Új Néplap, 2010. szeptember (21. évfolyam, 203-228. szám)

2010-09-13 / 213. szám

SPORT 11 ÚJ NÉPLAP-2010. SZEPTEMBER 13., HÉTFŐ Alig fél perc elteltével gólt kapott a Jánoshida A labdarúgó NB III. Alföld-cso­portjában továbbra sem megy az újonc Jánoshidának. Bár ezúttal már háromszor is bevette ellen­fele kapuját, öt kapott góllal szin­te lehetetlen pontot szerezni. HÓDMEZŐVÁSÁRHELY-JÁNOSHIDA 5-3 (3-1) Hódmezővásárhely, 200 néző, vezette: Csatári Tibor. Hódmezővásárhely: KOVÁCS - Varga, Sipos, Juhász (Huszár, 74.), Bakos, Kökény, Batik, Rácz, BATA, Papp (Nuszpán, 61.), Domonkos (Szűcs, 68.). Edző: Kandó Róbert. Jánoshida: Koncz - Eszes B., Eszes Gy. (Palicz, 85.), Nagy A., PELLES, Nagy G., Balogh, Fülöp (Kun, 56.), RONTÓ, Fekete, Or- lóczki. Edző: Szabó Imre. 1. perc: A hidaiak még a szere­lésüket igazgatták, amikor Bata egy jó kiugratás után a harmin­cadik másodpercben vezetést szerzett a hazaiaknak, 1-0. 4. perc: Formás hidai táma­dás végén Rontó beadását Or- lóczki sodorta a hálóba, 1-1. 15. perc: Kökény szabadrú­gásból ívelt a kapu elé, Rácz a gólvonalról pofozta a hálóba a labdát, 2-1. 32. perc: Koncz a tizenhatoson kívülre futva fel akart szabadíta­ni, balszerencséjére az őt táma­dó Ráczot találta el, akiről az üres kapuba pattant a labda, 3-1. 56. perc: Sakk-matt helyzetet teremtettek Bata számára a ha­zaiak, akinek nem okozott gon­dot a helyzet értékesítése, 4-1. 58. perc: Jobb oldali átívelés után Rontó passzolt a kapuba, 4-2. 70. perc: Orlóczki kicselezte az egész hazai védelmet, majd éles szögből szép gólt szerzett, 4-3. 76. perc: Bata húsz méterre a kaputól tisztára játszotta ma­gát, és a jobb felső sarokba bombázott, 5-3. A hidai csapat vereségéhez nagyban hozzájárult kapusa gyenge teljesítménye. KANDÓ RÓBERT: - Gratulálok csapatomnak az első győzelmé­hez. Remélem, jön a folytatás is. szabó IMRE: — Védekezésünk csődöt mondott, ez volt veresé­günk legfőbb oka. ■ Szöllősi M. A Kispál György (középen) vezényelte újonc szajoli gárda nem tudta meglepni a Kisújszállást, a hazaiak magabiztos győzelmet arattak A rutin nyert Tiszafüreden Megyei I. osztály: tíz emberrel nyert a Nagyiván LABDARÚGÁS KISÚJSZÁLLÁS­-SZAJOL 3-1 (1-0) KUTE-BESENYSZÖG 2-0 (0-0) ABÁDSZALÓK­Abádszalók-ÚJSZÁSZ 0-0 Újszász CSÉPA-KESE Csépa 0-3 (0-1) Kunhegyes Kisújszállás Szajol Kunszentmárton Besenyszög Kormány RIGÓ BERTA HAGYÓ Takács Z. Kovács E. Gyurkó LÁNG Balia 1. Bognár HEGEDŰS (Szabó) SZEKERES TakácsJ. Lengyel Rákóczi Váradi Balogh Csató BARTUSZ SZALAI Lányi dr. Katona Burján GÁCSI KÁLLAI Kispál Sindel Kecső DARVAS L. Sipos (Gara) Bosánszki M. JÓNÁS Balia R. DALMADI (Csajbók) Határ Bodorik (Szilágyi) Szabó