldet, aki csak nehezen tud tisztázni. A 12. percben veszélyesen támad Máza, majd szép ossz játék után Kersák lö­vése talál Petrányi kapujába, 3:1. Közvetlen utána Savanya lövése szintén a hálóban köt ki, azonban a játékvezető les címén nem adja meg. Most állandóan a bányászcsa­pat támad, nagy a tömörülés a hő­gyészi kapu előtt. A 20. percben Herr kézzel érinti a labdát, a bün­tetőt azonban Savanya mellé lövi. Állandóan a bányászok támadnak, azonban a lövésekkel nincs szeren­cséjük. Percenként mennek a veszé­lyes lövések, míg végre a 39. perc­ben Savanya megszerzi a bányász- csánat negyedik gólját, 4:1. A hátra­lévő időben az egyik csapat sem tud az eredményen változtatni. A nagy meleg erősen rányomta bélyegét a mérkőzésre, s a lelkesen játszó bá­nyászok megérdemelten győztek. Jók: Kersák, Markovits, László, il­letve Herr, Hegedűs és Trick. Szekszárdi Dózsa—Pécsi Dózsa 14:8 Barátságos ökölvívómérkőzés Pé­csett, 3000 néző, vezette: Sárkány, Hegedűs. Kovács. A Szekszárdi Dózsa ökölvívói a Pécsi Dózsával játszottak barátságos mérkőzést május 30-án este 19 órai kezdettel Pécsen, a Balokány-ligeti szabadtéri színpadon „Építők napja” sportműsorának keretében. A mér­kőzést a Szekszárdi Dózsa csapata 14:8 arányban nyerte meg. lványi—Puiz: A mérkőzésvezető Iványit, a Pécsi Dózsa versenyzőjét lelépteti, győz Puiz, 2:0. Jámbor—Dorogi: A szekszárdi fiú már az első percben megroggyantja ellenfelét, aki csapkodással akarja elkerülni a kiütést. Dorogi rutinnal, ésszel veri ellenfelét, a pontozóbírók mégis döntetlent hoznak ki. 3:1. Takács II.—Kovács: A mérkőzés­vezető lelépteti a Pécsi Dózsa ver­senyzőjét, győz Takács, 5:1. Takács I.—Futács. Az első menet Futácsé, de a második menettől Ta­kács hajrázik és szinte teljesen le- hengerli Futácsot, aki a menet vé­gén megroggyan. A mérkőzésvezető döntetlent hoz ki, 6:2. Kiss—Bodog: Kiss balkezes ütései rendre találnak. Bodog csapkod, amiért a vezetőbíró meginti. Kiss győzelme nem vitás, 8:2. Budai—Horváth III.: Budai egye­nesekkel tartja távol ellenfelét, köz- be-közbe hatalmas horgokat mér Horváth állára, amitől megroggyan. Biztosan győz Budai 10:2. Szarka—Horváth II.: A Pécsi Dó­zsa ökölvívója mindhárom menet­ben fölényben van Szarkával szem­ben, és így biztosan győz, 10:4. herch—Radios. A pécsi versenyző már az első percben Lercht lerohan­ja, aki a mérkőzést feladja, 10:6. Kaszás—Molnár: Kaszás iskola­játékkal játszik Molnár ellen, akit a második menetben egy hatalmas horoggal kiüt. Győz: Kaszás, 12:6. Török—Nagy: Hosszú idő után új­ra szorítóba lép Török, az első me­netben még gyengén mozgott, de a második menetben már feljött és a menet végén ellenfele jobb egyene­sétől a földre került, utána a mér­kőzést feladta. Győz Török, 14:6. Varga—Moninger: A pécsi verseny ző lépett fel támadólag és Varga csak az első menetben tudja távol tartani Moningert. A második