Új Néplap, 1994. november (5. évfolyam, 257-282. szám)

1994-11-28 / 280. szám

1994. november 28., hétfő SportExtra 13 Labdarúgás, megyei I. osztály, 17. forduló Tajti kapus győztes góljának Újszászon örültek a legjobban Őszi végeredmények Szolnoki Borovi FC - Szászberek 1-0 (1-0) Szolnok, 100 n., v.: Kovács Sz. Borovi: Kuizs - Pálinkás, Honti, Dobos, Varga, Kiss, Ba­logh, Sós, Zsidai, Peszeki, Horgosi (Pintó). Edző: Nász Mihály Szászberek: Farkas - Rent­ier, Vasas Zs., Frikker (Lázár), Göblyös, Burda, Szabó, Ju­hász, Nagy, Gara, Vasas L. Edző: Laki Imre 32. perc: Zsidai szabadrúgá­sára Kiss jókor érkezett, de négyméteres lövését Farkas káprázatos bravúrral hajszállal a léc fölé tornázta. 45. perc: Peszeki lesgyanús helyzetben ugratta ki Baloghot, aki a kifutó kapus mellett hig­gadtan a hálóba gurított, 1 -0. 76. perc: Juhász beadását Nagy a kapu torkából fejelte Kuizsba. A Borovi fölénye az első fél­idő végére érett góllá, talán ez lehetett az oka, hogy a folyta­tásban nem tudtak igazából ki­bontakozni a vendégek. Jók: Kiss, Peszeki, Varga, ill. Vasas Zs., Farkas. Nász Mihály: - Helyzeteink alapján megérdemeltük a győ­zelmet. Laki Imre nem nyilatkozott. Ifi: Sz. Borovi FC-Szászbe- rek 3-0 Turcsányi Alattyán - Jászalsó- szentgyörgy 2-1 (1-0) Alattyán, 650 n., v.: Gyertyás Alattyán: Fényi - Katona, Nyeste, Juhász, Kácser, Szabó S. (Mosonyi L.), Kalmár T., Ferencsik (Vass), Bulyáki, Mosonyi Cs., Kiss Cs. Edző: Ladányi István. Jászalsószentgyörgy: Ladá­nyi - Szita (Kákái), Kiss T. II., Kalmár L, Kátai Zs., Györgyei, Bankó, Bathó P., Kátai Sz., Kiss T. /., Bató L. Edző: Kiss Béla. 10. perc: Ferencsik szögletét Kiss Cs. a bal sarok felé fejelte, Ladányi a levegőben úszva, lát­ványosan mentett. 28. perc: Bulyáki szabadrú­gása a védőkről a kapufára pat­tan, a visszavágódó labdát Ju­hász a háló közepébe pofozta, 1-0. 31. perc: Juhász 25 méteres bombáját Ladányi biztosan hárí­totta. 39. perc: Kalmár 16 méteres Lajos bácsi A magyar labdarúgás napján, november 25-én a Magyar Labdarúgásért em­lékérem arany fokozatát kapta: Bakos Antal, dr. Bo­tár Zoltán, Pleiner János, dr. Rácz Gyula, Somogyi Jenő és Szojka Ferenc. Az elismerés ezüst foko­zatát vehette át: Horváth Lajos, Szabó András, Vi- czián Zoltán. A szolnoki id. Horváth Lajos egykori FIFA-játék- vezetője megyénknek, nemzetközi és NB I-es ha­zai mérkőzések elismert di­rigense volt. Visszavonulá­sát követően a megyei szö­vetség munkáját segíti, egé­szen napjainkig a Játékve­zető Bizottság köztisztelet­ben álló egyénisége. Lajos bácsinak szerkesztőségünk nevében is gartulálunk. lövését Ladányi óriási bravúrral mentette. 60. perc: Mosonyi L. jobb oldali beadását Mosonyi Csaba az elalvó Ladányi előtt a hosszú sarokba fejelte, 2-0. 