Szuromi Nagy FÖLDVÁRI KÁDÁR Erdős SIPOS GYENGE Barkóczi (Molnár) Czibak Golovics Szabó D. LADÁNYI (Szitás) Pongó Papp Kovács VARGA Farkas Kézsmárki (Kóródi) Imrei (Nánási) SZENDREI Szedlák Oláh Gyárfás (Pálinkás) SIPOS Czifra Gácsi MOLNÁR (Zibrányi) BERTA (Patkó) Bodnár GARÁZ Héja Vona Varga (Györfi) Pálinkás GÁL MÄJER 'Bogdán Obema (Vincze) Rimóczi Darvas M. (Farkas) Kovács J. Gálfi (Kele) Szabó K. (Balogh A.) Szabó Guba (PAPP) SomodiD.(SomodiSz) Tóth (Balogh) Csonka (Ternak) Konka Papp (Borsos) OLÁH Edző: Edzó: Edzó: Edzó: Edzó: Edzó: Edzó: Edzó: Kádár József. Kun Mihály. Tóth Márton. L Kiss Lajos. Kovrig Zoltán. Mérész Zoltán. Fialka György. Varga János. Kisújszállás, 250 néző, vezette: Kunszentmárton, 150 n., v.: Kor­Abádszalók, 100 néző, vezette: Csépa, 150 néző, vezette: Gyér­Rusz Tamás. mos Gábor. Nemesik László. tyás Zsolt. Gólszerzők: Kádár 2 (25., 58.), Gólszerzők: Sindel (68.), Si­A pálya alkalmatlansága mi­Gólszerzők: Gál (17.), Oláh 2 Májer (78.), ill. Bodnár (85.) pos (85., tizenegyesből) att a két csapat hiába küzdött (49., 88.) A mérkőzés nagy részében a Esőtől áztatott, ám kiváló ta­egymással kilencven percen Kiállítva: Nagy (83.) hazai csapat dominált, fölénye, lajú pályán, nagy küzdelem­keresztül, a játéktér alkalmat­Kitűnő játékvezetés mellett, a nagyobb tudása a második fél­ben, a hazai csapat megérde­lannak bizonyult a folyamatos látottak és helyzetek alapján időben gólokban is megmutat­melt győzelmet aratott a lelkes játékra. megérdemelt vendéggyőzelem kozott. besenyszögi gárda ellen. kovrig Zoltán: - A játékra született. kádár József: - Végig irányí­tottuk a játékot, akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. kun Mihály: - Az első és az utolsó tíz percben játszottunk úgy, ahogy végig kellett volna. Ifi: 3-5 Majláth Tóth Márton: - Egy ragyogó Besenyszögöt sikerült két vállra fektetnünk. Gratulálok csapa­tomnak! L. Kiss Lajos: - Gratulálok a hazai csapat megérdemelt győ­zelméhez! Ifi: 2-0 Dobos szinte alkalmatlan pályán nem is lehetett más az eredmény. merész Zoltán: - Ezen a sá­ros talajon nem lehetett játsza­ni, így más eredmény nem is születhetett, mint a gól nélküli döntetlen. Ifi: 0-4 Bodor FIALKA GYÖRGY: - A lajhár hozzánk képest kapkodó ideg­bolondnak tűnhetett volna. varga János: — Nagyon éret­ten játszottunk, és végre ide­genben is sikerült pontokat sze­reznünk. Ifi: 2-7 Kómár Zagyvarékasi és szolnoki siker az utánpótlástornán Első alkalommal rendezték meg a közelmúltban a Túri Kupa utánpótlás labdarúgótornát a hét- és nyolcéves korosztályú fo­cisták számára. Mezőtúron húsz együttes, közel 250 gyereke lé­pett pályára a sorozaton. A