me­net végén Varga feladja a kilátásta- lan küzdelmet, győz Moninger, 14.8. Kivonat a labdarúgó társadalmi szövetség hivatalos közleményeiből A Szekszárdi Dózsa óvását, melyet a Dombóvári Lokomotiv ellen nyúj­tott be, elutasítjuk, mert az ideig­lenes játékengedélyre rávezetett or­vosi bizonyítvány szerint az orvosi vizsgálat március 7-én történt, amely nek érvényessége 6 hónapig tart. Czibókot, dr Kovács sportorvos a mérkőzés előtt megvizsgálta és részé­re a játékot engedélyezte, így a mér­kőzésen jogosan játszott. Hirczinek és Kelenfinek az OTSB által jóváha­gyott igazolása van. Párthírek Értesítjük a Párttörténet III. év­folyam propagandistáit, hogy részük­re június 7-én, hétfőn délelőtt 9 órakor a Pártoktatás Házában ósz- szefoglalót tartunk. Kérjük az elv- társak pontos megjelenését. MB. Agit. Prop. Osztály. * Értesítjük Szekszárd város terü­letén lévő politikai gazdaságtan I. évfolyam propagandistáit és hallga­tóit, hogy részükre június 8-án (kedd) este 6 órakor összefoglaló konzultációt tartunk. A konzultációt Czeber Árpád elvtárs tartja. Pártoktatás Háza. Máza óvását, melyet a Pak&i Ki­nizsi ellen adott be, elutasítjuk,, mert Wolf Tibor Kinizsi játékos a Sztálin- városi területi elnökség igazolása szerint ezévben ott nem játszottv.mér kőzést, viszont a Paksi Kinizsi hez szabályszerű átigazolása van., * Tischler János Szekszárdi Petőfi játékosát május 25-től június 8-ig, Vida István Paksi Kinizsi és Hor­váth János Szekszárdi Petőfi' játé­kosokat június 1-től 8-ig a játéktól eltiltjuk. * Értesítjük a Dunaföldvári Szpártá- kusz sportkört, hogy a Petőfi elleni: mérkőzés ügyében beadott fellebbe­zését mindaddig nem tárgyaljuk, amíg a 100' forint fellebbezési díj be nem érkezik. hí nissc VASÁRNAP. JÚNIUS 6 ÜGYELETES GYÓGYSZER TÁR: 11/1. sz. All. gyógyszertár. Pünkösd — IDŐJÁRÁS JELENTÉS: Várható idő járás vasárnap estig: ma túl-yomóain felhős idő, többféle to­vábbi záporesők. Hol!,nap változó fel­hőzet, főként az ország déli feléiben még esők. Mérsékelt, a Tiszántúlon éJémk északkeleti szél. A nappali Cefmelegedés kivált a nyugati me­gyékben erősödik. Várható hőmérsék­leti értékek vasárnap reggel 11—- 14, défben nyugaton 20—23, ikéleten 18—21 fok között. A SZEKSZÁRDI „Patyolat” a fe­hérnemű mosását folyó hó 15-én megkezdte (Kilós ruha 3.10 Ft.) KÖZÖLJÜK vevőinkkel, hogy a szekszárdi lerakatunk június hó 10. 11, 12-én leltároz. Ez idő alatt az árukiadás szünetel. Pécsi Papír- és Irodaszerértékesítő Vállalat. M O Z I Garay; Június 6-ig: VÉR TITKA. Színes csehszlovák játékfilm. Kezdések: vasár- és ünnepnap: 4. 6 és 8 órakor, hétköznap: 6 és 8 órakor. TOLNAI NAPLÓ Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: KIRÁLY LÁSZLÓ A szerkesztőség és kiadóhivatal telefonszinis» 20-10. 20-11 Szekszárd. Széchenvi-nfca 18 M. N. B. egyszámlaszám: 00.878.065—38 Előfizetési díj: havi 11.