65. perc: Kiss T. I. beívelését Bathó P. a védőket megelőzve a bal sarokba bólintotta, 2-1. 82. perc: Mosonyi Cs. visz- szagurítását Kiss Cs. kapura tűzte, Ladányi reflexmozdulat­tal tisztázta a helyzetet. Küzdelmes, helyenként ke­mény, de sportszerű mérkőzé­sen a vendégek kapusa akadá­lyozta meg a nagyobb arányú vereséget, bár a második gól az ő lelkén szárad. Az eredmény nem tükrözi hűen a két csapat közti tudáskülönbséget. Jók: az egész csapat, ill. La­dányi, Kiss T. II., Kalmár I., Kátai Zs., Bankót Ladányi István: - Gratulálok a csapat féléves munkájához, az elért eredményhez. Köszönöm a vezetők, segítőink és nem utolsó sorban a nézők odaadó szeretetét. Kiss Béla: - A kézzel szerzett első gól megpecsételte sorsun­kat. Úgy érzem, becsületesen küzdöttünk, de Alattyán ke­mény diónak bizonyult. Ifi: Alattyán-Jászalsószent- györgy 2-3 Papp Mezőtúr - Besenyszög 3-0 (1-0) Mezőtúr, 250 n., v.: Kolláth B. Mezőtúr: Fási (Kegyes) - Liszkai, Szabó, Erdősi, Juhász S., Juhász J. (Szaszkó), Né­meth, Sörés, Török, Forgács (Karsai), Závoda (Tanács). Edző: Dávid Tibor. Besenyszög: Árvái - Lukács (Gilszki T.), Nagy, B erényi, Tóth, Gilszki Cs., Horváth, Pintér, Boros, Kiss (Hanga), Lévai. Edző: Kocsis Andor. 12. perc: Závoda egyéni já­ték utáni 10 méterről leadott lö­vését Árvái szögletre mentette. 33. perc: Závoda jobb oldali beadását Erdősi közelről a jobb sarokba zúdította, 1-0. 58. perc: Török nagyszerű lövését Árvái óriási bravúrra a léc mellé tolta. 66. perc: Török bal oldali szögletét Németh megcsúsz­tatta, a jókor érkező Závoda pedig közelről a hálóba fejelte, 2-0. 73. perc: Sőrés lövését Beré- nyi a gólvonalon kézzel men­tette. A megítélt büntetőt Fási végezte el, Árvái kiütötte, de a berobbanó Tanács közelről már nem hibázott, 3-0. Alacsony színvonalú mérkő­zésen igazolódott a papírforma, a hazaiak határozottabb támadó- játéka az eredményben is meg­mutatkozott. _ Jók: Szabó, Erdősi, Sőrés, ill. Árvái, Nagy. Dávid Tibor: - Idényvégi já­tékkal is magabiztos győzemet arattunk. Kocsis Andor: - Nem kész­tettük különösebb erőfeszítésre a túriakat, így megérdemelten nyertek a minden csapatrészben jobb hazaiak. Ifi: Mezőtúr-Besenyszög 5-0 Bűzi Kunszentmárton - Rákóczifalva 2-2 (0-1) Kunszentmárton, 200 ., v.: Gyurkovics Kunszentmárton: Gácsi - Hiirkecz (Csornán), Sípos, Demeter, Kiss, Sütő, Határ, Kupeczki (Gergulics), Varga (Aszalói), Imrei L., Imrei K. Edző: B. Tóth András Rákóczifalva: Balogh - Er­dei, Majzik, Piros (Szakali), Szeberényi, Silye, Hegedűs, Bárány (Komáromi), Kis A., Csabai, Romvári. Edző: Bagi József 7. perc: Kupeczki-Határ összjáték után előbbi négy mé­terről az oldalhálóba bombá­zott. 15. perc: Az előre húzódott Sípos száz százalékos helyzet­ben mellé gurított. 26. perc: A bal oldalon ki­ugró Bárány senkitől sem za­vartatva juttatta vezetéshez a vendégeket, 0-1. 