kör­nyékbeli klubokon kívül elküld­te például korosztályos csapatát a Ferencváros, a Békéscsaba és a Szolnoki MÁV FC is, míg a ha­zaiakat három gárda képviselte. A csoportmérkőzéseket követő­en keresztbejátszásokkal folyta­tódtak a küzdelmek. A kisebbek mezőnyében a zagyvarékasiak ismét kitettek magukért, a finá­léban a Fradit is legyőzve, az el­ső helyen végeztek. A nagyob­baknál a MÁV FC lurkói bizo­nyultak a legjobbnak, miután a viharsarkiak sem tudták megál­lítani őket a döntőben. ■ TÚRKEVE-ROSENBERGER 1-1 (0-0) NAGYIVÁN-FEGYVERNEK 4-1 (1-0) JÁSZAPÁTI—T.MIKLÓS 0-0 TISZAFÜRED-KARCAG 3-1 (2-1) Tiszafüred Karcag Veteriner Jászárokszállás Nagyiván Fegyvernek Jászapáti Torokszentmlklós KISS Kecskeméti Balogh Rostás TAJT1J. TóthZ. MAGI Móga Tóth Nagy Pékó FarkasZ. ILLÉS Hack(Rab) KissS. Henk (Fodor) Varga 1. MUNTYÄN Dér Farkas P. (Szász) Horváth Gusztafik FÖLDI Szívós J. JAKAB (dr.Bodó) ÖRDÖG NAGY Papp Kovács FEHÉR Bozsó A. Lévai Ökrös Ivony ANTAL Tukarcs (Albert) TajtiZs. KINYIK NÉMETH Rajcsányi (Szívós B.) SÓLYOM CSÖMÖR Pallai (Polgár) Csortos Gazsó (Bója) Polgár BOZSÓ L. Balogh Sass Rédei D. Siska BALLAGÓ Móczó (Lakatos) Rupa(Csőké) Dajka Nagy BARNA Dúsai CSEHI Faragó Zs. TORBA (BIRKÁS) Angyal Dorcsák Orosz Varga Z. Kaszab (Bardóczi) Szilágyi (Takács) Gácsi (Tóth) Budai (Menyhárt) Gergely Bemáth (Járdán) Bodor Horváth Rédei G. SZATMÁRI (Perényi) GYÁNYI Bobák Vasas Tóth Erdei Erdei ÉLIÁS BERECZ Faragó A. Pallagi Pintér Horváth (Kiss Sz.) Jámbor (Szentanna) Edző: Edzó: Edzó: Edzó: Edző: Edzó: Edzó: Edzó: Barna Gábor. Kaszab Gyula. Illés Rudolf. Faragó Attila. Lódi László. Szecsei József. Gál Zoltán. Orosz István. Túrkeve, 100 néző, vezette: Bán Nagyiván, 120 néző, vezette: Ke­Jászapáti, 100 néző, vezette: Ho­Tiszafüred, 350 n., v.: Pikó Attila. János. repesi János. licska András. Gólszerzők: Dajka (14., tizen­Gólszerzők: Varga Z. (89.), ill. Gólszerzők: Nagy (16.), Berecz Szép, napos időben, mély ta­egyesből), Bozsó L. (39.), Dór­Bardóczi (92.) 2 (61., 86.), Polgár (óó.), ill. Tóth lajon, mind a két csapat alapo­csák (88.), ill. Bodor (43., tizen­Irreális talajon a hazaiak vé­(70.) san megküzdött a döntetle­egyesből) gig támadták az egész mérkő­Kiállítva: Dér (33.), ill. Papp nért. A nagyobb rutin megérde­zést, ám a lelkes vendégek, ha (75.) LÓDI LÁSZLÓ:- Ezen a mérkő­melten diadalmaskodott a fia­szerencsével is de ponttal tá­Hazai vezetés után a kiállítás zésen a látottak alapján azt hi­tál, szép jövőjű csikócsapat voztak Túrkevéről. megfogta a Nagyivánt, de a szü­szem, örülnünk kell még a ellen. BARNA GÁBOR:- Ziccereink és netben rendezte sorait a házi­megszerzett egy bajnoki