Új Néplap, 1994. június (5. évfolyam, 127-152. szám)

1994-06-20 / 143. szám

Bódi Feri (12) lepattanót szerez a kupagyőztesnek / f / f _ Jlr f mF™** V Motokrossz amatőr bajnokság, 5. forduló Ajándékmotoraak ne nézd a nyergét! Itt még együtt az F-csoport mezőnye Míg a Tiszától jó kétszáz ki­lométerre nyugatra, a Somogy megyei Cserénfán a sportág leg­jobbjainak világbajnoki futa­mán szoríthattak a nézők ha­zánk legjobb motokrosszosai- nak, addig Szolnokon az orszá­gos amatőr bajnokság nemzet­közivé bővült mezőnye von­zotta az érdeklődők tömegét. A hangzatos nevű ML Mo­tocross és Old Boy Speedway Team Sport Club és támogató­inak szervezésében került sor az idei szezon ötödik, egyben utolsó előtti fordulójára a Tuli­pán úti „katlanban”. A viadal különös jelentőséggel bírt, hi­szen öt verseny eredménye számít csak a bajnokság végi el­számolásba, így az élen állók egy esetleges újabb győzelem­Hondával szállni élvezet, aki bemutatja: Mátyus Attila mel már nyeregben érezhették magukat. A tavaly épített, kimondottan technikás pálya egyetlen hátrá­nya, hogy kőkeményre döngölt talaján igencsak nagy igénybe­vételnek vannak kitéve a moto­rok. Néhány átalakítást is vég­rehajtottak a rendezők, annak reményében, hogy ezzel némi­leg megkönnyítik a versenyzők dolgát. A délelőtti szabadedzé­sen tehát elsősorban a terület változásaival ismerkedtek a vendégek. A forduló győztesei két futam időeredménye alapján vívhatták ki első helyezésüket. Hat csoportban vetélkedtek egymással a krosszozás szerel­mesei. Az F-kategóriába a kez­dők nyertek besorolást, függet­lenül attól, hogy milyen kétke­rekűvel vágtak a távnak. Szol­nokról Mátyus Attila (Honda 250 ccm) és ifj. Mészáros László (Honda 125 ccm) pró­bált szerencsét. Előbbi a baj­noki tabella élmezőnyében fog­lal helyet, míg társa, a tavalyi CZ-kategória győztese, először indult ebben a csoportban. Az ő szereplésének kuriózuma, hogy ismeretlen kétkerekűvel kellett rajthoz állnia, hiszen csupán pénteken kapta ajándékba Hon­dáját Notin Györgytől, a sport­ág lelkes támogatójától. Sajnos ifj. Gulyás Mihály súlyos vállműtétje után még csak lába­dozik, így kénytelen volt ki­hagyni a futamot. A Cetkák mezőnyében hat hazai motoros is nyeregbe pattant. Bíró Attila és Urbán Papp Zsolt remek szezont tudhat maga mögött, nem véletlen, hogy ezúttal is az esélyesek közt tartották számon őket. Makai Sándor (a klub szakosztályvezetője is egyben) szereplését nem kísérte szeren­cse ebben a bajnokságban, de ifj. Mészáros László is szeretné elfelejteni az elmúlt hónapok eredménytelenségét. Berkó La­jos és Vészeli Gergely egyelőre csak ismerkedik a csoporttal. A legjobbak tavalyi vetélkedését - mindkét kategóriában (125, 250 ccm) - Zsíros Zoltán torony­magasan nyerte. Sajnos beteg­sége miatt az egész évadot kénytelen volt kihagyni, de ver­senyzőtársai ezúton is jobbulást kívánnak neki, s mihamarabb visszavárják. A rajtvonal mögé felsorako­zott közel száz versenyző húsz egyesületet képviselt. A több­szörös osztrák bajnok, Haunold Otto (Honda, 500 ccm) és négy ukrán motoros fellépése nem­zetközi rangra emelte a szolnoki viadalt. Külön élményszámba ment az ötös rajtszámmal in­duló