53. perc: A középen elfutott Határ elől Balogh merész lábra- vetődéssel mentett. 61. perc: Sípos beadását Ku­peczki passzolta a kapuba, 1-1. 81. perc: Majzik-Bárány összjáték után utóbbi talált a kapuba, 1-2. 89. perc: Erdei kézzel ütötte el a labdát Imrei L. elől, a jogos büntetőt a csatár értékesített, 2-2. 91. perc: Szeberényi trágár hangnemben sértegette a játék­vezetőt, ezért piros lapot kapott. Végig nagy iramú, élvezetes találkozón igazságos a döntet­len. A helyzetek alapján talán a helyi csapat állt közelebb a győzelemhez, de túl nagy hiba­százalékkal lőtt kapura. Jók: Kiss (a mezőny leg­jobbja), Sípos, Hürkecz, Deme­ter, Kupeczki, ill. Bárány, Piros, Erdei, Szeberényi. B. Tóth András: - Elégedett vagyok az eredménnyel, de bí­zom benne, hogy tavasszal ha­zai pályán is jobbak leszünk. Bagi József: - Köszönöm csapatomnak a lelkes játékot. Ifi: Kunszentmárton-Rákóc- zifalva 0-0 Lázi Jászapáti - Jánoshida 1-0 (1-0) Tajti Gábor, Jászapáti ka­pusa nemcsak remek védései­vel, de a mindent eldöntő ti­zenegyes értékesítése miatt is főszereplője lett a rangadónak Jászapáti, 1000 n., v.: Kor­mos Jászapáti: Tajti - Kiss, Len­cse, Borics, Zsemberi, Németh, Tóth L. (Káposztás), László, Fekete (Tóth L), Palásti, Sza- bari (Nagy). Edző: Birkás Nándor Jánoshida: Herédi - Tóth P., Bagi, Pikó, Eszes, Molnár L, Kissnémet, Szabó, Bezzeg (Tóth G.), Tóth Cs., Tóth J. Edző: Szabó Imre 38. perc: A balhátvéd helyé­ről előretörő Kisst a kifutó ka­pus csak szabálytalanul tudta feltartóztatni. A megítélt tizen­egyest Tajti értékesítette, 1-0. Mindkét csapat bátran, nyílt sisakkal játszott. A hazaiak a kapu előtt voltak veszélyeseb­bek, míg a vendégek a mezőnyt uralták, eredménytelenül. Jók: Tajti (a mezőny leg­jobbja), Borics, Palásti, ill. Molnár I., Tóth J. IJrbán Miklós szakosztály- vezető: - Gratulálok a csapat­nak, és Birkás Nándornak az őszi munkáért. A mai találkozón legyőztük azt a csapatot, ame­lyik a megye legjobbjának tartja magát. Köszönöm a lelkes szur­kolók segítségét. Szabó Imre: - A hosszúra nyúlt őszi szezonban csapatom bebizonyította, hogy van tar­tása. A mai találkozón nem ér­demeltünk vereséget. Ifi: Jászapáti-Jánoshida 0-1 Illés Tószeg - Jász­boldogháza 6-1 (2-0) Tószeg, 250 n., v.: Stilikovics Tószeg: Bottyán - Szilágyi, Kántor, Csubra (Zsidai), Buk- nic (Volter), Kiss, Burján, Vágó (Gajdos), Farkas, Tóth, Vince. Edző: Rózsavölgyi László. Jászboldogháza: Tóth T. - Tóth M., Mihályi, Pető, Meny­hárt, Mihályi, Fekete, Pet- róczki, Mednyánszkij, Fodor, Gerhárt. Edző: Gömöri Béla. 8. perc: Kiss szabadrúgását Farkas a hálóba fejelte, 1-0. 32. perc: Tóth szép akció­gólt rúgott a bal sarokba, 2-0. 40. perc: Pető szabadrúgását Bottyán szépen védte. 