— forint. Baranyamegyei Szikra Nyomda Pécs, Munkácsy Mihálv-utca 10 sz- Telefon: 20-27. A nyomdáért felel* MELLES RFIZS6. RADin-mioit ÁLLANDÓ MUSORSZÁMOK: KÖSSUTH-RÁDIÓ: 4.30: Hírek, időjárás- jelentés. — 5.00: Falurádió — 6.00: A Sza­bad Nép mai vezércikke. 6.30: Színházak és mozik műsora. — 7.00: Hírek. Időjárás jelen­tés. — 7.50: Naptár. —,8.20: Műsorismertetés. — 1Ö.Ö0: Hírek. Időjórásjelentés. — 12.00- Hí­rek. Időjárás jelentés. — 14.00; Közérdekű közlemények. — 14.10: Hírek. Időjárás- és vízállásjelentés. — 17.00: Hírek. Időjárásje­lentés. — 20.00: Hírek. Időjárásjelentés. — 22.00: Hírek, idő járás jelentés — 24.00: Hírek Időjárásjefentés. — 0.Í0: Vízjelzöszolgálat. — 0.15: Műsorzárás. PETŐFI-RÁDIÓ: 6.30: A kis iskolások mű­sora. 6.40: Torna. 11.30: Műsorzárás. — 25.00: Idöícnnyelvű vízjelzöszolgálat. — 23.03: Mű­sorzárás. Jűnius 7, hétfő KOSSUTH-RÁ Dió 8.30: Zenekari hangverseny — U20: Orosz nyelvlecke az éltalános'isko.lák Vili. osztá­lyának. 0.40: A Debreceni Uttörőhúz ének é* zenekarának műsora. A Gyermekrádjó műsora. — 16.10: Muzsikáról —* minden­kinek. Ádám Jenő előadása a fuvoláról. — 16.30: Napos Palkó. Óvodások műsora. — 11.00: Cembalomüvek. —• 11.30: A tekin­tély. Földeáki Béla elbeszélés. — 12 10: Két magyar daljáték zenéjéből. — 15.00: Mi történt a nagyvilágban? — 13.05: A Magyar Rádió népi zenekara játszik. — tV0: Operurészletek. — 14.25 Úttörő hír. adó. —. 14.50: Heti zenés kalendárium. 15.40: Dalok. —- 16.00: Most légy okos Do­mokos Ifjúsági fejtörő. —• 16.25: Műsor az úttörők zenei szakköreinek. Kodály 111. —* 16.40: Táücdalok. —• 17.10: Az energe­tika jövőjétől: a tengermozgások energia jáftak felhasználása. Előadás. —* 1 “.25: Schu mail ft: Pillangók {zongora: Zempléni Kor­nél). —17 40: Boldog gyerekek. Műsor a szovjet gyermekekről. —■ 18.10: A Pénzügyw orzéűékar új műsorából. — 18.50: Hangos tijsáig, — .19.00: A Magyar Rádió ajándék- műsora Gyöngvössolymos község dolgozó parasztságának. —• 19.40: Válaszolunk falu­si hallgatóiak kérdéseire. — 2(5.10: jó műn. káért .—• szép muzsikát! — 21.00: Magyar műrészek opevahangversenye. —• 22.10: Tíz pérc külpolitika. — 22.20: Hazánk zenei életéből. — 25.3Ö: Részletek Lehár: Cigány szerelem c. operettjéből PETőFI-RÁDIó 6.50: Szól a harmónika. —• 14.00: A Ma­gyar Rádió kisegyüttese játszik. — 14.40: Brahms: C-dur vonóshármas. — 15.10: Szó. raköztató- zene. —1- 16.00: Ke reszt ük-kasul Magyarországon: Soproni képeskönyv. 16..0: Szlovák népdalok. — 16.40: Délutáni hangverseny. — 17.20: Szilvást Lajos ,.Kö- fccpvskoiásole'* e. könyvének ismertetés«;. Ifjúsági rnűsór. — 17.45: Szív küldj szívnek szívesen. — 18.10: A körlevél. Kam jón 1st. Van elbeszélése. —- 18.55: Nagy mesterek népszerű műveiből. —• 10.00: A Moszkvai Rádió összeállítása. — 10 30- Operett rész - letek. — 20*10: Sporthíradó. —- 26.30: Az előáÖóművészet mesterei. —- 21.00: Hogyan napozzunk? Bes/éigétés dr. Kálmán Ernő ve1/: —'• 21.10: Tó-nezc ne. —- 22.00: Az opera fejíudéaű, Ví. Rossini műveiből. I Június 8, kedd KOSSUTH-RÁDIó 8.30: Zenekari hangverseny. — 9.20: A kakas meggyógyul. Mese. A Gyermek rádió műsora. — 9.40: Kis muzsikusoknak. Szov. jet zeneiskolák anyagából. —■ 10.10: szó­rakoztató muzsika. 