pont­GÁL ZOLTÁN:- Vért izzadva, három kapufánk mellett sima gazda, és magabiztosan nyert. nak is. végre megszereztük idei első győzelmet érdemeltünk volna. ILLÉS RUDOLF:- Az eredmény szecsei József: - Az első fél­győzelmünket. kaszab gyula: - A csapat tar­mutatja az erőnket. időben eldönthettük volna a OROSZ ISTVÁN- Gyorsan vál­tását bizonyítja a 92. percben FARAGÓ ATTILA: - Talán ha be­mérkőzést. Sok sikert kívánok toztatnunk kell ezen a hozzáál­elért egyenlítő gól. rúgjuk a tizenegyest... a Jászapátinak! láson! Ifi: 1-0 Fekete Ifi: 3-3 Illés Ifi: 2-2 Tajti Ifi: 1-1 Ábrahám Pont nélkül maradtak vasárnap a szolnoki gárdák A labdarúgó NB Ill-ban tovább­ra sem megy a tavalyi ezüstér­mes Spartacus legénységének, ezúttal már az első félidőben el­vesztette minden esélyét a pont­szerzésre. KECSKEMÉT II­SZOLNOKI SPARTACUS 4-0 (3-0) Kecskemét, 200 néző, vezette: Csöngető Endre. Kecskemét: Tóth - Urbán, Csurka (Máté), BAGI, MOHL, Tölgyesi (Hajnal), WILSON, Nagy, BERTUS, Dosso (Szabó), BALOGH. Edző: Török László. Spartacus: Szabó M. - Szabó D., Boda (Markóth), Nagy Z. (Lécz), Mile (Hadad), SZABÓ T., Horváth K., Horváth Cs., Szo- boszlai, Sárkány, Ruskó. Edző: Horváth Csaba. Gólszerzők: Balogh 3 (5., 38., 40.), Bertus (88.) Az egyenlőtlen erők küzdel­mében esélye sem volt a sérülé­sek és eltiltások miatt megtize­delt Spartacusnak még a dön­tetlenre sem. török László: - Végig stabi­lak voltunk védekezésben, tá­madójátékunk pedig kreatív volt, és ez győzelmet hozott. Horváth CSABA: - Segítsen valaki, hogy ez profiliga, vagy amatőr osztály?! ■ Német SZOLNOKI MÁV ll.-ÚJBUDA 1-2 (0-1) Szolnok, 150 néző, vezette: He­gedűs Attila. Szolnok: Modla — Felföldi (Ló­ié), Szakács (Polgár), Urbán- Szabó, Bálint, Szalai, Pintér (Szecsei P.), Szecsei E., Blasko- vits R, Benedek, Kalmár. Edző: Bontovics Ferenc. Újbuda: Petrovics — Hor­váth T., Székely, Laki, Budai, Kun, Lókai (Renátó), Pleszkán (Horváth L.), Kövesdi, Nagy, Potemkin (Pál). Edző: Kenyó Zoltán. Bontovics Ferenc elégedetlen volt vasárnap csapatával Gólszerzők: Kalmár (90.), ill. Pleszkán (15.), Pál (92.) A nehéz talaj miatt a küzdel­mes mérkőzésen szép játék nem alakulhatott ki. A vendé­gek jobban alkalmazkodtak a talajhoz, s ha szerencsével is, de mindhárom pontot elvitte a Véső utcából. bontovivcs Ferenc: - Sajnos a mai mérkőzésen nem érde­meltünk pontot, mert nem tud­tunk elég helyzetet kialakítani, és a párharcokat is rendre elve­szítettük. Gratulálok az ellenfél­nek! kenyó Zoltán: - Nagyon szimpatikus csapatot ismer­tünk meg a Szolnokban. Sok si­kert kívánunk számára a továb­biakban is! ■ Bontovics Hadd szóljon! SZ0U0N.hu ASZOLNOK-JÁSZKUN online