51. perc: Tóth remek ütemű átadását Farkas a kapus mellett gurította a hálóba, 3-0. 53. perc: Vincze beadását Tóth a léc alá fejelte, 4-0. 55. perc: Farkas beadását Buknic hat méterről vágta a ka­puba, 5-0. 82. perc: A félpályánál Vincze labdát szerzett és az egész védelmet faképnél hagyva bombagólt rúgott, 6-0. 90. perc: Kántor mellett Tóth M. szerezte meg a szépítő találatot, 6-1. Jók: Farkas, Tóth, Szilágyi ill. Tóth M. Rózsavölgyi László: - Ki­tűnő játékvezetés mellett mai győzelmünk méltó bejezése az őszi szezonnak. Gratulálok csa­patomnak. Gömöri Béla: - A hazai csa­pat minden tekintetben felül­múlt minket, gratulálok nekik. Ifi: Tószeg-Jászboldogháza Újszász - Vegyiművek SK 3-2 (1-1) Újszász, 500 n., v.: Pál Újszász: Rézsó - Kónyár, Varga, Viola, Pető, Szilvási, Erdei, Nagy (Vígh), F.Tóth, Konka (Szabó), Mérész. Edző: Mérész József. Vegyi: Szabó S. - Szabó M., Busi, Tóth, Sós (Zsigmond), Kiss (Bontovics), Bálint, Vad­kerti, Pintér (Ladányi), Fel­földi, Csomós. Edző: Hajdú Gábor. 15. perc: Szilvási az alapvo­nalról adta be a labdát, Mérész jókor érkezett, és a kapuba passzolt, 1-0. 23. perc: Egy gyors indítás után a jól kilépő Rézsóról sze­rencsétlenül pattant a labda, Csomós pedig könnyedén to­vábbított a hálóba, 1-1. 51. perc: Szilvási beívelését Viola fejelte a hosszú sarokba, 2-1. 53. perc: A középre fejelt labdát Bálint emelte be a há­lóba, 2-2. 57. perc: Erdeit a tizenhato­son belül buktatták, a megítélt tizenegyest a sértett értékesí­tette, 3-2. Kedves színfolttal kezdődött a mérkőzés, egy kétéves kisfiú, Nagy Janika indította útnak a labdát. A változatos mérkőzé­sen mindkét csapat nagy aka­rással küzdött, de a hazai együt­tes vasárnap nem engedte ki ke­zéből a győzelmet, mely mint utólag kiderült, őszi elsőséget jelentett Új szásznak. Jók: az egész csapat, ill. Pin­tér, Busi, Csomós. Mérész József: - Nehezen kiszenvedett győzelemmel egy szép idényt zártunk. Hajdú Gábor: - Túléltük a félévet, köszönet ezért a TVM Rt.-nek és a Henkel Magyaror­szág Kft-nek. Ifi: Újszász-Vegyiművek SK 2-1 Nagy Tiszaörs - Martfű 1-1 (0-1) Tiszaörs, 250 n., v.: Markóth Tiszaörs: Bodnár - Gál, Nyíri, Kosina, Kecskeméti, Czinege, Lengyel L. (Koncz), Balia K., Fényes, Farkas, Ek- kert. Edző: Fekete László. Martfű: Tasnádi - Hellen- pach, Blaskó, Nagy A., Bartus, Lengyel A., Borza, Benedek (Mitykó), Szikora, Nagy J., Rupa. Edző: Borza István. 17. perc: Szikora tiszta hely­zetből meglőtt labdája a kapu jobb alsó sarkában kötött ki, 0-1. 