10.40: A gyermek lelki fejlődése. Előadás. — • 11.00: Cseh fúvószene — 11.50: Lillafüred. VI unkás üdülő Képes Géza versciklusa ' -— 11.40: A Magyar Rá­dió népi zenekara játszik. 12.15. A Magvrr Rádió népizenekara ját-zik L 00: Könyv, muzsika. színház. — 14.25: Hangverseny gyermekeknek. — 14.55: Vidéki népi zene­karok műsorából. - - 15/15: Részletek Erkel operáiból. —■ 16.00: Vidám luristá'k utazása az Alföldön. A Gyermek rádió műsora. H: 40: Énekeljünk C'ypriának. Csokonai tér. sek. Ferkas Ferenc íe .’.dolgozásában. 17.10; Szív küldi szívnek szívesen. 17.40: Látó. gatás Bulgáriában. Nagy László irodaim’ műsora. — 18.10: Tán»czene. 18.50: Hango Újság. — 19 00: Egy faló — egy nóta. 10.40: Válaszolunk »falusi hallgatóink kér­déseire. —■ 20.10: Közvetítés az Ifjú-ági Színházból: Darázsfészek. — 25.10: Vli tör tént « nagyvilágban. 25.20: Éji zene. PETŐFI RADIO 6.30: Verbunkosok és csárdások. —• 14 00: Délutáni hangverseny. —. 14.40: Dalok. — 13.00: A Magyar Rádió kisegyüttese játszik. — |5.40: Egy kosár hazai. Galgóezi Erzsé­bet clb esz eltitkol el ét ismerteti Eekete Gyu­fa, 16.10: Operettrészletek. — 1.7.13: Be­szedő atlasz: a Temze torkolatától Londonig. 17.30: \ Magyar Rádió népi zenekara jót-/, k —. 18.10: A. proíetárnemzetköziség zászlaja alatt Előadás. — 18.50: Bari ók és Kodály népdalfeldolgozásaiból. — 19.00: A Moszkvai Rádió összeállítása. — 19.30: R. Schumann: Karnevál. Előadás — 20.00: Tánczene. —- 21.00: A cárnő cipellője. Csajkovszkij Gogol novellája nyomán írt operáját Pusztay Ernő ismerteti. — 22. Népek dalai és táncai. Június 9, sZerdn KOSSUTH-RÁDIó 8.50: Rácr. Béla és zenekara játszik. — 9.ÖG: Mi- történt « nagyvilágban? — 9.05: Részletek Morozov ..Dr. Jajdefáj1* c. ba­lettjéből. —- 9 20: A természet ABC je. \ Gyermek rádió műsora. - 9 40: Daltanulás. A gyermek rádió műsora. 10 10: Kamara zene. — 10.">0: Derék Jankó. Óvodások mii sora. —* 11.00: Zenekari muzsik^. — 11.30: A Magyar Rádió énekkarának műsora is­kolások számára. —■ 12 15: Hangos Újság. —- 12.45: Operett- és ÍEmzeno. — 1” 20: l úvószene. — 14.25: UttÖrő-híjadó. — 14.50: Népi zene, népi kórus. — 15 10 A Moszkva Rádió összeállítása. — 15 4U- Bögöly. A Gyermek rádió műsora. — 16.40: Kedves hallgatóink. leveleikre válaszolunk 17.10: Szív küldi szívnek, szívesen. —- 18.00: Ifjú figyelő. |8 "0: T.