budapesti Lengyel Géza (A-csoport, Honda 125 ccm) motorozása, de nem kellett szé­gyenkeznie Mátyus Attilának sem, aki listavezetőhöz méltó magabiztossággal ült Hondája nyergében. Győztesek: Kővári Roland (80 ccm), Halász László (se­nior), ifj. Mészáros László, Má­tyus Attila (F-kategória), Koller Krisztián, Lengyel Géza (A-ka- tegória), ifj. Mészáros László (Czetka) (Géléi) Megyei Kosárlabda Bajnokcsapatok Kupája Az olajos kadettoké egy évig a vándorserleg A Jász-Nagykun Szolnok Megyei Kosárlabda Szövetség ebben az évben már harmadszor rendezett rangos tornát a szom­szédos megyék bajnokainak részvételével. Azzal a céllal, hogy a kosárbarátság tovább szélesedjen széles e hazában. Kilencvenkettőben Mezőtú­ron, tavaly Karcagon találkoz­tak a megyei bajnokságok leg­jobbjai, az idén pedig a Ver­seghy Gimnázium adott otthont a Nagykőrösi Kapóka, a Bajai Fruit, a Szegedi ÖF, a Nyíregy­házi EAST Expo együtteseinek, kiegészülve a két hazai csapat­tal, a MÁV MTE fiú, és az Olaj-kadett társulatával. A két hármas csoport kör­mérkőzésen játszotta ki a győz­test, az A-csoportban a Baját, a B-ben pedig az Olajbányászt nem lehetett elporolni. A Duna-partiak nagy különbség­gel verték a MÁV-MTE-t és a Nagykőröst, míg a másik ágon a piros-feketék fiataljai 96-29-re a Szegedet, 87-43-ra pedig a Szabolcsi gárdát fektették két vállra. A versenykiírásnak meg­felelően az elsők az ellenkező csoport második helyezettjével mérkőztek a döntőbe jutásért. Baja-Nyíregyháza 61-58, Olaj­bányász-Nagykörös 87-58. A győztesek természetesen a finá­léban találkoztak, amelyet az olajos fiatalok 92-58-ra hoztak a második félidőben alaposan elfáradt bajaiakkal szemben. A harmadik helyért: Nagykö­rös-Nyíregyháza 81-67, az ötö­dik helyért Szeged-MÁV MTE 64-61. A győztes Tapodi-tanítvá- nyok egy évig őrizhetik a Me­gyei Kosárlabda Bajnokcsapa­tok Kupáját, a Berek-Huta Kft. által felajánlott ajándékokat kü­lön díjakra használták fel. A legjobb centernek járót a szolnoki Boldizsár Ferenc (Olajb.) kapta, a bedobok rang­listáján Horváth Zoltán (Nagy­kőrös) végzett az élen, irányító szerepkörben a bajai Csátaljai István (ő egyben a triplakirály is, hatvankilenc pontjából negyvenkettőt szerzett távol­ról,) a legeredményesebb játé­kost, a nagykőrösi ifj. Ábrahám Tiborban (90 pont) köszönthet­ték. Ezzel vége a megyei bajnok­ságnak, következhet a nyári szabadság, a pihenő, aztán pe­dig az újabb feladatok. Karón a köcsög, szkanderozott a söröskorsó helyi általános iskola szellemes bemutatójának tapsolhatott a nagyérdemű, a polgármesteri megnyitót követően pedig kez­detét vette az egész napos szí­nes kavalkád. A legnagyobb gondban a pettyes hódolói vol­tak, akik egy rosszul irányzott lövést követően percekig ipi-apacsozhattak a környező fák között. A rönkhajítók között meglepetésre több volt a fiatal mint az éltes, de ezt a rendezők bánták legkevésbé, hiszen még nem késő, hogy a vetélkedőn keresztül belopják a srácokba a mozgás szeretetét. Már a meg­nyitóban hangoztatott 13-as szám ezúttal szerencsét hozott erre a rendezvényre. Nem hi­ába, hiszen ragyogó - ám fül­ledt - időben, élénk részvétel mellett mindenki kedvére hó­dolhatott kedvenc