67. perc: Lengyel L. átadását Fényes nagy erővel bombázta a jobb alsó sarokba, 1 -1. Nagy iramú, jó színvonalú mérkőzésen az őszi hagyomá­nyoknak megfelelően ismét a vendégcsapat szerezte meg a vezetést. Ä második félidőben két fokozattal nagyobb sebes­ségre kapcsolt a hazai gárda, és teljesen beszorította vendégeit. Fölénye alapján kis szerencsé­vel akár a győzelmet is kivív­hatta volna. Jók: Nyíri, Gál, Fényes, Czi­nege, ill. Bartus, Lengyel A. Fekete László: - Gratulálok csapatom őszi teljesítményéhez, ezen a mérkőzésen úgy gondo­lom, reális eredmény született. Sok sikert kívánok Martfűnek a tavaszi folytatáshoz. Borza István: - Egy pilla­natnyi kihagyás két pontunkba került. Ifi: Tiszaörs-Martfű 2-2 Háttá Kisújszállás - Törökszentmiklós 0-1 (0-0) Kisújszállás, 300 n., v.: Nagy Róbert Kisújszállás: Láng - Kása, Molnár, Ari, Süveges, Varga L., Tóth (Rácz), Hídvégi, S. Nagy Zs., Kállai, Kolics. Edző: Kádár József Törökszentmiklós: Németh - Deák, Lóié, Dékány (Barabás), Orbán, Rimóczi, Tákos, Dán, Babella, Ramos, Takács. Edző: Márton Ferenc 79. perc: Lóié 16 méteres szabadrúgásból a bal felső sa­rokba bombázott, 0-1. A szétesően játszó Török­szentmiklós, játékvezetői se­gédlettel, szerencsés győzelmet aratott. Jók: Tóth, Ari, Kása, Láng, ill. Deák, Orbán, Dán. Kádár József: - A vezetőbíró rosszindulatát sajnos nem tud­tuk ellensúlyozni. A tavaszi raj­tig minden erőnket mozgósítani kell. Márton Ferenc: - Féltucat gólhelyzet kihagyásával nehezí­tettük meg győzelmünket. Kö­szönöm a játékosok félévi mun­káját. , Ifi: Kisújszállás-Török­szentmiklós 2-0 Galambos NB I. P l.UTE 15 10 3 2 43-18 33 1 2. FTC 15 10 2 3 35-20 32 | 3. Kispest 15 9 2 4 34-18 29 ; 4. BVSC 15 9 1 5 34-21 28 ** 5. B.csaba 15 7 5 3 26-20 26 | 6. DVSC 15 7 2 6 19-22 23 | 7. ZTE 15 7 2 6 22-32 23 1 8. Vác FC 15 6 3 6 22-23 21 5 9. PMSC 15 6 3 6 18-24 21 | 10. ETO FC 15 5 2 8 17-20 17 ll.N.kanizsa 15 5 2 8 16-35 17 12. Csepel 15 4 4 7 14-16 16 1 13. Stadler 15 4 3 8 13-19 15 / 14. Sopron 15 3 4 8 26-31 13 15. Vasas 15 3 3 9 20-27 12 1 16. Parmalat 15 2 5 8 14-27 11 NB III. Mátra-csoport í 1. Eger 15 13 1 1 49- 7 40 1 2. Dunakeszi 15 10 3 2 30-10 33 I 3. Jászberény 15 10 2 3 23- 9 32 j 4. Multi-R. 15 10 2 3 33-22 32 fi 5. Gyöngyös 15 9 1 5 22-17 28 1 6. REAC 15 8 2 5 26-17 26 | 7. MÁV-MTE 15 6 6 3 25-18 24 1 8. Monori SE 15 6 3 6 27-27 21 f 9. Füzesabony 15 5 3 7 15-18 18 10. Szécsény 15 5 3 7 21-28 18 g 11. Recski ESE 15 5 2 8 25-33 17 « 12. Pásztói SE 15 2 6 7 16-23 12 :> 13. Apci TE 15 2 5 8 15-28 11 '5 14. B.gyarmat 15 2 3 10 15-47 9 U; 15. Palotás 15 2 2 11 15-38 8 K 16. Tenk 15 1 4 10 16-31 7 A Balassagyarmat - Füzesabony mérkő­zést - amely a pályán 2-0-ás vendéggyőze­lemmel zárult - a hazaiak megóvták az egyik füzesabonyi játékos, Csóka Péter jo­gosulatlan szereplése miatt. A Mátra-cso­port Fegyelmi Bizottság a mérkőzés ered­ményét megsemmisítette és a három pontot 3-0-ás gólkülönbséggel a Balassagyarmati LC javára igazolta. Megyei I. osztály j 1. Újszász 17 12 1 4 39-16 37 | 2. Jászapáti 17 11 3 3 34-17 36 I 3. Jánoshida 17 10 5 2 48-19 35 | 4. Alattyán 17 11 2 4 31-18 35 ; 5. Töröksz. 