á<u-.zene. — 18 50: Napló. Irt«: Veres Péter Kossuth díjas —7- 19.10: Magyar nóták és csárdások. — 19.50: A vL rág-'ő mii’Offr bi-ú • ií 1 j á 11 -.0 1p- jő m •••»’ , káért — szép mqzsikáU — 20.30; Ki mii szeret. Irodalmi műsor a hallgatók kívánsá­gára; — 21.50: Polgár Tőbor A kérők. Víg- opera 5 felvonásban. — 22.30: Tíz pere kül. pulit fka. PETőP^RÁDIó 6.50: Reggeli zene. —• 14.00: A Magyar Rádió kisegyuttese játszik — 14 29: Tánc. zent*. — 14.50: Tíz perc tudomány: A kő­olajtól a benzinig. — 15 00: Operarészletek Cseh szerzők művei. — 15.55: Vidám zon­goristák. — 16.09: Zenekari hangver­seny. —-- 16.50: Saljapin énekel. — 17.00: Üzemi kórusok. — 17.25: A dollár álarc néL kül. E lőadás. ­— 1 7 40: Az irodalom ,,szer­zeíese“ • lért Öszkár visszaemlékezése C>\ állt Ernőre,- 18.00: Fiatal művészeik Bach h lűveibő! adn a.k elő. — 18.50: Operett. zene. 1 9.00: Da lók. — 19.30: Fúvószene. — 19.40: Sporthíra i dó. —■ 20.00: Tánczene. — 2vV2>: B ti m érán Dühovi esni j és Szlobod­s/.kaj . szatirikuí s el beszélését rádióra alkal­niaZ'ia Juhász l'ibo r. — 20.30: Hazai tájak dalai. — 22.00 : H uydn és Mozart ka.mara­műveik Ől. Június !(*, csütörtök KOSSUTH Radio 8.30: Zenekari hangverseny — 9 20: A tej. Lii/eti Vilma írása. A G> ermekrádio mű­sora. - 9.40: Gárdonyi Zoltán népdalfel­dolgozásai A Gyermek rádió műsora. 10.10: Gyertek, gyertek. v>* pajtások. — 10.30: Beszélő atlasz: Szófia. — Rádió ének kard­unk hangversenye. — 10.45: Magyar szerzők zongoráművei. — 11.10: Kedves" s/.ó_ val. víg dallal. Népművelési híradó. — 11.50 Indulók és táncok fúvószenekarral. —• 12.15: TáiiöZene. — 15 00: Az Ipari Tanulók Köz pont' Népi Együttesének műsora. — 15 50: Népzcn-c. 14.25: A Rádió Gyermek újság mű-' sorú a kis iskolásoknak. —15.10: Haydn: D-dur trió. —t 13.50. Roserbacon a csodálatos doktor. Dr kovács István Kos. "Uth-díjas akadémikus. Előadás. — 13.45: Magyar mezők virágai. A Gyermekrádáó mű­sora, —• 16.00: Jean Richard Bloch. Gyer- gyai Albert előadása az író születésének TÓ évfordulója alkalmából. —• 16.30: Nép művészeink műsorából. — 17.10: Részletek Mascagni Parasxib-ecsület c. operájából. — 18.00: Szív küldi szívnek szíveden. — 18.50: Hangos Újság. •— 14.00: Egy falu egy nóta. — 19 40: Válaszolunk falusi hallgatóink kér. eléseire. 20.10: Szivárvány. Zenés iro­dalmi tarkaest. —- 21.10: Tánczene, — 22.20: A Magyar Rádió szimfonikus zenekara ját­szik. —• 23.1S: Éji zene. PETŐFI RÁDIÓ 6.50: Eilmdalok. - 14.00: Délutáni hang­verseny. — 15 00: A Magyar Rádió kis­együttese játszik. — 15.40: Bizet operáiból. 16.30: Zeneszerzői arcképek. A Oyc.rmek- rádio műsora. — - .17.25: Készüljünk fel a veszurs cgmenlcs /ai/t'ásra. Lőrujfz József szakoktatási főigazgató előadása. — 17.40: Klasszikus operettek. — 18.50: Wagner mű­vészete. — 19 00: A Moszkvai Rádió össze állítása — 19.50: Szórakoztató Fúvószene.