sportjának. Volt akinek ez a focit, vagy a köcsögtörést jelentette, de akadt, aki inkább a söröskorsó­val szkanderezett. Lényeg az, minden látogató jól érezhette magát az igazi községi sportna­pon. ' S.L. Tizenharmadik alkalommal került megrendezésre a nagy hagyományokra visszatekintő „Kengyelfutás” tömegsport nap Kengyelen. Mint minden év nyarán, ezúttal is megmozdult a környék apraja-nagyja. A ba- gimajori parkerdőben a tradici­onális programok mellett - fu­tás, kerékpározás, labdarúgás, kézilabda, távolugrás - a népi játékok is nagy teret kaptak. Volt kötélhúzás, rönkhajítás, grundbirkózás, köcsögtörés, ko- lompverés és az igazán ínyen­ceknek lepényevő verseny. A futók 9 órakor vágtak neki a 2000 m-es távnak. Vártnál sze­rényebb, de annál lelkesebb mezőny jött össze, élen a teljes létszámban felvonuló Pozderka famíliával. A „gyalogkakukk” megtisztelő címet a férfiaknál Bíró Attila, míg a hölgyeknél a mindössze 12 éves Pozderka Yvett érdemelte ki. Alighogy megpihentek a futók, máris a Nagyoknak a rönkhajítás, kicsiknek a lepényevés ízlett jobban. Kajak-kenu, 2. Agfa Kupa vb-válogató verseny Hemzsegtek a „csillagok” a parton és vízen Olimpiai világ- és Eu- rópa-bajnokok sorával talál­kozhatott a „gyanútlan” láto­gató, ha a hét végén kitévedt Szolnokon a Holt-Tiszához. Kőbán Rita, Dónusz Éva, Czi- gány Kinga, Gyulai Zsolt, Csí­pés Ferenc, Pulai Imre szelte a vizet, mögöttük pedig felsora­koztak a trónkövetelők. Nagy tétje volt a másodízben meg­rendezett Agfa Kupának: Vajda Vilmos szövetségi kapitány ár­gus szemekkel figyelte kisze­meltjei teljesítményét, hiszen lassan elérkezik a mexikói vb-n résztvevő keret kijelölésének ideje.Pénteken a leghosszabb - 1000 méteres - távokkal kezdő­dött a verseny, másnap fél ki­lométert tettek meg a hajókba ülő versenyzők. Vasárnapra va­lósággal összement a rajt és cél közötti távolság, ekkor a 200 méteres sprintszámokat bonyo­lították le. Igazi meglepetéseket nem okozott ez a hét vége, né­hány ifjú tehetség azonban ízelí­tőt adott képességeiből annak ellenére, hogy a másodolimpiás versenyzők magabiztosan sze­repeltek. Győztesek: Férfiak. 1000 m. K I.: Borhi (Kaposvár) 3:31.53, K II.: Horváth, Ádám (BHSE) 3:18.81, K IV.: MTK (BauSr, Kovács, Ács, Terei) 3:11.47, C I.: Pulai (BHSE) 3:55.46, C II.: Takács, Horváth (Csepel) 3:28.29 Nők. 500 m. K I.: Kőbán Rita (Csepel) 1:48.02, K II.: Czigány Kinga, Mednyánszky . Szilvia (Bp. Honvéd) 1:40.77 Férfiak. 500 m. K I.: Borhi Zsombor (Ka­posvár) 1:38.47, K II.: Rajna András, Adrovicz Attila (MTK, UTE) 1:29.68, K IV.: MTK (Ács Tamás, Bauer Márton, Kovács Ákos, Terei Miklós) 1:27.36, C I.: Pulai Imre (Bp. Honvéd) 1:50.36, C II.: Kolo- nics György, Horváth Csaba (Csepel) 1:41.04, C IV. GYVSE (Kocsis Róbert, Janszky Gábor, Szabó Norbert, Milkovics László) 1:51.25. Fér­fiak: 200 m. K I. Fehérvári Vince (BHSE) 35.84, K II. Gyulai Zsolt - Fehérvári Vince (BHSE) 32.93., C I. Hofmann Ervin (BHSE) 42.30, C II. Ko- lonics György - Horváth Csaba (Csepel) 37.26. Nők: K I. Kő­bán Rita (Csepel) 41.21, K II. Kőbán Rita - Laki Éva (Csepel - UTE) 37.72. A Rajna-Adrovics kajakos duó és az olimpiai bajnok, Kőbán Rita egyaránt ötszázon nyert