17 9 4 4 39-19 31 | 6. Mezőtúr 17 9 4 4 25-17 31 | 7. Rákóczii. 17 7 8 2 39-18 29 I 8. Tószeg 17 8 2 7 30-23 26 | 9. Sz.Vegyi 17 8 2 7 36-41 26 1 10. K.szentm. 17 6 4 7 26-27 22 | 11. Tiszaörs 17 5 6 6 21-25 21 \ 12. Martfű 17 5 4 8 24-28 19 1 13. Kisújsz. 17 5 2 10 28-39 17 t 14. J.boldogh. 17 3 5 9 16-37 14 15. Besenyszög 17 3 4 10 19-35 13 í 16. Borovi FC 17 3 4 10 18-40 13 17. J.alsósz. 17 4 1 12 18-51 13 1 18. Szászberek 17 1 5 11 13-34 8 Ifjúságiak í 1. Mezőtúr 17 15 2- 70- 9 47 f, 2. Újszász 17 13 3 1 59- 9 42 1 3. Sz.Vegyi 17 12 1 4 76-28 37 4. Kisújsz. 17 11 3 3 47-15 36 i 5. Jászapáti 17 9 4 4 45-23 31 $ 6. Borovi FC 17 9 2 6 31-14 29 | 7. Töröksz. 17 8 3 6 51-27 27 1 8. K.szentm. 17 8 3 6 45-28 27 | 9. Jánoshida 17 8 3 6 42-30 27 i- 10. Martfű 17 7 5 5 34-43 26 ) 11. Rákóczii. 17 6 4 7 29-29 22 1 12. Besenyszög 17 6 1 10 38-64 19 1 13. J.alsósz. 17 5 1 11 19-61 16 | 14. Alattyán 17 3 6 8 23-56 15 ! 15. Tiszaörs 17 2 3 12 17-54 9 | 16. J.boldogh. 17 2 3 12 17-57 9 1 17. Tószeg 17 2 2 13 13-64 8 | 18. Szászberek 17 1 3 13 10-55 6 Tiszazug­bajnokság 1. Csépa 13 12 ­1 66-10 36 2. Nagyrév II. 13 9 2 2 56-15 29 3. Tiszaug 13 9 1 3 27-17 28 4. Mezőhék 13 8 3 2 33-14 27 5. Cserkeszőlő 13 8 2 3 39-16 26 6. Tiszasas 13 7 1 5 46-23 22 7. Öcsöd 13 5 3 5 23-16 18 8. Cibakháza II. 13 5 3 5 30-46 18 9. Szelevény 13 4 4 5 35-23 16 10. Tiszakürt 13 4.3 7 27-38 15 11. Mesterszállás 13 4 1 8 24-28 13 12. Nagyrév I. 13 2 1 10 22-50 7 13. Tiszainoka 13 1 ­12 7-86 3 14. Kungyalu 13 1 ­12 18-71 3 Jász-Nagykun-Szolnok Megye Labdarúgó Szövetsége az or­szágban egyedülálló kezdeményezésként ösztöndíjat alapított az arra érdemesült, ifjú labdarúgók számára. A szövetség utánpótlás szakbizottságának javaslatára a havi 2 ezer forintos támogatást elsőként Balogh Gábor (balról), kunhegyesi focista­palánta, a Nagy László Gimnázium tanulója, valamint Borbé- nyi Olivér, a Jászberényi SE játékosa kapta, aki a Liska József ISZI másodikosa. Képünkön a díjazottak edzőikkel, Szabó Andrással és Kisnémeth Alberttel láthatók. (Fotó: Barna) Elhervadt a Milan Rosszul megy a sora az AC Milánnak. Á milánóiak aranyévei 1988-ban, Arrigo Sacchi edzősége idején kezdődtek, majd folytatód­tak Fabio Capello irányítá­sával is. Ez idő alatt az AC Milan négy olasz bajnoki címet, három BEK-et és két Szuper Kupát nyert. Most azonban elkezdődött a csa­pat hanyatlása. Mindenki próbál megoldást találni a Milan vesszőfutására, de ez nem könnyű, hiszen a gárda még mindig hemzseg a sztárjátékosoktól. Egyesek szerint sokat veszítettek a vörös-feketék a holland trió szétesésével (Gullit, Rij- kaard, Van Basten) is, hi­szen már csak Van Basten van a klubnál, de ő is hosz- szú ideje sérült. t