-—• 20.10: Sporthír-adó. — 20.30: Esteledik, alkonyodik. —- Népdalcsokor. — 21.30: 800 millió . . . — 12.00: Részletek Miljutyin Ha. vasi kiirt e. operettjéből — 22.40: Tánc- zene. Június 11, péntek KOSSUTH-RÁDIó 8.30: Vivaldi: A négy évszak. —■ 9.20: Tarasconi Tartarin. Daudet regényének is­mertetése. A Gyermekrádió műsora. — 9.40: Tarka bokréta. Zenés részletek a Gyer­mekrádió műsorából. —10.10: Színes hang­szeres muzsika. —- 10.30: Óvodások műsora. — 10.50: A Gyermekrádió műsora. — 11.00: A Magyar Rádió népi zenekara játszi'k. — 12.13: Hangos Újság. —- 12.35: Fúvószenekari hangverseny. —• 15.00: Részletek Polgár— Kerekes: Déryné c. filmjéből. —• 13.50: Külföldi népzene. — 14.25: Úttörő-híradó. — 14.50: Gaál: Adagio. — 15.05: Léniarqeu: A fiakkerkocsi. —■ 15.10: Janacek: Ifjúság — fúvós hatos. 15.30: Zenekari hangverseny — 16.00: Orosz nyelvlecke az általános is­kola V osztályának. —- 16.20: Fiatalok sport híradója. 16,40: A Magyar szerzők dalaiból. — 17.10: A Magyar Rádió ajándékműsoru a Karcagi Szabad ifjúság tsz dolgozóinak. —- 17.40: A Szervezeti Szabál vzatról. — 18.00: A Magyar —• 18.20: TáncZerte. — 18.45: Nemzetközé kérdések. Előadás. — 19.00: Jó munkáért —• szép muzsikát. — 19.40: Válaszolunk falusi hallgatóink kér­déseire. — 20 10: Tegnaptól — holnapig. —• 21.00: Richard Strauss: Don Quijote — 'zimfónikus költemény. —■ 2I.55: Bartók: Allegro barbaro. —• 22.10: Tíz perc kül­politika. — 22.20:: Buna Sándor és zene- ka re. játszik — 22.50: Gondűző borocska mellet*. —■ Petőfi Sándor bo-rdalaéból — 23.0Ö: Éji zene. , PETŐFI RÁDIÓ 6.50: Húros hang^zerszéldk. — 14i.00: Szórakoztató:ene. 14.40: A Zeneművészeti Főiskola' hallgatóinak hangversenye. — 15.10 Részletek Farka«—Vaszy \riharsarok c. szvit jéből. — 16.00: Vidám magyar népdalok. — 16 30: Szív küldi szívnek szívesen. — 17.00: Nagy meNverek — nany művek. —• Mozart: Jupiter-szimfónia. Előadás. —• 17.30: Ház. tűznérőben. —• Borisz Laszkon elbeszélése. —• 17.30: Részletek Kiculescu Hegyen-völ- srvö'U lakodalom c. operettjéből. —• 18.10: Nemzeti múltúnk di esős égés lapjai: Búvár Kund. Előadás. — 18 30: Hangverseny Wag­ner közzonélből. — 19.00: A Moszkvai Rá­dió összeállítása. —• 19.30: Jókai Mór élete és művei. VT. Az Aranveniber. —i 20.00: FiU vósílene. — 20.10: Sporthíradó. — 20.30: A Macryar Rádió népi zenekara játszik. — 21.00: A Rádiószínház bemutatja: Dr. Ar- rowsmith. Rádi-ódránia. —• 22.35. Debussy: Prelüdök. Júniiss 12. sZombai KOSSUTH-RÁDIó 8.30: Magyar fűvósindulók. — 8.50: Ba. le tízen e. — 9.20: Úttörő hiradó. — 9.45: Táborozok dalai. A Gyermekrádió n)űsora. 1C. 10: Goldmark: Szvit. —• 10.40: Zenekari hangverseny. —■ 11.30: Miért fontosak az egészségügyi szűrővizsgálatok? Dr. Buga László előadása. —■ 11.40: A Fővárosi Népi Zenekar játszik. — 12,13: Dóin haaigversenv. -— 13 00: Tíz perc. külpolitika. — 13.10: Néger dalok. — l'.'O: A BelügvminUzté­rium Belső Karhatalom Fúvószenekara ját­szik. — 14.25: 15 j Zenei Ujsáír. — 15.25: Szív küldi szívnek szívesen. —15.50: Tava­szi madár a varjú. Msztiszlóvszkij könyvét ismerteti Makai Imre. 16.20: Szombat délután. Dalok Fényes Szabolcs operettjeiből. 16.40: Kedves hallgatóink. Levelekre válaszolunk^ 17.10: Híres népi zenekarok műsorából. —• 17.30: Szövetkezeti híradó — 18.00: Egy falu — egy nóta. 18.30: A Moszkvai Rádió összeállítása. —• 19.00: Színes szombatesti muzsika. — 20.10: Tarka-barka. —- 22.20: Tánc éjfélig —- közben 23.00: Mi történt a nagyvilágban. PETŐFI RÁDIÓ 6.50: Verbunkosok és csárdások. — 14 0ft-. Varga Julcsa. — Vavrine’cz Béla népdal feldolgozása. — 14.45: Délutáni hangver^ seny. — 15.20: Mindenki operája. Verdi: Falstaff. — 16.20: Nagy nemzeti kincsünk a Szépművészeti Múzeum. Előadás. — 16.40: A pénzügyminisztérium ének é§ zenekará­nak műsora. —■ 17.03: Liszt: RicordanZa. — 17.10: Tíz perc közgazdaság. — 17.20: Szü­lőknek nevelésről. — A Gyermekrádió műsora. — 17.40: Szól a harmónika. — 18.00: .Magyar tengerészekkel a Közel-Kele­ten. Barát Endre útinaplója. — 18.30: Szív küldj szívnek szívesen. — 19.30: Liszt mű­veiből. —• 20.10: Sporthíradó. — 20.50: Könv nyű muzsika. — 21.00: Dallal — lánccal. Színes népi muzsika. —• 22.00: Híres opera, részletek. Jűnius 13. vasárnap KOSSUTH-RÁDIó 6.00—8.00-ig. Reggeli zene. — 8.15: Egy falu — egy nóta. Ajándékműsor. — 9.00: Zenés fejtörő. — 10.00 Vasárnapi levél — 10 10: Csilicsala csodái. A Gyermekrádió műsora. — 11.00: Épülő szép hazánk. — 12.15: A Magyar Rád'ió népi zenekara ját­szik. —• 12.45: A Magyar Rádió szimfo­nikus zenekara és az Állami Hangverseny- zenekar játszi'k. — 14.15: Jó munkáért — szép muzsikát —- 14.45: Eg> hét a külpoli­tikában. Előadás. —r 15.00: Szív küldi szív­nek szívesen. —• 16.00. Arcképcsarnok. — 16.35: Tánczene. —• 17.40: Kincses Kalen­dárium. — 18.40: Rádióiexi'kon. — 19.10: Népzene. — 19.30: A Moszkvai Rádió össze­állítása. — 20.10: Sziabadság, szerelem. A Rádió irodalmi folyóirata. — 21.10: Itt a nyár. Tánczene. — 21.30: A vasárnap sport­ja. Totohírék — 22.10: Klasszikus bécsi ope­rettek. — 23.00: Helyszíni közvetítés Bu­dapest hangversenytermeiből. PETőFI-RÁDIó 8.00: Vidám reggeli muzsika. — 9.00: Falurádió. 9.30: Miska bácsi lemezes­ládája. — 10.10: Könnyű zenekari muzsika. — 11.00: Színes népi muzsika. — 11.30: Édesanyám rózsafája. Magyar népdalok.. — 12.50: Á világirodalom humora: Svejk bevo­nul. 15.00: Mai operettekből. 14.00: Művész- lemezek. 15: A tudomány úttörői: Kőch Róbert 15.20: A Magyar Rádió népi zenekara ját­szik —• 16.00: Szerelmi kettősök. Opera, részletek. — 16.40: A Rádió Gyermekszín. házúnak műsora. —- 17.20: Így látom . . . Alföldi Imre szatírái. — 17.40: Hangver­seny Händel és Bach műveiből. — 18.20: Dalok. — 18.50: Schumann: KreisleHan-a. 19.10: Könnyű zene. — 19.40: Tánczene. — 2G. 15: A Tartós békéért, népi demokráciá­ért! c. lap ismertetése. — 20.30: Wagner: Walkür című opera egy felvonása — 21.35: Szép esti muzsika. — 22 00: Hangverseny Me zur í m ű v eiből.